Roeien op de Olympische Zomerspelen 2016 – Lichte vier-zonder mannen

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Lichte vier-zonder mannen
Gehouden in Vlag van Brazilië Rio de Janeiro
Jaar 2016
Data 6–11 augustus
Sport Roeien
Accommodatie(s) Lagoa Rodrigo de Freitas
Deelnemers 52 atleten uit 13 landen
Medailles
Goud  Lucas Tramèr
 Simon Schürch
 Simon Niepmann
 Mario Gyr
 Vlag van Zwitserland Zwitserland
Zilver  Jacob Barsøe
 Jacob Larsen
 Kasper Jørgensen
 Morten Jørgensen
 Vlag van Denemarken Denemarken
Brons  Franck Solforosi
 Thomas Baroukh
 Guillaume Raineau
 Thibault Colard
 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Vorige: 2012     Volgende: 2020
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen
Roeien op de
Olympische Zomerspelen 2016
Pictogram roeien
Skiff mannen vrouwen
Lichte dubbel-twee mannen vrouwen
Dubbel-twee mannen vrouwen
Twee-zonder mannen vrouwen
Dubbel-vier mannen vrouwen
Lichte vier-zonder mannen
Vier-zonder mannen
Acht mannen vrouwen

De lichte vier-zonder mannen op de Olympische Zomerspelen 2016 vond plaats van zaterdag 6 tot en met donderdag 11 augustus 2016. Regerend olympisch kampioen was Zuid-Afrika, dat in Rio de Janeiro de titel niet verdedigde. De competitie bestond uit meerdere ronden, beginnend met de series en herkansingen om het deelnemersveld van de halve finales te bepalen. Er werden twee halve finales geroeid. Alleen de roeiers in de tweede finale deden nog mee om de medailles; de deelnemers aan de eerste finale vielen al eerder af. Zij raceten nog om zo de totale ranglijst te kunnen vaststellen. Concluderend moest een boot in zijn serie bij de eerste drie eindigen (of bij de eerste drie in de herkansing) om de A-finale te bereiken.

De series vonden plaats op zaterdag 6 augustus 2016, een dag later gevolgd door de herkansingen. De halve finales werden geroeid op dinsdag 9 augustus, gevolgd door de finales op 11 augustus 2016.

Resultaten[bewerken]

Series[bewerken]

De beste drie boten van elke serie plaatsten zich voor de finale. De overige boten probeerden in de herkansingen zich alsnog te kwalificeren.

Serie 1[bewerken]

rang naam land tijd
1 Stefano Oppo
Martino Goretti
Livio La Padula
Pietro Ruta
Vlag van Italië Italië 6:03.26 Q
2 Jin Wei
Zhao Jingbin
Yu Chenggang
Wang Tiexin
Vlag van China China 6:03.43 Q
3 Lucas Tramèr
Simon Schürch
Simon Niepmann
Mario Gyr
Vlag van Zwitserland Zwitserland 6:03.52 Q
4 Franck Solforosi
Thomas Baroukh
Guillaume Raineau
Thibault Colard
Vlag van Frankrijk Frankrijk 6:07.31 H
5 Jan Vetešník
Ondřej Vetešník
Jiří Kopáč
Miroslav Vraštil
Vlag van Tsjechië Tsjechië 6:39.95 H

Serie 2[bewerken]

rang naam land tijd
1 Jacob Barsøe
Jacob Larsen
Kasper Jørgensen
Morten Jørgensen
Vlag van Denemarken Denemarken 5:58.21 Q
2 Chris Bartley
Mark Aldred
Jono Clegg
Peter Chambers
Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië 6:01.27 Q
3 Spyridon Giannaros
Panagiotis Magdanis
Stefanos Ntouskos
Ioannis Petrou
Vlag van Griekenland Griekenland 6:05.27 Q
4 Jonathan Koch
Lars Wichert
Tobias Franzmann
Lucas Schäfer
Vlag van Duitsland Duitsland 6:14.87 H

Serie 3[bewerken]

rang naam land tijd
1 James Lassche
Peter Taylor
Alistair Bond
James Hunter
Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland 6:03.34 Q
2 Robin Prendes
Anthony Fahden
Edward King
Tyler Nase
Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 6:05.61 Q
3 Joris Pijs
Tim Heijbrock
Jort van Gennep
Bjorn van den Ende
Vlag van Nederland Nederland 6:07.88 Q
4 Maxwell Lattimer
Brendan Hodge
Nicolas Pratt
Eric Woelfl
Vlag van Canada Canada 6:19.44 H

Herkansing[bewerken]

De beste drie boten plaatsten zich voor de halve finales.

rang naam land tijd
1 Franck Solforosi
Thomas Baroukh
Guillaume Raineau
Thibault Colard
Vlag van Frankrijk Frankrijk 6:01.18 Q
2 Jonathan Koch
Lars Wichert
Tobias Franzmann
Lucas Schäfer
Vlag van Duitsland Duitsland 6:03.29 Q
3 Jan Vetešník
Ondřej Vetešník
Jiří Kopáč
Miroslav Vraštil
Vlag van Tsjechië Tsjechië 6:04.30 Q
4 Maxwell Lattimer
Brendan Hodge
Nicolas Pratt
Eric Woelfl
Vlag van Canada Canada 6:05.35

Halve finales[bewerken]

De beste drie boten van beide halve finales plaatsten zich voor de A-finale; de overige boten waren uitgeschakeld en gingen door naar de B-finale.

rang naam land tijd
1 Stefano Oppo
Martino Goretti
Livio La Padula
Pietro Ruta
Vlag van Italië Italië 6:06.56 Q
2 Franck Solforosi
Thomas Baroukh
Guillaume Raineau
Thibault Colard
Vlag van Frankrijk Frankrijk 6:07.32 Q
3 James Lassche
Peter Taylor
Alistair Bond
James Hunter
Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland 6:08.96 Q
4 Chris Bartley
Mark Aldred
Jono Clegg
Peter Chambers
Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië 6:10.46 B
5 Joris Pijs
Tim Heijbrock
Jort van Gennep
Bjorn van den Ende
Vlag van Nederland Nederland 6:12.87 B
6 Jonathan Koch
Lars Wichert
Tobias Franzmann
Lucas Schäfer
Vlag van Duitsland Duitsland 6:18.43 B
rang naam land tijd
1 Lucas Tramèr
Simon Schürch
Simon Niepmann
Mario Gyr
Vlag van Zwitserland Zwitserland 6:17.85 Q
2 Jacob Barsøe
Jacob Larsen
Kasper Jørgensen
Morten Jørgensen
Vlag van Denemarken Denemarken 6:19.62 Q
3 Spyridon Giannaros
Panagiotis Magdanis
Stefanos Ntouskos
Ioannis Petrou
Vlag van Griekenland Griekenland 6:23.95 Q
4 Robin Prendes
Anthony Fahden
Edward King
Tyler Nase
Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 6:26.82 B
5 Jin Wei
Zhao Jingbin
Yu Chenggang
Wang Tiexin
Vlag van China China 6:27.27 B
6 Jan Vetešník
Ondřej Vetešník
Jiří Kopáč
Miroslav Vraštil
Vlag van Tsjechië Tsjechië 6:33.43 B

Finales[bewerken]

In twee finales werd de totale eindranglijst opgesteld.

Finale B[bewerken]

rang naam land tijd
7 Chris Bartley
Mark Aldred
Jono Clegg
Peter Chambers
Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië 6:31.54
8 Jin Wei
Zhao Jingbin
Yu Chenggang
Wang Tiexin
Vlag van China China 6:32.78
9 Jonathan Koch
Lars Wichert
Tobias Franzmann
Lucas Schäfer
Vlag van Duitsland Duitsland 6:35.83
10 Robin Prendes
Anthony Fahden
Edward King
Tyler Nase
Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 6:36.93
11 Joris Pijs
Tim Heijbrock
Jort van Gennep
Bjorn van den Ende
Vlag van Nederland Nederland 6:37.28
12 Jan Vetešník
Ondřej Vetešník
Jiří Kopáč
Miroslav Vraštil
Vlag van Tsjechië Tsjechië 6:43.52

Finale A[bewerken]

rang naam land tijd
Goud Lucas Tramèr
Simon Schürch
Simon Niepmann
Mario Gyr
Vlag van Zwitserland Zwitserland 6:20.51
Zilver Jacob Barsøe
Jacob Larsen
Kasper Jørgensen
Morten Jørgensen
Vlag van Denemarken Denemarken 6:21.97
Brons Franck Solforosi
Thomas Baroukh
Guillaume Raineau
Thibault Colard
Vlag van Frankrijk Frankrijk 6:22.85
4 Stefano Oppo
Martino Goretti
Livio La Padula
Pietro Ruta
Vlag van Italië Italië 6:25.52
5 James Lassche
Peter Taylor
Alistair Bond
James Hunter
Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland 6:28.14
6 Spyridon Giannaros
Panagiotis Magdanis
Stefanos Ntouskos
Ioannis Petrou
Vlag van Griekenland Griekenland 6:36.47