Nigeria op de Olympische Zomerspelen 2016

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Nigeria op de Olympische Spelen
Nigeria op de Olympische Zomerspelen 2016
Land Nigeria
IOC-landcode NGR
NOC Nigeria Olympic Committee Inc.
Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro
Vlaggendrager Olufunke Oshonaike
Aantal deelnemers 75
Aantal disciplines 10
Medailles
Rang: 78
goud
0
zilver
0
brons
1
totaal
1
Nigeria op de Zomerspelen
1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Nigeria nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. De selectie bestond uit 75 atleten die in tien verschillende sportdisciplines uitkwamen; circa de helft van de equipe behoorde tot de twee groepen teamsporters, actief in het basket- en het voetbaltoernooi bij de mannen.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Voetbal Olympisch team mannen
Brons

Deelnemers[bewerken]

(m) = mannen, (v) = vrouwen, (g) = gemengd

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ogho-Oghene Egwero 100 m (m)
51e
serie 2: 10,37 (6e)
Seye Ogunlewe
34e
serie 1: 10,26 (4e)
Tega Odele 200 m (m)
70e
serie 3: 21,25 (8e)
Ejowvokoghene Oduduru
21e
serie 9: 20,34 (2e; 21e tijd)
HF-2: 20,59 (7e)
Orukpe Erayokan 400 m (m)
44e
serie 7: 47,42 (7e)
Antwon Hicks 110 m horden (m)
23e
serie 1: 13,70 (4e; 28e tijd)
HF-3: 14,26 (7e)
Miles Ukaoma 400 m horden (m)
32e
serie 1: 49,84 (5e)
Stephen Mozia kogelstoten (m)
28e
kwalificatiegroep A: ongeldig, ongeldig, 18,98 m (15e)
Tosin Oke hink-stap-springen (m)
23e
kwalificatiegroep B: ongeldig, 16,45 m, 16,47 m (11e)
Olu Olamigoke
32e
kwalificatiegroep A: 16,10 m, 15,95 m, 15,64 m (16e)
Gloria Asumnu 100 m (v)
38e
serie 2: 11,55 (5e)
Jennifer Madu
45e
serie 5: 11,61 (5e)
Margaret Bamgbose 400 m (v)
18e
serie 3: 51,43 (3e; 13e tijd)
HF-1: 51,92 (7e)
Patience Okon George
23e
serie 1: 51,83 (2e; 22e tijd)
HF-3: 52,52 (8e)
Omolara Omotosho
46e
serie 7: 53,22 (5e)
Blessing Okagbare 100 m (v)
11e
serie 3: 11,16 (2e; 7e tijd)
HF-3: 11,09 (3e)
200 m (v)
13e
serie 5: 22,71 (1e; 13e tijd)
HF-1: 22,69 (5e)
Tobi Amusan 100 m horden (v)
11e
serie 5: 12,99 (5e; 23e tijd)
HF-2: 12,91 (3e)
Amaka Ogoegbunam 400 m horden (v)
32e
serie 6: 56,96 (4e)
Gloria Asumnu
Jennifer Madu
Blessing Okagbare
Agnes Osazuwa
4x100 m (v)
8e
serie 2: 42,55 (2e; 6e tijd)
finale: 43,21
Doreen Amata hoogspringen (v)
27e
kwalificatiegroep A: 1,80 m: o, 1,85 m: xxo, 1,89 m: xo, 1,92 m: xxx (13e)
Ese Brume verspringen (v)
5e
kwalificatiegroep B: 6,32 m, 6,67 m, 6,49 m (3e; 6e totaal)
finale: 6,73 m, 6,34 m, 6,71 m, 5,96 m, 6,81 m, ongeldig
Nwanneka Okwelogu kogelstoten (v)
29e
kwalificatiegroep A: 16,67 m, ongeldig, ongeldig (14e)
Chinwe Okoro discuswerpen (v)
14e
kwalificatiegroep A: 57,34 m, 58,85 m, 58,53 m (9e)
Uhunoma Osazuwa zevenkamp
29e
4916 punten
1014 punten, 100 m horden (13,75)
0941 punten, hoogspringen (1,77m)
0737 punten, kogelstoten (13,15m)
0917 punten, 200 m (24,67)
0765 punten, verspringen (5,72)
0542 punten, speerwerpen (33,42m)
0000 punten, 800 m (gediskwalificeerd)

Basketball pictogram.svg Basketbal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ben Uzoh
Michael Umeh
Ike Diogu
Stan Okoye
Josh Akognon
Chamberlain Oguchi
Ebi Ere
Andy Ogide
Michael Gbinije
Shane Lawal
Alade Aminu
Ekene Ibekwe
mannen
11e
groep B
Vlag van Nigeria Nigeria 66-94 Vlag van Argentinië Argentinië
Vlag van Nigeria Nigeria 80-89 Vlag van Litouwen Litouwen
Vlag van Nigeria Nigeria 87-96 Vlag van Spanje Spanje
Vlag van Nigeria Nigeria 90-76 Vlag van Kroatië Kroatië
Vlag van Nigeria Nigeria 69-86 Vlag van Brazilië Brazilië

Boxing pictogram.svg Boksen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Efe Ajagba +91 kg (m)
5e
1/8F: won van Vlag van Trinidad en Tobago TTO Nigel Paul (ko)
KF: verloor van Vlag van Kazachstan KAZ Ivan Dytsjko (0-3)

Weightlifting pictogram.svg Gewichtheffen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Mariam Usman +75 kg (v)
9e
trekken: 115 kg
stoten: 150 kg
totaal: 265 kg

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanovaren[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jonathan Akinyemi K-1 (m) 20ste kwalificatie: 104,59

Rowing pictogram.svg Roeien[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Chierika Ukogu skiff (v)
20e
serie 5: 8.35,34 (3e)
KF-3: 7.54,44 (5e)
HF-c/d-1: 8.18,55 (4e)
D-finale: 7.44,76 (2e)

Table tennis pictogram.svg Tafeltennis[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Quadri Aruna enkelspel (m) 5de 2de ronde: W van Vlag van Slowakije SVK Yang: 4-2
3de ronde: W van Vlag van Chinees Taipei TPE Chih-yuan: 4-0
4de ronde: W van Vlag van Duitsland GER Boll: 4-2
kwartfinale: V van Vlag van China CHN Long: 0-4
Segun Toriola 33ste 1ste ronde: W van Vlag van Tsjechië CZE Prokopcov: 4-2
2de ronde: V van Vlag van Japan JPN Niwa: 2-4
Quadri Aruna
Abiodun Bode
Segun Toriola
team (m)
9e
1ste ronde: V van Vlag van China China: 0-3
Offiong Edem enkelspel (v) 64ste voorronde: W van Vlag van Fiji FIJ Yee: 4-0
1ste ronde V van Vlag van Wit-Rusland BLR Pavlovich: 1-4
Olufunke Oshonaike 64ste voorronde: W van Vlag van Libanon LIB Sahakian: 4-3
1ste ronde: V van Vlag van Puerto Rico PUR Diaz: 2-4

Football pictogram.svg Voetbal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Daniel Emmanuel
Daniel Akpeyi D
Shehu Abdullahi
Ndifreke Effiong Udo
Amuzie Stanley
William Troost-Ekong
Kingsley Madu
Saturday Kaego Erimuya
Sincere Muenfuh Seth
John Obi Mikel D
Saliu Popoola
Mohammed Usman
Azubuike Okechukwu
Aminu Umar
Ajayi Oluwafemi
Etebo Oghenekaro
Imoh Ezekiel
Umar Sadiq
mannen
Brons
groep B
Vlag van Nigeria Nigeria 5-4 Vlag van Japan Japan
Vlag van Nigeria Nigeria 1-0 Vlag van Zweden Zweden
Vlag van Nigeria Nigeria 2-0 Vlag van Colombia Colombia

kwartfinale
Vlag van Nigeria Nigeria 2-0 Vlag van Denemarken Denemarken
halve finale
Vlag van Nigeria Nigeria 0-2 Vlag van Duitsland Duitsland
3e/4e plaats
Vlag van Nigeria Nigeria 3-2 Vlag van Honduras Honduras

Wrestling pictogram.svg Worstelen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Amas Daniel –65 kg vrije stijl (m)
17e
1/8F: verloor van Vlag van Georgië GEO Zoerabi Iakobisjvili (1-2)
Soso Tamarau –97 kg vrije stijl (m)
19e
1/8F: verloor van Vlag van Oezbekistan UZB Magomed Ibragimov (0-13)
Mercy Genesis –48 kg vrije stijl (v)
14e
1/8F: verloor van Vlag van Polen POL Iwona Matkowska (0-4)
Odunayo Adekuoroye –53 kg vrije stijl (v)
16e
1/8F: verloor van Vlag van Zweden SWE Sofia Mattson (0-8)
Aminat Adeniyi –58 kg vrije stijl (v)
16e
1/8F: verloor van Vlag van Finland FIN Petra Olli (2-8)
Blessing Oborududu –63 kg vrije stijl (v)
14e
1/8F: verloor van Vlag van Mongolië MGL Battsetseg Soronzonbold (1-1)
Hannah Rueben –69 kg vrije stijl (v)
14e
1/8F: verloor van Vlag van Canada CAN Dorothy Yeats (1-11)

Swimming pictogram.svg Zwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Samson Opuakpo 50 m vrije slag (m)
59e
serie 4: 24,85 (3e)
Rechael Tonjor 100 m schoolslag (v)
42e
serie 1: 1.21,43 (2e)

Externe links[bewerken]