Nederlandse voetbalkampioenen 2004/05

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

Dit is de lijst van Nederlandse voetbalkampioenen van het seizoen 2004/05.

Bij de mannen betreft het de kampioenen in de veldvoetbalcompetities voor de standaardelftallen, zijnde de beide profcompetities en de kampioenen van de 242 amateurcompetities (82 op zaterdag, 160 op zondag) van de Hoofdklasse tot en met de Zevende klasse, alsmede de algeheel-, de zaterdag- en zondagamateurkampioen.

Bij de vrouwen betreft het de kampioenen van de Hoofdklasse en de Eerste klasse.

Mannen[bewerken]

In de Eredivisie behaalde PSV voor de achttiende keer de landstitel; het vijftiende kampioenschap in deze divisie.

In de Eerste divisie behaalde Heracles Almelo voor de derde keer het kampioenschap; de eerste twee werden in de seizoenen 1961/62 (B) en 1984/85 behaald. Heracles kwalificeerde zich hiermee ook voor de derde keer voor de Eredivisie.

De zondagclub NWC behaalde als enige club voor het derde opeenvolgende seizoen het klassekampioenschap (Zuid-II 5E-4E-3C). De zaterdag Hoofdklasser Excelsior '31 werd voor het tweede opeenvolgde seizoen klassekampioen, in 2003/04 werden ze dit in Oost 1D. Ook de zaterdagclubs SDS (Noord 3B-2K), SJS (Noord 3D-2L), RVV Semper Altius (West-II 3C-2C), Nivo Sparta (Zuid-I 3D-2F), WVV (Noord 4C-3C), KHC (Oost 4C-3C), SV Loosdrecht (West-I 4F-3B), SSS '68 (Noord 6A-5A), VV Noordwolde (Noord 6C-5C) en de zondagclubs WSV (Oost 2I-1E), FC Lienden (Oost 3D-2I), DESK (Zuid-I 3B-2E), Avanti Wilskracht (Oost 4A-3A), VV Hillegom (West-I 4D-3B), Victoria '04 (West-II 4F-3B), ADO Den Haag (ama.) (West-II 4E-3C), SV Orion (Oost 5E-4E), VV De Gazelle (Oost 5H-4H) , FC Mozaïek (West-II 5D-4E), Woenselse Boys (Zuid-I 5K-4G) en SCP (Oost 6G-5E) behaalden voor het tweede opeenvolgende seizoen het klassekampioenschap.

Landelijk[bewerken]

Competitie Zaterdag Zondag
Eredivisie PSV
Eerste divisie Heracles Almelo
Landelijke algemeen amateur ASWH
Algemeen amateur ASWH SV Argon
Hoofdklasse A ASWH SV Argon
B IJsselmeervogels RKSV Schijndel
C Excelsior '31 De Treffers

Zaterdagclubs[bewerken]

N.B. Clubs gemarkeerd met * werden kampioen na beslissingswedstrijd, met ** na beslissingswedstrijden (mini-competitie).
West I West II Zuid I Oost Noord
C. Kampioen C. Kampioen C. Kampioen C. Kampioen C. Kampioen
1A GVVV 1B DOTO 1C VV Kloetinge * 1D SVZW 1E Drachtster Boys
2A WV-HEDW 2C RVV Semper Altius 2E VV Arnemuiden 2I SDV Barneveld 2K SDS
2B v.v. Montfoort 2D VV Strijen 2F Nivo Sparta 2J WHcZ 2L SJS
3A VV Monnickendam 3A Forum Sport 3A GPC Vlissingen 3A SKV 3A Olde Veste '54
3B SV Loosdrecht 3B Sportlust '46 3B VVC '68 3B NSC 3B VV Buitenpost *
3C SV Zandvoort 3C Alexandria '66 3C SC Everstein 3C KHC ** 3C WVV
3D VV Woudenberg 3D VV Rozenburg 3D NOAD '32 3D SVVN 3D VV Hollandscheveld
4A DZS 4A VV Koudekerk 4A SV Heinkenszand * 4A VV Ede/Victoria 4A VV Workum
4B OSV 4B BGC Floreant 4B Bruse Boys 4B VV Elspeet 4B VVT
4C FC Abcoude 4C Victoria '04 * 4C VV Alblasserdam 4C ASC '62 * 4C VVS
4D ASC Waterwijk 4D Excelsior Pernis 4D WNC * 4D Sportclub Denekamp 4D VV Veenhuizen
4E SV Beverwijk 4E TSC 4E SSSE
4F Nita 4F NEO '25
4G VV Eemdijk
4H SV Lopik
5A DOB 5A SVOW 5A SSS '68
5B VV Young Boys 5B VV Linschoten 5B VV de Lauwers
5C CDN 5C HS Texas DZS 5C VV Noordwolde
5D DVO '32 5D VV Groningen
6A VV Oudega
6B VV Blija
6C VV Drogeham
6D VV Ezinge
6E VV Appingedam
6F VEV

Zondagclubs[bewerken]

N.B. Clubs gemarkeerd met * werden kampioen na beslissingswedstrijd.
West I West II Zuid I Zuid II Oost Noord
C. Kampioen C. Kampioen C. Kampioen C. Kampioen C. Kampioen C. Kampioen
1A FC Hilversum 1B VVSB 1C VV Papendrecht 1D SV Panningen 1E WSV 1F VV Sneek
2A VPV Purmersteijn 2C UNIO 2E DESK 2G MSP '03 2I FC Lienden 2K WVV
2B JOS Watergraafsmeer 2D SC Neptunus 2F Rood-Wit V 2H SV Venray 2J DOS '19 * 2L GRC
3A Alcmaria Victrix 3A ONA 3A RCS 3A RVU 3A Avanti Wilskracht 3A VV Beilen
3B VV Hillegom 3B Victoria '04 3B SC 't Zand 3B RKSV De Ster 3B AVV Columbia 3B VV Harkema-Opeinde
3C RODA '23 3C ADO Den Haag (ama.) 3C RKSV Nemelaer 3C NWC 3C SC Varsseveld * 3C VV Noordster
3D USV Hercules 3D PFC 3D RKVVO 3D SV Milsbeek 3D DIO '30 3D LSC 1890
4A SV Vrone 4A RKVV Teylingen 4A VV Domburg 4A RKHSV 4A VV Oldenzaal * 4A VV Stiens
4B Victoria O 4B VV Bodegraven 4B HSC '28 4B RKTSV 4B VV Rood Zwart 4B Groninger Boys
4C Fortuna Wormerveer 4C KRSV Vredenburch 4C RCD 4C VV Spaubeek * 4C VV Gendringen 4C Old Forward *
4D Onze Gezellen 4D Duindorp SV 4D BMC 4D VV Maarheeze * 4D Arnhemse Boys 4D VAKO
4E Legmeervogels 4E FC Mozaïek 4E VV Raamsdonk 4E MVC '19 4E SV Orion 4E VV Neptunia
4F SV De Vecht * 4F VV Dilettant * 4F RKSV Sarto 4F Rood-Wit '62 4F SC Oranje 4F VV Zuidwolde
4G DWSV 4G Flakkee 4G Woenselse Boys 4G RKOSV Achates 4G ASV Apeldoornse Boys *
4H VVIJ 4H LMO 4H SV Valkenswaard 4H VV Heeswijk 4H VV De Gazelle
5A VV Zeevogels 5A TAC '90 5A VV Hoofdplaat 5A SCG 5A SV Rietvogels 5A VV Dronrijp
5B VVW 5B SV Kickers '69 5B Hansweertse Boys 5B RKUVC 5B Sportclub Overdinkel 5B Olyphia
5C De Wherevogels 5C Voorwaarts RSC * 5C FC Bergen 5C VV Thorn 5C VV Winterswijk 5C SV Pesse
5D AGB 5D FIOS 5D SSW 5D KSV Horn 5D VV Erica '76 5D VV Hoogkerk
5E VV Waterloo 5E VV Wadenoyen 5E ASV '33 5E SCP 5E VV Heiligerlee
5F AGT 5F Emplina 5F VV Excellent 5F Trekvogels 5F Weiteveense Boys
5G HDS 5G VV Wernhout * 5G VV Nijnsel 5G VVOG
5H SV Saestum 5H VV Gilze 5H DAW 5H SV Haarle
5I De Bocht '80
5J VV Hoogeloon
5K RKVV Tongelre
6A DWOW 6A RKIVV 6A Zenderen Vooruit 6A VV Oranje Zwart
6B FC Castricum 6B VV Amstenrade 6B Sportclub Deventer 6B VV Wapserveen
6C DSK 6C FC RIA 6C SV Socii 6C WEO
6D SV Unitas '48 6D RKAVC 6D KSV Vragender 6D VV Hunso
6E VCH 6E NVC
6F SV Merselo 6F DSZ
6G RKSV Venhorst 6G AV Cranevelt
6H VV Gassel
7A DESS

Beslissingswedstrijden[bewerken]

In zeventien competities eindigden twee clubs bovenaan met een gelijk puntentotaal, het kampioenschap in deze competities werd beslist door een beslissingswedstrijd op neutraal terrein. In Oost zaterdag 3C eindigden drie clubs met hetzelfde puntentotaal, deze clubs speelden onderling een halve competitie om de titel.

Noord zaterdag 3B VV Buitenpost 2-0 SC Veenwouden 17 mei, terrein Friese Boys
Noord zondag 4C Old Forward 4-3 THOR 11 mei, terrein Sport Vereent
Oost zaterdag 3C KHC 3-2 VV Den Ham 17 mei
VV Den Ham 0-2 SVI 23 mei
SVI 0-3 KHC 26 mei
Oost zaterdag 4C ASC '62 5-0 VV Wilsum 21 mei
Oost zondag 2J DOS '19 1-0 De Tubanters 19 mei, terrein FC Berghuizen
Oost zondag 3C SC Varsseveld 2-0 SV Grol 19 mei, terrein RKZVC
Oost zondag 4A VV Oldenzaal 2-1 SV De Lutte 22 mei, terrein DOS '19
Oost zondag 4G ASV Apeldoornse Boys 2-0 SV Zwolle 29 mei, terrein VV Hattem
West-I zondag 4F SV De Vecht 6-5 nv VVA/Spartaan 28 april, terrein VV Aalsmeer
West-II zaterdag 4C Victoria '04 2-1 VVK '68 14 mei, terrein SVDPW
West-II zondag 4F VV Dilettant 0-0 wns VV Lekkerkerk 14 mei
West-II zondag 5C Voorwaarts RSC 3-2 RKSV Aeolus 29 mei, terrein RKSV Aeolus
Zuid-I zaterdag 1C VV Kloetinge 5-2 nv VV Rijsoord 30 april, terrein SEOLTO
Zuid-I zaterdag 4A SV Heinkenszand 2-1 VCK 28 april, terrein VV Nieuwland
Zuid-I zaterdag 4D WNC 2-0 Herovina 30 april, terrein VV Heukelum
Zuid-I zondag 5G VV Wernhout 1-0 VV Hoeven 08 mei, terrein RSV
Zuid-II zondag 4C VV Spaubeek 3-0 RKVV Vaesrade 14 mei, terrein RKSV Minor
Zuid-II zondag 4D VV Maarheeze 1-0 VV Holtum 12 mei, terrein RKVV Maasbracht

Vrouwen[bewerken]

Landelijk[bewerken]

Competitie Kampioen
Hoofdklasse SV Saestum
Eerste klasse A RVVH
B HZVV
C VV Herptse Boys
D RKHVV