Estland op de Olympische Zomerspelen 2008

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Estland op de Olympische Zomerspelen 2008
Land Estland
IOC-landcode EST
NOC Estonian Olympic Committee
(et) externe link
Olympische Zomerspelen 2008 in Peking
Vlaggendrager Martin Padar
Aantal deelnemers 47
Aantal disciplines 13
Aantal officials 28
Medailles
Rang: 47
goud
1
zilver
1
brons
0
totaal
2
Estland op de Zomerspelen
1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936
1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Estland op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936
1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Andere gerelateerde deelnames
Vlag van Rusland Rusland (19081912)
Vlag van de Sovjet-Unie Sovjet-Unie (19521988)
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Estland nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2008 in Peking, China. Estland debuteerde op de Zomerspelen in 1920 en deed in 2008 voor de tiende keer mee. Voor het eerst na het uiteenvallen van de Sovjet-Unie won het Baltische land zowel goud als zilver.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Discipline Medaille
Atletiek Gerd Kanter discuswerpen (m)
Goud
Roeien Tõnu Endrekson
Jüri Jaanson
dubbel-twee (m)
Zilver

Deelnemers en resultaten per onderdeel[bewerken]

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Tiidrek Nurme 1500m (m)
38e
serie 3: 9de in 3.58,59 (NR)
Pavel Loskutov marathon (m)
75e
2:39.01
Taavi Peetre kogelstoten (m)
26e
kwalificatie groep B: 10de met 19,57m
Märt Israel discuswerpen (m)
14e
kwalificatie groep B: 6de met 61,98m
Gerd Kanter
Goud
kwalificatie groep B: 3de met 64,66m
finale: 1ste met 68,82m
Aleksander Tammert
12e
kwalificatie groep A: 6de met 63,10m
finale: 12de met 61,38m
Mihkel Kukk speerwerpen (m)
21e
kwalificatie groep B: 10de met 75,56m
Mikk Pahapill tienkamp (m)
10e
8178 punten
Andres Raja
12e
8112 punten
Ksenija Balta verspringen (v)
27e
kwalificatie groep B: 12de met 6,38m
Kaire Leibak hink-stap-springen (v)
10e
kwalificatie groep B: 4de met 14,19m
finale: 14,13m
Anna Iljuštšenko hoogspringen (v)
21e
kwalificatie groep B: 11de met 1,89m
Moonika Aava speerwerpen (v)
26e
kwalificatie groep B: 12de met 56,94m
Kaie Kand zevenkamp (v)
33e
5677 punten

Badminton pictogram.svg Badminton[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Raul Must enkelspel (m)
33e
1ste ronde: V van Vlag van Polen POL Wacha: 14-21, 15-21
Kati Tolmoff enkelspel (v)
33e
1ste ronde: V van Vlag van Ierland IRL Magee: 21-18, 18-21, 19-21

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gymnastiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ritmisch
Irina Kikkas individueel (v)
20e
kwalificatie: 20ste met 62,775 punten

Judo pictogram.svg Judo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Martin Padar +100kg (m)
17e
voorronde: vrij
1ste ronde: W van Vlag van Zuid-Korea KOR Kim: ippon
2de ronde: V van Vlag van Brazilië BRA Schlittler: yuko

Rowing pictogram.svg Roeien[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Andrei Jämsä skiff (m)
17e
serie 2: 4de in 7.48,24
kwartfinale 3: 4de in 7.05,48
halve finale C/D: 2de in 7.16,38
finale C: 5de in 7.19,60
Tõnu Endrekson
Jüri Jaanson
dubbel-twee (m)
Zilver
serie 2: 3de in 6.27,95
halve finale 2: 2de in 6.21,11
finale: 2de in 6.29,05
Igor Kuzmin
Vladimir Latin
Allar Raja
Kaspar Taimsoo
dubbel-vier (m)
9e
serie 1: 4de in 5.42,22
herkansingen: 1ste in 6.01,46
halve finale 2: 4de in 5.54,57
finale B: 3de in 5.48,12

Fencing pictogram.svg Schermen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Nikolai Novosjolov degen (m)
17e
1ste ronde: W van Vlag van Egypte EGY Nabil: 15-8
2de ronde: V van Vlag van Frankrijk FRA Jeannet: 14-15

Shooting pictogram.svg Schietsport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Andrei Inešin skeet (m)
18e
kwalificatie: 18de met 115 punten (22-24-20-24-25)

Tennis pictogram.svg Tennis[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Maret Ani enkelspel (v)
33e
1ste ronde: V van Vlag van Tsjechië CZE Šafářová: 4-6, 2-6
Kaia Kanepi
9e
1ste ronde: W van Vlag van Italië ITA Pennetta: 6-2, 7-6 (6)
2de ronde: W van Vlag van Frankrijk FRA Razzano: 6-4, 7-5
3de ronde: V van Vlag van China CHN Li: 6-4, 2-6, 0-6
Maret Ani
Kaia Kanepi
dubbelspel (v)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Wit-Rusland BLR Azarenka/Poutchek: 2-6, 2-6

Triathlon pictogram.svg Triatlon[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Marko Albert mannen
41e
1:54.13,58

Volleyball (indoor) pictogram.svg Volleybal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kristjan Kais
Rivo Vesik
beach (m)
17e
groep A: 4de
V van Vlag van Spanje ESP Herrera/Mesa: 0-2 (18-21, 21-23)
V van Vlag van China CHN Wu/Xu: 1-2 (21-15, 11-21, 13-15)
V van Vlag van Oostenrijk AUT Gosch/Horst: 1-2 (16-21, 21-18, 12-15)

Cycling (road) pictogram.svg Wielersport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Baan
Daniel Novikov sprint (m)
21e
kwalificatie: 21ste in 11,187
Weg
Rein Taaramäe tijdrit (m)
17e
1:05.47
Tanel Kangert wegwedstrijd (m)
69e
6:36.48
Rein Taaramäe
48e
6:30.49
Grete Treier wegwedstrijd (v)
30e
3:33.17

Sailing pictogram.svg Zeilen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Johannes Ahun RS:X (m)
33e
273 punten: (35-34-32-34-31-30-29-25-30-28)
Deniss Karpak laser (m)
25e
166 punten: (16-20-41-37-38-2-4-35-14)

Swimming pictogram.svg Zwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Miko Mälberg 50m vrije slag (m)
25e
serie 9: 2de in 22,37 (NR)
Danil Haustov 100m vrije slag (m)
51e
serie 4: 8ste in 50,92
Vladimir Sidorkin 200m vrije slag (m)
45e
serie 3: 2de in 1.51,27 (NR)
Andres Olvik 200m rugslag (m)
40e
serie 2: 6de in 2.03,66
Martti Aljand 100m schoolslag (m)
45e
serie 4: 5de in 1.02,46 (NR)
200m schoolslag (m)
46e
serie 2: 5de in 2.16,52
Martin Liivamägi 200m wisselslag (m)
35e
serie 4: 8ste in 2.03,56
Triin Aljand 50m vrije slag (v)
21e
serie 9: 1ste in 25,29
100m vrije slag (v)
33e
serie 4: 6de in 56,10
Elina Partõka 200m vrije slag (v)
28e
serie 2: 1ste in 2.00,24 (NR)
Triin Aljand 100m vlinderslag (v)
32e
serie 3: 1ste in 59,43 (NR)
Anna-Liisa Põld 400m wisselslag (v)
35e
serie 1: 4de in 4.58,21