Frankrijk op de Olympische Zomerspelen 1996

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Frankrijk op de Olympische Zomerspelen 1996
Land Frankrijk
IOC-landcode FRA
NOC Comité National Olympique et Sportif Français
(fr) externe link
Olympische Zomerspelen 1996 in Atlanta
Vlaggendrager Marie-José Pérec
Aantal deelnemers 299
Aantal disciplines 25
Medailles
Rang: 5
goud
15
zilver
7
brons
15
totaal
37
Frankrijk op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Frankrijk op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Frankrijk nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1996 in Atlanta, Verenigde Staten. Het land won in totaal zevenendertig medailles, waarvan vijftien gouden.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër(s) Onderdeel Medaille
Atletiek Jean Galfione polsstokhoogspringen (m)
Goud
Marie-José Pérec 200m (v)
400m (v)
Judo Djamel Bouras -78kg (m)
David Douillet +95kg (m)
Marie-Claire Restoux -52kg (v)
Kanovaren Frank Adisson
Wilfrid Forgues
C-2 slalom (m)
Schermen Laura Flessel degen (v)
Valérie Barlois
Laura Flessel
Sophie Moressee-Pichot
degen team (v)
Schietsport Jean Pierre Amat 50m geweer 3 houdingen (m)
Wielersport Florian Rousseau tijdrit (m)
Christophe Capelle
Philippe Ermenault
Jean-Michel Monin
Francis Moreau
Hervé Thuet
ploegenachtervolging (m)
Jeannie Longo-Ciprelli wegwedstrijd (v)
Félicia Ballanger sprint (v)
Nathalie Lancien puntenkoers (v)
Roeien Gilles Bosquet
Daniel Fauché
Olivier Moncelet
Bertrand Vecten
vier-zonder (m)
Zilver
Schermen Lionel Plumenail floret (m)
Valérie Barlois degen (v)
Wielersport Philippe Ermenault individuele achtervolging (m)
Marion Clignet individuele achtervolging (v)
Jeannie Longo-Ciprelli tijdrit (v)
Worstelen Ghani Yalouz -68kg Grieks-Romeins (m)
Atletiek Patricia Girard 100m horden (v)
Brons
Judo Christophe Gagliano -71kg (m)
Stéphane Traineau -95kg (m)
Christine Cicot -52kg (v)
Kanovaren Patrice Estanguet C-1 slalom (m)
Myriam Fox-Jerusalmi K-1 slalom (m)
Paardensport Alexandra Ledermann springconcours individueel
Roeien Samuel Barathay
Frédéric Kowal
dubbel-twee (m)
Michel Andrieux
Jean-Christophe Rolland
twee-zonder (m)
Hélène Cortin
Christine Gossé
twee-zonder (v)
Schermen Franck Boidin floret (m)
Jean-Michel Henry
Robert Leroux
Éric Srecki
degen team (m)
Damien Touya sabel (m)
Schietsport Jean Pierre Amat 10m luchtgeweer (m)
Wielersport Miguel Martinez mountainbike (m)

Deelnemers en resultaten[bewerken]

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Needy Guims 100m (m)
35e
serie 10: 2de in 10,39
kwartfinale 2: 7de in 10,43
Pascal Theophile
31e
serie 7: 3de in 10,41
kwartfinale 4: 6de in 10,38
Jean-Louis Rapnouil 400m (m)
26e
serie 4: 2de in 45,93
kwartfinale 4: 5de in 45,74
Jimmy Jean-Joseph 800m (m)
22e
serie 4: 4de in 1.45,64
halve finale 3: 6de in 1.48,50
Bruno Konczylo
13e
serie 2: 3de in 1.46,04
halve finale 1: 7de in 1.48,02
Kader Chekhemani 1500m (m)
13e
serie 4: 3de in 3.37,81
halve finale 1: 8ste in 3.34,84
Mickaël Damian
39e
serie 3: 8ste in 3.39,21
Eric Dubus
53e
serie 5: 9de in 3.47,01
Abdellah Béhar 10000m (m)
DNF
serie 2: niet gefinisht
Mohamed Ezzher
39e
serie 1: 18de in 29.55,34
Vincent Clarico 110m horden (m)
9e
serie 6: 2de in 13,52
kwartfinale 1: 4de in 13,57
halve finale 2: 5de in 13,43
Emmanuel Romary
28e
serie 8: 5de in 13,68
kwartfinale 2: 8ste in 13,81
Nadir Bosch 3000m steeplechase (m)
23e
serie 2: 7de in 8.31,65
halve finale 2: 12de in 8.47,31
Hermann Lomba
Régis Groisard
Pascal Theophile
Needy Guims
4x100m (m)
DNF
serie 5: 2de in 39,00
halve finale 2: 4de in 38,82
finale: niet gefinisht
Jean-Olivier Brosseau 20km snelwandelen (m)
35e
1:26.29
Denis Langlois
14e
1:23.08
Thierry Toutain
10e
1:21.56
Martial Fesselier 50km snelwandelen (m)
28e
4:04.42
René Piller
19e
3:58.00
Thierry Toutain
DSQ
gediskwalificeerd
Emmanuel Bangué verspringen (m)
4e
kwalificatie groep B: 4de met 8,09m
finale: 4de met 8,19m
Alain Andji polsstokhoogspringen (m)
9e
kwalificatie groep A: 1ste met 5,70m
finale: 9de met 5,70m
Jean Galfione
Goud
kwalificatie groep B: 3de met 5,70m
finale: 1ste met 5,92m
Gilles Dupray kogelslingeren (m)
19e
kwalificatie groep A: 10de met 74,04m
Christophe Épalle
17e
kwalificatie groep A: 9de met 74,22m
Raphaël Piolanti
11e
kwalificatie groep B: 5de met 76,44m
finale: 11de met 75,24m
Sébastien Levicq tienkamp (m)
17e
8192 punten
Christian Plaziat
11e
8282 punten
Odiah Sidibé 100m (v)
16e
serie 2: 3de in 11,40
kwartfinale 1: 4de in 11,38
halve finale 1: 8ste in 11,35
Marie-José Pérec 200m (v)
Goud
serie 6: 1ste in 22,62
kwartfinale 3: 1ste in 22,24
halve finale 1: 1ste in 22,07
finale: 1ste in 22,12
400m (v)
Goud
serie 4: 3de in 51,82
kwartfinale 2: 1ste in 51,00
halve finale 2: 1ste in 49,19
finale: 1ste in 48,25
Viviane Dorsile 800m (v)
11e
serie 2: 4de in 2.00,02
halve finale 1: 7de in 2.00,68
Patricia Djaté-Taillard
6e
serie 5: 2de in 1.58,98
halve finale 2: 3de in 1.57,93
finale: 6de in 1.56,91
Blandine Bitzner-Ducret 1500m (v)
15e
serie 2: 5de in 4.13,83
halve finale 1: 8ste in 4.12,27
Frederique Quentin
25e
serie 1: 9de in 4.15,95
Chantal Dällenbach 10000m (v)
26e
serie 2: 15de in 33.22,85
Farida Fates
32e
serie 1: 15de in 34.38,49
Cécile Cinélu 100m horden (v)
23e
serie 4: 6de in 13,05
kwartfinale 1: 6de in 13,06
Patricia Girard-Leno
Brons
serie 2: 2de in 12,84
kwartfinale 2: 3de in 12,72
halve finale 1: 2de in 12,59
finale: 3de in 12,65
Monique Tourret
28e
serie 3: 4de in 13,12
kwartfinale 4: 7de in 13,17
Sandra Citte
Odiah Sidibe
Patricia Girard-Leno
Marie-José Pérec
4x100m (v)
6e
serie 3: 2de in 43,09
finale: 6de in 42,76
Francine Landre
Viviane Dorsile
Evelyne Elien
Elsa de Vassoigne
4x400m (v)
8e
serie 1: 3de in 3.28,07
finale: 8ste in 3.28,46
Nadia Prasad marathon (v)
56e
2:50.05
Nathalie Fortain 10km snelwandelen (v)
31e
46.43
Valérie Nadaud
36e
47.49
Isabelle Devaluez discuswerpen (v)
37e
kwalificatie groep B: 19de met 55,08m
Nadine Auzeil speerwerpen (v)
31e
kwalificatie groep B: 16de met 52,71m

Badminton pictogram.svg Badminton[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Etienne Thobois enkelspel (m)
33e
1ste ronde: V van Vlag van China CHN Sun: 5-15, 6-15
Sandra Dimbour enkelspel (v)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Kim: 2-11, 3-11

Boxing pictogram.svg Boksen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Rachid Bouaita -54kg (m)
5e
1ste ronde: W van Vlag van Kazachstan KAZ Abubakirov: 10-4
2de ronde: W van Vlag van Slowakije SVK Krizan: 13-6
kwartfinale: V van Vlag van Cuba CUB Mesa: 8-15
Nordine Mouchi -63,5kg (m)
5e
1ste ronde: W van Vlag van Pakistan PAK Usman: knock-out
2de ronde: W van Vlag van Wit-Rusland BLR Bykovsky: 17-6
kwartfinale: V van Vlag van Duitsland GER Urkal: 8-19
Hussein Bayram -67kg (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Verenigde Staten USA Vargas: 6-10
Jean-Paul Mendy -75kg (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Duitsland GER Ottke: 4-11
Jean-Louis Mandengue -81kg (m)
9e
1ste ronde: W van Vlag van Iran IRI Pourtaghi: 21-9
2de ronde: V van Vlag van Brazilië BRA Bisco Jr.: scheidsrechterlijke beslissing
Christophe Mendy -91kg (m)
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Roemenië ROU Bali: scheidsrechterlijke beslissing
kwartfinale: V van Vlag van Canada CAN Defiagbon: gediskwalificeerd
Josué Blocus +91kg (m)
9e
1ste ronde: W van Vlag van Venezuela VEN Guevara: scheidsrechterlijke beslissing
2de ronde: V van Vlag van Azerbeidzjan AZE Mamedov: scheidsrechterlijke beslissing

Archery pictogram.svg Boogschieten[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Sébastien Flute individueel (m)
39e
plaatsingsronde: 46ste met 644 punten
1ste ronde: V van Vlag van Noorwegen NOR Grov: 158-161
Damien Letulle
56e
plaatsingsronde: 26ste met 657 punten
1ste ronde: V van Vlag van Italië ITA Parenti: 150-161
Lionel Torres
8e
plaatsingsronde: 45ste met 644 punten
1ste ronde: W van Vlag van Australië AUS Fairweather: 165-154
2de ronde: W van Vlag van Japan JPN Yamamoto: 164-163
3de ronde: W van Vlag van Mexico MEX Anchondo: 159-158
kwartfinale: V van Vlag van België BEL Vermeiren: 106-111
Sébastien Flute
Damien Letulle
Lionel Torres
team (m)
9e
plaatsingsronde: 10de met 1945 punten
1ste ronde: V van Vlag van Finland Finland: 244-245
Séverine Bonal individueel (m)
20e
plaatsingsronde: 40ste met 632 punten
1ste ronde: W van Vlag van Indonesië INA Damanhuri: 156-151
2de ronde: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Kim: 151-156

Weightlifting pictogram.svg Gewichtheffen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Eric Bonnel -54kg (m)
11e
trekken: 6de met 115kg
stoten: 13de met 135kg
totaal: 250kg
Cédric Plançon -91kg (m)
19e
trekken: 20ste met 155kg
stoten: 17de met 190kg
totaal: 345kg

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gymnastiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ritmisch
Eva Serrano individueel (v)
6e
kwalificatie: 7de met 38,148 punten
halve finale: 8ste met 38,615 punten
finale: 6de met 38,816 punten
Charlotte Camboulives
Caroline Chimot
Sylvie Didone
Audrey Grosclaude
Frédérique Léhon
Nadia Mimoun
team (v)
6e
kwalificatie: 5de met 38,233 punten
finale: 4de met 38,199 punten
Turnen
Thiérry Aymes vloer (v)
4e
kwalificatie: 8ste met 19,324 punten
finale: 4de met 9,75 punten
Patrice Casimir paard met bogen (v)
4e
kwalificatie: 5de met 19,425 punten
finale: 4de met 9,762 punten
Eric Poujade
7e
kwalificatie: 4de met 19,437 punten
finale: 7de met 9,35 punten
Thiérry Aymes individuele meerkamp (m)
102e
kwalificatie: 102de met 75,361 punten
Patrice Casimir
36e
kwalificatie: 23ste met 113,424 punten
Sébastien Darrigade
94e
kwalificatie: 94ste met 84,162 punten
Frédéric Lemoine
85e
kwalificatie: 85ste met 92,987 punten
Frédérick Nicolas
33e
kwalificatie: 39ste met 111,500 punten
finale: 33ste met 55,862 punten
Eric Poujade
93e
kwalificatie: 93ste met 84,836 punten
Sébastien Tayac
26e
kwalificatie: 27ste met 113,086 punten
finale: 26ste met 56,699 punten
Thiérry Aymes
Patrice Casimir
Sébastien Darrigade
Frédéric Lemoine
Frédérick Nicolas
Eric Poujade
Sébastien Tayac
meerkamp team (m)
11e
565,781 punten
Cécile Canqueteau individuele meerkamp (v)
45e
kwalificatie: 45ste met 74,461 punten
Ludivine Furnon
19e
kwalificatie: 35ste met 75,474 punten
finale: 19de met 38,243 punten
Laure Gély
100e
kwalificatie: 100ste met 36,562 punten
Isabelle Severino
13e
kwalificatie: 26ste met 76,173 punten
finale: 13de met 38,524 punten
Elvire Teza
16e
kwalificatie: 33ste met 75,797 punten
finale: 16de met 38,454 punten
Orélie Troscompt
9e
kwalificatie: 99ste met 37,062 punten
Emilie Volle
36e
kwalificatie: 36ste met 75,335 punten
Cécile Canqueteau
Ludivine Furnon
Laure Gély
Isabelle Severino
Elvire Teza
Orélie Troscompt
Emilie Volle
meerkamp team (v)
8e
377,715 punten

Handball pictogram.svg Handbal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Eric Amalou
Grégory Anquetil
Stéphane Cordinier
Yohan Delattre
Christian Gaudin
Stéphane Joulin
Guéric Kervadec
Denis Lathoud
Pascal Mahé
Bruno Martini
Gaël Monthurel
Raoul Prandi
Jackson Richardson
Philippe Schaaf
Stéphane Stoecklin
Frédéric Volle
mannen
6e
groep B: 1ste
W van Vlag van Spanje Spanje: 27-25
W van Vlag van Algerije Algerije: 23-22
W van Vlag van Brazilië Brazilië: 37-23
W van Vlag van Egypte Egypte: 25-20
V van Vlag van Duitsland Duitsland: 23-24
halve finale:
V van Vlag van Kroatië Kroatië: 20-24
bronzen finale:
V van Vlag van Spanje Spanje: 25-27
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Frankrijk Frankrijk 5 4 0 1 145 114 +31 8
2 Vlag van Spanje Spanje 5 4 0 1 114 97 +17 8
3 Vlag van Egypte Egypte 5 3 0 2 113 103 +10 6
4 Vlag van Duitsland Duitsland 5 3 0 2 121 112 +9 6
3 Vlag van Algerije Algerije 5 0 1 4 95 117 -22 1
4 Vlag van Brazilië Brazilië 5 0 1 4 100 145 -45 1
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
24 juli Atlanta Vlag van Frankrijk Frankrijk 27-25 Vlag van Spanje Spanje
25 juli Atlanta Vlag van Algerije Algerije 22-33 Vlag van Frankrijk Frankrijk
27 juli Atlanta Vlag van Frankrijk Frankrijk 37-23 Vlag van Brazilië Brazilië
29 juli Atlanta Vlag van Egypte Egypte 20-25 Vlag van Frankrijk Frankrijk
31 juli Atlanta Vlag van Frankrijk Frankrijk 23-24 Vlag van Duitsland Duitsland
Halve finale
2 augustus Atlanta Vlag van Frankrijk Frankrijk 20-24 Vlag van Kroatië Kroatië
Bronzen finale
4 augustus Atlanta Vlag van Spanje Spanje 27-25 Vlag van Frankrijk Frankrijk

Judo pictogram.svg Judo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Franck Chambilly -60kg (m)
13e
1ste ronde: W van Vlag van Slowakije SVK Matuszek
2de ronde: V van Vlag van Italië ITA Giovinazzo
herkansingen: V van Vlag van Georgië GEO Vazagashvili
Larbi Benboudaoud -65kg (m)
21e
1ste ronde: V van Vlag van Brazilië BRA Guimaraes
Christophe Gagliano -71kg (m)
Brons
1ste ronde: V van Vlag van Brazilië BRA Pereira
herkansingen: W van Vlag van Turkije TUR Abanoz
herkansingen 2: W van Vlag van Nieuw-Zeeland NZL Corkin
herkansingen 3: W van Vlag van Oezbekistan UZB Shturbabin
bronzen finale: W van Vlag van Mongolië MGL Boldbaatar
Djamel Bouras -78kg (m)
Goud
1ste ronde: W van Vlag van Rusland RUS Savchishkin
2de ronde: W van Vlag van China CHN Yuan
kwartfinale: W van Vlag van Argentinië ARG Garcia
halve finale: W van Vlag van Duitsland GER Dott
finale: W van Vlag van Japan JPN Koga
Darcel Yandzi -86kg (m)
9e
1ste ronde: W van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Birch
2de ronde: W van Vlag van Australië AUS Wilkinson
kwartfinale: V van Vlag van Roemenië ROU Croitoru
herkansingen: V van Vlag van Japan JPN Yoshida
Stéphane Traineau -95kg (m)
Brons
1ste ronde: W van Vlag van Wit-Rusland BLR Svirid
2de ronde: W van Vlag van Nieuw-Zeeland NZL Gowing
kwartfinale: W van Vlag van Japan JPN Nakamura
halve finale: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Kim
bronzen finale: W van Vlag van Hongarije HUN Kovacs
David Douillet +95kg (m)
Goud
1ste ronde: W van Vlag van België BEL Van Barneveld
2de ronde: W van Vlag van Luxemburg LUX Mueller
kwartfinale: W van Vlag van Oostenrijk AUT Krieger
halve finale: W van Vlag van Japan JPN Ogawa
finale: W van Vlag van Spanje ESP Pérez
Sarah Nichilo-Rosso -48kg (m)
5e
1ste ronde: W van Vlag van China CHN Aiyue
2de ronde: W van Vlag van Vietnam VIE Trinh
kwartfinale: V van Vlag van Noord-Korea PRK Sun
herkansingen: W van Vlag van Nederland NED Meijer
herkansingen 2: W van Vlag van Polen POL Roszkowska
bronzen finale: V van Vlag van Cuba CUB Savon
Marie-Claire Restoux -52kg (m)
Goud
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Australië AUS Brain-Graigner
kwartfinale: W van Vlag van Verenigde Staten USA Pedulla
halve finale: W van Vlag van Polen POL Krause
finale: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Hyun
Magali Baton -56kg (m)
9e
1ste ronde: V van Vlag van Cuba CUB Gonzalez
herkansingen: W van Vlag van Nederland NED Gal
herkansingen 2: V van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Fairbrother
Cathérine Fleury-Vachon -61kg (m)
13e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Japan JPN Emoto
herkansingen: V van Vlag van Rusland RUS Bogomyakova
Alice Dubois -66kg (m)
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Cuba CUB Revé
kwartfinale: W van Vlag van Oostenrijk AUT Spacek
halve finale: V van Vlag van Polen POL Szczepanska
bronzen finale: V van Vlag van China CHN Wang
Estha Essombe -72kg (m)
5e
1ste ronde: W van Vlag van Canada CAN Jenkins
2de ronde: W van Vlag van Cuba CUB Luna
kwartfinale: W van Vlag van Venezuela VEN Gomez
halve finale: V van Vlag van Japan JPN Tanabe
bronzen finale: V van Vlag van Italië ITA Scapin
Christine Cicot +72kg (m)
Brons
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Polen POL Maksymow
herkansingen: W van Vlag van Egypte EGY Hefny
halve finale: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Son
bronzen finale: W van Vlag van Rusland RUS Gundarenko

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanovaren[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Slalom
Emmanuel Brugvin C-1 (m)
6e
156,71
Hervé Delamarre
5e
155,98
Patrice Estanguet
Brons
152,84
Frank Adisson
Wilfrid Forgues
C-2 (m)
Goud
158,82
Thierry Saïdi
Emmanuel del Rey
5e
165,47
Laurent Burtz K-1 (m)
4e
144,33
Jean-Yves Cheutin
23e
153,95
Anne Boixel K-1 (v)
6e
172,79
Myriam Fox-Jerusalmi
Brons
171,00
Vlakwater
Éric le Leuch C-1 500m (m)
10e
serie 2: 3de in 1.54,544
halve finale 1: 3de in 1.53,305
Pascal Sylvoz C-1 1000m (m)
5e
serie 1: 6de in 4.33,618
halve finale 2: 2de in 4.11,483
finale: 5de in 3.59,014
Vincent Olla K-1 1000m (m)
16e
serie 1: 5de in 3.58,075
herkansingen: 2de in 4.04,147
halve finale 2: 8ste in 3.51,537
Pierre Lubac
Patrick Lancereau
K-2 1000m (m)
5e
serie 3: 2de in 3.40,198
halve finale 2: 2de in 3.18,722
finale: 5de in 3.11,402
Anna Michaut K-1 500m (v)
17e
serie 1: 5de in 1.57,623
herkansingen: 3de in 2.05,477
halve finale 1: 8ste in 1.55,930
Sabine Kleinhenz
Séverine Loyau
K-2 500m (v)
9e
serie 3: 4de in 1.46,989
herkansingen: 1ste in 1.51,417
halve finale 1: 5de in 1.46,589
finale: 9de in 1.43,449

Modern pentathlon pictogram.svg Moderne vijfkamp[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Sebastien Deleigne mannen
26e
5071 punten
Christophe Ruer
12e
5363 punten

Equestrian pictogram.svg Paardensport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Dressuur
Dominique Brieussel individueel
23e
Grand Prix Test: 22ste met 66,00%
Grand Prix Special: 23ste met 130,14
Dominique d'Esmé
30e
Grand Prix Test: 30ste met 60,48%
Margit Otto-Crépin
7e
Grand Prix Test: 7de met 71,32%
Grand Prix Special: 7de met 146,26
Grand Prix Freestyle: 6de met 75,55%
Dominique Brieussel
Dominique d'Esmé
Margit Otto-Crepin
Marie-Helene Syre
team
4e
5045 punten
Eventing
Marie-Christine Duroy individueel
DNF
niet gefinisht
Jean Teulére
4e
77,20 strafpunten
Didier Willefert
9e
89,20 strafpunten
Marie-Christine Duroy
Roldolphe Scherer
Koris Vieules
Jacques Dulcy
team
8e
162,40 strafpunten
Springconcours
Roger-Yves Bost individueel
DNF
kwalificatie: 13de met 12,75 strafpunten
Patrice Delaveau
DNF
kwalificatie: 25ste met 16,50 strafpunten
Hervé Godignon
17e
kwalificatie: 7de met 8,50 strafpunten
finale: 17de met 9 strafpunten
Alexandra Ledermann
Brons
kwalificatie: 16de met 16,00 strafpunten
finale: 4de met 4 strafpunten
Roger-Yves Bost
Patrice Delaveau
Hervé Godignon
Alexandra Ledermann
team
4e
20,25 strafpunten

Rowing pictogram.svg Roeien[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Frédéric Kowal
Samuel Barathay
dubbel-twee (m)
Brons
serie 4: 1ste in 6.44,01
halve finale 2: 1ste in 6.32,86
finale: 3de in 6.19,85
Michel Andrieux
Jean-Christophe Rolland
twee-zonder (m)
Brons
serie 1: 1ste in 6.35,75
halve finale 1: 2de in 6.49,15
finale: 3de in 6.22,15
Yves Lamarque
Vincent Lepvraud
Sébastien Vieilledent
Fabrice Leclerc
dubbel-vier (m)
12e
serie 1: 4de in 6.12,69
herkansingen: 3de in 5.51,82
halve finale 1: 5de in 6.03,74
finale B: 6de in 6.00,48
Stéphane Barré
Xavier Dorfman
Stéphane Guerinot
Henri-Pierre Dall'acqua
lichte vier-zonder (m)
7e
serie 3: 5de in 6.26,84
herkansingen: 3de in 5.59,95
halve finale 2: 4de in 6.15,75
finale B: 1ste in 6.02,39
Bertrand Vecten
Olivier Moncelet
Daniel Fauché
Gilles Bosquet
vier-zonder (m)
Zilver
serie 3: 3de in 6.18,70

halve finale 1: 1ste in 6.09,58
finale: 2de in 6.07,03
Céline Garcia skiff (v)
10e
serie 2: 4de in 8.10,22
herkansingen: 2de in 8.32,58
halve finale 2: 5de in 8.13,37
finale B: 4de in 7.33,30
Myriam Lamolle
Catherine Muller
lichte dubbel-twee (v)
10e
serie 1: 5de in 7.36,75
herkansingen: 3de in 7.03,27
halve finale 1: 5de in 7.20,11
finale B: 4de in 7.09,95
Christine Gossé
Hélène Cortin
twee-zonder (v)
Brons
serie 2: 1ste in 7.31,91
halve finale 2: 1ste in 7.30,21
finale: 3de in 7.03,82

Fencing pictogram.svg Schermen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jean-Michel Henry degen (m)
6e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Roemenië ROU Epurescu: 15-9
3de ronde: W van Vlag van Colombia COL Rivas: 15-11
kwartfinale: V van Vlag van Rusland RUS Beketov: 13-15
Robert Leroux
12e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Verenigde Staten USA Bloom: 15-9
3de ronde: V van Vlag van Estland EST Kaaberma: 14-15
Éric Srecki
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Spanje ESP Gonzalez: 15-11
3de ronde: V van Vlag van Rusland RUS Beketov: 10-15
Jean-Michel Henry
Robert Leroux
Éric Srecki
degen team (m)
Brons
1ste ronde: vrij
kwartfinale: W van Vlag van Spanje Spanje: 45-38
halve finale: V van Vlag van Rusland Rusland: 42-45
bronzen finale: W van Vlag van Duitsland Duitsland: 45-42
Franck Boidin floret (m)
Brons
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Jeong: 15-14
3de ronde: W van Vlag van Spanje ESP Garcia: 15-12
kwartfinale: W van Vlag van Frankrijk FRA Omnès: 15-11
halve finale: V van Vlag van Italië ITA Puccini: 13-15
bronzen finale: W van Vlag van Duitsland GER Wienand: 15-11
Philippe Omnès
7e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Kazachstan KAZ Grigoryev: 15-4
3de ronde: W van Vlag van Cuba CUB Gregory: 15-14
kwartfinale: V van Vlag van Frankrijk FRA Boidin: 11-15
Lionel Plumenail
Zilver
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Oostenrijk AUT Ludwig: 15-12
3de ronde: W van Vlag van Rusland RUS Pavlovich: 15-12
kwartfinale: W van Vlag van Oekraïne UKR Holubytskiy: 15-13
halve finale: W van Vlag van Duitsland GER Wienand: 15-9
finale: V van Vlag van Italië ITA Puccini: 12-15
Jean-Philippe Daurelle sabel (m)
12e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Spanje ESP Garcia: 15-9
3de ronde: V van Vlag van Frankrijk FRA Touya: 7-15
Franck Ducheix
13e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Polen POL Olech: 15-11
3de ronde: V van Vlag van Duitsland GER Becker: 8-15
Damien Touya
Brons
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Oekraïne UKR Kaliuzhniy: 15-11
3de ronde: W van Vlag van Frankrijk FRA Daurelle: 15-7
kwartfinale: W van Vlag van Polen POL Sznajder: 15-12
halve finale: V van Vlag van Rusland RUS Sharikov: 14-15
bronzen finale: W van Vlag van Hongarije HUN Navarrete: 15-7
Jean-Philippe Daurelle
Franck Ducheix
Damien Touya
sabel team (m)
5e
1ste ronde: vrij
kwartfinale: V van Vlag van Polen Polen: 42-45
Valérie Barlois-Mevel-Leroux degen (v)
Zilver
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Zweden SWE Elinder: 15-3
3de ronde: W van Vlag van Zwitserland SUI Hablützel-Bürki: 15-14
kwartfinale: W van Vlag van Hongarije HUN Nagy: 15-4
halve finale: W van Vlag van Italië ITA Zalaffi: 15-6
finale: V van Vlag van Frankrijk FRA Flessel-Colovic: 12-15
Laura Flessel-Colovic
Goud
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Italië ITA Chiesa: 15-10
3de ronde: W van Vlag van Oekraïne UKR Titova: 15-11
kwartfinale: W van Vlag van Hongarije HUN Hormay: 15-12
halve finale: W van Vlag van Hongarije HUN Szalay-Horvath: 15-10
finale: W van Vlag van Frankrijk FRA Leroux: 15-12
Sophie Moressée-Pichot
10e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van China CHN Yang: 15-14
3de ronde: V van Vlag van Duitsland GER Ittner: 10-15
Valérie Barlois
Laura Flessel
Sophie Moressee-Pichot
degen team (v)
Goud
1ste ronde: vrij
kwartfinale: W van Vlag van Cuba Cuba: 45-35
halve finale: W van Vlag van Rusland Rusland: 45-39
finale: W van Vlag van Italië Italië: 45-33
Clothilde Magnan floret (v)
23e
1ste ronde: V van Vlag van Verenigde Staten USA Marsh: 9-15
Laurence Modaine-Cessac
4e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Rusland RUS Sharkova-Sidorova: 15-14
3de ronde: W van Vlag van Italië ITA Bianchedi: 15-0
kwartfinale: W van Vlag van Duitsland GER Weber-Koszto: 15-14
halve finale: V van Vlag van Italië ITA Vezzali: 7-15
bronzen finale: V van Vlag van Italië ITA Trillini: 9-15
Adeline Wuillème
14e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Roemenië ROU Lazar-Szabo: 15-12
3de ronde: V van Vlag van Roemenië ROU Badea-Cârlescu: 6-15
Clothilde Magnan
Laurence Modaine-Cessac
Adeline Wuillème
floret team (v)
5e
1ste ronde: vrij
kwartfinale: V van Vlag van Hongarije Hongarije: 26-45

Shooting pictogram.svg Schietsport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jean-Pierre Amat 10m luchtgeweer (m)
Brons
kwalificatie: 6de met 591 punten (99-98-97-99-99-99)
finale: 3de met 693,1 punten
Franck Badiou
18e
kwalificatie: 18de met 588 punten (97-99-97-99-98-98)
Jean-Pierre Amat 50m geweer 3 houdingen (m)
Goud
kwalificatie: 1ste met 1175 punten (396-387-392) (OR)
finale: 1ste met 1273,9 punten (OR)
Roger Chassat
18e
kwalificatie: 35ste met 1156 punten (392-385-379)
Michel Bury 50m geweer liggend (m)
30e
kwalificatie: 30ste met 592 punten (99-98-100-99-97-99)
Roger Chassat
39e
kwalificatie: 39ste met 590 punten (99-99-97-99-96-100)
Franck Dumoulin 50m pistool (m)
11e
kwalificatie: 11de met 560 punten (93-91-93-92-94-97)
Gerard Fernandez
28e
kwalificatie: 28ste met 553 punten (95-88-94-90-92-94)
Franck Dumoulin 25m snelvuurpistool (m)
11e
kwalificatie: 21ste met 575 punten (285-290)
Franck Dumoulin 10m luchtpistool (m)
36e
kwalificatie: 36ste met 573 punten (95-99-98-94-94-93)
Gerard Fernandez
12e
kwalificatie: 12de met 579 punten (94-95-95-100-98-97)
Franck Durbesson skeet (m)
7e
kwalificatie: 7de met 121 punten (73-48)
Christophe Vicard trap (m)
37e
kwalificatie: 37ste met 117 punten (70-47)
Jean-Paul Gros dubbeltrap (m)
12e
kwalificatie: 12de met 135 punten (47-43-45)
Marc Mennessier
17e
kwalificatie: 17de met 131 punten (42-47-42)
Valérie Bellenoue 10m luchtgeweer (v)
Brons
kwalificatie: 2de met 395 punten (99-99-98-99)
finale: 3de met 693,1 punten
Carole Couesnon
18e
kwalificatie: 41ste met 384 punten (99-96-94-95)
Muriel Bernard dubbeltrap (v)
14e
kwalificatie: 14de met 98 punten (34-35-29)

Diving pictogram.svg Schoonspringen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Julie Danaux 10m toren (v)
29e
voorronde: 29ste met 201,27 punten

Synchronized swimming pictogram.svg Synchroonzwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Virginie Dedieu
Marianne Aeschbacher
Myriam Lignot
Celine Leveque
Julie Fabre
Isabelle Manable
Magali Rathier
Charlotte Massardier
Delphine Maréchal
Éva Riffet
team
5e
96,076 punten

Table tennis pictogram.svg Tafeltennis[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jean-Philippe Gatien enkelspel (m)
17e
groep G: 2de
W van Vlag van Chili CHI Morales: 2-0
V van Vlag van Tsjechië CZE Korbel: 0-2
W van Vlag van Noord-Korea PRK Choe: 2-0
Patrick Chila
9e
groep P: 1ste
W van Vlag van Griekenland GRE Kreanga: 2-1
W van Vlag van Nigeria NGR Toriola: 2-2-0
W van Vlag van India IND Baboor: 2-1
2de ronde:
V van Vlag van Duitsland GER Roßkopf: 0-3 (16-21, 16-21, 21-23)
Patrick Chila
Christophe Legout
dubbelspel (m)
17e
groep C: 2de
W van Vlag van Ghana GHA Addy / Opuku: 2-0
W van Vlag van Zweden SWE Karlsson / von Scheele: 2-1
V van Vlag van China CHN Kong / Liu: 0-2
Damien Eloi
Jean-Philippe Gatien
5e
groep D: 1ste
W van Vlag van Hongkong HKG Chan/Lo: 2-0
W van Vlag van Noord-Korea PRK Choe/Li: 2-0
W van Vlag van Jamaica JAM Hyatt/Hylton: 2-0
kwartfinale:
V van Vlag van Duitsland GER Fetzner/Roßkopf: 0-3 (12-21, 17-21, 10-21)
Xiaoming Wang-Dréchou enkelspel (v)
17e
groep B: 3de
W van Vlag van Oeganda UGA Musoke: 2-0
V van Vlag van China CHN Qiao: 0-2
V van Vlag van Japan JPN Sato: 0-2
Emmanuelle Coubat
Xiaoming Wang-Dréchou
dubbelspel (v)
9e
groep A 2de
V van Vlag van China CHN Deng / Qiao: 0-2
W van Vlag van Canada CAN Chiu / Geng: 2-0

Tennis pictogram.svg Tennis[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Guillaume Raoux enkelspel (m)
33e
1ste ronde: V van Vlag van Zimbabwe ZIM Black: 3-6, 6-3, 2-6
Arnaud Boetsch
17e
1ste ronde: W van Vlag van Nieuw-Zeeland NZL Steven: 6-2, 7-6(2)
2de ronde: V van Vlag van Spanje ESP Bruguera: 6-7(7), 6-4, 2-6
Arnaud Boetsch
Guillaume Raoux
dubbelspel (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Australië AUS T Woodbridge/Woodforde: 2-6, 6-3, 3-6
Nathalie Tauziat enkelspel (v)
33e
1ste ronde: V van Vlag van Argentinië ARG Sabatini: 5-7, 2-6
Mary Pierce
17e
1ste ronde: W van Vlag van Wit-Rusland BLR Barabanschikova: 6-3, 7-5
2de ronde: V van Vlag van Argentinië ARG Gorrachategui: 4-6, 6-1, 5-7
Mary Pierce
Nathalie Tauziat
dubbelspel (m)
9e
1ste ronde: W van Vlag van Polen POL Grzybowska/Olsza: 6-2, 3-6, 6-0
2de ronde: V van Vlag van Verenigde Staten USA Fernandez/G Fernandez: 4-6, 3-6

Football pictogram.svg Voetbal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Lionel Letizi
Martin Djetou
Jérôme Bonnissel
Florent Laville
Patrick Moreau
Claude Makelele
Vikash Dhorasoo
Florian Maurice
Antoine Sibierski
Robert Pires
Geoffray Toyes
Vincent Candela
Olivier Dacourt
Tony Vairelles
Vincent Fernández
Sylvain Wiltord
Sylvain Legwinski
Oumar Dieng
mannen
5e
groep B: 1ste
W van Vlag van Australië Australië: 2-0
G van Vlag van Spanje Spanje: 1-1
W van Vlag van Saoedi-Arabië Saoedi-Arabië: 2-1
kwartfinale:
V van Vlag van Portugal Portugal: 1-2
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Frankrijk Frankrijk 3 2 1 0 5 2 +3 7
2 Vlag van Spanje Spanje 3 2 1 0 5 3 +2 7
3 Vlag van Australië Australië 3 1 0 2 4 6 -2 3
4 Vlag van Saoedi-Arabië Saoedi-Arabië 3 0 0 3 2 5 -3 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
20 juli Miami Vlag van Frankrijk Frankrijk 2-0 Vlag van Australië Australië
22 juli Orlando Vlag van Frankrijk Frankrijk 1-1 Vlag van Spanje Spanje
24 juli Miami Vlag van Frankrijk Frankrijk 2-1 Vlag van Saoedi-Arabië Saoedi-Arabië
Kwartfinale
27 juli Miami Vlag van Portugal Portugal 2-1 Vlag van Frankrijk Frankrijk

Volleyball (indoor) pictogram.svg Volleybal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Beach
Jean-Philippe Jodard
Christian Penigaud
mannen
13e
1ste ronde: W van Vlag van Estland EST Keel/Kreen: 15-8
2de ronde: V van Vlag van Brazilië BRA Zé Marco/Emanuel: 1-15
herkansingen: W van Vlag van Japan JPN Takao/Setoyama: 15-12
herkansingen 2: V van Vlag van Australië AUS Prosser/Zahner: 13-15
Brigitte Lesage
Anabelle Prawerman
vrouwen
13e
1ste ronde: W van Vlag van Mexico MEX Hernandez/Soto: 15-11
2de ronde: V van Vlag van Verenigde Staten USA McPeak/Reno: 4-15
herkansingen: W van Vlag van Canada CAN Malowney/Oullette: 15-13
herkansingen 2: V van Vlag van Japan JPN Ishizaka/Nakano

Cycling (road) pictogram.svg Wielersport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Baan
Frédéric Magné sprint (m)
6e
kwalificatie: 14de in 10,602
1ste ronde: W van Vlag van Spanje ESP Moreno: 10,740
2de ronde: V van Vlag van Frankrijk FRA Rousseau
2de ronde herkansingen: 1ste in 11,035
3de ronde: V van Vlag van Australië AUS Neiwand
3de ronde herkansingen: 1ste in 10,975
kwartfinale: V van Vlag van Canada CAN Harnett: 1-2
5-8ste plek: 2de
Florian Rousseau
8e
kwalificatie: 8ste in 10,397
1ste ronde: W van Vlag van Zuid-Afrika RSA van Zyl: 11,296
2de ronde: W van Vlag van Frankrijk FRA Magné: 10,745
3de ronde: W van Vlag van Duitsland GER Pokorny: 10,828
kwartfinale: V van Vlag van Duitsland GER Fiedler: 0-2
5-8ste plek: 4de
Florian Rousseau tijdrit (m)
Goud
1.02,712 (OR)
Francis Moreau puntenkoers (m)
5e
21 punten
Philippe Ermenault individuele achtervolging (m)
Zilver
kwalificatie: 2de in 4.21,595
kwartfinale: W van Vlag van Argentinië ARG Perez: 4.22,826
halve finale: W van Vlag van Rusland RUS Markov: 4.24,082
finale: V van Vlag van Italië ITA Collinelli: 4.22,714
Christophe Capelle
Philippe Ermenault
Jean-Michel Monin
Francis Moreau
Hervé Thuet
ploegenachtervolging (m)
Goud
kwalificatie: 1ste in 4.09,570
kwartfinale: W van Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland: 4.08,965
halve finale: W van Vlag van Italië Italië: 4.06,880
finale: W van Vlag van Rusland Rusland: 4.05,930
Félicia Ballanger sprint (v)
Goud
kwalificatie: 2de in 11,277
1ste ronde: W van Vlag van Finland FIN Kasslin: 11,901
kwartfinale: W van Vlag van Estland EST Salumae: 2-0
halve finale: W van Vlag van Duitsland GER Neumann: 2-0
finale: W van Vlag van Australië AUS Ferris: 2-0
Nathalie Even-Lancien puntenkoers (v)
Goud
24 punten
Marion Clignet individuele achtervolging (v)
Zilver
kwalificatie: 2de in 3.35,774
kwartfinale: W van Vlag van Litouwen LTU Mažeikytė: 3.36,446
halve finale: W van Vlag van Duitsland GER Arndt: 3.35,412
finale: V van Vlag van Italië ITA Bellutti: 3.38,571
Moutainbike
Christophe Dupouey mannen
4e
2:25.03
Miguel Martinez
Brons
2:20.36
Laurence Leboucher vrouwen
11e
1:59.00
Sandra Temporelli
24e
2:06.57
Weg
Laurent Brochard tijdrit (m)
20e
1:09.22
Laurent Jalabert
13e
1:07.34
Laurent Brochard wegwedstrijd (m)
17e
4:56.33
Laurent Jalabert
21e
4:56.43
Frédéric Moncassin
107e
4:56.55
Didier Rous
83e
4:56.50
Richard Virenque
5e
4:55.10
Marion Clignet tijdrit (v)
5e
38.14
Jeannie Longo-Ciprelli
Zilver
37.00
Marion Clignet wegwedstrijd (v)
38e
2:41.50
Jeannie Longo-Ciprelli
Goud
2:36.13
Catherine Marsal
16e
2:37.06

Wrestling pictogram.svg Worstelen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Vrije stijl
David Legrand -52kg (m)
12e
1ste ronde: W van Vlag van Australië AUS Fitzgerald: 10-0
2de ronde: V van Vlag van Iran IRI Mohammadi: 0-5
3de ronde: V van Vlag van Japan JPN Sasayama: 5-12
Grieks-Romeins
Fréderic Magné -66kg (m)
Zilver
1ste ronde: W van Vlag van Rusland RUS Tretyakov: 8-0
2de ronde: W van Vlag van Japan JPN Miyake: 10-0
3de ronde: vrij
4de ronde: W van Vlag van Wit-Rusland BLR Madzhidov: 4-1
finale: V van Vlag van Polen POL Wolny: 0-7

Sailing pictogram.svg Zeilen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jean-Max de Chavigny mistral (m)
5e
37,0 punten: (7-5-10-1-14-5-2-7-10)
Philippe Presti finn (m)
15e
87,0 punten: (6-13-19-3-13-15-16-19-18-13)
Jean-Francois Berthet
Gwenael Berthet
470 (m)
6e
72,0 punten: (16-6-9-28-15-23-3-2-17-3-1)
Maud Herbert mistral (v)
8e
46,0 punten: (8-1-17-8-1-9-11-10-9)
Florence Le Brun
Annabel Chaulvin
470 (v)
15e
98,0 punten: (13-13-PMS-12-7-5-19-14-13-11-10)
Guillaume Florent laser
15e
136,0 punten: (7-17-14-12-25-21-21-8-14-22-DSQ)
Frederic Le Peutrec
Franck Citeau
tornado
6e
46,0 punten: (8-1-3-7-8-4-5-11-4-6-9)
Marc Bouet
Sylvain Chtounder
Gildas Morvan
soling
11e
69,0 punten: (11-DSQ-6-17-9-13-10-7-3-10)

Swimming pictogram.svg Zwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Christophe Kalfayan 50m vrije slag (m)
14e
serie 8: 6de in 22,83
finale B: 6de in 22,96
Nicolas Gruson 100m vrije slag (m)
23e
serie 5: 5de in 50,71
Christophe Bordeau 200m vrije slag (m)
24e
serie 5: 7de in 1.52,17
Yann de Fabrique 400m vrije slag (m)
14e
serie 4: 5de in 3.55,42
finale B: 7de in 3.56,46
1500m vrije slag (m)
17e
serie 4: 7de in 14.50,49
Franck Schott 100m rugslag (m)
16e
serie 5: 3de in 55,77
finale: 8ste in 55,73
Vladimir Latocha 100m schoolslag (m)
9e
serie 6: 5de in 1.02,80
finale B: 1ste in 1.02,28
Stéphan Perrot 200m schoolslag (m)
23e
serie 4: 6de in 2.18,58
Jean-Christophe Sarnin
9e
serie 4: 3de in 2.15,27
finale B: 6de in 2.16,26
Franck Esposito 100m vlinderslag (m)
14e
serie 6: 3de in 55,77
finale B: 6de in 54,02
David Abrard 200m vlinderslag (m)
15e
serie 4: 6de in 2.00,60
finale B: 7de in 2.01,25
Franck Esposito
4e
serie 4: 4de in 1.58,79
finale: 4de in 1.58,10 (NR)
Xavier Marchand 200m wisselslag (m)
14e
serie 4: 2de in 2.03,17
finale: 8ste in 2.04,29
Ludovic Dépickère
Nicolas Gruson
Peirrick Chavatte
Frédéric Lefevre
4x100m vrije slag (m)
11e
serie 3: 4de in 3.21,79
Yann de Fabrique
Lionel Poirot
Bruno Orson
Christophe Bordeau
4x200m vrije slag (m)
8e
serie 3: 3de in 7.22,98
finale: 8ste in 7.24,85
Franck Schott
Vladimir Latocha
Franck Esposito
Nicolas Gruson
4x100m wisselslag (m)
11e
serie 2: 3de in 3.42,94
Casey Legler 50m vrije slag (v)
29e
serie 4: 8ste in 26,52
Solenne Figuès 100m vrije slag (v)
20e
serie 4: 6de in 56,90
200m vrije slag (v)
12e
serie 5: 6de in 2.02,75
finale B: 4de in 2.01,47
Laëtitia Choux 400m vrije slag (v)
24e
serie 1: 1ste in 4.21,39
Hélène Ricardo 100m rugslag (v)
19e
serie 3: 5de in 1.04,03
200m rugslag (v)
15e
serie 3: 4de in 2.14,18
finale B: 7de in 2.16,29
Karine Brémond 100m schoolslag (v)
25e
serie 5: 8ste in 1.11,80
200m schoolslag (v)
29e
serie 2: 1ste in 2.36,26
Cécile Jeanson 100m vlinderslag (v)
13e
serie 4: 6de in 1.01,58
finale B: 5de in 1.01,20
200m vlinderslag (v)
10e
serie 4: 2de in 2.13,58
finale B: 2de in 2.12,99
Nadège Cliton 200m wisselslag (v)
36e
serie 3: 8ste in 2.25,25
400m wisselslag (v)
31e
serie 2: 8ste in 5.06,46
Solenne Figuès
Jacqueline Delord
Casey Legler
Marianne Le Verge
4x100m vrije slag (v)
10e
serie 1: 4de in 3.48,40
Marianne Le Verge
Hélène Ricardo
Laëtitia Choux
Solenne Figuès
4x200m vrije slag (v)
14e
serie 1: 4de in 8.18,90
Hélène Ricardo
Karine Brémond
Cécile Jeanson
Solenne Figuès
4x100m wisselslag (v)
16e
serie 1: 6de in 4.15,69