Internationaal Wegcriterium 2006

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Flag of France.svg Internationaal Wegcriterium 2006
75e editie
Periode 25 maart26 maart
Startplaats Sedan
Finishplaats Charleville-Mézières
Totale afstand 301.3 km
Gem. snelheid 41.364 km/h
Deelnemers 159
Eindklassementen
Jersey yellow.svg Winnaar Vlag van Italië Ivan Basso
Jersey green.svg Punten Vlag van Italië Ivan Basso
Jersey pink.svg Bergen Vlag van Spanje David López García
Jersey white.svg Jongeren Vlag van Oekraïne Andrij Grivko
Jersey yellow number.svg Team Vlag van Frankrijk Agritubel
Andere jaren
Vorige editie Internationaal Criterium 2005
Volgende editie Internationaal Criterium 2007
Portaal  Portaalicoon   Wielersport

Het Internationaal Wegcriterium 2006 (Frans: Critérium International 2006) was een wielerwedstrijd die werd gehouden van 25 maart tot en met 26 maart in Frankrijk. De koers maakte deel uit van de UCI Europe Tour 2006.

Etappe-overzicht[bewerken]

etappe datum start eindstreep afstand winnaar klassementsleider
1e 25 maart Sedan Charleville-Mézières 192 km Vlag van Nederland Erik Dekker Vlag van Nederland Erik Dekker
2e (A) 26 maart Les Vieilles-Forges Monthermé 101 km Vlag van Italië Ivan Basso Vlag van Italië Ivan Basso
2e (B) 26 maart Charleville-Mézières Charleville-Mézières 8,3 km Vlag van Spanje José Alberto Martinez Vlag van Italië Ivan Basso

Etappe-uitslagen[bewerken]

1e etappe[bewerken]

rang renner land tijd
1 Erik Dekker Vlag van Nederland Nederland 4h 29' 02"
2 Ivan Basso Vlag van Italië Italië + 0' 00"
3 Andrij Grivko Vlag van Oekraïne Oekraïne + 0' 02"
4 José Iván Gutiérrez Vlag van Spanje Spanje + 0' 10"
5 Pieter Weening Vlag van Nederland Nederland + 0' 10"
6 Constantino Zaballa Vlag van Spanje Spanje + 0' 10"
7 Ronny Scholz Vlag van Duitsland Duitsland + 0' 10"
8 Bradley McGee Vlag van Australië Australië + 0' 10"
9 Igor Astarloa Vlag van Spanje Spanje + 0' 10"
10 Koos Moerenhout Vlag van Nederland Nederland + 1' 14"

2e etappe deel A[bewerken]

rang renner land tijd
1 Ivan Basso Vlag van Italië Italië 2h 37' 45"
2 Aleksandr Botsjarov Vlag van Rusland Rusland + 0' 00"
3 Juan Carlos Domínguez Vlag van Spanje Spanje + 0' 00"
4 Erik Dekker Vlag van Nederland Nederland + 0' 15"
5 Alexandre Moos Vlag van Zwitserland Zwitserland + 1' 02"
6 Jérôme Pineau Vlag van Frankrijk Frankrijk + 1' 02"
7 Fränk Schleck Vlag van Luxemburg Luxemburg + 1' 02"
8 José Iván Gutiérrez Vlag van Spanje Spanje + 1' 02"
9 Pieter Weening Vlag van Nederland Nederland + 1' 02"
10 Sébastien Joly Vlag van Frankrijk Frankrijk + 1' 02"

2e etappe deel B[bewerken]

rang renner land tijd
1 José Alberto Martinez Vlag van Spanje Spanje 10' 08"
2 Ivan Basso Vlag van Italië Italië + 0' 01"
3 Andrij Grivko Vlag van Oekraïne Oekraïne + 0' 04"
4 José Iván Gutiérrez Vlag van Spanje Spanje + 0' 06"
5 Andrej Kasjetsjkin Vlag van Kazachstan Kazachstan + 0' 09"
6 Jens Voigt Vlag van Duitsland Duitsland + 0' 10"
7 Fränk Schleck Vlag van Luxemburg Luxemburg + 0' 13"
8 Alberto Contador Vlag van Spanje Spanje + 0' 14"
9 Ronny Scholz Vlag van Duitsland Duitsland + 0' 15"
10 Jérôme Pineau Vlag van Frankrijk Frankrijk + 0' 16"

Eindklassementen[bewerken]

Algemeen klassement[bewerken]

Plaats Naam Ploeg Tijd
Gele trui Vlag van Italië Ivan Basso Team CSC 07u17'03"
2 Vlag van Nederland Erik Dekker Rabobank +00' 27"
3 Vlag van Oekraïne Andrij Grivko Team Milram +01' 08"
4 Vlag van Spanje José Iván Gutiérrez Caisse d'Epargne-IB +01' 22"
5 Vlag van Duitsland Ronny Scholz Team Gerolsteiner +01' 31"
6 Vlag van Spanje Igor Astarloa Team Barloworld +01' 32"
7 Vlag van Spanje Constantino Zaballa Caisse d'Epargne-IB +01' 53"
8 Vlag van Nederland Pieter Weening Rabobank +01' 58"
9 Vlag van Spanje Juan Domínguez Unibet.com +02' 04"
10 Vlag van Rusland Aleksandr Botsjarov Crédit Agricole +02' 19"
26 Vlag van België Rik Verbrugghe Cofidis +07' 44"

Puntenklassement[bewerken]

Plaats Naam Ploeg Punten
Groene trui Vlag van Italië Ivan Basso Team CSC 39
2 Vlag van Nederland Erik Dekker Rabobank 23
3 Vlag van Oekraïne Andrij Grivko Team Milram 20

Bergklassement[bewerken]

Plaats Naam Ploeg Punten
Bolletjestrui Vlag van Spanje David López García Euskaltel-Euskadi 36
2 Vlag van Spanje Alberto Contador Liberty Seguros-Würth 12
3 Vlag van Italië Ivan Basso Team CSC 10

Jongerenklassement[bewerken]

Plaats Naam Ploeg Tijd
Witte trui Vlag van Oekraïne Andrij Grivko Team Milram 07h18'11"
2 Vlag van Nederland Pieter Weening Rabobank + 00' 50"
3 Vlag van Oostenrijk Bernhard Kohl T-Mobile Team + 02' 14"

Ploegenklassement[bewerken]

Plaats Ploeg Tijd
Jersey yellow number.svg Vlag van Frankrijk Agritubel 22u00'53"
2 Vlag van Nederland Rabobank +00' 32"
3 Vlag van Spanje Caisse d'Epargne-Illes Balears +01' 19"