UCI Europe Tour 2007

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken

Dit is een overzichtspagina met klassementen, ploegen en de winnaars van de belangrijkste UCI Europe Tour wedstrijden in 2007. Deze begon op 15 oktober 2006 met de Chrono des Nations Les Herbiers Vendée in Frankrijk.

Uitslagen[bewerken]

Wedstrijd Winnaar
Ronde van de Algarve Alessandro Petacchi
  etappe 1 Gert Steegmans
  etappe 2 Bernhard Eisel
  etappe 3 Alessandro Petacchi
  etappe 4 Alessandro Petacchi
  etappe 5 Alessandro Petacchi
Omloop Het Volk Filippo Pozzato
    zie ook: Omloop Het Volk 2007
Kuurne-Brussel-Kuurne Tom Boonen
    zie ook: Kuurne-Brussel-Kuurne 2007
Milaan-Turijn Danilo Di Luca
    zie ook: Milaan-Turijn 2007
Dwars door Vlaanderen Tom Boonen
E3 Prijs Vlaanderen Tom Boonen
Internationaal Wegcriterium Jens Voigt
    zie ook: Internationaal Wegcriterium 2007
  etappe 1 Olaf Pollack
  etappe 2 Jens Voigt
  etappe 3 Thomas Lövkvist
Driedaagse van De Panne-Koksijde Alessandro Ballan
    zie ook: Driedaagse van De Panne-Koksijde 2007
  etappe 1 Luca Paolini
  etappe 2 Daniele Bennati
  etappe 3 Gert Steegmans
  etappe 4 Stijn Devolder
Scheldeprijs Mark Cavendish
    zie ook: Scheldeprijs 2007
Rund um den Henninger-Turm Patrik Sinkewitz
Vierdaagse van Duinkerke Matthieu Ladagnous
  etappe 1 Bradley Wiggins
  etappe 2 Piotr Zieliński
  etappe 3 Mark Cavendish
  etappe 4 Gert Steegmans
  etappe 5 Matthieu Ladagnous
  etappe 6 Mark Cavendish
Vredeskoers niet georganiseerd
Ronde van België Vladimir Goesev
    zie ook: Ronde van België 2007
  etappe 1 Wouter Weylandt
  etappe 2 Gorik Gardeyn
  etappe 3 Vladimir Goesev
  etappe 4 Robert Gesink
  etappe 5 Tom Boonen
Euskal Bizikleta Constantino Zaballa
  etappe 1 Alberto Fernandez
  etappe 2a Vladimir Jefimkin
  etappe 2b Rigoberto Urán
  etappe 3 Constantino Zaballa
Ronde van Luxemburg Grégory Rast
    zie ook: Ronde van Luxemburg 2007
  etappe 1 Jimmy Engoulvent
  etappe 2 Maximiliano Richeze
  etappe 3 Laurent Brochard
  etappe 4 Romain Feillu
  etappe 5 Grégory Rast
GP Kanton Aargau John Gadret
Veenendaal-Veenendaal Steffen Radochla
Ster Elektrotoer Sebastian Langeveld
  etappe 1 Michail Ignatiev
  etappe 2 Wouter Weylandt
  etappe 3 Paul Martens
  etappe 4 Vasil Kiryjenka
  etappe 5 Maarten Wijnants
Ronde van Oostenrijk Stijn Devolder
  etappe 1 Fabio Baldato
  etappe 2 Gerald Ciolek
  etappe 3 Thomas Rohregger
  etappe 4 Björn Leukemans
  etappe 5 Gianni Meersman
  etappe 6 Gerrit Glomser
  etappe 7 Stijn Devolder
  etappe 8 Gerald Ciolek
Ronde van het Waalse Gewest Borut Božič
  etappe 1 Luis Pasamontes
  etappe 2 Greg Van Avermaet
  etappe 3 Giuseppe Palumbo
  etappe 4 Rémi Pauriol
  etappe 5 Lars Bak
Ronde van Denemarken Kurt-Asle Arvesen
  etappe 1 Francesco Chicchi
  etappe 2 Matti Breschel
  etappe 3 Kurt-Asle Arvesen
  etappe 4 Francesco Chicchi
  etappe 5 Rick Flens
Ronde van Lazio Gabriele Bosisio
Ronde van Portugal Xavier Tondó
  proloog Martín Garrido
  etappe 1 Paride Grillo
  etappe 2 Francisco Pacheco
  etappe 3 Cândido Barbosa
  etappe 4 Cândido Barbosa
  etappe 5 Cândido Barbosa
  etappe 6 Eladio Jiménez
  etappe 7 Paride Grillo
  etappe 8 Cândido Barbosa
  etappe 9 Eladio Jiménez
  etappe 10 Héctor Guerra Garcia
Ronde van Burgos Mauricio Soler
  etappe 1 Michail Ignatiev
  etappe 2 Mauricio Soler
  etappe 3 Aurélien Passeron
  etappe 4 Alejandro Valverde
  etappe 5 Vasil Kiryjenka
Ronde van de Drie Valleien Christian Murro
Ronde van Venetië Alessandro Bertolini
Druivenkoers Roy Sentjens
Coppa Placci Alessandro Bertolini
GP Jef Scherens Bram Tankink
Memorial Rik Van Steenbergen Greg Van Avermaet
Parijs-Brussel Robbie McEwen
    zie ook: Parijs-Brussel 2007
GP Fourmies Peter Velits
Ronde van Emilië Fränk Schleck
Ronde van Piëmont niet georganiseerd

Professionele continentale ploegen 2007[bewerken]

Deze pagina geeft een overzicht van alle professionele continentale wielerploegen die in 2007 deelnemen aan de UCI Europe Tour. Hierbij is één Nederlandse ploeg, Skil - Shimano, en twee Belgische ploegen, namelijk Chocolade Jacques en Landbouwkrediet - Tönissteiner.

Team Land afk. Team Land afk.
Acqua Sapone - Caffe Mokambo Vlag van Italië ITA ASA Landbouwkrediet-Tönissteiner Vlag van België BEL LAN
Agritubel Vlag van Frankrijk FRA AGR Karpin - Galicia Vlag van Spanje ESP KGZ
Andalucía-Cajasur Vlag van Spanje ESP AND OTC Doors-Lauretana Vlag van Italië ITA OTC
Benfica Vlag van Portugal POR SLB Relax - GAM Vlag van Spanje ESP REG
Ceramica Flaminia Vlag van Italië ITA FLA Skil - Shimano Vlag van Nederland NED SKS
Ceramica Panaria - Navigare Vlag van Ierland IRL PAN Team Barloworld Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR BAR
Chocolade Jacques Vlag van België BEL JAC Team LPR Vlag van Zwitserland SUI LPR
DFL-Cyclingnews-Litespeed Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR DFL Team Volksbank Vlag van Oostenrijk AUT VBG
Elk Haus - Simplon Vlag van Oostenrijk AUT ELK Team Wiesenhof-Felt Vlag van Duitsland GER WIE
Fuerteventura - Canarias Vlag van Spanje ESP FTV Tenax Vlag van Ierland IRL TEN
Intel - Action Vlag van Polen POL INT Tinkoff Credit Systems Vlag van Italië ITA TCS

Eindklassementen[bewerken]

Individueel
Rang Renner Punten
1. Vlag van Italië Alessandro Bertolini 633
2. Vlag van Italië Luca Mazzanti 462
3. Vlag van Nederland Martijn Maaskant 449
4. Vlag van Nederland Stefan van Dijk 447
5. Vlag van Noorwegen Edvald Boasson Hagen 405
6. Vlag van Frankrijk Romain Feillu 384
7. Vlag van Spanje Xavier Tondó 373
8. Vlag van Portugal Cândido Barbosa 372
9. Vlag van Estland Janek Tombak 363
10. Vlag van Zuid-Afrika Robert Hunter 361
Per ploeg
Rang Ploegen Punten
1. Vlag van Nederland Rabobank Continental 1552
2. Vlag van Verenigd Koninkrijk Team Barloworld 1438
3. Vlag van Ierland Ceramica Panaria - Navigare 1437
4. Vlag van Duitsland Team Wiesenhof-Felt 1355
5. Vlag van Zwitserland Team LPR 1277
6. Vlag van Italië Tinkoff Credit Systems 1237,5
7. Vlag van Frankrijk Agritubel 1215
8. Vlag van Ierland Tenax 1143
9. Vlag van Spanje Relax - GAM 1114
10. Vlag van Slovenië Perutnina Ptuj 1113
Per land
Rang Land Punten
1. Vlag van Italië Italië 2868,4
2. Vlag van Spanje Spanje 2475
3. Vlag van Nederland Nederland 2425
4. Vlag van Rusland Rusland 2031,5
5. Vlag van België België 1741
6. Vlag van Polen Polen 1725
7. Vlag van Frankrijk Frankrijk 1623
8. Vlag van Slovenië Slovenië 1542
9. Vlag van Duitsland Duitsland 1485
10. Vlag van Portugal Portugal 1357
Per land U23
Rang Land Punten
1. Vlag van Rusland Rusland 1372
2. Vlag van Nederland Nederland 1017
3. Vlag van Italië Italië 926
4. Vlag van Frankrijk Frankrijk 695
5. Vlag van België België 632
6. Vlag van Duitsland Duitsland 579,75
7. Vlag van Slovenië Slovenië 558
8. Vlag van Noorwegen Noorwegen 503
9. Vlag van Denemarken Denemarken 457
10. Vlag van Litouwen Litouwen 442

Externe links[bewerken]