Wereldkampioenschappen veldlopen 2004

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

De 32e IAAF wereldkampioenschappen veldlopen vonden plaats op 20 en 21 maart in Brussel. De wedstrijden vonden plaats in het Ossegempark.

In totaal namen er 673 atleten uit 72 landen deel.

Mannen[bewerken]

Lange cross (12 km), 21 maart 2004[bewerken]

Plaats Naam Land Tijd
1 Kenenisa Bekele Vlag van Ethiopië ETH 35.52
2 Gebre-egziabher Gebremariam Vlag van Ethiopië ETH 36.10
3 Sileshi Sihine Vlag van Ethiopië ETH 36.11
4 Eliud Kipchoge Vlag van Kenia KEN 36.34
5 Charles Kamathi Vlag van Kenia KEN 36.36
6 Zersenay Tadese Vlag van Eritrea ERI 36.37
7 Fabiano Joseph Vlag van Tanzania TAN 36.49
8 Yibeltal Admassu Vlag van Ethiopië ETH 36.52
9 Yonas Kifle Vlag van Eritrea ERI 36.53
10 Wilberforce Talel Vlag van Kenia KEN 37.01

Landenrangschikking: 1 Ethiopië, 2 Kenia, 3 Eritrea.

Korte cross (4 km), 20 maart 2004[bewerken]

Plaats Naam Land Tijd
1 Kenenisa Bekele Vlag van Ethiopië ETH 11.31
2 Gebre-egziabher Gebremariam Vlag van Ethiopië ETH 11.36
3 Terefe Maregu Zewdie Vlag van Ethiopië ETH 11.42
4 Ahmad Abdullah Vlag van Qatar QAT 11.44
5 Saif Saaeed Shaheen Vlag van Qatar QAT 11.44
6 Eliud Kirui Vlag van Kenia KEN 11.45
7 Isaac Songok Vlag van Kenia KEN 11.45
8 Sultan Khamis Zaman Vlag van Qatar QAT 11.50
9 Craig Mottram Vlag van Australië AUS 11.51
10 Adil Kaouch Vlag van Marokko MAR 11.56

Landenrangschikking: 1 Ethiopië, 2 Qatar, 3 Kenia.

Junioren (8 km), 21 maart 2004[bewerken]

Plaats Naam Land Achterstand
1 Meba Tadesse Vlag van Ethiopië ETH 24.01
2 Boniface Kiprop Vlag van Oeganda UGA 24.03
3 Ernest Meli Kimeli Vlag van Kenia KEN 24.16
4 Barnabas Kosgei Vlag van Kenia KEN 24.24
5 Mulugeta Wendimu Vlag van Ethiopië ETH 24.44
6 Hosea Macharinyang Vlag van Kenia KEN 24.51
7 Ronald Rutto Vlag van Kenia KEN 25.04
8 Moses Aliwa Vlag van Oeganda UGA 25.08
9 Tessema Absher Vlag van Ethiopië ETH 25.12
10 Yirefu Birhanu Vlag van Ethiopië ETH 25.18

Landenrangschikking: 1 Kenia, 2 Ethiopië, 3 Oeganda.

Vrouwen[bewerken]

Lange cross (8 km), 20 maart 2004[bewerken]

Plaats Naam Land Tijd
1 Benita Johnson Vlag van Australië AUS 27.17
2 Ejegayehu Dibaba Vlag van Ethiopië ETH 27.29
3 Werknesh Kidane Vlag van Ethiopië ETH 27.34
4 Alice Timbilil Vlag van Kenia KEN 27.36
5 Teyiba Erkesso Vlag van Ethiopië ETH 27.43
6 Lornah Kiplagat Vlag van Nederland NED 27.56
7 Eunice Chepkorir Vlag van Kenia KEN 27.59
8 Émilie Mondor Vlag van Canada CAN 28.01
9 Fridah Domongole Vlag van Kenia KEN 28.03
10 Sally Barsosio Vlag van Kenia KEN 28.08

Landenrangschikking: 1 Ethiopië, 2 Kenia, 3 Groot-Brittannië.

Korte cross (4 km), 21 maart 2004[bewerken]

Plaats Naam Land Tijd
1 Edith Masai Vlag van Kenia KEN 13.07
2 Tirunesh Dibaba Vlag van Ethiopië ETH 13.09
3 Teyiba Erkesso Vlag van Ethiopië ETH 13.11
4 Werknesh Kidane Vlag van Ethiopië ETH 13.14
5 Isabella Ochichi Vlag van Kenia KEN 13.18
6 Olga Romanova Vlag van Rusland RUS 13.19
7 Peninah Chepchumba Vlag van Kenia KEN 13.22
8 Vivian Cheruiyot Vlag van Kenia KEN 13.23
9 Jane Wanjiku Vlag van Kenia KEN 13.23
10 Ejegayehu Dibaba Vlag van Ethiopië ETH 13.23

Landenrangschikking: 1 Ethiopië, 2 Kenia, 3 Canada.

Junioren (6 km), 20 maart 2004[bewerken]

Plaats Naam Land Achterstand
1 Meselech Melkamu Vlag van Ethiopië ETH 20.48
2 Aziza Aliyu Vlag van Ethiopië ETH 20.53
3 Mestawat Tadesse Vlag van Ethiopië ETH 20.56
4 Workitu Ayanu Vlag van Ethiopië ETH 20.59
5 Chemutai Rionotukei Vlag van Kenia KEN 21.04
6 Jebichi Yator Vlag van Kenia KEN 21.05
7 Yenealem Ayano Vlag van Ethiopië ETH 21.05
8 Bao Guiying Vlag van China CHN 21.05
9 Gladys Chemweno Vlag van Kenia KEN 21.13
10 Hitomi Miyai Vlag van Japan JPN 21.15

Landenrangschikking: 1 Ethiopië, 2 Kenia, 3 Japan.