Hongarije op de Olympische Zomerspelen 1908

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Hongarije op de Olympische Zomerspelen 1908
Land Hongarije
IOC-landcode HUN
NOC Magyar Olimpiai Bizottság
(hu) externe link
Olympische Zomerspelen 1908 in Londen
Aantal disciplines 8
Medailles
Rang: 6
goud
3
zilver
4
brons
2
totaal
9
Hongarije op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Hongarije op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Hongarije nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1908 in Londen, Engeland. Hoewel destijds Oostenrijk en Hongarije samen de unie Oostenrijk-Hongarije vormden, maakt het Internationaal Olympisch Comité een onderscheid tussen deze landen.

Medailleoverzicht[bewerken | brontekst bewerken]

Sport Olympiër Discipline Medaille
Schermen Jenő Fuchs sabel (m)
Goud
Dezső Földes
Jenő Fuchs
Oszkár Gerde
Péter Tóth
Lajos Werkner
sabel team (m)
Worstelen Richárd Weisz +93kg Grieks-Romeins (m)
Atletiek István Somodi hoogspringen (m)
Zilver
Schermen Béla Zulawszky sabel (m)
Zwemmen Zoltán Halmay 100m vrije slag (m)
Zoltán Halmay
Béla Las-Torres
József Munk
Imre Zachár
4x200m vrije slag (m)
Atletiek Ödön Bodor
József Nagy
Pál Simon
Frigyes Mezei
olympische estafette (m)
Brons
Roeien Károly Levitzky skiff (m)

Deelnemers en resultaten[bewerken | brontekst bewerken]

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1908 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vilmos Rácz 100m (m)
series
serie 15: 2de in 11,4
Pál Simon
series
serie 11: 2de in 11,5
Frigyes Wiesner
series
serie 14: 4de
Vilmos Rácz 200m (m)
series
serie 4: 2de in 23,3
Károly Radóczy
halve finale
serie 7: 1ste
halve finale 1: 3de in 22,8
Pál Simon
series
serie 10: 4de
Frigyes Wiesner
series
serie 6: 2de in 24,0
Vilmos Rácz 400m (m)
series
serie 7: 2de in 51,1
Ödön Bodor 800m (m)
4e
serie 1: 1ste in 1.58,6
finale: 4de in 1.55,4
József Nagy
series
serie 3: 4de
Ödön Bodor 1500m (m)
series
serie 1: 8ste
József Nagy
series
serie 5: 2de in 4.19,6
Antal Lovas 5 mijl (m)
DNF
serie 6: niet gefinisht
Antal Lovas 110m horden (m)
series
serie 10: 2de in 17,2
400m horden (m)
DNF
serie 9: 1ste
halve finale 2: niet gefinisht
Antal Lovas 3200m steeplechase (m)
DNF
serie 2: niet gefinisht
Pál Simon
Frigyes Wiesner
József Nagy
Ödön Bodor
4x1600m (m)
Brons
serie 1: 1ste in 3.32,6
finale: 3de in 3.32,5
István Drubina 3500m snelwandelen (m)
19e
serie 2: 5de in 18.44,6
Ödön Holits verspringen (m)
14e
kwalificatie groep A: 3de met 6,54m
Géza Kövesdi
21-32e
József Haluzsinsky hoogspringen (m)
13e
kwalificatie groep A: 4de met 1,72m
István Somodi
Zilver
kwalificatie groep C: 2de met 1,85m
finale: 2de met 1,88m
Kálmán Szathmáry polsstokhoogspringen (m)
8e
kwalificatie groep C: 2de met 3,35m
finale: 8ste met 3,35m
Mór Kóczán kogelstoten (m)
9-25e
István Somodi
9-25e
Ferenc Jesina discuswerpen (m)
12-42e
Mór Kóczán
12-42e
György Luntzer
7e
kwalificatie groep B: 2de met 37,34m
Imre Mudin
12-42e
Ferenc Jesina kogelslingeren (m)
10-19e
Mór Kóczán grieks discuswerpen (m)
11-23e
György Luntzer
11-23e
Imre Mudin
11-23e
István Mudin
7e
kwalificatie groep C: 1ste met 33,11m
Ferenc Jesina speerwerpen vrije stijl (m)
10-33e
36,82m
Mór Kóczán
10-33e
György Luntzer
10-33e
Imre Mudin
7e
kwalificatie groep C: 1ste met 45,96m
István Mudin
10-33e

Rowing pictogram.svg Roeien[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1908 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ernö Killer skiff (m)
DNF
serie 1: niet gefinisht
Károly Levitzky
Brons
serie 1: vrij
kwartfinale 2: 1ste in 10.08,0
halve finale 1: 2de
Klekner Sándor
Haraszthy Lajos
Szebeny Antal
Éder Róbert
Hautzinger Sándor
Várady Jenö
Wampetich Imre
Kirchknopf Ferenc
Vasko Kálmán
acht (m)
5e
serie 1: 2de in 8.15,7

Fencing pictogram.svg Schermen[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1908 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Zulavszky Béla degen (m)
54e
1ste ronde groep J: 4de met 2 overwinningen
Dezső Földes
68e
1ste ronde groep G: 6de met 1 overwinning
Tóth Péter
68e
1ste ronde groep M: 4de met 1 overwinning
Jenő Apáthy sabel (m)
17e
1ste ronde groep J: 2de met 5 overwinningen
kwartfinale groep 8: 3de met 2 overwinningen
Oszkár Gerde
9e
1ste ronde groep I: 1ste met 4 overwinningen
kwartfinale groep 5: 1ste met 4 overwinningen
halve finale groep 2: 5de met 4 overwinningen
Dezső Földes
10e
1ste ronde groep G: 1ste met 5 overwinningen
kwartfinale groep 2: 2de met 3 overwinningen
halve finale groep 1: 5de met

3 overwinningen

Jenő Fuchs
Goud
1ste ronde groep K: 1ste met 5 overwinningen
kwartfinale groep 1: 1ste met 3 overwinningen
halve finale groep 1: 1ste met 6 overwinningen
finale: 1ste met 6 overwinningen
Jenő Szántay
4e
1ste ronde groep F: 1ste met 3 overwinningen
kwartfinale groep 6: 2de met 3 overwinningen
halve finale groep 1: 3de met 4 overwinningen
finale: 4de met 3 overwinningen
Péter Tóth
5e
1ste ronde groep B: 2de met 2 overwinningen
kwartfinale groep 6: 1ste met 4 overwinningen
halve finale groep 2: 1ste met 5 overwinningen
finale: 5de met 3 overwinningen
Lajos Werkner
6e
1ste ronde groep M: 1ste met 5 overwinningen
kwartfinale groep 2: 1ste met 4 overwinningen
halve finale groep 1: 2de met 5 overwinningen
finale: 6de met 2 overwinningen
Béla Zulawszky
Zilver
1ste ronde groep H: 3de met 3 overwinningen
kwartfinale groep 4: 2de met 2 overwinningen
halve finale groep 2: 1ste met 5 overwinningen
finale: 2de met 6 overwinningen
Dezső Földes
Jenő Fuchs
Oszkár Gerde
Péter Tóth
Lajos Werkner
sabel team (m)
Goud
1ste ronde: W van Vlag van Duitsland Duitsland: 9-0
halve finale: W van Vlag van Italië Italië: 11-5
finale: W van Vlag van Bohemen BOH: 9-7

Shooting pictogram.svg Schietsport[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1908 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
István Móricz 300m vrij geweer (m)
49e
490 punten
Sándor Prokopp
43e
627 punten

Tennis pictogram.svg Tennis[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 1908 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Dezső Lauber enkelspel (m)
16e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van het Verenigd Koninkrijk GBR Dixon: 1-6, 0-6, 0-6
Ede Tóth
16e
1ste ronde: W van Vlag van Bohemen BOH Mičovský: 6-3, 2-1, opgave
2de ronde: V van Vlag van het Verenigd Koninkrijk GBR Parke: 1-6, 3-6, 2-6
Jenő Zsigmondy
16e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Bohemen BOH Hykš: 5-7, 4-6, 6-3, 0-6
Ede Tóth
Jenő Zsigmondy
dubbelspel (m)
7e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van het Verenigd Koninkrijk GBR Ritchie/James Cecil Parke: 1-6, 0-6, 3-6

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Turnen[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Turnen op de Olympische Zomerspelen 1908 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Mihály Antos individuele meerkamp (m)
45e
Imre Gellért
39e
Frigyes Gráf
DNF
niet gefinisht
János Nyisztor
15e
236 punten
Kálmán Szabó
34e
Ferenc Szűts
onbekend

Wrestling pictogram.svg Worstelen[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1908 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Grieks-Romeins
József Maróthy -66,6kg (m)
5e
1ste ronde: W van Vlag van het Verenigd Koninkrijk GBR Rose
2de ronde: W van Vlag van het Verenigd Koninkrijk GBR Wood
kwartfinale: niet gestart
Ödön Radvány
5e
1ste ronde: W van Vlag van het Verenigd Koninkrijk GBR Ruff
2de ronde: W van Vlag van het Verenigd Koninkrijk GBR Hawkins
kwartfinale: V van Vlag van Rusland RUS Orlov
József Téger
9e
1ste ronde: W van Vlag van Nederland NED van Moppes
2de ronde: V van Vlag van Italië ITA Porro
Miklós Orosz -73kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Denemarken DEN Josepsson
György Luntzer -93kg (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Nederland NED Wijbrands
Hugó Payr
4e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Rusland RUS Zamotin
kwartfinale: W van Vlag van Nederland NED van Westrop
halve finale: V van Vlag van Finland FIN Weckman
bronzen finale: V van Vlag van Denemarken DEN Jensen
Hugó Payr +93kg (m)
4e
1ste ronde: W van Vlag van het Verenigd Koninkrijk GBR Barrett
halve finale: V van Vlag van Rusland RUS Petrov
bronzen finale: V van Vlag van Denemarken DEN Jensen
Richárd Weisz
Goud
1ste ronde: W van Vlag van Denemarken DEN Jensen
halve finale: W van Vlag van Denemarken DEN Jensen
finale: W van Vlag van Rusland RUS Petrov

Swimming pictogram.svg Zwemmen[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1908 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Henrik Hajós 100m vrije slag (m)
series
serie 3: 3-5de
Zoltán Halmay
Zilver
serie 1: 1ste in 1.08,2
halve finale 1: 1ste in 1.09,4
finale: 2de in 1.06,2
József Munk
series
serie 2: 3-5de
József Ónody
series
serie 5: 2de in 1.13,2
Henrik Hajós 400m vrije slag (m)
series
serie 9: 1ste in 6.19,8
halve finale 1: 5de
Béla Las-Torres
halve finale
serie 1: 2de in 5.52,5
halve finale 1: 4de
József Ónody
series
serie 7: 3de
Imre Zachár
DNF
serie 8: 1ste in 6.09,8
halve finale 2: niet gefinisht
Henrik Hajós 100m rugslag (m)
DSQ
serie 7: gediskwalificeerd
András Baronyi 200m schoolslag (m)
series
serie 1: 2de in 3.18,0
József Fabinyi
halve finale
serie 6: 1ste in 3.23,4
halve finale 1: 4de
Ödön Toldi
4e
serie 4: 1ste in 3.14,4
halve finale 1: 2de in 3.16,4
finale: 4de in 3.15,2
József Munk
Imre Zachár
Béla las Torres
Zoltán Halmay
4x200m vrije slag (m)
Zilver
serie 3: 1ste
finale: 2de in 10.59,0