Schiedamse Voetbal Vereniging
Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
SVV (Schiedamse Voetbal Vereniging) was een Nederlandse voetbalclub uit Schiedam.
In 1904 werd de club onder de naam Excelsior opgericht, twee jaar later werd dat Voorwaarts. Bij de toetreding tot de landelijke competitie werd de definitieve naam SVV. SVV was een volksclub, er speelden vooral arbeiders uit de wijk 'De Gorzen'.
In 1948 promoveerde SVV naar de eerste klasse, toen de hoogste klasse. In het volgende jaar werd meteen het kampioenschap behaald. De club mocht daardoor om het landskampioenschap strijden. Op 4 juni 1949 speelde SVV de beslissende wedstrijd tegen het Heerenveen van Abe Lenstra in De Kuip, voor 69.300 toeschouwers, een aantal wat daarna nooit meer is geëvenaard. SVV won dit legendarische duel met 3-1. Ook won de club in 1949 de eerste Nederlandse Super Cup met 2-0 tegen bekerwinnaar Quick Nijmegen. Spelers van dit elftal waren onder meer Jan van Schijndel, Frans Steenbergen, Jan Schrumpf, Arij de Bruijn, Henk Könemann en Rinus Gosens. Dit waren meteen het enige grote successen van SVV. Na de invoering van het betaald voetbal speelde de club vooral in de eerste divisie, twee maal werd de eredivisie bereikt. De eerste keer was in 1969, toen oud-speler Gosens trainer van de club was.
In 1988 leek de club failliet te gaan, maar autohandelaar John van Dijk redde de club. Wim Jansen werd technisch directeur en Dick Advocaat trainer. Meteen het jaar erna werd SVV kampioen van de eerste divisie en promoveerde. Doordat het stadion in Schiedam niet geschikt was voor 'risicowedstrijden', werden de thuiswedstrijden in De Kuip in Rotterdam gespeeld. Toen nieuwbouw in Schiedam niet lukte, besloot John van Dijk tot een fusie met Dordrecht'90. De nieuwe club SVV/Dordrecht'90 ging in Dordrecht eredivisie spelen en werd na een paar jaar alweer Dordrecht'90 en nog later weer FC Dordrecht. SVV ging verder als amateurclub en fuseerde in 1997 met SMC tot SVVSMC, een club die enkele jaren in de Hoofdklasse speelde. Ondertussen speelt SVVSMC in de 2e klasse na twee degradaties op rij. De huidige coach is Henk Salari.
[bewerk] Erelijst
- Landskampioen: 1949
- Kampioen Eerste Divisie: 1969, 1990
- Super Cup: 1949

