Zweden op de Olympische Winterspelen 2014

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Zweden op de Olympische Winterspelen 2014
Land Zweden
IOC-landcode SWE
NOC Sveriges Olympiska Kommitté
(sv) externe link
Olympische Winterspelen 2014 in Sotsji
Vlaggendrager Anders Södergren
Aantal deelnemers 106
Aantal disciplines 9
Medailles
Rang: 14
goud
2
zilver
7
brons
6
totaal
15
Zweden op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016
Zweden op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Zweden is een van de landen die deelnam aan de Olympische Winterspelen 2014 in Sotsji, Rusland. Het land was actief in negen sporten, waarvan Langlaufen het meest succesvolle onderdeel was. Het aantal gouden medailles, twee, was echter lager dan in de vorige twee Olympische Spelen.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Langlaufen Anna Haag
Ida Ingemarsdotter
Charlotte Kalla
Emma Wikén
Estafette (v)
Goud
Lars Nelson
Daniel Richardsson
Johan Olsson
Marcus Hellner
Estafette (m)
Goud
Curling Margaretha Sigfridsson
Maria Prytz
Christina Bertrup
Maria Wennerström
Agnes Knochenhauer
Vrouwen
Zilver
IJshockey Mannenteam Mannen
Zilver
Langlaufen Charlotte Kalla 15 km skiatlon
Zilver
10 km klassiek
Zilver
Teodor Peterson Sprint
Zilver
Johan Olsson 15 km klassiek
Zilver
Marcus Hellner 30 km skiatlon
Zilver
Curling Niklas Edin
Oskar Eriksson
Viktor Kjäll
Sebastian Kraupp
Fredrik Lindberg
Mannen
Brons
Freestyleskiën Anna Holmlund Skicross (v)
Brons
Langlaufen Emil Jönsson Sprint (m)
Brons
Daniel Richardsson 15 km klassiek (m)
Brons
Ida Ingemarsdotter
Stina Nilsson
Teamsprint (v)
Brons
Emil Jönsson
Teodor Peterson
Teamsprint (m)
Brons

Deelnemers en resultaten[bewerken]

(m) = mannen, (v) = vrouwen

Alpine skiing pictogram.svg Alpineskiën[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Axel Bäck Slalom
DSQ
1e run: 49,02 (24e)
2e run: gediskwalificeerd
Mattias Hargin Slalom
7e
1e run: 47,45 (3e)
2e run: 56,15 (16e)
totaal: 1.43,60 (+1,76)
Markus Larsson Slalom
7e
1e run: 48,04 (10e)
2e run: 55,56 (13e)
totaal: 1.43,60 (+1,76)
André Myhrer Slalom
DNF-2
1e run: 47,15 (2e)
2e run: niet gefinisht
Matts Olsson Reuzenslalom
14e
1e run: 1.23,01 (18e)
2e run: 1.24,05 (10e)
totaal: 2.47,06 (+1,77)
Vrouwen
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Frida Hansdotter Reuzenslalom
13e
1e run: 1.20,51 (15e)
2e run: 1.19,34 (14e)
totaal: 2.39,85 (+2,98)
Slalom
5e
1e run: 54,05 (8e)
2e run: 51,85 (4e)
totaal: 1.45,90 (+1,36)
Sara Hector Afdaling
25e
1.44,23 (+2,66)
Super G
21e
1.28,71 (+3,19)
Combinatie
13e
afdaling: 1.46,54 (16e)
slalom: 51,31 (5e)
totaal: 2.37,85 (+3,23)
Kajsa Kling Afdaling
23e
1.43,69 (+2,12)
Super G
DNF
niet gefinisht
Reuzenslalom
18e
1e run: 1.20,47 (14e)
2e run: 1.19,83 (23e)
totaal: 2.40,30 (+3,43)
Jessica Lindell-Vikarby Reuzenslalom
7e
1e run: 1.18,40 (2e)
2e run: 1.19,62 (20e)
totaal: 2.38,02 (+1,15)
Super G
DNF
niet gefinisht
Maria Pietilä-Holmner Reuzenslalom
6e
1e run: 1.19,45 (7e)
2e run: 1.18,37 (5e)
totaal: 2.37,82 (+0,95)
Slalom
DNF-1
1e run: niet gefinisht
Anna Swenn-Larsson Slalom
11e
1e run: 54,58 (12e)
2e run: 53,33 (19e)
totaal: 1.47,91 (+3,37)
Emelie Wikström Slalom
6e
1e run: 54,55 (11e)
2e run: 51,56 (3e)
totaal: 1.46,11 (+1,57)

Biathlon pictogram.svg Biatlon[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Biatlon op de Olympische Winterspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Tobias Arwidson Individueel
41e
54.03,0 (+4.31,3) pen.: 1 (1 + 0 + 0 + 0)
Sprint
42e
26.11,8 (+1.38,3) pen.: 1 (1 + 0)
Achtervolging
28e
35.51,2 (+2.02,6) pen.: 0 (0 + 0 + 0 + 0)
Carl Johan Bergman Individueel
37e
53.57,5 (+4.05,8) pen.: 3 (1 + 0 + 0 + 2)
Sprint
24e
25.35,9 (+1.02,4) pen.: 1 (0 + 1)
Achtervolging
34e
36.20,9 (+2.32,3) pen.: 3 (0 + 1 + 0 + 2)
Björn Ferry Individueel
12e
51.18,3 (+1.46,6) pen.: 1 (0 + 0 + 1 + 0)
Sprint
25e
25.36,4 (+1.02,9) pen.: 2 (2 + 0)
Achtervolging
30e
36.06,9 (+2.18,3) pen.: 3 (1 + 0 + 2 + 0)
Massastart
12e
43.48,3 (+1.19,2) pen.: 3 (1 + 1 + 1 + 0)
Fredrik Lindström Individueel
15e
51.50,2 (+2.18,5) pen.: 2 (0 + 1 + 0 + 1)
Sprint
18e
25.21,0 (+47,5) pen.: 0 (0 + 0)
Achtervolging
13e
34.45,7 (+57,1) pen.: 3 (0 + 0 + 1 + 2)
Massastart
6e
43.30,5 (+1.01,4) pen.: 2 (0 + 1 + 0 + 1)
Tobias Arwidson
Björn Ferry
Fredrik Lindström
Carl Johan Bergman
Estafette
10e
totaal: 1:14.32,0 (+2.16,1) pen.: 0+5
18.02,6 (13e) (0+0 + 0+0)
18.18,2 (11e) (0+0 + 0+0)
18.52,9 (9e) (0+3 + 0+0)
19.18,3 (7e) (0+1 + 0+1)

Curling pictogram.svg Curling[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Curling op de Olympische Winterspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Niklas Edin
Oskar Eriksson
Viktor Kjäll
Sebastian Kraupp
Fredrik Lindberg
Mannen
Brons
voorronde
Vlag van Zweden Zweden 7 - 5 Vlag van Zwitserland Zwitserland
Vlag van Zweden Zweden 8 - 4 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
Vlag van Zweden Zweden 7 - 6 Vlag van Canada Canada
Vlag van Zweden Zweden 5 - 8 Vlag van Denemarken Denemarken
Vlag van Zweden Zweden 5 - 4 Vlag van Noorwegen Noorwegen
Vlag van Zweden Zweden 6 - 5 Vlag van China China
Vlag van Zweden Zweden 8 - 4 Vlag van Duitsland Duitsland
Vlag van Zweden Zweden 8 - 4 Vlag van Rusland Rusland
Vlag van Zweden Zweden 6 - 4 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten

halve finale
Vlag van Zweden Zweden 5 - 6 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
om 3e plaats
Vlag van Zweden Zweden 6 - 4 Vlag van China China
Christina Bertrup
Agnes Knochenhauer
Maria Prytz
Margaretha Sigfridsson
Maria Wennerström
Vrouwen
Zilver
groepsfase
Vlag van Zweden Zweden 6 - 4 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
Vlag van Zweden Zweden 3 - 9 Vlag van Canada Canada
Vlag van Zweden Zweden 7 - 4 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
Vlag van Zweden Zweden 9 - 8 Vlag van Zwitserland Zwitserland
Vlag van Zweden Zweden 7 - 6 Vlag van Denemarken Denemarken
Vlag van Zweden Zweden 6 - 7 Vlag van China China
Vlag van Zweden Zweden 7 - 6 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Vlag van Zweden Zweden 5 - 4 Vlag van Rusland Rusland
Vlag van Zweden Zweden 8 - 4 Vlag van Japan Japan

halve finale
Vlag van Zweden Zweden 7 - 5 Vlag van Zwitserland Zwitserland
finale
Vlag van Zweden Zweden 3 - 6 Vlag van Canada Canada

Freestyle skiing pictogram.svg Freestyleskiën[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Freestyleskiën op de Olympische Winterspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ludvig Fjällström moguls (m)
19e
kwalificatie 1: 20.38 punten (16e)
kwalificatie 2: 20.50 punten (7e)
finale 1: 19.83 punten
Per Spett
11e
kwalificatie 1: 20.24 punten (17e)
kwalificatie 2: 20.11 punten (10e)
finale 1: 21.81 punten (12e)
finale 2: 13.47 punten
John Eklund skicross (m)
11e
plaatsingsronde: 1.18,97 (27e)
1/8F-6: 1e
KF-3: 3e
Michael Forslund
22e
plaatsingsronde: 1.18,33 (22e)
1/8F-6: 3e
Victor Öhling Norberg
9e
plaatsingsronde: 1.15,59 (1e)
1/8F-1: 1e
KF-1: 3e
Henrik Harlaut slopestyle (m)
6e
kwalificatie:
run 1: 29.20 punten; run 2: 83.20 punten (11e)
finale:
run 1: 83.80 punten; run 2: 84.40 punten
Jesper Tjäder
24e
kwalificatie:
run 1: 61.00 punten; run 2: 14.20 punten
Oscar Wester
18e
kwalificatie:
run 1: 72.80 punten; run 2: 28.80 punten
Anna Holmlund skicross (v)
Brons
plaatsingsronde: 1.22,21 (4e)
1/8F-4: 1e
KF-2: 2e
HF-1: 1e
finale: 3e
Sandra Näslund
5e
plaatsingsronde: 1.23,28 (10e)
1/8F-7: 1e
KF-4: 2e
HF-2: niet gefinisht
B-finale: 1e
Emma Dahlström slopestyle (v)
5e
kwalificatie:
run 1: 9.20 punten; run 2: 79.20 punten (6e)
finale:
run 1: 72.80 punten; run 2: 75.40 punten

Figure skating pictogram.svg Kunstrijden[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Kunstrijden op de Olympische Winterspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Alexander Majorov Mannen 14e 224.86 punten (korte kür: 83.81 (10e), vrije kür: 141.05 (16e))
Viktoria Helgesson Vrouwen 27e 47.84 punten (korte kür: 47.84, vrije kür niet bereikt)

Cross country skiing pictogram.svg Langlaufen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Calle Halfvarsson sprint
17e
kwalificatie: 3.33,11 (10e)
KF-1: 4e (+1,14)
Emil Jönsson
Brons
kwalificatie: 3.30,77 (5e)
KF-3: 1e (3.33,20)
HF-2: 2e (+0,06)
finale: 3e (+19,74)
Teodor Peterson
Zilver
kwalificatie: 3.31,43 (6e)
KF-3: 2e (+0,14)
HF-1: 2e (+0,15)
finale: 2e (+1,22)
Marcus Hellner sprint
6e
kwalificatie: 3.35,38 (15e)
KF-3: 3e (+0,42)
HF-1: 4e (+0,65)
finale: 6e (+1.45,92)
15 km klassiek
10e
39.46,9 (+1.17,2)
skiatlon
Zilver
1:08.15,8 (+0,4)
Lars Nelson 15 km klassiek
15e
40.08,8 (+1.39,1)
skiatlon
10e
1:08.37,7 (+22,3)
Johan Olsson 15 km klassiek
Zilver
38.58,2 (+28,5)
50 km vrije stijl
9e
1:47.27,3 (+32,1)
Daniel Richardsson 15 km klassiek
Brons
39.08,5 (+38,8)
skiatlon
7e
1:08.31,7 (+16,3)
50 km vrije stijl
8e
1:47.19,6 (+24,4)
Anders Södergren skiatlon
14e
1:08.46,9 (+31,5)
50 km vrije stijl
7e
1:47.13,0 (+17,8)
Emil Jönsson
Teodor Peterson
teamsprint
Brons
HF-B: 23.28,22 (+2,09) (3e)
finale: 23.30,01 (+15,12)
Lars Nelson
Daniel Richardsson
Johan Olsson
Marcus Hellner
4×10 km estafette
Goud
totaal: 1:28.42,0
23.16,5 (1e)
22.59,6 (3e)
21.00,4 (4e)
21.25,5 (1e)
Vrouwen
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Hanna Erikson sprint
52e
kwalificatie: 2.48,83
Ida Ingemarsdotter
5e
kwalificatie: 2.34,16 (5e)
KF-3: 2e (+0,02)
HF-1: 3e (+0,25)
finale: 5e (+6,55)
Stina Nilsson
10e
kwalificatie: 2.35,37 (10e)
KF-1: 2e (+0,78)
HF-1: 5e (+0,62)
Anna Haag 10 km klassiek
20e
30.04,5 (+1.46,7)
30 km vrije stijl
11e
1:12.40,1 (+1.34,9)
Britta Norgren sprint
14e
kwalificatie: 2.35,98 (15e)
KF-3: 3e (+1,24)
skiatlon
39e
41.51,0 (+3.17,4)
Charlotte Kalla 10 km klassiek
Zilver
28.36,2 (+18,4)
skiatlon
Zilver
38.35,4 (+1,8)
30 km vrije stijl
34e
1:16.18,5 (+5.13,3)
Sara Lindborg 10 km klassiek
16e
29.56,2 (+1.38,4)
skiatlon
20e
40.32,4 (+1.58,8)
30 km vrije stijl
39e
1:18.03,9 (+6.58,7)
Emma Wikén 10 km klassiek
12e
29.38,9 (+1.21,1)
skiatlon
9e
40.07,2 (+1.33,6)
30 km vrije stijl
8e
1:12.31,6 (+1.26,4)
Ida Ingemarsdotter
Stina Nilsson
teamsprint
Brons
HF-A: 16.48,76 (+5,31) (2e)
finale: 16.23,82 (+19,77)
Ida Ingemarsdotter
Emma Wikén
Anna Haag
Charlotte Kalla
4×5 km estafette
Goud
totaal: 53.02,7
14.09,8 (3e)
14.02,3 (4e)
12.40,2 (7e)
12.10,4 (1e)

Speed skating pictogram.svg Schaatsen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schaatsen op de Olympische Winterspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
David Andersson 1000 m (m)
38e
1.12,40 (+4,01)
1500 m (m)
38e
1.50,29 (+5,29)

Snowboarding pictogram.svg Snowboarden[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Snowboarden op de Olympische Winterspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Niklas Mattsson Slopestyle (m)
23e
kwalificatie - serie 1:
run 1: 82.75 punten; run 2: 57.25 punten (7e)
halve finale:
run 1: 44.75 punten; run 2: 36.50 punten (15e)
Sven Thorgren Slopestyle (m)
4e
kwalificatie - serie 2:
run 1: 94.25 punten; run 2: 36.75 punten (3e)
finale:
run 1: 83.75 punten; run 2: 87.50 punten

Ice hockey pictogram.svg IJshockey[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie IJshockey op de Olympische Winterspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Daniel Alfredsson
Patrik Berglund
Marcus Kruger
Jakob Silfverberg
Nicklas Backstrom
Alexander Steen
Loui Eriksson
Daniel Sedin
Henrik Zetterberg
Gustav Nyquist
Jimmie Ericsson
Carl Hagelin
Marcus Johansson
Gabriel Landeskog
Oliver Ekman-Larsson
Niklas Hjalmarsson
Henrik Tallinder
Alexander Edler
Johnny Oduya
Jonathan Ericsson
Niklas Kronwall
Erik Karlsson
mannen
Zilver
groep C:
Vlag van Zweden Zweden  4 - 2  Vlag van Tsjechië Tsjechië
Vlag van Zweden Zweden  1 - 0  Vlag van Zwitserland Zwitserland
Vlag van Zweden Zweden  5 - 3  Vlag van Letland Letland

kwartfinale:
Vlag van Zweden Zweden  5 - 0  Vlag van Slovenië Slovenië
halve finale:
Vlag van Zweden Zweden  2 - 1  Vlag van Finland Finland
finale:
Vlag van Zweden Zweden  0 - 3  Vlag van Canada Canada
Sara Grahn
Sofia Engström
Jenni Asserholt
Lina Bäcklin
Johanna Olofsson
Josefine Holmgren
Emilia Andersson
Cecilia Östberg
Lina Wester
Pernilla Winberg
Linnéa Bäckman
Anna Borgqvist
Maria Lindh
Fanny Rask
Erica Udén Johansson
Emma Eliasson
Erika Grahm
Emma Nordin
Michelle Löwenhielm
Kim Martin
Valentine Wallner
vrouwen
4e

groep B:
Vlag van Zweden Zweden  1 - 0  Vlag van Japan Japan
Vlag van Zweden Zweden  4 - 0  Vlag van Duitsland Duitsland
Vlag van Zweden Zweden  1 - 3  Vlag van Rusland Rusland

kwartfinale
Vlag van Zweden Zweden  4 - 2  Vlag van Finland Finland
halve finale:
Vlag van Zweden Zweden  1 - 6  Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
om 3e plaats:
Vlag van Zweden Zweden  3 - 4  Vlag van Zwitserland Zwitserland

Externe link[bewerken]