Zuid-Korea op de Olympische Zomerspelen 2016

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Zuid-Korea op de Olympische Zomerspelen 2016
Land Zuid-Korea
IOC-landcode KOR
NOC Korean Olympic Committee
(ko) (en) externe link
Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro
Vlaggendrager Gu Bon-gil (opening)
Kim Hyeon-woo (sluiting)
Aantal deelnemers 205
Aantal disciplines 24
Medailles
Rang: 8
goud
9
zilver
3
brons
9
totaal
21
Zuid-Korea op de Zomerspelen
1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016
Zuid-Korea op de Winterspelen
1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen
Het team van Zuid-Korea tijdens de opening

Zuid-Korea nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. Het land vaardigde 205 sporters af, die in 24 olympische sportdisciplines uitkwamen. Het totaalaantal van 205 atleten vormde de kleinste Zuid-Koreaanse olympische ploeg sinds Los Angeles 1984. De ploeg won eenentwintig medailles in totaal, waarvan negen goud, drie zilver en negen brons. Voor de vierde keer op rij eindigde Zuid-Korea daarmee in de top tien van de medaillespiegel. Schermer Gu Bon-gil droeg de nationale vlag tijdens de openingsceremonie; worstelaar en bronzen medaillewinnaar Kim Hyeon-woo deed dit bij de sluitingsceremonie.

In 2016 waren boogschieten en taekwondo de meest succesvolle sporten voor Zuid-Korea, met vijf medailles in elke sport. Met name de Zuid-Koreaanse boogschutters waren dominant: ze wonnen al het goud in het boogschiettoernooi. Het vrouwenteam won voor de achtste maal op rij de teamwedstrijd.[1] Taekwondoka's Oh Hye-ri en Kim So-hui wonnen allebei een gouden medaille in hun gewichtsklasse.[2][3] Op 9 augustus won schermer Park het degentoernooi.[4] Golfer Inbee Park won het goud in het vrouwentoernooi, de eerste olympische gouden medaille in de golfsport sinds 1900.[5]

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Boogschieten Ku Bon-chan individueel (m)
Goud
Kim Woo-jin
Ku Bon-chan
Lee Seung-yun
team (m)
Goud
Chang Hye-jin individueel (v)
Goud
Chang Hye-jin
Choi Mi-sun
Ki Bo-bae
team (v)
Goud
Golf Park In-bee vrouwen
Goud
Schermen Park Sang-young degen (m)
Goud
Schietsport Jin Jong-oh 50 m pistool (m)
Goud
Taekwondo Kim So-hui vlieggewicht (–49 kg) (v)
Goud
Oh Hye-ri middengewicht (–67 kg) (v)
Goud
Judo An Ba-ul half lichtgewicht (–66 kg) (m)
Zilver
Jeong Bo-kyeong extra lichtgewicht (–48 kg) (v)
Zilver
Schietsport Kim Jong-hyun 50 m geweer liggend (m)
Zilver
Badminton Jung Kyung-eun
Shin Seung-chan
dubbelspel (v)
Brons
Boogschieten Ki Bo-bae individueel (v)
Brons
Gewichtheffen Yoon Jin-hee vedergewicht (–53 kg) (v)
Brons
Judo Gwak Dong-han middengewicht (–90 kg) (m)
Brons
Schermen Kim Jung-hwan sabel (m)
Brons
Taekwondo Kim Tae-hun vlieggewicht (–58 kg) (m)
Brons
Lee Dae-hoon lichtgewicht (–68 kg) (m)
Brons
Cha Dong-min zwaargewicht (+80 kg) (m)
Brons
Worstelen Kim Hyeon-woo Grieks-Romeins, weltergewicht (–75 kg) (m)
Brons

Deelnemers en resultaten[bewerken]

(m) = mannen, (v) = vrouwen, (g) = gemengd

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kim Kuk-young 100 m (m) kwartfinale kwartfinale: 10.37 (7e)
Shim Jung-sub marathon (m)
138e
2:42:42 (138e)
Son Myeong-jun
131e
2:36:21 (131e)
Byun Young-jun 20 km snelwandelen (m)
61e
1:30:38 (61e)
Choe Byeong-kwang
57e
1:29:08 (57e)
Kim Hyun-sub
17e
1:21:44 (17e)
50 km snelwandelen (m) DNF
Park Chil-sung DSQ
Kim Deok-hyeon verspringen (m)
14e
kwalificaties: 7,82 m (14e)
hink-stap-springen (m)
27e
kwalificaties: 16,36 m (27e)
Woo Sang-hyeok hoogspringen (m)
22e
kwalificaties: 2,26 m (22e)
Yun Seung-hyun
43e
kwalificaties: 2,17 m (43e)
An Seul-ki Marathon (v)
42e
2:36:50 (42e)
Lim Kyung-hee
70e
2:43:31 (70e)
Jeon Yeong-eun 20 km snelwandelen (v)
39e
1:36:31 (39e)
Lee Da-seul DSQ
Lee Jeong-eun DSQ

Badminton pictogram.svg Badminton[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Lee Dong-keun enkelspel (m) groepsfase groepsfase
verloor van Vlag van Denemarken Viktor Axelsen (11–21, 13–21)
verloor van Vlag van Thailand Boonsak Ponsana (19–21, 21–17, 16–21)
Son Wan-ho kwartfinale groepsfase
won van Vlag van Oekraïne Artem Potsjtarev (21–9, 21–15)
won van Vlag van Zuid-Afrika Jacob Maliekal (21–10, 21–10)
achtste finale
won van Vlag van Hongkong Ng Ka Long (23–21, 21–17)
kwartfinale
verloor van Vlag van China Chen Long (11–21, 21–18, 11–21)
Kim Gi-jung
Kim Sa-rang
dubbelspel (m) kwartfinale groepsfase
wonnen van Vlag van Denemarken BoeMogensen (21–15, 21–18)
wonnen van Vlag van Polen CwalinaWacha (21–14, 21–15)
verloren van Vlag van Verenigd Koninkrijk EllisLangridge (21–17, 23–25)
kwartfinale
verloren van Vlag van China FuZhang (21–11, 18–21, 22–24)
Lee Yong-dae
Yoo Yeon-seong
kwartfinale groepsfase
wonnen van Vlag van Chinees Taipei LeeTsai (18–21, 21–13, 21–18)
verloren van Vlag van Rusland IvanovSozonov (17–21, 21–19, 16–21)
wonnen van Vlag van Australië ChauSerasinghe (21–14, 21–16)
kwartfinale
verloren van Vlag van Maleisië Goh VTan (21–17, 18–21, 19–21)
Bae Yeon-ju enkelspel (v) achtste finale groepsfase
won van Vlag van Italië Jeanine Cicognini (21–11, 21–8)
won van Vlag van Turkije Özge Bayrak (21–11, 21–7)
achtste finale
verloor van Vlag van Japan Nozomi Okuhara (6–21, 7–21)
Sung Ji-hyun kwartfinale groepsfase
won van Vlag van Frankrijk Delphine Lansac (21–13, 21–14)
won van Vlag van Singapore Liang Xiaoyu (21–17, 21–11)
achtste finale
won van Vlag van Bulgarije Linda Zechiri (21–15, 21–12)
kwartfinale
verloor van Vlag van Spanje Carolina Marín (12–21, 16–21)
Chang Ye-na
Lee So-hee
dubbelspel (v) kwartfinale groepsfase
wonnen van Vlag van China TangYu (21–18, 14–21, 21–11)
wonnen van Vlag van Bulgarije G StoevaS Stoeva (24–22, 21–15)
wonnen van Vlag van Duitsland GoliszewskiNelte (21–18, 18–21, 21–17)
kwartfinale
verloren van Vlag van Denemarken JuhlPedersen (26–28, 21–18, 15–21)
Jung Kyung-eun
Shin Seung-chan
Brons
groepsfase
wonnen van Vlag van China LuoLuo (21–10, 21–14)
verloren van Vlag van Denemarken JuhlPedersen (16–21, 18–21)
wonnen van Vlag van Verenigde Staten LeeObanana (21–14, 21–12)
kwartfinale
wonnen van Vlag van Nederland MuskensPiek (21–13, 20–22, 21–14)
halve finale
verloren van Vlag van Japan MatsutomoTakahashi (16–21, 15–21)
bronzen finale
wonnen van Vlag van China TangYu (21–8, 21–17)
Ko Sung-hyun
Kim Ha-na
dubbelspel (g) kwartfinale groepsfase
wonnen van Vlag van Verenigde Staten ChewSubandhi (21–10, 21–12)
wonnen van Vlag van Nederland ArendsPiek (21–10, 21–10)
wonnen van Vlag van Japan KazunoKurihara (25–23, 21–17)
kwartfinale
verloren van Vlag van China XuMa (17–21, 18–21)

Archery pictogram.svg Boogschieten[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kim Woo-jin individueel (m) tweede ronde plaatsingsronde: 700 punten (1e, WR)
eerste ronde
won van Vlag van Zimbabwe Gavin Sutherland (6–0)
tweede ronde
verloor van Vlag van Indonesië Riau Ega Agatha (2–6)
Ku Bon-chan
Goud
plaatsingsronde: 681 punten (6e)
eerste ronde
won van Vlag van Slowakije Boris Baláž (6–0)
tweede ronde
won van Vlag van Verenigd Koninkrijk Patrick Huston (6–0)
derde ronde
won van Vlag van Duitsland Florian Floto (6–4)
kwartfinale
won van Vlag van Australië Taylor Worth
halve finale
won van Vlag van Verenigde Staten Brady Ellison (6–5)
finale
won van Vlag van Frankrijk Jean-Charles Valladont (7–3)
Lee Seung-yun
5e
plaatsingsronde: 676 punten (12e)
eerste ronde
won van Vlag van Brazilië Daniel Xavier (6–2)
tweede ronde
won van Vlag van Spanje Miguel Alvariño (7–1)
derde ronde
won van Vlag van India Atanu Das (6–4)
kwartfinale
verloor van Vlag van Nederland Sjef van den Berg (4–6)
Kim Woo-jin
Ku Bon-chan
Lee Seung-yun
team (m)
Goud
plaatsingsronde: 2057 punten (1e)
kwartfinale
wonnen van Vlag van Nederland Nederland (6–0)
halve finale
wonnen van Vlag van Australië Australië (6–0)
finale
wonnen van de Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten (6–0)
Chang Hye-jin individueel (v)
Goud
plaatsingsronde: 666 punten (2e)
eerste ronde
won van Vlag van Tonga Lusitania Tatafu (6–0)
tweede ronde
won van Vlag van Oekraïne Lidija Sitsjenikova (6–2)
derde ronde
won van Vlag van Noord-Korea Kang Un-ju (6–2)
kwartfinale
won van Vlag van Verenigd Koninkrijk Naomi Folkard (7–1)
halve finale
won van Vlag van Zuid-Korea Ki Bo-bae (7–3)
finale
won van Vlag van Duitsland Lisa Unruh (6–2)
Choi Mi-sun
5e
plaatsingsronde: 669 punten (1e)
eerste ronde
won van Vlag van Dominicaanse Republiek Yessica Camilo (6–0)
tweede ronde
won van Vlag van Chinees Taipei Le Chien-ying (6–2)
derde ronde
won van Vlag van Rusland Inna Stepanova (7–3)
kwartfinale
verloor van Vlag van Mexico Alejandra Valencia (0–6)
Ki Bo-bae
Brons
plaatsingsronde: 663 punten (3e)
eerste ronde
won van Vlag van Kenia Shehzana Anwar (7–1)
tweede ronde
won van Vlag van Oekraïne Veronika Martsjenko (6–2)
derde ronde
won van Vlag van Myanmar Htwe San Yu (6–0)
kwartfinale
won van Vlag van China Wu Jiaxin (6–2)
halve finale
verloor van Vlag van Zuid-Korea Chang Hye-jin (3–7)
bronzen finale
won van Vlag van Mexico Alejandra Valencia (4–6)
Chang Hye-jin
Choi Mi-sun
Ki Bo-bae
team (v)
Goud
plaatsingsronde: 1998 punten (1e)
kwartfinale
wonnen van Vlag van Japan Japan (5–1)
halve finale
wonnen van Vlag van Chinees Taipei Chinees Taipei (5–1)
finale
wonnen van Vlag van Rusland Rusland (5–1)

Weightlifting pictogram.svg Gewichtheffen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Han Myeong-mok –62 kg (m)
9e
trekken: 130 kg (6e)
stoten: 150 kg (10e)
totaal: 280 kg (9e)
Won Jeong-sik –69 kg (m)
9e
trekken: 143 kg (9e)
stoten: 177 kg (9e)
totaal: 320 kg (9e)
Yu Dong-ju –85 kg (m)
14e
trekken: 150 kg (12e)
stoten: 190 kg (12e)
totaal: 340 kg (14e)
Park Han-woong –94 kg (m)
10e
trekken: 165 kg (10e)
stoten: 202 kg (10e)
totaal: 367 kg (10e)
Yoon Jin-hee –53 kg (v)
Brons
trekken: 88 kg (5e)
stoten: 111 kg (3e)
totaal: 199 kg (3e)
Lee Hui-sol +75 kg (v)
5e
trekken: 122 kg (4e)
stoten: 153 kg (6e)
totaal: 275 kg (5e)
Son Young-hee
6e
trekken: 118 kg (8e)
stoten: 155 kg (5e)
totaal: 273 kg (6e)

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gymnastiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Ritmisch[bewerken]

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Son Yeon-jae individueel
4e
kwalificaties
hoepel: 17,466
bal: 18,266
knotsen: 18,358
lint: 17,866
totaal: 71,95 punten (5e)
finale
hoepel: 18,216
bal: 18,266
knotsen: 18,300
lint: 18,116
totaal: 72,898 (4e)

Turnen[bewerken]

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kim Han-sol
Lee Sang-wook
Park Min-soo
Shin Dong-hyen
Yoo Won-chul
meerkamp team (m)
11e
kwalificaties
vloer: 42,565
paard voltige: 41,408
ringen: 42,633
sprong: 43,466
brug: 44,107
rekstok: 43,466
totaal: 247,645 punten (11e)
Lee Eun-ju meerkamp individueel (v)
53e
kwalificaties
sprong: 12,800
brug ongelijk: 13,500
balk: 12,533
vloer: 12,566
totaal: 51,399 punten (53e)

Handball pictogram.svg Handbal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Oh Yong-ran
Jung Yu-ra
Ryu Eun-hee
Park Mi-ra
Yoo Hyun-ji
Kim Jin-yi
Choi Su-min
Sim Hae-in
Lee Eun-bi
Woo Sun-hee
Kim On-a
Gwon Han-na
Nam Yeong-sin
Yu So-jeong
vrouwen groepsfase vijfde
Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Rusland Rusland 5 5 0 0 165 147 +18 10
2 Vlag van Frankrijk Frankrijk 5 4 0 1 118 93 +25 8
3 Vlag van Zweden Zweden 5 2 1 2 150 141 +9 5
4 Vlag van Nederland Nederland 5 1 2 2 135 135 0 4
5 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 5 1 1 3 130 136 −6 3
6 Vlag van Argentinië Argentinië 5 0 0 5 101 147 −46 0
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
6 augustus 14:40 19:40 Rio de Janeiro Vlag van Rusland Rusland 30−25 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
8 augustus 09:30 14:30 Rio de Janeiro Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 28−31 Vlag van Zweden Zweden
10 augustus 19:50 00:50 Rio de Janeiro Vlag van Nederland Nederland 3232 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
12 augustus 21:50 02:50 Rio de Janeiro Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 17−21 Vlag van Frankrijk Frankrijk
14 augustus 21:50 01:50 Rio de Janeiro Vlag van Argentinië Argentinië 22−28 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea

Field hockey pictogram.svg Hockey[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jang Soo-ji
Seo Jung-eun
Park Seung-a
An Hyo-ju
Han Hye-lyoung Aanvoerder
Park Mi-hyun
Kim Jong-eun
Cheon Eun-bi
Hong Yoo-jin
Cho Hye-jin
Kim Bo-mi
Kim Hyun-ji
Jang Hee-sun
Lee Young-sil
Park Ki-ju
Baek Ee-seul
vrouwen groepsfase zesde
Nr. Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Nederland Nederland 5 4 1 0 13 1 +12 13
2 Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland 5 3 1 1 11 5 +6 10
3 Vlag van Duitsland Duitsland 5 2 1 2 6 6 0 7
4 Vlag van Spanje Spanje 5 2 0 3 6 12 –6 6
5 Vlag van China China 5 1 2 2 3 5 –2 5
6 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 5 0 1 4 3 13 –10 1
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
7 augustus 10:00 15:00 Rio de Janeiro Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland 4–1 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
8 augustus 17:00 22:00 Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland 4–0 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
10 augustus 12:30 17:30 Vlag van Duitsland Duitsland 2–0 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
12 augustus 10:00 15:00 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 00 Vlag van China China
13 augustus 17:00 22:00 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 2–3 Vlag van Spanje Spanje

Judo pictogram.svg Judo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kim Won-jin –60 kg (m) kwartfinale tweede ronde
won van Vlag van Italië Elios Manzi: yuko
derde ronde
won van Vlag van Mongolië Tsogtbaataryn Tsend-Ochir: waza-ari
kwartfinale
verloor van Vlag van Rusland Beslan Moedranov: ippon
herkansing
verloor van Vlag van Japan Naohisa Takato: yuko
An Ba-ul –66 kg (m)
Zilver
tweede ronde
won van Vlag van Kazachstan Zhansay Smagulov: ippon
derde ronde
won van Vlag van Frankrijk Kilian Le Blouch: ippon
kwartfinale
won van Vlag van Oezbekistan Rishod Sobirov: waza-ari
halve finale
won van Vlag van Japan Masashi Ebinuma: yuko
finale
verloor van Vlag van Italië Fabio Basile: ippon
An Chang-rim –73 kg (m) derde ronde tweede ronde
won van Vlag van Syrië Mohamad Kasem: ippon
derde ronde
verloor van Vlag van België Dirk van Tichelt: waza-ari
Lee Seung-soo –81 kg (m) derde ronde tweede ronde
won van Vlag van Australië Eoin Coughlan: ippon
derde ronde
verloor van Vlag van Bulgarije Ivaylo Ivanov: waza-ari
Gwak Dong-han –90 kg (m)
Brons
tweede ronde
won van Vlag van Chili Thomas Briceño: ippon
derde ronde
won van olympisch vluchtelingenteam Popole Misenga: ippon
kwartfinale
won van Vlag van Azerbeidzjan Mammadali Mehdiyev: ippon
halve finale
verloor van Vlag van Georgië Varlam Liparteliani: ippon
bronzen finale
won van Vlag van Zweden Marcus Nyman: ippon
Cho Gu-ham –100 kg (m) derde ronde tweede ronde
won van Vlag van Zweden Martin Pacek: shido
derde ronde
verloor van Vlag van Oekraïne Artem Blosjenko: ippon
Kim Sung-min +100 kg (m) derde ronde tweede ronde
won van Vlag van Ecuador Freddy Figueroa: ippon
derde ronde
verloor van Vlag van Nederland Roy Meyer: ippon
Jeong Bo-kyeong –48 kg (v)
Zilver
tweede ronde
won van Vlag van Vietnam Văn Ngọc Tú: ippon
kwartfinale
won van Vlag van Mongolië Mönkhbatyn Urantsetseg: ippon
halve finale
won van Vlag van Cuba Dayaris Mestre: ippon
finale
verloor van Vlag van Argentinië Paula Pareto: waza-ari
Kim Jan-di –57 kg (v) tweede ronde tweede ronde
verloor van Vlag van Brazilië Rafaela Silva: waza-ari
Bak Ji-yun –63 kg (v) eerste ronde eerste ronde
verloor van Vlag van Verenigd Koninkrijk Alice Schlesinger: ippon
Kim Seong-yeon –70 kg (v) tweede ronde tweede ronde
verloor van Vlag van Israël Linda Bolder: waza-ari
Kim Min-jung +78 kg (v) bronzen finale tweede ronde
won van Vlag van Brazilië Maria Suellen Altheman: yuko
kwartfinale
verloor van Vlag van Cuba Idalys Ortiz: ippon
herkansing
won van Vlag van Nederland Tessie Savelkouls: ippon
bronzen finale
verloor van Vlag van China Yu Song: ippon

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanovaren[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Cho Kwang-hee K-1 200 m (m)
12e
series: 35.402 (5e
halve finale: 35.869 (8e)
B-finale: 37.265 (4e)
Cho Kwang-hee
Choi Min-kyu
K-2 200 m (m)
9e
series: 33.825 (6e)
halve finale: 33.767 (4e)
B-finale: 33.812 (1e)

Modern pentathlon pictogram.svg Moderne vijfkamp[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jun Woong-tae mannen
19e
zwemmen: 2:00.88 (8e, 338 punten)
schermen: 13 W, 22 V (32e, 178 punten)
paardrijden: 28 strafpunten (25e, 272 punten)
gecombineerd: 11:02.50 (1e, 638 punten)
totaal: 1426 punten (19e)
Jung Jin-hwa
13e
zwemmen: 2:00.82 (6e, 338 punten)
schermen: 17 W, 18 V (23e, 203 punten)
paardrijden: 17 strafpunten (17e, 283 punten)
gecombineerd: 11:21.80 (12e, 619 punten)
totaal: 1443 punten (13e)
Kim Sun-woo vrouwen
14e
zwemmen: 2:16.06 (14e, 292 punten)
schermen: 16 W, 19 V (22e, 197 punten)
paardrijden: 0 strafpunten (2e, 300 punten)
gecombineerd: 13:04.28 (20e, 516 punten)
totaal: 1305 punten (14e)

Equestrian pictogram.svg Paardensport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kim Dong-seon dressuur (individueel) Grand Prix Grand Prix: 68,657 punten (43e)

Rowing pictogram.svg Roeien[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kim Dong-yong skiff (m)
17e
series: 7:20.85 (4e)
herkansing: 7:12.96 (1e)
kwartfinale: 7:05.69 (5e)
halve finale C/D: 7:20.10 (3e)
C-finale: 6:59.72 (5e)
Kim Ye-ji skiff (v)
18e
series: 8:24.79 (4e)
herkansing: 7:59.59 (1e)
kwartfinale: 7:51.80 (5e)
halve finale C/D: 8:12.58 (3e)
C-finale: 7:52.68 (6e)

Fencing pictogram.svg Schermen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jung Jin-sun degen (m) tweede ronde eerste ronde
won van Vlag van Venezuela Silvio Fernández (15–8)
tweede ronde
verloor van Vlag van Italië Enrico Garozzo (11–15)
Park Kyoung-doo tweede ronde tweede ronde
verloor van Vlag van Estland Nikolai Novosjolov (10–12)
Park Sang-young
Goud
tweede ronde
won van Vlag van Rusland Pavel Soechov (15–11)
derde ronde
won van Vlag van Italië Enrico Garozzo (15–12)
kwartfinale
won van Vlag van Zwitserland Max Heinzer (15–4)
halve finale
won van Vlag van Zwitserland Benjamin Steffen (15–9)
finale
won van Vlag van Hongarije Géza Imre (15–14)
Jung Jin-sun
Jung Seung-hwa
Park Kyoung-doo
Park Sang-young
degen team (m)
5e
kwartfinale
verloren van Vlag van Hongarije Hongarije (42–45)
plaatsen 5–8
wonnen van Vlag van Venezuela Venezuela (45–40)
plaatsen 5–6
wonnen van Vlag van Zwitserland Zwitserland (45–36)
Heo Jun floret (m) tweede ronde tweede ronde
verloor van Vlag van Hongkong Cheung Ka Long (8–15)
Gu Bon-gil VO sabel (m) tweede ronde eerste ronde
won van Vlag van Egypte Mohamed Amar (15–9)
tweede ronde
verloor van Vlag van Iran Mojtaba Abedini (12–15)
Kim Jung-hwan
Brons
eerste ronde
won van Vlag van Cuba Yoandry Iriarte (15–7)
tweede ronde
won van Vlag van Georgië Sandro Bazadze (15–14)
kwartfinale
won van Vlag van Rusland Nikolaj Kovalev (15–10)
halve finale
verloor van Vlag van Hongarije Áron Szilágyi (12–15)
bronzen finale
won van Vlag van Iran Mojtaba Abedini (15–12)
Choi In-jeong degen (v) kwartfinale tweede ronde
won van Vlag van Rusland Violetta Kolobova (15–12)
derde ronde
won van Vlag van Roemenië Ana Maria Brânză (15–8)
kwartfinale
verloor van Vlag van Italië Rossella Fiamingo (8–15)
Kang Young-mi derde ronde tweede ronde
won van Vlag van China Sun Yujie (15–10)
derde ronde
verloor van Vlag van Hongarije Emese Szász (11–15)
Shin A-lam tweede ronde tweede ronde
verloor van Vlag van Oekraïne Olena Kryvytska (14–15)
Choi Eun-sook
Choi In-jeong
Kang Young-mi
Shin A-lam
degen team (v)
6e
kwartfinale
verloren van Vlag van Estland Estland (26–27)
plaatsen 5–8
wonnen van Vlag van Oekraïne Oekraïne (45–34)
plaatsen 5–6
verloren van de Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten (15–22)
Jeon Hee-sook floret (v) derde ronde tweede ronde
won van Vlag van Venezuela Isis Giménez (10–8)
derde ronde
verloor van Vlag van Rusland Ajda Sjanajeva (11–15)
Nam Hyun-hee tweede ronde tweede ronde
verloor van Vlag van Japan Shiho Nishioka (12–15)
Hwang Seon-ah sabel (v) tweede ronde tweede ronde
verloor van Vlag van Frankrijk Manon Brunet (11–15)
Kim Ji-yeon derde ronde tweede ronde
won van Vlag van Vietnam Nguyễn Thị Lệ Dung (15–3)
derde ronde
verloor van Vlag van Italië Loreta Gulotta (13–15)
Seo Ji-yeon tweede ronde tweede ronde
verloor van Vlag van Rusland Jekaterina Djatsjenko (12–15)
Hwang Seon-ah
Kim Ji-yeon
Seo Ji-yeon
Yoon Ji-su
sabel team (v)
5e
kwartfinale
verloren van Vlag van Oekraïne Oekraïne (40–45)
plaatsen 5–8
wonnen van Vlag van Frankrijk Frankrijk (45–40)
plaatsen 5–6
wonnen van Vlag van Polen Polen (45–41)

Shooting pictogram.svg Schietsport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jung Ji-geun 10 m luchtgeweer (m)
43e
kwalificaties: 616,7 punten (43e)
Kim Hyeon-jun
11e
kwalificaties: 624,4 puntne (11e)
50 m geweer drie houdingen (m)
32e
kwalificaties: 1165 punten (32e)
Kim Jong-hyun
16e
kwalificaties: 1170 punten (16e)
50 m geweer liggend (m)
Zilver
kwalificaties: 628,1 punten (3e)
finale: 208,2 punten (2e)
Kwon Jun-cheol
11e
kwalificaties: 623,2 punten (11e)
Han Seung-woo 50 m pistool (m)
4e
kwalificaties: 562 punten (3e)
finale: 151,0 punten (4e)
Jin Jong-oh
Goud
kwalificaties: 567 punten (1e)
finale: 193,7 punten (1e, OR)
Kang Min-su 25 m snelvuurpistool (m)
21e
kwalificaties: 564 punten (21e)
Kim Jun-hong
8e
kwalificaties: 581 punten (8e)
Jin Jong-oh 10 m luchtpistool (m)
5e
kwalificaties: 584 punten (2e)
finale: 139,8 punten (5e)
Lee Dae-myung
19e
kwalificaties: 577 punten (19e)
Kim Eun-hye 10 m luchtgeweer (v)
36e
kwalificaties: 410,8 punten (36e)
Park Hae-mi
19e
kwalificaties: 414,4 punten (19e)
Jang Geum-young 50 m geweer drie houdingen (v)
35e
kwalificaties: 568 punten (35e)
Lee Kye-rim
32e
kwalificaties: 570 punten (32e)
Hwang Seong-eun 25 m pistool (v)
18e
kwalificaties: 577 punten (18e)
Kim Jang-mi
9e
kwalificaties: 582 punten (9e)
Kim Min-jung 10 m luchtpistool (v)
18e
kwalificaties: 380 punten (18e)
Kwak Jung-hye
15e
kwalificaties: 380 punten (15e)

Diving pictogram.svg Schoonspringen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Woo Ha-ram 3 m plank (m)
24e
voorronde: 364,10 punten (24e)
10 m toren (m)
11e
voorronde: 438,45 punten (11e)
halve finale: 453,85 punten (12e)
finale: 414,55 punten (11e)

Taekwondo pictogram.svg Taekwondo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kim Tae-hun –58 kg (m)
Brons
eerste ronde
verloor van Vlag van Thailand Tawin Hanprab (10–12)
herkansing
won van Vlag van Australië Safwan Khalil (4–1)
bronzen finale
won van Vlag van Mexico Carlos Navarro (7–5)
Lee Dae-hoon –68 kg (m)
Brons
eerste ronde
won van Vlag van Centraal-Afrikaanse Republiek David Boui (6–0)
kwartfinale
verloor van Vlag van Jordanië Ahmad Abughaush (8–11)
herkansing
won van Vlag van Egypte Ghofran Zaki (14–6)
bronzen finale
won van Vlag van België Jaouad Achab (11–7)
Cha Dong-min +80 kg (m)
Brons
eerste ronde
won van Vlag van Wit-Rusland Arman-Marshall Silla (DSQ)
kwartfinale
verloor van Vlag van Azerbeidzjan Radik Isayev (8–12)
herkansing
won van Vlag van Kazachstan Ruslan Zhaparov (5–2)
bronzen finale
won van Vlag van Oezbekistan Dmitriy Shokin (4–3SD)
Kim So-hui –49 kg (v)
Goud
eerste ronde
won van Vlag van Peru Julissa Diez (10–2)
kwartfinale
won van Vlag van Thailand Panipak Wongpattanakit (6–5)
halve finale
won van Vlag van Frankrijk Yasmina Aziez (1–0SD)
finale
won van Vlag van Servië Tijana Bogdanović (7–6)
Oh Hye-ri –67 kg (v)
Goud
eerste ronde
won van Vlag van Canada Melissa Pagnotta (9–3)
kwartfinale
won van Vlag van Chinees Taipei Chuang Chia-chia (21–9)
halve finale
won van Vlag van Azerbeidzjan Farida Azizova (6–5)
finale
won van Vlag van Frankrijk Haby Niaré (13–12)

Table tennis pictogram.svg Tafeltennis[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jung Young-sik enkelspel (m) vierde ronde derde ronde
won van Vlag van Verenigd Koninkrijk Liam Pitchford (4–1)
vierde ronde
verloor van Vlag van China Ma Long (2–4)
Lee Sang-su derde ronde derde ronde
verloor van Vlag van Roemenië Adrian Crișan (3–4)
Joo Sae-hyuk
Jung Young-sik
Lee Sang-su
team (m) bronzen finale eerste ronde
wonnen van Vlag van Brazilië Brazilië (3–0)
kwartfinale
wonnen van Vlag van Zweden Zweden (3–1)
halve finale
verloren van Vlag van China China (0–3)
bronzen finale
verloren van Vlag van Duitsland Duitsland (1–3)
Jeon Ji-hee enkelspel (v) vierde ronde derde ronde
won van Vlag van Zweden Matilda Ekholm (4–1)
vierde ronde
verloor van Vlag van Singapore Yu Mengyu (1–4)
Seo Hyo-won vierde ronde derde ronde
won van Vlag van Verenigde Staten Lily Zhang (4–1)
vierde ronde
verloor van Vlag van Chinees Taipei Cheng I-ching (3–4)
Jeon Ji-hee
Seo hyo-won
Yang Ha-eun
team (v) kwartfinale eerste ronde
wonnen van Vlag van Roemenië Roemenië (3–2)
kwartfinale
verloren van Vlag van Singapore Singapore (2–3)

Football pictogram.svg Voetbal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kim Dong-jun
Gu Sung-yun
Sim Sang-min
Choi Kyu-baek
Jeong Seung-hyun
Jang Hyun-soo DA
Lee Seul-chan
Park Dong-jin
Park Yong-woo
Lee Chan-dong
Lee Chang-min
Moon Chang-jin
Ryu Seung-woo
Son Heung-min D
Suk Hyun-jun D
Hwang Hee-chan
Kwon Chang-hoon
Kim Min-tae
mannen kwartfinale zie hieronder
Groep C
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 3 2 1 0 12 3 +9 7
2 Vlag van Duitsland Duitsland 3 1 2 0 15 5 +10 5
3 Vlag van Mexico Mexico 3 1 1 1 7 4 +3 4
4 Vlag van Fiji Fiji 3 0 0 3 1 23 −22 0
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
4 augustus 20:00 01:00 Salvador Vlag van Fiji Fiji 0−8 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
7 augustus 16:00 21:00 Salvador Vlag van Duitsland Duitsland 33 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
10 augustus 16:00 21:00 Brasilia Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 1−0 Vlag van Mexico Mexico
Kwartfinale 13 augustus 19:00 00:00 Brasilia Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 0−1 Vlag van Honduras Honduras

Volleyball (indoor) pictogram.svg Volleybal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Lee Hyo-hee
Kim Hee-jin
Kim Hae-ran L
Hwang Youn-joo
Lee Jae-yeong
Nam Jie-youn
Kim Yeon-koung A
Kim Su-ji
Park Jeong-ah
Yang Hyo-jin
Bae Yoo-na
Yeum Hye-seon
zaal (v) groepsfase derde
# Ploeg Punten Wedstrijden Spelpunten Sets
G W V W V Ratio W V Ratio
1 Vlag van Brazilië Brazilië 15 5 5 0 377 272 1,386 15 0
2 Vlag van Rusland Rusland 12 5 4 1 393 323 1,216 12 4 3,000
3 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 9 4 3 2 384 372 1,032 10 7 1,428
4 Vlag van Japan Japan 6 5 2 3 347 364 0,953 7 9 0,777
5 Vlag van Argentinië Argentinië 2 5 1 4 319 407 0,783 3 14 0,214
6 Vlag van Kameroen Kameroen 1 5 0 5 328 410 0,800 2 15 0,133
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
6 augustus 09:30 14:30 Rio de Janeiro Vlag van Japan Japan 1–3 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
8 augustus 20:30 01:30 Vlag van Rusland Rusland 3–1 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
10 augustus 20:30 01:30 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 3–0 Vlag van Argentinië Argentinië
12 augustus 22:30 02:30 Vlag van Brazilië Brazilië 3–0 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
14 augustus 11:35 16:35 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 3–0 Vlag van Kameroen Kameroen
Kwartfinale 16 augustus 10:00 15:00 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 1–3 Vlag van Nederland Nederland

Cycling (road) pictogram.svg Wielersport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Baan[bewerken]

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Im Chae-bin keirin (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van Vlag van Frankrijk Michaël D'Almeida (+0.859, 6e)
herkansing
verloor van Vlag van Polen Krzysztof Maksel (+0.047, 2e)
Kang Dong-jin eerste ronde eerste ronde
verloor van Vlag van Polen Damian Zieliński (+0.063, 3e)
herkansing
verloor van Vlag van Polen Krzysztof Maksel (+0.123, 3e)
sprint (m)
20e
kwalificatieronde: 10.092 (20e)
Park Sang-hoon omnium (m) DNF
Im Chae-bin
Kang Dong-jin
Son Je-yong
teamsprint (m)
9e
kwalificatieronde: REL (9e)
Lee Hye-jin keirin (v)
8e
eerste ronde
werd tweede achter Vlag van Verenigd Koninkrijk Becky James (+0.017)
tweede ronde
verloor van Vlag van Duitsland Kristina Vogel (+1.046, 4e)
plaatsen 7–12
verloor van Vlag van Hongkong Lee Wai Sze (+0.059, 2e)

Weg[bewerken]

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kim Ok-cheol wegwedstrijd (m) DNF
Seo Joon-yong DNF
Na Ah-reum wegwedstrijd (v)
30e
3:58:03 (30e)

Wrestling pictogram.svg Worstelen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Vrije stijl[bewerken]

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Yun Jun-sik –57 kg (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van Vlag van Azerbeidzjan Haji Aliyev (1–4)
Kim Gwan-uk –86 kg (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van Vlag van Cuba Reineris Salas (0–5)

Grieks-Romeins[bewerken]

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kim Seung-hak –59 kg (m) voorronde voorronde
verloor van Vlag van Noorwegen Stig André Berge (0–3)
Ryu Han-su –66 kg (m) bronzen finale eerste ronde
won van Vlag van Hongarije Tamás Lőrincz (3–0)
kwartfinale
verloor van Vlag van Armenië Migran Arutyunyan (1–3)
herkansing
won van Vlag van Egypte Adham Ahmed Saleh (3–0)
bronzen finale
verloor van Vlag van Azerbeidzjan Rasul Chunayev (0–4)
Kim Hyeon-woo VS –75 kg (m)
Brons
eerste ronde
verloor van Vlag van Rusland Roman Vlasov (1–3)
herkansing
won van Vlag van China Yang Bin (3–1)
bronzen finale
won van Vlag van Kroatië Božo Starčević (3–1)

Sailing pictogram.svg Zeilen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Lee Tae-hoon RS:X (m)
18e
totaal: 165 punten (18e)
Ha Jee-min Laser (m)
13e
totaal: 109 punten (13e)
Kim Chang-ju
Kim Ji-hoon
470 (m)
19e
totaal: 146 punten (19e)

Swimming pictogram.svg Zwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Park Tae-hwan 100 m vrije slag (m)
32e
series: 49.24 (32e)
200 m vrije slag (m)
29e
series: 1:48.06 (29e)
400 m vrije slag (m)
10e
series: 3:45.63 (10e)
1500 m vrije slag (m) DNS
Won Young-jun 100 m rugslag (m)
30e
series: 55.05 (30e)
Choi Kyu-woong 200 m schoolslag (m)
24e
series: 2:13.36 (24e)
Back Su-yeon 200 m schoolslag (v)
29e
series: 2:32.79 (29e)
An Se-hyeon 100 m vlinderslag (v)
9e
series: 57.80 (10e)
halve finale: 57.95 (9e)
200 m vlinderslag (v)
13e
series: 2:08.42 (13e)
halve finale: 2:08.69 (13e)
Park Jin-young
21e
series: 2:09.99 (21e)
Kim Seo-yeong 200 m wisselslag (v)
12e
series: 2:11.75 (10e)
halve finale: 2:12.15 (12e)
Nam Yoo-sun
32e
series: 2:16.11 (32e)