Europees kampioenschap handbal mannen 2004

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Europees kampioenschap handbal mannen 2004
Toernooi-informatie
Gastland Vlag van Slovenië Slovenië
Datum 22 januari1 februari 2004
Teams 16 (van 1 confederatie)
Hallen (in 4 gaststeden)
Eindrangschikking
Winnaar Vlag van Duitsland Duitsland (1e titel)
Tweede plaats Vlag van Slovenië Slovenië
Derde plaats Vlag van Denemarken Denemarken
Vierde plaats Vlag van Kroatië Kroatië
Toernooistatistieken
Wedstrijden 48
Doelpunten 2.734  (56,96 per wedstrijd)
Toeschouwers 80.000  (1.667 per wedstrijd)
Topscorer(s) Vlag van Kroatië Ivano Balić (46 goals)
Beste speler Vlag van Kroatië Ivano Balić
Navigatie
<<< 2002     2006 >>>
Portaal  Portaalicoon   Handbal

Het 6de Europees kampioenschap handbal mannen vond plaats van 22 januari tot 1 februari 2004 in Slovenië. Zestien landenteams namen deel aan de strijd om de Europese titel. Titelverdediger Zweden kwam niet verder dan de zevende plaats.

Gekwalificeerde teams[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Europees kampioenschap handbal mannen 2004 (kwalificatie) voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Vlag van Slovenië Slovenië Gastland
Vlag van Zweden Zweden 1e EK 2002
Vlag van Duitsland Duitsland 2e EK 2002
Vlag van Denemarken Denemarken 3e EK 2002
Vlag van IJsland IJsland 4e EK 2002
Vlag van Rusland Rusland 5e EK 2002
Vlag van Tsjechië Tsjechië EK-kwalificatie 2004
Vlag van Oekraïne Oekraïne
Vlag van Kroatië Kroatië
Vlag van Polen Polen
Vlag van Joegoslavië Servië en Montenegro
Vlag van Spanje Spanje
Vlag van Hongarije Hongarije
Vlag van Frankrijk Frankrijk
Vlag van Zwitserland Zwitserland
Vlag van Portugal Portugal

Eerste Groepsfase[bewerken]

Groep A[bewerken]

De wedstrijden in deze groep vonden plaats in Velenje.

Land Wed W G V DV DT DS Ptn
Vlag van Rusland Rusland 3 3 0 0 87 74 +13 6
Vlag van Zweden Zweden 3 2 0 1 93 79 +14 4
Vlag van Zwitserland Zwitserland 3 1 0 2 69 85 –16 2
Vlag van Oekraïne Oekraïne 3 0 0 3 74 85 –11 0
22 januari Vlag van Rusland Rusland 28 – 20 Vlag van Zwitserland Zwitserland
Vlag van Zweden Zweden 31 – 25 Vlag van Oekraïne Oekraïne
24 januari Vlag van Zwitserland Zwitserland 24 – 35 Vlag van Zweden Zweden
Vlag van Oekraïne Oekraïne 27 – 29 Vlag van Rusland Rusland
25 januari Vlag van Oekraïne Oekraïne 22 – 25 Vlag van Zwitserland Zwitserland
Vlag van Zweden Zweden 27 – 30 Vlag van Rusland Rusland

Groep B[bewerken]

De wedstrijden in deze groep vonden plaats in Ljubljana.

Land Wed W G V DV DT DS Ptn
Vlag van Kroatië Kroatië 3 2 1 0 88 86 +2 5
Vlag van Denemarken Denemarken 3 2 0 1 85 78 +7 4
Vlag van Spanje Spanje 3 1 0 2 82 81 +1 2
Vlag van Portugal Portugal 3 0 1 2 91 101 –10 1
22 januari Vlag van Spanje Spanje 29 – 30 Vlag van Kroatië Kroatië
Vlag van Denemarken Denemarken 36 – 32 Vlag van Portugal Portugal
24 januari Vlag van Portugal Portugal 27 – 33 Vlag van Spanje Spanje
Vlag van Kroatië Kroatië 26 – 25 Vlag van Denemarken Denemarken
25 januari Vlag van Portugal Portugal 32 – 32 Vlag van Kroatië Kroatië
Vlag van Denemarken Denemarken 24 – 20 Vlag van Spanje Spanje

Groep C[bewerken]

De wedstrijden in deze groep vonden plaats in Celje.

Land Wed W G V DV DT DS Ptn
Vlag van Slovenië Slovenië 3 2 1 0 100 90 +10 5
Vlag van Hongarije Hongarije 3 2 1 0 91 83 +8 5
Vlag van Tsjechië Tsjechië 3 0 1 2 88 97 –9 1
Vlag van IJsland IJsland 3 0 1 2 87 96 –9 1
22 januari Vlag van Tsjechië Tsjechië 25 – 30 Vlag van Hongarije Hongarije
Vlag van IJsland IJsland 28 – 34 Vlag van Slovenië Slovenië
24 januari Vlag van Hongarije Hongarije 32 – 29 Vlag van IJsland IJsland
Vlag van Slovenië Slovenië 37 – 33 Vlag van Tsjechië Tsjechië
25 januari Vlag van IJsland IJsland 30 – 30 Vlag van Tsjechië Tsjechië
Vlag van Slovenië Slovenië 29 – 29 Vlag van Hongarije Hongarije

Groep D[bewerken]

De wedstrijden in deze groep vonden plaats in Koper.

Land Wed W G V DV DT DS Ptn
Vlag van Frankrijk Frankrijk 3 2 1 0 81 74 +7 5
Vlag van Servië en Montenegro Servië en Montenegro 3 2 0 1 86 78 +8 4
Vlag van Duitsland Duitsland 3 1 1 1 96 89 +7 3
Vlag van Polen Polen 3 0 0 3 86 108 –22 0
22 januari Vlag van Frankrijk Frankrijk 29 – 25 Vlag van Polen Polen
Vlag van Duitsland Duitsland 26 – 28 Vlag van Servië en Montenegro Servië en Montenegro
24 januari Vlag van Servië en Montenegro Servië en Montenegro 20 – 23 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Vlag van Polen Polen 32 – 41 Vlag van Duitsland Duitsland
25 januari Vlag van Duitsland Duitsland 29 – 29 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Vlag van Servië en Montenegro Servië en Montenegro 38 – 29 Vlag van Polen Polen

Tweede Groepsfase[bewerken]

De onderlinge resultaten uit de eerste groepsfase telden mee in de tweede groepsfase.

Groep I[bewerken]

De wedstrijden in deze groep vonden plaats in Celje.

Land Wed W G V DV DT DS Ptn
Vlag van Kroatië Kroatië 5 4 1 0 138 131 +7 9
Vlag van Denemarken Denemarken 5 4 0 1 153 125 +28 8
Vlag van Rusland Rusland 5 3 1 1 149 137 +12 7
Vlag van Zweden Zweden 5 2 0 3 145 144 +1 4
Vlag van Spanje Spanje 5 1 0 4 133 143 –10 2
Vlag van Zwitserland Zwitserland 5 0 0 5 115 153 –38 0
27 januari Vlag van Zwitserland Zwitserland 24 – 26 Vlag van Spanje Spanje
Vlag van Zweden Zweden 26 – 28 Vlag van Kroatië Kroatië
Vlag van Rusland Rusland 31 – 36 Vlag van Denemarken Denemarken
28 januari Vlag van Rusland Rusland 36 – 30 Vlag van Spanje Spanje
Vlag van Zwitserland Zwitserland 27 – 30 Vlag van Kroatië Kroatië
Vlag van Zweden Zweden 28 – 34 Vlag van Denemarken Denemarken
29 januari Vlag van Zwitserland Zwitserland 20 – 34 Vlag van Denemarken Denemarken
Vlag van Zweden Zweden 29 – 28 Vlag van Spanje Spanje
Vlag van Rusland Rusland 24 – 24 Vlag van Kroatië Kroatië

Groep II[bewerken]

De wedstrijden in deze groep vonden plaats in Ljubljana.

Land Wed W G V DV DT DS Ptn
Vlag van Duitsland Duitsland 5 3 1 1 151 131 +20 7
Vlag van Slovenië Slovenië 5 3 1 1 144 135 +9 7
Vlag van Frankrijk Frankrijk 5 2 1 2 134 129 +5 5
Vlag van Servië en Montenegro Servië en Montenegro 5 2 1 2 134 135 –1 5
Vlag van Hongarije Hongarije 5 1 2 2 132 140 –8 4
Vlag van Tsjechië Tsjechië 5 1 0 4 147 172 –25 2
27 januari Vlag van Hongarije Hongarije 21 – 29 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Vlag van Tsjechië Tsjechië 27 – 37 Vlag van Duitsland Duitsland
Vlag van Slovenië Slovenië 27 – 20 Vlag van Servië en Montenegro Servië en Montenegro
28 januari Vlag van Tsjechië Tsjechië 32 – 31 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Vlag van Hongarije Hongarije 29 – 29 Vlag van Servië en Montenegro Servië en Montenegro
Vlag van Slovenië Slovenië 24 – 31 Vlag van Duitsland Duitsland
29 januari Vlag van Tsjechië Tsjechië 30 – 37 Vlag van Servië en Montenegro Servië en Montenegro
Vlag van Hongarije Hongarije 23 – 28 Vlag van Duitsland Duitsland
Vlag van Slovenië Slovenië 27 – 22 Vlag van Frankrijk Frankrijk

Finale ronde[bewerken]

De wedstrijden van de finale ronden vonden plaats in Ljubljana.

Halve finales[bewerken]

31 januari Vlag van Kroatië Kroatië 25 – 27 Vlag van Slovenië Slovenië
Vlag van Denemarken Denemarken 20 – 22 Vlag van Duitsland Duitsland

7de/8ste plaats[bewerken]

31 januari Vlag van Zweden Zweden 35 – 34 Vlag van Servië en Montenegro Servië en Montenegro

5de/6de plaats[bewerken]

1 februari Vlag van Rusland Rusland 28 – 26 Vlag van Frankrijk Frankrijk

Troostfinale[bewerken]

1 februari Vlag van Kroatië Kroatië 27 – 31 Vlag van Denemarken Denemarken

Finale[bewerken]

1 februari Vlag van Slovenië Slovenië 25 – 30 Vlag van Duitsland Duitsland

Eindrangschikking[bewerken]

Goud Vlag van Duitsland Duitsland
Zilver Vlag van Slovenië Slovenië
Brons Vlag van Denemarken Denemarken
4 Vlag van Kroatië Kroatië
5 Vlag van Rusland Rusland
6 Vlag van Frankrijk Frankrijk
7 Vlag van Zweden Zweden
8 Vlag van Servië en Montenegro Servië en Montenegro
9 Vlag van Hongarije Hongarije
10 Vlag van Spanje Spanje
11 Vlag van Tsjechië Tsjechië
12 Vlag van Zwitserland Zwitserland
13 Vlag van IJsland IJsland
14 Vlag van Portugal Portugal
15 Vlag van Oekraïne Oekraïne
16 Vlag van Polen Polen
2004 Europees kampioen mannen

Germany
Duitsland
1e titel

Selectie: Henning Fritz, Christian Ramota, Heiko Grimm, Torsten Jansen, Jan-Olaf Immel, Pascal Hens, Daniel Stephan, Markus Baur, Steffen Weber, Volker Zerbe, Christian Zeitz, Florian Kehrmann, Christian Schöne, Mark Dragunski, Christian Schwarzer en Klaus-Dieter Petersen.
Bondscoach: Heiner Brand.