Estland op de Olympische Zomerspelen 1996

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Estland op de Olympische Zomerspelen 1996
Land Estland
IOC-landcode EST
NOC Estonian Olympic Committee
(et) externe link
Olympische Zomerspelen 1996 in Atlanta
Vlaggendrager Jüri Jaanson
Aantal deelnemers 43
Aantal disciplines 13
Medailles
Rang: -
goud
0
zilver
0
brons
0
totaal
0
Estland op de Zomerspelen
1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936
1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Estland op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936
1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Andere gerelateerde deelnames
Vlag van Rusland Rusland (19081912)
Vlag van de Sovjet-Unie Sovjet-Unie (19521988)
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Estland nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1996 in Atlanta, Georgia in de Verenigde Staten. Estland debuteerde op de Spelen van 1920 in Antwerpen en deed in 1996 voor de zevende keer mee, de tweede keer slechts sinds het Baltische land opnieuw onafhankelijk werd in 1991.

Deelnemers en resultaten[bewerken]

(m) = mannen, (v) = vrouwen

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Pavel Loskutov marathon (m)
58e
2:23.14
Marko Turban hoogspringen (m)
22e
kwalificatie groep B: 12de met 2,24m
Valeri Bukrejev polsstokhoogspringen (m)
DNF
kwalificatie groep B: geen geldige poging
Aleksander Tammert discuswerpen (m)
25e
kwalificatie groep B: 11de met 59,04m
Donald Aik-Sild speerwerpen (m)
30e
kwalificatie groep B: 15de met 72,54m
Jüri Tamm kogelslingeren (m)
26e
kwalificatie groep A: 13de met 73,16m
Indrek Kaseorg tienkamp (m)
DNF
niet gefinisht
Andrei Nazarov
DNF
niet gefinisht
Erki Nool
6e
8543 punten
Jane Salumäe marathon (v)
DNF
niet gefinisht
Virge Naeris verspringen (m)
26e
kwalificatie groep A: 16de met 6,26m
hink-stap-springen (m)
15e
kwalificatie groep A: 8ste met 14,00m
Eha Rünne discuswerpen (m)
26e
kwalificatie groep B: 14de met 58,24m

Archery pictogram.svg Boogschieten[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Raul Kivilo was net zoals vier jaar eerder de enige en dus nog steeds de eerste boogschutter die voor Estland uitkwam. Hij verloor zijn eerste wedstrijd, maar verbeterde in vergelijking met de Olympische Spelen van Barcelona zijn ranking met tien plaatsen.

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Raul Kivilo individueel (m)
42e
plaatsingsronde: 36ste met 649 punten
1ste ronde: V van Vlag van Mexico MEX Anchondo: 157-158

Judo pictogram.svg Judo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Indrek Pertelson +95kg (m)
21e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Polen POL Kubacki: ippon

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanovaren[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Hain Helde K-1 500m (m)
19e
serie 2: 7de in 1.47,316
herkansingen: 5de in 1.44,340
K-1 1000m (m)
13e
serie 2: 7de in 3.59,136
herkansingen: 5de in 4.08,375
halve finale 2: 6de in 3.47,237

Modern pentathlon pictogram.svg Moderne vijfkamp[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Imre Tiidemann mannen
7e
5414 punten

Rowing pictogram.svg Roeien[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jüri Jaanson skiff (m)
18e
serie 3: 5de in 8.10,1
herkansingen: 4de in 8.15,25
halve finale 3: 3de in 7.28,89
finale C: 6de in 8.33,53

Fencing pictogram.svg Schermen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kaido Kaabermaa degen (m)
7e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van China CHN Gang: 15-6
3de ronde: W van Vlag van Frankrijk FRA Leroux: 15-14
kwartfinale: V van Vlag van Cuba CUB Pérez: 14-15
Andrus Kajak
15e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Hongarije HUN Kulcsar: 15-14
3de ronde: V van Vlag van Italië ITA Cuomo: 14-15
Meelis Loit
35e
1ste ronde: V van Vlag van Spanje ESP Llorens: 14-15
Kaido Kaabermaa
Andrus Kajak
Meelis Loit
degen team (m)
5e
1ste ronde: V van Vlag van Duitsland Duitsland: 39-45
5-8ste plek: W van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten: 45-44
5-6de plek: W van Vlag van Hongarije Hongarije: 45-39
Heidi Rohi degen (v)
7e
1ste ronde: W van Vlag van Zwitserland SUI Kenel: 15-14
2de ronde: V van Vlag van Duitsland GER Nass: 12-15
Oksana Yermakova
15e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Denemarken DEN Fjellerup: 15-14
3de ronde: V van Vlag van Hongarije HUN Szalay-Horváth: 6-15
Maarika Võsu
35--18e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Verenigde Staten USA Marx: 13-15
Heidi Rohi
Oksana Yermakova
Maarika Võsu
degen team (v)
5e
1ste ronde: V van Vlag van Italië Italië: 38-45
5-8ste plek: W van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten: 45-38
5-6de plek: W van Vlag van Cuba Cuba: 45-30

Shooting pictogram.svg Zeilen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Andrei Inešin skeet (m)
10e
kwalificatie: 7de met 121 punten (73-48)
Heikki Jaansalu trap (m)
45e
kwalificatie: 45ste met 115 punten (68-47)

Volleyball (indoor) pictogram.svg Volleybal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Avo Keel
Kaido Kreen
beach (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Frankrijk FRA Jordard/Penigaud: 8-15
herkansingen: V van Vlag van Noorwegen NOR Kvalheim/Maaseide: 2-15

Cycling (road) pictogram.svg Wielersport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Baan
Erika Salumäe sprint (v)
6e
kwalificatie: 9de in 11,566
1ste ronde: V van Vlag van Nederland NED Haringa
herkansingen: 1ste
kwartfinale: V van Vlag van Frankrijk FRA Ballanger: 0-2
5-8ste plek: 2de
Mountainbike
Alges Maasikmets mannen
DNF
niet gefinisht
Weg
Lauri Aus wegwedstrijd (m)
36e
4:56.55
Raido Kodanipork
96e
4:57.02
Jaan Kirsipuu
24e
4:56.54
Andres Lauk
49e
4:56.56
Lauri Resik
DNF
niet gefinisht

Wrestling pictogram.svg Worstelen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Küllo Kõiv -68kg (m)
7e
1ste ronde: W van Vlag van Senegal SEN Diédhiou
2de ronde: V van Vlag van Oekraïne UKR Zazirov: 0-5
3de ronde: W van Vlag van Azerbeidzjan AZE Allahverdiyev: 5-1
4de ronde: W van Vlag van Syrië SYR Al-Osta: 4-1
5de ronde: V van Vlag van Cuba CUB Larrudet: 0-6
7-8ste plek: W van Vlag van Syrië SYR Al-Osta: 7-2
Arvi Aavik -100kg (m)
12e
1ste ronde: W van Vlag van Puerto Rico PUR Sánchez
2de ronde: V van Vlag van Kirgizië KGZ Aleksandrov: 0-1
3de ronde: V van Vlag van Cuba CUB Suarez: 1-3
Grieks-Romeins
Valeri Nikitin -68kg (m)
8e
1ste ronde: V van Vlag van Roemenië ROU Memet
2de ronde: W van Vlag van Georgië GEO Melelashvili
3de ronde: W van Vlag van Hongarije HUN Repka
4de ronde: W van Vlag van Japan JPN Miyake: 6-0
5de ronde: V van Vlag van Rusland RUS Tretyakov
7-8ste plek: V van Vlag van Cuba CUB Oris
Helger Hallik -130kg (m)
15e
1ste ronde: W van Vlag van Canada CAN Johl: 3-0
2de ronde: V van Vlag van Griekenland GRE Pikilidis
3de ronde: V van Vlag van Moldavië MDA Mureiko

Sailing pictogram.svg Zeilen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Tõnu
Toomas Tõniste
470 (m)
10e
96 punten: (7-16-8-3-19-PMS-30-3-6-15-19)
Krista Kruuv europe (v)
24e
197 punten: (22-25-26-23-23-20-23-26-17-22-22)
Peter Šaraškin laser
24e
176 punten: (14-27-21-29-30-33-12-14-18-21-20)

Swimming pictogram.svg Zwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Indrek Sei 50m vrije slag (m)
27e
serie 10: 8ste in 23,11
100m vrije slag (m)
32e
serie 4: 3de in 52,09