Duitsland op de Olympische Zomerspelen 1996

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Duitsland op de Olympische Zomerspelen 1996
Land Duitsland
IOC-landcode GER
NOC Deutscher Olympischer Sportbund
(de) externe link
Olympische Zomerspelen 1996 in Atlanta
Vlaggendrager Arnd Schmitt
Aantal deelnemers 466 (187 vrouwen)
Aantal disciplines 26
Medailles
Rang: 3
goud
20
zilver
18
brons
27
totaal
65
Duitsland op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952
1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Duitsland op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952
1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Andere gerelateerde deelnames
Vlag van Saarland Saarland (1952)
Vlag van Duitsland Duits eenheidsteam (19561964)
Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland (19681988)
Vlag van de DDR DDR (19681988)
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Duitsland nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1996 in Atlanta, Verenigde Staten.

Medaillewinnaars[bewerken]

Sport Olympiër Discipline Medaille
Atletiek Lars Riedel discuswerpen (m) Goud
Astrid Kumbernuss kogelstoten (v)
Ilke Wyludda discuswerpen (v)
Gymnastiek Andreas Wecker rekstok (m)
Judo Udo Quellmalz -65kg (m)
Kanovaren Oliver Fix K-1 slalom (m)
Andreas Dittmer
Gunar Kirchbach
C-2 1000m (m)
Kay Bluhm
Torsten Gutsche
K-2 500m (m)
Detlef Hofman
Thomas Reineck
Olaf Winter
Mark Zabel
K-4 1000m (m)
Birgit Fischer
Manuela Mucke
Anett Schuck
Ramona Portwich
K-4 500m (m)
Paardensport Isabell Werth dressuur individueel
Klaus Balkenhol
Martin Schaudt
Monica Theodorescu
Isabell Werth
dressuur team
Ulrich Kirchhoff springconcours individueel
Ludger Beerbaum
Ulrich Kirchhoff
Lars Nieberg
Franke Sloothaak
springconcours team
Roeien Andreas Hajek
André Steiner
Stephan Volkert
André Willms
dubbel-vier (m)
Kathrin Boron
Kerstin Köppen
Katrin Rutschow
Jana Sorgers
dubbel-vier (v)
Schietsport Ralf Schumann 25m snelvuurpistool (m)
Christian Klees 50m geweer liggend (m)
Wielersport Jens Fiedler sprint (m)
Zeilen Thomas Flach
Bernd Jäkel
Jochen Schümann
soling
Atletiek Frank Busemann tienkamp (m) Zilver
Boksen Oktay Urkal -63,5kg (m)
Boogschieten Barbara Mensing
Sandra Wagner
Cornelia Pfohl
team (v)
Gewichtheffen Marc Huster -83kg (m)
Ronny Weller +108kg (m)
Kanovaren Kay Bluhm
Torsten Gutsche
K-2 1000m (m)
Birgit Fischer
Ramona Portwich
K-2 500m (v)
Roeien Roland Baar
Wolfram Huhn
Detlef Kirchhoff
Mark Kleinschmidt
Frank Richter
Thorsten Streppelhoff
Peter Thiede
Ulrich Viefers
Marc Weber
acht (m)
Schietsport Petra Horneber 10m luchtgeweer (v)
Susanne Kiermayer dubbeltrap (v)
Schoonspringen Jan Hempel 10m toren (m)
Annika Walter 10m toren (v)
Worstelen Thomas Zander -82kg Grieks-Romeins (m)
Zwemmen Sandra Völker 100m vrije slag (v)
Franziska van Almsick 200m vrije slag (v)
Dagmar Hase 400m vrije slag (v)
800m vrije slag (v)
Dagmar Hase
Kerstin Kielgass
Franziska van Almsick
Sandra Völker
Meike Freitag
Simone Osygus
4x200m vrije slag (v)
Atletiek Florian Schwarthoff 110m horden (m) Brons
Andrej Tiwontschik polsstokhoogspringen (m)
Grit Breuer
Linda Kisabaka
Uta Rohländer
Anja Rücker
4x400m (v)
Boksen Zoltan Lunka -51kg (m)
Thomas Ulrich -81kg (m)
Luan Krasniqi -91kg (m)
Gewichtheffen Oliver Caruso -91kg (m)
Judo Richard Trautmann -60kg (m)
Marko Spittka -86kg (m)
Frank Möller +95kg (m)
Johanna Hagn +72kg (v)
Kanovaren Thomas Becker K-1 slalom (m)
André Ehrenberg
Michael Senft
C-2 slalom (m)
Roeien Thomas Lange skiff (m)
Schermen Sabine Bau
Anja Fichtel-Mauritz
Monika Weber
floret team (v)
Tafeltennis Jörg Roßkopf enkelspel (m)
Tennis Marc-Kevin Goellner
David Prinosil
dubbelspel (m)
Wielersport Judith Arndt individuele achtervolging (v)
Worstelen Arawat Sabejew -100kg vrije stijl (m)
Maik Bullmann -90kg Grieks-Romeins (m)
Zwemmen Mark Warnecke 100m schoolslag (m)
Mark Pinger
Christian Tröger
Bengt Zikarsky
Björn Zikarsky
Alexander Lüderitz
4x100m vrije slag (m)
Aimo Heilmann
Christian Keller
Christian Tröger
Steffen Zesner
Konstantin Dubrovin
Oliver Lampe
4x200m vrije slag (m)
Sandra Völker 50m vrije slag (v)
Dagmar Hase 200m vrije slag (v)
Cathleen Rund 200m rugslag (v)
Antje Buschschulte
Simone Osygus
Franziska van Almsick
Sandra Völker
Meike Freitag
4x100m vrije slag (v)

Deelnemers en resultaten[bewerken]

(m) = mannen, (v) = vrouwen

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Marc Blume 100m (m) 26e serie 6: 3de in 10,33
kwartfinale 1: 6de in 10,33
Joachim Dehmel 800m (m) 25e serie 1: 5de in 2.47,12
Nico Motchebon 5e serie 2: 2de in 1.45,82
halve finale 1: 2de in 1.45,40
finale: 5de in 1.43,91
Michael Gottschalk 1500m (m) 38e serie 2: 11de in 3.56,46
Dieter Baumann 5000m (m) 4e serie 2: 6de in 13.52,00
halve finale 2: 3de in 14.03,75
finale: 4de in 13.08,81
Stéphane Franke 14e serie 3: 10de in 14.06,34
halve finale 1: 9de in 13.40,49
finale: 14de in 13.44,64
Stéphane Franke 10000m (m) 4e serie 2: 7de in 28.24,30
'finale: 9de in 27.59,08
Claude Edorh 110m horden (m) 23e serie 1: 4de in 13,74
kwartfinale 3: 6de in 13,64
Eric Kaiser 13e serie 4: 2de in 13,64
kwartfinale 1: niet gefinisht
halve finale 1: 8ste in 13,59
Florian Schwarthoff Brons serie 2: 1ste in 13,39
kwartfinale 2: 2de in 13,27
halve finale 2: 1ste in 13,13
finale: 3de in 13.17
Kim Bauermeister 3000m steeplechase (m) 24e serie 2: 8ste in 8.36,86
halve finale 1: 12de in 8.51,83
Steffen Brand 6e serie 3: 4de in 8.31,18
halve finale 2: 3de in 8.19,11
finale: 6de in 8.18,52
Martin Strege 10e serie 1: 6de in 8.32,76
halve finale 1: 5de in 8.27,99
finale: 10de in 8.30,31
Michael Huke
Marc Blume
Holger Blume
Florian Schwarthoff
Andreas Ruth
4x100m (m) DNF serie 2: 2de in 38,77
halve finale 1: niet gefinisht
Rico Lieder
Andreas Hein
Kai Karsten
Thomas Schönlebe
4x400m (m) 17e serie 5: 4de in 3.05,16
Konrad Dobler marathon (m) 48e 2:21.12
Stephan Freigang DNF niet gefinisht
Nischan Daimer 20km snelwandelen (m) 15e 1:23.23
Andreas Erm 24e 1:25.08
Robert Ihly 17e 1:23.47
Axel Noack 50km snelwandelen (m) 12e 3:51.55
Thomas Wallstab 15e 3:54.48
Ronald Weigel DNF niet gefinisht
Georg Ackermann verspringen (m) 21e kwalificatie groep B: 11de met 7,86m
Hans-Peter Lott DNF kwalificatie groep A: geen geldige sprong
Charles Friedek hink-stap-springen (m) 14e kwalificatie groep B: 6de met 16,71m
CWolfgang Kreißig hoogspringen (m) 9e kwalificatie groep B: 5de met 2,28m
finale: 9de met 2,29m
Tim Lobinger polsstokhoogspringen (m) 7e kwalificatie groep A: 1ste met 5,70m
finale: 7de met 5,80m
Michael Stolle 9e kwalificatie groep A: 6de met 5,70m
finale: 9de met 5,70m
Andrej Tiwontschik Brons kwalificatie groep B: 4de met 5,70m
finale: 3de met 5,92m (OR)
Oliver-Sven Buder kogelstoten (m) 5e kwalificatie groep A: 1ste met 20,43m
finale: 5de met 20,51m
Michael Mertens 16e kwalificatie groep A: 8ste met 19,07m
Dirk Urban 13e kwalificatie groep B: 7de met 19,39m
Michael Möllenbeck discuswerpen (m) 35e kwalificatie groep B: 7de met 55,18m
Lars Riedel Goud kwalificatie groep A: 1ste met 64,66m
finale: 1ste met 69,40m (OR)
Jürgen Schult 6e kwalificatie groep A: 5de met 62,56m
finale: 6de met 64,62m
Peter Blank speerwerpen (m) 9e kwalificatie groep A: 5de met 82,58m
finale: 9de met 81,82m
Raymond Hecht 4e kwalificatie groep A: 4de met 83,24m
finale: 4de met 86,88m
Boris Henry 5e kwalificatie groep B: 4de met 83,22m
finale: 5de met 85,68m
Claus Dethloff kogelslingeren (m) 14e kwalificatie groep A: 7de met 74,60m
Karsten Kobs 18e kwalificatie groep B: 9de met 74,20m
Heinz Weis 5e kwalificatie groep A: 2de met 77,84m
finale: 5de met 79,78m
Frank Busemann tienkamp (m) Zilver 8706 punten
Frank Müller 14e 8253 punten
Dirk-Achim Pajonk 20e 8045 punten
Silke Lichtenhagen 100m (v) 25e serie 4: 3de in 11,30
kwartfinale 3: 7de in 11,53
Melanie Paschke 10e serie 2: 2de in 11,27
kwartfinale 4: 4de in 11,18
halve finale 2: 6de in 11,14
Andrea Philipp 17e serie 7: 3de in 11,32
kwartfinale 2: 5de in 11,38
Melanie Paschke 200m (v) 12e serie 1: 3de in 22,93
kwartfinale 2: 3de in 22,84
halve finale 2: 6de in 22,81
Grit Breuer 400m (v) 8e serie 5: 2de in 52,20
kwartfinale 1: 2de in 50,57
halve finale 1: 4de in 50,75
finale: 8ste in 50,71
Linda Kisabaka 800m (v) 10e serie 2: 3de in 1.59,56
halve finale 1: 6de in 1.59,23
Sylvia Kühnemund 1500m (v) 22e serie 2: 7de in 4.14,35
halve finale 2: 10de in 4.16,85
Carmen Wüstenhagen 14e serie 1: 4de in 4.10,06
halve finale 1: 7de in 4.11,47
Claudia Lokar 5000m (v) 15e serie 2: 6de in 15.28,35
Petra Wassiluk 18e serie 1: 7de in 15.37,76
Kathrin Ullrich-Weßel 10000m (v) 28e serie 1: 13de in 33.31,67
Kristin Patzwahl 100m horden (v) 14e serie 4: 4de in 12,98
kwartfinale 3: 3de in 12,91
halve finale 1: 7de in 13,05
Birgit Wolf 25e serie 1: 5de in 13,16
kwartfinale 4: 5de in 13,08
Heike Meißner 400m horden (v) 5e serie 4: 2de in 55,05
halve finale 1: 3de in 54,27
finale: 5de in 54,03
Silvia Rieger 8e serie 2: 3de in 55,33
halve finale 2: 2de in 54,27
finale: 8ste in 54,57
Andrea Philipp
Silke Lichtenhagen
Melanie Paschke
Silke Knoll
4x100m (v) DNF serie 2: niet gefinisht
Uta Rohländer
Linda Kisabaka
Anja Rücker
Grit Breuer
4x400m (v) Brons serie 2: 1ste in 3.24,08
finale: 3de in 3.21,14
Katrin Dörre-Heinig marathon (v) 4e 2:28.45
Sonja Krolik-Oberem 8e 2:31.16
Uta Pippig DNF niet gefinisht
Kathrin Born-Boyde 10km snelwandelen (v) 15e 44.50
Beate Anders-Gummelt DNF niet gefinisht
Petra Lobinger hink-stap-springen (v) DNF kwalificatie groep B: geen geldige sprong
Alina Astafei hoogspringen (v) 5e kwalificatie groep B: 1ste met 1,93m
finale: 5de met 1,96m
Astrid Kumbernuss kogelstoten (v) Goud kwalificatie groep A: 1ste met 19,93m
finale: 1ste met 20,56m
Kathrin Neimke 7e kwalificatie groep B: 5de met 19,02m
finale: 7de met 18,92m
Stephanie Storp 6e kwalificatie groep B: 2de met 19,29m
finale: 6de met 19,06m
Franka Dietzsch discuswerpen (v) 4e kwalificatie groep B: 2de met 63,94m
finale: 4de met 65,48m
Anja Gündler 11e kwalificatie groep B: 3de met 63,80m
finale: 11de met 61,16m
Ilke Wyludda Goud kwalificatie groep A: 1ste met 66,78m
finale: 1ste met 69,66m
Karen Forkel speerwerpen (v) 6e kwalificatie groep B: 6de met 60,84m
finale: 6de met 64,18m
Steffi Nerius 9e kwalificatie groep A: 5de met 60,98m
finale: 9de met 60,20m
Silke Renk 13e kwalificatie groep B: 7de met 59,70m
Peggy Beer zevenkamp (v) 13e 6234 punten
Sabine Braun 7e 6317 punten
Mona Steigauf 11e 6246 punten

Badminton pictogram.svg Badminton[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Michael Helber enkelspel (m) 17e 1ste ronde: W van Vlag van Wit-Rusland BLR Korchouk: 15-12, 15-1
2de ronde: V van Vlag van Chinees Taipei TPE Liu: 15-8, 0-15, 2-15
Oliver Pongratz 33e 1ste ronde: V van Vlag van China CHN Yu: 5-15, 15-12, 1-15
Michael Helber
Michael Keck
dubbelspel (m) 9e 1ste ronde: W van Vlag van Zweden SWE Axelsson/Jönsson: 15-8, 15-13
2de ronde: V van Vlag van Rusland RUS Antropov/Zuyev: 1-15, 7-15
Katrin Schmidt
Kerstin Ubben
dubbelspel (v) 9e 1ste ronde: W van Vlag van Mauritius MRI de Souza/Jean-Pierre: 15-1, 15-2
2de ronde: V van Vlag van China CHN Ge/Gu: 3-15, 6-15
Michael Keck
Karen Stechmann
dubbelspel (g) 17e 1ste ronde: V van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Ponting/Wright: 10-15, 14-18

Boxing pictogram.svg Boksen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Zoltan Lunka -51kg (m) Brons 1ste ronde: W van Vlag van Mexico MEX Castillo: 13-7
2de ronde: W van Vlag van Indonesië INA Ballo: 18-12
kwartfinale: W van Vlag van Algerije ALG Assous: 19-6
halve finale: V van Vlag van Kazachstan KAZ Jumadilov: 6-12
Falk Huste -57kg (m) 5e 1ste ronde: W van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Burke: 13-9
2de ronde: W van Vlag van Oezbekistan UZB Ibragimov: 8-4
kwartfinale: V van Vlag van Bulgarije BUL Todorov: 6-14
Oktay Urkal -63,5kg (m) Zilver 1ste ronde: W van Vlag van Filipijnen PHI Galido: 19-2
2de ronde: W van Vlag van Verenigde Staten USA Diaz: 14-6
kwartfinale: W van Vlag van Frankrijk FRA Mouchi: 19-8
halve finale: W van Vlag van Tunesië TUN Missaoui: 20-6
finale: V van Vlag van Cuba CUB Vinent: 13-20
Markus Beyer -71kg (m) 5e 1ste ronde: W van Vlag van Roemenië ROU Vastag: 17-12
2de ronde: W van Vlag van Hongarije HUN Mizsei: 14-6
kwartfinale: V van Vlag van Kazachstan KAZ Ibraimov: 9-19
Sven Ottke -75kg (m) 9e 1ste ronde: W van Vlag van Frankrijk FRA Mendy: 11-4
2de ronde: V van Vlag van Cuba CUB Hernandez: 0-5
Thomas Ulrich -81kg (m) Brons 1ste ronde: W van Vlag van Australië AUS Timeri: 21-7
2de ronde: W van Vlag van Zweden SWE Kone: 24-9
kwartfinale: W van Vlag van Brazilië BRA Bispo Jr: 14-7
halve finale: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Lee: 8-12
Luan Krasniqi -91kg (m) Brons 1ste ronde: W van Vlag van Oezbekistan UZB Chagayev: 12-4
2de ronde: W van Vlag van Rusland RUS Kshinin: 10-2
kwartfinale: W van Vlag van Wit-Rusland BLR Dychkov: 10-5
halve finale: V van Vlag van Cuba CUB Savon: walk-over
René Monse +91kg (m) 5e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Egypte EGY Ahmed: 12-9
kwartfinale: V van Vlag van Rusland RUS Lezin: 5-9

Archery pictogram.svg Boogschieten[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Barbara Mensing individueel (v) 8e plaatsingsronde: 42ste met 632 punten
1ste ronde: W van Vlag van Rusland RUS Tutachukova: 150-145
2de ronde: W van Vlag van Indonesië INA Lantang: 144-141
3de ronde: W van Vlag van Moldavië MDA Valeeva: 163-158
kwartfinale: V van Vlag van China CHN He: 93-103
Cornelia Pfohl 40e plaatsingsronde: 47ste met 621 punten
1ste ronde: V van Vlag van Wit-Rusland BLR Zabugina: 150-152
Sandra Wagner-Sachse 34e plaatsingsronde: 24ste met 6640 punten
1ste ronde: V van Vlag van Chinees Taipei TPE Lin: 158-162
Barbara Mensing
Cornelia Pfohl
Sandra Wagner-Sachse
team (v) Zilver plaatsingsronde: 11de met 1893 punten
1ste ronde: W van Vlag van Italië Italië: 245-236
kwartfinale: W van Vlag van China China: 232-231
halve finale: W van Vlag van Turkije Turkije: 239-237
finale: V van Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea: 235-245

Weightlifting pictogram.svg Gewichtheffen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Andreas Behm -70kg (m) 10e trekken: 10de met 147,5kg
stoten: 8ste met 180kg
totaal: 327,5kg
Andrey Poitschke -76kg (m) 10e trekken: 11de met 155kg
stoten: 10de met 180kg
totaal: 335kg
Ingo Steinhöfel 6e trekken: 5de met 160kg
stoten: 7de met 187,5kg
totaal: 347,5kg
Marc Huster -83kg (m) Zilver trekken: 2de met 170kg
stoten: 1ste met 213,5kg
totaal: 383,5kg
Oliver Caruso -91kg (m) Brons trekken: 4de met 175kg
stoten: 1ste met 215kg
totaal: 390kg
Igor Sadykov -99kg (m) 7e trekken: 5de met 177,5kg
stoten: 7de met 207,5kg
totaal: 385kg
Mario Kalinke -108kg (m) 9e trekken: 8ste met 177,5kg
stoten: 10de met 212,5kg
totaal: 390kg
Dimitri Prochorow 11e trekken: 12de met 175kg
stoten: 6de met 215kg
totaal: 390kg
Manfred Nerlinger +108kg (m) 9e trekken: 6de met 185kg
stoten: 5de met 237,5kg
totaal: 422,5kg
Ronny Weller Zilver trekken: 1ste met 200kg
stoten: 2de met 255kg
totaal: 455kg

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gymnastiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Marius Tobü ringen (m) 7e kwalificatie: 3de met 19,350 punten
finale: 7de met 9,737 punten
Andreas Wecker 5e kwalificatie: 9de met 19,350 punten
finale: 5de met 9,762 punten
Andreas Wecker rekstok (m) Goud kwalificatie: 3de met 19,387 punten
finale: 1ste met 9,850 punten
Valeri Belenki meerkamp individueel (m) 6e kwalificatie: 15de met 113,910 punten
finale: 6de met 57,848 punten
Uwe Billerbeck 101e kwalificatie: 101ste met 75,399 punten
Jan-Peter Nikiferow 23e kwalificatie: 24ste met 113,198 punten
finale: 23ste met 56,824 punten
Karsten Oelsch 75e kwalificatie: 75ste met 100,461 punten
Marius Tobü 110e kwalificatie: 110de met 45,100 punten
Oliver Walther 32e kwalificatie: 32ste met 112,562 punten
Andreas Wecker 13e kwalificatie: 9de met 114,474 punten
finale: 13de met 57,412 punten
Valeri Belenki
Uwe Billerbeck
Jan-Peter Nikiferow
Karsten Oelsch
Marius Tobü
Oliver Walther
Andreas Wecker
meerkamp team (m) 7e 567,405 punten
Yvonne Pioch meerkamp individueel (v) 72e kwalificatie: 72ste met 69,687 punten
Kathleen Stark 55e kwalificatie: 55ste met 73,537 punten

Handball pictogram.svg Handbal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen[bewerken]

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Andreas Thiel
Christian Scheffler
Christian Schwarzer
Daniel Stephan
Holger Löhr
Jan Fegter
Jan Holpert
Karsten Kohlhaas
Klaus-Dieter Petersen
Markus Baur
Martin Schmidt
Martin Schwalb
Stefan Kretzschmar
Thomas Knorr
Volker Zerbe
mannen 7e groep B: 4de
W van Vlag van Brazilië Brazilië: 30-20
V van Vlag van Spanje Spanje: 20-22
V van Vlag van Egypte Egypte: 22-24
W van Vlag van Algerije Algerije: 25-23
W van Vlag van Frankrijk Frankrijk: 24-23
7-8ste plek:
W van Vlag van Zwitserland Zwitserland: 23-16
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Frankrijk Frankrijk 5 4 0 1 145 114 +31 8
2 Vlag van Spanje Spanje 5 4 0 1 114 97 +17 8
3 Vlag van Egypte Egypte 5 3 0 2 113 103 +10 6
4 Vlag van Duitsland Duitsland 5 3 0 2 121 112 +9 6
3 Vlag van Algerije Algerije 5 0 1 4 95 117 -22 1
4 Vlag van Brazilië Brazilië 5 0 1 4 100 145 -45 1
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
24 juli Atlanta Vlag van Duitsland Duitsland 30-20 Vlag van Brazilië Brazilië
25 juli Atlanta Vlag van Spanje Spanje 22-20 Vlag van Duitsland Duitsland
27 juli Atlanta Vlag van Duitsland Duitsland 22-24 Vlag van Egypte Egypte
29 juli Atlanta Vlag van Duitsland Duitsland 25-23 Vlag van Algerije Algerije
31 juli Atlanta Vlag van Frankrijk Frankrijk 23-24 Vlag van Duitsland Duitsland
7-8ste plek
2 augustus Atlanta Vlag van Zwitserland Zwitserland 16-23 Vlag van Duitsland Duitsland

Vrouwen[bewerken]

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Andrea Bölk
Bianca Urbanke
Tine Lindemann
Csilla Elekes
Eike Bram
Emilia Luca
Eva Kiss-Györi
Franziska Heinz
Grit Jurack
Heike Murrweiss
Marlies Waelzer
Melanie Schliecker
Michaela Erler
Michaela Schanze
Miroslava Ritskiavitchius
vrouwen 6e groep A: 3de
V van Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea: 20-33
V van Vlag van Noorwegen Noorwegen: 23-28
W van Vlag van Angola Angola: 27-12
5-6de plek:
V van Vlag van China China: 26-28
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 3 3 0 0 83 60 +23 6
2 Vlag van Noorwegen Noorwegen 3 2 0 1 79 66 +13 4
3 Vlag van Duitsland Duitsland 3 1 0 2 70 73 -3 2
4 Vlag van Angola Angola 3 0 0 3 49 82 -23 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
26 juli Atlanta Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 33-20 Vlag van Duitsland Duitsland
28 juli Atlanta Vlag van Duitsland Duitsland 23-28 Vlag van Noorwegen Noorwegen
30 juli Atlanta Vlag van Duitsland Duitsland 27-12 Vlag van Angola Angola
5-6de plaats
1 augustus Atlanta Vlag van Duitsland Duitsland 27-28 Vlag van China China

Field hockey pictogram.svg Hockey[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen[bewerken]

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Christopher Reitz
Michael Knauth
Jan-Peter Tewes
Carsten Fischer
Christian Blunck
Stefan Saliger
Björn Emmerling
Patrick Bellenbaum
Sven Meinhardt
Christoph Bechmann
Oliver Domke
Andreas Becker
Michael Green
Klaus Michler
Volker Fried
Christian Mayerhöfer
mannen 7e groep A: 2de
V van Vlag van Spanje Spanje: 0-1
G van Vlag van India India: 1-1
W van Vlag van Pakistan Pakistan: 3-1
W van Vlag van Argentinië Argentinië: 3-0
W van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten: 3-0
halve finale:
V van Vlag van Nederland Nederland: 1-3
bronzen finale:
V van Vlag van Australië Australië: 2-3
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Spanje Spanje 5 4 1 0 14 5 +9 8
2 Vlag van Duitsland Duitsland 5 3 1 1 10 3 +7 7
3 Vlag van India India 5 2 2 1 8 3 +5 5
4 Vlag van Pakistan Pakistan 5 2 1 2 11 8 +3 5
5 Vlag van Argentinië Argentinië 5 2 0 3 9 13 -4 4
6 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 5 0 0 5 3 23 -20 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
20 juli Atlanta Vlag van Spanje Spanje 1-0 Vlag van Duitsland Duitsland
22 juli Atlanta Vlag van Duitsland Duitsland 1-1 Vlag van Argentinië Argentinië
24 juli Atlanta Vlag van Duitsland Duitsland 3-1 Vlag van Argentinië Argentinië
26 juli Atlanta Vlag van Duitsland Duitsland 3-0 Vlag van Argentinië Argentinië
28 juli Atlanta Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 0-3 Vlag van Duitsland Duitsland
Halve finale
31 juli Atlanta Vlag van Duitsland Duitsland 1-3 Vlag van Nederland Nederland
Bronzen finale
2 augustus Atlanta Vlag van Australië Australië 3-2 Vlag van Duitsland Duitsland

Vrouwen[bewerken]

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Susie Wollschläger
Birgit Beyer
Vanessa Schmoranzer
Tanja Dickenscheid
Nadine Ernsting-Krienke
Simone Thomaschinski
Irina Kuhnt
Melanie Cremer
Franziska Hentschel
Kristina Peters
Eva Hagenbäumer
Britta Becker
Natascha Keller
Philippa Suxdorf
Heike Lätzsch
Katrin Kauschke
vrouwen 7e voorronde: 6de
W van Vlag van Argentinië Argentinië: 2-0
W van Vlag van Spanje Spanje: 2-1
V van Vlag van Australië Australië: 0-1
V van Vlag van Nederland Nederland: 3-4
G van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten: 1-1
V van Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië: 2-3
V van Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea: 0-1
Voorronde
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Australië Australië 7 6 1 0 24 4 +20 13
2 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 7 4 1 2 18 9 +9 10
3 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië 7 3 2 2 12 11 +1 8
4 Vlag van Nederland Nederland 7 3 2 2 15 15 0 8
5 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 7 2 2 3 8 11 -3 6
6 Vlag van Duitsland Duitsland 7 2 1 4 10 11 -1 5
7 Vlag van Argentinië Argentinië 7 2 1 4 7 21 -14 5
8 Vlag van Spanje Spanje 7 0 1 6 5 17 -12 1
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
22 juli Atlanta Vlag van Argentinië Argentinië 0-2 Vlag van Duitsland Duitsland
22 juli Atlanta Vlag van Spanje Spanje 1-2 Vlag van Duitsland Duitsland
22 juli Atlanta Vlag van Australië Australië 1-0 Vlag van Duitsland Duitsland
22 juli Atlanta Vlag van Nederland Nederland 4-3 Vlag van Duitsland Duitsland
22 juli Atlanta Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 1-1 Vlag van Duitsland Duitsland
28 juli Atlanta Vlag van Duitsland Duitsland 2-3 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
30 juli Atlanta Vlag van Duitsland Duitsland 0-1 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea

Judo pictogram.svg Judo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Richard Trautmann -60kg (m) Brons 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Verenigde Staten USA Sunada
3de ronde: W van Vlag van Wit-Rusland BLR Bagirov
kwartfinale: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Kim
halve finale: V van Vlag van Italië ITA Giovinazzo
bronzen finale: W van Vlag van Rusland RUS Ozhegin
Udo Quellmalz -65kg (m) Goud 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Dominicaanse Republiek DOM Figuereo
3de ronde: W van Vlag van Cuba CUB Hernández
kwartfinale: W van Vlag van Portugal POR Almeida
halve finale: W van Vlag van België BEL Laats
finale: W van Vlag van Japan JPN Nakamura
Martin Schmidt -71kg (m) 7e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Polen POL Wojdan
3de ronde: W van Vlag van Hongarije HUN Hajtos
kwartfinale: V van Vlag van Japan JPN Nakamura
herkansingen: W van Vlag van Oostenrijk AUT Schleicher
herkansingen 2: V van Vlag van Verenigde Staten USA Pedro
Stefan Dott -78kg (m) 5e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Nicaragua NCA Dixon
3de ronde: W van Vlag van België BEL Laats
kwartfinale: W van Vlag van Turkije TUR Uznadze
halve finale: V van Vlag van Frankrijk FRA Bouras
bronzen finale: V van Vlag van Georgië GEO Liparteliani
Marko Spittka -86kg (m) Brons 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Georgië GEO Alimzhanov
3de ronde: W van Vlag van Brazilië BRA Zanol
kwartfinale: W van Vlag van Canada CAN Gill
halve finale: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Jeon
bronzen finale: W van Vlag van Japan JPN Yoshida
Detlef Knorrek -95kg (m) 21e 1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Portugal POR Soares
Frank Möller +95kg (m) Brons 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Nederland NED Ebbers
3de ronde: V van Vlag van Spanje ESP Pérez
herkansingen: W van Vlag van Turkije TUR Tatarogli
herkansingen 2: W van Vlag van Hongarije HUN Csösz
herkansingen 3: W van Vlag van Rusland RUS Kossorotov
bronzen finale: W van Vlag van Japan JPN Ogawa
Jana Perlberg -48kg (v) 15e 1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Polen POL Roszkowska
Alexa von Schwichow -52kg (v) 9e 1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Cuba CUB Verdecia
herkansingen: V van Vlag van Japan JPN Sugawara
Susann Singer -61kg (v) 9e 1ste ronde: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Jung
herkansingen: W van Vlag van Malta MLT Pace
herkansingen 2: V van Vlag van Turkije TUR Kobas
Anja von Rekowski -66kg (v) 14e 1ste ronde: W van Vlag van Italië ITA Pierantozzi
2de ronde: V van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Sweatman
Hannah Ertel -72kg (v) 7e 1ste ronde: W van Vlag van Verenigde Staten USA Bacher
2de ronde: V van Vlag van Japan JPN Tanabe
herkansingen: W van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Howey
herkansingen 2: V van Vlag van Cuba CUB Luna
Johanna Hagn +72kg (v) Brons 1ste ronde: W van Vlag van Nederland NED Seriese
2de ronde: W van Vlag van Italië ITA Burgatta
kwartfinale: V van Vlag van China CHN Sun
herkansingen: W van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Rogers
herkansingen 2: W van Vlag van Brazilië BRA da Silva
bronzen finale: W van Vlag van Polen POL Maksymow

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanovaren[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Slalom
Vitus Husek C-1 (m) 12e 164,29
Sören Kaufmann 17e 168,43
Martin Lang 7e 159,91
André Ehrenberg
Michael Senft
C-2 (m) Brons 163,72
Manfred Berro
Michael Trummer
4e 163,72
Thomas Becker K-1 (m) Brons 142,79
Oliver Fix Goud 141,22
Jochen Lettmann 8e 145,99
Elisabeth Micheler-Jones K-1 (v) 10e 176,56
Kordula Striepecke 11e 176,98
Sprint
Thomas Zereske C-1 500m (m) 5e serie 2: 1ste in 1.53,840
finale: 5de in 1.52,358
Patrick Schulze C-1 1000m (m) 4e serie 1: 2de in 4.21,114
finale: 4de in 3.57,778
Andreas Dittmer
Gunar Kirchbach
C-2 500m (m) 4e serie 2: 2de in 1.45,145
halve finale 2: 2de in 1.43,650
finale: 4de in 1.41,670
C-2 1000m (m) Goud serie 2: 1ste in 4.00,851
finale: 1ste in 3.31,870
Lutz Liwowski K-1 500m (m) 5e serie 3: 2de in 1.41,079
halve finale 2: 1ste in 1.40,319
finale: 5de in 1.39,307
K-1 1000m (m) 4e serie 3: 3de in 3.44,776
halve finale 1: 3de in 3.42,567
finale: 4de in 3.30,025
Kay Bluhm
Torsten Gutsche
K-2 500m (m) Goud serie 2: 1ste in 1.31,361
halve finale 2: 1ste in 1.29,883
finale: 1ste in 1.28,697
K-2 1000m (m) Zilver serie 2: 1ste in 3.39,388
halve finale 2: 3de in 3.19,394
finale: 2de in 3.10,518
Thomas Reineck
Mark Zabel
Detlef Hofmann
Olaf Winter
K-4 1000m (m) Goud serie 1: 1ste in 3.07,908
finale: 1ste in 2.51,528
Birgit Fischer-Schmidt K-1 500m (v) 4e serie 2: 3de in 1.54,880
halve finale 2: 3de in 1.51,863
finale: 4de in 1.49,383
Birgit Fischer-Schmidt
Ramona Portwich
K-2 500m (v) Zilver serie 1: 1ste in 1.45,504
halve finale 1: 2de in 1.43,069
finale: 2de in 1.39,689
Birgit Fischer-Schmidt
Manuela Mucke
Ramona Portwich
Anett Schuck
K-4 500m (v) Goud serie 2: 1ste in 1.37,895
finale: 1ste in 1.31,077

Equestrian pictogram.svg Paardensport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Dressuur
Klaus Balkenhol individueel 6e Grand Prix test: 6de met 71,72%
Grand Prix Special: 6de met 144,25%
Martin Schaudt 9e Grand Prix test: 8ste met 71,24%
Grand Prix Special: 9de met 142,22%
Monica Theodorescu 4e Grand Prix test: 5de met 73,80%
Grand Prix Special: 5de met 147,71%
Nicole Uphoff-Becker 14e Grand Prix test: 9de met 70,04%
Grand Prix Special: 8ste met 143,06%
Isabell Werth Goud Grand Prix test: 1ste met 76,60%
Grand Prix Special: 2de met 152,09%
Klaus Balkenhol
Martin Schaudt
Monica Theodorescu
Nicole Uphoff-Becker
Isabell Werth
team Goud 5553 punten
Eventing
Herbert Blocker individueel 7e 160,10 strafpunten
Peter Thomsen DNF niet gefinisht
Hendrik von Paepcke 16e 87,20 strafpunten
Bodo Battenberg
Juergen Blum
Ralf Ehrenbrink
Bettina Overesch-Boeker
team 5e 145,00 strafpunten
Springconcours
Ludger Beerbaum individueel 26e kwalificatie: 1ste met 0,25 strafpunten
Ulrich Kirchhoff Goud kwalificatie: 5de met 8,00 strafpunten
finale: 1ste met 1 strafpunt
Lars Nieberg 20e kwalificatie: 29ste met 20 strafpunten
finale: 20ste met 16 strafpunten
Franke Sloothaak DNF kwalificatie: niet gefinisht
Ludger Beerbaum
Ulrich Kirchhoff
Lars Nieberg
Franke Sloothaak
team Goud 0,75 strafpunten

Rowing pictogram.svg Roeien[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Thomas Lange skiff (m) Brons serie 3: 1ste in 7.34,52
halve finale 2: 1ste in 7.12,30
finale: 3de in 6.47,72
Ingo Euler
Peter Uhrig
lichte dubbel-twee (m) 11e serie 4: 2de in 6.54,82
herkansingen: 2de in 6.18,11
halve finale 1: 6de in 6.40,14
finale B: 5de in 6.30,43
Sebastian Mayer
Roland Opfer
dubbel-twee (m) 6e serie 2: 2de in 6.51,41
herkansingen: 1ste in 6.43,52
halve finale 1: 3de in 6.42,57
finale: 6de in 6.29,32
Matthias Ungemach
Colin von Ettingshausen
twee-zonder (m) 15e serie 2: 4de in 6.57,78
herkansingen: 5de in 7.11,67
finale C: 3de in 7.06,88
Andreas Hajek
André Steiner
Stephan Volkert
André Willms
dubbel-vier (m) Goud serie 3: 1ste in 6.06,33
halve finale 2: 1ste in 5.55,10
finale: 1ste in 5.56,93
Michael Buchheit
Tobias Rose
Katrin Rutschow-Stomporowski
Martin Weis
lichte vier-zonder (m) 5e serie 3: 2de in 6.22,97
herkansingen: 1ste in 5.58,90
halve finale 2: 3de in 6.12,73
finale: 5de in 6.14,79
Claas Peter Fischer
Stefan Forster
Ike Landvoigt
Stefan Scholz
vier-zonder (m) 9e serie 1: 4de in 6.21,98
herkansingen: 1ste in 6.29,10
halve finale 2: 6de in 6.19,06
finale B: 3de in 5.57,77
Roland Baar
Wolfram Huhn
Detlef Kirchhoff
Mark Kleinschmidt
Frank Richter
Thorsten Streppelhoff
Peter Thiede
Ulrich Viefers
Marc Weber
acht (m) Zilver serie 2: 2de in 5.46,04
herkansingen: 1ste in 5.30,61

finale: 2de in 5.44,58
Meike Evers skiff (v) 13e serie 1: 5de in 8.24,14
herkansingen: 4de in 8.54,05
finale C: 1ste in 8.16,51
Michelle Darvill
Ruth Kaps
lichte dubbel-twee (v) 8e serie 2: 2de in 7.45,54
herkansingen: 2de in 7.05,29
halve finale 1: 4de in 7.19,69
finale B: 2de in 7.04,31
Manuela Lutze
Jana Thieme
dubbel-twee (v) 5e serie 2: 2de in 7.21,13
halve finale 2: 3de in 7.19,62
finale: 5de in 7.04,14
Kathrin Haacker
Stefani Werremeier
twee-zonder (v) 4e serie 1: 2de in 7.28,65
halve finale 2: 3de in 7.34,80
finale: 4de in 7.08,49
Kathrin Boron
Kerstin Köppen
Katrin Rutschow
Jana Sorgers
dubbel-vier (v) Goud serie 2: 1ste in 6.36,00
finale: 1ste in 6.27,44
Andrea Gesch
Ina Justh
Kathleen Naser
Daniela Neunast
Anja Pyritz
Dana Pyritz
Antje Rehaag
Ute Schell-Wagner-Stange
Micaela Schmidt
acht (v) 8e serie 2: 3de in 6.33,90
herkansingen: 5de in 6.09,43
finale B: 2de in 6.17,73

Fencing pictogram.svg Schermen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Elmar Borrmann degen (m) 16e 1ste ronde: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Lee: 15-14
2de ronde: W van Vlag van Italië ITA Randazzo: 15-14
3de ronde: V van Vlag van Hongarije HUN Imre: 14-15
Arnd Schmitt 10e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Jang: 15-13
3de ronde: V van Vlag van Cuba CUB Trevejo: 8-15
Marius Strzalka 8e 1ste ronde: W van Vlag van Roemenië ROU Pantelimon: 15-12
2de ronde: W van Vlag van Canada CAN Chouinard: 15-12
3de ronde: W van Vlag van Italië ITA Mazzoni: 15-13
kwartfinale: V van Vlag van Hongarije HUN Kovács: 13-15
Elmar Borrmann
Arnd Schmitt
Marius Strzalka
degen team (m) 4e 1ste ronde: vrij
kwartfinale: W van Vlag van Estland Estland: 45-39
halve finale: V van Vlag van Italië Italië: 44-45
bronzen finale: V van Vlag van Frankrijk Frankrijk: 42-45
Alexander Koch floret (m) 22e 1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van China CHN Ye: 13-15
Uwe Römer 11e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Oostenrijk AUT Wendt: 15-7
3de ronde: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Kim: 13-15
Wolfgang Wienand 4e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Argentinië ARG Marchetti: 15-1
3de ronde: W van Vlag van Polen POL Kiełpikowski: 15-11
kwartfinale: W van Vlag van Cuba CUB Tucker: 15-12
halve finale: V van Vlag van Frankrijk FRA Plumenail: 9-15
bronzen finale: V van Vlag van Frankrijk FRA Boidin: 11-15
Alexander Koch
Uwe Römer
Wolfgang Wienand
floret team (m) 6e 1ste ronde: vrij
kwartfinale: V van Vlag van Polen Polen: 44-45
Felix Becker sabel (m) 5e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Verenigde Staten USA Cox Jr.: 15-12
3de ronde: W van Vlag van Frankrijk FRA Ducheix: 15-8
kwartfinale: V van Vlag van Hongarije HUN Navarrete: 7-15
Frank Bleckmann 21e 1ste ronde: V van Vlag van Polen POL Jaskot: 10-15
Steffen Wiesinger 8e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Hongarije HUN Köves: 15-10
3de ronde: W van Vlag van Italië ITA Terenzi: 15-8
kwartfinale: V van Vlag van Rusland RUS Sharikov: 6-15
Felix Becker
Frank Bleckmann
Steffen Wiesinger
sabel team (m) 8e 1ste ronde: vrij
kwartfinale: V van Vlag van Italië Italië: 42-45
Claudia Bokel degen (v) 9e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Griekenland GRE Sidiropoulou: 15-10
3de ronde: V van Vlag van Italië ITA Zalaffi: 8-15
Eva-Maria Ittner 7e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Oekraïne UKR Vybornova: 15-7
3de ronde: W van Vlag van Frankrijk FRA Moressée-Pichit: 15-10
kwartfinale: V' van Vlag van Italië ITA Zalaffi: 10-15
Katja Nass 12e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Estland EST Rohi: 15-12
3de ronde: V van Vlag van Hongarije HUN Hormay: 9-15
Elmar Borrmann
Arnd Schmitt
Marius Strzalka
degen team (v) 7e 1ste ronde: vrij
kwartfinale: V van Vlag van Rusland Rusland: 37-45
Sabine Bau floret (v) 12e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Israël ISR Ohayon: 15-10
3de ronde: V van Vlag van Verenigde Staten USA Marsh: 8-15
Anja Fichtel-Mauritz 10e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van China CHN Liang: 15-10
3de ronde: V' van Vlag van Hongarije HUN Mohamed: 14-15
Monika Weber-Koszto 5e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Polen POL Felusiak: 15-14
3de ronde: W van Vlag van Israël ISR Czuckerman-Hatuel: 15-13
kwartfinale: V van Vlag van Frankrijk FRA Modaine-Cessac: 14-15
Sabine Bau
Anja Fichtel-Mauritz
Monika Weber-Koszto
floret team (v) Brons 1ste ronde: vrij
kwartfinale: W van Vlag van Polen Polen: 45-35
halve finale: V van Vlag van Roemenië Roemenië: 33-45
bronzen finale: W van Vlag van Hongarije Hongarije: 45-42

Diving pictogram.svg Schoonspringen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jan Hempel 3m plank (m) 7e voorronde: 13de met 358,26 punten
halve finale: 10de met 578,25 punten
finale: 7de met 622,32 punten
Andreas Wels 12e voorronde: 5de met 405,33 punten
halve finale: 6de met 612,54 punten
finale: 12de met 583,56 punten
Jan Hempel 10m toren (m) Zilver voorronde: 7de met 394,17 punten
halve finale: 5de met 591,35 punten
finale: 2de met 663,27 punten
Michael Kühne 12e voorronde: 11de met 375,27 punten
halve finale: 11de met 544,38 punten
finale: 8ste met 583,98 punten
Claudia Bockner 3m plank (v) 11e voorronde: 5de met 281,31 punten
halve finale: 8ste met 481,50 punten
finale: 11de met 455,70 punten
Simona Koch 16e voorronde: 16de met 239,91 punten
halve finale: 16de met 444,90 punten
Annika Walter 10m toren (v) Zilver voorronde: 5de met 298,11 punten
halve finale: 5de met 464,25 punten
finale: 2de met 479,22 punten
Ute Wetzig 12e voorronde: 11de met 258,93 punten
halve finale: 11de met 410,37 punten
finale: 12de met 367,35 punten

Shooting pictogram.svg Schietsport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Maik Eckhardt 10m luchtgeweer (m) 9e kwalificatie: 9de met 591 punten
Hans Riederer 18e kwalificatie: 18de met 588 punten
Maik Eckhardt 50m geweer 3 houdingen (m) 10e kwalificatie: 10de met 1165 punten (397-382-386)
Christian Klees 37e kwalificatie: 37ste met 1155 punten (397-376-382)
Christian Klees 50m geweer liggend (m) Goud kwalificatie: 1ste met 600 punten (WR)(OR)
finale: 1ste met 704,8 punten (WR)(OR)
Bernd Rücker 11e kwalificatie: 11de met 595 punten
Artur Gevorgjan 50m pistool (m) 37e kwalificatie: 37ste met 548 punten
Hans-Jürgen Neumaier-Bauer 35e kwalificatie: 35ste met 549 punten
Daniel Leonhard 25m snelvuurpistool (m) 8e kwalificatie: 6de met 586 punten (293-293)
finale: 8ste met 683,6 punten
Ralf Schumann Goud kwalificatie: 1ste met 596 punten (298-298)(OR)
finale: 1ste met 698 punten (OR)
Artur Gevorgjan 10m luchtpistool (m) 9e kwalificatie: 9de met 580 punten
Hans-Jürgen Neumaier-Bauer 9e kwalificatie: 9de met 590 punten
Jan-Henrik Heinrich skeet (m) 26e kwalificatie: 26ste met 118 punten (70-48)
Bernhard Hochwald 20e kwalificatie: 20ste met 119 punten (72-47)
Axel Wegner 26e kwalificatie: 26ste met 118 punten (71-47)
Karsten Bindrich trap (m) 9e kwalificatie: 9de met 121 punten (75-46)
Jörg Damme 20e kwalificatie: 20ste met 119 punten (72-47)
Uwe Möller 37e kwalificatie: 37ste met 114 punten (68-46)
Karsten Bindrich dubbeltrap (m) 15e kwalificatie: 15de met 133 punten (46-45-42)
Waldemar Schanz 22e kwalificatie: 22ste met 128 punten (42-42-44)
Michael Jakosits 10m bewegend doel (m) 7e kwalificatie: 11de met 568 punten (286-282)
Jens Zimmermann 7e kwalificatie: 7de met 574 punten (290-284)
finale: 7de met 672,2 punten
Petra Horneber 10m luchtgeweer (v) Zilver kwalificatie: 1ste met 397 punten (OR)
finale: 2de met 497,4 punten
Bettina Knells 36e kwalificatie: 36ste met 386 punten
Petra Horneber 50m geweer 3 houdingen (v) 9e kwalificatie: 9de met 574 punten (197-189-193)
Kirsten Obel 4e kwalificatie: 4de met 584 punten (200-194-190)
finale: 4de met 679,2 punten
Anke Völker-Schumann 25m pistool (v) 23e kwalificatie: 23ste met 573 punten (293-280)
10m luchtpistool (v) 27e kwalificatie: 27ste met 375 punten
Susanne Kiermayer dubbeltrap (v) Zilver kwalificatie: 5de met 105 punten (37-36-32)
finale: 2de met 139 punten

Table tennis pictogram.svg Tafeltennis[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Peter Franz enkelspel (m) 17e groep C: 3de
V van Vlag van België BEL Saive: 0-2
V van Vlag van Roemenië ROU Florea: 0-2
W van Vlag van Koeweit KUW Al-Habashi: 2-0
Jörg Roßkopf Brons groep E: 1ste
W van Vlag van Japan JPN Shibutani: 2-0
W van Vlag van Hongkong HKG Lo: 2-0
W van Vlag van Mexico MEX Muñoz: 2-0
2de ronde:
W van Vlag van Frankrijk FRA Chila: 3-0 (21-16, 21-16, 23-21)
kwartfinale:
W van Vlag van Zuid-Korea KOR Kim: 3-2 (12-21, 26-24, 21-12, 16-21, 26-24)
halve finale:
V van Vlag van China CHN Guoliang: 1-3 (17-21, 21-18, 18-21, 18-21)
bronzen finale:
W van Vlag van Tsjechië CZE Korbel: 3-1 (21-17, 19-21, 21-18, 21-19)
Steffen Fetzner
Jörg Roßkopf
dubbelspel (m) 4e groep E: 1ste
W van Vlag van Brazilië BRA Hoyama/Peixoto: 2-0
W van Vlag van Oostenrijk AUT Jindrak/Schlager: 2-0
W van Vlag van Canada CAN Huang/Ng: 2-0
kwartfinale:
W van Vlag van Frankrijk FRA Eloi/Gatien: 3-0 (21-12, 21-17, 21-10)
halve finale:
V van Vlag van China CHN /Wang: 0-3 (10-21, 17-21, 7-21)
bronzen finale:
V van Vlag van Zuid-Korea KOR Lee/Yoo: 0-3 (18-21, 12-21, 20-22)
Olga Nemes enkelspel (v) 17e groep K: 2de
V van Vlag van Zuid-Korea KOR Park: 0-2
W van Vlag van Chinees Taipei TPE Chen: 2-0
W van Vlag van Turkmenistan TKM Steshenko: 2-0
Jie Schöpp 17e groep I: 2de
V van Vlag van Noord-Korea PRK Kim: 0-2
W van Vlag van Rusland RUS Timina: 2-0
W van Vlag van Nigeria NGR Oshonaike: 2-0
Nicole Struse 5e groep G: 1ste
W van Vlag van Japan JPN Todo: 2-1
W van Vlag van Kroatië CRO Boroš: 2-0
W van Vlag van Tunesië TUN Touati: 2-0
2de ronde:
W van Vlag van Zwitserland SUI Tu: 3-1 (18-21, 21-9, 21-16, 21-17)
kwartfinale:
V van Vlag van China CHN Deng: 0-3 (16-21, 9-21, 13-21)
Olga Nemes
Jie Schöpp
dubbelspel (v) 9e groep B: 2de
W van Vlag van Chili CHI Olata / Cancino: 2-0
W van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Holt / Lomas: 2-0
V van Vlag van China CHN Liu / Qiao: 1-2
Elke Schall-Wosik
Nicole Struse
9e groep G: 2de
V van Vlag van Japan JPN Koyama / Todo: 1-2
W van Vlag van Nederland NED Keen / Hooman-Kloppenburg: 2-1
W van Vlag van Italië ITA Arisi / Negrisoli: 2-0

Tennis pictogram.svg Tennis[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Marc-Kevin Goellner enkelspel (m) 33e 1ste ronde: V van Vlag van Zweden SWE Enqvit: 6-7(4), 6-4, 4-6
David Prinosil 33e 1ste ronde: V van Vlag van Tsjechië CZE Vacek: 6-4, 2-6, 6-4
Marc-Kevin Goellner
David Prinosil
dubbelspel (m) 33e 1ste ronde: W van Vlag van Italië ITA Gaudenzi/Nargiso: 4-6, 6-1, 7-5
2de ronde: W van Vlag van Zimbabwe ZIM Black/Black: 6-4, 7-6(6)
kwartfinale: W van Vlag van Kroatië CRO Hiršzon/Ivanišević: 6-2, 6-3
halve finale: V van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Broad/Henman: 6-4, 3-6, 8-10
bronzen finale: W van Vlag van Nederland NED Eltingh/Paul Haarhuis: 6-2, 7-5
Anke Huber enkelspel (v) 9e 1ste ronde: W van Vlag van Roemenië ROU Cristea: 2-6, 6-4, 6-2
2de ronde: W van Vlag van Zuid-Afrika RSA de Swardt: 3-6, 6-1, 6-4
3de ronde: V van Vlag van Verenigde Staten USA Davenport: 1-6, 6-3, 3-6

Football pictogram.svg Voetbal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Manuela Goller
Jutta Nardenbach
Birgitt Austermühl
Kerstin Stegemann
Doris Fitschen
Dagmar Pohlmann
Martina Voss
Bettina Wiegmann
Heidi Mohr
Silvia Neid
Patricia Brocker
Sandra Minnert
Pia Wunderlich
Birgit Prinz
Renate Lingor
vrouwen 5e groep F: 3de
W van Vlag van Japan Japan: 3-2
V van Vlag van Noorwegen Noorwegen: 2-3
G van Vlag van Brazilië Brazilië: 1-1
Groep F
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Noorwegen Noorwegen 3 2 1 0 9 4 +5 7
2 Vlag van Brazilië Brazilië 3 1 2 0 5 3 +2 5
3 Vlag van Duitsland Duitsland 3 1 1 1 6 6 0 4
4 Vlag van Japan Japan 3 0 0 3 2 9 -7 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
21 juli Birmingham Vlag van Duitsland Duitsland 3-2 Vlag van Japan Japan
23 juli Birmingham Vlag van Noorwegen Noorwegen 3-2 Vlag van Duitsland Duitsland
25 juli Birmingham Vlag van Brazilië Brazilië 1-1 Vlag van Duitsland Duitsland

Volleyball (indoor) pictogram.svg Volleybal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Beach[bewerken]

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jörg Ahmann
Axel Hager
mannen 9e 1ste ronde: W van Vlag van Japan JPN Setoyama/Takao: 15-8
2de ronde: W van Vlag van Noorwegen NOR Kvalheim/Maaseide: 17-16
3de ronde: V van Vlag van Verenigde Staten USA Steffes/Kiraly: 5-15
herkansingen: V van Vlag van Canada CAN Child/Heese: 7-15
Beate Bühler
Danja Müsch
vrouwen 7e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Japan JPN Ishizaka/Nakano: 15-8
3de ronde: V van Vlag van Verenigde Staten USA McPeak/Reno: 6-15
herkansingen: W van Vlag van Noorwegen NOR Berntsen/Hestad: 15-9
herkansingen 2: V van Vlag van Japan JPN Takahaski/Fujita: 4-15

Zaal[bewerken]

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Susanne Lahme
Tanja Hart
Constance Radfan
Sylvia Roll
Ute Steppin
Karin Horninger
Ines Pianka
Christina Schultz
Claudia Wilke
Nancy Celis
Grit Jensen-Naumann
Hanka Pachale
zaal (v) 33e groep B: 4de
V van Vlag van Rusland Rusland: 0-3 (15-5, 15-10, 15-7)
W van Vlag van Peru Peru: 3-0 (15-11, 15-6, 15-3)
W van Vlag van Canada Canada: 3-0 (15-5, 15-12, 15-6)
V van Vlag van Cuba Cuba: 0-3 (6-15, 8-15, 4-15)
V van Vlag van Brazilië Brazilië: 1-3 (4-15, 15-13, 6-15, 8-15)
kwartfinale:
V van Vlag van China China: 0-3 (12-15, 8-15, 8-15)
5-8ste plek:
V van Vlag van Nederland Nederland: 2-3 (12-15, 15-9, 15-13, 9-15, 10-15)
7-8ste plek:
V van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten: 1-3 (16-17, 6-15, 15-5, 6-15)
Groep B
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W V SW SV SR SPW SPL Saldo
1 Vlag van Brazilië Brazilië 5 5 0 15 1 +14 238 121 +117 10
2 Vlag van Rusland Rusland 5 4 1 12 4 +8 217 140 +77 9
3 Vlag van Cuba Cuba 5 3 2 10 6 +4 196 156 +40 8
4 Vlag van Duitsland Duitsland 5 2 3 7 9 -2 163 191 -28 7
5 Vlag van Canada Canada 5 1 4 3 14 -11 156 239 -83 6
6 Vlag van Peru Peru 5 0 5 2 15 -13 129 252 -123 5
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
20 juli Atlanta Vlag van Rusland Rusland 3-0 Vlag van Duitsland Duitsland
22 juli Atlanta Vlag van Duitsland Duitsland 3-0 Vlag van Peru Peru
24 juli Atlanta Vlag van Canada Canada 0-3 Vlag van Duitsland Duitsland
26 juli Atlanta Vlag van Duitsland Duitsland 0-3 Vlag van Cuba Cuba
28 juli Atlanta Vlag van Brazilië Brazilië 3-1 Vlag van Duitsland Duitsland
Kwartfinale
30 juli Atlanta Vlag van China China 3-0 Vlag van Duitsland Duitsland
5-8ste plek
31 juli Atlanta Vlag van Duitsland Duitsland 2-3 Vlag van Nederland Nederland
Bronzen finale
1 augustus Atlanta Vlag van Duitsland Duitsland 1-3 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten

Water polo pictogram.svg Waterpolo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Raúl de la Peña
Ingo Borgmann
Piotr Bukowski
Oliver Dahler
Jörg Dresel
Torsten Dresel
Davor Erjavec
Michael Ilgner
Dirk Klingenberg
René Reimann
Uwe Sterzik
Lars Tomanek
Daniel Voß
mannen 9e groep A: 5de
V van Vlag van Spanje Spanje: 3-9
V van Vlag van Hongarije Hongarije: 8-9
V van Vlag van Rusland Rusland: 8-10
V van Vlag van Joegoslavië Joegoslavië: 8-9
W van Vlag van Nederland Nederland: 9-8
groep 9-12de plek: 1ste
W van Vlag van Oekraïne Oekraïne: 10-4
W van Vlag van Nederland Nederland: 9-6
W van Vlag van Roemenië Roemenië: 10-6
Groep A
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Hongarije Hongarije 5 5 0 0 47 38 +9 10
2 Vlag van Joegoslavië Joegoslavië 5 3 1 1 46 44 +2 7
3 Vlag van Spanje Spanje 5 3 0 2 39 33 +6 6
4 Vlag van Rusland Rusland 5 2 1 2 42 38 +4 5
5 Vlag van Duitsland Duitsland 5 1 0 4 36 45 -9 2
6 Vlag van Nederland Nederland 5 0 0 5 36 48 -12 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
20 juli Atlanta Vlag van Spanje Spanje 9-3 Vlag van Duitsland Duitsland
21 juli Atlanta Vlag van Hongarije Hongarije 9-8 Vlag van Duitsland Duitsland
22 juli Atlanta Vlag van Rusland Rusland 10-8 Vlag van Duitsland Duitsland
23 juli Atlanta Vlag van Joegoslavië Joegoslavië 9-8 Vlag van Duitsland Duitsland
24 juli Atlanta Vlag van Duitsland Duitsland 9-8 Vlag van Nederland Nederland
Groep 9-12de plaats
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Duitsland Duitsland 3 3 0 0 29 16 +13 6
2 Vlag van Nederland Nederland 3 1 1 1 25 26 -1 3
3 Vlag van Roemenië Roemenië 3 1 0 2 25 28 -3 2
4 Vlag van Oekraïne Oekraïne 3 0 1 2 21 30 -9 1
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
26 juli Atlanta Vlag van Duitsland Duitsland 10-4 Vlag van Oekraïne Oekraïne
27 juli Atlanta Vlag van Duitsland Duitsland 9-6 Vlag van Nederland Nederland
28 juli Atlanta Vlag van Duitsland Duitsland 10-6 Vlag van Roemenië Roemenië

Cycling (road) pictogram.svg Wielersport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Baan
Jens Fiedler sprint (m) Goud kwalificatie: 4de in 10,232
1ste ronde: W van Vlag van Italië ITA Capitano: 11,722
2de ronde: W van Vlag van Spanje ESP Escuredo: 10,597
3de ronde: W van Vlag van Letland LAT Berzins: 10,808
kwartfinale: W van Vlag van Frankrijk FRA Rousseau: 2-0
halve finale: W van Vlag van Australië AUS Neiwand: 2-0
finale: W van Vlag van Verenigde Staten USA Nothstein: 2-0
Eyk Pokorny 7e kwalificatie: 5de in 10,233
1ste ronde: W van Vlag van Slowakije SVK Bazalik: 10,995
2de ronde: W van Vlag van Spanje ESP Moreno: 10,966
3de ronde: V van Vlag van Frankrijk FRA Rousseau: 10,828
3de ronde herkansingen: 1ste
kwartfinale: V van Vlag van Australië AUS Neiwand: 0-2
5-8ste plek: 3de
Soeren Lausberg tijdrit (m) 4e 1.03,514
Guido Fulst puntenkoers (m) 9e 8 punten
Heiko Szonn individuele achtervolging (m) 5e kwalificatie: 6de in 4.29,931
1ste ronde: V van Vlag van Rusland RUS Markov: 4.31,583
Robert Bartko
Guido Fulst
Danilo Hondo
Heiko Szonn
ploegenachtervolging (m) 9e kwalificatie: 9de in 4.15,140
Annett Neumann sprint (v) 4e kwalificatie: 6de in 11,536
1ste ronde: W van Vlag van Verenigde Staten USA Paraskevin-Young: 12,078
kwartfinale: W van Vlag van Rusland RUS Grishuna: 2-1
halve finale: V van Vlag van Frankrijk FRA Ballanger: 0-2
bronzen finale: V van Vlag van Nederland NED Haringa: 1-2
Judith Arndt puntenkoers (v) 13e 2 punten
individuele achtervolging (v) Brons kwalificatie: 5de in 3.40,335
1ste ronde: W van Vlag van Verenigde Staten USA Twigg: 3.38,898
halve finale: V van Vlag van Frankrijk FRA Clignet: 3.38,744
Mountainbike
Ralph Berner mannen 10e 2:27.45
Regina Marunde vrouwen 7e 1:57.21
Weg
Uwe Peschel tijdrit (m) 12e 1:07.33
Michael Rich 10e 1:07.08
Rolf Aldag wegwedstrijd (m) 28e 4:56.44
Olaf Ludwig 16e 4:56.32
Uwe Peschel DNF niet gefinisht
Michael Rich DNF niet gefinisht
Erik Zabel 20e 4:56.43
Vera Hohlfeld wegwedstrijd (v) 4e 2:37.06

Wrestling pictogram.svg Worstelen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Jürgen Scheibe -62kg (m) 13e 1ste ronde: W van Vlag van Canada CAN Calder: 4-2
2de ronde: V van Vlag van Rusland RUS Azizov: 2-8
3de ronde: V van Vlag van Wit-Rusland BLR Smal: 1-8
Alexander Leipold -74kg (m) 5e 1ste ronde: W van Vlag van Griekenland GRE Loizidis: 6-0
2de ronde: V van Vlag van Rusland RUS Saitiev: 1-3
3de ronde: vrij
4de ronde: W van Vlag van Canada CAN Hohl: 10-2
5de ronde: W van Vlag van Azerbeidzjan AZE Gazhiev: 3-0
6de ronde: V van Vlag van Bulgarije BUL Paskalev: 4-8
5-6de plek: W van Vlag van Verenigde Staten USA Monday: walk-over
Heiko Balz -90kg (m) 12e 1ste ronde: W van Vlag van Australië AUS Renney: 11-1
2de ronde: V van Vlag van Oekraïne UKR Tedeyev: 1-4
3de ronde: V van Vlag van Kazachstan KAZ Bayramukov: 0-3
Arawat Sabejew -100kg (m) Brons 1ste ronde: W van Vlag van Wit-Rusland BLR Kovalevsky: 3-0
2de ronde: V van Vlag van Oekraïne UKR Murtazaliev: 3-13
3de ronde: W van Vlag van Azerbeidzjan AZE Magomedov: 3-1
4de ronde: W van Vlag van Cuba CUB Morales: 3-2
5de ronde: vrij
6de ronde: W van Vlag van Kirgizië KGZ Aleksandrov: 10-0
bronzen finale: W van Vlag van Wit-Rusland BLR Kovalevsky: 10-4
Sven Thiele -130kg (m) 6e 1ste ronde: W van Vlag van Kirgizië KGZ Kovalevsky: 1-0
2de ronde: W van Vlag van China CHN Feng: 1-1
3de ronde: vrij
4de ronde: V van Vlag van Wit-Rusland BLR Medvedev: 0-0
5de ronde: V van Vlag van Verenigde Staten USA Baumgartner: 0-3
5-6de plek: V van Vlag van Kirgizië KGZ Kovalevsky: 1-3
Grieks-Romeins
Oleg Kutscherenko -48kg (m) 12e 1ste ronde: W van Vlag van Azerbeidzjan AZE Zahidov: 10-0
2de ronde: V van Vlag van Cuba CUB Sánchez: 1-1
3de ronde: V van Vlag van Noord-Korea PRK Kang: 0-3
Alfred Ter-Mkrtchyan -52kg (m) 9e 1ste ronde: V van Vlag van Syrië SYR Al-Faraj: 1-3
2de ronde: W van Vlag van Noorwegen NOR Rønningen: 9-0
3de ronde: W van Vlag van Litouwen LTU Vartanov: 8-0
4de ronde: V van Vlag van Oekraïne UKR Kalashnykov: 0-3
Rifat Yildiz -57kg (m) 5e 1ste ronde: W van Vlag van Mexico MEX Fernández: 12-0
2de ronde: W van Vlag van Cuba CUB Sarmiento: 4-1
3de ronde: vrij
4de ronde: V van Vlag van Kazachstan KAZ Melnichenko: 0-3
5de ronde: V van Vlag van Oekraïne UKR Khakymov: 2-3
5-6de plek: W van Vlag van Cuba CUB Sarmiento: 0-0
Erik Hahn -74kg (m) 4e 1ste ronde: W van Vlag van Wit-Rusland BLR Kopytov: 4-2
2de ronde: V van Vlag van Oekraïne UKR Dzyhasov: 1-2
3de ronde: W van Vlag van Japan JPN Katayama: 5-2
4de ronde: W van Vlag van Hongarije HUN Berzicza: 3-1
5de ronde: vrij
6de ronde: W van Vlag van Rusland RUS Iskandaryan: 8-5
bronzen finale: V van Vlag van Polen POL Tracz: 2-4
Thomas Zander -82kg (m) Zilver 1ste ronde: W van Vlag van Peru PER Isisola: 10-0
2de ronde: W van Vlag van Rusland RUS Tsvir: 4-0
3de ronde: vrij
4de ronde: W van Vlag van Israël ISR Tsitsiashvili: 3-1
finale: V van Vlag van Turkije TUR Yerlikaya: 0-3
Maik Bullmann -90kg (m) Brons 1ste ronde: W van Vlag van Egypte EGY Ramadan: 3-0
2de ronde: W van Vlag van Wit-Rusland BLR Sidorenko: 1-0
3de ronde: V van Vlag van Oekraïne UKR Oliynyk: 2-4
4de ronde: W van Vlag van Bulgarije BUL Dimitrov: 11-0
5de ronde: W van Vlag van Verenigde Staten USA Waldroup: 4-0
6de ronde: W van Vlag van Turkije TUR Başar: 4-0
bronzen finale: W van Vlag van Wit-Rusland BLR Sidorenko: 2-0
René Schiekel -130kg (m) 6e 1ste ronde: W van Vlag van China CHN Liu: 3-0
2de ronde: W van Vlag van Hongarije HUN Kékes: 2-0
3de ronde: vrij
4de ronde: V van Vlag van Verenigde Staten USA Ghaffari: 0-4
5de ronde: V van Vlag van Moldavië MDA Mureiko: 0-5
5-6de plek: V van Vlag van Griekenland GRE Poikilidis: 0-3

Sailing pictogram.svg Zeilen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Matthias Bornhäuser mistral one design (m) 10e 60,0 punten: (3-11-13-27-PMS-15-7-8-3)
Michael Fellmann finn (m) 20e 121,0 punten: (15-12-11-17-15-26-26-15-14-22)
Torsten Haverland
Roland Rensch
470 (m) 12e 104,0 punten: (PMS-8-2-10-22-9-22-11-14-29-6)
Sibylle Powarzynski europe (v) 6e 75,0 punten: (18-3-4-7-10-10-25-18-21-4-1)
Katrin Adlkofer
Susanne Meyer-Bauckholt
470 (v) 5e 49,0 punten: (16-6-5-3-4-6-7-11-2-12)
Stefan Warkalla laser 5e 54,0 punten: (13-2-2-3-12-4-15-6-5-7-DSQ)
Roland Gäbler
Frank Parlow
tornado 7e 48,0 punten: (15-8-11-1-12-9-9-2-2-1-5)
Frank Butzmann
Kai Falkenthal
star 10e 66,0 punten: (8-13-4-4-17-12-8-15-2-15)
Thomas Flach
Bernd Jäkel
Jochen Schümann
soling Goud 34,0 punten: (5-5-2-4-1-9-9-6-2-9)

Swimming pictogram.svg Zwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Alexander Lüderitz 50m vrije slag (m) 21e serie 7: 7de in 23,06
Bengt Zikarsky 10e serie 7: 2de in 22,68
finale B: 2de in 22,73
Christian Tröger 100m vrije slag (m) 10e serie 6: 5de in 50,06
finale B: 2de in 49,90
Bengt Zikarsky 11e serie 7: 4de in 50,38
finale B: 3de in 49,91
Aimo Heilmann 200m vrije slag (m) 9e serie 4: 5de in 1.49,57
finale B: 1ste in 1.48,81
Jörg Hoffmann 400m vrije slag (m) 7e serie 4: 3de in 3.51,26
finale: 7de in 3.52,15
Sebastian Wiese 10e serie 3: 3de in 3.53,55
finale B: 2de in 3.52,37
Jörg Hoffmann 1500m vrije slag (m) 7e serie 4: 2de in 15.18,61
finale: 7de in 15.18,86
Steffen Zesner 9e serie 5: 5de in 15.21,65
Ralf Braun 100m rugslag (m) 10e serie 7: 2de in 55,73
finale: 7de in 55,56
Stev Theloke 14e serie 6: 5de in 56,26
finale B: 6de in 56,63
Ralf Braun 200m rugslag (m) 17e serie 6: 3de in 2.01,50
Stev Theloke DNS serie 5: niet gestart
Mark Warnecke 100m schoolslag (m) 10e serie 5: 1ste in 1.01,79
finale: 3de in 1.01,33 (NR)
Oliver Lampe 100m vlinderslag (m) 21e serie 6: 6de in 54,56
Chris-Carol Bremer 200m schoolslag (m) 16e serie 5: 4de in 2.00,48
finale B: 8ste in 2.01,62
Oliver Lampe 12e serie 6: 4de in 1.59,87
finale B: 4de in 2.00,08
Christian Keller 200m wisselslag (m) 9e serie 4: 4de in 2.03,82
finale B: 1ste in 2.02,90
Stev Theloke 12e serie 3: 5de in 2.04,23
finale B: 4de in 2.03,92
Christian Tröger
Bengt Zikarsky
Björn Zikarsky
Mark Pinger
Alexander Lüderitz
4x100m vrije slag (m) Brons serie 1: 1ste in 3.19,27
finale: 3de in 3.17,20
Aimo Heilmann
Christian Keller
Christian Tröger
Steffen Zesner
Konstantin Dubrovin
Oliver Lampe
4x200m vrije slag (m) Brons serie 1: 2de in 7.22,17
finale: 3de in 7.17,71
Stev Theloke
Mark Warnecke
Oliver Lampe
Bengt Zikarsky
4x100m wisselslag (m) 4e serie 3: 1ste in 3.41,10
finale: 4de in 3.39,64
Simone Osygus 50m vrije slag (v) 14e serie 6: 5de in 26,00
finale B: 6de in 26,16
Sandra Völker Brons serie 6: 2de in 25,45
finale: 3de in 25,14
Franziska van Almsick 100m vrije slag (v) 5e serie 6: 2de in 55,80
finale: 5de in 55,59
Sandra Völker Zilver serie 4: 1ste in 55,55
finale: 2de in 54,88
Dagmar Hase 200m vrije slag (v) Brons serie 5: 3de in 2.00,38
finale: 3de in 1.59,56
Franziska van Almsick Zilver serie 6: 1ste in 1.59,40
finale: 2de in 1.58,57
Dagmar Hase 400m vrije slag (v) Zilver serie 4: 2de in 4.11,17
finale: 2de in 4.08,30
Kerstin Kielgaß 4e serie 5: 1ste in 4.08,99
finale: 4de in 4.09,83
Dagmar Hase 800m vrije slag (v) Zilver serie 3: 2de in 8.33,55
finale: 2de in 8.29,91
Kerstin Kielgaß 4e serie 3: 3de in 8.36,33
finale: 4de in 8.31,06
Antje Buschschulte 100m rugslag (v) 6e serie 3: 3de in 1.02,68
finale: 6de in 1.02,52
Anke Scholz 10e serie 5: 3de in 1.03,05
finale B: 2de in 1.02,85
Cathleen Rund 200m rugslag (v) Brons serie 5: 2de in 2.13,58
finale: 3de in 2.12,06
Anke Scholz 4e serie 4: 2de in 2.12,73
finale: 4de in 2.12,90
Kathrin Dumitru 100m schoolslag (v) 26e serie 3: 2de in 1.11,92
200m schoolslag (v) 31e serie 3: 6de in 2.37,07
Julia Voitovitsch 100m vlinderslag (v) 12e serie 4: 5de in 1.01,47
finale B: 4de in 1.01,14
Sandra Völker 10e serie 6: niet gestart
Sabine Herbst-Klenz 200m vlinderslag (v) 19e serie 4: 7de in 2.16,66
200m wisselslag (v) 11e serie 5: 5de in 2.18,00
finale B: 3de in 2.16,68
Sabine Herbst-Klenz 400m wisselrslag (v) 12e serie 2: 1ste in 4.45,36
finale: 4de in 4.43,78
Cathleen Rund 21e serie 3: 8ste in 4.55,30
Sandra Völker
Simone Osygus
Antje Buschschulte
Franziska van Almsick
Meike Freitag
4x100m vrije slag (v) Brons serie 3: 2de in 3.44,06
finale: 3de in 3.41,48
Franziska van Almsick
Kerstin Kielgaß
Anke Scholz
Dagmar Hase
Meike Freitag
Simone Osygus
4x200m vrije slag (v) Zilver serie 3: 1ste in 8.08,58
finale: 2de in 8.01,55
Antje Buschschulte
Kathrin Dumitru
Franziska van Almsick
Sandra Völker
4x100m wisselsslag (v) 6e serie 3: 2de in 4.08,95
finale: 6de in 4.09,22