Bulgarije op de Olympische Zomerspelen 1976

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Bulgarije op de Olympische Zomerspelen 1976
Land Bulgarije
IOC-landcode BUL
NOC Balgarski Olimpiyski Komitet
(bg) externe link
Olympische Zomerspelen 1976 in Montreal
Vlaggendrager Aleksandar Tomov
Aantal deelnemers 158
Aantal disciplines 14
Medailles
Rang: 7
goud
6
zilver
9
brons
7
totaal
22
Bulgarije op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016
Bulgarije op de Winterspelen
1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Bulgarije nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1976 in Montreal, Canada.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Discipline Medaille
Atletiek Ivanka Khristova kogelstoten (v)
Goud
Roeien Svetlana Otsetova
Zdravka Yordanova
dubbel-twee (v)
Siyka Kelbecheva
Stoyanka Kurbatova-Gruicheva
twee-zonder (v)
Gewichtheffen Norair Nurikian -56kg (m)
Yordan Mitkov -75kg (m)
Worstelen Khasan Isaev -48kg vrije stijl (m)
Atletiek Nikolina Shtereva 800m (v)
Zilver
Maria Petkova-Vergova discuswerpen (v)
Roeien Kapka Georgieva-Panayotova
Ginka Gyurova
Mariyka Modeva
Reni Yordanova
vier-met (v)
Gewichtheffen Georgi Todorov -60kg (m)
Trendafil Stoychev -82,5kg (m)
Krastyu Semerdzhiev -110kg (m)
Worstelen Stoyan Nikolov -90kg Grieks-Romeins (m)
Kamen Goranov -100kg Grieks-Romeins (m)
Aleksandar Tomov +100kg Grieks-Romeins (m)
Atletiek Yordanka Blagoeva hoogspringen (v)
Brons
Basketbal Krasimira Bogdanova
Diana Braynova-Dilova
Nadka Golcheva
Krasimira Gyurova
Petkana Makayeeva
Penka Metodieva
Snezhana Mikhaylova
Margarita Shtarkelova
Girgina Skerlatova
Mariya Stoyanova
Penka Stoyanova
Todorka Yordanova
vrouwen
Boksen Vladimir Kolev -63,5kg (m)
Gewichtheffen Atanas Shopov -90kg (m)
Worstelen Dimo Kostov -100kg vrije stijl (m)
Stefan Angelov -48kg Grieks-Romeins (m)
Ivan Kolev -82kg Grieks-Romeins (m)

Deelnemers en resultaten[bewerken]

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Petar Petrov 100m (m)
8e
serie 3: 1ste in 10,46
kwartfinale 4: 3de in 10,30
halve finale 2: 4de in 10,30
finale: 8ste in 10,35
200m (m)
DNS
serie 3: niet gestart
Yanko Bratanov 400m horden (m)
6e
serie 3: 4de in 51,84
halve finale 1: 3de in 50,11
finale: 6de in 50,03
Velko Velev discuswerpen (m)
10e
kwalificatie groep A: 2de met 63,54m
finale: 10de met 60,94m
Valentin Dzhonev speerwerpen (m)
14e
kwalificatie groep B: 5de met 80,84m
finale: 14de met 73,88m
Liliyana Panayotova-Ivanova 100m (v)
23e
serie 6: 4de in 23,49
kwartfinale 1: 7de in 23,87
Nikolina Shtereva 800m (v)
Zilver
serie 2: 2de in 2.01,02
halve finale 2: 2de in 1.57,35
finale: 2de in 1.55,42
Lilyana Tomova
12e
serie 5: 2de in 2.00,54
halve finale 2: 7de in 2.01,97
Svetla Zlateva
6e
serie 3: 1ste in 1.59,24
halve finale 1: 3de in 1.57,93
finale: 6de in 1.57,21
Rositsa Pekhlivanova 1500m (v)
24e
serie 1: 6de in 4.13,11
Nikolina Shtereva
4e
serie 4: 4de in 4.08,38
halve finale 1: 2de in 4.02,33
finale: 4de in 4.06,57
Vesela Yatsinska
14e
serie 3: 3de in 4.12,72
halve finale 2: 6de in 4.07,89
Penka Sokolova 100m horden (v)
11e
serie 3: 3de in 13,52
halve finale 1: 7de in 13,67
Yordanka Ivanova
Svetla Zlateva
Ivanka Bonova
Liliana Tomova
4x400m (v)
9e
serie 2: 5de in 3.31,08
Ekaterina Nedeva verspringen (v)
15e
kwalificatie groep A: 10de met 6,16m
Liliyana Panayotova-Ivanova
DNF
kwalificatie groep A: 7de met 6,22m
finale: niet gestart
Yordanka Blagoeva hoogspringen (v)
Brons
kwalificatie groep A: 4de met 1,80m
finale: 3de met 1,91m
Ivanka Khristova kogelstoten (v)
Goud
21,16m
Elena Stoyanova
8e
18,89m
Mariya Vergova discuswerpen (v)
Zilver
kwalificatie : 10de met 57,96m
finale: 2de met 67,30m
Yordanka Peeva speerwerpen (v)
12e
kwalificatie : 9de met 56,74m
finale: 12de met 52,24m
Penka Sokolova vijfkamp (v)
9e
100m horden: 4de in 13,32 (956 punten)
kogelstoten: 8ste met 13,70m (821 punten)
hoogspringen: 16de met 1,64m (875 punten)
verspringen: 12de met 5,93m (891 punten)
200m: 14de in 24,95 (851 punten)
totaal: 4394 punten

Basketball pictogram.svg Basketbal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Nadka Golcheva
Penka Metodieva
Petkana Makaveyeva
Snezhana Mihailova
Krassima Gyurova
Krassimira Bogdanova
Todorka Yordanova
Diana Dilova
Margarita Shturkelova
Mania Stoyanova
Girgina Skerlatova
Penka Stoyanova
vrouwen
Brons
W van Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije: 66-67
V van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten: 79-95
V van Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie: 68-91
W van Vlag van Japan Japan: 66-63
W van Vlag van Canada Canada: 85-62
Groep
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W V V T Saldo
1 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 5 5 0 504 346 +158 10
2 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 5 3 2 415 417 -2 8
3 Vlag van Bulgarije Bulgarije 5 3 2 365 377 -12 8
4 Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije 5 2 3 351 359 -8 7
5 Vlag van Canada Canada 5 2 3 405 400 +5 7'
6 Vlag van Japan Japan 5 0 5 336 477 -141 5
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
19 juli Montreal Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije 66-67 Vlag van Bulgarije Bulgarije
20 juli Montreal Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 95-79 Vlag van Bulgarije Bulgarije
22 juli Montreal Vlag van Bulgarije Bulgarije 68-91 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie
23 juli Montreal Vlag van Bulgarije Bulgarije 66-63 Vlag van Japan Japan
25 juli Montreal Vlag van Canada Canada 62-85 Vlag van Bulgarije Bulgarije

Boxing pictogram.svg Boksen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Beyhan Fuchedzhiev -48kg (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Cuba CUB Hernández: scheidsrechterlijke beslissing
Georgi Kostadinov -51kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Jung: 5-0
3de ronde: V van Vlag van Venezuela VEN Pérez: 0-5
Georgi Kostadinov -54kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Frankrijk FRA Cosentino: knock-out
3de ronde: V van Vlag van Noord-Korea PRK Gu: 0-5
Gustavo de la Cruz -57kg (m)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Dominicaanse Republiek DOM de la Cruz: 0-5
Tsvetan Tsvetkov -60kg (m)
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Mongolië MGL Altanhuiag: 5-0
3de ronde: W van Vlag van Iran IRI Bahmani: 5-0
kwartfinale: V van Vlag van Verenigde Staten USA Davis: scheidsrechterlijke beslissing
Vladimir Kolev -63,5kg (m)
Brons
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Tai: 5-0
3de ronde: W van Vlag van Duitsland FRG Müller: 5-0
kwartfinale: W van Vlag van Roemenië ROU Cutov: 5-0
halve finale: V van Vlag van Cuba CUB Aldama: knock-out
Vladimir Kolev -67kg (m)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Cuba CUB Correa: scheidsrechterlijke beslissing
Nayden Stanchev -71kg (m)
9e
1ste ronde: W van Vlag van Kenia KEN Moi: walk-over
2de ronde: V van Vlag van Roemenië ROU Didea: 0-5
Ryszard Pasiewicz -75kg (m)
9e
1ste ronde: W van Vlag van Ghana GHA Gariba: walk-over
2de ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Riskiyev: 0-5
Georgi Stoymenov -81kg (m)
9e
1ste ronde: W van Vlag van Venezuela VEN Sanchez: 5-0
2de ronde: V van Vlag van Polen POL Gortat: AB-3
Atanas Suvandzhiev +81kg (m)
5e
1ste ronde: W van Vlag van Egypte EGY Ali: walk-over
2de ronde: W van Vlag van Sovjet-Unie URS Ivanov: 4-1
kwartfinale: V van Vlag van Roemenië ROU Simon: 1-4

Weightlifting pictogram.svg Gewichtheffen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Norair Nurikyan -56kg (m)
Goud
trekken: 1ste met 117,5kg
stoten: 1ste met 145kg
totaal: 262,5kg
Georghi Todorov -60kg (m)
Zilver
trekken: 3de met 122,5kg
stoten: 2de met 157,5kg
totaal: 280kg
Todor Todorov
DNF
trekken: geen geldige poging
Yordan Mitkov -75kg (m)
Goud
trekken: 1ste met 145kg
stoten: 1ste met 190kg
totaal: 335kg
Blagoy Blagoev -82,5kg (m)
DSQ
gediskwalificeerd na doping
Trendafil Stoitchev
Zilver
trekken: 2de met 162,5kg
stoten: 2de met 197,5kg
totaal: 360kg
Atanas Shopov -90kg (m)
Brons
trekken: 6de met 155kg
stoten: 2de met 205kg
totaal: 360kg
Valentin Khristov -110kg (m)
DSQ
gediskwalificeerd na doping
Krastiu Semerdzhiev
Zilver
trekken: 1ste met 170kg
stoten: 3de met 215kg
totaal: 385kg

Judo pictogram.svg Judo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Parvan Parvanov -63kg (m)
12e
1ste ronde: W van Vlag van Libanon LIB Saad: yuko
2de ronde: V van Vlag van Mongolië MGL Buyadaa: koka
Georgi Georgiev -70kg (m)
13e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Morrison: koka
Tsancho Atanasov -93kg (m)
18e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Noord-Korea PRK Ung: yuko
Emil Petrunov +93kg (m)
12e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Remfry: yuko

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanovaren[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Borislav Ananiev C-1 500m (m)
4e
serie 2: 3de in 2.12,16
halve finale 1: 3de in 2.11,73
finale: 4de in 1.59,92
C-1 1000m (m)
4e
serie 2: 3de in 4.28,18
halve finale 1: 1ste in 4.13,39
finale: 4de in 4.14,41
Ivan Burchin
Krasimir Khristov
C-2 500m (m)
6e
serie 2: 2de in 1.58,84
halve finale 3: 2de in 1.51,63
finale: 6de in 1.50,43
C-2 1000m (m)
7e
serie 1: 4de in 3.57,13
herkansingen: 2de in 3.52,00
halve finale 2: 3de in 3.58,74
finale: 7de in 4.02,44
Ivan Manev K-1 500m (m)
11e
serie 3: 3de in 1.57,30
halve finale 1: 4de in 1.57,30
Borislav Borisov
Lazar Khristov
K-2 500m (m)
12e
serie 3: 3de in 1.46,02
halve finale 1: 4de in 1.42,21
K-2 1000m (m)
7e
serie 1: 3de in 3.35,94
halve finale 2: 1ste in 3.26,76
finale: 9de in 3.37,30
Ivan Manev
Bozhidar Milenkov
Nikolai Nachev
Vasil Chilingirov
K-4 1000m (m)
7e
serie 1: 3de in 3.11,39
halve finale 2: 3de in 3.14,35
finale: 7de in 3.12,94
Rosa Georgieva K-1 500m (v)
9e
serie 2: 4de in 2.14,23
herkansingen: 2de in 2.10,57
halve finale 2: 3de in 2.10,51
finale: 9de in 2.08,54
Mariya Mincheva
Natasha Petrova
K-2 500m (v)
7e
serie 2: 7de in 2.00,52
herkansingen: 2de in 1.56,60
halve finale 2: 2de in 1.53,29
finale: 7de in 1.55,95

Modern pentathlon pictogram.svg Moderne vijfkamp[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Velko Bratanov mannen
22e
paardensport: 25ste in 2.10,9 (1064 punten)
schermen: 17de met 24 overwinningen (808 punten)
schietsport: 7de met 194 punten (1000 punten)
zwemmen: 42ste in 3.56,81 (980 punten)
atletiek: 25ste in 13.26,5 (1147 punten)
totaal: 4999 punten
Nikolay Nikolov
36e
paardensport: 40ste in 2.08,0 (956 punten)
schermen: 39ste met 18 overwinningen (664 punten)
schietsport: 18de met 191 punten (934 punten)
zwemmen: 37ste in 3.45,57 (1068 punten)
atletiek: 39ste in 13.41,8 (1102 punten)
totaal: 4724 punten
Stoyan Zlatev
21e
paardensport: 32ste in 1.52,1 (1036 punten)
schermen: 18de met 23 overwinningen (784 punten)
schietsport: 7de met 194 punten (1000 punten)
zwemmen: 21ste in 3.36,61 (1140 punten)
atletiek: 43ste in 13.59,1 (1048 punten)
totaal: 5008 punten
Velko Bratanov
Nikolay Nikolov
Stoyan Zlatev
team (m)
10e
paardensport: 9de met 3056 punten
schermen: 5de met 2349 punten
schietsport: 2de met 2934 punten
zwemmen: 11de met 3188 punten
atletiek: 13de in 3297 punten
totaal: 14824 punten

Rowing pictogram.svg Roeien[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Georgi Georgiev
Valentin Stoev
twee-zonder (m)
5e
serie 3: 2de in 6.58,96
halve finale 1: 3de in 6.33,23
finale: 5de in 7.37,42
Rumen Hristov
Todor Kishev
Tsvetan Petkov
twee-met (m)
4e
serie 1: 1ste in 7.24,44
halve finale 1: 1ste in 7.01,10 (OB)
finale: 4de in 8.11,27
Mincho Nikolov
Eftim Gerzilov
Yordan Valchev
Khristo Zelev
dubbel-vier (m)
5e
serie 2: 3de in 5.57,19
herkansingen: 2de in 5.49,38
finale: 5de in 6.32,04
Rumian Khristov
Todor Mrankov
Dimitar Valov
Dimitar Yanakiev
vier-zonder (m)
7e
serie 1: 3de in 6.20,71
halve finale 1: 5de in 6.06,58
Lachesar Boichev
Ivan Botev
Nacho Minchev
Kiril Kirchev
Nenko Dobrev
vier-met (m)
5e
serie 1: 4de in 6.43,69
herkansingen: 2de
halve finale 1: 2de in 6.13,26
finale: 5de in 6.52,88
Georgi Georgiev skiff (v)
4e
serie 1: 1ste in 3.42,67 (OB)
finale: 4de in 4.10,867
Svetla Otsetova
Zdravka Yordanova
dubbel-twee (v)
Goud
serie 2: 1ste in 3.25,05
finale: 1ste in 3.44,36
Siyka Kelbecheva
Stoyanka Kurbatova-Gruicheva
twee-zonder (v)
Goud
serie 1: 2de in 3.33,24
herkansingen: 1ste in 3.48,73
finale: 1ste in 4.01,22
Verka Aleksieva
Svietlana Gincheva
Iskra Velinova
Troianka Vasileva
Stanka Georgieva
dubbel-vier (v)
4e
serie 2: 2de in 3.12,13
herkansingen: 1ste in 3.22,43
finale: 4de in 3.34,14
Ginka Gyurova
Lilyana Vaseva
Reni Yordanova
Mariyka Modeva
Kapka Georgieva
vier-met (v)
Zilver
serie 2: 1ste in 3.20,98 (OB)
finale: 2de in 3.8,24

Fencing pictogram.svg Schermen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Trayan Dimitrov sabel (m)
37e
1ste ronde groep 9: 5de met 1 overwinning
Miroslav Dudekov
21e
1ste ronde groep 8: 4de met 1 overwinning
2de ronde groep 5: 4de met 2 overwinningen
Anani Mikhaylov
22e
1ste ronde groep 2: 1ste met 3 overwinningen
2de ronde groep 1: 3de met 3 overwinningen
Miroslav Dudekov
Konstantin Dzhelepov
Khristo Khristov
Anani Mikhaylov
sabel team (m)
9e
1ste ronde groep 1: 3de met 0 overwinningen

Shooting pictogram.svg Schietsport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Nonka Matova 50m geweer 3 houdingen
11e
1148 punten: (390-391-367)
Emiliyan Vergov
20e
1139 punten: (386-386-367)
Stefan Krastev 50m geweer liggend
12e
591 punten: (95-99-100-99-98-100)
Anka Pelova
60e
582 punten: (96-95-98-97-97-99)
Dencho Denev 50m pistool
8e
557 punten: (91-90-92-98-92-94)
Lyubcho Dyakov
18e
550 punten: (92-94-93-92-89-90)
Anton Manolov skeet
35e
188 punten

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Turnen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Turnen op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Stoyan Delchev meerkamp individueel (m)
64e
kwalificatie:
vloer: 48ste met 17,95 punten
sprong: 66ste met 18,15 punten
brug met gelijke leggers: 46ste met 18,10 punten
brug met ongelijke leggers: 71ste met 17,40 punten
ringen: 78ste met 17,25 punten
paard met bogen: 44ste met 18,30 punten
totaal: 107,15 punten
Andrey Keranov
58e
kwalificatie:
vloer: 22ste met 18,65 punten
sprong: 72ste met 18,10 punten
brug met gelijke leggers: 62ste met 17,75 punten
brug met ongelijke leggers: 47ste met 18,35 punten
ringen: 68ste met 17,65 punten
paard met bogen: 67ste met 17,70 punten
totaal: 108,20 punten
Dimitar Koychev
78e
kwalificatie:
vloer: 75ste met 17,30 punten
sprong: 79ste met 17,90 punten
brug met gelijke leggers: 72ste met 17,55 punten
brug met ongelijke leggers: 65ste met 17,70 punten
ringen: 62ste met 18,00 punten
paard met bogen: 86ste met 17,55 punten
totaal: 105,00 punten
Zhivko Rusev
83e
kwalificatie:
vloer: 75ste met 17,30 punten
sprong: 80ste met 17,85 punten
brug met gelijke leggers: 89ste met 15,40 punten
brug met ongelijke leggers: 76ste met 17,25 punten
ringen: 49ste met 18,40 punten
paard met bogen: 82ste met 17,00 punten
totaal: 103,20 punten
Georgi Todorov
66e
kwalificatie:
vloer: 55ste met 17,85 punten
sprong: 22ste met 18,85 punten
brug met gelijke leggers: 81ste met 17,20 punten
brug met ongelijke leggers: 55ste met 18,10 punten
ringen: 74ste met 17,50 punten
paard met bogen: 82ste met 17,00 punten
totaal: 106,50 punten
Toncho Todorov
87e
kwalificatie:
vloer: 85ste met 17,05 punten
sprong: 77ste met 18,00 punten
brug met gelijke leggers: 88ste met 15,60 punten
brug met ongelijke leggers: 85ste met 16,90 punten
ringen: 82ste met 17,10 punten
paard met bogen: 81ste met 17,05 punten
totaal: 101,70 punten
Stoyan Delchev
Andrey Keranov
Dimitar Koychev
Zhivko Rusev
Georgi Todorov
Toncho Todorov
meerkamp team (m)
12e
vloer: 11de met 89,10 punten
sprong: 12de met 91,25 punten
brug met gelijke leggers: 12de met 86,35 punten
brug met ongelijke leggers: 12de met 88,80 punten
ringen: 12de met 89,75 punten
paard met bogen: 12de met 87,35 punten
totaal: 532,60 punten
Svetla Kashtelyan meerkamp individueel (v)
79e
kwalificatie:
vloer: 73ste met 18,25 punten
sprong: 63ste met 18,35 punten
brug: 80ste met 17,95 punten
balk: 84ste met 16,90 punten
totaal: 71,45 punten
Mariya Kircheva
60e
kwalificatie:
vloer: 65ste met 18,35 punten
sprong: 56ste met 18,40 punten
brug: 61ste met 18,45 punten
balk: 49ste met 18,00 punten
totaal: 73,20 punten
Nina Kostova
31e
kwalificatie: 36ste
vloer: 37ste met 18,75 punten
sprong: 51ste met 18,50 punten
brug: 41ste met 18,85 punten
balk: 25ste met 18,50 punten
totaal: 74,60 punten

finale:
vloer: 20ste met 9,50 punten
sprong: 17de met 9,55 punten
brug: 36ste met 9,10 punten
balk: 29ste met 8,90 punten
totaal: 74,350 punten
Vesela Mateeva
57e
kwalificatie:
vloer: 66ste met 18,30 punten
sprong: 56ste met 18,40 punten
brug: 55ste met 18,55 punten
balk: 40ste met 18,20 punten
totaal: 73,45 punten
Nadya Shatarova
21e
kwalificatie: 47ste
vloer: 49ste met 18,65 punten
sprong: 44ste met 18,55 punten
brug: 38ste met 18,90 punten
balk: 58ste met 17,80 punten
totaal: 73,90 punten

finale:
vloer: 29ste met 9,40 punten
sprong: 6de met 9,80 punten
brug: 10de met 9,75 punten
balk: 18de met 9,25 punten
totaal: 75,15 punten
Galina Yaneva
28e
kwalificatie: 52ste
vloer: 57ste met 18,45 punten
sprong: 44ste met 18,55 punten
brug: 55ste met 18,55 punten
balk: 40ste met 18,20 punten
totaal: 73,75 punten

finale:
vloer: 32ste met 9,35 punten
sprong: 19de met 9,50 punten
brug: 31ste met 9,45 punten
balk: 12de met 9,35 punten
totaal: 74,525 punten
Svetla Kashtelyan
Mariya Kircheva
Nina Kostova
Vesela Mateeva
Nadya Shatarova
Galina Yaneva
meerkamp team (v)
10e
vloer: 11de met 92,60 punten
sprong: 10de met 92,55 punten
brug: 11de met 93,30 punten
balk: 7de met 90,70 punten
totaal: 369,15 punten

Cycling (road) pictogram.svg Wielersport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Baan
Dimo Angelov Tonchev sprint (m)
15e
1ste ronde: V van Vlag van Canada CAN Singleton
1ste ronde herkansingen: W van Vlag van Griekenland GRE Kountras
2de ronde: 3de
2de ronde herkansingen: 3de
tijdrit (m)
14e
1.08,950
Weg
Stoyan Bobekov wegwedstrijd (m)
49e
4:58.35
Martin Martinov
DNF
niet gefinisht
Ivan Popov
DNF
niet gefinisht
Nedyalko Stoyanov
DNF
niet gefinisht
Stoyan Bobekov
Georgi Fortunov
Ivan Popov
Nedyalko Stoyanov
ploegentijdrit (m)
12e
2:15.07

Wrestling pictogram.svg Worstelen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Hasan Isaev -48kg (m)
Goud
1ste ronde: W van Vlag van Cuba CUB Alonso
2de ronde: W van Vlag van Iran IRI Rouhi
3de ronde: W van Vlag van Canada CAN Takahashi
4de ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Dmitriyev
5de ronde: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Hwa-Kyung
finale: W van Vlag van Japan JPN Kudo
Nermedin Selimov -52kg (m)
5e
1ste ronde: W van Vlag van Turkije TUR Özdağ
2de ronde: W van Vlag van Canada CAN Bertie
3de ronde: V van Vlag van Polen POL Stecyk
4de ronde: W van Vlag van Cuba CUB Abreu
5de ronde: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Jeon
Miho Dukov -57kg (m)
4e
1ste ronde: V van Vlag van Japan JPN Arai
2de ronde: W van Vlag van Australië AUS Smith
3de ronde: W van Vlag van Roemenië ROU Anghel
4de ronde: W van Vlag van Polen POL Zedzicki
5de ronde: W van Vlag van Iran IRI Kheder
6de ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Yumin
Ivan Yankov -62kg (m)
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Ecuador ECU Terán
3de ronde: W van Vlag van Roemenië ROU Coman
4de ronde: G van Vlag van Japan JPN Maekawa
5de ronde: V van Vlag van Mongolië MGL Oidov
Doncho Zhekov -68kg (m)
4e
1ste ronde: W van Vlag van Hongarije HUN Kocsis
2de ronde: V van Vlag van Cuba CUB Ramos
3de ronde: W van Vlag van Zweden SWE Lundell
4de ronde: W van Vlag van de DDR GDR Probst
5de ronde: W van Vlag van Mongolië MGL Natsagdorj
6de ronde: V van Vlag van Verenigde Staten USA Keaser
Yancho Pavlov -74kg (m)
12e
1ste ronde: W van Vlag van Hongarije HUN Toma
2de ronde: V van Vlag van Iran IRI Barzegar
3de ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Ashuraliyev
Ismail Abilov -82kg (m)
5e
1ste ronde: W van Vlag van Japan JPN Motegi
2de ronde: W van Vlag van Mongolië MGL Gochoosüren
3de ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Novozhilov
4de ronde: W van Vlag van Roemenië ROU Iorga
5de ronde: W van Vlag van Turkije TUR Uzun
Shukri Akhmedov -90kg (m)
11e
1ste ronde: W van Vlag van Finland FIN Manni
2de ronde: V van Vlag van Verenigde Staten USA Peterson
3de ronde: V van Vlag van Roemenië ROU Morcov
Dimo Kostov -100kg (m)
Brons
1ste ronde: W van Vlag van Canada CAN Daniar
2de ronde: W van Vlag van Roemenië ROU Panaite
3de ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Yarygin
4de ronde: W van Vlag van Japan JPN Shimizu
5de ronde: W van Vlag van Tsjecho-Slowakije TCH Drozda
finale: V van Vlag van Verenigde Staten USA Hellickson
Nikola Dinev +100kg (m)
5e
1ste ronde: W van Vlag van Duitsland FRG Eichelbaum
2de ronde: W van Vlag van Noorwegen NOR Gundersen
3de ronde: W van Vlag van de DDR GDR Gehrke
4de ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Andiyev
5de ronde: V van Vlag van Hongarije HUN Balla
Stefan Angelov -48kg (m)
Brons
1ste ronde: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Lee
2de ronde: W van Vlag van Italië ITA Quistelli
3de ronde: W van Vlag van Iran IRI Rashid-Mohammadzadeh
4de ronde: W van Vlag van Turkije TUR Bora
5de ronde: V van Vlag van Roemenië ROU Berceanu
finale: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Shumakov
Petar Kirov -52kg (m)
13e
1ste ronde: W van Vlag van Roemenië ROU Gingă
Krasimir Stefanov -57kg (m)
6e
1ste ronde: W van Vlag van Mongolië MGL Jargalsaikhan
2de ronde: V van Vlag van Tsjecho-Slowakije TCH Krysta
3de ronde: W van Vlag van Canada CAN Yeats
4de ronde: V van Vlag van Joegoslavië YUG Frgić
Stoyan Lazarov -62kg (m)
8e
1ste ronde: W van Vlag van Portugal POR Vieira
2de ronde: V van Vlag van Turkije TUR Uysal
3de ronde: V van Vlag van Polen POL Lipień
Nedko Nedev -68kg (m)
11e
1ste ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Nalbandyan
2de ronde: W van Vlag van Argentinië ARG Fiszman
3de ronde: V van Vlag van Polen POL Supron
Yanko Chopov -74kg (m)
10e
1ste ronde: W van Vlag van Hongarije HUN Toma
2de ronde: V van Vlag van Duitsland FRG Helbing
3de ronde: V van Vlag van Tsjecho-Slowakije TCH Mácha
Ivan Kolev -82kg (m)
Brons
1ste ronde: W van Vlag van Frankrijk FRA Bouchoule
2de ronde: W van Vlag van Oostenrijk AUT Pitschmann
3de ronde: W van Vlag van Roemenië ROU Enache
4de ronde: vrij
5de ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Cherboksarov
finale: V van Vlag van Joegoslavië YUG Petković
Stoyan Ivanov -90kg (m)
Zilver
1ste ronde: W van Vlag van Joegoslavië YUG Nišavić
2de ronde: W van Vlag van Verenigde Staten USA Johnson
3de ronde: W van Vlag van Zweden SWE Andersson
4de ronde: W van Vlag van Hongarije HUN Séllyei
5de ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Rezantsev
finale: W van Vlag van Polen POL Kwieciński
Kamen Goranov -100kg (m)
Zilver
1ste ronde: W van Vlag van Duitsland FRG Schäfer
2de ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Balboshin
3de ronde: W van Vlag van Roemenië ROU Martinescu
4de ronde: W van Vlag van Noorwegen NOR Hem
finale: W van Vlag van Polen POL Skrzydlewski
Aleksandar Tomov +100kg (m)
Zilver
1ste ronde: V van Vlag van Verenigde Staten USA Lee
2de ronde: W van Vlag van Senegal SEN Sakho
3de ronde: W van Vlag van Hongarije HUN Rovnyai
4de ronde: W van Vlag van Polen POL Tomanek
5de ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Kolchinsky
finale: W van Vlag van Roemenië ROU Codreanu

Swimming pictogram.svg Zwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Stefan Georgiev 100m vrije slag (m)
23e
serie 1: 2de in 53,85
Nikolay Ganev 200m vrije slag (m)
43e
serie 3: 6de in 2.00,54
Petar Georgiev
44e
serie 7: 7de in 2.00,70
Krasimir Stoykov 100m rugslag (m)
17e
serie 6: 4de in 1.00,24
200m rugslag (m)
19e
serie 4: 4de in 2.09,67
Petar Georgiev
Stefan Georgiev
Toni Statelov
Krasimir Stoykov
4x200m vrije slag (m)
13e
serie 2: 4de in 7.57,08