Duitse Democratische Republiek op de Olympische Zomerspelen 1976

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Duitse Democratische Republiek op de Olympische Zomerspelen 1976
Land Duitse Democratische Republiek
IOC-landcode GDR
Olympische Zomerspelen 1976 in Montreal
Vlaggendrager Hans Reimann


Medailles
Rang: 2
goud
40
zilver
25
brons
25
totaal
90
Duitse Democratische Republiek op de Zomerspelen
1956* · 1960* · 1964* · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988
Duitse Democratische Republiek op de Winterspelen
1956* · 1960* · 1964* · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

De Duitse Democratische Republiek (DDR) nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1976 in Montreal, Canada. Met 40 gouden medailles, een verdubbeling van het aantal tijdens de vorige editie, werd de tweede plaats in het medailleklassement behaald.

Medaillewinnaars[bewerken]

De DDR eindigde op de 2e plaats in het medailleklassement, met 40 gouden, 25 zilveren en 25 bronzen medailles.

Sport Olympiër Discipline Medaille
Atletiek Waldemar Cierpinski marathon (m) Goud
Udo Beyer kogelstoten (m)
Bärbel Eckert-Wöckel 200m (v)
Marlies Oelsner-Göhr
Renate Stecher
Carla Bodendorf
Bärbel Eckert-Wöckel
4x100m (m)
Doris Maletzki
Brigitte Rohde
Ellen Stropahl-Streidt
Christina Brehmer-Lathan
4x400m (m)
Johanna Schaller-Klier 100m horden (v)
Evelin Schlaak-Jahl discuswerpen (v)
Ruth Fuchs speerwerpen (v)
Rosemarie Witschas-Ackermann hoogspringen (v)
Angela Voigt verspringen (v)
Siegrun Siegl vijfkamp (v)
Boksen Jochen Bachfeld -67kg (m)
Kanovaren Rüdiger Helm K-1 1000m (m)
Joachim Mattern
Bernd Olbricht
K-2 500m (m)
Carola Zirzow K-1 500m (v)
Roeien Jörg Landvoigt
Bernd Landvoigt
twee-zonder (m)
Harald Jährling
Friedrich-Wilhelm Ulrich
Georg Spohr
twee-met (m)
Wolfgang Güldenpfennig
Rüdiger Reiche
Karl-Heinz Bussert
Michael Wolfgramm
dubbel-vier (m)
Siegfried Brietzke
Andreas Decker
Stefan Semmler
Wolfgang Mager
vier-zonder (m)
Bernd Baumgart
Gottfried Döhn
Werner Klatt
Hans-Joachim Lück
Dieter Wendisch
Roland Kostulski
Ulrich Karnatz
Karl-Heinz Prudöhl
Karl-Heinz Danielowski
acht (m)
Christine Scheiblich skiff (v)
Karin Metze
Bianka Schwede
Gabriele Kühn
Andrea Kurth
Sabine Hess
vier-met (v)
Anke Borchmann
Jutta Lau
Viola Poley
Roswietha Zobelt
Liane Weigelt-Buhr
dubbel-vier (v)
Viola Goretzki
Christiane Knetsch
Ilona Richter
Brigitte Ahrenholz
Monika Kallies
Henrietta Ebert
Helma Lehmann
Irina Müller
Marina Wilke
acht (v)
Schietsport Norbert Klaar 25m snelvuurpistool
Uwe Potteck 50m pistool
Voetbal Hans-Ulrich Grapenthin
Wilfried Gröbner
Jürgen Croy
Gerd Weber
Hans-Jürgen Dörner
Konrad Weise
Lothar Kurbjuweit
Reinhard Lauck
Gert Heidler
Reinhard Häfner
Hans-Jürgen Riediger
Bernd Bransch
Martin Hoffmann
Gerd Kische
Wolfram Löwe
Hartmut Schade
Dieter Riedel
mannen
Wielrennen Klaus-Jürgen Grünke tijdrit (m)
Zeilen Jochen Schümann finn
Zwemmen Kornelia Ender 100m vrije slag (v)
200m vrije slag (v)
100m vlinderslag (v)
Petra Thümer 400m vrije slag (v)
800m vrije slag (v)
Ulrike Richter 100m rugslag (v)
200m vrije slag (v)
Hannelore Anke 100m schoolslag (v)
Andrea Pollack 200m vlinderslag (v)
Ulrike Tauber 400m wisselslag (v)
Ulrike Richter
Hannelore Anke
Andrea Pollack
Kornelia Ender
4x100m wisselslag (v)
Atletiek Manfred Kokot
Jörg Pfeifer
Klaus-Dieter Kurrat
Alexander Thieme
4x100m (m) Zilver
Hans Reimann 20km snelwandelen (m)
Wolfgang Schmidt discuswerpen (m)
Renate Stecher 100m (v)
Christina Brehmer-Lathan 400m (v)
Gunhild Hoffmeister 1500m (v)
Christine Bodner-Laser vijfkamp(v)
Boksen Richard Nowakowski -57kg (m)
Gewichtheffen Gerd Bonk +110kg (m)
Handbal Gabriele Badorek
Hannelore Burosch
Roswitha Krause
Waltraud Kretzschmar
Evelyn Matz
Liane Michaelis
Eva Paskuy
Kristina Richter
Christina Rost
Silvia Siefert
Marion Tietz
Petra Uhlig
Christina Voß
Hannelore Zober
vrouwen
Kanovaren Joachim Mattern
Bernd Olbricht
K-2 1000m (m)
Roeien Andreas Schulz
Rüdiger Kunze
Walter Diessner
Ullrich Diessner
Johannes Thomas
vier-met (m)
Sabine Jahn
Petra Boesler
dubbel-twee (v)
Angelika Noack
Sabine Dähne
twee-zonder (v)
Schietsport Jürgen Wiefel 25m snelvuurpistool
Harald Vollmar 50m pistool
Schoonspringen Christa Köhler 3m plank (v)
Turnen Carola Dombeck Sprong (v)
Worstelen Hans-Dieter Brüchert -57kg vrije stijl (m)
Zwemmen Petra Priemer 100m vrije slag (v)
Birgit Treiber 100m rugslag (v)
200m rugslag (v)
Andrea Pollack 100m vlinderslag (v)
Ulrike Tauber 200m vlinderslag (v)
Kornelia Ender
Petra Priemer
Andrea Pollack
Claudia Hempel
4x100m vrije slag (v)
Atletiek Frank Baumgartl 3000m steeplechase (m) Brons
Peter Frenkel 20km snelwandelen (m)
Frank Wartenberg verspringen (m)
Renate Stecher 200m (v)
Ellen Stropahl-Streidt 400m (v)
Elfi Zinn 800m (v)
Ulrike Klapezynski-Bruns 1500m (v)
Gabriele Hinzmann discuswerpen (v)
Burglinde Pollak vijfkamp (v)
Gewichtheffen Peter Wenzel -75kg (m)
Helmut Losch +81kg (m)
Kanovaren Rüdiger Helm K-1 500m (m)
Bärbel Köster
Carola Zirzow
K-2 500m (m)
Frank-Peter Bischof
Bernd Duvigneau
Rüdiger Helm
Jürgen Lehnert
K-4 1000m (m)
Roeien Joachim Dreifke skiff (m)
Hans-Ulrich Schmied
Jürgen Bertow
dubbel-twee (m)
Turnen Michael Nikolay paard voltige (m)
Bernd Jäger
Michael Nikolay
Rainer Hanschke
Lutz Mack
Wolfgang Klotz
Roland Brückner
meerkamp team (m)
Angelika Hellmann
Marion Kische
Kerstin Gerschau
Steffi Kräker
Gitta Escher
Carola Dombeck
meerkamp team (v)
Baanwielrennen Thomas Huschke individuele achtervolging (m)
Hans-Jürgen Geschke sprint (m)
Worstelen Heinz-Helmut Wehling -68kg Grieks-Romeins (m)
Zeilen Dieter Below
Michael Zachries
Olaf Engelhardt
soling
Zwemmen Roland Matthes 100m rugslag (m)
Rosemarie Kother-Gabriel 200m vlinderslag (v)

Deelnemers en resultaten per onderdeel[bewerken]

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Klaus-Dieter Kurrat 100m (m)
7e
serie 6: 1ste in 10,37
kwartfinale 4: 2de in 10,29
halve finale 1: 3de in 10,30
finale: 7de in 10,31
Alexander Thieme
11e
serie 1: 2de in 10,64
kwartfinale 2: 3de in 10,50
halve finale 2: 8ste in 10,50
Thomas Munkelt 100m horden (m)
5e
serie 3: 1ste in 13,69
halve finale 1: 2de in 13,48
finale: 5de in 13,44
Frank Siebeck
9e
serie 1: 5de in 14,01
halve finale 2: 5de in 13,74
Frank Baumgartl 3000m steeplechase (m)
Brons
serie 1: 2de in 8.21,25
finale: 3de in 8.10,36
Manfred Kokot
Jörg Pfeifer
Klaus-Dieter Kurrat
Alexander Thieme
4x100m (m)
Zilver
serie 2: 1ste in 39,47
halve finale 1: 3de in 39,43
finale: 2de in 38,66
Waldemar Cierpinski marathon (m)
Goud
2:09.55
Peter Frenkel 20km snelwandelen (m)
Brons
1:25.29,4
Hans-Georg Reimann
Zilver
1:25.13,8
Karl-Heinz Stadtmüller
4e
1:26.50,6
Frank Wartenberg verspringen (m)
Brons
kwalificatie groep A: 5de met 7,89m
finale: 3de met 8,02m
Rolf Beilschmidt hoogspringen (m)
7e
kwalificatie groep A: 1ste met 2,16m
finale: 7de met 2,18m
Henry Lauterbach
20e
kwalificatie groep A: 14de met 2,13m
Udo Beyer kogelstoten (m)
Goud
kwalificatie groep A: 4de met 19,69m
finale: 1ste met 21,05m
Hans-Peter Gies
5e
kwalificatie groep A: 1ste met 20,52m
finale: 5de met 20,47m
Heinz-Joachim Rothenburg
10e
kwalificatie groep B: 3de met 19,92m
finale: 10de met 19,79m
Siegfried Pachale discuswerpen (m)
5e
kwalificatie groep A: 9de met 60,64m
finale: 5de met 64,24m
Wolfgang Schmidt
Zilver
kwalificatie groep A: 3de met 63,14m
finale: 2de met 66,22m
Norbert Thiede
4e
kwalificatie groep A: 8ste met 61,14m
finale: 4de met 64,30m
Jochen Sachse kogelslingeren (m)
6e
kwalificatie groep A: 7de met 70,64m
finale: 6de met 74,30m
Manfred Seidel
Zilver
kwalificatie groep A: 4de met 70,84m
finale: 10de met 70,02m
Siegfried Stark tienkamp (m)
6e
8048 punten
Martina Blos 100m (v)
33e
serie 4: 6de in 11,70
Marlies Oelsner
8e
serie 5: 1ste in 11,36
kwartfinale 1: 2de in 11,27
halve finale 1: 4de in 11,29
finale: 8ste in 11,34
Renate Stecher
Zilver
serie 6: 2de in 11,21
kwartfinale 4: 1ste in 11,22
halve finale 2: 1ste in 11,10
finale: 2de in 11,13
Carla Bodendorf 200m (v)
33e
serie 5: 1ste in 22,98
kwartfinale 1: 1ste in 23,20
halve finale 1: 2de in 22,84
finale: 4de in 22,64
Bärbel Eckert
Goud
serie 2: 1ste in 23,78
kwartfinale 4: 1ste in 22,85
halve finale 2: 1ste in 22,71
finale: 1ste in 22,37(OR)
Renate Stecher
Brons
serie 6: 1ste in 22,75
kwartfinale 3: 1ste in 23,04
halve finale 1: 1ste in 22,68
finale: 3de in 22,47
Marita Koch 400m (v)
DNF
serie 2: 3de in 53,78
kwartfinale 4: 3de in 53,87
halve finale 1: niet gestart
Christina Lathan
Zilver
serie 1: 1ste in 52,45
kwartfinale 2: 2de in 51,67
halve finale 2: 2de in 50,86
finale: 2de in 50,51
Ellen Streidt
Brons
serie 3: 1ste in 52,56
kwartfinale 1: 2de in 51,33
halve finale 1: 2de in 50,51
finale: 3de in 50,55
Doris Gluth 800m (v)
7e
serie 1: 3de in 2.00,70
halve finale 1: 4de in 1.59,32
finale: 7de in 1.58,99
Anita Weiß
4e
serie 2: 1ste in 2.00,48
halve finale 1: 1ste in 1.56,53 (OR)
finale: 4de in 1.55,74
Elfi Zinn
Brons
serie 4: 1ste in 2.01,54
halve finale 2: 3de in 1.57,56
finale: 3de in 1.55,60
Ulrike Bruns 1500m (v)
Brons
serie 3: 1ste in 4.11,62
halve finale 1: 1ste in 4.02,13
finale: 3de in 4.06,09
Gunhild Hoffmeister
Zilver
serie 4: 2de in 4.08,23
halve finale 1: 4de in 4.02,45
finale: 2de in 4.06,02
Christiane Wartenberg
16e
serie 2: 2de in 4.07,13
halve finale 2: 8ste in 4.08,28
Gudrun Berend 100m horden (v)
4e
serie 4: 1ste in 13,03
halve finale 1: 2de in 12,96
finale: 4de in 12,82
Annelie Ehrhardt
12e
serie 2: 3de in 13,49
halve finale 2: 5de in 13,71
Johanna Schaller-Klier
16e
serie 3: 2de in 13,02
halve finale 1: 1ste in 12,93
finale: 1ste in 12,77
Marlies Oelsner
Renate Stecher
Carla Bodendorf
Bärbel Eckert
4x100m (v)
Goud
serie 2: 1ste in 43,00
finale: 1ste in 42,55 (OR)
Doris Maletzki
Brigitte Rohde
Ellen Streidt
Christina Brehmer
4x400m (v)
Goud
serie 2: 1ste in 3.23,38
finale: 1ste in 3.19,23 (WR)
Siegrun Siegl verspringen (v)
5e
kwalificatie: 4de met 6,42m
finale: 5de met 6,59m
Angela Voigt
Goud
kwalificatie: 2de met 6,44m
finale: 1ste met 6,72m
Heidemarie Wycisk
4e
kwalificatie: 5de met 6,42m
finale: 7de met 6,39m
Rosemarie Ackermann hoogspringen (v)
5e
kwalificatie groep A: 13de met 1,80m
finale: 1ste met 1,93m
Rita Kirst
22e
kwalificatie groep A: 17de met 1,78m
Marianne Adam kogelstoten (v)
4e
20,55m
Margitta Droese
6e
19,79m
Ilona Slupianek
5e
20,54m
Sabine Engel discuswerpen (v)
5e
kwalificatie: 11de met 56,94m
finale: 5de met 65,88m
Gabriele Hinzmann
Brons
kwalificatie: 1ste met 65,12m
finale: 3de met 66,84m
Evelin Schlaak
Goud
kwalificatie: 4de met 61,86m
finale: 1ste met 69,00m (OR)
Ruth Fuchs speerwerpen (v)
Goud
kwalificatie: 2de met 62,46m
finale: 1ste met 65,94m
Jacqueline Hein
4e
kwalificatie: 5de met 60,70m
finale: 4de met 63,84m
Sabine Sebrowski
5e
kwalificatie: 11de met 55,42m
finale: 5de met 63,08m
Christine Laser vijfkamp (v)
Zilver
4745 punten
Burglinde Pollak
Brons
4740 punten
Siegrun Siegl
Goud
4745 punten

Boxing pictogram.svg Boksen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Dietmar Geilich -48kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Venezuela VEN Guevara: 0-5
Stephan Förster -54kg (m)
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Hongarije HUN Jakab: 5-0
3de ronde: vrij
kwartfinale: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Rybakov: 2-3
Richard Nowakowski -57kg (m)
Zilver
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Filipijnen PHI Mares: 5-0
3de ronde: W van Vlag van Iran IRI Bardeh: scheidsrechterlijke beslissing
kwartfinale: W van Vlag van Roemenië ROU Ciochină: scheidsrechterlijke beslissing
halve finale: W van Vlag van Polen POL Kosedowski: 5-0
finale: V van Vlag van Cuba CUB Herrera: knock-out
Richard Nowakowski -63,5kg (m)
5e
1ste ronde: W van Vlag van India IND Machaiah: 5-0
2de ronde: W van Vlag van Venezuela VEN Navas: 5-0
3de ronde: W van Vlag van Brazilië BRA de Jesus: 5-0
kwartfinale: V van Vlag van Verenigde Staten USA Leonard: 0-5
Jochen Bachfeld -67kg (m)
Goud
1ste ronde: W van Vlag van Iran IRI Khomani: scheidsrechterlijke beslissing
2de ronde: W van Vlag van Griekenland GRE Iliadis: 5-0
3de ronde: W van Vlag van Sovjet-Unie URS Rachkov: 4-1
kwartfinale: W van Vlag van Canada CAN Rinke: 5-0
halve finale: W van Vlag van Roemenië ROU Zilberman: 3-2
finale: W van Vlag van Venezuela VEN Gamarro: 3-2
Bernd Wittenburg -75kg (m)
9e
1ste ronde: W van Vlag van Canada CAN Gibson: 3-2
2de ronde: V van Vlag van Cuba CUB Martínez: 2-3
Ottomar Sachse -81kg (m)
5e
1ste ronde: W van Vlag van Kameroen CMR Ngatchou: walk-over
2de ronde: W van Vlag van Andorra AND Montane: scheidsrechterlijke beslissing
kwartfinale: V van Vlag van Verenigde Staten USA Spinks: 0-5
Jürgen Fanghänel +81kg (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Ivanov: 2-3

Weightlifting pictogram.svg Gewichtheffen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Gunter Ambra -67,5kg (m)
4e
295kg
Wolfgang Häbner -75kg (m)
4e
320kg
Peter Wenzel
Brons
327,5kg
Peter Petzold -90kg (m)
5e
345kg
Jürgen Ciezki -110kg (m)
5e
372,5kg
Gerd Bonk +110kg (m)
Zilver
405kg
Helmut Losch
Brons
387,5kg

Handball pictogram.svg Handbal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Gabriele Badorek
Hannelore Burosch
Roswitha Krause
Waltraud Kretzschmar
Evelyn Matz
Liane Michaelis
Eva Paskuy
Kristina Richter
Christina Rost
Silvia Siefert
Marion Tietz
Petra Uhlig
Christina Voß
Hannelore Zober
vrouwen
Zilver
groepsfase: 2de
W van Vlag van Roemenië Roemenië: 18-12
W van Vlag van Japan Japan: 24-10
W van Vlag van Canada Canada: 29-4
G van Vlag van Hongarije Hongarije: 7-7
V van Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie: 11-14
Groep
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 5 5 0 0 92 40 +52 10
2 Vlag van de DDR DDR 5 3 1 1 89 47 +42 7
3 Vlag van Hongarije Hongarije 5 3 1 1 85 55 +30 7
4 Vlag van Roemenië Roemenië 5 2 0 3 73 83 -10 4
5 Vlag van Japan Japan 5 1 0 4 72 115 -43 2
6 Vlag van Canada Canada 5 0 0 5 35 106 -71 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
20 juli Montréal Vlag van de DDR DDR 18-12 Vlag van Roemenië Roemenië
22 juli Montréal Vlag van de DDR DDR 24-10 Vlag van Japan Japan
24 juli Montréal Vlag van de DDR DDR 29-4 Vlag van Canada Canada
26 juli Montréal Vlag van de DDR DDR 7-7 Vlag van Hongarije Hongarije
28 juli Montréal Vlag van de DDR DDR 11-14 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie

Judo pictogram.svg Judo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Dietmar Hötger -70kg (m)
11e
1ste ronde: W van Vlag van Hongarije HUN Molnar
2de ronde: W van Vlag van Mongolië MGL Chanrav
3de ronde: V van Vlag van Frankrijk FRA Vial
Detlef Ultsch -80kg (m)
19e
Dietmar Lorenz -93kg (m)
5e
open klasse (m)
16e

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanovaren[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Wilfried Stephan C-1 500m (m)
5e
serie 1: 1ste in 2.09,32
halve finale 1: 1ste in 2.07,00
finale: 5de in 2.00,54
C-1 1000m (m)
5e
serie 2: 2de in 4.25,23
halve finale 3: 3de in 4.18,99
finale: 7de in 4.22,43
Detlef Bothe
Hans-Jürgen Tode
C-2 500m (m)
11e
serie 2: 4de in 1.59,39
herkansingen: 2de in 1.57,07
halve finale 2: 4de in 1.53,85
C-2 1000m (m)
5e
serie 1: 3de in 3.55,73
halve finale 2: 2de in 3.58,26
finale: 5de in 4.00,37
Rüdiger Helm K-1 500m (m)
Brons
serie 2: 1ste in 1.55,06
halve finale 2: 2de in 1.53,21
finale: 3de in 1.48,30
K-1 1000m (m)
Goud
serie 2: 1ste in 3.53,41
halve finale 2: 2de in 3.47,82
finale: 1ste in 3.48,20
Joachim Mattern
Bernd Olbricht
K-2 500m (m)
Goud
serie 2: 1ste in 1.40,14
halve finale 2: 1ste in 1.39,06
finale: 1ste in 1.35,87
K-2 1000m (m)
Zilver
serie 3: 1ste in 3.31,94
halve finale 3: 1ste in 3.32,58
finale: 2de in 3.29,33
Frank-Peter Bischof
Bernd Duvigneau
Rüdiger Helm
Jürgen Lehnert
K-4 1000m (m)
Brons
serie 2: 1ste in 3.06,75
halve finale 2: 1ste in 3.10,84
finale: 3de in 3.10,76
Carola Zirzow K-1 500m (v)
Goud
serie 1: 2de in 2.12,54
halve finale 3: 1ste in 2.04,21
finale: 1ste in 2.01,05
Bärbel Köster
Carola Zirzow
K-2 500m (v)
Brons
serie 2: 1ste in 1.52,67
halve finale 2: 1ste in 1.50,56
finale: 3de in 1.51,81

Rowing pictogram.svg Roeien[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Joachim Dreifke skiff (m)
Brons
serie 1: 3de in 7.11,49
halve finale 1: 3de in 6.59,5
finale: 3de in 7.38,03
Jürgen Bertow
Uli Schmied
dubbel-twee (m)
Brons
serie 2: 1ste in 6.39,71
halve finale 2: 1ste in 6.24,90
finale: 3de in 7.17,45
Bernd Landvoigt
Jörg Landvoigt
twee-zonder (m)
Goud
Harald Jährling
Friedrich-Wilhelm Ulrich
Georg Spohr
twee-met (m)
Goud
Wolfgang Güldenpfennig
Rüdiger Reiche
Karl-Heinz Bußert
Michael Wolfgramm
dubbel-vier (m)
Goud
Siegfried Brietzke
Andreas Decker
Wolfgang Mager
Stefan Semmler
vier-zonder (m)
Goud
serie 3: 1ste in 6.02,55
halve finale 1: 1ste in 5.53,65
finale: 1ste in 6.37,42
Ullrich Dießner
Walter Dießner
Rüdiger Kunze
Andreas Schulz
Johannes Thomas
vier-met (m)
Zilver
serie 3: 1ste in 6.27,97
halve finale 1: 1ste in 6.11,32
finale: 2de in 6.42,70
Bernd Baumgart
Gottfried Döhn
Werner Klatt
Hans-Joachim Lück
Dieter Wendisch
Roland Kostulski
Ulrich Karnatz
Karl-Heinz Prudöhl
Karl-Heinz Danielowski
acht (m)
Goud
serie 2: 1ste in 5.32,17
finale: 1ste in 5.58,29
Christine Scheiblich skiff (v)
Goud
Sabine Jahn
Petra Boesler
dubbel-twee (v)
Zilver
Angelika Noack
Sabine Dähne
twee-zonder (v)
Zilver
Anke Borchmann
Jutta Lau
Viola Poley
Roswietha Zobelt
Liane Weigelt
dubbel-vier (v)
Goud
Karin Metze
Bianka Schwede
Gabriele Kühn
Andrea Kurth
Sabine Heß
vier-met (v)
Goud
Viola Goretzki
Christiane Knetsch
Ilona Richter
Brigitte Ahrenholz
Monika Kallie
Henrietta Ebert
Helma Lehmann
Irina Müller
Marina Wilke
acht (v)
Goud

Fencing pictogram.svg Schermen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Klaus Haertter floret (m)
14e

Shooting pictogram.svg Schietsport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Bernd Hartstein 50m geweer 3 houdingen
9e
1150 punten
Marlies Kanthak
32e
1130 punten
Peter Gorewski 50m geweer liggend
37e
587 punten
Marlies Kanthak
51e
584 punten
Uwe Potteck 50m pistool
Goud
573 punten
Harald Vollmar
Zilver
567 punten
Norbert Klaar 25m snelvuurpistool
Goud
597 punten
Jürgen Wiefel
Zilver
596 punten
Dieter Monien skeet
26e
190 punten
Klaus Reschke
4e
196 punten
Burckhardt Hoppe trap
4e
186 punten
Thomas Pfeffer 50m bewegend doel
4e
571 punten

Diving pictogram.svg Schoonspringen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Falk Hoffmann 3m plank (m)
4e
voorronde: 3de met 573 punten
finale: 4de met 553,53 punten
Frank Taubert
13e
voorronde: 13de met 493,68 punten
Dieter Waskow
14e
voorronde: 14de met 491,70 punten
Falk Hoffmann 10m toren (m)
6e
voorronde: 7de met 513,96 punten
finale: 6de met 531,60 punten
Frank Taubert
11e
voorronde: 11de met 494,95 punten
Dieter Waskow
10e
voorronde: 10de met 497,16 punten
Karin Guthke 3m plank (v)
5e
voorronde: 7de met 441,03 punten
finale: 5de met 459,81 punten
Christa Köhler
Zilver
voorronde: 6de met 441,90 punten
finale: 2de met 469,41 punten
Heidi Ramlow-Becker
4e
voorronde: 5de met 445,08 punten
finale: 4de met 462,15 punten
Karin Guthke 10m toren (v)
11e
voorronde: 11de met 339,00 punten
Christa Köhler
21e
voorronde: 21ste met 305,46 punten
Heidi Ramlow-Becker
8e
voorronde: 7de met 362,37 punten
finale: 8ste met 365,64 punten

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Turnen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Turnen op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Bernd Jäger brug (m)
4e
kwalificatie: 7de met 19,20 punten
finale: 4de met 19,200 punten
Michael Nikolay paard voltige (m)
Brons
kwalificatie: 3de met 19,45 punten
finale: 3de met 19,525 punten
Roland Bräckner vloer (m)
4e
kwalificatie: 8ste met 19,05 punten
finale: 4de met 19,275 punten
Roland Bräckner meerkamp individueel (m)
24e
kwalificatie: 24ste met 112,00 punten
Rainer Hanschke
28e
kwalificatie: 28ste met 111,50 punten
Bernd Jäger
10e
kwalificatie: 18de met 112,95 punten
finale: 10de met 113,325 punten
Wolfgang Klotz
25e
kwalificatie: 25ste met 111,95 punten
Lutz Mack
11e
kwalificatie: 17de met 113,00 punten
finale: 11de met 113,150 punten
Michael Nikolay
7e
kwalificatie: 19de met 112,90 punten
finale: 7de met 113,600 punten
Roland Bräckner
Rainer Hanschke
Bernd Jäger
Wolfgang Klotz
Lutz Mack
Michael Nikolay
meerkamp team (m)
Brons
564,65 punten
Gitta Escher balk (v)
6e
kwalificatie: 8ste met 19,15 punten
finale: 6de met 19,275 punten
Angelika Hellmann
5e
kwalificatie: 9de met 19,10 punten
finale: 5de met 19,450 punten
Marion Kische brug (v)
4e
kwalificatie: 2de met 19,80 punten
finale: 4de met 19,750 punten
Carola Dombeck sprong (v)
Zilver
kwalificatie: 5de met 19,50 punten
finale: 2de met 19,650 punten
Gitta Escher
5e
kwalificatie: 5de met 19,50 punten
finale: 5de met 19,550 punten
Gitta Escher vloer (v)
6e
kwalificatie: 6de met 19,40 punten
finale: 6de met 19,450 punten
Marion Kische
5e
kwalificatie: 8ste met 19,35 punten
finale: 5de met 19,475 punten
Carola Dombeck meerkamp individueel (v)
33e
kwalificatie: 33ste met 74,90 punten
Gitta Escher
6e
kwalificatie: 6de met 77,60 punten
finale: 6de met 77,750 punten
Kerstin Gerschau
9e
kwalificatie: 12de met 77,00 punten
finale: 9de met 76,800 punten
Angelika Hellmann
13e
kwalificatie: 13de met 76,90 punten
Marion Kische
8e
kwalificatie: 8ste met 77,20 punten
finale: 8ste met 76,950 punten
Steffi Kräker
21e
kwalificatie: 21ste met 75,70 punten
Carola Dombeck
Gitta Escher
Kerstin Gerschau
Angelika Hellmann
Marion Kische
Steffi Kräker
meerkamp team (v)
Brons
385,10 punten

Football pictogram.svg Voetbal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Hans-Ulrich Grapenthin
Wilfried Gröbner
Jürgen Croy
Gerd Weber
Hans-Jürgen Dörner
Konrad Weise
Lothar Kurbjuweit
Reinhard Lauck
Gert Heidler
Reinhard Häfner
Hans-Jürgen Riediger
Bernd Bransch
Martin Hoffmann
Gerd Kische
Wolfram Löwe
Hartmut Schade
Dieter Riedel
mannen
Goud
groep A: 2de
G van Vlag van Brazilië Brazilië: 0-0
W van Vlag van Spanje Spanje: 1-0
kwartfinale:
W van Vlag van Frankrijk Frankrijk: 4-0
halve finale:
W van Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie: 2-1
finale:
W van Vlag van Polen Polen
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Brazilië Brazilië 2 1 1 0 2 1 +1 3
2 Vlag van de DDR DDR 2 1 1 0 1 0 +1 3
3 Vlag van Spanje Spanje 2 0 0 2 1 3 -2 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
18 juli Toronto Vlag van Brazilië Brazilië 0-0 Vlag van de DDR DDR
22 juli Montreal Vlag van de DDR DDR 1-0 Vlag van Spanje Spanje
Kwartfinale
25 juli Ottawa Vlag van de DDR DDR 4-0 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Halve finale
27 juli Montreal Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 1-2 Vlag van de DDR DDR
Finale
29 juli Montreal Vlag van de DDR DDR 3-1 Vlag van Polen Polen

Volleyball (indoor) pictogram.svg Volleybal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Karla Roffeis
Johanna Strotzer
Cornelia Rickert
Christina Walther
Ingrid Mierzwiak
Helga Offen
Barbara Czekalla
Jutta Balster
Anke Westendorf
Hannelor Meincke
Monika Meissner
Gudrun Gartner
zaal (v)
6e
groep B: 4de
V van Vlag van Cuba Cuba: 1-3 (15-7, 5-15, 5-15, 13-15)
V van Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea: 2-3 (15-5, 15-11, 14-16, 2-15, 13-15)
V van Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie: 2-3 (11-15, 15-13, 15-11, 5-15, 1-15)
5-8ste plek:
W van Vlag van Peru Peru: 3-2 (15-11, 15-9, 8-15, 8-15, 15-8)
5-6de plek:
V van Vlag van Cuba Cuba: 0-3 (12-15, 12-15, 8-15)
Groep B
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W V SW SV SR SPW SPL Saldo
1 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 3 3 0 9 4 +5 186 137 +49 6
2 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 3 2 1 7 7 0 179 171 +8 5
3 Vlag van Cuba Cuba 3 1 2 6 7 −1 150 168 −18 4
4 Vlag van de DDR DDR 3 0 3 5 9 −4 144 183 −39 3
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
20 juli Montreal Vlag van de DDR DDR 1-3 Vlag van Cuba Cuba
22 juli Montreal Vlag van de DDR DDR 2-3 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
24 juli Montreal Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 3-2 Vlag van de DDR DDR
5-8ste plek
26 juli Montreal Vlag van Peru Peru 2-3 Vlag van de DDR DDR
5-6de plek
27 juli Montreal Vlag van de DDR DDR 0-3 Vlag van Cuba Cuba

Cycling (road) pictogram.svg Wielersport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Baan
Jürgen Geschke sprint (m)
Brons
Klaus-Jürgen Grünke tijdrit (m)
Goud
1.05,927
Thomas Huschke individuele achtervolging (m)
Brons
Norbert Dürpisch
Thomas Huschke
Uwe Unterwalder
Matthias Wiegand
ploegenachtervolging (m)
4e
Weg
Karl-Dietrich Diers wegwedstrijd (m)
16e
4:49.01
Hans-Joachim Hartnick
DNF
niet gefinisht
Gerhard Laukes
DNF
niet gefinisht
Siegbert Schmeisser
DNF
niet gefinisht
Hans-Joachim Hartnick
Karl-Dietrich Diers
Gerhard Lauke
Michael Schiffner
ploegentijdrit (m)
10e
2:14.39


Wrestling pictogram.svg Worstelen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Jürgen Möbius -48kg (m)
15e
1ste ronde: V van Vlag van Duitsland FRG Heckmann
2de ronde: V van Vlag van Japan JPN Kudo
Hans-Dieter Brüchert -57kg (m)
Zilver
1ste ronde: W van Vlag van Mongolië MGL Khoilogdorj
2de ronde: W van Vlag van Hongarije HUN Klinga
3de ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Yumin
4de ronde: W van Vlag van Joegoslavië YUG Darlev
5de ronde: W van Vlag van Griekenland GRE Hatziioannidis
6de ronde: W van Vlag van Iran IRI Kheder
Helmut Strumpf -62kg (m)
8e
1ste ronde: W van Vlag van Puerto Rico PUR Varela
2de ronde: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Yang
3de ronde: W van Vlag van Sovjet-Unie URS Timofeyev
4de ronde: V van Vlag van Mongolië MGL Oidov
Eberhard Probst -68kg (m)
8e
1ste ronde: W van Vlag van Senegal SEN Mané
2de ronde: W van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Gilligan
3de ronde: V van Vlag van Cuba CUB Ramos
4de ronde: V van Vlag van Bulgarije BUL Zhekov
Fred Hempel -74kg (m)
6e
1ste ronde: W van Vlag van Canada CAN Renken
2de ronde: W van Vlag van Zweden SWE Karlsson
3de ronde: V van Vlag van Japan JPN Date
4de ronde: W van Vlag van Joegoslavië YUG Ristov
5de ronde: V van Vlag van Iran IRI Barzegar
Horst Stottmeister -90kg (m)
4e
1ste ronde: W van Vlag van Duitsland FRG Neumair
2de ronde: W van Vlag van Hongarije HUN Molnár
3de ronde: W van Vlag van Polen POL Kurczewski
4de ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Tediashvili
5de ronde: W van Vlag van Zweden SWE Andersson
6de ronde: V van Vlag van Verenigde Staten USA Peterson
Harald Büttner -100kg (m)
12e
1ste ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Yarygin
2de ronde: V van Vlag van Mongolië MGL Bayanmönkh
Roland Gehrke +100kg (m)
4e
1ste ronde: W van Vlag van Cuba CUB Morales
2de ronde: W van Vlag van Duitsland FRG Eichelbaum
3de ronde: V van Vlag van Bulgarije BUL Dinev
4de ronde: W van Vlag van Senegal SEN Sakho
5de ronde: vrij
6de ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Andiyev
Grieks-Romeins
Dietmar Hinz -48kg (m)
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Lee
3de ronde: W van Vlag van Turkije TUR Bora
4de ronde: V van Vlag van Roemenië ROU Berceanu
Heinz-Helmut Wehling -68kg (m)
Brons
1ste ronde: W van Vlag van Duitsland FRG Schöndorfer
2de ronde: W van Vlag van Cuba CUB Estrada
3de ronde: W van Vlag van Verenigde Staten USA Marcy
4de ronde: W van Vlag van Italië ITA Ranzi
5de ronde: V van Vlag van Roemenië ROU Rusu
6de ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Nalbandyan
Klaus-Peter Göpfert -74kg (m)
5e
1ste ronde: V van Vlag van Tsjecho-Slowakije TCH Mácha
2de ronde: W van Vlag van Griekenland GRE Galaktopoulos
3de ronde: W van Vlag van Polen POL Krzesiński
4de ronde: W van Vlag van Zweden SWE Karlsson
5de ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Bykov
Fredi Albrecht -100kg (m)
9e
1ste ronde: W van Vlag van Japan JPN Akiyama
2de ronde: V van Vlag van Hongarije HUN Farkas
3de ronde: V van Vlag van Noorwegen NOR Hem

Sailing pictogram.svg Zeilen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jochen Schümann finn
Goud
35,4 punten: (3-2-12-12-1-2-3)
Uwe Steingross
Jörg Schramme
flying dutchman
15e
109,7 punten: (16-17-15-14-6-9-14)
Dieter Below
Michael Zachries
Olaf Engelhardt
soling
Brons
47,4 punten: (5-4-3-3-5-4-7)

Swimming pictogram.svg Zwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Roger Pyttel 100m vrije slag (m)
25e
serie 1: 3de in 53,93
Lutz Löscher 200m vrije slag (m)
47e
serie 6: 6de in 2.01,00
Frank Pfütze
21e
serie 7: 3de in 1.55,57
Rainer Strohbach
17e
serie 6: 3de in 1.55,25
Lutz Löscher 400m vrije slag (m)
32e
serie 2: 6de in 4.12,88
Frank Pfütze
27e
serie 2: 2de in 4.04,66
Rainer Strohbach
18e
serie 1: 3de in 4.02,24
Roland Matthes 100m rugslag (m)
Brons
serie 4: 1ste in 57,98
halve finale 1: 1ste in 57,48
finale: 3de in 57,22
Lutz Wanja
5e
serie 1: 1ste in 58,38
halve finale 1: 2de in 57,50
finale: 5de in 57,49
Lutz Wanja 200m rugslag (m)
14e
serie 2: 3de in 2.08,02
Hartmut Flöckner 100m vlinderslag (m)
23e
serie 5: 5de in 57,66
Roland Matthes
5e
serie 6: 2de in 56,41
halve finale 2: 3de in 55,88
finale: 5de in 55,11
Roger Pyttel
4e
serie 3: 1ste in 55,25
halve finale 2: 1ste in 54,75
finale: 4de in 55,09
Hartmut Flöckner 200m vlinderslag (m)
18e
serie 4: 3de in 2.05,71
Roger Pyttel
4e
serie 6: 1ste in 2.00,28
finale: 4de in 2.00,02
Roger Pyttel
Wilfried Hartung
Rainer Strohbach
Frank Pfütze
4x200m vrije slag (m)
5e
7.38,92
Kornelia Ender 100m vrije slag (v)
Goud
serie 7: 1ste in 55,81
halve finale 2: 1ste in 55,82
finale: 1ste in 55,65
Claudia Hempel
6e
serie 5: 1ste in 57,35
halve finale 2: 3de in 57,05
finale: 6de in 56,99
Petra Priemer
Zilver
serie 1: 1ste in 56,95
halve finale 2: 4de in 57,21
finale: 2de in 56,49
Kornelia Ender 200m vrije slag (v)
Goud
serie 6: 1ste in 2.02,50
finale: 1ste in 1.59,26 (WR)
Claudia Hempel
7e
serie 1: 1ste in 2.03,36
finale: 7de in 2.04,61
Andrea Pollack
17e
serie 3: 3de in 2.06,12
Regina Jäger 400m vrije slag (v)
10e
serie 1: 2de in 4.20,05
Sabine Kahle
8e
serie 4: 3de in 4.19,34
finale: 8ste in 4.20,64
Petra Thümer
Goud
serie 5: 1ste in 4.17,20
finale: 1ste in 4.09,89 (WR)
Regina Jäger 800m vrije slag (v)
7e
serie 2: 2de in 8.49,12
finale: 7de in 8.50,40
Petra Thümer
Goud
serie 2: 1ste in 8.46,58
finale: 1ste in 8.37,14 (WR)
Ulrike Richter 100m rugslag (v)
Goud
serie 5: 1ste in 1.03,61
halve finale 1: 1ste in 1.02,39
finale: 1ste in 1.01,83 (OR)
Antje Stille
6e
serie 4: 1ste in 1.04,34
halve finale 2: 2de in 1.03,94
finale: 7de in 1.05,30
Birgit Treiber
Zilver
serie 3: 1ste in 1.04,34
halve finale 1: 2de in 1.04,21
finale: 2de in 1.03,41
Ulrike Richter 200m rugslag (v)
Goud
serie 3: 1ste in 2.17,58
finale: 1ste in 2.13,43 (OR)
Antje Stille
6e
serie 2: 1ste in 2.18,07
finale: 6de in 2.17,55
Birgit Treiber
Zilver
serie 4: 1ste in 2.17,62
finale: 2de in 2.14,97
Hannelore Anke 100m schoolslag (v)
Goud
serie 5: 1ste in 1.11,11
halve finale 2: 1ste in 1.10,86
finale: 1ste in 1.11,16
Karla Linke
8e
serie 3: 3de in 1.15,36
halve finale 1: 4de in 1.14,49
finale: 8ste in 1.14,21
Carola Nitschke
4e
serie 6: 1ste in 1.13,36
halve finale 1: 2de in 1.13,73
finale: 4de in 1.13,33
Hannelore Anke 200m schoolslag (v)
4e
serie 4: 1ste in 2.37,45
finale: 4de in 2.36,49
Karla Linke
5e
serie 5: 1ste in 2.37,43
finale: 5de in 2.36,97
Carola Nitschke
6e
serie 5: 2de in 2.39,06
finale: 6de in 2.38,27
Kornelia Ender 100m vlinderslag (v)
Goud
serie 3: 1ste in 1.02,45
halve finale 2: 1ste in 1.01,03
finale: 1ste in 1.00,13 (WR)
Rosemarie Kother-Gabriel
5e
serie 5: 1ste in 1.02,34
halve finale 2: 4de in 1.01,93
finale: 5de in 1.01,56
Andrea Pollack
Zilver
serie 6: 1ste in 1.01,43
halve finale 2: 2de in 1.01,39
finale: 2de in 1.00,98
Rosemarie Kother-Gabriel 200m vlinderslag (v)
Brons
serie 5: 1ste in 2.12,93
finale: 3de in 2.12,86
Andrea Pollack
Goud
serie 3: 1ste in 2.11,56
finale: 1ste in 2.11,41
Ulrike Tauber
Zilver
serie 4: 1ste in 2.13,50
finale: 2de in 2.12,50
Sabine Kahle 400m wisselslag (v)
5e
serie 2: 2de in 4.56,85
finale: 5de in 4.53,50
Ulrike Tauber
Goud
serie 3: 1ste in 4.51,24
finale: 1ste in 4.42,77 (WR)
Birgit Treiber
4e
serie 4: 1ste in 4.57,39
finale: 4de in 4.52,40
Petra Priemer
Kornelia Ender
Claudia Hempel
Andrea Pollack
4x100m vrije slag (v)
Zilver
serie 2: 1ste in 3.48,95
finale: 2de in 3.45,50
Ulrike Richter
Hannelore Anke
Kornelia Ender
Andrea Pollack
4x100m wisselslag (v)
Goud
serie 3: 1ste in 4.13,98
finale: 1ste in 4.07,95