Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 1980

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Jump to search
De wedstrijd tussen Nederland en Hongarije op de Olympische Zomerspelen 1980.

Waterpolo is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1980 te Moskou.

Mannen[bewerken]

De 12 deelnemende landen waren verdeeld over 3 groepen:

  • Groep A: Griekenland, Hongarije, Nederland en Roemenië.
  • Groep B: Italië, Spanje, USSR en Zweden.
  • Groep C: Australië, Bulgarije, Cuba en Joegoslavië.

De beste 2 landen van iedere poule gingen naar finalegroep A en speelden om de medailles, de overige landen speelden in finalegroep B om de 7de plaats. Onderlinge resultaten uit de voorronde werden niet meegenomen naar de finaleronde.

Voorronde[bewerken]

Groep A[bewerken]

20 juli 11:00 Vlag van Hongarije Hongarije - Vlag van Roemenië Roemenië 6 - 6 (2-2,1-0,1-3,2-1)
20 juli 16:00 Vlag van Griekenland Griekenland - Vlag van Nederland Nederland 7 - 8 (1-1,3-1,2-2,1-4)
21 juli 11:00 Vlag van Hongarije Hongarije - Vlag van Nederland Nederland 5 - 3 (2-1,2-0,1-1,0-1)
21 juli 16:00 Vlag van Griekenland Griekenland - Vlag van Roemenië Roemenië 4 - 6 (1-0,0-2,2-3,1-1)
22 juli 11:00 Vlag van Hongarije Hongarije - Vlag van Griekenland Griekenland 8 - 5 (1-0,2-3,3-0,2-2)
22 juli 16:00 Vlag van Roemenië Roemenië - Vlag van Nederland Nederland 3 - 5 (1-2,2-1,0-1,0-1)

Eindstand Groep A

rang land Gs W G V F A Ptn
1 Vlag van Hongarije Hongarije 3 2 1 0 19 14 5
2 Vlag van Nederland Nederland 3 2 0 1 16 15 4
3 Vlag van Roemenië Roemenië 3 1 1 1 15 15 3
4 Vlag van Griekenland Griekenland 3 0 0 3 16 22 0

Groep B[bewerken]

20 juli 12:00 Vlag van Zweden Zweden - Vlag van Spanje Spanje 3 - 7 (0-2,1-1,0-0,2-4)
20 juli 17:00 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie - Vlag van Italië Italië 8 - 6 (4-3,1-1,1-2,2-0)
21 juli 12:00 Vlag van Zweden Zweden - Vlag van Italië Italië 4 - 4 (2-1,2-1,0-1,0-1)
21 juli 17:00 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie - Vlag van Spanje Spanje 4 - 3 (0-1,2-0,0-1,2-1)
22 juli 12:00 Vlag van Zweden Zweden - Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 1 - 12 (0-3,1-2,0-4,0-3)
22 juli 17:00 Vlag van Spanje Spanje - Vlag van Italië Italië 5 - 4 (1-1,2-0,0-1,2-2)

Eindstand Groep B

rang land Gs W G V F A Ptn
1 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 3 3 0 0 24 10 6
2 Vlag van Spanje Spanje 3 2 0 1 15 11 4
3 Vlag van Italië Italië 3 0 1 2 14 17 1
4 Vlag van Zweden Zweden 3 0 1 2 8 23 1

Groep C[bewerken]

20 juli 13:00 Vlag van Joegoslavië Joegoslavië - Vlag van Cuba Cuba 6 - 6 (2-4,1-1,1-0,2-1)
20 juli 17:00 Vlag van Australië Australië - Vlag van Bulgarije Bulgarije 9 - 5 (1-0,3-0,2-3,3-2)
21 juli 13:00 Vlag van Joegoslavië Joegoslavië - Vlag van Bulgarije Bulgarije 9 - 2 (1-1,2-0,2-1,4-0)
21 juli 17:00 Vlag van Australië Australië - Vlag van Cuba Cuba 4 - 6 (1-2,2-1,1-1,0-2)
22 juli 13:00 Vlag van Joegoslavië Joegoslavië - Vlag van Australië Australië 9 - 2 (0-0,3-0,2-1,4-1)
22 juli 17:00 Vlag van Cuba Cuba - Vlag van Bulgarije Bulgarije 7 - 1 (0-0,2-0,2-1,3-0)

Eindstand Groep C

rang land Gs W G V F A Ptn
1 Vlag van Joegoslavië Joegoslavië 3 2 1 0 24 10 5
2 Vlag van Cuba Cuba 3 2 1 0 19 11 5
3 Vlag van Australië Australië 3 1 0 2 15 20 2
4 Vlag van Bulgarije Bulgarije 3 0 0 3 8 25 0

Finale ronde[bewerken]

Finalegroep A[bewerken]

24 juli 16:00 Vlag van Hongarije Hongarije - Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 4 - 5 (2-2,1-1,1-2,0-0)
24 juli 17:00 Vlag van Nederland Nederland - Vlag van Spanje Spanje 5 - 6 (1-2,1-2,3-1,0-1)
24 juli 18:00 Vlag van Joegoslavië Joegoslavië - Vlag van Cuba Cuba 7 - 7 (1-1,4-3,1-1,1-2)
25 juli 16:00 Vlag van Hongarije Hongarije - Vlag van Joegoslavië Joegoslavië 7 - 8 (2-3,2-2,0-1,3-2)
25 juli 17:00 Vlag van Nederland Nederland - Vlag van Cuba Cuba 7 - 7 (3-1,2-2,0-2,2-2)
25 juli 18:00 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie - Vlag van Spanje Spanje 6 - 2 (1-0,1-1,3-1,1-0)
26 juli 16:00 Vlag van Hongarije Hongarije - Vlag van Spanje Spanje 6 - 5 (1-1,2-0,2-3,1-1)
26 juli 17:00 Vlag van Nederland Nederland - Vlag van Joegoslavië Joegoslavië 4 - 5 (0-1,1-1,0-2,3-1)
26 juli 18:00 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie - Vlag van Cuba Cuba 8 - 5 (1-1,1-1,3-1,3-2)
28 juli 16:00 Vlag van Hongarije Hongarije - Vlag van Cuba Cuba 7 - 5 (1-1,1-3,2-0,3-1)
28 juli 17:00 Vlag van Nederland Nederland - Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 3 - 7 (0-1,1-1,1-3,1-2)
28 juli 18:00 Vlag van Spanje Spanje - Vlag van Joegoslavië Joegoslavië 6 - 7 (1-2,1-1,2-4,2-0)
29 juli 16:00 Vlag van Hongarije Hongarije - Vlag van Nederland Nederland 8 - 7 (2-2,2-1,2-3,2-1)
29 juli 17:00 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie - Vlag van Joegoslavië Joegoslavië 8 - 7 (3-2,2-2,1-0,2-3)
29 juli 18:00 Vlag van Spanje Spanje - Vlag van Cuba Cuba 9 - 7 (2-2,4-1,1-2,2-2)

Eindstand Finalegroep A

rang land Gs W G V F A Ptn
Goud Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 5 5 0 0 34 21 10
Zilver Vlag van Joegoslavië Joegoslavië 5 3 1 1 34 32 7
Brons Vlag van Hongarije Hongarije 5 3 0 2 32 30 6
4 Vlag van Spanje Spanje 5 2 0 3 28 31 4
5 Vlag van Cuba Cuba 5 0 2 3 31 38 2
6 Vlag van Nederland Nederland 5 0 1 4 26 33 1

Finalegroep B[bewerken]

24 juli 11:00 Vlag van Roemenië Roemenië - Vlag van Italië Italië 3 - 5 (1-1,1-1,1-1,0-2)
24 juli 12:00 Vlag van Griekenland Griekenland - Vlag van Zweden Zweden 9 - 5 (1-3,4-0,3-2,1-0)
24 juli 13:00 Vlag van Australië Australië - Vlag van Bulgarije Bulgarije 8 - 5 (3-1,2-2,1-1,2-1)
25 juli 11:00 Vlag van Roemenië Roemenië - Vlag van Australië Australië 4 - 4 (0-0,0-1,2-1,2-2)
25 juli 12:00 Vlag van Griekenland Griekenland - Vlag van Bulgarije Bulgarije 6 - 4 (0-1,2-1,2-1,2-1)
25 juli 13:00 Vlag van Italië Italië - Vlag van Zweden Zweden 8 - 3 (3-1,3-1,0-0,2-1)
26 juli 11:00 Vlag van Roemenië Roemenië - Vlag van Zweden Zweden 8 - 3 (1-1,2-1,1-1,4-0)
26 juli 12:00 Vlag van Griekenland Griekenland - Vlag van Australië Australië 2 - 4 (1-1,0-1,1-1,0-1)
26 juli 13:00 Vlag van Italië Italië - Vlag van Bulgarije Bulgarije 5 - 4 (0-2,2-0,1-0,2-2)
28 juli 11:00 Vlag van Roemenië Roemenië - Vlag van Bulgarije Bulgarije 10 - 6 (0-0,5-2,2-1,3-3)
28 juli 12:00 Vlag van Griekenland Griekenland - Vlag van Italië Italië 3 - 4 (1-1,0-2,2-0,0-1)
28 juli 13:00 Vlag van Zweden Zweden - Vlag van Australië Australië 4 - 9 (1-2,2-2,0-2,1-3)
29 juli 11:00 Vlag van Roemenië Roemenië - Vlag van Griekenland Griekenland 11 - 8 (3-2,3-2,2-2,3-2)
29 juli 12:00 Vlag van Italië Italië - Vlag van Australië Australië 4 - 5 (1-1,1-2,1-1,1-1)
29 juli 13:00 Vlag van Zweden Zweden - Vlag van Bulgarije Bulgarije 8 - 6 (0-2,3-1,1-0,4-3)

Eindstand Finalegroep B

rang land Gs W G V F A Ptn
7 Vlag van Australië Australië 5 4 1 0 30 19 9
8 Vlag van Italië Italië 5 4 0 1 26 18 8
9 Vlag van Roemenië Roemenië 5 3 1 1 36 26 7
10 Vlag van Griekenland Griekenland 5 2 0 3 28 28 4
11 Vlag van Zweden Zweden 5 1 0 4 23 40 2
12 Vlag van Bulgarije Bulgarije 5 0 0 5 25 37 0

Eindrangschikking[bewerken]

rang land
Goud Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie
Zilver Vlag van Joegoslavië Joegoslavië
Brons Vlag van Hongarije Hongarije
4 Vlag van Spanje Spanje
5 Vlag van Cuba Cuba
6 Vlag van Nederland Nederland
7 Vlag van Australië Australië
8 Vlag van Italië Italië
9 Vlag van Roemenië Roemenië
10 Vlag van Griekenland Griekenland
11 Vlag van Zweden Zweden
12 Vlag van Bulgarije Bulgarije

Externe link[bewerken]