Europese kampioenschappen baanwielrennen 2010

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Europese kampioenschappen baanwielrennen 2010
BGZ Arena
BGZ Arena
Gehouden in Vlag van Polen Pruszków
Jaar 2010
Data 5 t/m 7 november
Sport Baanwielrennen
Organisator UCI
Edities
Vorige editie eerste editie
Volgende editie 2011
Portaal  Portaalicoon   Sport

De Europese kampioenschappen baanwielrennen 2010 waren een editie van de Europese kampioenschappen baanwielrennen georganiseerd door de UCI. Ze werden van 5 t/m 7 november 2010 gehouden op de wielerbaan BGZ Arena in het Poolse Pruszków.

Het waren de eerste editie van de Europese kampioenschappen. Hiervoor werden weliswaar al EK georganiseerd, maar het was de eerst maal dat de verschillende onderdelen werden gegroepeerd in 1 toernooi.

Medaillewinnaars[bewerken]

Mannen[bewerken]

Onderdeel Goud Zilver Brons
Sprint Vlag van Rusland Denis Dmitriev Vlag van Frankrijk Kévin Sireau Vlag van Verenigd Koninkrijk Jason Kenny
Teamsprint Vlag van Duitsland Duitsland
Stefan Nimke
Robert Förstemann
Maximilian Levy
Vlag van Frankrijk Frankrijk
Kévin Sireau
Michaël D'Almeida
François Pervis
Vlag van Verenigd Koninkrijk Verenigd Koninkrijk
Matthew Crampton
Chris Hoy
Jason Kenny
Keirin Vlag van Rusland Denis Dmitriev Vlag van Verenigd Koninkrijk Matthew Crampton Vlag van Tsjechië Adam Ptacnik
Omnium Vlag van Duitsland Roger Kluge
Vlag van Nederland Tim Veldt
Vlag van Polen Rafał Ratajczyk
Ploegenachtervolging Vlag van Verenigd Koninkrijk Verenigd Koninkrijk
Jason Queally
Steven Burke
Ed Clancy
Andrew Tennant
Vlag van Rusland Rusland
Aleksej Markov
Ivan Kovalev
Evgeny Kovalev
Aleksandr Serov
Vlag van Nederland Nederland
Tim Veldt
Levi Heimans
Arno Van Der Zwet
Sipke Zijlstra
Koppelkoers Vlag van Tsjechië Tsjechië
Martin Bláha
Jiří Hochmann
Vlag van België België
Kenny De Ketele
Tim Mertens
Vlag van Oekraïne Oekraïne
Mykhaylo Radionov
Sergej Lagkoeti

Vrouwen[bewerken]

Onderdeel Goud Zilver Brons
Sprint Vlag van Frankrijk Sandie Clair Vlag van Duitsland Kristina Vogel Vlag van Litouwen Simona Krupeckaitė
Teamsprint Vlag van Frankrijk Frankrijk
Sandie Clair
Clara Sanchez
Vlag van Verenigd Koninkrijk Verenigd Koninkrijk
Victoria Pendleton
Jessica Varnish
Vlag van Duitsland Duitsland
Miriam Welte
Kristina Vogel
Keirin Vlag van Wit-Rusland Olga Panarina Vlag van Litouwen Simona Krupeckaitė Vlag van Oekraïne Lyubov Shulika
Omnium Vlag van Spanje Leire Olaberria
Vlag van Wit-Rusland Tatsiana Sharakova
Vlag van Polen Malgorzata Wojtyra
Ploegenachtervolging Vlag van Verenigd Koninkrijk Verenigd Koninkrijk
Katie Colclough
Wendy Houvenaghel
Laura Trott
Vlag van Litouwen Litouwen
Vaida Pikauskaite
Vilija Sereikaitė
Aušrine Trebaitė
Vlag van Duitsland Duitsland
Lisa Brennauer
Verena Jooß
Madeleine Sandig