Wereldkampioenschap dammen 2005

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

Het wereldkampioenschap dammen 2005 werd gespeeld van 6 oktober tot 23 oktober 2005 in het Tulip Inn Amsterdam Riverside hotel te Amsterdam. De deelnemers waren onder andere afkomstig van het wereldkampioenschap 2003 en het in april 2005 gespeelde Europese zonetoernooi in Gniezno waarbij zich per land maximaal 1 speler kon plaatsen.

In Amsterdam werd van 6 t/m 12 oktober een voorronde gespeeld van 4 groepen met 10 spelers. Daarvan plaatsten de eerste 3 aankomenden per groep zich voor de finalegroep die van 13 t/m 23 oktober werd gespeeld. Op 15 oktober hadden de spelers een rustdag terwijl ze op 17 oktober 2 ronden speelden. Aleksej Tsjizjov won die finalegroep met 12 deelnemers en daarmee zijn tiende wereldtitel.

Groepsfase[bewerken]

Groep A[bewerken]

Nummer Naam Land Rating (fmjd) Bal Sch Sam Gan Mis Ndo Jan Mau Chm Sin Punten
1 Alexander Baljakin Vlag van Wit-Rusland BLR 2410 X 1 1 1 1+ 2 2 2 2 2 14
2 Aleksandr Schwarzman Vlag van Rusland RUS 2386 1 X 1 1 2 1 1 2 2 2 13
3 N'Diaga Samb Vlag van Senegal SEN 2365 1 1 X 1 1 1 2 2 2 2 13
4 Anatoli Gantvarg Vlag van Wit-Rusland BLR 2357 1 1 1 X 1 1 2 1 2 2 12
5 Roberts Misans Vlag van Letland LAT 2311 1- 0 1 1 X 1+ 1 2 1+ 2 10
6 Flaubert Ndonzi Vlag van Kameroen CMR 2325 0 1 1 1 1- X 0 1 2 2 9
7 Hans Jansen Vlag van Nederland NED 2331 0 1 0 0 1 2 X 1+ 1 2 8
8 Dickson Maughn Vlag van Trinidad en Tobago TRI 2170 0 0 0 1 0 1 1- X 1 2 6
9 Piotr Chmiel Vlag van Polen POL 2190 0 0 0 0 1- 0 1 1 X 2 5
10 Rajpal Singh Vlag van India IND 2100 0 0 0 0 0 0 0 0 0 X 0

Groep B[bewerken]

Nummer Naam Land Rating (fmjd) Hus Tsj Thi Ndj Erd Mar Dia Nic Ani Mog Punten
1 Farhad Huseynov Vlag van Azerbeidzjan AZE 2235 X 1 2 2 2 2 0 2 1- 1- 13
2 Aleksej Tsjizjov Vlag van Rusland RUS 2431 1 X 1 1 2 1 2 2 1 2 13
3 Kees Thijssen Vlag van Nederland NED 2388 0 1 X 1 2 1 2 1 2 2 12
4 Jean Marc Ndjofang Vlag van Kameroen CMR 2368 0 1 1 X 2 1 1 1 1- 1 9
5 Dul Erdenebileg Vlag van Mongolië MGL 2341 0 0 0 0 X 2 1+ 1 2 2 8
6 José Maria da Silva Filho Vlag van Brazilië BRA 2328 0 1 1 1 0 X 2 1 0 2 8
7 Laye Oussou Diawara Vlag van Guinee GUI 2100 2 0 0 1 1- 0 X 1 2 1 8
8 Laurent Nicault Vlag van Frankrijk FRA 2283 0 0 1 1 1 1 1 X 2 1 8
9 Juri Anikejev Vlag van Oekraïne UKR 2346 1+ 1 0 1+ 0 2 0 0 X 1 6
10 Alexander Mogilyansky Vlag van Verenigde Staten USA 2373 1+ 0 0 1 0 0 1 1 1 X 5

Groep C[bewerken]

Nummer Naam Land Rating (fmjd) Jan Nas Geo Kir Dia Cle Dom Ba Gan Lor Punten
1 Gérard Jansen Vlag van Nederland NED 2373 X 1+ 1 1 1+ 2 2 1 2 2 13
2 Siarhei Nasevich Vlag van Wit-Rusland BLR 2330 1- X 1- 1 1 2 1 1 2 2 12
3 Aleksandr Georgiejev Vlag van Rusland RUS 2449 1 1+ X 1+ 1+ 1 1 1 2 2 11
4 Igor Kirzner Vlag van Oekraïne UKR 2314 1 1 1- X 1 1 2 1 1 2 11
5 Daoude Diakite Vlag van Mali MLI 2243 1- 1 1- 1 X 1- 1 1- 2 2 11
6 Rob Clerc Vlag van Nederland NED 2386 0 0 1 1 1+ X 1 1- 1+ 2 8
7 Alexei Domcev Vlag van Litouwen LTU 2309 0 1 1 0 1 1 X 1 1 2 8
8 Bassirou Ba Vlag van Senegal SEN 2349 1 1 1 1 1+ 1+ 1 X 0 1 8
9 Ganbaatar Ganjargal Vlag van Mongolië MGL 2244 0 0 0 1 0 1- 1 2 X 2 7
10 Carlo Lorevil Vlag van Curaçao CUW 2120 0 0 0 0 0 0 0 1 0 X 1

Groep D[bewerken]

Nummer Naam Land Rating (fmjd) Get Buz Val Pod Mil Der Bor Heu Del Wol Punten
1 Aleksandr Getmanski Vlag van Rusland RUS 2380 X 1 2 1 1 1 2 1 2 2 13
2 Edvard Boezjinski Vlag van Litouwen LTU 2331 1 X 1 1 2 1 2 1 2 2 13
3 Guntis Valneris Vlag van Letland LAT 2413 0 1 X 1 1 2 2 2 1 2 12
4 Mark Podolski Vlag van Duitsland GER 2390 1 1 1 X 1 1 2 1 2 2 12
5 Vladimir Milshin Vlag van Rusland RUS 2356 1 0 1 1 X 2 1 1 1 1+ 9
6 Abdoulaye Der Vlag van Senegal SEN 2268 1 1 0 1 0 X 1 1+ 2 1+ 8
7 Michele Borghetti Vlag van Italië ITA 2269 0 0 0 0 1 1 X 2 1 2 7
8 Ron Heusdens Vlag van Nederland NED 2316 1 1 0 1 1 1- 0 X 1- 1 6
9 Gilles Delmotte Vlag van Frankrijk FRA 2236 0 0 1 0 1 0 1 1+ X 2 6
10 Bryan Wollaert Vlag van België BEL 2150 0 0 0 0 1- 1- 0 1 0 X 3

Finalegroep[bewerken]

Nummer Naam Land Rating (fmjd) Tsj Val Bal Jan Sam Thi Nas Sch Geo Get Buz Hus Punten
1 Aleksej Tsjizjov Vlag van Rusland RUS 2431 X 1 1 1 1+ 1 2 1 1 2 2 2 15
2 Guntis Valneris Vlag van Letland LAT 2413 1 X 1 1+ 2 1 1 1 1 1- 2 2 14
3 Alexander Baljakin Vlag van Wit-Rusland BLR 2410 1 1 X 1+ 1 1 1 1 1 1 2 2 13
4 Gérard Jansen Vlag van Nederland NED 2373 1 1- 1- X 1 1 1 1+ 2 1 1 2 13
5 N'Diaga Samb Vlag van Senegal SEN 2365 1- 0 1 1 X 1- 2 2 0 1 1+ 2 12
6 Kees Thijssen Vlag van Nederland NED 2388 1 1 1 1 1+ X 1 1 1 1 2 1+ 12
7 Siarhei Nasevich Vlag van Wit-Rusland BLR 2330 0 1 1 1 0 1 X 1- 1 1- 2 2 11
8 Aleksandr Schwarzman Vlag van Rusland RUS 2386 1 1 1 1- 0 1 1+ X 1 1+ 2 1+ 11
9 Aleksandr Georgiejev Vlag van Rusland RUS 2449 1 1 1 0 2 1 1 1 X 1+ 1+ 1 11
10 Aleksandr Getmanski Vlag van Rusland RUS 2380 0 1+ 1 1 1 1 1+ 1- 1- X 1 2 11
11 Edvard Boezjinski Vlag van Litouwen LTU 2331 0 0 0 1 1- 0 0 0 1- 1 X 1 5
12 Farhad Huseynov Vlag van Azerbeidzjan AZE 2235 0 0 0 0 0 1- 0 1- 1 0 1 X 4


Externe links[bewerken]