Wikipedia:Wikiproject/Schrijfweek Lokaal/Duitstalige Gemeenschap 2018

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Kaart van de Duitstalige Gemeenschap in België
Zie WP:PS/DG
Kaart van de Duitstalige Gemeenschap

De Duitstalige Gemeenschap is een van de drie gemeenschappen van België en omvat negen gemeenten: Amel, Büllingen, Burg-Reuland, Bütgenbach, Eupen, Kelmis, Lontzen, Raeren en Sankt Vith. Het gebied strekt zich uit van het Drielandenpunt bij Vaals in het noorden tot aan het Drielandenpunt bij Ouren in het zuiden, gelegen tegen de grens met Duitsland.

Het is helaas nog maar heel beperkt op Wikipedia beschreven. Daarom organiseren we van 10 t/m 21 december een dubbele lokale schrijfweek over dit gebied. Iedereen kan meedoen door te schrijven over onderwerpen gerelateerd aan deze regio.

Deelnemers[bewerken]

Voeg je naam hier toe als je meedoet aan de dubbele lokale schrijfweek over de Duitstalige Gemeenschap.

  1. Romaine - over monumenten, natuur en dergelijke
  2. SvenDK - vertaling uit het Duits
  3. LeFagnard - vertaling uit het Duits, Frans en (minder) Engels
  4. Dick Bos - een klein stukje België, maar wel een heel interessant gebied met een boeiende geschiedenis en prachtige natuur!
  5. Encycloon
  6. Wilma Verburg
  7. Kees van Vliet schrijft over natuur en landschap
  8. Fred Plaatsbeschrijvingen, kerken, kastelen enz.

...

Als je op de hoogte wil blijven van toekomstige weken, voeg jezelf dan toe op de verzendlijst.

Voeg mij toe aan de verzendlijst

Eerstvolgende projectweken zijn:

Tips voor het schrijven van een goed artikel[bewerken]

Enkele tips om een goed Wikipedia-artikel te schrijven:

  • voeg alleen kennis toe die thuis hoort in een encyclopedie
  • voeg alleen materiaal toe dat beschikbaar is onder een vrije licentie of verwoord het in je eigen woorden
  • beschrijf deze kennis vanuit een neutraal standpunt
  • voeg referenties en bronvermelding toe waar de informatie van het artikel terug te vinden is
  • schrijf niet over de eigen organisatie en niet over jezelf, familielid of je baas
  • beschrijf geen nieuwe theorieën, nieuwe inzichten of gedachten en geen meningen
  • bekijk vergelijkbare onderwerpen als voorbeeld
  • gebruik kopjes om een artikel te structureren
  • gebruik interne links (links naar andere artikelen op deze Wikipedia)
  • plaats geen links naar andere websites in de lopende tekst
  • gebruik geen kwalificaties (niet: "beste", "meeste", etc) en schrijf tijdloos (niet: "de vorige eeuw", "de komende maand", "recent")

Meedoen[bewerken]

Iedereen kan meedoen: schrijf deze weken over onderwerpen gerelateerd aan dit gebied! Ben je op zoek naar inspiratie? Er is een lijst van gewenste artikelen.

En er is ook een literatuuroverzicht in de maak.

Activiteiten[bewerken]

Op zaterdag 15 december organiseren we een edit-a-thon in Eupen, de hoofdstad van de Duitstalige Gemeenschap, in de Jugendherberge Eupen (Judenstraße 79).

De edit-a-thon zal plaatsvinden in Eupen van 10:00 tot ongeveer 16:00. Aanmelden graag per e-mail op info-at-wikimedia.be

Wie met de bus of trein komt, kan op het station van Eupen opgehaald worden. Wie te voet gaat, komt door het historische centrum van het stadje. Gratis TAXI op het station: +32 8755 3126 (jeugdherberg) vanaf 9:30 uur.

Stammtisch[bewerken]

In de avond is er een stamtafel-bijeenkomst van Wikipedianen uit verschillende landen in Aken vanaf 18:30. Zie Wikipedia:Aachen. Je hiervoor aanmelden is mogelijk tot zondag 8 december - 18:00! Het is erg vol in het restaurant. De tocht en het zoeken naar de parkeerplaats duurt ongeveer een uur. Carpool is adequaat.

Bijdragen[bewerken]

We houden graag bij welke bijdragen in het kader van de lokale schrijfweken Duitstalige Gemeenschap zijn gedaan, dus voeg ze alsjeblieft toe aan de lijst op deze pagina.

Sterk verbeterde artikelen[bewerken]

  1. ...

Sterk uitgebreide artikelen[bewerken]

  1. Lichtenbusch (België) - uitgebreid met bronnen van de Geul; duidelijke splitsing met Duits Lichtenbusch
  2. Geul (rivier) - uitgebreid met zijbeken in België
  3. Hergersberg - van beginnetje tot een bescheiden artikel
  4. Schönberg (België) - geschiedenis toegevoegd
  5. Sankt Vith - geschiedenis en bezienswaardigheden toegevoegd
  6. Tüljebach - hydrografie e.d.
  7. Maldingen - bestond slechts als een foutieve doorverwijzing naar Sankt Vith, nu een plaatsbeschrijving

Aangemaakte artikelen[bewerken]

  1. Slot Bracht - Q15992148
  2. ‎Kerkhof van Nidrum - Q60059489
  3. Sint-Eligiuskerk (Büllingen) - Q57371020
  4. Sint-Stefanuskerk (Bütgenbach) - Q3584767
  5. Burcht van Bütgenbach - Q59654556
  6. Sint-Annakerk (Wirtzfeld) - Q57371011
  7. ‎Alte Mühle (Weywertz) - Q60059504
  8. Sint-Michielskerk (Weywertz) - Q59652214
  9. ‎Driekoningenkerk (Nidrum) - Q59654587
  10. ‎Sint-Jan-de-Doperkerk (Krinkelt) - Q59657425
  11. Wahlerscheid nét in Duitsland, maar tóch een stukje relevante geschiedenis - Q20744051
  12. Sint-Antonius Kluizenaarkerk (Mürringen) - Q59770199
  13. Sint-Jozefkerk (Hünningen) - Q59706586
  14. Sint-Brigidakerk (Lanzerath) - Q59707351
  15. Voetvallen (Wirtzfeld) - Q57370960
  16. Drielandenpunt (Ouren) - Q27344570
  17. Sint-Brictiuskapel (Merlscheid) - Q57370980
  18. Haus Ternell - Q1225966
  19. Radio Distel - Q2126048
  20. Kolvenderbach - Q1490159
  21. Artboretum de Mefferscheid - Q59819978
  22. Ardenner Cultur Boulevard - Q638953
  23. Sint-Eligiuskapel (Krewinkel) - Q57370992
  24. Sint-Eligiuskerk (Krewinkel) - Q60060316
  25. Europamonument - Q18745344
  26. Sint-Lambertuskerk (Manderfeld) - Q57371029
  27. Kruisweg (Manderfeld) - Q57371046
  28. Vallei van de Geul stroomafwaarts van Kelmis - Q59773429
  29. Sint-Corneliuskapel (Holzheim) - Q57371002
  30. Andler - Q28041355
  31. Andlermühle - Q60060702
  32. Hochtumsknopf - Q1622404
  33. Sint-Vituskerk (Sankt Vith) - Q59840215
  34. Sint-Catharinakapel (Sankt Vith) - Q60060828
  35. Büchelturm - Q57352839
  36. Oehl - Q59819113
  37. Vallei van de Geul stroomopwaarts van Kelmis - Q59820291
  38. Aachen-Köpfchen - Q300697
  39. Slot Wallerode - Q23786506
  40. Vallei van de Vesder tussen Eupen en Verviers - Q59846122
  41. Sint-Wendelinuskerk (Wallerode) - Q59842583
  42. Sint-Laurentiuskerk (Mackenbach) - Q57352898
  43. Mackenbach - Q59849498
  44. Setzermühle - Q60061148
  45. Sint-Bartholomeüskapel - Q1585003
  46. Rodt (België) - Q15842820
  47. Sint-Corneliuskerk (Rodt) - Q59857741
  48. Emmels - Q17540060
  49. Sint-Michielskerk (Emmels) - Q59863208
  50. Diepert - Q15725755
  51. Zijrivieren van het meer van Eupen - Q59904653
  52. Rotsiefbach - Q59911769
  53. Rechterbach - Q13104737
  54. Schieferstollen - Q60059403
  55. Sint-Aldegondiskerk (Recht) - Q57352876
  56. Henri Cunibert lokaal architect van vele kerken in de buurt - Q1606641
  57. Onze-Lieve-Vrouw-Hemelvaartkerk (Neundorf) - Q57352865
  58. Schafsbrücke - Q57352932
  59. Viaduc du Recht, eigenlijk net buiten het te beschrijven gebied - Q60059412
  60. NMC (bedrijf) - Q1526790
  61. Parlementsgebouw van de Duitstalige Gemeenschap - Q60024026
  62. Haus Grand Ry - Q42313972
  63. Huis Kaperberg 8 - Q57297933
  64. Ministerie van de Duitstalige Gemeenschap - Q16740355
  65. Vertegenwoordiging van de Duitstalige Gemeenschap van België in Brussel - Q25379113
  66. Hertogenwoud rond Raeren - Q60029005
  67. Neidingen (Sankt Vith) - Q1974671
  68. Sint-Willibrorduskerk (Lommersweiler) - Q60028972
  69. Sint-Antoniuskerk (Crombach) - Q57352888
  70. Gezamenlijke delegatie van de Duitstalige Gemeenschap, de Franse Gemeenschap en het Waals Gewest in Berlijn - Q23786158
  71. Haus Trouet - Q31840984
  72. La Gileppe - Q60031737
  73. Sint-Sebastiaankapel (Eibertingen) - Q57315677
  74. ‎Sint-Antoniuskapel (Amel) - Q57315683
  75. ‎Marktkruis (Amel) - Q57315675
  76. Sint-Hubertuskerk (Amel) - Q57315682
  77. ‎Mirfelderbusch - Q18288478
  78. Sint-Quirinuskapel (Mirfeld) - Q60057637
  79. Heilige-Familiekerk (Deidenberg) - Q60041697
  80. Sint-Rafaëlklooster - Q60057598
  81. Hallbacher Mühle - Q60057534
  82. ‎Sint-Barbarakerk (Iveldingen) - Q60057389
  83. ‎Sint-Barbarakapel (Iveldingen) - Q57315678
  84. Burg Ouren, kasteelruïne bij de grens met Luxemburg - Q13101830
  85. Slot Oberhausen, kasteel - Q57316996
  86. Onze-Lieve-Vrouw-Onbevlekt-Ontvangenkerk (Medell) - Q60048420
  87. Sint-Martinuskerk (Meyerode) - Q57315679
  88. Kluis van Meyerode - Q60050921
  89. Sint-Pieterskerk (Ouren), kerk bij de grens met Luxemburg - Q16365650
  90. Heilig-Hartkapel (Weisten) - Q60057056
  91. Weisten - Q15729703
  92. ‎Sint-Janskerk (Maldingen) - Q60104643
  93. Sint-Jozefkapel (Braunlauf) - Q60106006
  94. Aldringen - Q1342844
  95. Sint-Martinuskerk (Aldringen) - Q60105744
  96. Vallei van de Soor - Q60041718
  97. Vallei van de Helle - Q60056082
  98. ...

Voltooide series[bewerken]

  1. Alle kastelen van dit gebied hebben nu een eigen artikel!

Overige meldenswaardige bijdragen[bewerken]

  1. Sjabloon:Navigatie kastelen Duitstalige Gemeenschap SvenDK (overleg) 25 nov 2018 20:07 (CET)
  2. ...

Nagekomen bijdragen[bewerken]

Het lukt niet iedereen om alle artikelen strikt in de periode van de lokale schrijfweek over onderwerpen gerelateerd aan de Duitstalige Gemeenschap te schrijven. Hoewel die artikelen buiten de periode vallen, kunnen ze aan deze sectie worden toegevoegd.

  1. Vallei van de Soor - Q60041718
  2. Oorlogsmonument Eupen - Q37983182
  3. Vallei van de Helle - Q60056082
  4. ‎Sint-Hubertuskapel (Weweler)
  5. Weweler (plaats)
  6. Sint-Michaëlkapel (Lascheid)
  7. Lascheid (België)
  8. Sint-Quintinuskapel (Alster)
  9. Sint-Hilariuskerk (Maspelt)
  10. Maspelt

‎# ...