Vattenfall Cyclassics 2007

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken

De 12de editie van de Vattenfall Cyclassics werd gehouden op 19 augustus 2007 in en om Hamburg, Duitsland.

Het is de tweede editie die onder de naam Vattenfall Cyclassics wordt verreden, voorheen heette de wedstrijd namelijk HEW Cyclassics.

Verloop[bewerken]

De wedstrijd wordt gekenmerkt door een lange vlucht van drie renners: Gerben Löwik, Luke Roberts en Floris Goesinnen. Zij worden pas teruggehaald door het peloton op iets minder dan 20 kilometer van de finish.

Bij de laatste beklimming van de Waseberg scheidt zich een groepje van vier renners af. Ze komen echter niet weg, en een grote groep renners kan terugkeren. Kleine groepjes proberen weg te komen, waarbij de activiteit van Jens Voigt opvalt. Ondertussen is ex-Wereldkampioen Tom Boonen betrokken bij een valpartij achterin het peloton.

Gedurende de laatste tien kilometers proberen Simon Gerrans en Vladimir Goesev het peloton nog te verschalken. Ze krijgen nooit een grote voorsprong en worden op twee kilometer van de meet bijgehaald door het peloton, aangevoerd door de Rabobankploeg die een treintje vormt voor Óscar Freire. Een peloton dat lichtelijk gehavend is door een valpartij waarbij een aantal renners tegen wegenwerken botsten.

Op een kilometer van de meet blijkt dat het treintje te snel is opgerookt, aangezien Alessandro Ballan vrij gemakkelijk het peloton uit het wiel rijdt. De laatste Rabobankrenner Mathew Hayman kan het tempo niet aan. Uiteindelijk pakt de Italiaan een tiental meters, om uiteindelijk met een tiental centimeters de ex-Wereldbekerklassieker te winnen.

In de reactie op zijn winst zei de Italiaan dat hij niet de intentie had om te winnen, aangezien hij de sprint wilde aantrekken voor zijn kopman Daniele Bennati.

Uitslag[bewerken]

rang renner land ploeg tijd UCI ProTour
Punten
1 Alessandro Ballan Vlag van Italië ITA Lampre-Fondital 5u 21'05" 40
2 Óscar Freire Vlag van Spanje ESP Rabobank z.t. 30
3 Gerald Ciolek Vlag van Duitsland GER Team T-Mobile z.t. 25
4 Danilo Napolitano Vlag van Italië ITA Lampre-Fondital z.t. 20
5 Erik Zabel Vlag van Duitsland GER Team Milram z.t. 15
6 Davide Rebellin Vlag van Italië ITA Team Gerolsteiner z.t. 11
7 Paolo Bettini Vlag van Italië ITA Quickstep-Innergetic z.t. 7
8 Greg Van Avermaet Vlag van Vlag van België BEL Predictor-Lotto z.t. 5
9 Peter Wrolich Vlag van Oostenrijk AUT Team Gerolsteiner z.t. 3
10 Olaf Pollack Vlag van Duitsland GER Wiesenhof-Felt z.t.
11 David Millar Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Saunier Duval z.t.
12 Manuele Mori Vlag van Italië ITA Saunier Duval z.t.
13 William Bonnet Vlag van Frankrijk FRA Crédit Agricole z.t.
14 Martin Elmiger Vlag van Zwitserland SUI AG2R z.t.
15 Matti Breschel Vlag van Denemarken DEN Team CSC z.t.

Trivia[bewerken]

  • De ploeg Astana deed aan deze wedstrijd niet mee. Het Kazachs-Zwitserse team had namelijk besloten in de maand augustus geen ProTour-wedstrijden meer te rijden.