Roland Garros 2004 (gemengddubbel)

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

Op Roland Garros 2004 speelden de mannen en vrouwen de wedstrijden in het gemengd dubbelspel van 26 mei tot en met 6 juni 2004.

Tatiana Golovin
Richard Gasquet
1rightarrow blue.svg Zie Roland Garros 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
1rightarrow blue.svg Zie ook mannen, vrouwen, mannendubbel en vrouwendubbel.

Algemeen[bewerken]

Samenvatting[bewerken]

De Amerikaanse titelverdedigers Lisa Raymond en Mike Bryan waren als derde reekshoofd geplaatst. In hun openingspartij moesten zij evenwel de duimen leggen tegen het met een wildcard toegelaten koppel Arantxa Sánchez Vicario en Daniel Nestor.

Ook het eerste reekshoofd, Jelena Lichovtseva en Mahesh Bhupathi, sneuvelde in de eerste ronde, onder de slagen van de Belgische Els Callens en haar Argentijnse partner Sebastián Prieto die daarmee de tweede ronde bereikten.

Het via een wildcard toegelaten Franse duo Tatiana Golovin / Richard Gasquet won het toernooi. Zij versloegen in de finale de als vierde geplaatste zus en broer Cara en Wayne Black uit Zimbabwe, in twee sets. Het was voor zowel Golovin als Gasquet de enige gemengd-dubbelspeltitel in hun loopbaan.

De Belg Tom Vanhoudt speelde samen met Jelena Kostanić uit Kroatië – zij werden in de eerste ronde uitgeschakeld.

Geplaatste teams[bewerken]

Nr. Team Resultaat Uitgeschakeld door
1. Vlag van Rusland Jelena Lichovtseva
Vlag van India Mahesh Bhupathi
eerste ronde Vlag van België Els Callens
Vlag van Argentinië Sebastián Prieto
2. Vlag van Spanje Virginia Ruano Pascual
Vlag van Bahama's Mark Knowles
tweede ronde Vlag van Frankrijk Tatiana Golovin
Vlag van Frankrijk Richard Gasquet
3. Vlag van Verenigde Staten Lisa Raymond
Vlag van Verenigde Staten Mike Bryan
eerste ronde Vlag van Spanje Arantxa Sánchez Vicario
Vlag van Canada Daniel Nestor
4. Vlag van Zimbabwe Cara Black
Vlag van Zimbabwe Wayne Black
finale Vlag van Frankrijk Tatiana Golovin
Vlag van Frankrijk Richard Gasquet
5. Vlag van Australië Rennae Stubbs
Vlag van Zimbabwe Kevin Ullyett
tweede ronde Vlag van Slovenië Katarina Srebotnik
Vlag van Verenigde Staten Bob Bryan
6. Vlag van Verenigde Staten Martina Navrátilová
Vlag van India Leander Paes
tweede ronde Vlag van Indonesië Angelique Widjaja
Vlag van Argentinië Lucas Arnold Ker
7. Vlag van Australië Alicia Molik
Vlag van Australië Paul Hanley
kwartfinale Vlag van Zimbabwe Cara Black
Vlag van Zimbabwe Wayne Black
8. Vlag van Zwitserland Myriam Casanova
Vlag van Tsjechië Cyril Suk
eerste ronde Vlag van Slowakije Daniela Hantuchová
Vlag van Australië Todd Woodbridge

Prijzengeld[bewerken]

Resultaat Prijzengeld
(per team)
winnaars $ 58.000
finale $ 34.800
halve finale $ 21.000
kwartfinale $ 12.700
tweede ronde $ 6.850
eerste ronde $ 3.050

Toernooischema[bewerken]

Finale[bewerken]

Finale
         
3  Vlag van Zimbabwe Cara Black
 Vlag van Zimbabwe Wayne Black
3 4  
   Vlag van Frankrijk Tatiana Golovin
 Vlag van Frankrijk Richard Gasquet
6 6  

Bovenste helft[bewerken]

Eerste ronde   Tweede ronde   Kwartfinale   Halve finale
1  Vlag van Rusland Jelena Lichovtseva
 Vlag van India Mahesh Bhupathi
5 3    
   Vlag van België Els Callens
 Vlag van Argentinië Sebastián Prieto
7 6          Vlag van België Els Callens
 Vlag van Argentinië Sebastián Prieto
7 4 3  
   Vlag van Israël Petra Mandula
 Vlag van Israël Andy Ram
6 62 6      Vlag van Hongarije Petra Mandula
 Vlag van Israël Andy Ram
5 6 6  
   Vlag van Slowakije Janette Husárová
 Vlag van Tsjechië Leoš Friedl
4 7 3          Vlag van Hongarije Petra Mandula
 Vlag van Israël Andy Ram
3 4    
Alt  Vlag van Kroatië Jelena Kostanić
 Vlag van België Tom Vanhoudt
4 0            Vlag van Slowakije Daniela Hantuchová
 Vlag van Australië Todd Woodbridge
6 6    
   Vlag van Frankrijk Sandrine Testud
 Vlag van Tsjechië Pavel Vízner
6 6          Vlag van Frankrijk Sandrine Testud
 Vlag van Tsjechië Pavel Vízner
1 4  
   Vlag van Slowakije Daniela Hantuchová
 Vlag van Australië Todd Woodbridge
7 6        Vlag van Slowakije Daniela Hantuchová
 Vlag van Australië Todd Woodbridge
6 6    
8  Vlag van Zwitserland Myriam Casanova
 Vlag van Tsjechië Cyril Suk
65 2            Vlag van Slowakije Daniela Hantuchová
 Vlag van Australië Todd Woodbridge
6 6  
4  Vlag van Zimbabwe Cara Black
 Vlag van Zimbabwe Wayne Black
7 6         4  Vlag van Zimbabwe Cara Black
 Vlag van Zimbabwe Wayne Black
3 2  
   Vlag van Israël Anna Pistolesi
 Vlag van Italië Massimo Bertolini
64 2       4  Vlag van Zimbabwe Cara Black
 Vlag van Zimbabwe Wayne Black
6 6    
   Vlag van Spanje María Sánchez Lorenzo
 Vlag van Spanje Feliciano López
6 6        Vlag van Spanje María Sánchez Lorenzo
 Vlag van Spanje Feliciano López
3 2    
Alt  Vlag van China Sun Tiantian
 Vlag van Tsjechië Petr Pála
3 1         4  Vlag van Zimbabwe Cara Black
 Vlag van Zimbabwe Wayne Black
6 6  
Alt  Vlag van Australië Lisa McShea
 Vlag van Australië Jordan Kerr
1 3         7  Vlag van Australië Alicia Molik
 Vlag van Australië Paul Hanley
2 4    
WC  Vlag van Frankrijk Séverine Beltrame
 Vlag van Frankrijk Michaël Llodra
6 6       WC  Vlag van Frankrijk Séverine Beltrame
 Vlag van Frankrijk Michaël Llodra
     
WC  Vlag van Frankrijk Camille Pin
 Vlag van Frankrijk Arnaud Clément
3 4     7  Vlag van Australië Alicia Molik
 Vlag van Australië Paul Hanley
w / o  
7  Vlag van Australië Alicia Molik
 Vlag van Australië Paul Hanley
6 6    

Onderste helft[bewerken]

Eerste ronde   Tweede ronde   Kwartfinale   Halve finale
5  Vlag van Australië Rennae Stubbs
 Vlag van Zimbabwe Kevin Ullyett
6 3 6  
   Vlag van Frankrijk Marion Bartoli
 Vlag van Argentinië Gastón Etlis
0 6 2     5  Vlag van Australië Rennae Stubbs
 Vlag van Zimbabwe Kevin Ullyett
63 5    
   Vlag van Slovenië Katarina Srebotnik
 Vlag van Verenigde Staten Bob Bryan
6 6        Vlag van Slovenië Katarina Srebotnik
 Vlag van Verenigde Staten Bob Bryan
7 7    
WC  Vlag van Frankrijk Stéphanie Cohen-Aloro
 Vlag van Frankrijk Jean-François Bachelot
1 4            Vlag van Slovenië Katarina Srebotnik
 Vlag van Verenigde Staten Bob Bryan
6 5 5  
   Vlag van Rusland Jelena Bovina
 Vlag van Servië en Montenegro Nenad Zimonjić
6 6            Vlag van Rusland Jelena Bovina
 Vlag van Servië en Montenegro Nenad Zimonjić
3 7 7  
   Vlag van Estland Maret Ani
 Vlag van Tsjechië Martin Damm
2 3          Vlag van Rusland Jelena Bovina
 Vlag van Servië en Montenegro Nenad Zimonjić
7 6  
WC  Vlag van Spanje Arantxa Sánchez Vicario
 Vlag van Canada Daniel Nestor
6 7     WC  Vlag van Spanje Arantxa Sánchez Vicario
 Vlag van Canada Daniel Nestor
63 3    
3  Vlag van Verenigde Staten Lisa Raymond
 Vlag van Verenigde Staten Mike Bryan
2 5            Vlag van Rusland Jelena Bovina
 Vlag van Servië en Montenegro Nenad Zimonjić
5 6 1
6  Vlag van Verenigde Staten Martina Navrátilová
 Vlag van India Leander Paes
6 6         WC  Vlag van Frankrijk Tatiana Golovin
 Vlag van Frankrijk Richard Gasquet
7 3 6
   Vlag van Spanje Magüi Serna
 Vlag van Argentinië Martín Rodríguez
3 2       6  Vlag van Verenigde Staten Martina Navrátilová
 Vlag van India Leander Paes
5 5    
   Vlag van Frankrijk Émilie Loit
 Vlag van Zuid-Afrika Chris Haggard
0 2        Vlag van Indonesië Angelique Widjaja
 Vlag van Argentinië Lucas Arnold Ker
7 7    
   Vlag van Indonesië Angelique Widjaja
 Vlag van Argentinië Lucas Arnold Ker
6 6            Vlag van Indonesië Angelique Widjaja
 Vlag van Argentinië Lucas Arnold Ker
2 2  
   Vlag van Venezuela María Vento-Kabchi
 Vlag van Argentinië Mariano Hood
1 66         WC  Vlag van Frankrijk Tatiana Golovin
 Vlag van Frankrijk Richard Gasquet
6 6    
WC  Vlag van Frankrijk Tatiana Golovin
 Vlag van Frankrijk Richard Gasquet
6 7       WC  Vlag van Frankrijk Tatiana Golovin
 Vlag van Frankrijk Richard Gasquet
7 6  
   Vlag van Zuid-Afrika Liezel Huber
 Vlag van Israël Jonathan Erlich
3 4     2  Vlag van Spanje Virginia Ruano Pascual
 Vlag van Bahama's Mark Knowles
5 3    
2  Vlag van Spanje Virginia Ruano Pascual
 Vlag van Bahama's Mark Knowles
6 6    

Bron[bewerken]