Bulgarije op de Olympische Zomerspelen 2016

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Bulgarije op de Olympische Spelen
Bulgarije op de Olympische Zomerspelen 2016
Land Bulgarije
IOC-landcode BUL
NOC Balgarski Olimpiyski Komitet
(bg) externe link
Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro
Vlaggendrager Ivet Lalova (opening)
Mihaela Maevska (sluiting)
Aantal deelnemers 51
Aantal disciplines 14
Medailles
Rang: 65
goud
0
zilver
1
brons
2
totaal
3
Bulgarije op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016
Bulgarije op de Winterspelen
1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Bulgarije nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. De selectie bestond uit 51 atleten, actief in veertien verschillende sporten, en was daarmee de kleinste olympische ploeg van Bulgarije sinds de Spelen van 1956. Atlete Ivet Lalova droeg de Bulgaarse vlag tijdens de openingsceremonie.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Discipline Medaille
Atletiek Mirela Demireva hoogspringen (v)
Zilver
Gymnastiek Reneta Kamberova
Lyubomira Kazanova
Mihaela Maevska
Tsvetelina Naydenova
Hristiana Todorova
ritmische gym, team (v)
Brons
Worstelen Elitsa Yankova - 48 kg vs (v)
Brons

Deelnemers en resultaten[bewerken]

(m) = mannen, (v) = vrouwen

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Mitko Tsenov 3000 m steeplechase (m)
41e
serie 1: 14de in 8.54,79
Rumen Dimitrov hink-stap-springen (m)
26e
kwalificatie groep A: 14de met 16,36m
Georgi Tsonov
39e
kwalificatie groep B: 21ste met 15,20m
Tihomir Ivanov hoogspringen (m)
10e
kwalificatie groep B: 1ste met 2,29m
finale: 10de met 2,29m
Georgi Ivanov kogelstoten (m)
25e
kwalificatie groep B: 13de met 19,49m
Ivet Lalova-Collio VO 100 m (v)
DNF
serie 8: 3de in 11,35
halve finale 3: niet gestart
200 m (v)
8e
serie 7: 1ste in 22,61
halve finale 2: 2de in 22,42
finale: 8ste in 22,69
Silvia Danekova 3000 m steeplechase (v)
DNS
niet gestart
Militsa Mircheva marathon (v)
108e
2:51.06
Gabriela Petrova hink-stap-springen (v)
22e
kwalificatie groep B: 131e met 13,92m
Mirela Demireva hoogspringen (v)
Zilver
kwalificatie groep A: 2de met 1,94m
finale: 2de met 1,97m
Radoslava Mavrodieva kogelstoten (v)
21e
kwalificatie groep B: 11de met 17,20m

<

Badminton pictogram.svg Badminton[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Linda Zechiri enkelspel (v)
9e
groep D: 1ste
W van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Gilmour: 12-21, 21-17, 21-16
W van Vlag van Zwitserland SUI Jacquet: 21-17, 21-15
2de ronde:
V van Vlag van Zuid-Korea KOR Sung: 15-21, 12-21
Gabriela Stoeva
Stefani Stoeva
dubbelspel (v)
9e
groep D: 3de
V van Vlag van China CHN Tang/Yu: 14-21, 11-21
V van Vlag van Zuid-Korea KOR Chang/Lee: 22-24, 15-21
W van Vlag van Duitsland GER Goliszewski/Nelte: 21-14, 21-19

Boxing pictogram.svg Boksen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Daniel Asenov –52kg (m)
9e
1ste ronde: W van Vlag van Argentinië ARG Martínez: 2-1
2de ronde: V van Vlag van Algerije ALG Flissi: 0-3
Simeon Chamov –69kg (m)
9e
1ste ronde: W van Vlag van Turkije TUR Şipal: 3-0
2de ronde: V van Vlag van Thailand THA Adi: 0-3
Stanimira Petrova –52kg (v)
9e
1ste ronde: V van Vlag van Oekraïne UKR Kob: 1-2

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gymnastiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ritmisch
Neviana Vladinova individueel (v)
7e
kwalificatie: 6de
hoepel: 6de met 17,666 punten
bal: 9de met 17,700 punten
knotsen: 6de met 17,800 punten
lint: 6de met 17,800 punten
totaal: 70,966 punten

finale:
hoepel: 7de met 17,883 punten
bal: 7de met 17,750 punten
knotsen: 4de met 18,050 punten
lint: 8ste met 17,050 punten
totaal: 70,733 punten
Reneta Kamberova
Lyubomira Kazanova
Mihaela Maevska-Velichkova
Tsvetelina Naydenova
Hristiana Todorova
team (v)
Brons
kwalificatie: 7de
linten: 4de met 17,566 punten
knotsen/hoepel: 11de met 16,616 punten
totaal: 34,182 punten

finale:
linten: 2de met 17,700 punten
knotsen/hoepel: 2de met 18,066 punten
totaal: 35,766 punten

Judo pictogram.svg Judo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Yanislav Gerchev –60kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Chinees Taipei TPE Tsai: ippon
3de ronde: V van Vlag van Georgië GEO Papinashvili: ippon
Ivaylo Ivanov –81kg (m)
7e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Nederland NED de Wit: ippon
3de ronde: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Lee: waza-ari
kwartfinale: V van Vlag van Verenigde Staten USA Stevens: ippon
herkansingen: V van Vlag van Italië ITA Marconcini: ippon

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanovaren[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Angel Kodinov C-1 200 m (m)
18e
serie 4: 5de in 42,694
halve finale 1: 7de in 42,925
C-1 1000 m (m)
14e
serie 3: 5de in 4.27,904
halve finale 2: 6de in 4.30,574
finale B: 6de in 4.10,102
Miroslav Kirchev K-1 1000 m (m)
19e
serie 1: 6de in 3.39,363

Modern pentathlon pictogram.svg Moderne vijfkamp[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Dimitar Krastanov mannen
33e
zwemmen: 19de in 2.04,96 (326 punten)
schermen: 14de met 19 overwinningen (215 punten)
paardensport: niet gefinisht (0 punten)
atletiek/schietsport: 2de in 11.02,95 (638 punten)
totaal: 117 punten

Rowing pictogram.svg Roeien[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Georgi Bozhilov
Kristian Vasilev
dubbel-twee (m)
9e
serie 2: 4de in 6.44,31
herkansingen: 2de in 6.20,56
halve finale 1: 6de in 6.47,00
finale B: 3de in 7.00,85

Fencing pictogram.svg Schermen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Pancho Paskov sabel (m)
9e
1ste ronde: W van Vlag van Rusland RUS Yakimenko: 15-14
2de ronde: V van Vlag van Duitsland GER Szabo: 6-15

Shooting pictogram.svg Schietsport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Anton Rizov 10m luchtgeweer (m)
42e
kwalificatie: 42ste met 617,3 punten (103,0-102,0-103,9-102,2-101,3-104,9)
50m drie houdingen (m)
35e
kwalificatie: 35ste met 1161 punten (388-393-380)
50m liggend (m)
27e
kwalificatie: 27ste met 621,2 punten (104,6-104,2-103,9-103,2-102,5-104,5)
Samuil Donkov 50m pistool (m)
32e
kwalificatie: 32ste met 541 punten (91-89-91-86-88-96)
10m luchtpistool (m)
34e
kwalificatie: 34ste met 572 punten (96-98-97-94-94-93)
Antoaneta Boneva 25m pistool (v)
8e
kwalificatie: 5de met 583 punten (293-290)
10m luchtpistool (v)
41e
kwalificatie: 41ste met 371 punten (92-89-95-95)

Tennis pictogram.svg Tennis[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Grigor Dimitrov enkelspel (m)
33e
1ste ronde: V van Vlag van Kroatië CRO Čilić: 1-6, 4-6
Tsvetana Pironkova enkelspel (v)
33e
1ste ronde: V van Vlag van Duitsland GER Siegemund: 6-1, 4-6, 2-6

Cycling (road) pictogram.svg Wielersport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Stefan Hristov wegwedstrijd (m)
DNF
niet gefinisht

Wrestling pictogram.svg Worstelen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Vladimir Dubov –57kg (m)
5e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van Vlag van Verenigde Staten USA Dennis: 4-0
kwartfinale: W van Vlag van Roemenië ROU Guidea: 5-0
halve finale: V van Vlag van Georgië GEO Khinchegashvili: 1-3
bronzen finale: V van Vlag van Azerbeidzjan AZE Aliyev: 1-3
Borislav Novachkov –65kg (m)
8e
kwalificatie: W van Vlag van Iran IRI Nassiri: 1-3
1ste ronde: V van Vlag van Cuba CUB Gómez: 1-3
Georgi Ivanov –74kg (m)
12e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: V van Vlag van Georgië GEO Makarashvili: 1-3
Mihail Ganev –86kg (m)
8e
kwalificatie: W van Vlag van Mongolië MGL Üitümen: 5-0
1ste ronde: V van Vlag van Iran IRI Karimo: 1-3
Dimitar Kumchev –125kg (m)
18e
kwalificatie: V van Vlag van Georgië GEO Petriashvili: 0-4
Elitsa Yankova –48kg (v)
Brons
kwalificatie: W van Vlag van Kameroen CMR Muambo: 4-0
1ste ronde: W van Vlag van Rusland RUS Dadasheva: 3-1
kwartfinale: W van Vlag van Colombia COL Castillo: 3-1
halve finale: V van Vlag van Azerbeidzjan AZE Stadnik: 0-5
bronzen finale: W van Vlag van Argentinië ARG PBermúdez: 3-1
Mimi Hristova –58kg (v)
15e
kwalificatie: V van Vlag van Mongolië MGL Orkhon: 1-3
Taybe Yusein –63kg (v)
13e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: V van Vlag van Verenigde Staten USA Pirozhkova: 1-3
Grieks-Romeins
Daniel Aleksandrov –75kg (m)
11e
kwalificatie: W van Vlag van Armenië ARM Julfalakyan: 3-1
1ste ronde: V van Vlag van Hongarije HUN Bácsi: 0-4
Nikolay Bayryakov –85kg (m)
5e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van Vlag van Algerije ALG Boujemline: 4-0
kwartfinale: V van Vlag van Oekraïne UKR Beleniuk: 1-4
herkansingen: W van Vlag van Egypte EGY Othman: 3-1
bronzen finale: V van Vlag van Wit-Rusland BLR Hamzatau: 1-3
Elis Guri –98kg (m)
7e
kwalificatie: W van Vlag van Algerije ALG Haloui: 4-0
1ste ronde: W van Vlag van Georgië GEO Nadareishvili: 4-0
kwartfinale: V van Vlag van Zweden SWE Schön: 0-4

Swimming pictogram.svg Zwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Aleksandar Nikolov 100 m vrije slag (m)
41e
serie 3: 3de in 50,08
Ventsislav Aydarski 10 km open water (m)
14e
1:53.16,1
Nina Rangelova 100 m vrije slag (v)
31e
serie 3: 8ste in 55,71
200 m vrije slag (v)
22e
serie 3: 4de in 1.58,57

Externe link[bewerken]