Australië op de Olympische Zomerspelen 1952

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Australië op de Olympische Spelen
Australië op de Olympische Zomerspelen 1952
Land Australië
IOC-landcode AUS
NOC Australian Olympic Committee
externe link
Olympische Zomerspelen 1952 in Helsinki
Vlaggendrager Mervyn Wood
Aantal deelnemers 85 (70 mannen, 15 vrouwen)


Medailles
Rang: 9
goud
6
zilver
2
brons
3
totaal
11
Australië op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908* · 1912* · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016
*= met Nieuw-Zeeland als Australazië
Australië op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Australië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1952 in Helsinki, Finland. Met zes keer goud werd het oude Australische record van drie stuks ruim overtroffen.

Medailles[bewerken]

Goud Goud[bewerken]

Zilver Zilver[bewerken]

Brons Brons[bewerken]

Deelnemers en resultaten[bewerken]

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
John Bartram 100m (m)
6e
serie 1: 1ste in 10,92
kwartfinale 1: 2de in 10,84
halve finale 2: 3de in 10,76
finale: 6de in 10,91
Edwin Carr 200m (m)
15e
serie 17: 1ste in 22,19
kwartfinale 3: 3de in 21,98
John Treloar
DNF
serie 18: 1ste in 21,75
kwartfinale 6: 1ste in 21,86
halve finale 2: niet gefinisht
Edwin Carr 400m (m)
23e
serie 1: 3de in 48,23
Morris Curotta
15e
serie 7: 2de in 48,87
kwartfinale 2: 4de in 48,86
Don MacMillan 800m (m)
23e
serie 5: 3de in 1.55,0
halve finale 1: 8ste in 1.58,4
John Landy 1500m (m)
33e
serie 4: 5de in 3.57,0
Don MacMillan
9e
serie 1: 4de in 3.52,0
halve finale 1: 3de in 3.50,8
finale: 9de in 3.49,6
John Landy 5000m (m)
33e
serie 1: 10de in 14.56,4
Les Perry
6e
serie 3: 4de in 14.27,0
finale: 6de in 14.23,6
Les Perry 10000m (m)
DNF
niet gefinisht
Ken Doubleday 110m horden (m)
5e
serie 4: 1ste in 14,5
halve finale 1: 3de in 14,5
finale: 5de in 14,82
Ray Weinberg
6e
serie 5: 1ste in 14,4
halve finale 2: 3de in 14,5
finale: 6de in 15,15
Ken Doubleday 400m horden (m)
24e
serie 2: 3de in 55,4
kwartfinale 3: 6de in 1.00,02
Edwin Carr
Morris Curotta
Ken Doubleday
Ray Weinberg
4x100m (m)
16e
serie 2: 5de in 42,3
Edwin Carr
Morris Curotta
Ken Doubleday
Ray Weinberg
4x400m (m)
13e
serie 3: 5de in 3.16,00
Robert Prentice marathon (m)
37e
2:43.13,4
Claude Smeal
45e
2:52.23,0
Don Keane 10km snelwandelen (m)
10e
serie 1: 5de in 46.55,2
finale: 10de in 47.37,0
Pat Leane verspringen (m)
24e
kwalificatie groep B: 13de met 6,40m
hoogspringen (m)
24e
kwalificatie groep A: 12de met 1,87m
finale: 24ste met 1,80m
Ian Reed discuswerpen (m)
21e
kwalificatie groep B: 13de met 45,00m
Pat Leane tienkamp (m)
DNF
100m: 22ste in 11,82 (623 punten)
verspringen: 28ste met 5,22m (341 punten)
kogelstoten: niet gestart
Winsome Cripps 100m (v)
4e
serie 1: 1ste in 12,0
kwartfinale 3: 3de in 12,1
halve finale 1: 2de in 12,0
finale: 4de in 12,0
Marjorie Jackson
Goud
serie 8: 1ste in 11,6
kwartfinale 1: 1ste in 11,6
halve finale 1: 1ste in 11,5 (WR)
finale: 1ste in 11,5 (WR)
Shirley Strickland
Brons
serie 9: 1ste in 12,0
kwartfinale 4: 3de in 12,0
halve finale 2: 2de in 11,9
finale: 3de in 11,9
Winsome Cripps 200m (v)
4e
serie 6: 2de in 24,4
halve finale 2: 2de in 24,3
finale: 4de in 24,2
Marjorie Jackson
Goud
serie 3: 1ste in 23,6 (WR)
halve finale 1: 1ste in 23,4 (WR)
finale: 1ste in 23,7 (WR)
Shirley Strickland 80m horden (v)
Goud
serie 1: 1ste in 11,0 (OR)
halve finale 1: 1ste in 10,8
finale: 1ste in 10,9 (WR)
Winsome Cripps
Marjorie Jackson
Verna Johnston
Shirley Strickland
4x100m (v)
5e
serie 1: 1ste in 46,1 (WR)
finale: 5de in 46,6
Verna Johnston verspringen (v)
8e
kwalificatie groep A: 3de in 5,58m
finale: 8ste met 5,74m

Boxing pictogram.svg Boksen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ronald Charles Gower -54kg (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Polen POL Niedzwiedzki: technische knock-out
Donald McDonnell -57kg (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Duitsland GER Rth: 1-2
Norman Jones -63,5kg (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Mednov: technische knock-out
Anthony Madigan -75kg (m)
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Sovjet-Unie URS Siljtshev: 2-1
kwartfinale: V van Vlag van Zweden SWE Sjölin: 0-3
Carl Fitzgerald +81kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Tsjecho-Slowakije TCH Natuka: 0-3

Weightlifting pictogram.svg Gewichtheffen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Verdi Barberis -67,5kg (m)
Brons
drukken: 1ste met 105kg
trekken: 6de met 105kg
stoten: 2de met 140kg
totaal: 350kg
Fred Giffin -75kg (m)
15e
drukken: 7de met 107,5kg
trekken: 15de met 100kg
stoten: 16de met 127,5kg
totaal: 335kg
Ken McDonald -90kg (m)
6e
drukken: 11de met 107,5kg
trekken: 2de met 125kg
stoten: 5de met 152,5kg
totaal: 385kg

Modern pentathlon pictogram.svg Moderne vijfkamp[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ronald Faulds mannen
25e
paardrijden: 13de in 10.14,2
schermen: 45ste met 16 overwinningen
schietsport: 21ste met 180 punten
300m vrije slag: 10de in 4.31,0
4000m: 34ste in 16.35,2
totaal: 123 punten

Rowing pictogram.svg Roeien[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Mervyn Wood skiff (m)
Zilver
serie 2: 1ste in 7.44,1
halve finale 1: 2de in 8.02,5
herkansingen: 1ste in 7.45,5
finale: 2de in 8.14,5
Murray Riley
John Rogers
dubbel-twee (m)
8e
serie 4: 3de in 7.16,7
herkansingen: 1ste in 7.03,0
herkansingen 2: 3de in 7.13,1
Vic Middleton
Don Palmer
twee-zonder (m)
9e
serie 2: 1ste in 8.06,4
halve finale 1: 2de in 7.46,8
herkansingen: 3de in 7.50,5
David Anderson
Ernest Chapman
Phil Cayzer
Tom Chessell
Mervyn Finlay
Nimrod Greenwood
Edward Pain
Bob Tinning
Geoff Williamson
acht (m)
Brons
serie 1: 2de in 6.07,2
halve finale 2: 3de in 6.44,5
herkansingen: 1ste in 6.09,6
finale: 3de in 6.33,1

Fencing pictogram.svg Schermen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
John Fethers degen (m)
25e
1ste ronde groep 8: 4de met 3 overwinningen
2de ronde groep 5: 5de met 4 overwinningen
Ivan Lund
38e
1ste ronde groep 5: 1ste met 5 overwinningen
2de ronde groep 3: 8ste met 1 overwinning
Charles Stanmore
72e
1ste ronde groep 4: 8ste met 1 overwinning
John Fethers
Jock Gibson
Ivan Lund
Charles Stanmore
degen team (m)
13e
1ste ronde groep 5: 3de met 0 overwinningen
John Fethers floret (m)
36e
1ste ronde groep 5: 4de met 5 overwinningen
2de ronde groep 6: 6de met 2 overwinningen
Jock Gibson
51e
1ste ronde groep 3: 6de met 1 overwinning
2de ronde groep 3: 8ste met 1 overwinning
Ivan Lund
42e
1ste ronde groep 2: 5de met 3 overwinningen
John Fethers
Jock Gibson
Ivan Lund
Charles Stanmore
floret team (m)
11e
1ste ronde groep 4: 3de met 0 overwinningen
John Fethers sabel (m)
51e
1ste ronde groep 4: 6de met 2 overwinningen
Jock Gibson
58e
1ste ronde groep 2: 7de met 2 overwinningen
Ivan Lund
63e
1ste ronde groep 1: 8ste met 2 overwinningen
John Fethers
Jock Gibson
Ivan Lund
Charles Stanmore
sabel team (m)
13e
1ste ronde groep 3: 3de met 0 overwinningen
Patricia Norford floret (v)
34e
1ste ronde groep 3: 6de met 0 overwinningen n
Catherine Pym
29e
1ste ronde groep 5: 5de met 1 overwinning

Diving pictogram.svg Schoonspringen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ronald Faulds 3m plank (m)
24e
kwalificatie: 24ste met 59,90 punten
Francis Murphy
34e
kwalificatie: 34ste met 48,42 punten
Francis Murphy 10m toren (m)
21e
kwalificatie: 21ste met 64,10 punten

Water polo pictogram.svg Waterpolo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Osvaldo Codaro
Luis Díez
Luis González
Rubén Maidana
Roberto Marino
Luis Normandín
Mario Sebastián
Ladislao Szabo
Carlos Visentín
Marcelo Visentín
mannen
17e
1ste voorronde: V van Vlag van Joegoslavië Joegoslavië: 2-1
2de voorronde: V van Vlag van Oostenrijk Oostenrijk: 0-6

Cycling (road) pictogram.svg Wielersport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Baan
Russell Mockridge tijdrit (m)
Goud
1.11,1
Lionel Cox sprint (m)
Zilver
serie 1: 1ste in 12,9
kwartfinale 1: 1ste in 12,5
halve finale 2: 1ste in 11,6
finale: 2de
Lionel Cox
Russell Mockridge
tandem (m)
Goud
serie 7: 1ste in 11,4
kwartfinale 3: 1ste in 11,1
halve finale 1: 1ste in 11,0
finale: 1ste in 11,0
Ken Caves
Peter Nelson
Jim Nevin
Peter Pryor
ploegenachtervolging (m)
17e
kwalificatie: 17de in 5.11,1
Weg
Ken Caves wegwedstrijd (m)
DNF
niet gefinisht
Peter Nelson
DNF
niet gefinisht
Jim Nevin
35e
5:22.33,6
Peter Pryor
34e
5:22.33,5
Ken Caves
Peter Nelson
Jim Nevin
Peter Pryor
wegwedstrijd team (m)
DNF
niet gefinisht

Wrestling pictogram.svg Worstelen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Richard John Elliott -62kg (m)
16e
1ste ronde: V van Vlag van Argentinië ARG Mammana: 0-3
2de ronde: V van Vlag van Verenigde Staten USA Henson
Dick Garrard -67kg (m)
11e
1ste ronde: W van Vlag van Ierland IRL Vard: 3-0
2de ronde: W van Vlag van Argentinië ARG Blasi: 3-0
3de ronde: V van Vlag van Japan JPN Shimotori: 0-3
Bevan Scott -73kg (m)
10e
1ste ronde: W van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Irvine: 3-0
2de ronde: W van Vlag van Frankrijk FRA Leclerc: 2-1
3de ronde: V van Vlag van Iran IRI Mjtabavi: 0-3
Kevin Coote -87kg (m)
11e
1ste ronde: V van Vlag van Zweden SWE Palm: 0-3
2de ronde: V van Vlag van Iran IRI Zandi: 0-3

Sailing pictogram.svg Zeilen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Peter Attrill finn (m)
22e
2013 punten (11-18-DNF-10-18-DNF-15)
Barton Harvey
Kevin Robert Wilson
star (m)
18e
1575 punten (14-20-8-18-19-12-20)
Jock Sturrock
Douglas Raymond Buxton
Bevan James Worcester
dragon (m)
12e
1916 punten (10-14-5-10-12-12-14)

Swimming pictogram.svg Zwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Rex Aubrey 100m vrije slag(m)
29e
serie 3: 1ste in 58,2
halve finale 3: 2de in 10,76
finale: 6de in 58,70
Frank O'Neill
6e
serie 2: 4de in 1.00,6
Garrick Agnew 400m vrije slag(m)
24e
serie 6: 3de in 4.55,5
John Marshall
15e
serie 7: 4de in 4.46,8
halve finale 2: 4de in 4.50,3
Garrick Agnew 1500m vrije slag(m)
24e
serie 2: 4de in 20.03,8
John Marshall
8e
serie 6: 2de in 19.09,2
finale: 8ste in 19.53,4
Frank O'Neill 100m rugslag(m)
21e
serie 6: 5de in 1.10,5
John Davies 200m schoolslag(m)
Goud
serie 2: 1ste in 2.39,7
halve finale 1: 1ste in 2.36,8
finale: 1ste in 2.34,4 (OR)
David Hawkins
10e
serie 4: 2de in 2.41,2
halve finale 2: 6de in 2.39,8
Garrick Agnew
Rex Aubrey
John Marshall
Frank O'Neill
4x200m vrije slag(m)
9e
serie 1: 3de in 9.01,4
Marjorie McQuade 100m vrije slag (v)
12e
serie 6: 2de in 1.07,9
halve finale 1: 7de in 1.08,2
Denise Norton
28e
serie 4: 5de in 1.11,8
Judy Davies 400m vrije slag (v)
10e
serie 2: 3de in 5.21,2
halve finale 1: 6de in 5.25,6
Denise Norton
14e
serie 5: 4de in 5.28,5
halve finale 2: 7de in 5.30,9
Nancy Lyons 200m schoolslag (v)
15e
serie 2: 2de in 3.04,4
halve finale 1: 8ste in 3.05,6