Bulgarije op de Olympische Zomerspelen 1980

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Bulgarije op de Olympische Zomerspelen 1980
Land Bulgarije
IOC-landcode BUL
NOC Balgarski Olimpiyski Komitet
(bg) externe link
Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou
Aantal deelnemers 271
Aantal disciplines 20
Medailles
Rang: 3
goud
8
zilver
16
brons
17
totaal
41
Bulgarije op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016
Bulgarije op de Winterspelen
1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Bulgarije nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou, Rusland.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Boksen Petar Lesov -51 kg (m)
Goud
Gewichtheffen Yanko Rusevv -67,5 kg (m)
Asen Zlatev -75 kg (m)
Kanovaren Lyubomir Lyubenov C-1 1000 m (m)
Turnen Stojan Deltshev rekstok (m)
Worstelen Georgi Raikov Grieks-Romeins, -100 kg (m)
Valentin Raychev vrije stijl, -74 kg (m)
Ismail Abilov vrije stijl, -82 kg (m)
Atletiek Mariya Petkova discuswerpen (v)
Zilver
Basketbal Krasimira Bogdanova
Diana Braynova-Dilova
Vanya Dermendzhieva
Silviya Germanova
Nadka Golcheva
Petkana Makayeeva
Penka Metodieva
Angelina Mikhaylova
Snezhana Mikhaylova
Kostadinka Radkova
Evladiya Slavcheva
Penka Stoyanova
vrouwen
Gewichtheffen Stefan Dimitrov -60 kg (m)
Blagoi Blagoev -82,5 kg (m)
Rumen Aleksandrov -90 kg (m)
Valentin Khristov -110 kg (m)
Judo Dimitar Zapryanov +95 kg (m)
Kanovaren Lyubomir Lyubenov C-1 500 m (m)
Vanja Gesheva-Tsvetkova K-1 500 m (m)
Paardensport Georgi Gadshev
Svetoslav Ivanov
Petar Mandazhiev
eventing team
Roeien Nadya Filipova
Ginka Gyurova
Mariyka Modeva
Rita Todorova
Iskra Velinova
vier-met (v)
Volleybal Yordan Angelov
Dimitar Dimitrov
Stefan Dimitrov
Stoyan Gunchev
Khristo Iliev
Petko Petkov
Kaspar Simeonov
Khristo Stoyanov
Mitko Todorov
Tsano Tsanov
Emil Valchev
Dimitar Zlatanov
zaal (m)
Worstelen Slavcho Chervenkov Grieks-Romeins, +100 kg (m)
Aleksandar Tomov vrije stijl, -62 kg (m)
Mikho Dukov vrije stijl, -68 kg (m)
Ivan Yankov vrije stijl, -100 kg (m)
Atletiek Petar Petrov 100m (m)
Brons
Boksen Ismail Mustafov -48 kg (m)
Gewichtheffen Micho Pashov -67,5 kg (m)
Nedelcho Kolev -75 kg (m)
Judo Iliyan Nedkov -65 kg (m)
Kanovaren Borislav Ananiev
Nikolay Ilkov
C-2 500 m (m)
Borislav Borisov
Lazar Khristov
Ivan Manev
Bozhidar Milenkov
K-4 1000 m (m)
Roeien Bogdan Dobrev
Mincho Nikolov
Lyubomir Petrov
Ivo Rusev
dubbel-vier (m)
Siyka Kelbecheva
Stoyanka Kurbatova-Gruicheva
twee-zonder (v)
Ani Bakova
Rumeliana Boncheva
Dolores Nakova
Mariana Serbezova
dubbel-vier (v)
Schietsport Petar Zapryanov 50 m geweer liggend
Lyubcho Dyakov 50 m pistool
Turnen Stojan Deltshev individuele meerkamp (m)
Volleybal Verka Borisova-Stoyanova
Tsvetana Bozhurina
Rositsa Dimitrova
Tanya Dimitrova-Todorova
Maya Georgieva-Stoeva
Tanya Gogova
Valentina Ilieva-Kharalampieva
Rumyana Kaisheva
Anka Kristolova-Uzunova
Silva Petrunova
zaal (v)
Worstelen Mladen Mladenov Grieks-Romeins, -52 kg (m)
Pavel Pavlov Grieks-Romeins, -82 kg (m)
Nermedin Selimov vrije stijl, -52 kg (m)

Deelnemers en resultaten[bewerken]

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ivaylo Karanyotov 100 m (m)
33e
serie 7: 4de in 10,66
Petar Petrov
Brons
serie 4: 1ste in 10,32
kwartfinale 1: 2de in 10,13
halve finale 1: 1ste in 10,39
finale: 3de in 10,39
Vladimir Ivanov 200 m (m)
17e
serie 8: 4de in 21,28
kwartfinale 4: 5de in 20,96
Pavel Pavlov
27e
serie 3: 3de in 21,78
kwartfinale 2: 8ste in 21,35
Petar Petrov
32e
serie 5: 3de in 21,59
kwartfinale 1: 8ste in 21,89
Binko Kolev 800m (m)
9e
serie 4: 3de in 1.48,7
halve finale 2: 3de in 1.47,3
Plamen Krastev 110 m horden (m)
12e
serie 3: 3de in 13,95
halve finale 2: 6de in 13,99
Yanko Bratanov 400 m horden (m)
8e
serie 2: 5de in 50,56
halve finale 2: 5de in 50,17
finale: 8ste in 56,35
Stanimir Nenov 3000 m steeplechase (m)
21e
serie 3: 9de in 8.43,8
halve finale 1: 12de in 8.50,2
Pavel Pavlov
Vladimir Ivanov
Ivaylo Karanyotov
Petar Petrov
4x100 m (m)
6e
serie 1: 3de in 39,25
finale: 6de in 38,99
Ivan Tuparov verspringen (m)
22e
kwalificatie groep A: 16de met 7,46 m
Yordan Yanev
8e
kwalificatie groep A: 9de met 7,84m
finale: 8ste met 8,02m
Atanas Chochev hink-stap-springen (m)
6e
kwalificatie groep A: 5de met 16,42 m
finale: 6de met 16,56 m
Atanas Mladenov hoogspringen (m)
24e
kwalificatie groep B: 9de met 2,10 m
Atanas Tarev polsstokhoogspringen (m)
22e
kwalificatie groep B: 6de met 5,25 m
Ivo Yanchev
DNF
kwalificatie groep B: geen geldige poging
Nikola Hristov kogelstoten (m)
22e
kwalificatie: 13de met 19,01 m
Valcho Stoyev
DNF
kwalificatie: geen geldige poging
Velko Velev discuswerpen (m)
8e
kwalificatie: 10de met 61,32m
finale: 8ste met 63,04 m
Emil Vladimirov
7e
kwalificatie: 7de met 62,50 m
finale: 7de met 63,18 m
Stefan Stoykov speerwerpen (m)
11e
kwalificatie: 12de met 78,74 m
finale: 11de met 79,04 m
Emanuil Dyulgerov kogelslingeren (m)
6e
kwalificatie: 11de met 70,60 m
finale: 6de met 74,04 m
Atanas Andonov tienkamp (m)
7e
100 m: 15de in 11,38 (715 punten)
verspringen: 15de met 6,86 m (791 punten)
kogelstoten: 3de met 15,59 m (823 punten)
hoogspringen: 11de met 2,00 m (857 punten)
400 m: 13de in 50,36 (789 punten)
110 m horden: 6de in 14,83 (867 punten)
discuswerpen: 3de met 47,62 m (829 punten)
polsstokhoogspringen: 5de met 4,70 m (981 punten)
speerwerpen: 15de met 53,54 m (680 punten)
1500 m: 4de in 4.29,2 (595 punten)
totaal: 7927 punten
Razvigor Yankov
14e
100 m: 9de in 11,26 (742 punten)
verspringen: 19de met 6,61 m (738 punten)
kogelstoten: 1ste met 16,28 m (863 punten)
hoogspringen: 17de met 1,85 m (725 punten)
400 m: 14de in 50,37 (789 punten)
110 m horden: 18de in 15,69 (778 punten)
discuswerpen: 2de met 48,02 m (837 punten)
polsstokhoogspringen: 7de met 4,60 m (957 punten)
speerwerpen: 8ste met 58,12 m (738 punten)
1500 m: 15de in 4.51,2 (457 punten)
totaal: 7624 punten
Sofka Popova 100 m (v)
11e
serie 5: 1ste in 11,35
kwartfinale 2: 4de in 11,42
halve finale 2: 7de in 11,40
Mariya Shishkova
15e
serie 3: 3de in 11,57
kwartfinale 1: 5de in 11,47
halve finale 1: 7de in 11,65
Liliyana Panayotova 200 m (v)
11e
serie 1: 2de in 23,17
kwartfinale 1: 3de in 23,29
halve finale 2: 6de in 23,07
Galina Penkova
14e
serie 6: 3de in 23,35
kwartfinale 2: 5de in 23,37
halve finale 1: 8ste in 23,27
Malena Andonova 400 m (v)
27e
serie 4: 6de in 53,30
Svobodka Damyanova
18e
serie 1: 4de in 52,23
Rositsa Stamenova
15e
serie 2: 3de in 52,71
halve finale 1: 8ste in 52,96
Totka Petrova 800 m (v)
11e
serie 4: 3de in 2.00,6
halve finale 2: 6de in 2.00,0
Nikolina Shtereva
7e
serie 3: 3de in 1.58,9
halve finale 1: 4de in 1.58,9
finale: 7de in 1.58,8
Vesela Yatsinska
10e
serie 2: 3de in 1.59,9
halve finale 2: 5de in 1.59,9
Totka Petrova 1500 m (v)
15e
serie 1: 8ste in 4.13,8
Nikolina Shtereva
14e
serie 2: 7de in 4.08,3
Vesela Yatsinska
10e
serie 1: 6de in 4.04,7
Jordanka Donkova 100 m horden (v)
11e
serie 1: 6de in 13,24
halve finale 1: 6de in 13,39
Daniela Valkova
14e
serie 3: 5de in 13,66
halve finale 2: 6de in 13,79
Sofka Popova
Liliana Panaiotova
Maria Shishkova
Galina Encheva
4x100 m (v)
4e
finale: 4de in 42,67
Malena Andonova
Svobodka Damianova
Bonka Dimova
Rositsa Stamenova
4x400 m (v)
DNF
serie 1: 2de in 3.28,7
finale: niet gefinisht
Lidiya Gusheva verspringen (v)
12e
kwalificatie groep B: 5de met 6,56 m
finale: 12de met 6,24m
Ekaterina Nedeva
17e
kwalificatie groep A: 9de met 5,83 m
Lidiya Gusheva hoogspringen (v)
16e
kwalificatie groep B: 6de met 1,80 m
Ivanka Petrova kogelstoten (v)
11e
18,34 m
Elena Stoyanova
6e
20,22 m
Verzhinia Veselinova
5e
20,72 m
Svetla Bozhkova discuswerpen (v)
11e
kwalificatie: 5de met 60,84 m
finale: 8ste met 63,14 m
Mariya Petkova
6e
kwalificatie: 2de met 65,02 m
finale: 2de met 67,90 m
Tsvetana Ralinska speerwerpen (v)
DNS
kwalificatie groep B: niet gestart
Antoaneta Todorova
10e
kwalificatie groep A: 5de met 60,56 m
finale: 10de met 60,66 m
Ivanka Vancheva
5e
kwalificatie groep A: 4de met 61,16 m
finale: 5de met 65,38 m
Valentina Dimitrova vijfkamp (v)
7e
100 m horden: 18de in 14,39 (818 punten)
kogelstoten: 3de met 15,65 m (931 punten)
hoogspringen: 10de met 1,74 m (974 punten)
verspringen: 13de met 5,91 m (886 punten)
800 m: 7de in 2.15,5 (849 punten)
totaal: 4458 punten
Emiliya Kunova
8e
100 m horden: 6de in 13,73 (901 punten)
kogelstoten: 15de met 11,98 m (718 punten)
hoogspringen: 10de met 1,74 m (974 punten)
verspringen: 8ste met 6,10 m (928 punten)
800 m: 5de in 2.11,1 (910 punten)
totaal: 4431 punten

Basketball pictogram.svg Basketbal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Krasimira Bogdanova
Diana Braynova-Dilova
Vanya Dermendzhieva
Silviya Germanova
Nadka Golcheva
Petkana Makayeeva
Penka Metodieva
Angelina Mikhaylova
Snezhana Mikhaylova
Kostadinka Radkova
Evladiya Slavcheva
Penka Stoyanova
vrouwen
Zilver
groepsfase: 2de
W van Vlag van Italië Italië: 102-65
V van Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie: 83-122
W van Vlag van Cuba Cuba: 84-64
W van Vlag van Hongarije Hongarije: 90-75
W van Vlag van Joegoslavië Joegoslavië: 81-79
finale:
V van Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie: 73-104
Groepsfase
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W V V T Saldo
1 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 5 5 0 553 316 +237 10
2 Vlag van Bulgarije Bulgarije 5 4 1 440 405 +35 9
3 Vlag van Joegoslavië Joegoslavië 5 3 2 356 364 -8 8
4 Vlag van Hongarije Hongarije 5 2 3 344 407 -63 7
5 Vlag van Cuba Cuba 5 1 4 346 403 -57 6
6 Vlag van Italië Italië 5 0 5 308 452 -144 5
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
20 juli Moskou Vlag van Italië Italië 65-102 Vlag van Bulgarije Bulgarije
22 juli Moskou Vlag van Bulgarije Bulgarije 83-122 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie
24 juli Moskou Vlag van Bulgarije Bulgarije 84-64 Vlag van Cuba Cuba
27 juli Moskou Vlag van Hongarije Hongarije 75-90 Vlag van Bulgarije Bulgarije
28 juli Moskou Vlag van Joegoslavië Joegoslavië 79-81 Vlag van Bulgarije Bulgarije
Finale
30 juli Moskou Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 104-73 Vlag van Bulgarije Bulgarije

Boxing pictogram.svg Boksen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ismail Mustafov -48kg (m)
Brons
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Hawkins: 5-0
kwartfinale: W van Vlag van Algerije ALG Siad: 5-0
halve finale: V van Vlag van Cuba CUB Ramos: 1-4
Petar Lesov -51kg (m)
Goud
1ste ronde: W van Vlag van Nicaragua NCA Ramirez: 5-0
2de ronde: W van Vlag van Ethiopië ETH Sherif: 5-0
kwartfinale: W van Vlag van Mexico MEX Roman: 4-1
halve finale: W van Vlag van Ierland IRL Russell: 5-0
finale: W van Vlag van Sovjet-Unie URS Miroshnichenko: scheidsrechterlijke beslissing
Aleksandr Radev -54kg (m)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Oeganda UGA Siryakibbe: scheidsrechterlijke beslissing
Tzacho Andreikowski -57kg (m)
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Nigeria NGR Azanor: knock-out
3de ronde: W van Vlag van Benin BEN Adoukonou: knock-out
kwartfinale: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Rybakov: 1-4
Yordan Lessov -60kg (m)
5e
1ste ronde: W van Vlag van Benin BEN Martin: knock-out
2de ronde: W van Vlag van Hongarije HUN Dezamits: 4-1
kwartfinale: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Demyanenko: 0-5
Margarit Anastasov -63,5kg (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Joegoslavië YUG Rusevski: 1-4
Plamen Yankov -67kg (m)
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Irak IRQ Mohammad: 5-0
kwartfinale: V van Vlag van Cuba CUB Aldama: knock-out
Zhelio Stefanov -71kg (m)
9e
1ste ronde: W van Vlag van Libanon LIB Halabi: 5-0
2de ronde: V van Vlag van Tsjecho-Slowakije TCH Franek: gediskwalificeerd
Kostadin Folev -75kg (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van de DDR GDR Trauten: 0-5
Bozhidar Ivanov -81kg (m)
9e
1ste ronde: V van Vlag van de DDR GDR Bauch: 0-5
Petar Stoimenov +81kg (m)
5e
1ste ronde: W van Vlag van Syrië SYR Ajjoub: scheidsrechterlijke beslissing
kwartfinale: V van Vlag van de DDR GDR Fanghänel: scheidsrechterlijke beslissing

Archery pictogram.svg Boogschieten[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Petyo Kishev individueel (m)
30e
1ste ronde: 30ste met 1117 punten
2de ronde: 29ste met 1116 punten
totaal: 2233 punten
Tzvetanka Stoytcheva individueel (v)
27e
1ste ronde: 23ste met 1089 punten
2de ronde: 29ste met 1055 punten
totaal: 2144 punten

Weightlifting pictogram.svg Gewichtheffen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Stefan Dimitrov -60kg (m)
Zilver
trekken: 2de met 127,5kg
stoten: 1ste met 160kg
totaal: 287,5kg
Mincho Pashov -67,5kg (m)
Brons
trekken: 5de met 142,5kg
stoten: 3de met 182,5kg
totaal: 325kg
Yanko Rusev
Goud
trekken: 1ste met 147,5kg
stoten: 1ste met 195kg
totaal: 342,5kg
Nedelcho Kolev -75kg (m)
Brons
trekken: 2de met 157,5kg
stoten: 3de met 187,5kg
totaal: 345kg
Asen Zlatev
Goud
trekken: 1ste met 160kg
stoten: 2de met 200kg
totaal: 360kg
Blagoy Blagoev -82,5kg (m)
Zilver
trekken: 2de met 175kg
stoten: 5de met 197,5kg
totaal: 372,5kg
Krasimir Drandarov
5e
trekken: 4de met 155kg
stoten: 4de met 200kg
totaal: 355kg
Rumen Aleksandrov -90kg (m)
Zilver
trekken: 2de met 170kg
stoten: 3de met 205kg
totaal: 375kg
Plamen Asparukhov -100kg (m)
DNF
trekken: 7de met 170kg
stoten: geen geldige poging
Valentin Khristov +100kg (m)
Zilver
trekken: 1ste met 185kg
stoten: 2de met 220kg
totaal: 405kg

Judo pictogram.svg Judo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Iliyan Nedkov -65kg (m)
Brons
1ste ronde: W van Vlag van Ecuador ECU Arévelo: ippon
2de ronde: W van Vlag van Portugal POR Branco: ippon
3de ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Solodoechin: yuko
herkansingen: W van Vlag van Tsjecho-Slowakije TCH Kříž: waza-ari
bronzen finale: W van Vlag van de DDR GDR Reissmann: yuko
Georgi Petrov -78kg (m)
7e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Tsjecho-Slowakije TCH Barta: koka
3de ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Sjharbareli: yuko
herkansingen: V van Vlag van de DDR GDR Heinke: yuko
Tsancho Atanasov -95kg (m)
19e
1ste ronde: V van Vlag van Brazilië BRA Moura: ippon
Dimitar Zapryanov +95kg (m)
Zilver
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Joegoslavië YUG Kovačević: ippon
halve finale: W van Vlag van Noord-Korea PRK Myong: koka
finale: V van Vlag van Frankrijk FRA Parisi: ippon
open klasse (m)
8e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Brazilië BRA Carmona: koka
kwartfinale: V van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Mapp: waza-ari

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanovaren[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Lyubomir Lyubenov C-1 500m (m)
Zilver
serie 2: 1ste in 1.54,31
finale: 2de in 1.53,49
C-1 1000m (m)
Goud
serie 1: 2de in 4.06,82
finale: 1ste in 4.12,38
Borislav Ananiev
Nikolai Ilkov
C-2 500m (m)
Brons
serie 1: 4de in 1.45,00
halve finale: 1ste in 1.47,42
finale: 3de in 1.44,83
Raycho Karmadzhiev
Kaman Kutsev
C-2 1000m (m)
Brons
serie 1: 3de in 3.45,56

finale: 7de in 3.53,89
Ivan Manev K-1 500m (m)
DNS
serie 3: niet gestart
K-1 1000m (m)
DNS
serie 3: niet gestart
Slavcho Mangarakov
Boiko Savov
K-2 500m (m)
DNS
serie 1: niet gestart
Georgi Donchev
Lazar Khristov
K-2 1000m (m)
DNS
serie 3: niet gestart
Borislav Borisov
Bozhidar Milenkov
Lazar Khristov
Ivan Manev
K-4 1000m (m)
Brons
serie 1: 5de in 3.07,19
halve finale: 3de in 3.12,00
finale: 3de in 3.15,46
Vanja Gesheva K-1 500m (v)
Zilver
serie 1: 2de in 1.58,40
finale: 2de in 1.59,48
Mariya Mincheva
Natasha Petrova
K-2 500m (v)
9e
serie 1: 5de in 1.50,51
halve finale: 1ste in 1.51,66
finale: 9de in 1.53,12

Modern pentathlon pictogram.svg Moderne vijfkamp[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Borislav Batikov mannen
34e
paardensport: 35ste in 2.00,8 (978 punten)
schermen: 27ste met 19 overwinningen (740 punten)
schietsport: 28ste met 191 punten (934 punten)
zwemmen: 16de in 3.33,767 (1164 punten)
atletiek: 38ste in 14.21,5 (982 punten)
totaal: 4798 punten
Simeon Monev
28e
paardensport: 24ste in 1.52,8 (1010 punten)
schermen: 38ste met 15 overwinningen (636 punten)
schietsport: 3de met 198 punten (1088 punten)
zwemmen: 22ste in 3.35,504 (1148 punten)
atletiek: 31ste in 14.04,4 (1033 punten)
totaal: 4915 punten
Nikolai Nikolov
30e
paardensport: 30ste in 2.02,2 (1004 punten)
schermen: 27ste met 19 overwinningen (740 punten)
schietsport: 8ste met 197 punten (1066 punten)
zwemmen: 40ste in 3.50,725 (1028 punten)
atletiek: 37ste in 14.17,8 (994 punten)
totaal: 4832 punten
Borislav Batikov
Simeon Monev
Nikolai Nikolov
team (m)
10e
paardensport: 9de met 2992 punten
schermen: 11de met 2116 punten
schietsport: 3de met 3088 punten
zwemmen: 11de met 3340 punten
atletiek: 11de met 3009 punten
totaal: 14545 punten

Equestrian pictogram.svg Paardensport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Dressuur
Georgi Gadzhev individueel
7e
kwalificatie: 9de met 1146 punten
finale: 7de met 881 punten
Svetoslav Ivanov
8e
kwalificatie: 8ste met 1190 punten
finale: 8ste met 850 punten
Petar Mandadzhiev
9e
kwalificatie: 7de met 1244 punten
finale: 9de met 846 punten
Georgi Gadzhev
Svetoslav Ivanov
Petar Mandadzhiev
team
Zilver
3580 punten
Eventing
Trifon Datsinski individueel
DNF
dressuur: 20ste met 65,80 strafpunten
crosscountry: niet gefinisht
Tsvetan Donchev
8e
dressuur: 21ste met 66,40 strafpunten
crosscountry: 4de met 114,40 strafpunten
springconcours: 5de met 5 strafpunten
totaal: 185,80 strafpunten
Dimo Khristov
DNF
dressuur: 23ste met 68,80 strafpunten
crosscountry: 12de met 265,60 strafpunten
Dzhenko Sabev
DNF
dressuur: 12de met 59,40 strafpunten
crosscountry: niet gefinisht
Trifon Datsinski
Tsvetan Donchev
Dimo Khristov
Dzhenko Sabev
team
DNF
dressuur: 5de met 191,60 strafpunten
crosscountry: niet gefinisht
Springconcours
Nikola Dimitrov individueel
13e
1ste ronde: 14de met 24 strafpunten
2de ronde: 9de met 12,25 strafpunten
totaal: 36,25 strafpunten
Dimitar Genov
DNF
1ste ronde: niet gefinisht
Boris Pavlov
10e
1ste ronde: 10de met 16 strafpunten
2de ronde: 6de met 10,50 strafpunten
totaal: 26,50 strafpunten
Nikola Dimitrov
Dimitar Genov
Boris Pavlov
team
6e
1ste ronde: 6de met 76,50 strafpunten
2de ronde: 5de met 83,00 strafpunten
totaal: 159,50 strafpunten

Rowing pictogram.svg Roeien[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Chavdar Radoev skiff (m)
10e
serie 2: 5de in 8.04,96
herkansingen: 3de in 7.28,96
halve finale 2: 6de in 7.34,21
finale B: 4de in 7.32,50
Dimitar Petrov
Stoyko Khadilev
dubbel-twee (m)
9e
serie 1: 5de in 7.21,83
herkansingen: 4de in 7.01,25
finale B: 3de in 6.43,81
Rumen Hristov
Todor Kishev
Tsvetan Petkov
twee-met (m)
5e
serie 1: 2de in 7.58,31
herkansingen: 2de in 7.25,77
finale: 5de in 7.09,21
Mincho Nikolov
Lyubomir Petrov
Ivo Rusev
Bogdan Dobrev
dubbel-vier (m)
Brons
serie 2: 2de in 6.01,68
herkansingen: 2de in 6.00,78
finale: 3de in 5.52,38
Georgi Georgiev
Lachezar Boychev
Kiril Kirchev
Valentin Stoev
vier-zonder (m)
9e
serie 1: 3de in 6.47,21
herkansingen: 3de in 6.22,57
finale B: 3de in 6.22,49
Khristo Aleksandrov
Vilkhelm Germanov
Georgi Petkov
Stoyan Stoyanov
Nenko Dobrev
vier-met (m)
5e
serie 1: 4de in 6.53,37
herkansingen: 2de in 6.31,46
finale: 5de in 6.28,13
Dimitar Yanakiev
Todor Mrankov
Bozhidar Rangelov
Ivan Botev
Yani Ignatov
Mikhail Petrov
Petar Patsev
Veselin Shterev
Ventseslav Kanchev
acht (m)
6e
serie 1: 4de in 6.03,99
herkansingen: 2de in 5.46,28
finale: 6de in 6.04,05

Fencing pictogram.svg Schermen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Georgi Chomakov sabel (m)
16e
1ste ronde groep 3 4de met 2 overwinningen
2de ronde groep 1: 4de met 2 overwinningen
Khristo Etropolski
5e
1ste ronde groep 4:
1ste met 4 overwinningen
2de ronde groep 1:
4de met 1 overwinning
finale: 5de
V van Vlag van Sovjet-Unie URS Krovopuskov: 3-5
V van Vlag van Sovjet-Unie URS Burtsev: 3-5
V van Vlag van Hongarije HUN Gedővári: 4-5
V van Vlag van Bulgarije BUL Etropolski: 4-5
W van Vlag van Italië ITA Maffei: 5-1
Vasil Etropolski
4e
1ste ronde groep 1:
2de met 2 overwinningen
2de ronde groep 2:
2de met 3 overwinningen
finale: 4de
V van Vlag van Sovjet-Unie URS Krovopuskov: 3-5
V van Vlag van Sovjet-Unie URS Burtsev: 3-5
W van Vlag van Hongarije HUN Gedővári: 5-4
W van Vlag van Bulgarije BUL Etropolski: 5-4
V van Vlag van Italië ITA Maffei: 1-5
Khristo Etropolski
Nikolay Marincheshki
Vasil Etropolski
Georgi Chomakov
sabel team (m)
8e
1ste ronde groep 2 3de met 0 overwinningen

Shooting pictogram.svg Schietsport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Nonka Matova 50m geweer 3 houdingen
6e
1163 punten: (396-380-377)
Emiliyan Yankov
22e
1142 punten: (396-381-365)
Nonka Matova 50m geweer liggend
7e
597 punten: (100-100-100-99-98-100)
Petar Zapryanov
Brons
598 punten: (99-100-99-100-100-100)
Lyubcho Dyakov 50m pistool
Brons
565 punten: (96-92-93-92-95-97)
Lyuben Popov
11e
558 punten: (91-92-94-95-92-94)
Ivan Mandov 25m snelvuurpistool
12e
592 punten: (297-295)
Todor Stoimenov
16e
590 punten: (294-296)
Kiril Gechevski skeet
37e
184 punten: (21-24-22-24-24-24-24-23)
Anton Manolov
21e
192 punten: (25-24-25-24-22-24-23-25)
Stayko Nenov trap
18e
187 punten
Pencho Vichev
14e
188 punten

Diving pictogram.svg Schoonspringen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Petar Georgiev 3m plank (m)
13e
voorronde: 13de met 504,33 punten
Petar Georgiev 10m toren (m)
18e
voorronde: 18de met 391,32 punten
Radoslav Radev
17e
voorronde: 17de met 406,89 punten


Gymnastics (artistic) pictogram.svg Turnen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Turnen op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Stoyan Delchev sprong (m)
5e
kwalificatie: 7de met 19,65 punten
finale: 5de met 19,700 punten
brug (m)
5e
kwalificatie: 1ste met 19,75 punten
finale: 5de met 19,575 punten
rekstok (m)
Goud
kwalificatie: 1ste met 19,75 punten
finale: 1ste met 19,825 punten
ringen (m)
Goud
kwalificatie: 7de met 19,55 punten
finale: 5de met 19,475 punten
Ognyan Bangiev meerkamp individueel (m)
39e
kwalificatie:
vloer: 43ste met 18,50 punten
sprong: 7de met 19,65 punten
brug met gelijke leggers: 28ste met 18,95 punten
rekstok: 26ste met 18,70 punten
ringen: 39ste met 18,50 punten
paard met bogen: 45ste met 18,35 punten
totaal: 112,05 punten
Stoyan Delchev
Brons
kwalificatie: 3de
vloer: 12de met 19,30 punten
sprong: 7de met 19,65 punten
brug met gelijke leggers: 1ste met 19,75 punten
rekstok: 1ste met 19,75 punten
ringen: 7de met 19,55 punten
paard met bogen: 10de met 19,50 punten
totaal: 117,50 punten

finale:
vloer: 3de met 9,70 punten
sprong: 2de met 9,90 punten
brug met gelijke leggers: 3de met 9,80 punten
rekstok: 2de met 9,95 punten
ringen: 1ste met 10,0 punten
paard met bogen: 3de met 9,90 punten
totaal: 118,00 punten
Plamen Petkov
15e
kwalificatie: 26ste
vloer: 15de met 19,15 punten
sprong: 49ste met 18,90 punten
brug met gelijke leggers: 18de met 19,10 punten
rekstok: 49ste met 18,20 punten
ringen: 21ste met 19,10 punten
paard met bogen: 25ste met 19,05 punten
totaal: 113,50 punten
finale:
vloer: 9de met 9,55 punten
sprong: 2de met 9,90 punten
brug met gelijke leggers: 16de met 9,50 punten
rekstok: 17de met 9,70 punten
ringen: 19de met 9,75 punten
paard met bogen: 27ste met 9,20 punten
totaal: 114,400 punten
Rumen Petkov
34e
kwalificatie:
vloer: 28ste met 18,85 punten
sprong: 18de met 19,45 punten
brug met gelijke leggers: 32ste met 18,90 punten
rekstok: 46ste met 18,25 punten
ringen: 34ste met 18,65 punten
paard met bogen: 43ste met 18,40 punten
totaal: 112,50 punten
Yanko Radanchev
42e
kwalificatie:
vloer: 28ste met 18,85 punten
sprong: 30ste met 19,25 punten
brug met gelijke leggers: 53ste met 18,40 punten
rekstok: 1ste met 19,75 punten
ringen: 42ste met 18,40 punten
paard met bogen: 49ste met 18,15 punten
totaal: 111,60 punten
Dancho Yordanov
13e
kwalificatie: 22ste
vloer: 30ste met 18,80 punten
sprong: 57ste met 18,60 punten
brug met gelijke leggers: 14de met 19,20 punten
rekstok: 11de met 19,20 punten
ringen: 23ste met 19,05 punten
paard met bogen: 29ste met 18,90 punten
totaal: 113,75 punten
finale:
vloer: 16de met 9,35 punten
sprong: 27ste met 9,60 punten
brug met gelijke leggers: 5de met 9,65 punten
rekstok: 11de met 9,80 punten
ringen: 19de met 9,75 punten
paard met bogen: 11de met 9,70 punten
totaal: 114,725 punten
Ognyan Bangiev
Stoyan Delchev
Plamen Petkov
Rumen Petkov
Yanko Radanchev
Dancho Yordanov
meerkamp team (m)
5e
vloer: 5de met 94,95 punten
sprong: 6de met 96,55 punten
brug met gelijke leggers: 4de met 95,90 punten
rekstok: 4de met 94,65 punten
ringen: 6de met 94,85 punten
paard met bogen: 5de met 94,65 punten
totaal: 571,55 punten
Kameliya Eftimova meerkamp individueel (v)
34e
kwalificatie:
vloer: 32ste met 18,95 punten
sprong: 27ste met 19,25 punten
brug: 33ste met 18,95 punten
balk: 38ste met 18,45 punten
totaal: 75,60 punten
Dimitrinka Filipova
35e
kwalificatie:
vloer: 36ste met 18,80 punten
sprong: 27ste met 19,25 punten
brug: 38ste met 18,75 punten
balk: 31ste met 18,80 punten
totaal: 75,50 punten
Galina Marinova
21e
kwalificatie: 27ste
vloer: 19de met 19,40 punten
sprong: 23ste met 19,40 punten
brug: 36ste met 18,75 punten
balk: 27ste met 18,95 punten
totaal: 76,50 punten

finale:
vloer: 20ste met 9,35 punten
sprong: 16de met 9,55 punten
brug: 31ste met 8,50 punten
balk: 31ste met 8,55 punten
totaal: 74,20 punten
Antoaneta Rakhneva
40e
kwalificatie:
vloer: 42ste met 18,55 punten
sprong: 40ste met 18,75 punten
brug: 38ste met 18,75 punten
balk: 41ste met 18,40 punten
totaal: 74,35 punten
Krasimira Toneva
16e
kwalificatie: 29ste
vloer: 26ste met 19,25 punten
sprong: 16de met 19,60 punten
brug: 27ste met 19,15 punten
balk: 44ste met 18,25 punten
totaal: 76,25 punten

finale:
vloer: 11de met 9,75 punten
sprong: 3de met 9,80 punten
brug: 14de met 9,60 punten
balk: 18de met 9,35 punten
totaal: 76,625 punten
Silviya Topalova
15e
kwalificatie: 23ste
vloer: 36ste met 18,80 punten
sprong: 21ste met 19,50 punten
brug: 24ste met 19,35 punten
balk: 12de met 19,55 punten
balk: 12de met 19,55 punten
totaal: 77,20 punten

finale:
vloer: 21ste met 9,30 punten
sprong: 18de met 9,45 punten
brug: 11de met 9,75 punten
balk: 6de met 9,80 punten
totaal: 76,90 punten
Kameliya Eftimova
Dimitrinka Filipova
Galina Marinova
Antoaneta Rakhneva
Krasimira Toneva
Silviya Topalova
meerkamp team (v)
6e
vloer: 6de met 95,20 punten
sprong: 4de met 97,00 punten
brug: 6de met 95,00 punten
balk: 5de met 94,90 punten
totaal: 382,10 punten

Volleyball (indoor) pictogram.svg Volleybal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen[bewerken]

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Yordan Angelov
Dimitar Dimitrov
Stefan Dimitrov
Stoyan Gunchev
Khristo Iliev
Petko Petkov
Kaspar Simeonov
Khristo Stoyanov
Mitko Todorov
Tsano Tsanov
Emil Valchev
Dimitar Zlatanov
zaal (m)
Zilver
groep A: 2de
W van Vlag van Cuba Cuba: 3-1 (15-7, 15-8, 6-15, 15-8)
W van Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije: 3-0 (15-12, 15-5, 15-7)
V van Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie: 0-3 (6-15, 8-15, 10-15)
W van Vlag van Italië Italië: 3-1 (15-9, 15-9, 6-15, 15-9)
halve finale:
W van Vlag van Polen Polen: 3-0 (15-13, 15-13, 15-7)
finale:
V van Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie: 1-3 (7-15, 13-15, 16-14, 11-15)
Groep A
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W V SW SV SR SPW SPL Saldo
1 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 4 4 0 12 1 +11 193 122 +71 8
2 Vlag van Bulgarije Bulgarije 4 3 1 9 5 +4 171 149 +22 7
3 Vlag van Cuba Cuba 4 1 3 6 9 -3 181 178 +3 5
4 Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije 4 1 3 6 11 -5 180 230 -50 5
5 Vlag van Italië Italië 4 1 3 4 11 -7 145 191 -46 5
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
22 juli Moskou Vlag van Bulgarije Bulgarije 3-1 Vlag van Cuba Cuba
24 juli Moskou Vlag van Bulgarije Bulgarije 3-0 Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije
26 juli Moskou Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 3-0 Vlag van Bulgarije Bulgarije
28 juli Moskou Vlag van Bulgarije Bulgarije 3-1 Vlag van Italië Italië
Halve finale
30 juli Moskou Vlag van Bulgarije Bulgarije 3-0 Vlag van Polen Polen
Finale
1 augustus Moskou Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 3-1 Vlag van Bulgarije Bulgarije

Vrouwen[bewerken]

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Verka Borisova-Stoyanova
Tsvetana Bozhurina
Rositsa Dimitrova
Tanya Dimitrova-Todorova
Maya Georgieva-Stoeva
Tanya Gogova
Valentina Ilieva-Kharalampieva
Rumyana Kaisheva
Anka Kristolova-Uzunova
Silva Petrunova
zaal (v)
Brons
groep B: 1ste
W van Vlag van Roemenië Roemenië: 3-1 (15-9, 7-15, 15-5, 15-4)
W van Vlag van Brazilië Brazilië: 3-0 (15-7, 15-9, 15-12)
V van Vlag van Hongarije Hongarije: 1-3 (15-8, 9-15, 7-15, 10-15)
halve finale:
V van Vlag van de DDR DDR: 2-3 (10-15, 15-12, 9-15, 15-7, 6-15)
bronzen finale:
W van Vlag van Hongarije Hongarije: 3-2 (15-5, 3-15, 6-15, 15-4, 15-8)
Groep B
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W V SW SV SR SPW SPL Saldo
1 Vlag van Bulgarije Bulgarije 3 2 1 7 4 +3 138 114 +24 5
2 Vlag van Hongarije Hongarije 3 2 1 8 6 +2 161 170 -9 5
3 Vlag van Roemenië Roemenië 3 2 1 7 7 0 157 153 +4 5
4 Vlag van Brazilië Brazilië 3 0 3 4 9 -5 152 171 -19 3
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
21 juli Moskou Vlag van Bulgarije Bulgarije 3-1 Vlag van Roemenië Roemenië
23 juli Moskou Vlag van Bulgarije Bulgarije 3-0 Vlag van Brazilië Brazilië
25 juli Moskou Vlag van Bulgarije Bulgarije 1-3 Vlag van Hongarije Hongarije
Halve finale
27 juli Moskou Vlag van de DDR DDR 3-2 Vlag van Bulgarije Bulgarije
Bronzen finale
29 juli Moskou Vlag van Bulgarije Bulgarije 3-2 Vlag van Hongarije Hongarije

Water polo pictogram.svg Waterpolo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Volodia Sirakov
Andrei Andreev
Kiril Kiriakov
Asen Denchev
Vasil Nanov
Anton Partalev
Petar Kostadinov
Nikolai Stamatov
Biser Georgiev
Matei Popov
Georgi Gospodinov
mannen
12e
groep C: 4de
V van Vlag van Australië Australië: 5-9
V van Vlag van Joegoslavië Joegoslavië: 2-9
V van Vlag van Cuba Cuba: 1-7
7-12de plek: 6de
V van Vlag van Australië Australië: 5-8
V van Vlag van Griekenland Griekenland: 4-6
V van Vlag van Italië Italië: 4-5
V van Vlag van Roemenië Roemenië: 6-10
V van Vlag van Zweden Zweden: 6-8
Groep C
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Joegoslavië Joegoslavië 3 2 1 0 24 10 +14 5
2 Vlag van Cuba Cuba 3 2 1 0 19 11 +8 5
3 Vlag van Australië Australië 3 1 0 2 15 20 -5 2
4 Vlag van Bulgarije Bulgarije 3 0 0 3 8 25 -17 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
20 juli Moskou Vlag van Australië Australië 9-5 Vlag van Bulgarije Bulgarije
21 juli Moskou Vlag van Joegoslavië Joegoslavië 9-2 Vlag van Bulgarije Bulgarije
22 juli Moskou Vlag van Cuba Cuba 7-1 Vlag van Bulgarije Bulgarije
Groep 7-12de plaats
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Australië Australië 5 4 1 0 30 19 +11 9
2 Vlag van Italië Italië 5 4 0 1 26 18 +8 8
3 Vlag van Roemenië Roemenië 5 3 1 1 36 26 +10 7
4 Vlag van Griekenland Griekenland 5 2 0 3 28 28 0 4
5 Vlag van Zweden Zweden 5 1 0 4 23 40 -17 2
6 Vlag van Bulgarije Bulgarije 5 0 0 5 25 37 -12 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
24 juli Moskou Vlag van Australië Australië 8-5 Vlag van Bulgarije Bulgarije
25 juli Moskou Vlag van Griekenland Griekenland 6-4 Vlag van Bulgarije Bulgarije
26 juli Moskou Vlag van Italië Italië 5-4 Vlag van Bulgarije Bulgarije
28 juli Moskou Vlag van Roemenië Roemenië 10-6 Vlag van Bulgarije Bulgarije
29 juli Moskou Vlag van Zweden Zweden 8-6 Vlag van Bulgarije Bulgarije

Cycling (road) pictogram.svg Wielersport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Baan
Stoyan Petrov tijdrit (m)
12e
1.08,682
Weg
Borislav Asenov wegwedstrijd (m)
DNF
niet gefinisht
Yordan Penchev
DNF
niet gefinisht
Andon Petrov
DNF
niet gefinisht
Nencho Staykov
DNF
niet gefinisht
Borislav Asenov
Venelin Khubenov
Yordan Penchev
Nencho Staykov
ploegentijdrit (m)
6e
2:05.55,2

Wrestling pictogram.svg Worstelen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Rumen Yordanov -48kg (m)
7e
1ste ronde: W van Vlag van Egypte EGY El-Rifia
2de ronde: V van Vlag van Mexico MEX Frias: 10-12
3de ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Kornilayev: 6-8
Nermedin Selimov -52kg (m)
Brons
1ste ronde: W van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Dunbar
2de ronde: W van Vlag van India IND Kumar
3de ronde: W van Vlag van Joegoslavië YUG Efremov
4de ronde: W van Vlag van Noord-Korea PRK Jang: 16-6
5de ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Beloglazov
6de ronde: W van Vlag van Hongarije HUN Szabo: 19-3
finale ronde: V van Vlag van Polen POL Stecyk: 5-6
Ivan Tsochev -57kg (m)
4e
1ste ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Beloglazov
2de ronde: W van Vlag van Syrië SYR El-Messouti
3de ronde: W van Vlag van Italië ITA La Bruna: 13-1
4de ronde: W van Vlag van Hongarije HUN Németh
5de ronde: V van Vlag van Mongolië MGL Oyuunbold: 6-9
Miho Dukov -62kg (m)
Zilver
1ste ronde: W van Vlag van Polen POL Szymański
2de ronde: W van Vlag van Cuba CUB Cascaret: 8-8
3de ronde: W van Vlag van Hongarije HUN Szalontai: 16-8
4de ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Aaushev: 2-4
5de ronde: W van Vlag van Roemenië ROU Şuteu: 10-3
finale ronde: W van Vlag van Griekenland GRE Hatziioannidis
Ivan Yankov -68kg (m)
Zilver
1ste ronde: W van Vlag van België BEL Segers: 15-1
2de ronde: W van Vlag van de DDR GDR Probst: 11-3
3de ronde: W van Vlag van Cuba CUB Ramos: 11-3
4de ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Absaidov: 1-6
5de ronde: W van Vlag van India IND Singh: 11-7
finale ronde: W van Vlag van Joegoslavië YUG Sejdi: 6-2
Valentin Raychev -74kg (m)
Goud
1ste ronde: W van Vlag van Oostenrijk AUT Brötzner
2de ronde: W van Vlag van Italië ITA Niccolini
3de ronde: W van Vlag van de DDR GDR Steingräber: 25-6
4de ronde: W van Vlag van India IND Singh: 12-8
5de ronde: W van Vlag van Polen POL Ścigalski: 9-4
6de ronde: W van Vlag van Sovjet-Unie URS Pinigin
7de ronde: W van Vlag van Joegoslavië YUG Karabin
finale ronde: W van Vlag van Mongolië MGL Davaajav: 6-5
Ismail Abilov -82kg (m)
Goud
1ste ronde: W van Vlag van Zweden SWE Claeson
2de ronde: W van Vlag van Roemenië ROU Ţigănaş
3de ronde: W van Vlag van Oostenrijk AUT Busarello: gediskwalificeerd
4de ronde: W van Vlag van Joegoslavië YUG Memedi
5de ronde: W van Vlag van Sovjet-Unie URS Aratsiov: 8-4
finale ronde: W van Vlag van Hongarije HUN Kovács
Ivan Ginov -90kg (m)
4e
1ste ronde: W van Vlag van India IND Singh: gediskwalificeerd
2de ronde: vrij
3de ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Oganisyan: 6-12
4de ronde: W van Vlag van Roemenië ROU Ivanov: 7-4
5de ronde: V van Vlag van de DDR GDR Neupert: 3-4
Slavcho Chervenkov -100kg (m)
Zilver
1ste ronde: W van Vlag van Hongarije HUN Bodó: gediskwalificeerd
2de ronde: W van Vlag van Kameroen CMR Bineli
3de ronde: W van Vlag van Senegal SEN Sarr
4de ronde: W van Vlag van Sovjet-Unie URS Mate
5de ronde: vrij
finale ronde: W van Vlag van Tsjecho-Slowakije TCH Strnisko: 11-3
Petar Ivanov +100kg (m)
7e
1ste ronde: V van Vlag van Hongarije HUN Balla: gediskwalificeerd
2de ronde: W van Vlag van Syrië SYR Dibo
3de ronde: V van Vlag van de DDR GDR Gehrke: 3-5
Grieks-Romeins
Pavel Hristov -48kg (m)
4e
1ste ronde: W van Vlag van Zweden SWE Anderson: gediskwalificeerd
2de ronde: W van Vlag van Italië ITA Maenza: 14-4
3de ronde: W van Vlag van Finland FIN Haaparanta: 27-0
4de ronde: V van Vlag van Roemenië ROU Alexandru: gediskwalificeerd
5de ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Ushkempirov: 7-12
Mladen Mladenov -52kg (m)
Brons
1ste ronde: W van Vlag van Griekenland GRE Holidis
2de ronde: W van Vlag van Finland FIN Halonen: 4-3
3de ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Blagisdze: 2-7
4de ronde: W van Vlag van Roemenië ROU Gingă: 5-2
finale ronde: V van Vlag van Hongarije HUN Rácz: 0-5
Georgi Donev -57kg (m)
8e
1ste ronde: W van Vlag van Finland FIN Ukkola
2de ronde: V van Vlag van Polen POL Lipień
3de ronde: V van Vlag van Zweden SWE Ljungbeck: 4-10
Panaiot Kirov -62kg (m)
5e
1ste ronde: W van Vlag van Syrië SYR Karout: gediskwalificeerd
2de ronde: V van Vlag van Hongarije HUN Tóth
3de ronde: W van Vlag van Polen POL Lipień: 5-3
4de ronde: V van Vlag van Joegoslavië YUG Frgić: gediskwalificeerd
Ivan Atanasov -68kg (m)
6e
1ste ronde: V van Vlag van Roemenië ROU Rusu
2de ronde: W van Vlag van Joegoslavië YUG Čaba: 7-2
3de ronde: W van Vlag van Frankrijk FRA Lcaze: gediskwalificeerd
4de ronde: V van Vlag van Zweden SWE Sköld: 10-10
Yanko Chopov -74kg (m)
4e
1ste ronde: W van Vlag van Joegoslavië YUG Kasap: gediskwalificeerd
2de ronde: W van Vlag van Denemarken DEN Jægergaard
3de ronde: W van Vlag van Hongarije HUN Kocsis: 4-3
4de ronde: W van Vlag van Tsjecho-Slowakije TCH Mácha: 6-2
5de ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Bykov: 4-5
Pavel Pavlov -82kg (m)
Brons
1ste ronde: W van Vlag van Mongolië MGL Baatarkhüü
2de ronde: W van Vlag van de DDR GDR Kühn: gediskwalificeerd
3de ronde: W van Vlag van Hongarije HUN Toma: gediskwalificeerd
4de ronde: W van Vlag van Zweden SWE Andersson: 4-3
5de ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Korban: 4-11
finale ronde: V van Vlag van Polen POL Dołgowicz
Stoyan Ivanov -90kg (m)
9e
1ste ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Kanygin: gediskwalificeerd
2de ronde: W van Vlag van Joegoslavië YUG Nišavić: gediskwalificeerd
3de ronde: V van Vlag van Roemenië ROU Dicu
Georgi Raikov -100kg (m)
Goud
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Hongarije HUN Gáspár: gediskwalificeerd
3de ronde: W van Vlag van Tsjecho-Slowakije TCH Dvořák: gediskwalificeerd
4de ronde: W van Vlag van Roemenië ROU Andrei: 7-2
finale ronde: W van Vlag van Polen POL Bierła
Aleksandar Tomov +100kg (m)
Zilver
1ste ronde: W van Vlag van Joegoslavië YUG Ilić: gediskwalificeerd
2de ronde: W van Vlag van Hongarije HUN Farkas: gediskwalificeerd
3de ronde: W van Vlag van Roemenië ROU Codreanu: gediskwalificeerd
4de ronde: W van Vlag van Libanon LIB Bechara
finale ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Kolchinsky: 2-4

Sailing pictogram.svg Zeilen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Nikolai Vasilev finn
18e
124 punten: (DSQ-18-11-16-14-DNF-7)
Dimitr Georgiev
Mitko Kabakov
flying dutchman
14e
114 punten: (13-13-14-13-14-13-10)
Krasimir Krastev
Tsviatko Penchev
tornado
10e
94 punten: (11-10-10-8-9-opgave-10)

Swimming pictogram.svg Zwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Tzvetan Golomeev 100m vrije slag (m)
30e
serie 3: 6de in 53,50
Yulian Vasilev
31e
serie 2: 6de in 53,61
Tzvetan Golomeev 200m vrije slag (m)
29e
serie 6: 7de in 1.55,88
Petar Kochanov
18e
serie 6: 4de in 1.54,45
Petar Kochanov 400m vrije slag (m)
23e
serie 3: 6de in 4.05,28
Branimir Popov 100m rugslag (m)
21e
serie 1: 4de in 1.00,06
Plamen Alexandrov 100m schoolslag (m)
20e
serie 4: 6de in 1.07,45
Yulian Vasilev 100m vlinderslag (m)
17e
serie 2: 3de in 57,27
Tsvetan Golomeev
Petar Kochanov
Petar Stoianov
Krasimir Tumanov
4x200m vrije slag (m)
DSQ
serie 2: gediskwalificeerd
Plamen Donchev
Tsvetan Golomeev
Branimir Popov
Yulian Vasilev
4x100m wisselslag (m)
10e
serie 1: 4de in 3.58,35
Sonya Dangalakova 200m vrije slag (v)
13e
serie 3: 4de in 2.05,67
Dobrinka Mincheva
19e
serie 2: 4de in 2.09,09
Tanya Bogomilova 100m schoolslag (v)
13e
serie 4: 4de in 1.13,52
200m schoolslag (v)
13e
serie 4: 4de in 2.39,11
Sonya Dangalakova 400m wisselslag (v)
6e
serie 2: 3de in 4.56,26
finale: 6de in 4.49,25
Sonya Dangalakova
Ani Kostova
Dobrinka Mincheva
Rumiana Nikolova
4x100m vrije slag (v)
7e
serie 1: 5de in 3.59,65
finale: 7de in 3.56,34
Tanya Bogomilova
Sonya Dangalakova
Dobrinka Mincheva
Ani Moneva
4x100m wisselslag (v)
8e
serie 1: 3de in 4.24,69
finale: 8ste in 4.22,38