Zuid-Korea op de Olympische Zomerspelen 2016

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Zuid-Korea op de Olympische Spelen
Zuid-Korea op de Olympische Zomerspelen 2016
Land Zuid-Korea
IOC-landcode KOR
NOC Korean Olympic Committee
(ko) (en) externe link
Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro
Vlaggendrager Gu Bon-gil (opening)
Kim Hyeon-woo (sluiting)
Aantal deelnemers 204
Aantal disciplines 24
Medailles
Rang: 8
goud
9
zilver
3
brons
9
totaal
21
Zuid-Korea op de Zomerspelen
1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016
Zuid-Korea op de Winterspelen
1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen
Het team van Zuid-Korea tijdens de opening

Zuid-Korea nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. Het land vaardigde 204 sporters af, die in 23 olympische sportdisciplines uitkwamen. Schermer Gu Bon-gil droeg de nationale vlag tijdens de openingsceremonie, worstelaar en bronzen medaillewinnaar Kim Hyeon-woo deed dit bij de sluitingsceremonie.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Boogschieten Ku Bon-chan individueel (m)
Goud
Kim Woo-jin
Ku Bon-chan
Lee Seung-yun
team (m)
Goud
Chang Hye-jin individueel (v)
Goud
Chang Hye-jin
Choi Mi-sun
Ki Bo-bae
team (v)
Goud
Golf Park In-bee vrouwen
Goud
Schermen Park Sang-young degen (m)
Goud
Schietsport Jin Jong-oh 50 m pistool (m)
Goud
Taekwondo Kim So-hui vlieggewicht (-49 kg) (v)
Goud
Oh Hye-ri middengewicht (-67 kg) (v)
Goud
Judo An Ba-ul half lichtgewicht (-66 kg) (m)
Zilver
Jeong Bo-kyeong extra licht (-48 kg) (v)
Zilver
Schietsport Kim Jong-hyun 50 m kkg liggend (m)
Zilver
Badminton Jung Kyung-eun
Shin Seung-chan
dubbelspel (v)
Brons
Boogschieten Ki Bo-bae individueel (v)
Brons
Gewichtheffen Yoon Jin-hee vedergewicht (-53 kg) (v)
Brons
Judo Gwak Dong-han midden (-90 kg) (m)
Brons
Schermen Kim Jung-hwan sabel (m)
Brons
Taekwondo Kim Tae-hun vlieggewicht (-58 kg) (m)
Brons
Lee Dae-hoon lichtgewicht (-68 kg) (m)
Brons
Cha Dong-min zwaargewicht (+80 kg) (m)
Brons
Worstelen Kim Hyeon-woo Grieks-Romeins, weltergewicht (-75 kg) (m)
Brons

Deelnemers en resultaten[bewerken]

(m) = mannen, (v) = vrouwen, (g) = gemengd

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kim Kuk-young 100m (m)
Shim Jung-sub Marathon (m)
Son Myeong-jun
Byun Young-jun 20km snelwandelen (m)
Choe Byeong-kwang
Kim Hyun-sub
Kim Hyun-sub 50km snelwandelen (m)
Park Chil-sung
Kim Deok-hyeon Verspringen (m)
Hink-stap-springen (m)
Woo Sang-hyeok Hoogspringen (m)
Yun Seung-hyun
An Seul-ki Marathon (v)
Lim Kyung-hee
Jeon Yeong-eun 20km snelwandelen (v)
Lee Da-seul
Lee Jeong-eun

Badminton pictogram.svg Badminton[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Lee Dong-keun Enkelspel (m) Groepsfase:
Vlag van Denemarken DEN Viktor Axelsen
Vlag van Thailand THA Boonsak Ponsana
Son Wan-ho Groepsfase:
Vlag van Oekraïne UKR Artem Pochtarev
Vlag van Zuid-Afrika RSA Jacob Maliekal
Kim Gi-jung
Kim Sa-rang
Dubbelspel (m) Groepsfase:
Vlag van Denemarken DEN Mathias Boe/Carsten Mogensen
Vlag van Polen POL Adam Cwalina/Przemysław Wacha
Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Marcus Ellis/Chris Langridge
Lee Yong-dae
Yoo Yeon-seong
Groepsfase:
Vlag van Chinees Taipei TPE Lee Sheng-mu/Tsai Chia-hsin
Vlag van Rusland RUS Vladimir Ivanov/Ivan Sozonov
Vlag van Australië AUS Matthew Chau/Sawan Serasinghe
Bae Yeon-ju Enkelspel (v) Groepsfase:
Vlag van Italië ITA Jeanine Cicognini
Vlag van Turkije TUR Özge Bayrak
Sung Ji-hyun Groepsfase:
Vlag van Frankrijk FRA Delphine Lansac
Vlag van Singapore SIN Liang Xiaoyu
Chang Ye-na
Leo So-hee
Dubbelspel (v) Groepsfase:
Vlag van China CHN Tang Yuanting/Yu Yang
Vlag van Bulgarije BUL Gabriela Stoeva/Stefani Stoeva
Vlag van Duitsland GER Johanna Goliszewski/Carla Nelte
Jung Kyung-eun
Shin Seung-chan
Groepsfase:
Vlag van China CHN Luo Ying/Luo Yu
Vlag van Denemarken DEN Kamilla Rytter Juhl/Christinna Pedersen
Vlag van Verenigde Staten USA Eva Lee/Paula Lynn Obanana
Ko Sung-hyun
Kim Ha-na
Dubbelspel (g) Groepsfase:
Vlag van Verenigde Staten USA Phillip Chew/Jamie Subandhi
Vlag van Nederland NED Jacco Arends/Selena Piek
Vlag van Japan JPN Kenta Kazuno/Ayane Kurihara

Archery pictogram.svg Boogschieten[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kim Woo-jin Individueel (m)
17de
Plaatsingsronde: 1ste met 700 punten
1ste ronde: W van Vlag van Zimbabwe ZIM Sutherland: 6-0
2de ronde: V van Vlag van Indonesië INA Agatha: 2-6
Ku Bon-chan
Goud
Plaatsingsronde: 6de met 681 punten
1ste ronde: W van Vlag van Slowakije SVK Baláž: 6-0
2de ronde: W van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Huston: 6-0
3de ronde: W van Vlag van Duitsland GER Floto: 6-4
kwartfinale: W van Vlag van Australië AUS Worth
halve finale: W van Vlag van Verenigde Staten USA Ellison: 6-5
finale: W van Vlag van Frankrijk FRA Valladont: 7-3
Lee Seung-yun
5de
Plaatsingsronde: 12de met 676 punten
1ste ronde: W van Vlag van Brazilië BRA Xavier: 6-2
2de ronde: W van Vlag van Spanje ESP Alvariño: 7-1
3de ronde: W van Vlag van India IND Das: 6-4
kwartfinale: V van Vlag van Nederland NED van den Berg: 4-6
Kim Woo-jin
Ku Bon-chan
Lee Seung-yun
Team (m)
Goud
plaatsingsronde: 1ste met 2057 punten
kwartfinale: W van Vlag van Nederland Nederland: 6-0
halve finale: W van Vlag van Australië Australië: 6-0
finale: W van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten: 6-0
Chang Hye-jin Individueel (v)
Goud
plaatsingsronde: 2de met 666 punten
1ste ronde: W van Vlag van Tonga TGA Tatafu: 6-0
2de ronde: W van Vlag van Oekraïne UKR Sichenikova: 6-2
3de ronde: W van Vlag van Noord-Korea PRK Un-ju: 6-2
kwartfinale: W van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Folkard: 7-1
halve finale: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Bo-bae: 7-3
finale: W van Vlag van Duitsland GER Unruh: 6-2
Choi Mi-sun
5de
plaatsingsronde: 1ste met 669 punten
1ste ronde: W van Vlag van Dominicaanse Republiek DOM Camilo: 6-0
2de ronde: W van Vlag van Chinees Taipei TPE Chien-ying: 6-2
3de ronde: W van Vlag van Rusland RUS Inna Stepanova: 7-3
kwartfinale: V van Vlag van Mexico MEX Valencia: 0-6
Ki Bo-bae
Brons
plaatsingsronde: 3de met 663 punten
1ste ronde: W van Vlag van Kenia KEN Anwar: 7-1
2de ronde: W van Vlag van Oekraïne UKR Marchenko: 6-2
3de ronde: W van Vlag van Myanmar MYA San Yu: 6-0
kwartfinale: W van Vlag van China CHN Jiaxin: 6-2
halve finale: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Hye-jin: 3-7
bronzen finale: W van Vlag van Mexico MEX Valencia: 4-6
Chang Hye-jin
Choi Mi-sun
Ki Bo-bae
Team (v)
Goud
plaatsingsronde: 1ste met 1998 punten
kwartfinale: W van Vlag van Japan Japan: 5-1
halve finale: W van Vlag van Chinees Taipei Chinees Taipei: 5-1
finale: W van Vlag van Rusland Rusland

Weightlifting pictogram.svg Gewichtheffen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Han Myeong-mok –62 kg (m)
Won Jeong-sik –69 kg (m)
Yu Dong-ju –85 kg (m)
Park Han-woong –94 kg (m)
Yoon Jin-hee –53 kg (v)
Lee Hui-sol +75 kg (v)
Son Young-hee

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gymnastiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Ritmisch[bewerken]

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Son Yeon-jae Individueel

Turnen[bewerken]

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kim Han-sol
Lee Sang-wook
Park Min-soo
Shin Dong-hyen
Yoo Won-chul
Meerkamp team (m)
Lee Go-im Meerkamp (v)

Handball pictogram.svg Handbal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Vrouwentoernooi[bewerken]

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Oh Yong-ran
Jung Yu-ra
Ryu Eun-hee
Park Mi-ra
Yoo Hyun-ji
Kim Jin-yi
Choi Su-min
Sim Hae-in
Lee Eun-bi
Woo Sun-hee
Kim On-a
Gwon Han-na
Nam Yeong-sin
Yu So-jeong
Vrouwen
Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Rusland Rusland 5 5 0 0 165 147 +18 10
2 Vlag van Frankrijk Frankrijk 5 4 0 1 118 93 +25 8
3 Vlag van Zweden Zweden 5 2 1 2 150 141 +9 5
4 Vlag van Nederland Nederland 5 1 2 2 135 135 0 4
5 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 5 1 1 3 130 136 -6 3
6 Vlag van Argentinië Argentinië 5 0 0 5 101 147 -46 0
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
6 augustus 14:40 19:40 Rio de Janeiro Vlag van Rusland Rusland - Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
8 augustus 09:30 14:30 Rio de Janeiro Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea - Vlag van Zweden Zweden
10 augustus 19:50 00:50 Rio de Janeiro Vlag van Nederland Nederland - Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
12 augustus 21:50 02:50 Rio de Janeiro Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea - Vlag van Frankrijk Frankrijk
14 augustus 21:50 02:50 Rio de Janeiro Vlag van Argentinië Argentinië - Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea

Field hockey pictogram.svg Hockey[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jang Soo-ji
Seo Jung-eun
Park Seung-a
An Hyo-ju
Han Hye-lyoung Aanvoerder
Park Mi-hyun
Kim Jong-eun
Cheon Eun-bi
Hong Yoo-jin
Cho Hye-jin
Kim Bo-mi
Kim Hyun-ji
Jang Hee-sun
Lee Young-sil
Park Ki-ju
Baek Ee-seul
Vrouwen
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van China China 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Vlag van Duitsland Duitsland 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Vlag van Nederland Nederland 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Vlag van Spanje Spanje 0 0 0 0 0 0 0 0
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
7 augustus 10:00 15:00 Rio de Janeiro Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland - Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
8 augustus 17:00 22:00 Rio de Janeiro Vlag van Nederland Nederland - Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
10 augustus 12:30 17:30 Rio de Janeiro Vlag van Duitsland Duitsland - Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
12 augustus 10:00 15:00 Rio de Janeiro Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea - Vlag van China China
13 augustus 17:00 22:00 Rio de Janeiro Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea - Vlag van Spanje Spanje


Judo pictogram.svg Judo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kim Won-jin –60 kg (m)
An Ba-ul –66 kg (m)
An Chang-rim –73 kg (m)
Lee Seung-soo –81 kg (m)
Gwak Dong-han –90 kg (m)
Cho Gu-ham –100 kg (m)
Kim Sung-min +100 kg (m)
Jeong Bo-kyeong –48 kg (v)
Zilver
1/8F: won van Vlag van Vietnam VIE Văn Ngọc Tú: ippon
KF: won van Vlag van Mongolië MGL Oerantsetseg Moenchbat: ippon
HF: won van Vlag van Cuba CUB Dayaris Mestre Alvarez: ippon
finale: verloor van Vlag van Argentinië ARG Paula Pareto: waza-ari
Kim Jan-di –57 kg (v)
Bak Ji-yun –63 kg (v)
Kim Seong-yeon –70 kg (v)
Kim Min-jung +78 kg (v)

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanovaren[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Cho Kwang-hee
Choi Min-kyu
K-2 200 m (v)

Modern pentathlon pictogram.svg Moderne vijfkamp[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jun Woong-tae Mannen
Jung Jin-hwa
Kim Sun-woo Vrouwen

Equestrian pictogram.svg Paardensport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kim Dong-seon Dressuur (individueel)

Rowing pictogram.svg Roeien[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kim Dong-yong Skiff (m)
Kim Ye-ji Skiff (v)

Fencing pictogram.svg Schermen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jung Jin-sun Degen (m)
Park Kyoung-doo
Park Sang-young
Jung Jin-sun
Jung Seung-hwa
Park Kyoung-doo
Park Sang-young
Degen team (m)
Heo Jun Floret (m)
Gu Bon-gil Sabel (m)
Kim Jung-hwan
Choi In-jeong Degen (v)
Kang Young-mi
Shin A-lam
Choi Eun-sook
Choi In-jeong
Kang Young-mi
Shin A-lam
Degen team (v)
Jeon Hee-sook Floret (v)
Nam Hyun-hee
Hwang Seon-ah Sabel (v)
Kim Ji-yeon
Seo Ji-yeon
Hwang Seon-ah
Kim Ji-yeon
Seo Ji-yeon
Yoon Ji-su
Sabel team (v)

Shooting pictogram.svg Schietsport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jung Ji-geun 10 m luchtgeweer (m)
Kim Hyeon-jun
Kim Hyeon-jun 50m geweer 3 houdingen (m)
Kim Jong-hyun
Kwon Jun-cheol 50 m geweer liggend (m)
Kim Jong-hyun
Han Seung-woo 50 m pistool (m)
Jin Jong-oh
Kang Min-su 25m snelvuurpistool (m)
Kim Jun-hong
Jin Jong-oh 10 m luchtpistool (m)
Lee Dae-myung
Kim Eun-hye 10 m luchtgeweer (v)
36e
kwalificatie: 410,8 punten
Park Hae-mi
19e
kwalificatie: 414,4 punten
Jang Geum-young 50 m geweer drie houdingen (v)
Lee Kye-rim
Hwang Seong-eun 25 m pistool (v)
Kim Jang-mi
Kim Min-jung 10 m luchtpistool (v)
Kwak Jung-hye

Diving pictogram.svg Schoonspringen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Woo Ha-ram 3 m plank (m)
10 m toren (m)

Taekwondo pictogram.svg Taekwondo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kim Tae-hun –58 kg (m)
Lee Dae-hoon –68 kg (m)
Cha Dong-min +80 kg (m)
Kim So-hui –49 kg (v)
Oh Hye-ri –67 kg (v)

Table tennis pictogram.svg Tafeltennis[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jung Young-sik Enkelspel (m)
Lee Sang-su
Joo Sae-hyuk
Jung Young-sik
Lee Sang-su
Team (m)
Jeon Ji-hee Enkelspel (v)
Seo Hyo-won
Jeon Ji-hee
Seo hyo-won
Yang Ha-eun
Team (v)

Football pictogram.svg Voetbal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kim Dong-jun
Gu Sung-yun
Sim Sang-min
Song Ju-hun
Choi Kyu-baek
Jeong Seung-hyun
Jang Hyun-sooDISP
Lee Seul-chan
Park Dong-jin
Park Yong-woo
Lee Chan-dong
Lee Chang-min
Moon Chang-jin
Ryu Seung-woo
Kwong Chang-hoon
Son Heung-minDISP
Suk Hyun-junDISP
Hwang Hee-chan
Mannen
Groep C
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 3 2 1 0 12 3 +9 7
2 Vlag van Duitsland Duitsland 3 1 2 0 15 5 +10 5
3 Vlag van Mexico Mexico 3 1 1 1 7 4 +3 4
4 Vlag van Fiji Fiji 3 0 0 3 1 23 -22 0
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
4 augustus 20:00 01:00 Salvador Vlag van Fiji Fiji 0 - 8 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
7 augustus 16:00 21:00 Salvador Vlag van Duitsland Duitsland 3 - 3 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
10 augustus 16:00 21:00 Brasilia Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 1 - 0 Vlag van Mexico Mexico
Kwartfinale 13 augustus 19:00 00:00 Belo Horizonte Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea - Vlag van Honduras Honduras

Volleyball (indoor) pictogram.svg Volleybal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Lee Hyo-hee
Kim Hee-jin
Kim Hae-ran
Hwang Youn-joo
Lee Jae-yeong
Nam Jie-youn
Kim Yeon-koung Aanvoerder
Kim Su-ji
Park Jeong-ah
Yang Hyo-jin
Bae Yoo-na
Yeum Hye-seon
Zaal (v)
Groep A
# Land Wedstrijden Sets Setpunten Punten
G W V V T Saldo V T Saldo
1 Vlag van Brazilië Brazilië 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Vlag van Rusland Rusland 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Vlag van Japan Japan 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Vlag van Argentinië Argentinië 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Vlag van Kameroen Kameroen 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
6 augustus 09:30 14:30 Rio de Janeiro Vlag van Japan Japan - Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
8 augustus 20:30 01:30 Rio de Janeiro Vlag van Rusland Rusland - Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
10 augustus 20:30 01:30 Rio de Janeiro Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea - Vlag van Argentinië Argentinië
12 augustus 22:35 03:35 Rio de Janeiro Vlag van Brazilië Brazilië - Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
14 augustus 11:35 16:35 Rio de Janeiro Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea - Vlag van Kameroen Kameroen

Cycling (road) pictogram.svg Wielersport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Baan[bewerken]

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Im Chae-bin Keirin (m)
Kang Dong-jin Sprint (m)
Park Sang-hoon Omnium (m)
Im Chae-bin
Kang Dong-jin
Son Je-yong
Teamsprint (m)
Lee Hye-jin Keirin (v)

Weg[bewerken]

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kim Ok-cheol Wegwedstrijd (m)
Seo Joon-yong
Na Ah-reum Wegwedstrijd (v)

Wrestling pictogram.svg Worstelen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Vrije stijl[bewerken]

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Yun Jun-sik –57 kg (m)
Kim Gwan-uk –86 kg (m)

Grieks-Romeins[bewerken]

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kim Seung-hak –59 kg (m)
Ryu Han-su –66 kg (m)
Kim Hyeon-woo –75 kg (m)

Sailing pictogram.svg Zeilen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Lee Tae-hoon RS:X (m)
Ha Jee-min Laser (m)
Kim Chang-ju
Kim Ji-hoon
470 (m)

Swimming pictogram.svg Zwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Park Tae-hwan 100 m vrije slag (m)
200 m vrije slag (m)
400 m vrije slag (m)
1500 m vrije slag (m)
Won Young-jun 100 m rugslag (m)
Choi Kyu-woong 200 m schoolslag (m)
Back Su-yeon 200 m schoolslag (v)
An Se-hyeon 100 m vlinderslag (v)
An Se-hyeon 200 m vlinderslag (v)
Park Jin-young
Kim Seo-yeong 200 m wisselslag (v)
Nam Yoo-sun