Wereldbeker biatlon 2017/2018

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Biathlon pictogram.svg Wereldbeker 2017/2018
<<< 2016/2017 2018/2019 >>>
Actuele gebeurtenis In dit artikel wordt een actuele sportgebeurtenis beschreven.
De informatie op deze pagina kan daardoor snel veranderen.

De IBU wereldbeker biatlon 2016/2017 ging van start op 26 november 2017 in het Zweedse Östersund en eindigt op 25 maart 2018 in het Russische Tjoemen.

Mannen[bewerken]

Kalender[bewerken]

Datum Plaats Onderdeel Eerste Tweede Derde
30/11/2017 Vlag van Zweden Östersund 20 km individueel Vlag van Noorwegen Johannes Thingnes Bø Vlag van Frankrijk Quentin Fillon Maillet Vlag van Frankrijk Martin Fourcade
02/12/2017 10 km sprint Vlag van Noorwegen Tarjei Bø Vlag van Frankrijk Martin Fourcade Vlag van Duitsland Erik Lesser
03/12/2017 12,5 km achtervolging Vlag van Frankrijk Martin Fourcade Vlag van Slovenië Jakov Fak Vlag van Frankrijk Quentin Fillon Maillet
08/12/2017 Vlag van Oostenrijk Hochfilzen 10 km sprint Vlag van Noorwegen Johannes Thingnes Bø Vlag van Frankrijk Martin Fourcade Vlag van Slovenië Jakov Fak
09/12/2017 12,5 km achtervolging Vlag van Noorwegen Johannes Thingnes Bø Vlag van Slovenië Jakov Fak Vlag van Frankrijk Martin Fourcade
10/12/2017 4 x 7,5 km estafette Vlag van Noorwegen Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Henrik L'Abée-Lund
Erlend Bjøntegaard
Lars Helge Birkeland
Vlag van Duitsland Duitsland
Erik Lesser
Benedikt Doll
Arnd Peiffer
Simon Schempp
Vlag van Frankrijk Frankrijk
Jean-Guillaume Béatrix
Simon Desthieux
Emilien Jacquelin
Quentin Fillon Maillet
15/12/2017 Vlag van Frankrijk Annecy -
Le Grand-Bornand
10 km sprint Vlag van Noorwegen Johannes Thingnes Bø Vlag van Frankrijk Martin Fourcade Vlag van Frankrijk Antonin Guigonnat
16/12/2017 12,5 km achtervolging Vlag van Noorwegen Johannes Thingnes Bø Vlag van Frankrijk Martin Fourcade Vlag van Rusland Anton Sjipoelin
17/12/2017 15 km massastart Vlag van Frankrijk Martin Fourcade Vlag van Noorwegen Johannes Thingnes Bø Vlag van Duitsland Erik Lesser
05/01/2018 Vlag van Duitsland Oberhof 10 km sprint Vlag van Frankrijk Martin Fourcade Vlag van Noorwegen Emil Hegle Svendsen Vlag van Noorwegen Johannes Thingnes Bø
06/01/2018 12,5 km achtervolging Vlag van Frankrijk Martin Fourcade Vlag van Noorwegen Johannes Thingnes Bø Vlag van Noorwegen Tarjei Bø
07/01/2018 4 x 7,5 km estafette Vlag van Zweden Zweden
Martin Ponsiluoma
Jesper Nelin
Sebastian Samuelsson
Fredrik Lindström
Vlag van Italië Italië
Thomas Bormolini
Lukas Hofer
Dominik Windisch
Thierry Chenal
Vlag van Noorwegen Noorwegen
Vetle Sjåstad Christiansen
Henrik L'Abee-Lund
Lars Helge Birkeland
Tarjei Bø
10/01/2018 Vlag van Duitsland Ruhpolding 20 km individueel Vlag van Frankrijk Martin Fourcade Vlag van Tsjechië Ondřej Moravec Vlag van Noorwegen Johannes Thingnes Bø
12/01/2018 4 x 7,5 km estafette Vlag van Noorwegen Noorwegen
Lars Helge Birkeland
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Frankrijk Frankrijk
Simon Desthieux
Quentin Fillon Maillet
Martin Fourcade
Antonin Guigonnat
Vlag van Rusland Rusland
Aleksej Volkov
Maksim Tsvetkov
Anton Babikov
Anton Sjipoelin
14/01/2018 15 km massastart Vlag van Noorwegen Johannes Thingnes Bø Vlag van Frankrijk Martin Fourcade Vlag van Frankrijk Antonin Guigonnat
19/01/2018 Vlag van Italië Antholz 10 km sprint Vlag van Noorwegen Johannes Thingnes Bø Vlag van Frankrijk Martin Fourcade Vlag van Duitsland Arnd Peiffer
20/01/2018 12,5 km achtervolging Vlag van Noorwegen Johannes Thingnes Bø Vlag van Frankrijk Martin Fourcade Vlag van Rusland Anton Sjipoelin
21/01/2018 15 km massastart
9 tot en met 25 februari: Olympische Winterspelen 2018 in Vlag van Zuid-Korea Pyeongchang (telt niet mee voor wereldbeker)
08/03/2018 Vlag van Finland Kontiolahti 10 km sprint
11/03/2018 15 km massastart
15/03/2018 Vlag van Noorwegen Oslo 10 km sprint
17/03/2018 12,5 km achtervolging
18/03/2018 4 x 7,5 km estafette
22/03/2018 Vlag van Rusland Tjoemen 10 km sprint
24/03/2018 12,5 km achtervolging
25/03/2018 15 km massastart

Vrouwen[bewerken]

Kalender[bewerken]

Datum Plaats Onderdeel Eerste Tweede Derde
29/11/2017 Vlag van Zweden Östersund 15 km individueel Vlag van Wit-Rusland Nadezjda Skardino Vlag van Noorwegen Synnøve Solemdal Vlag van Oekraïne Joelia Dzjyma
01/12/2017 7,5 km sprint Vlag van Duitsland Denise Herrmann Vlag van Frankrijk Justine Braisaz Vlag van Oekraïne Joelia Dzjyma
03/12/2017 10 km achtervolging Vlag van Duitsland Denise Herrmann Vlag van Frankrijk Justine Braisaz Vlag van Noorwegen Marte Olsbu
08/12/2017 Vlag van Oostenrijk Hochfilzen 7,5 km sprint Vlag van Wit-Rusland Darja Domratsjeva Vlag van Slowakije Anastasiya Kuzmina Vlag van Italië Dorothea Wierer
09/12/2017 10 km achtervolging Vlag van Slowakije Anastasiya Kuzmina Vlag van Finland Kaisa Mäkäräinen Vlag van Wit-Rusland Darja Domratsjeva
10/12/2017 4 x 6 km estafette Vlag van Duitsland Duitsland
Vanessa Hinz
Franziska Hildebrand
Maren Hammerschmidt
Laura Dahlmeier
Vlag van Oekraïne Oekraïne
Vita Semerenko
Joelia Dzjyma
Valj Semerenko
Olena Pidhroesjna
Vlag van Frankrijk Frankrijk
Marie Dorin Habert
Célia Aymonier
Justine Braisaz
Anaïs Bescond
14/12/2017 Vlag van Frankrijk Annecy -
Le Grand-Bornand
7,5 km sprint Vlag van Slowakije Anastasiya Kuzmina Vlag van Duitsland Laura Dahlmeier Vlag van Oekraïne Vita Semerenko
16/12/2017 10 km achtervolging Vlag van Duitsland Laura Dahlmeier Vlag van Slowakije Anastasiya Kuzmina Vlag van Italië Lisa Vittozzi
17/12/2017 12,5 km massastart Vlag van Frankrijk Justine Braisaz Vlag van Wit-Rusland Irina Krjoeko Vlag van Duitsland Laura Dahlmeier
04/01/2018 Vlag van Duitsland Oberhof 7,5 km sprint Vlag van Slowakije Anastasiya Kuzmina Vlag van Finland Kaisa Mäkäräinen Vlag van Tsjechië Veronika Vítková
06/01/2018 10 km achtervolging Vlag van Slowakije Anastasiya Kuzmina Vlag van Italië Dorothea Wierer Vlag van Oekraïne Vita Semerenko
07/01/2018 4 x 6 km estafette Vlag van Frankrijk Frankrijk
Anaïs Bescond
Anaïs Chevalier
Célia Aymonier
Justine Braisaz
Vlag van Duitsland Duitsland
Vanessa Hinz
Denise Herrmann
Franziska Preuß
Maren Hammerschmidt
Vlag van Zweden Zweden
Linn Persson
Anna Magnusson
Elisabeth Högberg
Mona Brorsson
11/01/2018 Vlag van Duitsland Ruhpolding 15 km individueel Vlag van Italië Dorothea Wierer Vlag van Finland Kaisa Mäkäräinen Vlag van Canada Rosanna Crawford
13/01/2018 4 x 6 km estafette Vlag van Duitsland Duitsland
Franziska Preuß
Denise Herrmann
Franziska Hildebrand
Laura Dahlmeier
Vlag van Italië Italië
Lisa Vittozzi
Dorothea Wierer
Nicole Gontier
Federica Sanfilippo
Vlag van Zweden Zweden
Linn Persson
Mona Brorsson
Anna Magnusson
Hanna Öberg
14/01/2018 12,5 km massastart Vlag van Finland Kaisa Mäkäräinen Vlag van Duitsland Laura Dahlmeier Vlag van Tsjechië Veronika Vítková
18/01/2018 Vlag van Italië Antholz 7,5 km sprint Vlag van Noorwegen Tiril Eckhoff Vlag van Duitsland Laura Dahlmeier Vlag van Tsjechië Veronika Vítková
20/01/2018 10 km achtervolging Vlag van Duitsland Laura Dahlmeier Vlag van Italië Dorothea Wierer Vlag van Wit-Rusland Darja Domratsjeva
21/01/2018 12,5 km massastart
9 tot en met 25 februari: Olympische Winterspelen 2018 in Vlag van Zuid-Korea Pyeongchang (telt niet mee voor wereldbeker)
09/03/2018 Vlag van Finland Kontiolahti 7,5 km sprint
11/03/2018 12,5 km massastart
15/03/2018 Vlag van Noorwegen Oslo 7,5 km sprint
17/03/2018 4 x 6 km estafette
18/03/2018 10 km achtervolging
23/03/2018 Vlag van Rusland Tjoemen 7,5 km sprint
24/03/2018 10 km achtervolging
25/03/2018 12,5 km massastart

Gemengd[bewerken]

Kalender[bewerken]

Datum Plaats Onderdeel Eerste Tweede Derde
26/11/2017 Vlag van Zweden Östersund Single-Mixed-Relay Vlag van Oostenrijk Oostenrijk
Lisa Theresa Hauser
Simon Eder
Vlag van Duitsland Duitsland
Vanessa Hinz
Erik Lesser
Vlag van Kazachstan Kazachstan
Galina Visjnevsjkaja
Maksim Braun
2 x 6 km + 2 x 7,5 km
gemengde estafette
Vlag van Noorwegen Noorwegen
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Johannes Thingnes Bø
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Italië Italië
Lisa Vittozzi
Dorothea Wierer
Dominik Windisch
Lukas Hofer
Vlag van Duitsland Duitsland
Franziska Preuß
Maren Hammerschmidt
Benedikt Doll
Arnd Peiffer
10/03/2018 Vlag van Finland Kontiolahti Single-Mixed-Relay
2 x 6 km + 2 x 7,5 km
gemengde estafette

Externe links[bewerken]