Basketbal op de Olympische Zomerspelen 1980

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken

Basketbal is één van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou.

Mannen[bewerken]

Voorronde[bewerken]

Groep A[bewerken]

Datum Land Score Land
20 juli Vlag van Brazilië Brazilië 72-70 Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije
Vlag van India India 65-121 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie
21 juli Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije 133-65 Vlag van India India
Vlag van Brazilië Brazilië 88-101 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie
23 juli Vlag van Brazilië Brazilië 137-64 Vlag van India India
Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 99-82 Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 3 3 0 321 235 86 6
2 Vlag van Brazilië Brazilië 3 2 1 297 235 62 5
3 Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije 3 1 2 285 236 49 4
4 Vlag van India India 3 0 3 194 391 -197 3

Groep B[bewerken]

Datum Land Score Land
21 juli Vlag van Senegal Senegal 67-104 Vlag van Joegoslavië Joegoslavië
Vlag van Polen Polen 81-104 Vlag van Spanje Spanje
22 juli Vlag van Senegal Senegal 65-94 Vlag van Spanje Spanje
Vlag van Joegoslavië Joegoslavië 129-91 Vlag van Polen Polen
23 juli Vlag van Senegal Senegal 64-84 Vlag van Polen Polen
Vlag van Spanje Spanje 91-95 Vlag van Joegoslavië Joegoslavië
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1 Vlag van Joegoslavië Joegoslavië 3 3 0 328 249 79 6
2 Vlag van Spanje Spanje 3 2 1 289 241 48 5
3 Vlag van Polen Polen 3 1 2 256 297 -41 4
4 Vlag van Senegal Senegal 3 0 3 196 282 -86 3

Groep C[bewerken]

Datum Land Score Land
20 juli Vlag van Italië Italië 92-77 Vlag van Zweden Zweden
Vlag van Cuba Cuba 83-76 Vlag van Australië Australië
21 juli Vlag van Zweden Zweden 59-71 Vlag van Cuba Cuba
Vlag van Italië Italië 77-84 Vlag van Australië Australië
23 juli Vlag van Australië Australië 64-55 Vlag van Zweden Zweden
Vlag van Italië Italië 79-72 Vlag van Cuba Cuba
Groep C
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1 Vlag van Italië Italië 3 2 1 248 233 15 5
2 Vlag van Cuba Cuba 3 2 1 226 214 12 5
3 Vlag van Australië Australië 3 2 1 224 215 9 5
4 Vlag van Zweden Zweden 3 0 3 191 227 -36 3

Hoofdronde[bewerken]

Groep A (1e-6e plaats)[bewerken]

Datum Land Score Land
25 juli Vlag van Brazilië Brazilië 94-93 Vlag van Cuba Cuba
Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 119-102 Vlag van Spanje Spanje
Vlag van Joegoslavië Joegoslavië 102-81 Vlag van Italië Italië
26 juli Vlag van Spanje Spanje 110-81 Vlag van Brazilië Brazilië
Vlag van Cuba Cuba 84-112 Vlag van Joegoslavië Joegoslavië
Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 85-87 Vlag van Italië Italië
27 juli Vlag van Cuba Cuba 95-96 Vlag van Spanje Spanje
Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 91-101 Vlag van Joegoslavië Joegoslavië
Vlag van Italië Italië 77-90 Vlag van Brazilië Brazilië
29 juli Vlag van Spanje Spanje 89-95 Vlag van Italië Italië
Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 109-90 Vlag van Cuba Cuba
Vlag van Brazilië Brazilië 95-96 Vlag van Joegoslavië Joegoslavië
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1 Vlag van Joegoslavië Joegoslavië 5 5 0 506 442 64 10
2 Vlag van Italië Italië 5 3 2 419 438 -19 8
3 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 5 3 2 505 468 37 8
4 Vlag van Spanje Spanje 5 2 3 488 485 3 7
5 Vlag van Brazilië Brazilië 5 2 3 448 477 -29 7
6 Vlag van Cuba Cuba 5 0 5 434 490 -56 5

Groep B (7e-12e plaats)[bewerken]

Datum Land Score Land
25 juli Vlag van Polen Polen 113-67 Vlag van India India
Vlag van Zweden Zweden 70-64 Vlag van Senegal Senegal
Vlag van Australië Australië 91-86 Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije
26 juli Vlag van Senegal Senegal 81-59 Vlag van India India
Vlag van Zweden Zweden 61-83 Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije
Vlag van Australië Australië 74-101 Vlag van Polen Polen
27 juli Vlag van Zweden Zweden 119-63 Vlag van India India
Vlag van Senegal Senegal 64-95 Vlag van Australië Australië
Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije 84-88 Vlag van Polen Polen
29 juli Vlag van India India 75-93 Vlag van Australië Australië
Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije 88-72 Vlag van Senegal Senegal
Vlag van Zweden Zweden 70-67 Vlag van Polen Polen
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
7 Vlag van Polen Polen 5 4 1 453 359 94 9
8 Vlag van Australië Australië 5 4 1 417 381 36 9
9 Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije 5 3 2 474 377 97 8
10 Vlag van Zweden Zweden 5 3 2 375 341 34 8
11 Vlag van Senegal Senegal 5 1 4 345 396 -51 6
12 Vlag van India India 5 0 5 329 539 -210 5

Bronzen Finale[bewerken]

Datum Land Score Land
30 juli Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 117-94 Vlag van Spanje Spanje

Finale[bewerken]

Datum Land Score Land
30 juli Vlag van Joegoslavië Joegoslavië 86-77 Vlag van Italië Italië

Eindrangschikking[bewerken]

Goud
Zilver
Brons
4
Vlag van Joegoslavië Joegoslavië
Andro Knego
Dragan Kićanović
Rajko Žižić
Mihovil Nakić
Željko Jerkov
Branko Skroče
Zoran Slavnić
Krešimir Ćosić
Ratko Radovanović
Duje Krstulović
Dražen Dalipagić
Mirza Delibašić
Vlag van Italië Italië
Fabrizio Della Fiori
Marco Solfrini
Marco Bonamico
Dino Meneghin
Renato Villalta
Renzo Vecchiato
Pierluigi Marzorati
Pietro Generali
Romeo Sacchetti
Roberto Brunamonti
Michael Sylvester
Enrico Gilardi
Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie
Stanislav Jeremin
Valeri Miloserdov
Sergej Tarakanov
Aleksandr Salnikov
Andrej Lopatov
Nikolai Derjoegin
Sergej Belov
Vladimir Tkatsjenko
Anatolij Mysjkin
Sergėjus Jovaiša
Aleksandr Belostenny
Vladimir Zjigini
Vlag van Spanje Spanje
Wayne Brabender
José Luis Llorente
Cándido Antonio Sibilio
José María Margall
Manuel Flores
Fernando Romay
Luis Miguel Santillana
Juan Antonio Corbalán
Ignacio Solozábal
Juan Domingo de la Cruz
Juan Manuel López Iturriaga
Juan Antonio San Epifanio
5 6 7 8
Vlag van Brazilië Brazilië
André Ernesto Stoffel
Luiz Gustavo de Lage
José Carlos Santos Saiani
Milton Setrini Júnior
Wagner Machado da Silva
Marquinhos
Gilson Trindade de Jesus
Marcel Ponikwar
Adilson Nascimento
Marcelo Vido
Oscar Schmidt
Cadum
Vlag van Cuba Cuba
Jorge More
Ruperto Herrera Tabio
Alejandro Ortíz
Noangel Luaces
Generoso Marquez
Raúl Duboy
Pedro Abreu
Miguel Calderón Gómez
Tomás Herrera Martínez
Daniel Scott Brice
Alejandro Urgelles Guibot
Felix Morales
Vlag van Polen Polen
Mieczysław Młynarski
Dariusz Zelig
Zdzisław Myrda
Eugeniusz Kijewski
Krzysztof Fikiel
Wojciech Rosiński
Justyn Węglorz
Ryszard Prostak
Jerzy Bińkowski
Marcin Michalski
Leszek Doliński
Ireneusz Mulak
Vlag van Australië Australië
Peter Ali
Stephen Breheny
Perry Crosswhite
Mel Dalgleish
Ian Davies
Gordon McLeod
Danny Morseu
Les Riddle
Larry Sengstock
Phil Smyth
Michael Tucker
Peter Walsh
9 10 11 12
Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije
Jaroslav Skála
Dušan Žáček
Vlastimil Havlík
Peter Rajniak
Stanislav Kropilák
Pavel Bojanovský
Zdeněk Kos
Jiří Pospíšil
Vlastibor Klimeš
Kamil Brabenec
Zdeněk Douša
Gustav Hraška
Vlag van Zweden Zweden
Peter Andersson
Thomas Nordgren
Peter Gunterberg
Göran Unger
Torbjörn Taxén
Joon-Olof Karlsson
Jan Enjebo
Bernt Malion
Roland Rahm
Sten Feldreich
Leif Yttergren
Åke Skyttevall
Vlag van Senegal Senegal
Moussa M'Bengue
Bassirou Badji
Mamadou Diop
Yamar Samb
Mathieu Faye
Madiagne N'Diaye
Mohamadou Diop
Oumar Dia
Bireyma Sadi Diagne
Hadramé N'Diaye
Yaya Cissokho
Modou Tall
Vlag van India India
Parvez Irani Diniar
Chopra Ajmer Singh
Tarlok Sandhu Singh
Paramdip Singh
Shyam Radhey
Baldev Singh
Dilip Gurumurthy
Paramjit Singh
Amarnath Nagarajan
Jorawar Singh
Rathore Uman Singh
Harbhajan Singh

Vrouwen[bewerken]

Voorronde[bewerken]

Datum Land Score Land
20 juli Vlag van Italië Italië 65-102 Vlag van Bulgarije Bulgarije
Vlag van Joegoslavië Joegoslavië 62-97 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie
Vlag van Cuba Cuba 66-76 Vlag van Hongarije Hongarije
22 juli Vlag van Cuba Cuba 81-85 Vlag van Joegoslavië Joegoslavië
Vlag van Bulgarije Bulgarije 83-122 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie
Vlag van Italië Italië 70-83 Vlag van Hongarije Hongarije
24 juli Vlag van Hongarije Hongarije 48-61 Vlag van Joegoslavië Joegoslavië
Vlag van Bulgarije Bulgarije 84-64 Vlag van Cuba Cuba
Vlag van Italië Italië 53-119 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie
25 juli Vlag van Italië Italië 57-69 Vlag van Joegoslavië Joegoslavië
26 juli Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 95-56 Vlag van Cuba Cuba
27 juli Vlag van Hongarije Hongarije 75-90 Vlag van Bulgarije Bulgarije
28 juli Vlag van Italië Italië 63-79 Vlag van Cuba Cuba
Vlag van Joegoslavië Joegoslavië 79-81 Vlag van Bulgarije Bulgarije
Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 120-62 Vlag van Hongarije Hongarije
Voorronde
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 3 5 0 553 316 237 10
2 Vlag van Bulgarije Bulgarije 3 4 1 440 405 35 9
3 Vlag van Joegoslavië Joegoslavië 3 3 2 356 364 -8 8
4 Vlag van Hongarije Hongarije 3 2 3 344 407 -63 7
5 Vlag van Cuba Cuba 3 1 4 346 403 -57 6
6 Vlag van Italië Italië 3 0 5 308 452 -144 5

Bronzen Finale[bewerken]

Datum Land Score Land
30 juli Vlag van Joegoslavië Joegoslavië 68-65 Vlag van Hongarije Hongarije

Finale[bewerken]

Datum Land Score Land
30 juli Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 104-73 Vlag van Bulgarije Bulgarije

Eindrangschikking[bewerken]

Goud
Zilver
Brons
Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie
Angelė Rupšienė
Ljoebov Sjarmai
Vida Beselienė
Olga Barisjeva-Korosteljova
Tatiana Ovetsjkina
Nadezjda Olchova-Sjoevajeva
Uljana Semjonova
Ljoedmila Rogozjina
Nelli Feriabnikova
Olga Soecharnova
Tatiana Nadirova-Zakharova
Tatiana Ivinskaja
Vlag van Bulgarije Bulgarije
Nadka Goltsjeva
Penka Metodieva
Petkana Makavejeva
Snezjana Michailova
Vania Dermendzjijeva
Krasimira Bogdanova
Angelina Michailova
Diana Brainova
Jevladia Slavtsjeva
Kostadinka Radkova
Silvia Germanova
Penka Stojanova
Vlag van Joegoslavië Joegoslavië
Vera Đurašković
Mersada Bećirspahić
Jelica Komnenović
Mira Bjedov
Vukica Mitić
Sanja Ožegović
Sofija Pekić
Marija Tonković
Zorica Đurković
Vesna Despotović
Biljana Majstorović
Jasmina Perazić
4 5 6
Vlag van Hongarije Hongarije
Éva Gulyás
Ágnes Németh
Ilona Kovács
Györgyi Vertetics
Zsuzsa Boksay
Ilona Lőrincz
Katalin Szuchy
Magda Gulyás
Ildikó Gulyás
Judit Megyesi
Lenke Kiss
Erzsébet Szentesi
Vlag van Cuba Cuba
Leonor Borrel
Nancy Atiez
Barbara Becquer
María Moret
Inocenta Corbea
Caridad Despaigne
Matilde Charro
María de los Santos
Sonia de la Paz
Virginia Pérez
Santa Skeet
Vicenta Salmón
Vlag van Italië Italië
Chiara Guzzonato
Nunziata Serradimigni
Roberta Faccin
Lidia Gorlin
Emanuela Silimbani
Wanda Sandon
Bianca Rossi
Antonietta Baistrocchi
Marinella Draghetti
Rosanna Vergnano
Mariangela Piancastelli
Orietta Grossi

Medaillespiegel[bewerken]

 Plaats  Land NOC Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1 Vlag van Joegoslavië Joegoslavië YUG 1 0 1 2
Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie URS 1 0 1 2
3 Vlag van Bulgarije Bulgarije BUL 0 1 0 1
Vlag van Italië Italië ITA 0 1 0 1
Totaal 2 2 2 6
Bronnen, noten en/of referenties