Hongarije op de Olympische Zomerspelen 2016

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Hongarije op de Olympische Zomerspelen 2016
Land Hongarije
IOC-landcode HUN
NOC Magyar Olimpiai Bizottság
(hu) externe link
Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro
Vlaggendrager Áron Szilágyi (opening)
Katinka Hosszú (sluiting)
Aantal deelnemers 160
Aantal disciplines 21
Medailles
Rang: 12
goud
8
zilver
3
brons
4
totaal
15
Hongarije op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Hongarije op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Hongarije nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. De selectie bestond uit 160 atleten, actief in 21 olympische sportdisciplines. Schermer en regerend olympisch kampioen Áron Szilágyi droeg de Hongaarse vlag tijdens de openingsceremonie; de drievoudig gouden medaillewinnares in het zwemmen, Katinka Hosszú, deed dit bij de sluitingsceremonie.

De selectie was na de ploeg van 2012 de kleinste olympische ploeg van Hongarije sinds de Spelen van 1956. Hongarije evenaarde haar aantal gouden medailles van 2012 (acht), al won het drie medailles minder in totaal. Zeven van de acht medailles werden gewonnen door vrouwen, hoewel twee derde van de olympische ploeg bestond uit mannelijke atleten. De helft van alle medailles wonnen de Hongaren bij het zwemmen.

Medailleoverzicht[bewerken | brontekst bewerken]

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Kanovaren Danuta Kozák K-1 500 m (v)
Goud
Danuta Kozák
Gabriella Szabó
K-2 500 m (v)
Goud
Tamara Csipes
Krisztina Fazekas-Zur
Danuta Kozák
Gabriella Szabó
K-4 500 m (v)
Goud
Schermen Áron Szilágyi sabel (m)
Goud
Emese Szász degen (v)
Goud
Zwemmen Katinka Hosszú 100 m rug (v)
Goud
200 m wissel (v)
Goud
400 m wissel (v)
Goud
Schermen Géza Imre degen (m)
Zilver
Zwemmen László Cseh 100 m vlinder (m)
Zilver
Katinka Hosszú 200 m rug (v
Zilver
Atletiek Anita Márton kogelstoten (v)
Brons
Schermen Gábor Boczkó
Géza Imre
András Rédli
Péter Somfai
degen team (m)
Brons
Zwemmen Tamás Kenderesi 200 m vlinder m)
Brons
Boglárka Kapás 800 m vrij (v)
Brons

Deelnemers[bewerken | brontekst bewerken]

(m) = mannen, (v) = vrouwen, (g) = gemengd

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Balázs Baji 110m horden (m)
15e
serie 2: 2de in 13,52
halve finale 1: 4de in 13,52
Gáspár Csere marathon (m)
109e
2:28.03
Gábor Józsa
87e
2:23.22
Máté Helebrandt 20km snelwandelen (m)
28e
1:22.31 (28e, PR)
Sándor Rácz 50km snelwandelen (m) DNF
Miklós Srp DSQ
Bence Venyercsán
44e
4:19.15
Zoltán Kővágó discuswerpen (m)
7e
kwalificatie groep B: 5de met 63,34m
finale: 7de met 64,50m
Krisztián Pars kogelslingeren (m)
7e
kwalificatie groep B: 4de met 75,49m
finale: 7de met 75,28m
Zsófia Erdélyi marathon (v)
52e
2:39.04
Krisztina Papp
65e
2:42.03
Tünde Szabó
83e
2:45.37
Barbara Kovács 20km snelwandelen (v)
58e
1:42.11
Viktória Madarász
25e
1:33.59
Rita Récsei
59e
1:42.41
Barbara Szabó hoogspringen (v)
32e
'kwalificatie groep B: 15de met 1,80m
Anita Márton kogelstoten (v)
Brons
kwalificatie groep B: 3de met 18,51m
finale: 3de met 19,87m
Györgyi Farkas zevenkamp (v)
8e
6642 punten (PR)
Xénia Krizsán
16e
6257 punten

Badminton pictogram.svg Badminton[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Laura Sárosi enkelspel (v)
14e
groep M: 3de
V van Vlag van India IND Sindhu: 8–21, 9–21
V van Vlag van Canada CAN Li: 11–21, 8–21

Boxing pictogram.svg Boksen[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Imre Bacskai –69kg (m)
17e
1ste ronde V van Vlag van Frankrijk FRA Cissokho: 0–3
Zoltán Harcsa –75kg (m)
9e
1ste ronde: W van Vlag van Turkmenistan TKM Achilov: 2–1
2de ronde: V van Vlag van Cuba CUB Lopez: knock-out

Weightlifting pictogram.svg Gewichtheffen[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Péter Nagy +105kg (m)
10e
trekken: 7de met 193kg
stoten: 10de met 227kg
totaal: 420kg

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gymnastiek[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vid Hidvégi paard voltige (m)
9e
kwalificatie: 9de met 15,233 punten (6,400 (D), 8,833 (E)
Zsófia Kovács meerkamp individueel (v)
33e
kwalificatie: 33ste met 54,598 punten
sprong: 14,866
brug: 14,733
balk: 12,233
vloer: 12,766

Judo pictogram.svg Judo[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Miklós Ungvári –73kg (m) 5e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Portugal POR Saraiva: waza-ari
3de ronde: W van Vlag van Nederland NED Elmont: ippon
kwartfinale: V van Vlag van Azerbeidzjan AZE Orujov: waza-ari
herkansingen W van Vlag van Verenigde Staten USA Delpopolo: shido
bronzen finale: V van Vlag van België BEL van Tichelt: ippon
László Csoknyai –81kg (m)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Japan JPN Nagase: yuko
Krisztián Tóth –90kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Kenia KEN Sang: ippon
3de ronde: V van Vlag van China CHN Cheng: ippon
Miklós Cirjenics –100kg (m)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Duitsland GER Frey: ippon
Barna Bor +100kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Tunesië TUN Jaballah: ippon
3de ronde: V van Vlag van Cuba CUB Mendoza: shido
Éva Csernoviczki –48kg (v)
7e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Oekraïne UKR Tsjerniak: yuko
kwartfinale: V van Vlag van Argentinië ARG Pareto: waza-ari
herkansingen: V van Vlag van Kazachstan KAZ Galbadrach: ippon
Hedvig Karakas –57 kg (v)
7e
1ste ronde: W van Vlag van Turkmenistan TKM Nurjavova: ippon
2de ronde: W van Vlag van Canada CAN Beauchemin-Pinard: shido
kwartfinale: V van Vlag van Brazilië BRA Silva: waza-ari
herkansingen: V van Vlag van Chinees Taipei TPE Lien: yuko
Abigél Joó –78kg (v)
7e
1ste ronde: W van Vlag van Mongolië MGL Lkhamdegd: ippon
2de ronde: W van Vlag van Japan JPN Umeki: yuko
kwartfinale: V van Vlag van Verenigde Staten USA Harrison: ippon
herkansingen: V van Vlag van Cuba CUB Castillo: yuko

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanovaren[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jonatán Hajdu C-1 200m (m)
10e
serie 3: 2de in 40,147
halve finale 3: 4de in 40,718
finale B: 2de in 39,811
Henrik Vasbányai C-1 1000m (m)
16e
serie 1: 3de in 4.01,953
halve finale 2: 3de in 4.03,113
finale B: gediskwalificeerd
Róbert Mike
Henrik Vasbányai
C-2 1000 m (m)
4e
serie 2: 3de in 3.35,501
halve finale 1: 3de in 3.56,126
finale: 4de in 3.46,198
Péter Molnár K-1 200m (m)
15e
serie 2: 3de in 35,102
halve finale 2: 6de in 35,207
finale B: 7de in 37,896
Bálint Kopasz K-1 1000m (m)
10e
serie 1: 5de in 3.38,011
halve finale 1: 5de in 3.34,772
finale B: 2de in 3.32,392
Péter Molnár
Sándor Tótka
K-2 200m (m)
4e
serie 2: 2de in 31,438
halve finale 1: 1ste in 32,138
finale: 4de in 32,412
Benjámin Ceiner
Tibor Hufnágel
K-2 1000m (m)
7e
serie 1: 3de in 3.23,580
halve finale 1: 3de in 3.18,474
finale: 7de in 3.15,387
Benjámin Ceiner
Tibor Hufnágel
Attila Kugler
Tamás Somorácz
K-4 1000m (m)
11e
serie 2: 5de in 3.00,369
halve finale 1: 5de in 3.00,645
finale B: 3de in 3.10,388
Natasa Dusev-Janics K-1 200 m (v)
9e
serie 1: 3de in 41,403
halve finale 2: 4de in 40,962
finale: 9de in 41,673
Danuta Kozák K-1 500 m (v)
Goud
serie 2: 1ste in 1.53,427
halve finale 2: 1ste in 1.54,241
finale: 1ste in 1.52,494
Danuta Kozák
Gabriella Szabó
K-2 500 m (v)
Goud
serie 1: 1ste in 1.41,092
finale: 1ste in 1.43,687
Tamara Csipes
Krisztina Fazekas
Danuta Kozák
Gabriella Szabó
K-4 500 m (v)
Goud
serie 2: 1ste in 1.29,497
finale: 1ste in 1.31,48

Modern pentathlon pictogram.svg Moderne vijfkamp[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Bence Demeter mannen
17e
zwemmen: 2:03.89 (17e, 329 punten)
schermen: 19 W, 16 V (12e, 214 punten)
paardrijden: 35 strafpunten (29e, 265 punten)
gecombineerd: 11:21.98 (13e, 619 punten)
totaal: 1430 punten
Ádám Marosi
12e
zwemmen: 2:01.66 (9e, 335 punten)
schermen: 16 W, 19 V (26e, 196 punten)
paardrijden: 7 strafpunten (9e, 293 punten)
gecombineerd: 11:19.84 (9e, 621 punten)
totaal: 1445 punte
Zsófia Földházi vrouwen
27e
zwemmen: 2:12.05 (7e, 304 punten)
schermen: 11 W, 24 V (33e, 168 punten)
paardrijden: 78 strafpunten (29e, 222 punten)
gecombineerd: 12:46.02 (10e, 534 punten)
totaal: 1228 punten
Sarolta Kovács
17e
zwemmen: 2:09.02 (3e, 313 punten)
schermen: 17 W, 18 V (16e, 203 punten)
paardrijden: 32 strafpunten (24e, 268 punten)
gecombineerd: 13:17.09 (24e, 503 punten)
totaal: 1287 punten

Rowing pictogram.svg Roeien[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Bendegúz Pétervári-Molnár skiff (m)
14e
serie 2: 2de in 7.12,86
kwartfinale 3: 4de in 6.52,80
halve finale C/D: 1ste in 7.18,88 (1e)
finale C: 2de in 6.57,75
Adrián Juhász
Béla Simon
twee-zonder (m)
9e
serie 3: 3de in 6.59,28
halve finale 2: 4de in 6.29,12
finale B 3de in 7.03,34

Fencing pictogram.svg Schermen[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Gábor Boczkó degen (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Senegal SEN Bouzaid: 15–9
3de ronde: V van Vlag van Hongarije HUN Imre: 8–15
Géza Imre
Zilver
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Colombia COL Rodriguez: 15–8
3de ronde: W van Vlag van Hongarije HUN Boczkó: 15–8
kwartfinale: W van Vlag van Estland EST Novosjolov: 15–9
halve finale: W van Vlag van Frankrijk FRA Grumoer: 15–13
finale: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Park: 14–15
András Rédli
17e
1ste ronde: W van Olympic flag.svg Al-Shatti: 14–13
2de ronde: V van Vlag van Frankrijk FRA Borel: 9-15
Gábor Boczkó
Géza Imre
András Rédli
degen team (m)
Brons
1ste ronde: vrij
kwartfinale: W van Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea: 45–42
halve finale: V van Vlag van Frankrijk Frankrijk: 40–45
bronzen finale: W van Vlag van Oekraïne Oekraïne: 39–37
Tamás Decsi sabel (m)
33e
1ste ronde: V van Vlag van Rusland RUS Kovalev: 10-15
Áron Szilágyi VO
Goud
1ste ronde: W van Vlag van Mexico MEX Ayala: 15–9
2de ronde: W van Vlag van Wit-Rusland BLR Boejekvitsj: 15–12
kwartfinale: W van Vlag van Roemenië ROU Dolniceanu: 15–10
halve finale: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Kim: 15–12
finale: W van Vlag van Verenigde Staten USA Homer: 15–8
Emese Szász degen (v)
Goud
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Estland EST Beljajeva: 15–11
3de ronde: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Kang: 15–11
kwartfinale: W van Vlag van Japan JPN Nakano: 15–4
halve finale: W van Vlag van Frankrijk FRA Rembi: 10–6
finale: W van Vlag van Italië ITA Fiamingo: 15–13
Edina Knapek floret (v)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van China CHN Liu: 9–15
Aida Mohamed
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Colombia COL van Erven: 15–12
3de ronde: V van Vlag van Rusland RUS Deriglazova: 6–1
Anna Márton sabel (v)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Venezuela VEN Benitez: 15–14
3de ronde: V van Vlag van Frankrijk FRA Brunet: 12–15

Shooting pictogram.svg Schietsport[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
István Péni 10m luchtgeweer (m)
13e
kwalificatie: 13de met 624,0 punten (104,5-104,5-103,1-106-102-103,9)
Péter Sidi
5e
kwalificatie: 6de met 625,9 punten (103,8-104,5-104,5-105,4-102,1-105,6)
finale: 5de met 142,7 punten
István Péni 50m drie houdingen (m)
12e
kwalificatie: 12de met 1172,0 punten (388-396-388)
Péter Sidi
34e
kwalificatie: 34ste met 1162,0 punten (386-390-386)
Norbert Szabián 50m liggend (m)
42e
kwalificatie: 42ste met 617,3 punten (103,5-103,9-102,7-101,7-103,5-102)
Péter Sidi
10e
kwalificatie: 10de met 623,3 punten (102,8-104,7-103-103,8-104,1-104,9)
Miklós Tátrai 10m luchtpistool (m)
42e
kwalificatie: 42ste met 567,0 punten (94-95-95-93-94-96)
50m pistool (m)
34e
kwalificatie: 34ste met 539,0 punten (89-92-92-91-90-85)
Julianna Miskolczi 10m luchtgeweer (v)
22e
kwalificatie: 22ste met 414,0 punten (102,9-104,6-103,7-102,8)
50m drie houdingen (v)
22e
kwalificatie: 22ste met 577,0 punten (388-396-388)
Zsófia Csonka 25 m pistool
10e
kwalificatie: 10de met 581,0 punten (288-293)
Renáta Tobai-Sike
16e
kwalificatie: 16de met 577,0 punten (288-28)
Viktória Egri 10m luchtpistool (v)
36e
kwalificatie: 36ste met 376,0 punten (93-93-99-91)
Renáta Tobai-Sike
17e
kwalificatie: 17de met 380,0 punten (92-97-97-94)

Diving pictogram.svg Schoonspringen[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Villő Kormos 10m toren (v)
27e
voorronde: 27ste met 227,70 punten

Table tennis pictogram.svg Tafeltennis[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ádám Pattantyús enkelspel (m)
33e
voorronde: vrij
1ste ronde: W van Vlag van Kazachstan KAZ Gerassimenko: 4–1 (11-9, 11-9, 7-11, 11-7, 11-9)
2de ronde: V van Vlag van Qatar QAT Ping: 0–4 (11-13, 3-11, 11-13, 3-11)
Petra Lovas enkelspel (v)
33e
voorronde: vrij
1ste ronde: W van Vlag van Egypte EGY El-Dawlatly: 4–0 (11-6, 11-9, 11-7, 11-7)
2de ronde: V van Vlag van Noord-Korea PRK Ri: 1–4 (9-11, 2-11, 11-7, 4-11, 10-12)
Georgina Póta
17e
voorronde: vrij
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Canada CAN Mo: 4–1 (11-7, 10-12, 11-5, 11-8, 11-5)
3de ronde: V van Vlag van Hongkong HKG Kem: 2–4 (11-8, 11-9, 12-14, 8-11, 9-11, 8-11)

Tennis pictogram.svg Tennis[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Tímea Babos enkelspel (m)
33e
1ste ronde: V van Vlag van Tsjechië CZE Kvitová: 1–6, 2–6
Tímea Babos
Réka Luca Jani
dubbelspel (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Roemenië ROU Mitu/Olaru: 3–6, 4–6

Triathlon pictogram.svg Triatlon[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Gäbor Faldum mannen
20e
zwemmen: 18:00
wielrennen: 55:56
hardlopen: 33:06
totaal: 1:48:20 (20e)
Tamás Tóth
33e
zwemmen: 17:30
wielrennen: 57:02
hardlopen: 34:05
totaal: 1:50:02 (33e)
Zsófia Kovács vrouwen
24e
zwemmen: 19:20
wielrennen: 1:04:29
hardlopen: 36:11
totaal: 2:01:29 (24e)
Margit Vanek
45e
zwemmen: 19:10
wielrennen: 1:04:29
hardlopen: 41:29
totaal: 2:06:54 (45e)

Water polo pictogram.svg Waterpolo[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen[bewerken | brontekst bewerken]

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Attila Decker
Ádám Decker
Balázs Erdélyi
Balázs Hárai
Norbert Hosnyánszky
Gábor Kis
Krisztián Manhercz
Viktor Nagy
Márton Szivós
Dániel Varga
Dénes Varga A
Márton Vámos
Gergő Zalánki
mannen
5e
groep A: 1ste
G van Vlag van Servië Servië: 13-13
G van Vlag van Australië Australië: 9-9
G van Vlag van Griekenland Griekenland: 8-8
W van Vlag van Japan Japan: 17-7
W van Vlag van Brazilië Brazilië: 10-7
kwartfinale:
V van Vlag van Montenegro Montenegro: 9-9 (2-4)
5-8ste plek:
W van Vlag van Brazilië Brazilië: 13-4
5-6de plek:
W van Vlag van Griekenland Griekenland: 12-10
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
W G V V T Saldo
1 Vlag van Hongarije Hongarije 2 3 0 57 43 +14 7
2 Vlag van Griekenland Griekenland 2 2 1 41 40 +1 6
3 Vlag van Brazilië Brazilië 3 0 2 40 39 +1 6
4 Vlag van Servië Servië 2 2 1 49 44 +5 6
5 Vlag van Australië Australië 2 1 2 44 40 +4 5
6 Vlag van Japan Japan 0 0 5 36 61 –25 0
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
groepsfase
6 augustus 09:00 14:00 Rio de Janeiro Vlag van Servië Servië 1313 Vlag van Hongarije Hongarije
8 augustus 13:00 18:00 Vlag van Hongarije Hongarije 99 Vlag van Australië Australië
10 augustus 10:20 15:20 Vlag van Griekenland Griekenland 88 Vlag van Hongarije Hongarije
12 augustus 09:00 15:00 Vlag van Hongarije Hongarije 17–7 Vlag van Japan Japan
14 augustus 20:50 01:50 Vlag van Brazilië Brazilië 6–10 Vlag van Hongarije Hongarije
kwartfinale
16 augustus 11:00 16:00 Vlag van Hongarije Hongarije 9–9 (2–4 n.s.) Vlag van Montenegro Montenegro
plaatsen 5–8
18 augustus 11:00 16:00 Vlag van Hongarije Hongarije 13–4 Vlag van Brazilië Brazilië
plaatsen 5–6
20 augustus 16:30 21:30 Vlag van Hongarije Hongarije 12–10 Vlag van Griekenland Griekenland

Vrouwen[bewerken | brontekst bewerken]

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Edina Gangl
Orsolya Kasó
Dóra Antal
Barbara Bujka
Dóra Czigány
Dóra Csabai
Krisztina Garda
Anna Illés
Rita Keszthelyi A
Hanna Kisteleki
Gabriella Szűcs
Orsolya Takács
Ildikó Tóth
vrouwen
4e
groep B: 3de
W van Vlag van China China: 13-11
V van Vlag van Spanje Spanje: 10-11
V van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten: 6-11
kwartfinale:
W van Vlag van Australië Australië: 13-11
halve finale:
V van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten: 10-14
bronzen finale:
V van Vlag van Rusland Rusland: 18-19
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
GW G W V V T Saldo
1 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 3 3 0 0 34 14 +20 6
2 Vlag van Spanje Spanje 3 2 0 1 27 29 –2 4
3 Vlag van Hongarije Hongarije 3 1 0 2 29 33 –4 2
4 Vlag van China China 3 0 0 3 23 37 –14 0
Datum Lokale tijd MEZT Plaats Ronde Land Score Land
9 augustus 09:00 14:00 Rio de Janeiro groepsfase Vlag van China China 11–13 Vlag van Hongarije Hongarije
11 augustus 13:00 18:00 Vlag van Spanje Spanje 11–10 Vlag van Hongarije Hongarije
13 augustus 13:00 18:00 Vlag van Hongarije Hongarije 6–11 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
15 augustus 15:30 20:30 kwartfinale Vlag van Australië Australië 8–8 (3–5 n.s.) Vlag van Hongarije Hongarije
17 augustus 16:30 21:30 halve finale Vlag van Hongarije Hongarije 10–14 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
19 augustus 11:20 16:20 bronzen finale Vlag van Hongarije Hongarije 12–12 (6–7 n.s.) Vlag van Rusland Rusland

Cycling (road) pictogram.svg Wielersport[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
András Parti mountainbike (m)
24e
1:41.20

Wrestling pictogram.svg Worstelen[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vrije stijl
István Veréb –86kg (m)
13e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: V van Vlag van Rusland RUS Sadoelajev: 0–4
herkansingen: V van Vlag van Venezuela VEN Ceballos: 1–3
Dániel Ligeti –125kg (m)
7e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van Vlag van Palau PLW Temengil: 4–0
kwartfinale: V van Vlag van Armenië ARM Berianidze: 1–3
Marianna Sastin –63kg (v)
17e
kwalificatie: V van Vlag van Rusland RUS Trazjoekova: 0–3
Zsanett Németh –75kg (v)
10e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van Vlag van Kazachstan KAZ Manyurova: 1–4
herkansingen: V van Vlag van Kameroen CMR Ali: 1–3
Grieks-Romeins
Tamás Lőrincz –66kg (m)
16e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Ryu: 0–3
Péter Bácsi –75kg (m)
5e
kwalificatie: W van Vlag van Colombia COL Muñoz: 4–0
1ste ronde: W van Vlag van Bulgarije BUL Aleksandrov: 4–0
kwartfinale: W van Vlag van Azerbeidzjan AZE Mursaliyev: 3–0
halve finale: V van Vlag van Denemarken DEN Madsen: 0–3
bronzen finale: V van Vlag van Iran IRI Abdevali: 1–3
Viktor Lőrincz –85kg (m)
5e
kwalificatie: W van Vlag van Armenië ARM Manukyan: 3–0
1ste ronde: W van Vlag van India IND Khatri: 4–0
kwartfinale: W van Vlag van Azerbeidzjan AZE Assakalov: 3–1
halve finale: V van Vlag van Rusland RUS Chakvetadze: 1–3
bronzen finale: V van Vlag van Duitsland GER Kudla: 1–3
Balázs Kiss –98kg (m)
9e
kwalificatie: W van Vlag van Oekraïne UKR Timtsjenko: 3–0
1ste ronde: V van Vlag van Zweden SWE Schön: 1–3

Sailing pictogram.svg Zeilen[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Áron Gádorfalvi RS:X (m)
25e
277 punten: (30-28-29-25-20-20-25-DNF-26-27-24-23)
Benjámin Vadnai Laser (m)
33e
248 punten: (9-44-21-21-DNF-30-30-39-29-25)
Zsombor Berecz Finn (m)
12e
92 punten: (9-UFD-5-12-1-7-12-18-16-12)
Sára Cholnoky RS:X (v)
23e
235 punten: (22-14-21-19-24-24-13-22-25-DNF-25-DNF)
Mária Érdi Laser Radial (v)
14e
125 punten: (20-22-1-5-26-20-10-18-9-20)

Swimming pictogram.svg Zwemmen[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Krisztián Takács 50m vrije slag (m)
17e
serie 11: 6de in 22,12
Richárd Bohus 100m vrije slag (m)
24e
serie 4: 2de in 48,86
Dominik Kozma
26e
serie 4: 3de in 48,92
Péter Bernek 200m vrije slag (m)
37e
serie 3: 8ste in 1.49,73
Dominik Kozma
15e
serie 4: 4de in 1.45,68
halve finale 2: 7de in 1.47,53
Péter Bernek 400 m vrije slag (m)
21e
serie 7: 8ste in 3.48,58
Gergő Kis
38e
serie 3: 4de in 3.54,15
Kristóf Rasovszky 1500m vrije slag (m)
35e
serie 2: 6de in 15.29,36
Gergely Gyurta
19e
serie 6: 7de in 15.06,24
Gábor Balog 100m rugslag (m)
25e
serie 3: 6de in 54,48
Dávid Földházi 200m rugslag (m)
22e
serie 3: 6de in 1.59,69
Ádám Telegdy
19e
serie 2: 6de in 1.59,09
Dániel Gyurta 100m schoolslag (m)
17e
serie 4: 7de in 1.00,26
Dániel Gyurta 200m schoolslag (m)
17e
serie 3: 6de in 2.11,28
Dávid Horváth
30e
serie 1: 2de in 2.13,24
László Cseh 100m vlinderslag (m)
Zilver
serie 4: 1ste in 51,52
halve finale 1: 1ste in 51,57
finale: 2de in 51,14
Bence Pulai
26e
serie 5: 7de in 52,73
László Cseh 200 m vlinderslag (m)
7e
serie 4: 1ste in 1.55,14
halve finale 1: 1ste in 1.55,18
finale: 7de in 1.56,24
Tamás Kenderesi
Brons
serie 3: 1ste in 1.54,73
halve finale 2: 1ste in 1.53,96
finale: 3de in 1.53,62
Dávid Verrasztó 200m wisselslag (m) DNS
Gergely Gyurta 400m wisselslag (m)
11e
serie 3: 6de in 4.14,81
Dávid Verrasztó
12e
serie 3: 7de in 4.15,04
Richárd Bohus
Péter Holoda
Dominik Kozma
Krisztián Takács
4x100m vrije slag (m)
DSQ
serie 2: gediskwalificeerd
Péter Bernek
Benjámin Grátz
Gergő Kis
Dominik Kozma
4x200m vrije slag (m)
DSQ
serie 2: gediskwalificeerd
Gábor Balog
Richárd Bohus
László Cseh
Dániel Gyurta
4x100m wisselslag (m)
9e
serie 2: 5de in 3.33,89
Márk Papp 10km open water (m)
13e
1:53.11,7
Flóra Molnár 50m vrije slag (v)
25e
serie 10: 7de in 25,07
Ajna Késely 200m vrije slag (v)
25e
serie 4: 7de in 1.59,20
Evelyn Verrasztó
28e
serie 3: 5de in 1.59,44
Boglárka Kapás 400 m vrije slag (v)
4e
serie 4: 3de in 4.04,11
finale: 4de in 4.02,37 (NR)
Ajna Késely
21e
serie 2: 6de in 4.12,40
Boglárka Kapás 800m vrije slag (v)
Brons
serie 4: 2de in 8.19,43
finale: 3de in 8.16,37 (NR)
Éva Risztov
14e
serie 1: 1ste in 8.33,36
Katinka Hosszú VS 100m rugslag (v)
Goud
serie 5: 3de in 59,13
halve finale 2: 2de in 58,94
finale: 1ste in 58,45 (NR)
Réka György 200m rugslag (v)
22e
serie 3: 7de in 2.12,99
Katinka Hosszú
Zilver
serie 3: 1ste in 2.06,09 (NR)
halve finale 2: 1ste in 2.06,03 (NR)
finale: 2de in 2.06,05
Anna Sztankovics 100m schoolslag (v)
24e
serie 3: 3de in 1.08,06
Dalma Sebestyén 200m schoolslag (v)
19e
serie 3: 6de in 2.27,94
Anna Sztankovics
20e
serie 2: 7de in 2.27,97
Liliána Szilágyi 100m vlinderslag (v)
12e
serie 4: 3de in 57,70 ( NR)
halve finale 1: 6de in 58,31
Katinka Hosszú 200m vlinderslag (v) DNS
Liliána Szilágyi
10e
serie 4: 3de in 2.06,99
halve finale 1: 6de in 2.07,34)
Katinka Hosszú 200m wisselslag (v)
Goud
serie 5: 1ste in 2.07,45 (OR)
halve finale 2: 1ste in 2.08,13
finale: 1ste in 2.06,58 (OR)
Zsuzsanna Jakabos
10e
serie 5: 3de in 2.11,69
halve finale 2: 5de in 2.12,05
Katinka Hosszú 400m wisselslag (v)
Goud
serie 5: 1ste in 4.28,58
finale: 1ste in 4.26,36 (WR)
Zsuzsanna Jakabos
13e
serie 5: 6de in 4.38,52
Katinka Hosszú
Zsuzsanna Jakabos
Boglárka Kapás
Evelyn Verrasztó
4x200 m vrije slag (v)
6e
serie 2: 3de in 7.51,17
finale: 6de in 7.51,03
Anna Olasz 10km open water (v)
14e
1:57.45,5
Éva Risztov
13e
1:57.42,8