Hongarije op de Olympische Zomerspelen 1996

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Hongarije op de Olympische Zomerspelen 1996
Land Hongarije
IOC-landcode HUN
NOC Magyar Olimpiai Bizottság
(hu) externe link
Olympische Zomerspelen 1996 in Atlanta
Vlaggendrager Bence Szabó
Aantal deelnemers 213
Aantal disciplines 24
Medailles
Rang: 12
goud
7
zilver
4
brons
10
totaal
21
Hongarije op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Hongarije op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Hongarije nam naar deel aan de Olympische Zomerspelen 1996 in Atlanta, Verenigde Staten.

Medailleoverzicht[bewerken | brontekst bewerken]

Sport Olympiër Discipline Medaille
Atletiek Balázs Kiss kogelslingeren (m) Goud
Boksen István Kovács -54kg (m)
Kanovaren Csaba Horváth
György Kolonics
C-2 500m (m)
Rita Kőbán K-1 500m (v)
Zwemmen Norbert Rózsa 200m schoolslag (m)
Attila Czene 200m wisselslag (m)
Krisztina Egerszegi 200m rugslag (v)
Gymnastiek Szilveszter Csollány ringen (m) Zilver
Kanovaren Attila Adrovicz
Ferenc Csipes
Gábor Horváth
András Rajna
K-4 1000m (m)
Schermen Csaba Köves
József Navarrete
Bence Szabó
sabel team (m)
Zwemmen Károly Güttler 200m schoolslag (m)
Gewichtheffen Attila Feri -70kg (m) Brons
Handbal Éva Erdős
Andrea Farkas
Beáta Hoffmann
Anikó Kántor
Erzsébet Kocsis
Beatrix Kökény
Eszter Mátéfi
Auguszta Mátyás
Anikó Meksz
Anikó Nagy
Helga Németh
Ildikó Pádár
Beáta Siti
Anna Szántó
Katalin Szilágyi
Beatrix Tóth
mannen (v)
Kanovaren Imre Pulai C-1 500m (m)
György Zala C-1 1000m (m)
Csaba Horváth
György Kolonics
C-2 1000m (m)
Moderne vijfkamp János Martinek individueel (m)
Schermen Géza Imre degen (m)
Gyöngyi Szalay degen (v)
Zwemmen Ágnes Kovács 200m schoolslag (v)
Krisztina Egerszegi 400m wisselslag (v)

Deelnemers en resultaten per onderdeel[bewerken | brontekst bewerken]

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Balázs Korányi 800m (m) 23e serie 5: 4de in 1.46,63
halve finale 3: 7de in 1.50,30
Balázs Tölgyesi 1500m (m) 15e serie 3: 3de in 3.36,71
halve finale 1: 10de in 3.35,57
Zoltán Káldy 10000m (m) 16e serie 1: 9de in 28.13,49
finale: 16de in 28.45,58
Levente Csillag 110m horden (m) 20e serie 8: 4de in 13,64
kwartfinale 4: 5de in 13,61
Dusán Kovács 400m horden (m) 11e serie 4: 2de in 49,23
halve finale 1: 5de in 48,57
Sándor Urbanik 20km snelwandelen (m) 13e 1:22.18
János Uzsoki verspringen (m) 22e kwalificatie groep B: 12de met 7,82m
Zsolt Czingler hink-stap-springen (m) 24e kwalificatie groep B: 14de met 16,35m
Tibor Ordina 33e kwalificatie groep A: 14de met 16,04m
Jenő Kóczián kogelstoten (m) DNF kwalificatie groep A: geen geldige poging
Attila Horváth discuswerpen (m) 10e kwalificatie groep A: 3de met 62,90m
finale: 10de met 62,28m
Adrián Annus kogelslingeren (m) 28e kwalificatie groep A: 15de met 72,58m
Balázs Kiss Goud kwalificatie groep A: 1ste met 78,34m
finale: 1ste met 81,24m
Zsolt Németh 22e kwalificatie groep B: 11de met 73,68m
Zsolt Kürtösi tienkamp (m) 27e 7755 punten
Dezső Szabó DNF niet gefinisht
Judit Nagy-Földing marathon (v) 36e 2:38.43
Anikó Szebenszky 10km snelwandelen (v) 27e 45.57
Mária Rosza-Urbanik 9e 43.32
Rita Ináncsi verspringen (v) 30e kwalificatie groep B: 13de met 6,02m
Tünde Vaszi 9e kwalificatie groep A: 4de met 6,73m
finale: 9de met 6,60m
Zita Bálint hink-stap-springen (v) 30e kwalificatie groep B: geen geldige poging
Rita Ináncsi zevenkamp (v) 6e 6336 punten

Badminton pictogram.svg Badminton[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Andrea Ódor enkelspel (v) 17e 1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van China CHN Han: 0-11, 1-11

Boxing pictogram.svg Boksen[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
István Kovács -54kg (m) Goud 1ste ronde: W van Vlag van Turkije TUR Karaoz: 15-3
2de ronde: W van Vlag van Tadzjikistan TJK Khasanov: 17-3
kwartfinale: W van Vlag van Roemenië ROU Olteanu: 24-2
halve finale: W van Vlag van Thailand THA Khadpo: 12-7
finale: W van Vlag van Cuba CUB Mesa: 14-7
János Nagy -57kg (m) 5e 1ste ronde: W van Vlag van Barbados BAR Kelman: scheidsrechterlijke beslissing
2de ronde: W van Vlag van Nigeria NGR Attah: 14-2
kwartfinale: V van Vlag van Argentinië ARG Chacón: 7-18
József Nagy -67kg (m) 17e 1ste ronde: V van Vlag van Cuba CUB Sierra: scheidsrechterlijke beslissing
György Mizsei -71kg (m) 9e 1ste ronde: W van Vlag van Australië AUS Rowles: 10-2
2de ronde: V van Vlag van Duitsland GER Beyer: 6-14
Zsolt Erdei -75kg (m) 9e 1ste ronde: W van Vlag van Mexico MEX López: scheidsrechterlijke beslissing
2de ronde: V van Vlag van Turkije TUR Beyleroğlu: 8-9

Archery pictogram.svg Boogschieten[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Tímea Kiss individueel (v) 51e plaatsingsronde: 59ste met 582 punten
1ste ronde: V van Vlag van Turkije TUR Altankaynak: 147-155
Judit Kovács 45e plaatsingsronde: 39ste met 633 punten
1ste ronde: V van Vlag van Zuid-Afrika RSA Lewis: 150-150

Weightlifting pictogram.svg Gewichtheffen[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Tibor Karczag -54kg (m) DNF trekken: geen geldige poging
Zoltán Farkas -59kg (m) 8e trekken: 9de met 130kg
stoten: 8ste met 150kg
totaal: 280kg
Zoltán Kecskés -64kg (m) 8e trekken: 8ste met 135kg
stoten: 6de met 167,5kg
totaal: 302,5kg
Adrián Popa 5e trekken: 8ste met 135kg
stoten: 5de met 172,5kg
totaal: 307,5kg
Attila Feri -70kg (m) Brons trekken: 4de met 152,5kg
stoten: 2de met 187,5kg
totaal: 340kg
Gábor Molnár DNF trekken: geen geldige poging
Tibor Stark +108kg (m) 8e trekken: 6de met 187,5kg
stoten: 8ste met 227,5kg
totaal: 415kg

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gymnastiek[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ritmisch
Viktória Fráter individueel (v) 23e kwalificatie: 23ste met 36,931 punten
Andrea Szalay 36e kwalificatie: 36ste met 35,98 punten
Turnen
Szilveszter Csollány ringen (m) Zilver kwalificatie: 6de met 9,312 punten
finale: 2de met 9,812 punten
individueel meerkamp (m) 48e kwalificatie: 48ste met 110,212 punten
Krisztián Jordanov 62e kwalificatie: 62ste met 105,787 punten
Zoltán Supola 16e kwalificatie: 20ste met 113,498 punten
finale: 22ste met 56,962 punten
Ildikó Balog individueel meerkamp (m) 93e kwalificatie: 93ste met 45,686 punten
Nikolett Krausz 32e kwalificatie: 48ste met 74,173 punten
finale: 32ste met 36,936 punten
Andrea Molnár 52e kwalificatie: 52ste met 73,960 punten
Adrienn Nyeste 30e kwalificatie: 32ste met 75,810 punten
finale: 30ste met 37,237 punten
Henrietta Ónodi 66e kwalificatie: 76ste met 66,110 punten
Eszter Óváry 62e kwalificatie: 98ste met 37,399 punten
Adrienn Varga 28e kwalificatie: 28ste met 75,923 punten
finale: 28ste met 37,592 punten
Ildikó Balog
Nikolett Krausz
Andrea Molnár
Adrienn Nyeste
Henrietta Ónodi
Eszter Óváry
Adrienn Varga
meerkamp team (m) 9e 377,464 punten

Handball pictogram.svg Handbal[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Éva Erdős
Andrea Farkas
Beáta Hoffmann
Anikó Kántor
Erzsébet Kocsis
Beatrix Kökény
Eszter Mátéfi
Auguszta Mátyás
Anikó Meksz
Anikó Nagy
Helga Németh
Ildikó Pádár
Beáta Siti
Anna Szántó
Katalin Szilágyi
Beatrix Tóth
mannen (v) Brons groep A: 2de
W van Vlag van China China: 29-19
W van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten: 30-24
V van Vlag van Denemarken Denemarken: 22-27
halve finale:
V van Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea: 25-39
bronzen finale:
W van Vlag van Noorwegen Noorwegen: 20-18
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Denemarken Denemarken 3 3 0 0 89 62 +27 6
2 Vlag van Hongarije Hongarije 3 2 0 1 81 70 +11 4
3 Vlag van China China 3 1 0 2 71 83 -12 2
4 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 3 0 0 3 64 90 -26 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
26 juli Atlanta Vlag van Hongarije Hongarije 29-19 Vlag van China China
28 juli Atlanta Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 24-30 Vlag van Hongarije Hongarije
30 juli Atlanta Vlag van Hongarije Hongarije 22-27 Vlag van Denemarken Denemarken
Halve finale
1 augustus Atlanta Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 39-25 Vlag van Hongarije Hongarije
Bronzen finale
3 augustus Atlanta Vlag van Noorwegen Noorwegen 18-20 Vlag van Hongarije Hongarije

Judo pictogram.svg Judo[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Zsolt Kunyik -60kg (m) 21e 1ste ronde: V van Vlag van Polen POL Kamrowski
József Csák -65kg (m) 5e 1ste ronde: W van Vlag van India IND Aga
2de ronde: W van Vlag van Zuid-Afrika RSA MacKinnon
kwartfinale: W van Vlag van Brazilië BRA Guimarães
halve finale: V van Vlag van Japan JPN Nakamura
bronzen finale: V van Vlag van Cuba CUB Hernández
Bertalan Hajtós -71kg (m) 17e 1ste ronde: W van Vlag van Guatemala GUA Gonzalez
2de ronde: W van Vlag van Italië ITA Brambilla
3de ronde: V van Vlag van Duitsland GER Schmidt
Antal Kovács -95kg (m) 5e 1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Polen POL Nastula
herkansingen: W van Vlag van Italië ITA Guido
herkansingen 2: W van Vlag van Portugal POR Soares
herkansingen 3: W van Vlag van Argentinië ARG Bender
bronzen finale: V van Vlag van Frankrijk FRA Traineau
Imre Csősz +95kg (m) 9e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Servië en Montenegro SCG Milinkovic
3de ronde: W van Vlag van Kazachstan KAZ Peshkov
kwartfinale: V van Vlag van Spanje ESP Pérez
herkansingen: V van Vlag van Duitsland GER Möller
Mária Pekli -56kg (v) 9e 1ste ronde: W van Vlag van Honduras HON Rodriguez
2de ronde: W van Vlag van Brazilië BRA Zangrando
kwartfinale: V van Vlag van Spanje ESP Fernández
herkansingen: V van Vlag van Azerbeidzjan AZE Guseynova
Éva Gránitz +72kg (v) 9e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Ivoorkust CIV Lou
kwartfinale: V van Vlag van Rusland RUS Gundarenko
herkansingen: V van Vlag van Brazilië BRA da Silva

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanovaren[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Imre Pulai C-1 500m (m) Brons serie 2: 2de in 1.54,244
finale: 3de in 1.50,758
György Zala C-1 1000m (m) Brons serie 2: 1ste in 4.23,399
finale: 3de in 3.56,366
Csaba Horváth
György Kolonics
C-2 500m (m) Goud serie 1: 1ste in 1.43,907
halve finale 2: 1ste in 1.42,186
finale: 1ste in 1.40,420
C-2 1000m (m) Brons serie 1: 2de in 4.08,709
finale: de in 3.32,514
Zoltán Antal K-1 500m (m) 12e serie 1: 4de in 1.43,343
herkansingen: 3de in 1.43,343
halve finale 1: 7de in 1.41,873
Zoltán Kammerer K-1 1000m (m) 15e serie 3: 6de in 4.02,724
herkansingen: 3de in 4.05,859
halve finale 2: 7de in 3.49,589
Krisztián Bártfai
Zsolt Gyulay
K-2 500m (m) 6e serie 3: 1ste in 1.32,030
halve finale 1: 4de in 1.30,725
finale: 6de in 1.30,001
Péter Almási
Róbert Hegedűs
K-2 1000m (m) 9e serie 3: 3de in 3.40,754
halve finale 1: 4de in 3.18,524
finale: 9de in 3.14,282
Attila Adrovicz
Ferenc Csipes
Gábor Horváth
András Rajna
K-4 1000m (m) Zilver serie 2: 1ste in 3.07,517
finale: 2de in 2.53,184
Rita Kőbán K-1 500m (v) Goud serie 1: 2de in 1.50,423
halve finale 1: 1ste in 1.48,842
finale: 1ste in 1.47,655
Rita Kőbán
Szilvia Mednyánszki
K-2 500m (v) 4e serie 3: 1ste in 1.43,313
halve finale 1: 1ste in 1.42,789
finale: 4de in 1.40,893
Kinga Czigány
Éva Dónusz
Szilvia Mednyánszki
Erika Mészáros
K-4 500m (v) 9e serie 1: 5de in 1.42,821
herkansingen: 1ste in 1.37,145
finale: 9de in 1.34,693

Modern pentathlon pictogram.svg Moderne vijfkamp[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ákos Hanzély individueel (m) 6e 5435 punten
János Martinek Brons 5501 punten
Péter Sárfalvi 21e 5196 punten

Equestrian pictogram.svg Paardensport[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Eventing
Anita Nemtin individueel 19e 117,80 strafpunten
Tibor Herczegfalvy
Gábor Schaller
Attila Soós, Jr.
Pál Tuska
team 15e 195,60 strafpunten

Rowing pictogram.svg Roeien[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
László Szögi skiff (m) 15e serie 2: 2de in 7.39,31
herkansingen: 3de in 7.53,04
halve finale C/D: 2de in 7.27,92
finale C: 3de in 7.34,23
Zsolt Dani
Gábor Mitring
dubbel-twee (m) 16e serie 4: 4de in 6.57,63
herkansingen: 3de in 6.50,02
finale C: 4de in 6.50,90

Fencing pictogram.svg Schermen[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Géza Imre degen (m) Brons 1ste ronde: W van Vlag van Chili CHI Inostroza: 15-12
2de ronde: W van Vlag van Zweden SWE Vanky: 15-4
3de ronde: W van Vlag van Duitsland GER Borrmann: 15-14
kwartfinale: W van Vlag van Italië ITA Cuomo: 15-14
halve finale: V van Vlag van Cuba CUB Trevejo: 10-15
bronzen finale: W van Vlag van Hongarije HUN Kovács: 15-9
Iván Kovács 4e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Verenigde Staten USA Marx: 15-6
3de ronde: W van Vlag van Rusland RUS Kolobkov: 15-11
kwartfinale: W van Vlag van Duitsland GER Strzalka: 15-13
halve finale: V van Vlag van Rusland RUS Beketov: 8-15
bronzen finale: V van Vlag van Hongarije HUN Imre: 9-15
Krisztián Kulcsár 22e 1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Estland EST Kajak: 14-15
Géza Imre
Iván Kovács
Krisztián Kulcsár
degen team (m) 6e 1ste ronde: vrij
kwartfinale: V van Vlag van Rusland Rusland: 39-45
Zsolt Érsek floret (m) 10e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Hongarije HUN Marsi: 15-10
3de ronde: V van Vlag van Cuba CUB Tucker: 4-15
Róbert Kiss 36e 1ste ronde: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Kim: 11-15
Márk Marsi 24e 1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Hongarije HUN Érsek: 10-15
Zsolt Érsek
Róbert Kiss
Márk Marsi
floret team (m) 5e 1ste ronde: vrij
kwartfinale: V van Vlag van Rusland Rusland: 43-45
Csaba Köves sabel (m) 18e 1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Duitsland GER Wiesinger: 10-15
József Navarrete 4e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Canada CAN Plourde: 15-9
3de ronde: W van Vlag van Polen POL Jaskot: 15-8
kwartfinale: W van Vlag van Duitsland GER Becker: 15-7
halve finale: V van Vlag van Rusland RUS Pozdnyakov: 7-15
bronzen finale: V van Vlag van Frankrijk FRA Touya: 7-15
Bence Szabó 17e 1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Roemenië ROU Szabo: 10-15
Csaba Köves
József Navarrete
Bence Szabó
sabel team (m) Zilver 1ste ronde: vrij
kwartfinale: W van Vlag van Roemenië Roemenië: 45-40
halve finale: W van Vlag van Polen Polen: 45-33
finale: V van Vlag van Rusland Rusland: 25-45
Adrienn Hormay degen (v) 6e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Lee: 15-9
3de ronde: W van Vlag van Duitsland GER Nass: 15-9
kwartfinale: V van Vlag van Frankrijk FRA Flessel-Colovic: 12-15
Tímea Nagy 5e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Kim: 15-5
3de ronde: W van Vlag van Italië ITA Uga: 15-9
kwartfinale: V van Vlag van Frankrijk FRA Barlois-Mevel-Leroux: 9-15
Gyöngyi Szalay-Horváth Brons 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Rusland RUS Garayeva: 15-14
3de ronde: W van Vlag van Estland EST Yermakova: 15-6
kwartfinale: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Go: 15-5
halve finale: V van Vlag van Frankrijk FRA Flessel-Colovic: 10-15
bronzen finale: W van Vlag van Italië ITA Zalaffi: 15-13
Adrienn Hormay
Tímea Nagy
Gyöngyi Szalay-Horváth
degen team (v) 4e 1ste ronde: vrij
kwartfinale: W van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten: 45-25
halve finale: V van Vlag van Italië Italië: 32-45
bronzen finale: V van Vlag van Rusland Rusland: 44-45
Zsuzsa Jánosi-Németh floret (v) 11e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Polen POL Wolnicka-Szewczyk: 15-11
3de ronde: V van Vlag van China CHN Xiao: 7-15
Gabriella Lantos 17e 1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Rusland RUS Velichko: 14-15
Aida Mohamed 8e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Polen POL Rybicka: 15-8
3de ronde: W van Vlag van Duitsland GER Fichtel-Mauritz: 15-14
kwartfinale: V van Vlag van Roemenië ROU Badea-Cârlescu: 8-15
Zsuzsa Jánosi-Németh
Gabriella Lantos
Aida Mohamed
degen team (v) 4e 1ste ronde: vrij
kwartfinale: W van Vlag van Frankrijk Frankrijk: 45-26
halve finale: V van Vlag van Italië Italië: 42-45
bronzen finale: V van Vlag van Duitsland Duitsland: 42-45

Shooting pictogram.svg Schietsport[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Zsolt Vári 10m luchtgeweer (m) 33e kwalificatie: 33ste met 581 punten (99-95-96-96-98-97)
50m geweer 3 houdingen (m) 27e kwalificatie: 27ste met 1160 punten (393-393-374)
50m geweer liggend (m) 27e kwalificatie: 11de met 595 punten (99-100-99-99-100-98)
Zsolt Karacs 50m pistool (m) 33e kwalificatie: 33ste met 551 punten (91-92-97-90-90-91)
Zoltán Papanitz 28e kwalificatie: 28ste met 553 punten (95-96-89-91-88-94)
Lajos Pálinkáss 25m snelvuurpistool (m) 7e kwalificatie: 6de met 586 punten (290-296)
finale: 7de met 685,9 punten
Zsolt Karacs 10m luchtpistool (m) 23e kwalificatie: 23ste met 576 punten (95-97-96-96-98-94)
Zoltán Papanitz 19e kwalificatie: 19de met 577 punten (95-98-97-96-95-96)
Zoltán Bodó trap (m) 13e kwalificatie: 13de met 120 punten (72-48)
Károly Gombos 20e kwalificatie: 20ste met 119 punten (71-48)
Zoltán Bodó dubbeltrap (m) 27e kwalificatie: 27ste met 125 punten (42-41-42)
Károly Gombos 24e kwalificatie: 24ste met 127 punten (40-44-43)
Tamás Burkus 10m bewegend doel (m) 14e kwalificatie: 14de met 564 punten (285-279)
József Sike 24e kwalificatie: 4de met 579 punten (293-286)
finale: 4de met 677,1 punten
Éva Fórián 10m luchtgeweer (v) 31e kwalificatie: 31ste met 387 punten (99-97-94-97)
Éva Joó 7e kwalificatie: 8ste met 393 punten (97-96-100-100)
finale: 7de met 494,5 punten
Éva Fórián 50m geweer 3 houdingen (v) 30e kwalificatie: 30ste met 570 punten (191-188-191)
Éva Joó 20e kwalificatie: 20ste met 576 punten (197-190-189)

Diving pictogram.svg Schoonspringen[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Imre Lengyel 3m plank (m) 17e voorronde: 17de met 346,74 punten
halve finale: 17de met 551,25 punten
Orsolya Pintér 3m plank (v) 25e voorronde: 25ste met 206,52 punten

Table tennis pictogram.svg Tafeltennis[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Zoltán Bátorfi enkelspel (m) 33e groep J: 3de
V van Vlag van Kroatië CRO Primorac: 1-2
V van Vlag van Oostenrijk AUT Schlager: 0-2
W van Vlag van Qatar QAT Al-Hammadi: 2-0
Károly Németh 17e groep I: 2de
V van Vlag van Zuid-Korea KOR Taek-Soo: 0-2
W van Vlag van Australië AUS Langley: 2-0
W van Vlag van Oostenrijk AUT Yi: 2-1
Csilla Bátorfi enkelspel (v) 9e groep M: 1ste
W van Vlag van Australië AUS Zhou: 2-0
W van Vlag van Italië ITA Abbate-Bulatova: 2-0
W van Vlag van Indonesië INA Pratiwi Dipoyaniti: 2-0
2de ronde:
V van Vlag van Chinees Taipei TPE Chen: 1-3 (13-21, 14-21, 21-15, 14-21)
Krisztina Tóth 33e groep O: 3de
V van Vlag van Hongkong HKG Tan Lui: 1-2
V van Vlag van Verenigde Staten USA Hugh-Yip: 0-2
W van Vlag van Brazilië BRA Doti: 2-0
Csilla Bátorfi
Krisztina Tóth
dubbelspel (v) 9e groep E: 2de
V van Vlag van Chinees Taipei TPE Chiu-tan/Jing: 0-2
W van Vlag van Australië AUS Zhou/Zhou: 2-0
W van Vlag van Noord-Korea PRK Hyang/Mi: 2-0

Tennis pictogram.svg Tennis[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Sándor Noszály enkelspel (m) 33e 1ste ronde: V van Vlag van Oezbekistan UZB Ogorodov: 5-7, 6-7 (6)
Gábor Köves
László Markovits
dubbelspel (m) 17e 1ste ronde: V van Vlag van Zuid-Afrika RSA E Ferreira/W Ferreira: 1-6, 1-6
Virág Csurgó enkelspel (v) 17e 1ste ronde: W van Vlag van Polen POL Olsza: 6-2, 7-5
2de ronde: V van Vlag van Japan JPN Date: 2-6, 3-6
Andrea Temesvári 33e 1ste ronde: V van Vlag van Oostenrijk AUT Wiesner: 6-7(5), 4-6
Virág Csurgó
Andrea Temesvári
dubbelspel (v) 9e 1ste ronde: W van Vlag van Chili CHI Cabezas/Castro: 6-4, 1-6, 6-3
2de ronde: V van Vlag van Nederland NED Bollegraf/Schultz: 6-7(5), 6-7(5)

Football pictogram.svg Voetbal[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Lajos Szűcs
Vilmos Sebők
Zoltán Petö
Miklós Lendvai
Tibor Dombi
Tamás Sándor
Károly Szanyó
Krisztián Lisztes
Gábor Egressy
Zoltán Molnár
Csaba Madar
Gábor Zavadszky
Sándor Preisinger
Csaba Szatmári
Attila Dragóner
Szabolcs Sáfár
mannen 16e groep D: 4de
V van Vlag van Nigeria Nigeria: 0-1
V van Vlag van Brazilië Brazilië: 1-3
V van Vlag van Japan Japan: 2-3
Groep D
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Brazilië Brazilië 3 2 0 1 4 2 +2 6
2 Vlag van Nigeria Nigeria 3 2 0 1 3 1 +2 6
3 Vlag van Japan Japan 3 2 0 1 4 4 0 6
4 Vlag van Hongarije Hongarije 3 0 0 3 3 7 -4 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
21 juli Orlando Vlag van Nigeria Nigeria 1-0 Vlag van Hongarije Hongarije
23 juli Miami Vlag van Brazilië Brazilië 3-1 Vlag van Hongarije Hongarije
25 juli Orlando Vlag van Japan Japan 3-2 Vlag van Hongarije Hongarije

Water polo pictogram.svg Waterpolo[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Tibor Benedek
Rajmund Fodor
Tamás Kásás
Zoltán Kósz
András Gyöngyösi
Péter Kuna
László Tóth
Balázs Vincze
Frank Tóth
Zsolt Varga
Tamás Dala
Attila Monostori
Zsolt Németh
mannen 4e groep A: 1ste
W van Vlag van Rusland Rusland: 8-7
W van Vlag van Duitsland Duitsland: 9-8
W van Vlag van Nederland Nederland: 10-8
W van Vlag van Spanje Spanje: 8-7
W van Vlag van Joegoslavië Joegoslavië: 12-8
kwartfinale:
W van Vlag van Griekenland Griekenland: 12-8
halve finale:
V van Vlag van Spanje Spanje: 6-7
bronzen finale:
V van Vlag van Italië Italië: 18-20
Groep A
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Hongarije Hongarije 5 5 0 0 47 38 +9 10
2 Vlag van Joegoslavië Joegoslavië 5 3 1 1 46 44 +2 7
3 Vlag van Spanje Spanje 5 3 0 2 39 33 +6 6
4 Vlag van Rusland Rusland 5 2 1 2 42 38 +4 5
5 Vlag van Duitsland Duitsland 5 1 0 4 36 45 -9 2
6 Vlag van Nederland Nederland 5 0 0 5 36 48 -12 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
20 juli Atlanta Vlag van Hongarije Hongarije 8-7 Vlag van Rusland Rusland
21 juli Atlanta Vlag van Hongarije Hongarije 9-8 Vlag van Duitsland Duitsland
22 juli Atlanta Vlag van Hongarije Hongarije 10-8 Vlag van Nederland Nederland
23 juli Atlanta Vlag van Hongarije Hongarije 8-7 Vlag van Spanje Spanje
24 juli Atlanta Vlag van Hongarije Hongarije 12-8 Vlag van Joegoslavië Joegoslavië
Kwartfinale
26 juli Atlanta Vlag van Hongarije Hongarije 12-8 Vlag van Griekenland Griekenland
Halve finale
27 juli Atlanta Vlag van Hongarije Hongarije 6-7 Vlag van Spanje Spanje
Bronzen finale
28 juli Atlanta Vlag van Hongarije Hongarije 18-20 Vlag van Italië Italië

Cycling (road) pictogram.svg Wielersport[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Weg
László Bodrogi wegwedstrijd (m) DNF niet gefinisht

Wrestling pictogram.svg Worstelen[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vrije stijl
István Demeter -62kg (m) 9e 1ste ronde: W van Vlag van Puerto Rico PUR Nieves: 3-0
2de ronde: V van Vlag van Oekraïne UKR Tedeyev: 1-11
3de ronde: W van Vlag van Peru PER Cubas
4de ronde: V van Vlag van Oezbekistan UZB Islamov: 1-6
János Fórizs -68kg (m) 11e 1ste ronde: V van Vlag van Azerbeidzjan AZE Allahverdiyev: 0-3
2de ronde: W van Vlag van Senegal SEN Diédhiou: 13-1
3de ronde: V van Vlag van Cuba CUB Sánchez: 2-6
Árpád Ritter -74kg (m) 13e 1ste ronde: V van Vlag van Wit-Rusland BLR Kozyr: 3-5
2de ronde: W van Vlag van Mexico MEX Guzmán: 12-0
3de ronde: V van Vlag van Azerbeidzjan AZE Gadzhiev: 2-3
László Dvorák -82kg (m) 14e 1ste ronde: W van Vlag van Venezuela VEN Varela: 6-2
2de ronde: vrij
3de ronde: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Yang: 0-2
4de ronde: V van Vlag van Cuba CUB Ramos: 1-3
Péter Bacsa -90kg (m) 10e 1ste ronde: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Kim: 1-2
2de ronde: W van Vlag van Japan JPN Kawai: 5-2
3de ronde: W van Vlag van Bulgarije BUL Baev: 7-6
4de ronde: V van Vlag van Nigeria NGR Kodei: 4-7
Zsolt Gombos -130kg (m) 11e 1ste ronde: W van Vlag van Guam GUM Kranz: 7-0
2de ronde: W van Vlag van Iran IRI Mehraban: 3-0
3de ronde: V van Vlag van Turkije TUR Demir: 0-3
4de ronde: V van Vlag van Verenigde Staten USA Baumgartner: 0-11
Grieks-Romeins
Attila Repka -68kg (m) 22e 1ste ronde: V van Vlag van Polen POL Wolny: 1-6
2de ronde: vrij
3de ronde: V van Vlag van Estland EST Nikitin: 0-2
Tamás Berzicza -74kg (m) 7e 1ste ronde: W van Vlag van Polen POL Tracz: 1-0
2de ronde: W van Vlag van Tsjechië CZE Zeman: 5-1
3de ronde: V van Vlag van Cuba CUB Azcuy: 2-6
4de ronde: V van Vlag van Duitsland GER Hahn: 1-3
7-8ste plek:
W van Vlag van Bulgarije BUL Stoyanov: walk-over
Péter Farkas -82kg (m) 17e 1ste ronde: V van Vlag van Rusland RUS Rsvir: 0-3
2de ronde: V van Vlag van Armenië ARM Geghamyan: 0-4
Nándor Gelénesi -90kg (m) 16e 1ste ronde: V van Vlag van Armenië ARM Yeghishyan: 1-5
2de ronde: vrij
3de ronde: W van Vlag van Rusland RUS Koguashvili: 2-1
4de ronde: V van Vlag van Verenigde Staten USA Waldroup: 0-6
György Kékes -130kg (m) 12e 1ste ronde: W van Vlag van Japan JPN Suzuki: 3-0
2de ronde: V van Vlag van Duitsland GER Schiekel: 0-2
3de ronde: V van Vlag van Oekraïne UKR Kotok: 0-4

Sailing pictogram.svg Zeilen[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Áron Gádorfalvi mistral (m) 39e 227,0 punten: (25-33-34-DSQ-34-33-37-39-31)
Farkas Litkey finn (m) 26e 165,0 punten: (11-29-24-23-22-25-19-22-20-24)
Botond Litkey
Zsolt Nyári
470 (m) 21e 137,0 punten: (4-26-30-16-12-14-10-15-18-22-DSQ)
Katalin Bácsics
Enikő Németh
470 (v) 18e 128,0 punten: (17-19-PMS-10-17-18-10-16-16-10-14)
Tamás Eszes laser 31e 234,0 punten: (DSQ-20-33-43-37-30-27-5-11-28-DSQ)
Csaba Haranghy
András Komm
star klasse 18e 128,0 punten: (21-18-20-16-20-17-17-14-10-16)
László Kovácsi
Károly Vezér
György Wossala
soling klasse 20e 126,0 punten: (DSQ-14-19-12-PMS-10-20-13-18-20)

Swimming pictogram.svg Zwemmen[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Tamás Kerékjártó 50m vrije slag (m) 54e serie 3: 6de in 24,67
Béla Szabados 100m vrije slag (m) 35e serie 7: 7de in 51,26
Attila Zubor 20e serie 6: 6de in 50,43
Attila Czene 200m vrije slag (m) 20e serie 4: 8ste in 1.51,59
Miklós Kollár 25e serie 5: 8ste in 1.52,19
Béla Szabados 400m vrije slag (m) 23e serie 4: 7de in 3.59,36
Tamás Deutsch 100m rugslag (m) 25e serie 5: 8ste in 56,96
Olivér Ágh 200m rugslag (m) 12e serie 4: 5de in 2.01,84
finale B: 4de in 2.02,17
Tamás Deutsch DNS serie 4: niet gestart
Károly Güttler 100m schoolslag (m) 4e serie 5: 2de in 1.01,80
finale: 4de in 1.01,49
Norbert Rózsa 17e serie 6: 4de in 1.02,72
Károly Güttler 200m schoolslag (m) Zilver serie 4: 1ste in 2.13,89
finale: 2de in 2.13,03
Norbert Rózsa Goud serie 3: 1ste in 2.14,66
finale: 1ste in 2.12,57
Péter Horváth 100m vlinderslag (m) 11e serie 8: 4de in 53,69
finale B: 3de in 53,48
Attila Czene 200m vlinderslag (m) 9e serie 5: 5de in 2.00,50
finale B: 1ste in 1.58,99
Péter Horváth 8e serie 4: 3de in 1.58,76
finale: 8ste in 1.59,12
Attila Czene 200m wisselslag (m) Goud serie 3: 3de in 2.02,10
finale: 1ste in 1.59,91 (OR)
Attila Zubor 22e serie 3: 6de in 2.06,24
István Batházi 400m wisselslag (m) Goud serie 3: 5de in 4.27,37
finale B: gediskwalificeerd
Gergő Kiss 19e serie 4: 7de in 4.28,05
Tamás Deutsch
Károly Güttler
Péter Horváth
Attila Zubor
4x100m wisselslag (m) 6e serie 4: 2de in 3.41,05 (NR)
finale: 6de in 3.40,84
Gyöngyvér Lakos 50m vrije slag (v) 42e serie 2: 3de in 27,34
Anna Nyíri 100m vrije slag (v) 30e serie 1: 1ste in 57,82
Judit Kiss 400m vrije slag (v) 38e serie 1: 7de in 4.29,80
Rita Kovács 800m vrije slag (v) 25e serie 2: 7de in 9.06,97
Annamária Kiss 100m rugslag (v) 32e serie 1: 1ste in 1.07,38
Krisztina Egerszegi 200m rugslag (v) Goud serie 5: 1ste in 1.09,18
finale: 1ste in 2.07,83
Ágnes Kovács 100m schoolslag (v) 7e serie 4: 1ste in 1.09,05 (NR)
finale: 7de in 1.09,55
200m schoolslag (v) Brons serie 5: 2de in 2.29,58
finale: 3de in 2.26,57
Edit Klocker 100m vlinderslag (v) 31e serie 3: 7de in 1.03,61
200m vlinderslag (v) 23e serie 3: 8ste in 2.17,90
Beáta Újhelyi 200m wisselslag (v) 40e serie 2: 7de in 2.26,77
Krisztina Egerszegi 400m wisselslag (v) Brons serie 4: 1ste in 4.43,09
finale: 3de in 4.42,53
Krisztina Egerszegi
Ágnes Kovács
Edit Klocker
Anna Nyíri
4x100m wisselslag (v) 11e serie 1: 3de in 4.10,92