Beschermde stads- en dorpsgezichten in Zuid-Holland

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

De Beschermde stads- en dorpsgezichten in Zuid-Holland zijn de in de Nederlandse provincie Zuid-Holland gelegen beschermd stads- of dorpsgezicht die deel uitmaken van de in totaal meer dan 400 door het rijk aangewezen beschermde stads- en dorpsgezichten.

Overzicht[bewerken]

(Voormalige) gemeente Gezicht In procedure Aanwijzing
Alblasserdam Kinderdijk-Elshout 1988 1993
Bernisse Abbenbroek 2005 2007
Geervliet 1974 1975
Heenvliet 1962 1965
Zuidland 2005 2007
Brielle Brielle 1974 1975
Delft Delft 1970 1978
Agnetapark 2005 2011
Nieuwe Plantage 2005 2011
TU-wijk 2005
Den Haag Archipelbuurt 1994 1996
Benoordenhout 1994 1996
Binnenhof 1965 1971
Duinoord 1994 1996
Haagse Bos 2000 2003
Malieveld 1965 1972
Uitbreiding 1988 1994
Marlot / Reigersbergen 1994 1996
Sint-Jacobskerk 1965 1971
Statenkwartier 1994 1996
Scheveningse Bosjes 1994 1996
Westbroekpark, Belgisch Park 1994 1996
Willemspark 1965 1971
Zorgvliet 1994 1996
Zuiderpark 2005 2011
Dordrecht Dordrecht 1982 1988
19e-eeuwse Schil 2009
Giessenlanden Noordeloos 1987 2000
Goedereede (voormalig) Goedereede 1970 1972
Gorinchem Gorinchem 1985 1988
Gouda Gouda 1976 1978
Hellevoetsluis Hellevoetsluis 1981 1985
Leerdam Oosterwijk 2009
Leiden Binnenstad 1977 1981
Zuidelijke Schil 2005 2011
Leidschendam-Voorburg Sluiscomplex 2004 2006
Voorburg 1969 1971
Landgoederenzone Den Haag - Wassenaar 2002 2007
Liesveld (voormalig) Nieuwpoort 1971 1972
Maassluis Maassluis 1974 1976
Midden-Delfland Maasland 1969 1970
't Woudt 1969 1970
Middelharnis (voormalig) Middelharnis/Sommelsdijk 1987 2000
Moordrecht (voormalig) Moordrecht 2004 2008
Noordwijk Noordwijk-Binnen 1987 1992
Oegstgeest Wilhelminapark en Geesten 2004 2007
Rotterdam Delfshaven 1966 1969
Delfshaven Uitbreiding 1986 1991
Kralingen Midden 1998 2000
Noordereiland 2004 2008
Scheepvaartkwartier 1976 1977
Blijdorp 2006
Mathenesserlaan 2009
Tuindorp Vreewijk 2009
Waterproject 2009
Schiedam Schiedam 1986 2005
Schoonhoven Schoonhoven 1974
Teylingen Warmond 2004 2006
Vlaardingen Vlaardingen 2009
Vlist Bonrepas 1987 1992
Vlist 1964 1969
Voorschoten Voorschoten 1966 1968
Wassenaar Landgoederenzone Wassenaar 2002 2007
Wassenaar 1964 1967
Zederik Ameide 1987 1992