Europese kampioenschappen mountainbike 2003
Uiterlijk
De Europese kampioenschappen mountainbike 2003 waren de dertiende editie van de Europese titelstrijd, en werden gehouden in Graz, Oostenrijk, van zaterdag 16 augustus tot en met zondag 24 augustus 2003. Het toernooi begon met de Trials (mannen), een onderdeel dat voor het eerst op het programma stond bij de Europese kampioenschappen mountainbike. Ook de MTB-disciplines Marathon, Four Cross en Downhill maakten voor het eerst integraal onderdeel uit van de Europese titelstrijd.
Programma
Datum | Tijd | Onderdeel |
---|---|---|
16 augustus | Trials | |
17 augustus | Marathon | |
21 augustus | Teamestafette | |
22 augustus | Four Cross | |
23 augustus | Downhill | |
23 augustus | Cross Country (junioren en beloften) | |
23 augustus | Cross Country (elite) |
Trials
Mannen (Elite)
- zaterdag 16 augustus
№ | Naam | Land | Punten | Verschil |
---|---|---|---|---|
Vincent Hermance | FRA | 3 punten | — | |
Kenny Belaey | BEL | 3 punten | — | |
Juan de la Peña | ESP | 7 punten | +4 |
Mannen (U21)
№ | Naam | Land | Punten | Verschil |
---|---|---|---|---|
Pavel Cep | CZE | 11 punten | — | |
Ben Savage | GBR | 13 punten | +2 | |
Thibault Veuillet | FRA | 14 punten | +3 |
Marathon
Mannen (Elite)
- zondag 17 augustus (104 km)
№ | Naam | Land | Tijd | Verschil |
---|---|---|---|---|
Thomas Dietsch | FRA | 04.55.17 | — | |
Martin Kraler | AUT | +01.31 | ||
Jure Golčer | SLO | +03.20 |
Vrouwen (Elite)
- zondag 17 augustus (60 km)
№ | Naam | Land | Tijd | Verschil |
---|---|---|---|---|
Birgit Jüngst | GER | 03.17.36 | — | |
Gunn-Rita Dahle | NOR | +01.11 | ||
Sandra Klose | GER | +09.04 |
Four Cross
Mannen (Elite)
- vrijdag 22 augustus
№ | Naam | Land | Tijd | Verschil |
---|---|---|---|---|
Michal Prokop | CZE | — | ||
Lukas Tamme | CZE | — | ||
Dale Holmes | GBR | — |
Vrouwen (Elite)
- vrijdag 22 augustus
№ | Naam | Land | Tijd | Verschil |
---|---|---|---|---|
Anne-Caroline Chausson | FRA | — | ||
Laëtitia Le Corguillé | FRA | — | ||
Jana Horáková | CZE | — |
Downhill
Mannen (Elite)
- zaterdag 23 augustus
№ | Naam | Land | Tijd | Verschil |
---|---|---|---|---|
Julien Camellini | FRA | 04.40 | — | |
Mickael Pascal | FRA | 04.40 | — | |
Michael Deldycke | FRA | 04.45 | +00.05 |
Mannen (U21)
- zaterdag 23 augustus
№ | Naam | Land | Tijd | Verschil |
---|---|---|---|---|
Gee Atherton | GBR | 04.45 | — | |
Romain Lescure | FRA | 04.54 | +00.09 | |
Marcel Beer | SUI | 04.57 | +00.12 |
Vrouwen (Elite)
- zaterdag 23 augustus
№ | Naam | Land | Tijd | Verschil |
---|---|---|---|---|
Anne-Caroline Chausson | FRA | 05.24 | — | |
Marielle Saner | SUI | 05.36 | +00.12 | |
Nolvenn Le Caer | FRA | 05.46 | +00.22 |
Vrouwen (U21)
- zaterdag 23 augustus
№ | Naam | Land | Tijd | Verschil |
---|---|---|---|---|
Emmeline Ragot | FRA | 05.41 | — | |
Laëtitia Le Corguillé | FRA | 06.10 | +00.29 | |
Claire Bauchet | FRA | 07.06 | +01.25 |
Cross Country
Mannen (U21)
- zaterdag 23 augustus (alleen toptien vermeld)
№ | Naam | Land | Tijd | Verschil |
---|---|---|---|---|
Jaroslav Kulhavý | CZE | 01:30:49 | — | |
Jakob Fuglsang | DEN | +01:25 | ||
Hans Becking | NED | +02:24 | ||
4 | Andrea Tiberi | ITA | +02:46 | |
5 | Nino Schurter | SUI | +03:26 | |
6 | Emil Lindgren | SWE | +03:42 | |
7 | Jiri Friedl | CZE | +04:15 | |
8 | Oleksandr Yakymenko | UKR | +04:23 | |
9 | Florian Ackermann | GER | +04:33 | |
10 | Kryspin Pyrgies | POL | +04:52 |
Mannen (U23)
- zaterdag 23 augustus (alleen binnengekomen renners opgenomen in einduitslag)
Mannen (Elite)
- zondag 24 augustus (complete uitslag)
Vrouwen (U21)
- zaterdag 23 augustus (alleen toptien vermeld)
№ | Naam | Land | Tijd | Verschil |
---|---|---|---|---|
Bettina Schmid | SUI | 01:29:52 | — | |
Tereza Hucíková | CZE | +01:06 | ||
Marianne Vos | NED | +01:29 | ||
4 | Eva Lechner | ITA | +02:07 | |
5 | Emilie Siegenthaler | SUI | +03:28 | |
6 | Petra Bublova | CZE | +04:15 | |
7 | Barbora Bohata | CZE | +04:19 | |
8 | Nathalie Schneitter | SUI | +04:58 | |
9 | Tereza Jansova | CZE | +05:58 | |
10 | Bianca Knöpfle | GER | +07:17 |
Vrouwen (Elite)
- zondag 24 augustus (complete uitslag)
Teamestafette
- donderdag 21 augustus
№ | Naam | Land | Tijd | Verschil |
---|---|---|---|---|
Ralph Näf Balz Weber Nino Schurter Barbara Blatter |
SUI | 01:09.29 | — | |
Marcin Karczynski Piotr Formicki Anna Szafraniec Kryspin Pyrgies |
POL | +00.36 | ||
Carlos Coloma Ángel Espigares Margarita Fullana José Antonio Hermida |
ESP | +00.56 |
Medaillespiegel
Plaats | Land | Goud | Zilver | Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Frankrijk | 6 | 5 | 4 | 15 |
2 | Tsjechië | 3 | 2 | 1 | 6 |
3 | Zwitserland | 3 | 1 | 1 | 5 |
4 | Verenigd Koninkrijk | 1 | 1 | 1 | 3 |
5 | Noorwegen | 1 | 1 | 0 | 2 |
Oostenrijk | 1 | 1 | 0 | 2 | |
7 | Duitsland | 1 | 0 | 3 | 4 |
8 | Spanje | 0 | 1 | 3 | 4 |
9 | België | 0 | 1 | 0 | 1 |
Denemarken | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Polen | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Rusland | 0 | 1 | 0 | 1 | |
13 | Nederland | 0 | 0 | 2 | 2 |
14 | Slovenië | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 16 | 16 | 16 | 48 |
Bronnen, noten en/of referenties