Colombia op de Olympische Zomerspelen 2000

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Jump to search
Colombia op de Olympische Zomerspelen 2000
Land Colombia
IOC-landcode COL
NOC Comité Olímpico Colombiano
(es) externe link
Olympische Zomerspelen 2000 in Sydney
Vlaggendrager María Urrutia
Aantal deelnemers 44 (19 vrouwen)
Aantal disciplines 13
Medailles
Rang: 50
goud
1
zilver
0
brons
0
totaal
1
Colombia op de Zomerspelen
1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016
Colombia op de Winterspelen
2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Colombia nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2000 in Sydney, Australië.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Discipline Medaille
Gewichtheffen María Isabel Urrutia -75kg (v)
Goud

Deelnemers[bewerken]

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jimmy Pino 200m (m)
55e
serie 6: 6de in 21,42
José Alirio Carrasco marathon (m)
DNF
niet gefinisht
Gilmar Mayo hoogspringen (m)
23e
kwalificatie groep B: 11de met 2,20m
Felipa Palacios 200m (v)
11e
serie 1: 3de in 23,08
kwartfinale 4: 4de in 23,19
halve finale 1: 5de in 23,11
Norma González 400m (v)
35e
serie 3: 5de in 53,34
Mirtha Brock
Digna Murillo
Melissa Murillo
Felipa Palacios
Ximena Restrepo
4x100m (v)
16e
serie 2: 5de in 44,08
halve finale 2: 8ste in 44,37
Iglandini González marathon (v)
40e
2:47.26
Sabina Moya speerwerpen (v)
34e
kwalificatie groep B: 17de met 49,16m

Boxing pictogram.svg Boksen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Andrés Ledesma -57kg (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Thailand THA Kamsing: scheidsrechterlijke beslissing
José Leonardo Cruz -60kg (m)
9e
1ste ronde: W van Vlag van Mauritius MRI Frontin: 10-9
2de ronde: V van Vlag van Kirgizië KGZ Raimkulov: 2-12
Francisco Calderón -67kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Rusland RUS Saitov: 1-15

Weightlifting pictogram.svg Gewichtheffen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Nelson Castro -56kg (m)
11e
trekken: 10de met 115kg
stoten: 11de met 145kg
totaal: 260kg
María Urrutia -75kg (v)
Goud
trekken: 1ste met 110kg
stoten: 3de met 135kg
totaal: 245kg
Carmenza Delgadoa +75kg (v)
4e
trekken: 4de met 115kg
stoten: 3de met 145kg
totaal: 260kg

Equestrian pictogram.svg Paardensport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Springconcours
Manuel Torres individueel
14e
kwalificatie: 37ste
1ste ronde: 41ste met 13,50 strafpunten
2de ronde: 12de met 4 strafpunten
3de ronde: 38ste met 12 strafpunten
totaal: 29,50 strafpunten

finale:
1ste ronde: 20ste met 12 strafpunten
2de ronde: 4de met 1,25 strafpunten
totaal: 13,25 strafpunten

Fencing pictogram.svg Schermen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Mauricio Rivas degen (m)
9e
voorronde: W van Vlag van Australië AUS Heffernan: 15-10
1ste ronde: W van Vlag van Estland EST Kaaberma: 15-13
2de ronde: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Lee: 13-15
Ángela María Espinosa degen (v)
33e
1ste ronde: V van Vlag van Zwitserland SUI Lamon: 9-15

Shooting pictogram.svg Schietsport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Danilo Caro trap (m)
7e
kwalificatie: 7de met 115 punten (67-48)
dubbeltrap (m)
23e
kwalificatie: 23ste met 120 punten (34-41-45)
Andrés Felipe Torres 10m bewegend doel (m)
7e
kwalificatie: 9de met 573 punten (292-281)
Adriana Rendón 25m pistool (v)
32e
kwalificatie: 32ste met 568 punten (282-286)
10m luchtpistool (v)
11e
kwalificatie: 11de met 381 punten (94-95-95-96)

Diving pictogram.svg Schoonspringen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Juan Guillermo Urán 3m plank (m)
41e
voorronde: 41ste met 308,10 punten
10m toren (m)
27e
voorronde: 27ste met 333,93 punten
Diana Pineda 3m plank (v)
34e
voorronde: 34ste met 220,68 punten

Taekwondo pictogram.svg Taekwondo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Milton Castro +80kg (m)
5e
voorronde: W van Vlag van China CHN Zhu: 6-5
kwartfinale: W van Vlag van Griekenland GRE Nikolaidis: scheidsrechterlijke beslissing
halve finale: V van Vlag van Australië AUS Trenton: 2-8
herkansingen: V van Vlag van Saoedi-Arabië KSA Al-Dosari: 2-3

Tennis pictogram.svg Tennis[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Fabiola Zuluaga enkelspel (v)
9e
1ste ronde: W van Vlag van Frankrijk FRA Mauresmo: 6-3, 3-6, 6-2
2de ronde: W van Vlag van België BEL Callens: 6-3, 6-2
3de ronde: V van Vlag van Spanje ESP Vicario: 2-6, 0-6
Fabiola Zuluaga
Mariana Mesa
dubbelspel (v)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Thailand THA Sangaram/Tanasugarn: 6-7(4), 7-5, 4-6

Triathlon pictogram.svg Triatlon[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
María Morales vrouwen
37e
2:13.43,38

Cycling (road) pictogram.svg Wielersport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Baan
Marlon Pérez puntenkoers (m)
21e
0 punten (op 2 ronden)
María Luisa Calle puntenkoers (v)
11e
2 punten (op 2 ronden)
individuele achtervolging (v)
12e
kwalificatie: 12de in 3.44,395
Mountainbike
Diego Garavito mannen
DNF
niet gefinisht
Flor Marina Delgadillo vrouwen
24e
2:03.17,0
Weg
Víctor Hugo Peña tijdrit (m)
24e
1:01.10
Santiago Botero wegwedstrijd (m)
DNF
niet gefinisht
Jhon García
DNF
niet gefinisht
Fredy González
DNF
niet gefinisht
Ruber Marín
31e
5:30.46
Víctor Hugo Peña
DNF
niet gefinisht

Wrestling pictogram.svg Worstelen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Edison Hurtado -69kg (m)
21e
groep 5: 3de
W van Vlag van Griekenland GRE Loizidis: 3-0
V van Vlag van Rusland RUS Gitinov: 0-11
V van Vlag van Armenië ARM Gevorgyan: 0-10

Swimming pictogram.svg Zwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Camilo Becerra 50m vrije slag (m)
44e
serie 5: 5de in 23,63
Fernando Jácome 100m vrije slag (m)
47e
serie 4: 5de in 52,24
200m vrije slag (m)
34e
serie 3: 5de in 1.54,17
German Martínez 100m rugslag (m)
50e
serie 1: 3de in 59,94
Alejandro Bermúdez 200m rugslag (m)
28e
serie 3: 5de in 2.03,43
400m wisselslag (m)
28e
serie 3: 8ste in 4.29,42
Isabel Ceballos 100m schoolslag (v)
26e
serie 3: 2de in 1.11,90 (NR)
200m schoolslag (v)
25e
serie 1: 1ste in 2.34,09