Wereldbeker biatlon 2017/2018

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Biathlon pictogram.svg Wereldbeker 2017/2018
Onderdeel Mannen Vrouwen
Winnaars
Algemeen Vlag van Frankrijk Martin Fourcade Vlag van Finland Kaisa Mäkäräinen
Individueel Vlag van Noorwegen Johannes Thingnes Bø
Vlag van Frankrijk Martin Fourcade
Vlag van Wit-Rusland Nadezjda Skardino
Sprint Vlag van Frankrijk Martin Fourcade Vlag van Slowakije Anastasiya Kuzmina
Achtervolging Vlag van Frankrijk Martin Fourcade Vlag van Slowakije Anastasiya Kuzmina
Massastart Vlag van Frankrijk Martin Fourcade Vlag van Finland Kaisa Mäkäräinen
Estafette Vlag van Noorwegen Noorwegen Vlag van Duitsland Duitsland
Landenklassement Vlag van Noorwegen Noorwegen Vlag van Duitsland Duitsland
Gemengde estafette Vlag van Italië Italië
Wedstrijden
Locaties 9 9
Wedstrijden 22 22
Estafettes 4 (+ 4 mix) 4 (+ 4 mix)
<<< 2016/2017 2018/2019 >>>

De IBU wereldbeker biatlon 2017/2018 ging van start op 26 november 2017 in het Zweedse Östersund en eindigde op 25 maart 2018 in het Russische Tjoemen. Het hoogtepunt van het seizoen waren de Olympische Winterspelen in Pyeongchang, Zuid-Korea. Deze wedstrijden telden niet mee voor het wereldbekerklassement, dit in tegenstelling tot de wereldkampioenschappen biatlon.

De biatleet die aan het einde van het seizoen de meeste punten had verzameld was de eindwinnaar van de algemene wereldbeker. Ook per onderdeel werd een apart wereldbekerklassement opgemaakt.

Mannen[bewerken]

Kalender[bewerken]

Datum Plaats Onderdeel Eerste Tweede Derde
30/11/2017 Vlag van Zweden Östersund 20 km individueel Vlag van Noorwegen Johannes Thingnes Bø Vlag van Frankrijk Quentin Fillon Maillet Vlag van Frankrijk Martin Fourcade
02/12/2017 10 km sprint Vlag van Noorwegen Tarjei Bø Vlag van Frankrijk Martin Fourcade Vlag van Duitsland Erik Lesser
03/12/2017 12,5 km achtervolging Vlag van Frankrijk Martin Fourcade Vlag van Slovenië Jakov Fak Vlag van Frankrijk Quentin Fillon Maillet
08/12/2017 Vlag van Oostenrijk Hochfilzen 10 km sprint Vlag van Noorwegen Johannes Thingnes Bø Vlag van Frankrijk Martin Fourcade Vlag van Slovenië Jakov Fak
09/12/2017 12,5 km achtervolging Vlag van Noorwegen Johannes Thingnes Bø Vlag van Slovenië Jakov Fak Vlag van Frankrijk Martin Fourcade
10/12/2017 4 x 7,5 km estafette Vlag van Noorwegen Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Henrik L'Abée-Lund
Erlend Bjøntegaard
Lars Helge Birkeland
Vlag van Duitsland Duitsland
Erik Lesser
Benedikt Doll
Arnd Peiffer
Simon Schempp
Vlag van Frankrijk Frankrijk
Jean-Guillaume Béatrix
Simon Desthieux
Emilien Jacquelin
Quentin Fillon Maillet
15/12/2017 Vlag van Frankrijk Annecy -
Le Grand-Bornand
10 km sprint Vlag van Noorwegen Johannes Thingnes Bø Vlag van Frankrijk Martin Fourcade Vlag van Frankrijk Antonin Guigonnat
16/12/2017 12,5 km achtervolging Vlag van Noorwegen Johannes Thingnes Bø Vlag van Frankrijk Martin Fourcade Vlag van Rusland Anton Sjipoelin
17/12/2017 15 km massastart Vlag van Frankrijk Martin Fourcade Vlag van Noorwegen Johannes Thingnes Bø Vlag van Duitsland Erik Lesser
05/01/2018 Vlag van Duitsland Oberhof 10 km sprint Vlag van Frankrijk Martin Fourcade Vlag van Noorwegen Emil Hegle Svendsen Vlag van Noorwegen Johannes Thingnes Bø
06/01/2018 12,5 km achtervolging Vlag van Frankrijk Martin Fourcade Vlag van Noorwegen Johannes Thingnes Bø Vlag van Noorwegen Tarjei Bø
07/01/2018 4 x 7,5 km estafette Vlag van Zweden Zweden
Martin Ponsiluoma
Jesper Nelin
Sebastian Samuelsson
Fredrik Lindström
Vlag van Italië Italië
Thomas Bormolini
Lukas Hofer
Dominik Windisch
Thierry Chenal
Vlag van Noorwegen Noorwegen
Vetle Sjåstad Christiansen
Henrik L'Abee-Lund
Lars Helge Birkeland
Tarjei Bø
10/01/2018 Vlag van Duitsland Ruhpolding 20 km individueel Vlag van Frankrijk Martin Fourcade Vlag van Tsjechië Ondřej Moravec Vlag van Noorwegen Johannes Thingnes Bø
12/01/2018 4 x 7,5 km estafette Vlag van Noorwegen Noorwegen
Lars Helge Birkeland
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Frankrijk Frankrijk
Simon Desthieux
Quentin Fillon Maillet
Martin Fourcade
Antonin Guigonnat
Vlag van Rusland Rusland
Aleksej Volkov
Maksim Tsvetkov
Anton Babikov
Anton Sjipoelin
14/01/2018 15 km massastart Vlag van Noorwegen Johannes Thingnes Bø Vlag van Frankrijk Martin Fourcade Vlag van Frankrijk Antonin Guigonnat
19/01/2018 Vlag van Italië Antholz 10 km sprint Vlag van Noorwegen Johannes Thingnes Bø Vlag van Frankrijk Martin Fourcade Vlag van Duitsland Arnd Peiffer
20/01/2018 12,5 km achtervolging Vlag van Noorwegen Johannes Thingnes Bø Vlag van Frankrijk Martin Fourcade Vlag van Rusland Anton Sjipoelin
21/01/2018 15 km massastart Vlag van Frankrijk Martin Fourcade Vlag van Noorwegen Tarjei Bø Vlag van Noorwegen Erlend Bjøntegaard
9 tot en met 25 februari: Olympische Winterspelen 2018 in Vlag van Zuid-Korea Pyeongchang (telt niet mee voor wereldbeker)
08/03/2018 Vlag van Finland Kontiolahti 10 km sprint Vlag van Rusland Anton Sjipoelin Vlag van Letland Andrejs Rastorgujevs Vlag van Frankrijk Quentin Fillon Maillet
11/03/2018 15 km massastart Vlag van Oostenrijk Julian Eberhard Vlag van Frankrijk Martin Fourcade Vlag van Rusland Anton Sjipoelin
15/03/2018 Vlag van Noorwegen Oslo 10 km sprint Vlag van Noorwegen Henrik L'Abee-Lund Vlag van Noorwegen Johannes Thingnes Bø Vlag van Frankrijk Martin Fourcade
17/03/2018 12,5 km achtervolging Vlag van Frankrijk Martin Fourcade Vlag van Italië Lukas Hofer Vlag van Noorwegen Johannes Thingnes Bø
18/03/2018 4 x 7,5 km estafette Vlag van Noorwegen Noorwegen
Lars Helge Birkeland
Henrik L'Abee-Lund
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Oostenrijk Oostenrijk
Dominik Landertinger
Felix Leitner
Simon Eder
Julian Eberhard
Vlag van Rusland Rusland
Maksim Tsvetkov
Anton Babikov
Dmitri Malysjko
Anton Sjipoelin
22/03/2018 Vlag van Rusland Tjoemen 10 km sprint Vlag van Frankrijk Martin Fourcade Vlag van Frankrijk Simon Desthieux Vlag van Zweden Fredrik Lindström
24/03/2018 12,5 km achtervolging Vlag van Frankrijk Martin Fourcade Vlag van Noorwegen Johannes Thingnes Bø Vlag van Italië Lukas Hofer
25/03/2018 15 km massastart Vlag van Rusland Maksim Tsvetkov Vlag van Noorwegen Erlend Bjøntegaard Vlag van Noorwegen Johannes Thingnes Bø

Eindstanden[bewerken]

Algemene wereldbeker
# Naam Land Punten
1 Martin Fourcade Vlag van Frankrijk FRA 1116
2 Johannes Thingnes Bø Vlag van Noorwegen NOR 1027
3 Anton Sjipoelin Vlag van Rusland RUS 697
4 Arnd Peiffer Vlag van Duitsland GER 668
5 Lukas Hofer Vlag van Italië ITA 637
6 Jakov Fak Vlag van Slovenië SLO 602
7 Tarjei Bø Vlag van Noorwegen NOR 591
8 Simon Desthieux Vlag van Frankrijk FRA 579
9 Benedikt Doll Vlag van Duitsland GER 532
10 Quentin Fillon Maillet Vlag van Frankrijk FRA 518
11 Erik Lesser Vlag van Duitsland GER 506
12 Simon Schempp Vlag van Duitsland GER 484
13 Andrejs Rastorgujevs Vlag van Letland LAT 481
14 Lars Helge Birkeland Vlag van Noorwegen NOR 479
15 Benjamin Weger Vlag van Zwitserland SUI 476
16 Julian Eberhard Vlag van Oostenrijk AUT 468
17 Henrik L'Abee-Lund Vlag van Noorwegen NOR 454
18 Simon Eder Vlag van Oostenrijk AUT 449
19 Fredrik Lindström Vlag van Zweden SWE 408
20 Antonin Guigonnat Vlag van Frankrijk FRA 379
Landenklassement
# Land Punten
1 Vlag van Noorwegen Noorwegen 6458
2 Vlag van Frankrijk Frankrijk 6129
3 Vlag van Duitsland Duitsland 5910
4 Vlag van Rusland Rusland 5623
5 Vlag van Italië Italië 5228
6 Vlag van Oostenrijk Oostenrijk 5100
7 Vlag van Zweden Zweden 4916
8 Vlag van Slovenië Slovenië 4327
9 Vlag van Zwitserland Zwitserland 4302
10 Vlag van Tsjechië Tsjechië 4073
Estafettes
# Land Punten
1 Vlag van Noorwegen Noorwegen 228
2 Vlag van Zweden Zweden 184
3 Vlag van Frankrijk Frankrijk 180
4 Vlag van Duitsland Duitsland 175
5 Vlag van Rusland Rusland 173
6 Vlag van Italië Italië 160
7 Vlag van Oostenrijk Oostenrijk 148
8 Vlag van Zwitserland Zwitserland 128
9 Vlag van Oekraïne Oekraïne 123
10 Vlag van Slovenië Slovenië 119
Wereldbeker 20 km individueel
# Naam Land Punten
1 Johannes Thingnes Bø Vlag van Noorwegen NOR 108
1 Martin Fourcade Vlag van Frankrijk FRA 108
3 Quentin Fillon Maillet Vlag van Frankrijk FRA 75
4 Lukas Hofer Vlag van Italië ITA 70
5 Ondřej Moravec Vlag van Tsjechië CZE 65
6 Andrejs Rastorgujevs Vlag van Letland LAT 60
7 Simon Eder Vlag van Oostenrijk AUT 58
8 Jakov Fak Vlag van Slovenië SLO 56
9 Simon Schempp Vlag van Duitsland GER 53
10 Simon Desthieux Vlag van Frankrijk FRA 50
Wereldbeker 10 km sprint
# Naam Land Punten
1 Martin Fourcade Vlag van Frankrijk FRA 384
2 Johannes Thingnes Bø Vlag van Noorwegen NOR 382
3 Arnd Peiffer Vlag van Duitsland GER 259
4 Anton Sjipoelin Vlag van Rusland RUS 256
5 Andrej Rastorgujevs Vlag van Letland LAT 224
6 Simon Desthieux Vlag van Frankrijk FRA 223
7 Simon Schempp Vlag van Duitsland GER 212
8 Jakov Fak Vlag van Slovenië SLO 205
9 Lukas Hofer Vlag van Italië ITA 197
10 Tarjei Bø Vlag van Noorwegen NOR 194
Wereldbeker 12,5 km achtervolging
# Naam Land Punten
1 Martin Fourcade Vlag van Frankrijk FRA 396
2 Johannes Thingnes Bø Vlag van Noorwegen NOR 364
3 Anton Sjipoelin Vlag van Rusland RUS 254
4 Lukas Hofer Vlag van Italië ITA 247
5 Arnd Peiffer Vlag van Duitsland GER 227
6 Lars Helge Birkeland Vlag van Noorwegen NOR 197
7 Jakov Fak Vlag van Slovenië SLO 195
8 Tarjei Bø Vlag van Noorwegen NOR 193
9 Simon Eder Vlag van Oostenrijk AUT 180
10 Simon Desthieux Vlag van Frankrijk FRA 177
Wereldbeker 15 km massastart
# Naam Land Punten
1 Martin Fourcade Vlag van Frankrijk FRA 250
2 Johannes Thingnes Bø Vlag van Noorwegen NOR 222
3 Benedikt Doll Vlag van Duitsland GER 184
4 Tarjei Bø Vlag van Noorwegen NOR 183
5 Anton Sjipoelin Vlag van Rusland RUS 174
6 Erik Lesser Vlag van Duitsland GER 167
7 Arnd Peiffer Vlag van Duitsland GER 165
8 Jakov Fak Vlag van Slovenië SLO 153
9 Erlend Bjøntegaard Vlag van Noorwegen NOR 147
10 Quentin Fillon Maillet Vlag van Frankrijk FRA 139

Vrouwen[bewerken]

Kalender[bewerken]

Datum Plaats Onderdeel Eerste Tweede Derde
29/11/2017 Vlag van Zweden Östersund 15 km individueel Vlag van Wit-Rusland Nadezjda Skardino Vlag van Noorwegen Synnøve Solemdal Vlag van Oekraïne Joelia Dzjyma
01/12/2017 7,5 km sprint Vlag van Duitsland Denise Herrmann Vlag van Frankrijk Justine Braisaz Vlag van Oekraïne Joelia Dzjyma
03/12/2017 10 km achtervolging Vlag van Duitsland Denise Herrmann Vlag van Frankrijk Justine Braisaz Vlag van Noorwegen Marte Olsbu
08/12/2017 Vlag van Oostenrijk Hochfilzen 7,5 km sprint Vlag van Wit-Rusland Darja Domratsjeva Vlag van Slowakije Anastasiya Kuzmina Vlag van Italië Dorothea Wierer
09/12/2017 10 km achtervolging Vlag van Slowakije Anastasiya Kuzmina Vlag van Finland Kaisa Mäkäräinen Vlag van Wit-Rusland Darja Domratsjeva
10/12/2017 4 x 6 km estafette Vlag van Duitsland Duitsland
Vanessa Hinz
Franziska Hildebrand
Maren Hammerschmidt
Laura Dahlmeier
Vlag van Oekraïne Oekraïne
Vita Semerenko
Joelia Dzjyma
Valj Semerenko
Olena Pidhroesjna
Vlag van Frankrijk Frankrijk
Marie Dorin Habert
Célia Aymonier
Justine Braisaz
Anaïs Bescond
14/12/2017 Vlag van Frankrijk Annecy -
Le Grand-Bornand
7,5 km sprint Vlag van Slowakije Anastasiya Kuzmina Vlag van Duitsland Laura Dahlmeier Vlag van Oekraïne Vita Semerenko
16/12/2017 10 km achtervolging Vlag van Duitsland Laura Dahlmeier Vlag van Slowakije Anastasiya Kuzmina Vlag van Italië Lisa Vittozzi
17/12/2017 12,5 km massastart Vlag van Frankrijk Justine Braisaz Vlag van Wit-Rusland Irina Krjoeko Vlag van Duitsland Laura Dahlmeier
04/01/2018 Vlag van Duitsland Oberhof 7,5 km sprint Vlag van Slowakije Anastasiya Kuzmina Vlag van Finland Kaisa Mäkäräinen Vlag van Tsjechië Veronika Vítková
06/01/2018 10 km achtervolging Vlag van Slowakije Anastasiya Kuzmina Vlag van Italië Dorothea Wierer Vlag van Oekraïne Vita Semerenko
07/01/2018 4 x 6 km estafette Vlag van Frankrijk Frankrijk
Anaïs Bescond
Anaïs Chevalier
Célia Aymonier
Justine Braisaz
Vlag van Duitsland Duitsland
Vanessa Hinz
Denise Herrmann
Franziska Preuß
Maren Hammerschmidt
Vlag van Zweden Zweden
Linn Persson
Anna Magnusson
Elisabeth Högberg
Mona Brorsson
11/01/2018 Vlag van Duitsland Ruhpolding 15 km individueel Vlag van Italië Dorothea Wierer Vlag van Finland Kaisa Mäkäräinen Vlag van Canada Rosanna Crawford
13/01/2018 4 x 6 km estafette Vlag van Duitsland Duitsland
Franziska Preuß
Denise Herrmann
Franziska Hildebrand
Laura Dahlmeier
Vlag van Italië Italië
Lisa Vittozzi
Dorothea Wierer
Nicole Gontier
Federica Sanfilippo
Vlag van Zweden Zweden
Linn Persson
Mona Brorsson
Anna Magnusson
Hanna Öberg
14/01/2018 12,5 km massastart Vlag van Finland Kaisa Mäkäräinen Vlag van Duitsland Laura Dahlmeier Vlag van Tsjechië Veronika Vítková
18/01/2018 Vlag van Italië Antholz 7,5 km sprint Vlag van Noorwegen Tiril Eckhoff Vlag van Duitsland Laura Dahlmeier Vlag van Tsjechië Veronika Vítková
20/01/2018 10 km achtervolging Vlag van Duitsland Laura Dahlmeier Vlag van Italië Dorothea Wierer Vlag van Wit-Rusland Darja Domratsjeva
21/01/2018 12,5 km massastart Vlag van Wit-Rusland Darja Domratsjeva Vlag van Slowakije Anastasiya Kuzmina Vlag van Finland Kaisa Mäkäräinen
9 tot en met 25 februari: Olympische Winterspelen 2018 in Vlag van Zuid-Korea Pyeongchang (telt niet mee voor wereldbeker)
09/03/2018 Vlag van Finland Kontiolahti 7,5 km sprint Vlag van Wit-Rusland Darja Domratsjeva Vlag van Duitsland Franziska Hildebrand Vlag van Italië Lisa Vittozzi
11/03/2018 12,5 km massastart Vlag van Duitsland Vanessa Hinz Vlag van Italië Lisa Vittozzi Vlag van Frankrijk Anaïs Chevalier
15/03/2018 Vlag van Noorwegen Oslo 7,5 km sprint Vlag van Slowakije Anastasiya Kuzmina Vlag van Wit-Rusland Darja Domratsjeva Vlag van Oekraïne Joelia Dzjyma
17/03/2018 4 x 6 km estafette Vlag van Frankrijk Frankrijk
Anaïs Chevalier
Célia Aymonier
Marie Dorin Habert
Anaïs Bescond
Vlag van Duitsland Duitsland
Maren Hammerschmidt
Denise Herrmann
Franziska Preuß
Laura Dahlmeier
Vlag van Italië Italië
Lisa Vittozzi
Dorothea Wierer
Nicole Gontier
Federica Sanfilippo
18/03/2018 10 km achtervolging Vlag van Wit-Rusland Darja Domratsjeva Vlag van Slowakije Anastasiya Kuzmina Vlag van Verenigde Staten Susan Dunklee
23/03/2018 Vlag van Rusland Tjoemen 7,5 km sprint Vlag van Wit-Rusland Darja Domratsjeva Vlag van Finland Kaisa Mäkäräinen Vlag van Noorwegen Tiril Eckhoff
24/03/2018 10 km achtervolging Vlag van Finland Kaisa Mäkäräinen Vlag van Frankrijk Anaïs Bescond Vlag van Duitsland Laura Dahlmeier
25/03/2018 12,5 km massastart Vlag van Wit-Rusland Darja Domratsjeva Vlag van Slowakije Paulína Fialková Vlag van Frankrijk Anaïs Chevalier

Eindstanden[bewerken]

Algemene wereldbeker
# Naam Land Punten
1 Kaisa Mäkäräinen Vlag van Finland FIN 822
2 Anastasiya Kuzmina Vlag van Slowakije SVK 819
3 Darja Domratsjeva Vlag van Wit-Rusland BLR 804
4 Laura Dahlmeier Vlag van Duitsland GER 730
5 Dorothea Wierer Vlag van Italië ITA 681
6 Lisa Vittozzi Vlag van Italië ITA 588
7 Anaïs Bescond Vlag van Frankrijk FRA 582
8 Veronika Vítková Vlag van Tsjechië CZE 545
9 Franziska Hildebrand Vlag van Duitsland GER 539
10 Vanessa Hinz Vlag van Duitsland GER 522
11 Joelia Dzjyma Vlag van Oekraïne UKR 483
12 Denise Herrmann Vlag van Duitsland GER 477
13 Jekaterina Joerlova-Percht Vlag van Rusland RUS 474
14 Marte Olsbu Vlag van Noorwegen NOR 450
15 Vita Semerenko Vlag van Oekraïne UKR 437
16 Maren Hammerschmidt Vlag van Duitsland GER 421
17 Justine Braisaz Vlag van Frankrijk FRA 419
18 Nadezjda Skardino Vlag van Wit-Rusland BLR 396
19 Anaïs Chevalier Vlag van Frankrijk FRA 385
20 Iryna Krjoeko Vlag van Wit-Rusland BLR 383
Landenklassement
# Land Punten
1 Vlag van Duitsland Duitsland 6179
2 Vlag van Frankrijk Frankrijk 5887
3 Vlag van Italië Italië 5407
4 Vlag van Rusland Rusland 5237
5 Vlag van Noorwegen Noorwegen 5232
6 Vlag van Oekraïne Oekraïne 5097
7 Vlag van Zweden Zweden 5024
8 Vlag van Wit-Rusland Wit-Rusland 4912
9 Vlag van Zwitserland Zwitserland 4532
10 Vlag van Tsjechië Tsjechië 4482
Estafettes
# Land Punten
1 Vlag van Duitsland Duitsland 228
2 Vlag van Frankrijk Frankrijk 200
3 Vlag van Italië Italië 169
4 Vlag van Zweden Zweden 168
5 Vlag van Oekraïne Oekraïne 158
6 Vlag van Rusland Rusland 154
7 Vlag van Noorwegen Noorwegen 145
8 Vlag van Zwitserland Zwitserland 142
9 Vlag van Polen Polen 137
10 Vlag van Tsjechië Tsjechië 136
Wereldbeker 15 km individueel
# Naam Land Punten
1 Nadezjda Skardino Vlag van Wit-Rusland BLR 96
2 Joelia Dzjyma Vlag van Oekraïne UKR 91
3 Kaisa Mäkäräinen Vlag van Finland FIN 84
4 Valj Semerenko Vlag van Oekraïne UKR 83
5 Darja Domratsjeva Vlag van Wit-Rusland BLR 65
6 Dorothea Wierer Vlag van Italië ITA 60
7 Veronika Vítková Vlag van Tsjechië CZE 58
8 Synnøve Solemdal Vlag van Noorwegen NOR 54
9 Eva Puskarčíková Vlag van Tsjechië CZE 54
10 Franziska Hildebrand Vlag van Duitsland GER 52
Wereldbeker 7,5 km sprint
# Naam Land Punten
1 Anastasiya Kuzmina Vlag van Tsjechië CZE 323
2 Darja Domratsjeva Vlag van Wit-Rusland BLR 313
3 Kaisa Mäkäräinen Vlag van Finland FIN 258
4 Laura Dahlmeier Vlag van Duitsland GER 252
5 Veronika Vítková Vlag van Tsjechië CZE 245
6 Franziska Hildebrand Vlag van Duitsland GER 244
7 Lisa Vittozzi Vlag van Italië ITA 230
8 Dorothea Wierer Vlag van Italië ITA 228
9 Anaïs Bescond Vlag van Frankrijk FRA 219
10 Vita Semerenko Vlag van Oekraïne UKR 185
Wereldbeker 10 km achtervolging
# Naam Land Punten
1 Anastasiya Kuzmina Vlag van Slowakije SVK 301
2 Kaisa Mäkäräinen Vlag van Finland FIN 280
3 Laura Dahlmeier Vlag van Duitsland GER 271
4 Dorothea Wierer Vlag van Italië ITA 264
5 Darja Domratsjeva Vlag van Wit-Rusland BLR 237
6 Anaïs Bescond Vlag van Frankrijk FRA 216
7 Denise Herrmann Vlag van Duitsland GER 197
8 Lisa Vittozzi Vlag van Italië ITA 191
9 Vanessa Hinz Vlag van Duitsland GER 176
10 Jekaterina Joerlova-Percht Vlag van Rusland RUS 158
Wereldbeker 12,5 km massastart
# Naam Land Punten
1 Kaisa Mäkäräinen Vlag van Finland FIN 216
2 Laura Dahlmeier Vlag van Duitsland GER 207
3 Vanessa Hinz Vlag van Duitsland GER 195
4 Darja Domratsjeva Vlag van Wit-Rusland BLR 189
5 Anaïs Bescond Vlag van Frankrijk FRA 181
6 Anastasiya Kuzmina Vlag van Slowakije SVK 170
7 Iryna Krjoeko Vlag van Wit-Rusland BLR 161
8 Marte Olsbu Vlag van Noorwegen NOR 158
9 Maren Hammerschmidt Vlag van Duitsland GER 142
10 Lisa Vittozzi Vlag van Italië ITA 140

Gemengd[bewerken]

Kalender[bewerken]

Datum Plaats Onderdeel Eerste Tweede Derde
26/11/2017 Vlag van Zweden Östersund Single-Mixed-Relay Vlag van Oostenrijk Oostenrijk
Lisa Theresa Hauser
Simon Eder
Vlag van Duitsland Duitsland
Vanessa Hinz
Erik Lesser
Vlag van Kazachstan Kazachstan
Galina Visjnevsjkaja
Maksim Braun
2 x 6 km + 2 x 7,5 km
gemengde estafette
Vlag van Noorwegen Noorwegen
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Johannes Thingnes Bø
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Italië Italië
Lisa Vittozzi
Dorothea Wierer
Dominik Windisch
Lukas Hofer
Vlag van Duitsland Duitsland
Franziska Preuß
Maren Hammerschmidt
Benedikt Doll
Arnd Peiffer
10/03/2018 Vlag van Finland Kontiolahti Single-Mixed-Relay Vlag van Frankrijk Frankrijk
Anaïs Chevalier
Antonin Guigonnat
Vlag van Oostenrijk Oostenrijk
Lisa Theresa Hauser
Julian Eberhard
Vlag van Noorwegen Noorwegen
Marte Olsbu
Johannes Thingnes Bø
2 x 6 km + 2 x 7,5 km
gemengde estafette
Vlag van Italië Italië
Lisa Vittozzi
Dorothea Wierer
Dominik Windisch
Lukas Hofer
Vlag van Oekraïne Oekraïne
Anastasia Merkoesjyna
Vita Semerenko
Artem Pryma
Dmytro Pidroetsjnyi
Vlag van Noorwegen Noorwegen
Synnøve Solemdal
Tiril Eckhoff
Henrik L'Abée-Lund
Tarjei Bø

Eindstanden[bewerken]

Gemengde estafette¹
# Land Punten
1 Vlag van Noorwegen Noorwegen 188
2 Vlag van Italië Italië 188
3 Vlag van Frankrijk Frankrijk 179
4 Vlag van Oostenrijk Oostenrijk 171
5 Vlag van Duitsland Duitsland 168
6 Vlag van Oekraïne Oekraïne 166
7 Vlag van Rusland Rusland 155
8 Vlag van Zweden Zweden 149
9 Vlag van Slowakije Slowakije 131
10 Vlag van Wit-Rusland Wit-Rusland 111

1 In het klassement voor wereldbeker gemengde estafette tellen zowel de gemengde estafette als de single-mixed-relay mee.

Externe links[bewerken]