Nederland op de Olympische Zomerspelen 2016

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Zie het artikel Voor de Nederlandse prestaties op de Paralympische Zomerspelen 2016 zie het artikel Nederland op de Paralympische Zomerspelen 2016.
Nederland op de Olympische Spelen
Nederland op de Olympische Zomerspelen 2016
Land Nederland
IOC-landcode NED
NOC NOC*NSF
externe link
Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro
Vlaggendrager Jeroen Dubbeldam (openingsceremonie)
Sanne Wevers (sluitingsceremonie)
Aantal deelnemers 242
Aantal disciplines 21
Medailles
Rang: 11
goud
8
zilver
7
brons
4
totaal
19
Nederland op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1906 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016
Nederland op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Nederland nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro in Brazilië. Chef de mission voor Nederland was deze editie wederom Maurits Hendriks. In totaal waren 242 atleten geselecteerd om Nederland te vertegenwoordigen op de eenendertigste Olympische Zomerspelen en de vijftigste in totaal.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër(s) Onderdeel Medaille
Gymnastiek Sanne Wevers Balk (v) Goud
Roeien Maaike Head
Ilse Paulis
Lichte dubbel-twee (v) Goud
Wielersport Elis Ligtlee Keirin (v) Goud
Anna van der Breggen Wegwedstrijd (v) Goud
Zeilen Dorian van Rijsselberghe RS:X (m) Goud
Marit Bouwmeester Laser Radial (v) Goud
Zwemmen Ferry Weertman 10 km open water (m) Goud
Sharon van Rouwendaal 10 km open water (v) Goud
Atletiek Dafne Schippers 200 m (v) Zilver
Boksen Nouchka Fontijn –75 kg (v) Zilver
Hockey Vrouwen Zilver
Roeien Chantal Achterberg
Nicole Beukers
Inge Janssen
Carline Bouw
Dubbel-vier (v) Zilver
Wielersport Jelle van Gorkom BMX (m) Zilver
Matthijs Büchli Keirin (m) Zilver
Tom Dumoulin Individuele tijdrit (m) Zilver
Judo Anicka van Emden −63 kg (v) Brons
Roeien Kaj Hendriks
Robert Lücken
Boaz Meylink
Boudewijn Röell
Olivier Siegelaar
Dirk Uittenbogaard
Mechiel Versluis
Tone Wieten
Peter Wiersum (s)
Acht (m) Brons
Volleybal Alexander Brouwer
Robert Meeuwsen
Beachvolleybal (m) Brons
Wielersport Anna van der Breggen Individuele tijdrit (v) Brons

Deelnemers[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Lijst van Nederlandse deelnemers aan de Olympische Zomerspelen van 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

De onderstaande Nederlandse deelnemers en/of sportteams hadden zich weten te plaatsen voor de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro.

De Nederlandse equipe bestond uit 242 sporters die aan 21 verschillende disciplines deelnamen.

Onder deze 242 deelnemers waren 107 mannen en 135 vrouwen.

(m) = mannen, (v) = vrouwen, (g) = gemengd

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Solomon Bockarie 100 m (m) 48e Serie: 10,36
Churandy Martina 26e Serie: 10,22
Solomon Bockarie 200 m (m) 25e Serie: 20,42
Churandy Martina 5e Serie: 20,29 (17e)
Halve finale: 20,10 (2e)
Finale: 20,13
Liemarvin Bonevacia 400 m (m) 15e Serie: 45,49 (16e)
Halve finale: 45,03
Abdi Nageeye Marathon (m) 11e Finale: 2:13.01 (+ 4.17)
Solomon Bockarie
Giovanni Codrington
Dimitri Juliet
Churandy Martina
Hensley Paulina
Jorén Tromp
4x100 m (m) 14e Serie: 38,53
Fabian Florant Hink-stap-springen (m) 22e Kwalificatie: 16,51 m
Pieter Braun Tienkamp (m) DNF opgave
0854 punten, 100 m (11,03)
0947 punten, verspringen (7,55 m)
0722 punten, kogelstoten (13,90 m)
0758 punten, hoogspringen (1,95 m)
niet gestart bij de 400 m
Eelco Sintnicolaas DNF opgave
0890 punten, 100 m (10,87)
niet gestart bij het verspringen
Dafne Schippers 100 m (v) 5e Serie: 11,16 (7e)
Halve finale: 10,90 (3e)
Finale: 10,90
Jamile Samuel 200 m (v) 32e Serie: 23,04
Tessa van Schagen 50e Serie: 23,41
Dafne Schippers Zilver Serie: 22,51 (5e)
Halve finale: 21,96 (1e)
Finale: 21,88
Sifan Hassan 800 m (v) 22e Serie: 2.00,27
1500 m (v) 5e Serie: 4.06,64 (5e)
Halve finale: 4.03,62 (2e)
Finale: 4.11,23
Maureen Koster 32e Serie: 4.13,15
5000 m (v) DNS Serie: Teruggetrokken
Susan Kuijken 8e Serie: 15.19,96
Finale: 15.00,69
10.000 m (v) 14e Finale: 31.32,43
Jip Vastenburg 28e Finale: 32.08,92
Andrea Deelstra Marathon (v) 60e Finale: 2:40.49
Nadine Visser 100 m horden (v) 29e Serie: 13,07
Marije van Hunenstijn
Tasa Jiya
Jamile Samuel
Tessa van Schagen
Dafne Schippers
Naomi Sedney
4x100 m (v) 9e Serie: 42,88
Madiea Ghafoor
Eva Hovenkamp
Nicky van Leuveren
Laura de Witte
Lisanne de Witte
4x400 m (v) 12e Serie: 3.26,98 NR
Melissa Boekelman Kogelstoten (v) 15e Kwalificatie: 17,69 m
Femke Pluim Polsstokhoogspringen (v) 29e Kwalificatie: 4,15 m
Nadine Broersen Zevenkamp (v) 13e 6300 punten
1041 punten 100 m horden (13,56)
0941 punten Hoogspringen (1,77 m)
0797 punten Kogelstoten (14,04 m)
0892 punten 200 m: (24,94)
0896 punten Verspringen (6,15 m)
0876 punten Speerwerpen (50,80 m)
0857 punten 800 m (2.17,55)
Anouk Vetter 10e 6394 punten
1055 punten 100 m horden (13,47)
0941 punten Hoogspringen (1,77 m)
0846 punten Kogelstoten (14,78 m)
0987 punten 200 m (23,93)
0880 punten Verspringen (6,10 m)
0830 punten Speerwerpen (48,42 m)
0855 punten 800 m: (2.17,71)
Nadine Visser 19e 6190 punten
1121 punten 100 m horden (13,02)
0830 punten Hoogspringen (1,68 m)
0717 punten Kogelstoten (12,84 m)
0948 punten 200 m (24,34)
0959 punten Verspringen (6,35 m)
0715 punten Speerwerpen (42,48 m)
0900 punten 800 m (2.14,47)
  • NR: Nederlands record

Badminton pictogram.svg Badminton[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Eefje Muskens
Selena Piek
Dubbelspel (v) 1/4F Groepsfase:
wonnen van Vlag van Thailand THA Supajirakul / Taerattanachai 2–0 (21–13, 22–20)
wonnen van Vlag van India IND Gutta / Ponnappa 2–1 (21–16, 16–21, 21–17)
verloren van Vlag van Japan JPN Matsutomo / Takahashi 0–2 (9–21, 11–21)
Kwartfinale:
verloren van Vlag van Zuid-Korea KOR Jung / Shin 1–2 (13–21, 22–20, 14–21)
Jacco Arends
Selena Piek
Dubbelspel (g) Groepsfase Groepsfase:
verloren van Vlag van Japan JPN Kazuno / Kurihara 0–2 (14–21, 19–21)
verloren van Vlag van Zuid-Korea KOR Ko / Kim 0–2 (10–21, 10–21)
wonnen van Vlag van Verenigde Staten USA Chew / Subandhi 2–0 (21–15, 21–19)

Boxing pictogram.svg Boksen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Enrico Lacruz –60 kg (m) 1/8F 1/16 finale: won van Vlag van Chinees Taipei TPE Lai Chun-en
1/8 finale: verloor van Vlag van Mongolië MGL Dorjnyambuugiin Otgondalai
Peter Müllenberg –81 kg (m) 1/8F 1/16 finale: won van Vlag van Iran IRI Ehsan Rouzbahani
1/8 finale: verloor van Vlag van Azerbeidzjan AZE Teymur Mammadov
Nouchka Fontijn –75 kg (v) Zilver Kwartfinale: won van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Savannah Marshall
Halve finale: won van Vlag van China CHN Li Qian
Finale: verloor van Vlag van Verenigde Staten USA Claressa Shields

Archery pictogram.svg Boogschieten[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Sjef van den Berg Individueel (m) 4e Plaatsingsronde: 684 punten (4e)
1/32 finale: won van Vlag van Tonga TGA Arne Jensen (7–3)
1/16 finale: won van Vlag van Turkije TUR Mete Gazoz (7–3)
1/8 finale: won van Vlag van Chili CHI Ricardo Soto (6*–5)
Kwartfinale: won van Vlag van Zuid-Korea KOR Lee Seung-yun (6–4)
Halve finale: verloor van Vlag van Frankrijk FRA Jean-Charles Valladont (3–7)
Troostfinale: verloor van Vlag van Verenigde Staten USA Brady Ellison (2–6)
Mitch Dielemans 1/32F Plaatsingsronde: 634 punten (58e)
1/32 finale: verloor van Vlag van Japan JPN Takaharu Furukawa (7–1)
Rick van der Ven 1/32F Plaatsingsronde: 663 punten (27e)
1/32 finale: verloor van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Patrick Huston (6–4)
Sjef van den Berg
Mitch Dielemans
Rick van der Ven
Team (m) 1/4F Plaatsingsronde: 1981 punten (9e)
1/8 finale: won van Vlag van Spanje Spanje (5–1)
Kwartfinale: verloor van Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea (0–6)

(*) Winst na shoot-off.

Golf pictogram.svg Golf[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Golf op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Joost Luiten Mannen 27e Ronde 1: 72 (+1) (34e)
Ronde 2: 70 (−1) (22e)
Ronde 3: 70 (−1) (23e)
Ronde 4: 70 (–1) (26e)
Totaal: 282 (–2)

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gymnastiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Turnen
Bart Deurloo
Yuri van Gelder
Frank Rijken
Jeffrey Wammes
Epke Zonderland
Meerkamp, team (m) 10e Kwalificatie: 257,686
Bart Deurloo Meerkamp, individueel (m) 15e Kwalificatie: 86,990 (14e)
Finale: 87,598
Yuri van Gelder Ringen (m) 10e Kwalificatie: 15,333 (8e)
Finale: Teruggetrokken door NOC*NSF.[1][2]
Epke Zonderland Rekstok (m) 7e Kwalificatie: 15,366 (3e)
Finale: 14,033
Céline van Gerner
Vera van Pol
Eythora Thorsdottir
Lieke Wevers
Sanne Wevers
Meerkamp, team (v) 7e Kwalificatie: 171,929 (8e)
Finale: 172,447
Eythora Thorsdottir Meerkamp, individueel (v) 9e Kwalificatie: 57,566 (8e)
Finale: 57,632
Lieke Wevers 20e Kwalificatie: 56,782 (17e)
Finale: 55,865
Sanne Wevers Balk (v) Goud Kwalificatie: 15,066 (4e)
Finale: 15,466

Handball pictogram.svgHandbal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Lois Abbingh
Yvette Broch
Kelly Dulfer
Michelle Goos
Nycke Groot
Laura van der Heijden
Jasmina Janković
Ailly Luciano
Angela Malestein
Sanne van Olphen
Estavana Polman
Martine Smeets
Danick Snelder
Tess Wester
Vrouwen 4e Groepsfase:
14–18 Vlag van Frankrijk Frankrijk
26–18 Vlag van Argentinië Argentinië
32–32 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
29–29 Vlag van Zweden Zweden
34–38 Vlag van Rusland Rusland
Kwartfinale: 32–23 Vlag van Brazilië Brazilië
Halve finale: 23–24 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Troostfinale: 23–36 Vlag van Noorwegen Noorwegen

Als reserve waren Debbie Bont, Sanne Hoekstra, Isabelle Jongenelen, Lynn Knippenborg, Jessy Kramer, Esther Schop, Marieke van der Wal geselecteerd.

Field hockey pictogram.svg Hockey[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen[bewerken]

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Seve van Ass
Sander Baart
Billy Bakker
Jorrit Croon
Jeroen Hertzberger
Rogier Hofman
Robert van der Horst
Robbert Kemperman
Mirco Pruyser
Glenn Schuurman
Jaap Stockmann
Hidde Turkstra
Valentin Verga
Bob de Voogd
Mink van der Weerden
Sander de Wijn
Mannen 4e Groepsfase:
3–3 Vlag van Argentinië Argentinië
5–0 Vlag van Ierland Ierland
7–0 Vlag van Canada Canada
2–1 Vlag van India India
1–2 Vlag van Duitsland Duitsland
Kwartfinale: 4–0 Vlag van Australië Australië
Halve finale: 1–3 Vlag van België België
Troostfinale: 1–1 Vlag van Duitsland Duitsland (3–4 na shoot-outs)

Als reserve waren Pirmin Blaak en Constantijn Jonker geselecteerd.

Vrouwen[bewerken]

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Naomi van As
Willemijn Bos
Carlien Dirkse van den Heuvel
Margot van Geffen
Eva de Goede
Ellen Hoog
Kelly Jonker
Marloes Keetels
Laurien Leurink
Caia van Maasakker
Kitty van Male
Maartje Paumen
Joyce Sombroek
Maria Verschoor
Xan de Waard
Lidewij Welten
Vrouwen Zilver Groepsfase:
5–0 Vlag van Spanje Spanje
4–0 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
1–0 Vlag van China China
1–1 Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland
2–0 Vlag van Duitsland Duitsland
Kwartfinale: 3–2 Vlag van Argentinië Argentinië
Halve finale: 1–1 Vlag van Duitsland Duitsland (4–3 na shoot-outs)
Finale: 3–3 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië (0–2 na shoot-outs)

Als reserve waren Larissa Meijer, Laura Nunnink en Michelle van der Pols geselecteerd.

Judo pictogram.svg Judo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jeroen Mooren −60 kg (m) 1/32F 1/32 finale: verloor van Vlag van Rusland RUS Beslan Moedranov
Dex Elmont −73 kg (m) 1/16F 1/32 finale: won van Vlag van Oezbekistan UZB Mirali Sharipov
1/16 finale: verloor van Vlag van Hongarije HUN Miklós Ungvári
Frank de Wit −81 kg (m) 1/32F 1/32 finale: verloor van Vlag van Bulgarije BUL Ivaylo Ivanov
Noël van 't End −90 kg (m) 1/32F 1/32 finale: verloor van Vlag van Mongolië MGL Lkhagvasürengiin Otgonbaatar
Henk Grol −100 kg (m) 1/16F 1/32 finale: won van Vlag van Canada CAN Kyle Reyes
1/16 finale: verloor van Vlag van Frankrijk FRA Cyrille Maret
Roy Meyer +100 kg (m) 1/4F 1/16 finale: won van Vlag van Congo-Brazzaville CGO Deo Gracia Ngokaba
1/8 finale: won van Vlag van Zuid-Korea KOR Kim Sung-Min
Kwartfinale: verloor van Vlag van Israël ISR Or Sasson
Herkansing: verloor van Vlag van Brazilië BRA Rafael Silva
Sanne Verhagen −57 kg (v) 1/16F 1/32 finale: won van Vlag van Senegal SEN Hortense Diédhiou
1/16 finale: verloor van Vlag van Mongolië MGL Dorjsürengiin Sumiyaa
Anicka van Emden −63 kg (v) Brons 1/32 finale: won van Vlag van Rusland RUS Jekaterina Valkova
1/16 finale: won van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Alice Schlesinger
Kwartfinale: verloor van Vlag van Frankrijk FRA Clarisse Agbegnenou
Herkansing: won van Vlag van Oostenrijk AUT Kathrin Unterwurzacher
Troostfinale: won van Vlag van Brazilië BRA Mariana Silva
Kim Polling −70 kg (v) 1/16F 1/16 finale: verloor van Vlag van Japan JPN Haruka Tachimoto
Marhinde Verkerk −78 kg (v) 1/16F 1/16 finale: verloor van Vlag van Cuba CUB Yalennis Castillo
Tessie Savelkouls +78 kg (v) 1/4F 1/8 finale: won van Vlag van Litouwen LTU Svitlana Laromka
Kwartfinale: verloor van Vlag van Japan JPN Kanae Yamabe
Herkansing: verloor van Vlag van Zuid-Korea KOR Kim Min-jeong

Equestrian pictogram.svg Paardensport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Dressuur
Adelinde Cornelissen op Jerich Parzival Individueel DNF Grand Prix: Afgebroken [3]
Edward Gal op Glock's voice - Grand Prix: 75,271%
Grand Prix Special: 73,655%
Kür op muziek:
Hans Peter Minderhoud op Glock's Johnson TN 9e Grand Prix: 76,957%
Grand Prix Special: 75,224%
Kür op muziek: 80,571%
Diederik van Silfhout op Arlando 11e Grand Prix: 75,900%
Grand Prix Special: 76,092%
Kür op muziek: 79,535%
Adelinde Cornelissen
Edward Gal
Hans Peter Minderhoud
Diederik van Silfhout
Team 4e Grand Prix: 76,043%
Grand Prix Special: 74.991%
Totaal: 75.517%
Eventing
Merel Blom op Rumour Has It Individueel 19e Dressuur: 54,40
Terreinproef: 12,00
Springen: 10,00
Totaal: 76,40
Tim Lips op Bayro 21e Dressuur: 46,00
Terreinproef: 28,00
Springen: 8,00
Totaal: 82,00
Alice Naber-Lozeman op ACSI Peter Parker 32e Dressuur: 46,20
Terreinproef: 52,00
Springen: 4,00
Totaal: 102,20
Theo van de Vendel op Zindane DNF Dressuur: 65,70
Terreinproef: Uitgeschakeld
Merel Blom
Tim Lips
Alice Naber-Lozeman
Theo van de Vendel
Team 6e Dressuur: 146,60
Terreinproef: 92,00
Springen: 14,00
Totaal: 252,60
Springconcours
Jeroen Dubbeldam op SFN Zenith Individueel 7e Kwalificatie ronde 1: 4
Kwalificatie ronde 2: 0 strafpunten
Kwalificatie ronde 3: 5 strafpunten
Finale ronde 1: 0 stafpunten
Finale ronde 2: 1 stafpunt
Totaal finale: 1 strafpunt
Harrie Smolders op Emerald DNF Kwalificatie ronde 1: 0 strafpunten
Kwalificatie ronde 2: 0 strafpunten
Kwalificatie ronde 3: 12 strafpunten
Finale ronde 1: 4 stafpunten
Finale ronde 2: niet gestart
Maikel van der Vleuten op Verdi 20e Kwalificatie ronde 1: 0 strafpunten
Kwalificatie ronde 2: 0 strafpunten
Kwalificatie ronde 3: 1 strafpunt
Finale ronde 1: 4 stafpunten
Finale ronde 2: 5 stafpunten
Totaal finale: 9 strafpunten
Jur Vrieling op Zirocco Blue DSQ Kwalificatie ronde 1: DSQ
Jeroen Dubbeldam
Harrie Smolders
Maikel van der Vleuten
Jur Vrieling
Team 7e Kwalificatie: 4 strafpunten (3e)
Finale: 18 strafpunten (7e)
Reserve springconcours
Naast de ruiters binnen het olympische dorp, was ook Gerco Schröder met zijn paard London aanwezig in Rio de Janeiro als reserve, hij bevond zich echter buiten het olympische dorp.

Rowing pictogram.svg Roeien[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Roel Braas
Mitchel Steenman
Twee-zonder (m) 8e Serie: 7.22,93 (11e)
Herkansing: 6.34,16 (1e)
Halve finale A/B 1: 6.26,94 (4e)
Finale B: 7.01,88
Bjorn van den Ende
Jort van Gennep
Tim Heijbrock
Joris Pijs
Lichte vier-zonder (m) 11e Serie: 6.07,88 (9e)
Halve finale: 6.12,87 (5e)
Finale B: 6.37,28
Harold Langen
Peter van Schie
Govert Viergever
Vincent van der Want
Vier-zonder (m) 5e Serie: 6.00,55 (8e)
Halve finale A/B 2: 6.21,04 (3e)
Finale A: 6.08,38
Kaj Hendriks
Robert Lücken
Boaz Meylink
Boudewijn Röell
Olivier Siegelaar
Dirk Uittenbogaard
Mechiel Versluis
Tone Wieten
Peter Wiersum (stuurman)
Acht (m) Brons Serie: 5.36,16 (3e)
Herkansing: 5.52,95 (2e)
Finale A: 5.31,59
Aletta Jorritsma
Karien Robbers
Twee-zonder (v) 13e Serie: 7.23,10 (14e)
Herkansing: 8.03,07 (5e)
Finale C: 8.23,61
Maaike Head
Ilse Paulis
Lichte dubbel-twee (v) Goud Serie: 6.57,28 (1e)
Halve finale A/B 2: 7.13,93 (1e)
Finale A: 7.04,73
Chantal Achterberg
Nicole Beukers
Carline Bouw
Inge Janssen
Dubbel-vier (v) Zilver Serie: 6.38,58 (5e)
Herkansing: 6.24,61 (1e)
Finale A: 6.50,33
Claudia Belderbos
Wianka van Dorp
Ellen Hogerwerf
Monica Lanz
Olivia van Rooijen
Lies Rustenburg
Sophie Souwer
José van Veen
Ae-Ri Noort (stuurvrouw)
Acht (v) 6e Serie 5.36,16 (4e)
Herkansing: 5.52,95 (4e)
Finale A: 6.08,37

Fencing pictogram.svg Schermen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Degen
Bas Verwijlen Individueel (m) 1/16F 1/16 finale: verloor van Vlag van Rusland RUS Anton Avdejev 9–15

Diving pictogram.svg Schoonspringen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Uschi Freitag 3 meter plank (v) 14e Voorronde: 317.10 (11e)
Halve finale: 298.95

Taekwondo pictogram.svg Taekwondo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Reshmie Oogink +67 kg (v) 1/4F 1/16 finale: won van Vlag van Cambodja CAM Sorn Seavmey
Kwartfinale: verloor van Vlag van Verenigde Staten USA Jackie Galloway

Table tennis pictogram.svg Tafeltennis[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Li Jiao Enkelspel (v) 1/16F 1/16 finale: verloor van Vlag van Frankrijk FRA Li Xue 3–4
Li Jie 1/16F 1/32 finale: won van Vlag van Thailand THA Suthasini Sawettabut 4-2
1/16 finale: verloor van Vlag van Oostenrijk AUT Liu Jia 1–4
Britt Eerland
Li Jiao
Li Jie
Team (v) 1/8F 1/8 finale: verloren van Vlag van Oostenrijk AUT Liu Jia Li Qiangbing Sofia Polcanova

Tennis pictogram.svg Tennis[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Robin Haase Enkelspel (m) 1/32F 1/32 finale: verloor van Vlag van Portugal POR João Sousa 1–6, 5–7
Robin Haase
Jean-Julien Rojer
Dubbelspel (m) 1/16F 1/16 finale: verloren van Vlag van Spanje ESP Marc López / Rafael Nadal 4–6, 4–6
Kiki Bertens Enkelspel (v) 1/32F 1/32 finale: verloor van Vlag van Italië ITA Sara Errani 6–4, 4–6, 3–6
Kiki Bertens
Jean-Julien Rojer
Dubbelspel (g) 1/8F 1/8 finale: verloren van Vlag van Verenigde Staten USA Venus Williams / Rajeev Ram 7–6, 6–7, [8–10]

Triathlon pictogram.svg Triatlon[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Rachel Klamer Vrouwen 10e 1:58.55 (+ 2.39)

Volleyball (indoor) pictogram.svg Volleybal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Beachvolleybal[bewerken]

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Alexander Brouwer
Robert Meeuwsen
Mannen Brons Groepsfase:
Vlag van Rusland RUS Barsoek / Ljamin 2–0 (21–15, 21–14)
Vlag van Duitsland GER Böckermann / Flüggen 2–1 (21–19, 17–21, 16–14)
Vlag van Polen POL Kantor / Łosiak 2–0 (21–19, 21–19)
1/8 finale: Vlag van Canada CAN Saxton / Schalk 2–0 (21–12, 21–15)
Kwartfinale: Vlag van Nederland NED Nummerdor / Varenhorst 2–0 (25–23, 21–17)
Halve finale: Vlag van Brazilië BRA Cerutti / Schmidt 1–2 (17–21, 23–21, 14–16)
Troostfinale: Vlag van Rusland RUS Krasilnikov / Semenov 2–0 (23–21, 22–20)
Reinder Nummerdor
Christiaan Varenhorst
1/4F Groepsfase:
Vlag van Chili CHI Grimalt / Grimalt 2–0 (21–16, 21–13)
Vlag van Polen POL Fijałek / Prudel 2–1 (21–17, 19–21, 15–9)
Vlag van Rusland RUS KrasilnikovSemenov 1–2 (15–21, 21–14, 9–15)
1/8 finale: Vlag van Mexico MEX Ontiveros / Virgen 2–0 (21–12, 21–15)
Kwartfinale: Vlag van Nederland NED Brouwer / Meeuwsen 0–2 (23–25, 17–21)
Marleen van Iersel
Madelein Meppelink
Vrouwen 1/8F Groepsfase:
Vlag van Venezuela VEN Agudo / Pazo 2–0 (21–17, 21–11)
Vlag van Costa Rica CRC Alfaro / Cope 2–0 (21–16, 21–16)
Vlag van Australië AUS Bawden / Clancy 1–2 (25–27, 21–18, 14–16)
1/8 finale: Vlag van Zwitserland SUI Heidrich / Zumkehr 1–2 (21–19, 13–21, 10–15)
Sophie van Gestel
Jantine van der Vlist
Groepsfase Groepsfase:
Vlag van Canada CAN Bansley / Pavan 0–2 (15–21, 17–21)
Vlag van Duitsland GER Borger / Büthe 0–2 (19–21, 14–21)
Vlag van Zwitserland SUI Heidrich / Zumkehr 1–2 (21–17, 11–21, 8–15)

Zaalvolleybal[bewerken]

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Maret Balkestein-Grothues
Yvon Beliën
Anne Buijs
Laura Dijkema
Robin de Kruijf
Judith Pietersen
Celeste Plak
Myrthe Schoot
Lonneke Slöetjes
Debby Stam
Quinta Steenbergen
Femke Stoltenborg
Vrouwen 4e Groepsfase:
Vlag van China China 3–2 (23–25, 25–21, 25–18, 22–25, 15–13)
Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 2–3 (25–18, 18–25, 25–21, 20–25, 8–15)
Vlag van Italië Italië 3–0 (25–21, 25–20, 25–20)
Vlag van Puerto Rico Puerto Rico 3–0 (25–14, 25–22, 25–16)
Vlag van Servië Servië 3–2 (25–22, 25–20, 22–25, 18–25, 15–8)
Kwartfinale: Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 3–1 (25–19, 24–14, 23–25, 25–20)
Halve finale: Vlag van China China 1–3 (25–27, 25–23, 27–29, 23–25)
Troostfinale: 1–3 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten (23–25, 27–25, 22–25, 19–25)

Cycling (road) pictogram.svg Wielersport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Baanwielrennen
Theo Bos Keirin (m) 17e Ronde 1 (heat 1): 10,237 (3e)
Herkansing (heat 1): 10,478 (3e)
Matthijs Büchli Zilver Ronde 1 (heat 3): 10,380 (2e)
Ronde 2 (heat 1): 10,773 (2e)
Finale: 10,153 (2e)
Theo Bos Olympische sprint (m) 21e Kwalificaties: 10,140 (21e)
Jeffrey Hoogland 11e Kwalificaties: 9,837 (8e)
1/16 finale (heat 8): 10,181 (1e)
1/8 finale (heat 5): 10,224 (2e)
Herkansing (heat 2): 10,574s (3e)
Troostfinale: 10,401s
Tim Veldt Omnium (m) 9e Scratch: 10 pnt (16e)
Achtervolging: 4.22,856 28 pnt (7e)
Afvalkoers: 10 pnt (16e)
500 m tijdrit: 1.03,464 28 pnt (7e)
Vliegende ronde: 13,170 28 pnt (7e)
Puntenkoers: 7 pnt (7e)
Totaal punten: 111
Theo Bos
Matthijs Büchli
Jeffrey Hoogland
Nils van 't Hoenderdaal
Teamsprint (m) 6e Kwalificaties: 43,688 (6e)
Ronde 1 (heat 2): 43,552 (2e) verloren van Vlag van Australië Australië
Joost van der Burg
Nils van 't Hoenderdaal
Jan-Willem van Schip
Wim Stroetinga
Tim Veldt
Ploegenachtervolging (m) DNF Kwalificaties: Door een val uitgeschakeld en niet gefinisht
Elis Ligtlee Keirin (v) Goud Ronde 1 (heat 4): 11,440 (1e)
Ronde 2 (heat 1): 11,686 (2e)
Finale: 11,217
Laurine van Riessen 9e Ronde 1 (heat 2): 15,399 (4e)
Herkansing (heat 3): 11,293 (1e)
Ronde 2 (heat 2): 11,300 (4e)
Troostfinale: 11,547
Elis Ligtlee Olympische sprint (v) 4e Kwalificaties: 10,803 (4e)
1/16 finale (heat 4): 11,425 (1e)
1/8 finale (heat 4): 11,360 (1e)
1/4 finale (heat 4): 11,405 (1e)
1/2 finale (heat 1 - race 1): 11,284 (2e)
1/2 finale (heat 1 - race 2): 11,370 (2e)
Troostfinale (race 1): 11,324 (2e)
Troostfinale (race 2): 11,431 (2e)
Laurine van Riessen 16e Kwalificaties: 11,023 (13e)
1/16 finale (heat 6): 11,458 (2e)
Herkansing (heat 1): 11,788 (3e)
Kirsten Wild Omnium (v) 6e Scratch: 24 pnt (9e)
Achtervolging: 3.31,941 32 pnt (5e)
Afvalkoers: 34 pnt (4e)
500 m tijdrit:36,562 16 pnt (13e)
Vliegende ronde: 14,023 34 pnt (4e)
Puntenkoers: 43 pnt (5e)
Totaal punten: 183
Elis Ligtlee
Laurine van Riessen
Teamsprint (v) 5e Kwalificaties: 33,189 (5e)
Ronde 1 (heat 1): 32,792
BMX
Twan van Gendt Mannen 1/2F Plaatsingsronde: 34,933 (6e)
Kwartfinale: 10 plaatsingspunten (3e)
Halve finale: 14 plaatsingspunten (5e)
Jelle van Gorkom Zilver Plaatsingsronde: 35,413 (17e)
Kwartfinale: 6 plaatsingspunten (1e)
Halve finale: 11 plaatsingspunten (2e)
Finale: 35,316
Niek Kimmann 7e Plaatsingsronde: 35,070 (8e)
Kwartfinale: 14 plaatsingspunten (4e)
Halve finale: 12 plaatsingspunten (3e)
Finale: 36,579
Merle van Benthem Vrouwen 1/2F Plaatsingsronde: 35,644 (9e)
Halve finale: 21 plaatsingspunten (8e)
Laura Smulders 7e Plaatsingsronde: 35,114 (3e)
Halve finale: 4 plaatsingspunten (1e)
Finale: 1.52,235
Mountainbiken
Rudi van Houts Crosscountry (m) DNF Uitgevallen
Anne Terpstra Crosscountry (v) 15e 1:36.33 (+ 6.18)
Wegwielrennen
Tom Dumoulin Individuele tijdrit (m) Zilver 1:13.02,83 (+ 47,41)
Tom Dumoulin Wegwedstrijd (m) DNF Afgestapt
Steven Kruijswijk 39e 6:22.23 (+ 12.18)
Bauke Mollema 17e 6:13.36 (+ 3.31)
Wout Poels DNF Uitgevallen
Anna van der Breggen Individuele tijdrit (v) Brons 44.37,80 (+ 11,38)
Ellen van Dijk 4e 44.48,74 (+ 22,32)
Anna van der Breggen Wegwedstrijd (v) Goud 3:51.27
Ellen van Dijk 21e 3:56.34 (+ 5.07)
Annemiek van Vleuten DNF Uitgevallen
Marianne Vos 9e 3:52.41 (+ 1.14)
Reserve teamsprint vrouwen
Naast Ligtlee en Van Riessen was ook Shanne Braspennincx aanwezig in Rio de Janeiro als eerste reserve van de teamsprint voor vrouwen. Zij bevond zich echter buiten het olympische dorp.
Reserve teamsprint mannen
Nils van 't Hoenderdaal ging mee als onderdeel van de achtervolgingsploeg, maar kwam hier door een val in de kwalificatie niet in actie. Als onderdeel van TeamNL mocht hij hierdoor ook als reserve meedoen aan de teamsprint. Dit is zijn specialisatie, waarvoor hij oorspronkelijk niet was geselecteerd, omdat het team uit slechts drie renners mocht bestaan en hij de vierde man was.

Wrestling pictogram.svg Worstelen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Jessica Blaszka –48 kg (v) 1/8F 1/8 finale: verloor van Vlag van Verenigde Staten USA Haley Augello (0–7)

Sailing pictogram.svg Zeilen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Dorian van Rijsselberghe RS:X (m) Goud 25 pnt (5, 3, 1, 4, 1, 1, 4, 1, 1, 1, 1, 6 medaillerace: 2 )
Rutger van Schaardenburg Laser (m) 9e 118 pnt (3, 21, 24, 8, 1, 4, 22, 4, 21, 24 medaillerace: 10 )
Pieter-Jan Postma Finn (m) 10e 105 pnt (14, 13, 12, 4, 4, 6, 14, 1, 19, 24DSQ medaillerace: 18 )
Lilian de Geus RS:X (v) 4e 70 pnt (3, 4, 14, 3, 3, 7, 15, 19, 5, 2, 7, 5 medaillerace: 2 )
Marit Bouwmeester Laser Radial (v) Goud 61 pnt (6, 4, 14, 4, 1, 6, 6, 13, 5, 2 medaillerace: 14 )
Annemiek Bekkering
Annette Duetz
49erFX (v) 7e 97 pnt (21UFD, 10, 12, 3, 8, 3, 5, 7, 13, 11, 3, 10 medaillerace: 12 )
Afrodite Zegers-Kyranakou
Anneloes van Veen
470 (v) 4e 63 pnt (15, 2, 8, 8, 14, 4, 11, 2, 3, 7 medaillerace: 4 )
Coen de Koning
Mandy Mulder
Nacra 17 (g) 14e 112 pnt (5, 11, 21UFD, 11, 7, 14, 7, 21UFD, 6, 14, 3, 13 medaillerace: - )
  • UFD: Wanneer vlag U Uniform flag.svg als voorbereidingssein is getoond, mag geen deel van de romp, bemanning of uitrusting van een boot zich bevinden in de driehoek die gevormd wordt door de uiteinden van de startlijn en het eerste merkteken
  • DSQ: Gediskwalificeerd

Swimming pictogram.svg Zwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Sebastiaan Verschuren 100 m vrije slag (m) 10e Serie: 48,51s (12e)
Halve finale: 48,28s
Dion Dreesens 200 m vrije slag (m) 27e Serie: 1.47,76
Sebastiaan Verschuren 11e Serie: 1.46,32 (8e)
Halve finale: 1.46,34
Maarten Brzoskowski 400 m vrije slag (m) 18e Serie: 3.48,00
Joeri Verlinden 100 m vlinderslag (m) 22e Serie: 52,48s
Maarten Brzoskowski
Dion Dreesens
Ben Schwietert
Kyle Stolk
Sebastiaan Verschuren
4x200 m vrije slag (m) 7e Serie: 7.09,16 (8e)
Finale: 7.09,10
Inge Dekker 50 m vrije slag (v) 16e Serie: 24,77s (13e)
Halve finale: 25,31s
Ranomi Kromowidjojo 6e Serie: 24,57s (9e)
Halve finale: 24,39s (3e)
Finale: 24,19s
Femke Heemskerk 100 m vrije slag (v) 20e Serie: 54,63s
Ranomi Kromowidjojo 5e Serie: 53,43s (4e)
Halve finale: 53,42s (7e)
Finale: 53,08s
Femke Heemskerk 200 m vrije slag (v) 16e Serie: 1.57,68 (15e)
Halve finale: 1.57,82
Robin Neumann 26e Serie: 1.59,23
Sharon van Rouwendaal 400 m vrije slag (v) 19e Serie: 4.11,44
Kira Toussaint 100 m rugslag (v) 18e Serie: 1.01,17
Marrit Steenbergen 200 m wisselslag (v) 34e Serie: 2.16,59
Inge Dekker
Femke Heemskerk
Ranomi Kromowidjojo
Maud van der Meer
Marrit Steenbergen
4x100 m vrije slag (v) 4e Serie: 3.35,94 (5e)
Finale: 3.33,81
Femke Heemskerk
Andrea Kneppers
Robin Neumann
Marrit Steenbergen
Esmee Vermeulen
4x200 m vrije slag (v) 14e Serie: 7.58,74

Openwaterzwemmen[bewerken]

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ferry Weertman 10 km open water (m) Goud 1:52.59,8
Sharon van Rouwendaal 10 km open water (v) Goud 1:56.31,1

Externe links[bewerken]