Hongarije op de Olympische Zomerspelen 2016

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Hongarije op de Olympische Spelen
Hongarije op de Olympische Zomerspelen 2016
Land Hongarije
IOC-landcode HUN
NOC Magyar Olimpiai Bizottság
(hu) externe link
Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro
Vlaggendrager Áron Szilágyi (opening)
Katinka Hosszú (sluiting)
Aantal deelnemers 160
Aantal disciplines 21
Medailles
Rang: 12
goud
8
zilver
3
brons
4
totaal
15
Hongarije op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016
Hongarije op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Hongarije nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. De selectie bestond uit 160 atleten actief in 21 olympische sportdisciplines. Schermer en regerend olympisch kampioen Áron Szilágyi droeg de Hongaarse vlag tijdens de openingsceremonie, de drievoudige gouden medaillewinnares in het zwemmen, Katinka Hosszú, deed dit bij de sluitingsceremonie.

De selectie was de kleinste olympische ploeg van Hongarije sinds de Spelen van 1956.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Kanovaren Danuta Kozák K-1 0500 m (v)
Goud
Danuta Kozák
Gabriella Szabó
K-2 0500 m (v)
Goud
Tamara Csipes
Krisztina Fazekas-Zur
Danuta Kozák
Gabriella Szabó
K-4 0500 m (v)
Goud
Schermen Áron Szilágyi sabel (m)
Goud
Emese Szász degen (v)
Goud
Zwemmen Katinka Hosszú 100 m rug (v)
Goud
200 m wissel (v)
Goud
400 m wissel (v)
Goud
Schermen Géza Imre degen (m)
Zilver
Zwemmen László Cseh 100 m vlinder (m)
Zilver
Katinka Hosszú 200 m rug (v
Zilver
Atletiek Anita Márton kogelstoten (v)
Brons
Schermen Gábor Boczkó
Géza Imre
András Rédli
Péter Somfai
degen team (m)
Brons
Zwemmen Tamás Kenderesi 200 m vlinder m)
Brons
Boglárka Kapás 800 m vrij (v)
Brons

Deelnemers[bewerken]

(m) = mannen, (v) = vrouwen, (g) = gemengd

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Balázs Baji 110 m horden (m)
Gáspár Csere marathon (m)
Gábor Józsa
Máté Helebrandt 20 km snelwandelen (m)
Sándor Rácz 50 km snelwandelen (m)
Miklós Srp
Bence Venyercsán
Zoltán Kővágó discuswerpen (m)
Krisztián Pars kogelslingeren (m)
Zsófia Erdélyi marathon (v)
Krisztina Papp
Tünde Szabó
Barbara Kovács 20 km snelwandelen (v)
Viktória Madarász
Rita Récsei
Anita Márton kogelstoten (v)
Barbara Szabó hoogspringen (v)
Györgyi Farkas zevenkamp
Xénia Krizsán

Badminton pictogram.svg Badminton[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Laura Sárosi enkelspel (v)

Boxing pictogram.svg Boksen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Balázs Bacskai –69 kg (m)
Zoltán Harcsa –75 kg (m)

Weightlifting pictogram.svg Gewichtheffen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Péter Nagy +105 kg (m)

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gymnastiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vid Hidvégi meerkamp individueel (m)
Zsófia Kovács meerkamp individueel (v)

Judo pictogram.svg Judo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Miklós Ungvári –73 kg (m)
László Csoknyai –81 kg (m)
Krisztián Tóth –90 kg (m)
Miklós Cirjenics –100 kg (m)
Barna Bor +100 kg (m)
Éva Csernoviczki –48 kg (v)
7e
1/8F: won van Vlag van Oekraïne UKR Marina Tsjerniak: yuko
KF: verloor van Vlag van Argentinië ARG Paula Pareto: waza-ari
herkansing: verloor van Vlag van Kazachstan KAZ Otgontsetseg Galbadrach: ippon
Hedvig Karakas –57 kg (v)
Abigél Joó –78 kg (v)

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanovaren[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jonatán Hajdu C-1 200 m (m)
Bálint Kopasz K-1 1000 m (m)
Henrik Vasbányai C-1 1000 m (m)
Bence Horváth
Máté Szomolányi
K-2 200 m (m)
Tibor Hufnágel
Bálint Kopasz
K-2 1000 m (m)
Róbert Mike
Henrik Vasbányai
C-2 1000 m (m)
Benjámin Ceiner
Tibor Hufnágel
Attila Kugler
Tamás Somorácz
K-4 1000 m (m)
Natasa Dusev-Janics K-1 200 m (v)
Danuta Kozák K-1 500 m (v)
Danuta Kozák
Gabriella Szabó
K-2 500 m (v)
Tamara Csipes
Krisztina Fazekas
Danuta Kozák
Gabriella Szabó
K-4 500 m (v)
Goud

Modern pentathlon pictogram.svg Moderne vijfkamp[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Bence Demeter mannen
Ádám Marosi
Zsófia Földházi vrouwen
Sarolta Kovács

Rowing pictogram.svg Roeien[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Bendegúz Pétervári-Molnár skiff (m)
Adrián Juhász
Béla Simon
twee-zonder (m)

Fencing pictogram.svg Schermen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Gábor Boczkó degen (m)
Géza Imre
András Rédli
Gábor Boczkó
Géza Imre
András Rédli
degen team (m)
Péter Somfai
Tamás Decsi sabel (m)
Áron Szilágyi VO
Emese Szász degen (v)
Edina Knapek floret (v)
Aida Mohamed
Anna Márton sabel (v)

Shooting pictogram.svg Schietsport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Norbert Szabián 50 m liggend (m)
István Péni 10 m luchtgeweer (m)
50 m drie houdingen (m)
Péter Sidi 10 m luchtgeweer (m)
50 m liggend
50 m drie houdingen (m)
Miklós Tátrai 10 m luchtpistool (m)
50 m pistool
Viktória Egri 10 m luchtpistool (v)
Zsófia Csonka 25 m pistool
Renáta Tobai-Sike 10 m luchtpistool (v)
25 m pistool
Julianna Miskolczi 10 m luchtgeweer (v)
50 m drie houdingen (v)

Diving pictogram.svg Schoonspringen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Villő Kormos 10 m toren (v)

Table tennis pictogram.svg Tafeltennis[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ádám Pattantyús enkelspel (m)
Petra Lovas enkelspel (v)
Georgina Póta

Tennis pictogram.svg Tennis[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Tímea Babos enkelspel (m)
Tímea Babos
Réka Luca Jani
dubbelspel (m)

Triathlon pictogram.svg Triatlon[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Gäbor Faldum mannen
Tamás Tóth
Zsófia Kovács vrouwen
Margit Vanek

Water polo pictogram.svg Waterpolo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Attila Decker
Ádám Decker
Balázs Erdélyi
Balázs Hárai
Norbert Hosnyánszky
Gábor Kis
Krisztián Manhercz
Viktor Nagy
Márton Szivós
Dániel Varga
Dénes Varga A
Márton Vámos
Gergő Zalánki
mannen
Edina Gangl
Orsolya Kasó
Dóra Antal
Barbara Bujka
Dóra Czigány
Dóra Csabai
Krisztina Garda
Anna Illés
Rita Keszthelyi A
Hanna Kisteleki
Gabriella Szűcs
Orsolya Takács
Ildikó Tóth
vrouwen

Cycling (road) pictogram.svg Wielersport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
András Parti mountainbike (m)

Wrestling pictogram.svg Worstelen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
István Veréb –86 kg vrije stijl (m)
Dániel Ligeti –125 kg vrije stijl (m)
Tamás Lőrincz –66 kg Grieks-Romeins (m)
Péter Bácsi –75 kg Grieks-Romeins (m)
Viktor Lőrincz –85 kg Grieks-Romeins (m)
Balázs Kiss –98 kg Grieks-Romeins (m)
Marianna Sastin –63 kg vrije stijl (v)
Zsanett Németh –75 kg vrije stijl (v)

Sailing pictogram.svg Zeilen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Áron Gádorfalvi RS:X (m)
Balázs Tomai Laser
Zsombor Berecz Finn (m)
Sára Cholnoky RS:X (v)
Mária Érdi Laser Radial

Swimming pictogram.svg Zwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Krisztián Takács 50 m vrije slag (m)
Richárd Bohus 100 m vrije slag (m)
Gábor Balog 100 m rugslag (m)
Bence Pulai 100 m vlinderslag (m)
Dávid Földházi 200 m rugslag (m)
Ádám Telegdy
Tamás Kenderesi 200 m vlinderslag (m)
Dávid Horváth 200 m schoolslag (m)
Gergő Kis 400 m vrije slag (m)
Kristóf Rasovszky 1500 m vrije slag (m)
Péter Bernek 200 m vrije slag (m)
400 m vrije slag (m)
László Cseh 100 m vlinderslag (m)
200 m vlinderslag (m)
Dániel Gyurta 100 m schoolslag (m)
17e
serie 4: 1.00,26 (6e)
200 m schoolslag (m)
Gergely Gyurta 1500 m vrije slag (m)
400 m wisselslag (m)
Dominik Kozma 100 m vrije slag (m)
200 m vrije slag (m)
Dávid Verrasztó 200 m wisselslag (m)
400 m wisselslag (m)
Richárd Bohus
Bence Gyárfás
Péter Holoda
Dominik Kozma
Vince Pulai
Ármin Reményi
4x100 m vrije slag (m)
Péter Bernek
Benjámin Grátz
Balázs Holló
Gergő Kis
Dominik Kozma
Richárd Márton
Norbert Szabó
4x200 m vrije slag (m)
Gábor Balog
Richárd Bohus
László Cseh
Dániel Gyurta
Dominik Kozma
4x100 m wisselslag (m)
Márk Papp 10 km open water (m)
Flóra Molnár 50 m vrije slag (v)
Evelyn Verrasztó 200 m vrije slag (v)
Réka György 200 m rugslag (v)
Dalma Sebestyén 200 m schoolslag (v)
Katinka Hosszú 100 m rugslag (v)
200 m rugslag (v)
200 m vlinderslag (v)
200 m wisselslag (v)
400 m wisselslag (v)
Boglárka Kapás 400 m vrije slag (v)
800 m vrije slag (v)
Zsuzsanna Jakabos 200 m wisselslag (v)
400 m wisselslag (v)
Ajna Késely 200 m vrije slag (v)
400 m vrije slag (v)
Liliána Szilágyi 100 m vlinderslag (v)
200 m vlinderslag (v)
Anna Sztankovics 100 m schoolslag (v)
200 m schoolslag (v)
Éva Risztov 800 m vrije slag (v)
10 km open water (v)
Katinka Hosszú
Ajna Késely
Zsuzsanna Jakabos
Boglárka Kapás
Evelyn Verrasztó
4x200 m vrije slag (v)
Anna Olasz 10 km open water (v)