Wereldkampioenschappen biatlon 2008

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
P2020044.JPG

De wereldkampioenschappen biatlon 2008 werden van 9 tot en met 17 februari gehouden in het Zweedse Östersund.

De wedstrijden tellen mee voor de wereldbeker biatlon.

Uitslagen[bewerken]

Sprint[bewerken]

10 km sprint mannen
# Land Atleet Detail
Goud Vlag van Rusland RUS Maxim Tsjoedov 22.25,4 (0-0)
Zilver Vlag van Noorwegen NOR Halvard Hanevold 22.45,2 (0-0)
Brons Vlag van Noorwegen NOR Ole Einar Bjørndalen 22.55,4 (0-2)
50 Vlag van Nederland NED Herbert Cool 24.45,9 (0-0)
100 Vlag van België BEL Pascal Langer 27.25,7 (2-1)
106 Vlag van België BEL Vincent Naveau 28.06,0 (0-3)
7,5 km sprint vrouwen
# Land Atleet Detail
Goud Vlag van Duitsland GER Andrea Henkel 19.43,1 (0-0)
Zilver Vlag van Rusland RUS Albina Akhatova 19.55,8 (0-0)
Brons Vlag van Oekraïne UKR Oksana Khvostenko 20.06,3 (0-0)
64 Vlag van België BEL Nathalie Santer-Bjørndalen 22.53,0 (0-3)


Achtervolging[bewerken]

12,5 km achtervolging mannen
# Land Atleet Detail
Goud Vlag van Noorwegen NOR Ole Einar Bjørndalen 31.04,5 (0-1-1-0)
Zilver Vlag van Rusland RUS Maxim Tsjoedov 31.14,6 (2-0-2-0)
Brons Vlag van Duitsland GER Alexander Wolf 31.47,3 (0-0-1-0)
50 Vlag van Nederland NED Herbert Cool 35.31,8 (0-0-0-1)
10 km achtervolging vrouwen
# Land Atleet Detail
Goud Vlag van Duitsland GER Andrea Henkel 28.56,0 (0-0-0-0)
Zilver Vlag van Rusland RUS Jekaterina Joerijeva 29.16,5 (0-0-0-0)
Brons Vlag van Rusland RUS Albina Akhatova 29.34,5 (0-0-0-0)


Individueel[bewerken]

20 km individueel mannen
# Land Atleet Detail
Goud Vlag van Noorwegen NOR Emil Hegle Svendsen 51.51,9 (0-1-0-0)
Zilver Vlag van Noorwegen NOR Ole Einar Bjørndalen 52.23,3 (1-1-0-0)
Brons Vlag van Rusland RUS Maxim Maksimov 52.26,7 (0-0-0-0)
62 Vlag van Nederland NED Herbert Cool 59.27,4 (0-0-1-2)
95 Vlag van België BEL Pascal Langer 1:04.53,0 (1-2-1-2)
108 Vlag van België BEL Vincent Naveau 1:11.56,0 (1-3-2-3)
15 km individueel vrouwen
# Land Atleet Detail
Goud Vlag van Rusland RUS Jekaterina Joerijeva 44.23,8 (0-0-0-0)
Zilver Vlag van Duitsland GER Martina Glagow 45.37,1 (1-0-0-0)
Brons Vlag van Oekraïne UKR Oksana Khvostenko 46.48,2 (0-0-1-0)
66 Vlag van België BEL Nathalie Santer-Bjørndalen 54.38,4 (3-3-0-1)


Massastart[bewerken]

15 km massastart mannen
# Land Atleet Detail
Goud Vlag van Noorwegen NOR Emil Hegle Svendsen 36.12,6 (1-0-0-0)
Zilver Vlag van Noorwegen NOR Ole Einar Bjørndalen 36.13,0 (0-0-1-0)
Brons Vlag van Rusland RUS Maxim Tsjoedov 36.37,5 (0-1-2-0)
12,5 km massastart vrouwen
# Land Atleet Detail
Goud Vlag van Duitsland GER Magdalena Neuner 39.36,5 (0-0-2-2)
Zilver Vlag van Noorwegen NOR Tora Berger 39.39,5 (1-0-0-0)
Brons Vlag van Rusland RUS Jekaterina Joerijeva 40.06,0 (1-0-1-0)


Estafette[bewerken]

4 x 7,5 km mannen
# Land/atleten Detail
(liggend/staand)
Goud Vlag van Rusland Rusland
Ivan Tsjerezov
Nikolaj Kroeglov
Dmitri Jarosjenko
Maxim Tsjoedov
1:21.00,7
(0-0/0-1)
(0-0/0-2)
(0-0/0-1)
(0-0/0-1)
Zilver Vlag van Noorwegen Noorwegen
Emil Hegle Svendsen
Rune Bratsveen
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
1:21.49,9
(0-0/0-1)
(0-0/0-3)
(0-1/0-2)
(0-0/0-0)
Brons Vlag van Duitsland Duitsland
Michael Rösch
Alexander Wolf
Andreas Birnbacher
Michael Greis
1:22.43,2
(0-0/1-3)
(0-0/0-1)
(0-2/1-3)
(0-3/0-2)
4 x 6 km vrouwen
# Land/atleten Detail
(liggend/staand)
Goud Vlag van Duitsland Duitsland
Martina Glagow
Andrea Henkel
Magdalena Neuner
Kati Wilhelm
1:10.12,6
(0-0/0-0)
(0-0/0-0)
(0-2/1-3)
(0-2/0-2)
Zilver Vlag van Oekraïne Oekraïne
Oksana Yakovleva
Vita Semerenko
Valj Semerenko
Oksano Khvostenko
1:10.43,5
(0-0/0-0)
(0-0/0-2)
(0-0/0-2)
(0-0/0-0)
Brons Vlag van Frankrijk Frankrijk
Delphyne Peretto
Marie Laure Brunet
Sylvie Becaert
Sandrine Bailly
1:11.48,3
(0-1/0-1)
(0-0/1-3)
(0-1/1-3)
(0-2/0-2)


Gemengde estafette[bewerken]

2 x 6 km + 2 x 7,5 km
# Land/atleten Detail
(liggend/staand)
Goud Vlag van Duitsland Duitsland
Sabrina Buchholz
Magdalena Neuner
Andreas Birnbacher
Michael Greis
1:12.20,5
(0-0/0-0)
(0-0/0-2)
(0-1/0-2)
(0-0/0-1)
Zilver Vlag van Wit-Rusland Wit-Rusland
Ljoedmila Kalintsjik
Darja Domratsjeva
Roestam Valjoellin
Sergej Novikov
1:13.13,1
(0-0/0-1)
(0-0/0-1)
(0-0/0-0)
(0-0/0-2)
Brons Vlag van Rusland Rusland
Svetlana Sleptsova
Oksana Neupokojeva
Nikolaj Kroeglov
Dmitri Jarosjenko
1:13.23,4
(0-0/0-0)
(0-0/0-2)
(1-3/0-2)
(0-0/0-2)


Medailles per land[bewerken]

Plaats Land Goud Zilver Brons Totaal
1 Vlag van Duitsland Duitsland 5 1 2 8
2 Vlag van Noorwegen Noorwegen 3 5 1 9
3 Vlag van Rusland Rusland 3 3 5 11
4 Vlag van Oekraïne Oekraïne 0 1 2 3
5 Vlag van Wit-Rusland Wit-Rusland 0 1 0 1
6 Vlag van Frankrijk Frankrijk 0 0 1 1