Australian Open 1997 (gemengddubbel)

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken

Op het Australian Open 1997 speelden de vrouwen en mannen de wedstrijden in het gemengd dubbelspel van 17 tot en met 26 januari 1997.

1rightarrow blue.svg Zie Australian Open 1997 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
1rightarrow blue.svg Zie ook mannen, vrouwen, mannendubbel en vrouwendubbel.

Samenvatting[bewerken]

Van de titelhouders Larisa Neiland en Mark Woodforde had de laatste zich niet voor deze editie van het toernooi ingeschreven. Neiland speelde samen met John-Laffnie de Jager – zij bereikten de finale.

Het eerste reekshoofd, Lindsay Davenport en Grant Connell, bereikte de tweede ronde. Daarin werden zij uitgeschakeld door Irina Spîrlea en Donald Johnson.

Het als derde geplaatste duo Manon Bollegraf / Rick Leach won het toernooi. Zij versloegen in de finale het ongeplaatste koppel Larisa Neiland en John-Laffnie de Jager in drie sets, met een tiebreak in de tweede set. Het was hun eerste gezamenlijke titel. Bollegraf had daarnaast al twee eerdere dubbelspeltitels met andere partners; Leach ook twee.

Belgische en Nederlandse spelers[bewerken]

Er waren zeven Nederlandse deelnemers:

Slechts één Belg deed mee:

Geplaatste teams[bewerken]

Nr. Team Resultaat Uitgeschakeld door Nr. Team Resultaat Uitgeschakeld door
1. Vlag van Verenigde Staten Lindsay Davenport
Vlag van Canada Grant Connell
tweede ronde Vlag van Roemenië Irina Spîrlea
Vlag van Verenigde Staten Donald Johnson
5. Vlag van Verenigde Staten Katrina Adams
Vlag van België Libor Pimek
eerste ronde Vlag van Verenigde Staten Lori McNeil
Vlag van Verenigde Staten Brian MacPhie
2. Vlag van Verenigde Staten Lisa Raymond
Vlag van Verenigde Staten Patrick Galbraith
kwartfinale Vlag van Rusland Anna Koernikova
Vlag van Bahama's Mark Knowles
6. Vlag van Nederland Caroline Vis
Vlag van Zuid-Afrika Byron Talbot
eerste ronde Vlag van Verenigde Staten Kimberly Po
Vlag van Verenigde Staten Jack Waite
3. Vlag van Nederland Manon Bollegraf
Vlag van Verenigde Staten Rick Leach
winnaars 7. afgemeld
4. Vlag van Tsjechië Helena Suková
Vlag van Tsjechië Cyril Suk
tweede ronde Vlag van Letland Larisa Neiland
Vlag van Zuid-Afrika John-Laffnie de Jager
8. Vlag van Nederland Kristie Boogert
Vlag van Nederland Menno Oosting
eerste ronde Vlag van Oekraïne Natalia Medvedeva
Vlag van Nederland Jacco Eltingh

Toernooischema[bewerken]

Finale[bewerken]

Finale
         
3  Vlag van Nederland Manon Bollegraf
 Vlag van Verenigde Staten Rick Leach
6 65 7
   Vlag van Letland Larisa Neiland
 Vlag van Zuid-Afrika John-Laffnie de Jager
3 7 5

Bovenste helft[bewerken]

Eerste ronde   Tweede ronde   Kwartfinale   Halve finale
1  Vlag van Verenigde Staten Lindsay Davenport
 Vlag van Canada Grant Connell
6 7    
   Vlag van Rusland Jelena Lichovtseva
 Vlag van Rusland Andrej Olchovski
2 5       1  Vlag van Verenigde Staten Lindsay Davenport
 Vlag van Canada Grant Connell
64 6 4  
Alt  Vlag van Verenigde Staten Angela Lettiere
 Vlag van Verenigde Staten Francisco Montana
5 0        Vlag van Roemenië Irina Spîrlea
 Vlag van Verenigde Staten Donald Johnson
7 4 6  
   Vlag van Roemenië Irina Spîrlea
 Vlag van Verenigde Staten Donald Johnson
7 6            Vlag van Roemenië Irina Spîrlea
 Vlag van Verenigde Staten Donald Johnson
       
   Vlag van Verenigde Staten Gigi Fernández
 Vlag van Australië Andrew Florent
61 6 7          Vlag van Verenigde Staten Lori McNeil
 Vlag van Verenigde Staten Brian MacPhie
w / o  
   Vlag van Argentinië Patricia Tarabini
 Vlag van Argentinië Pablo Albano
7 2 63        Vlag van Verenigde Staten Gigi Fernández
 Vlag van Australië Andrew Florent
4 3  
   Vlag van Verenigde Staten Lori McNeil
 Vlag van Verenigde Staten Brian MacPhie
6 6        Vlag van Verenigde Staten Lori McNeil
 Vlag van Verenigde Staten Brian MacPhie
6 6    
5  Vlag van Verenigde Staten Katrina Adams
 Vlag van België Libor Pimek
2 1            Vlag van Verenigde Staten Lori McNeil
 Vlag van Verenigde Staten Brian MacPhie
68 1  
3  Vlag van Nederland Manon Bollegraf
 Vlag van Verenigde Staten Rick Leach
7 7         3  Vlag van Nederland Manon Bollegraf
 Vlag van Verenigde Staten Rick Leach
7 6  
   Vlag van Frankrijk Alexandra Fusai
 Vlag van Zuid-Afrika David Adams
64 5       3  Vlag van Nederland Manon Bollegraf
 Vlag van Verenigde Staten Rick Leach
6 6    
   Vlag van Nederland Miriam Oremans
 Vlag van Nederland Hendrik Jan Davids
7 6        Vlag van Nederland Miriam Oremans
 Vlag van Nederland Hendrik Jan Davids
2 3    
   Vlag van Verenigde Staten Nicole Arendt
 Vlag van Zuid-Afrika Christo van Rensburg
5 4         3  Vlag van Nederland Manon Bollegraf
 Vlag van Verenigde Staten Rick Leach
3 6 6
WC  Vlag van Verenigde Staten Jennifer Capriati
 Vlag van Australië Pat Cash
6 7            Vlag van Oekraïne Natalia Medvedeva
 Vlag van Nederland Jacco Eltingh
6 3 4  
   Vlag van Australië Rachel McQuillan
 Vlag van Australië David Macpherson
0 5       WC  Vlag van Verenigde Staten Jennifer Capriati
 Vlag van Australië Pat Cash
3 2  
   Vlag van Oekraïne Natalia Medvedeva
 Vlag van Nederland Jacco Eltingh
6 6        Vlag van Oekraïne Natalia Medvedeva
 Vlag van Nederland Jacco Eltingh
6 6    
8  Vlag van Nederland Kristie Boogert
 Vlag van Nederland Menno Oosting
1 4    

Onderste helft[bewerken]

Eerste ronde   Tweede ronde   Kwartfinale   Halve finale
Alt  Vlag van Verenigde Staten Linda Wild
 Vlag van Australië Andrew Kratzmann
2 6 2  
WC  Vlag van Australië Nicole Bradtke
 Vlag van Australië Joshua Eagle
6 4 6     WC  Vlag van Australië Nicole Bradtke
 Vlag van Australië Joshua Eagle
6 6    
   Vlag van Verenigde Staten Jim Grabb
 Vlag van Frankrijk Alexia Dechaume-Balleret
7 6        Vlag van Verenigde Staten Jim Grabb
 Vlag van Frankrijk Alexia Dechaume-Balleret
3 0    
   Vlag van Italië Laura Golarsa
 Vlag van Argentinië Luis Lobo
5 0         WC  Vlag van Australië Nicole Bradtke
 Vlag van Australië Joshua Eagle
4 6 4  
   Vlag van Letland Larisa Neiland
 Vlag van Zuid-Afrika John-Laffnie de Jager
6 6            Vlag van Letland Larisa Neiland
 Vlag van Zuid-Afrika John-Laffnie de Jager
6 2 6  
   Vlag van Indonesië Yayuk Basuki
 Vlag van Zuid-Afrika Marius Barnard
1 4          Vlag van Letland Larisa Neiland
 Vlag van Zuid-Afrika John-Laffnie de Jager
6 7  
WC  Vlag van Australië Elizabeth Smylie
 Vlag van Australië Scott Draper
4 1     4  Vlag van Tsjechië Helena Suková
 Vlag van Tsjechië Cyril Suk
3 62    
4  Vlag van Tsjechië Helena Suková
 Vlag van Tsjechië Cyril Suk
6 6            Vlag van Letland Larisa Neiland
 Vlag van Zuid-Afrika John-Laffnie de Jager
6 6  
6  Vlag van Nederland Caroline Vis
 Vlag van Zuid-Afrika Byron Talbot
3 1            Vlag van Rusland Anna Koernikova
 Vlag van Bahama's Mark Knowles
4 3  
   Vlag van Verenigde Staten Kimberly Po
 Vlag van Verenigde Staten Jack Waite
6 6          Vlag van Verenigde Staten Kimberly Po
 Vlag van Verenigde Staten Jack Waite
7 4 0  
   Vlag van Japan Nana Miyagi
 Vlag van Verenigde Staten Kent Kinnear
3 2        Vlag van Rusland Anna Koernikova
 Vlag van Bahama's Mark Knowles
61 6 6  
   Vlag van Rusland Anna Koernikova
 Vlag van Bahama's Mark Knowles
6 6            Vlag van Rusland Anna Koernikova
 Vlag van Bahama's Mark Knowles
6 7  
   Vlag van Australië Kerry-Anne Guse
 Vlag van Zuid-Afrika Piet Norval
6 5 7       2  Vlag van Verenigde Staten Lisa Raymond
 Vlag van Verenigde Staten Patrick Galbraith
4 64    
   Vlag van Verenigde Staten Debbie Graham
 Vlag van Zweden Peter Nyborg
4 7 5        Vlag van Australië Kerry-Anne Guse
 Vlag van Zuid-Afrika Piet Norval
1 0  
   Vlag van Canada Rene Simpson
 Vlag van Canada Daniel Nestor
3 2     2  Vlag van Verenigde Staten Lisa Raymond
 Vlag van Verenigde Staten Patrick Galbraith
6 6    
2  Vlag van Verenigde Staten Lisa Raymond
 Vlag van Verenigde Staten Patrick Galbraith
6 6    

Bronnen[bewerken]