IJsland op de Olympische Zomerspelen 2004

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
IJsland op de Olympische Zomerspelen 2004
Land IJsland
IOC-landcode ISL
NOC Íþrótta- og Ólympíusamband Íslands
(is) externe link
Olympische Zomerspelen 2004 in Athene
Vlaggendrager Gudmundur Hrafnkelsson


Medailles goud
0
zilver
0
brons
0
totaal
0
IJsland op de Zomerspelen
1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
IJsland op de Winterspelen
1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

IJsland nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2004 in Athene, Griekenland. In tegenstelling tot de vorige editie werd dit keer geen medaille gewonnen.

Deelnemers en resultaten[bewerken | brontekst bewerken]

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jón Arnar Magnússon tienkamp (m)
DNF
niet gefinisht
Þórey Edda Elísdóttir polsstokhoogspringen (v)
5e
kwalificatie groep B: 6de met 4,40m
finale: 5de met 4,55m

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gymnastiek[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Rúnar Alexandersson paard met bogen (m)
7e
kwalificatie: 6de met 9,737 punten
finale: 7de met 9,725 punten
individuele meerkamp (m)
35e
kwalificatie: 35ste met 34,798 punten

Handball pictogram.svg Handbal[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Kristján Andrésson
Roland Eradze
Snorri Guðjónsson
Róbert Gunnarsson
Gylfi Gylfason
Ásgeir Örn Hallgrímsson
Guðmundur Hrafnkelsson
Einar Örn Jónsson
Jaliesky García
Róbert Sighvatsson
Rúnar Sigtryggsson
Dagur Sigurðsson
Guðjón Valur Sigurðsson
Sigfús Sigurðsson
Ólafur Stefánsson
mannen
9e
groep A: 5de
V van Vlag van Kroatië Kroatië: 30-34
V van Vlag van Spanje Spanje: 23-31
W van Vlag van Slovenië Slovenië: 30-25
V van Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea: 30-34
V van Vlag van Rusland Rusland: 30-34
9-10de plek:
W van Vlag van Brazilië Brazilië: 29-25
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Kroatië Kroatië 5 5 0 0 146 129 +17 10
2 Vlag van Spanje Spanje 5 4 0 1 154 137 +17 8
3 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 5 2 0 3 148 148 0 4
4 Vlag van Rusland Rusland 5 2 0 3 145 145 0 4
5 Vlag van IJsland IJsland 5 1 0 4 143 158 -15 2
5 Vlag van Slovenië Slovenië 5 1 0 4 130 149 -19 2
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
14 augustus Athene Vlag van Kroatië Kroatië 34-30 Vlag van IJsland IJsland
16 augustus Athene Vlag van IJsland IJsland 23-31 Vlag van Spanje Spanje
18 augustus Athene Vlag van IJsland IJsland 30-25 Vlag van Slovenië Slovenië
20 augustus Athene Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 34-30 Vlag van IJsland IJsland
22 augustus Athene Vlag van Rusland Rusland 34-30 Vlag van IJsland IJsland
9-10de plek
24 augustus Athene Vlag van Brazilië Brazilië 25-29 Vlag van IJsland IJsland

Sailing pictogram.svg Zeilen[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Hafsteinn Geirsson laser
40e
344 punten: (28-36-42-36-35-DNF-39-38-40-35-15)

Swimming pictogram.svg Zwemmen[bewerken | brontekst bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Örn Arnarson 50m vrije slag (m)
54e
serie 5: 6de in 23,84
Jakob Jóhann Sveinsson 100m schoolslag (m)
23e
serie 4: 1ste in 1.02,97
200m schoolslag (m)
21e
serie 3: 3de in 2.15,60
Hjörtur Már Reynisson 100m vlinderslag (m)
42e
serie 3: 3de in 55,12
Ragnheiður Ragnarsdóttir 50m vrije slag (v)
31e
serie 6: 2de in 26,36
100m vrije slag (v)
40e
serie 3: 8ste in 58,47
Íris Edda Heimisdóttir 100m schoolslag (v)
40e
serie 2: 8ste in 1.15,35
Kolbrún Yr Kristjánsdóttir 100m vlinderslag (v)
40e
serie 2: 6de in 1.02,33