Finland op de Olympische Zomerspelen 2004

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Finland op de Olympische Zomerspelen 2004
Land Finland
IOC-landcode FIN
NOC Finnish Olympic Committee
(fi) externe link
Olympische Zomerspelen 2004 in Athene
Vlaggendrager Thomas Johanson
Aantal deelnemers 53
Aantal disciplines 12
Medailles
Rang: 61
goud
0
zilver
2
brons
0
totaal
2
Finland op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Finland op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Finland nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2004 in Athene, Griekenland. Voor het eerst in de geschiedenis wisten de Finnen geen goud te winnen tijdens de Zomerspelen. Finland doet sinds 1908 zonder onderbreking mee aan de Spelen.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Discipline Medaille
Schietsport Marko Kemppainen skeet (m) Zilver
Worstelen Marko Yli-Hannuksela -74kg Grieks-Romeins (m)

Deelnemers en resultaten[bewerken]

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Janne Holmén marathon (m)
22e
2:17.50
Jussi Utriainen
DNF
niet gefinisht
Jani Lehtinen 50km snelwandelen (m)
28e
4:05.35
Oskari Frösén hoogspringen (m)
25e
kwalificatie groep A: 13de met 2,20m
Matti Mononen polsstokhoogspringen (m)
17e
kwalificatie groep B: 9de met 5,65m
Vesa Rantanen
22e
kwalificatie groep A: 11de met 5,50m
Tepa Reinikainen kogelstoten (m)
13e
kwalificatie groep B: 7de met 19,74m
Ville Tiisanoja
19e
kwalificatie groep B: 10de met 19,50m
Esko Mikkola speerwerpen (m)
11e
kwalificatie groep A: 3de met 83,64m
finale: 11de met 79,43m
Matti Närhi
10e
kwalificatie groep A: 5de met 81,06m
finale: 10de met 80,28m
Tero Pitkämäki
8e
kwalificatie groep B: 3de met 82,04m
finale: 8ste met 83,01m
Olli-Pekka Karjalainen kogelslingeren (m)
15e
kwalificatie groep A: 7de met 76,11m
David Söderberg
22e
kwalificatie groep B: 14de met 74,14m
Jani Lehtinen tienkamp (m)
16e
8006 punten
Johanna Manninen 100m (v)
35e
serie 4: 5de in 11,45
200m (v)
35e
serie 6: 5de in 23,45
Kirsi Mykkanen 400m (v)
30e
serie 2: 6de in 52,53
Kirsi Valasti 5000m (v)
21e
serie 2: 10de in 15.33,78
Heli Koivula Kruger verspringen (v)
16e
kwalificatie groep B: 6de met 6,50m
hink-stap-springen (v)
23e
kwalificatie groep B: 10de met 13,98m
Mikaela Ingberg speerwerpen (v)
13e
kwalificatie groep B: 5de met 60,80m
Taina Kolkkala
10e
kwalificatie groep A: 7de met 61,16m
finale: 10de met 60,72m
Paula Tarvainen
28e
kwalificatie groep A: 16de met 56,88m
Sini Pöyry kogelslingeren (v)
23e
kwalificatie groep B: 12de met 66,05m
Tiia Hautala zevenkamp (v)
DNF
niet gefinisht

Badminton pictogram.svg Badminton[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Badminto op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kasperi Salo enkelspel (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Duitsland GER Joppien: 17-14, 7-15, 11-15
Antti Viitikko
17e
1ste ronde: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Shon: 12-15, 3-15
Anu Weckström enkelspel (v)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Japan JPN Mori: 5-11, 4-11

Archery pictogram.svg Boogschieten[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Mari Piuva individueel (v)
25e
plaatsingsronde: 49ste met 615 punten
1ste ronde: W van Vlag van Turkije TUR Nasaridze: 136-133
2de ronde: V van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Folkard: 151-156

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanovaren[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kimmo Latvamaki K-1 500m (m)
13e
serie 1: 5de in 1.40,645
halve finale 1: 6de in 1.40,753
Jenni Honkanen K-1 500m (v)
8e
serie 3: 4de in 1.55,244
halve finale 1: 2de in 1.53,050
finale: 8ste in 1.53,937

Judo pictogram.svg Judo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Timo Hannu Tapani Peltola -100kg (m)
13e
1ste ronde: W van Vlag van Dominicaanse Republiek DOM Vasquez de Jesus
2de ronde: V van Vlag van Wit-Rusland BLR van Makarov
herkansingen: V van Vlag van Kazachstan KAZ Zhitkeyev

Shooting pictogram.svg Schietsport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Juha Hirvi 10m luchtgeweer (m)
45e
kwalificatie: 45ste met 580 punten (96-98-98-98-94-96)
50m geweer 3 houdingen (m)
15e
kwalificatie: 15de met 1160 punten (396-378-386)
50m geweer liggend (m)
9e
kwalificatie: 9de met 594 punten (98-100-99-98-100-99)
Marko Kemppainen skeet (m)
Zilver
kwalificatie: 1ste met 125 punten (25-25-25-25-25) (WR)
finale: 2de met 149 punten
Petri Nummela trap (m)
14e
kwalificatie: 14de met 117 punten (25-24-24-25-19)
Joonas Olkkonen dubbeltrap (m)
25e
kwalificatie: 25ste met 118 punten (41-38-39)
Marjo Yli-Kiikka 10m luchtgeweer (v)
22e
kwalificatie: 22ste met 392 punten (98-99-98-87)
50m geweer 3 houdingen (v)
20e
kwalificatie: 20ste met 571 punten (196-191-184)
Maarit Lepomaki skeet (v)
9e
kwalificatie: 9de met 67 punten (23-22-22)

Diving pictogram.svg Schoonspringen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Joona Puhakka 3m plank (m)
14e
kwalificatie: 13de met 414,69 punten
halve finale: 14de met 624,60 punten
Jukka Piekkanen
29e
kwalificatie: 29ste met 359,22 punten

Taekwondo pictogram.svg Taekwondo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Teemu Heino +80kg (m)
11e
1ste ronde V van Vlag van Vietnam VIE Van Hung: 5-8

Tennis pictogram.svg Tennis[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jarkko Nieminen enkelspel (m)
17e
1ste ronde W van Vlag van Chinees Taipei TPE Yen: 6-3, 6-3
2de ronde: V van Vlag van Wit-Rusland BLR Mirni: 3-6, 4-6

Wrestling pictogram.svg Worstelen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Grieks-Romeins
Marko Yli-Hannuksela -74kg (m)
Zilver
groep B: 1ste
W van Vlag van Japan JPN Nagata: 3-0
W van Vlag van Kirgizië KGZ Kobonov: 3-0
kwartfinale:
W van Vlag van Cuba CUB Azcuy: 3-1
halve finale:
W van Vlag van Zwitserland SUI Bucher: 3-0
finale:
V van Vlag van Oezbekistan UZB Dokturishivili: 1-3
Juha Ahokas -120kg (m)
17e
groep B: 3de
V van Vlag van Hongarije HUN Deák-Bárdos: 0-3
V van Vlag van Iran IRI arzi: 1-3

Sailing pictogram.svg Zeilen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Sari Multala europe (v)
5e
85 punten: (8-9-11-6-10-1-9-2-15-24-14)
Roope Suomalainen laser
19e
160 punten: (35-5-24-12-10-12-33-32-11-13-8)
Thomas Johanson
Jukka Piirainen
49er
8e
111 punten: (14-7-2-9-8-6-9-7-5-6-9-13-14-12-15-4)

Swimming pictogram.svg Zwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jere Hård 50m vrije slag (m)
41e
serie 7: 7de in 23,33
Matti Rajakylä 100m vrije slag (m)
33e
serie 5: 5de in 50,67
Matti Mäki 100m rugslag (m)
36e
serie 2: 5de in 57,57
200m rugslag (m)
33e
serie 1: 1ste in 2.06,29
Jarno Pihlava 100m schoolslag (m)
13e
serie 7: 4de in 1.01,99
halve finale 2: 7de in 1.01,86
200m schoolslag (m)
DNS
serie 3: niet gestart
Jere Hård 100m vlinderslag (m)
28e
serie 4: 1ste in 54,02
Jani Sievinen 200m wisselslag (m)
20e
serie 5: 3de in 2.02,79
Jani Sievinen
Jarno Pihlava
Jere Hård
Matti Rajakylä
4x100m wisselslag (m)
11e
serie 1: 5de in 3.41,64
Matti Mäki 50m vrije slag (v)
24e
serie 9: 8ste in 26,01
100m vrije slag (v)
12e
serie 6: 5de in 56,01
halve finale 2: 6de in 55,59
100m rugslag (v)
36e
serie 3: 8ste in 1.05,55
Eeva Saarinen 100m schoolslag (v)
23e
serie 6: 7de in 1.11,39
200m schoolslag (v)
22e
serie 1: 2de in 2.34,17