Kirby Morrow

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Kirby Morrow
Plaats uw zelfgemaakte foto hier
Algemene informatie
Volledige naam Kirby Robert Morrow
Geboren 28 augustus 1973
Geboorteplaats Jasper, Alberta
Overleden 18 november 2020
Overlijdensplaats Vancouver, British Columbia
Land Vlag van Canada Canada
Werk
Jaren actief 1979-2020
Beroep acteur, stemacteur, scenarioschrijver, komiek
(en) IMDb-profiel
Portaal  Portaalicoon   Film

Kirby Robert Morrow (Jasper, Alberta, 28 augustus 1973 - Vancouver, British Columbia, 18 november 2020) was een Canadees acteur, stemacteur, scenarioschrijver en komiek.[1]

Biografie[bewerken | brontekst bewerken]

Morrow werd geboren in Jasper, Alberta, en studeerde theater aan de Mount Royal University in Calgary en werkte in Vancouver, British Columbia. In animatie stond hij bekend als de stem van Miroku in InuYasha, Van Fanel in Escaflowne, Cyclops in X-Men Evolution, Jay in Class of the Titans, Teru Mikami in Death Note, Trowa Barton in Mobile Suit Gundam Wing, Ryo Takatsuki in Project ARMS, Goku in Dragon Ball Z (vanaf aflevering 160), Hot Shot in Transformers: Cybertron (ter vervanging van Brent Miller) en Cole in Lego Ninjago: Masters of Spinjitzu. Voor de camera stond hij bekend om de terugkerende rol van kapitein Dave Kleinman in Stargate Atlantis.[2]

Morrow overleed op 18 november 2020 op 47-jarige leeftijd in Vancouver.[3][4]

Filmografie[bewerken | brontekst bewerken]

Live-action[bewerken | brontekst bewerken]

Jaar Titel Rol
1996 Stand Against Fear Nelson Doyle
1997 Sombrio Drive
Moment of Truth: Into the Arms of Danger Man at Truck Stop
Viper Tim Vernon
Breaker High Philippe
1997-98 Ninja Turtles: The Next Mutation Michelangelo
The Outer Limits Kirby
1998 Playing to Win: A Moment of Truth Movie Ryan
Silencing Mary Head Cheerleader
Storm Chasers: Revenge of the Twister Storm Chaser
Someone to Love Me Ryan
Highlander: The Raven Marco Becker
1998-2002 Stargate SG-1 Militia Man, Tara'c
1999 Total Recall 2070 Beta Class Android
The Hunt for the Unicorn Killer John Maddux
First Wave Quentin Billup
Jerry's Day Jerry
2000 MVP: Most Valuable Primate Tiger #1
2001 Seven Days Rick Hedstrom
Avalanche Alley Jake
Bones Palmer
Special Unit 2 Scott Caputo
2002 Slap Shot 2: Breaking the Ice Ash
L.A. Law: The Movie Young Man
Jeremiah Angus Deveraux
2003 Out of Order Brad
2004 Behind the Camera: The Unauthorized Story of 'Charlie's Angels' N/A
2005-06 Stargate Atlantis Captain Dave Kleinman
2006 Deadly Skies Guard Carmichael
2007 Blood Ties Brady
Glimpse Troy
2008 The Triple Eight Catty Platter Guy
2009 The L Word Randy Griff
Something Evil Comes Edwin Vaster
2010 The Bridge Mac
Stargate Universe Captain Dave Kleinman
Supernatural Ex Husband
Life Unexpected Tasha's Lawyer
2011 Human Target Eddie
Mortal Kombat: Legacy King Jerrod
The Pastor's Wife Walt Freeland
2012 Fringe Maddox & Maddox
Arrow Matt Istook
Maximum Conviction MP #2
2014 Spooksville Coach MacGillis
A Ring by Spring Tom Halsey
2015 Olympus General Dion
Cedar Cove Doug Lambert
12 Rounds 3: Lockdown Saul
The Flash Coach
2016 Van Helsing Gary
Travelers Hickman
2017 Legion Benny
Drone Dave Wistin
The Good Doctor Ethan

Anime[bewerken | brontekst bewerken]

Jaar Titel Rol
1999 Brain Powerd Jonathan Glenn
Z-Mind Akira
2000 Mobile Suit Gundam Wing Trowa Bartoni
2000–01 The Vision of Escaflowne Van Fanel
2000–03 Dragon Ball Z Goku
2001 Gundam Wing: Endless Waltz Trowa Barton
2002 Hamtaro Noel
2002–06 Inuyasha Miroku
2002–04 Project ARMS Ryo Takatsuki
2002–03 Transformers: Armada Rad White
2003 Infinite Ryvius Yuki Aiba
2003–04 MegaMan NT Warrior ElecMan, Dave
2004 The Family's Defensive Alliance Hayakawa, Alpha #1, Yashiro's Underling
2004–05 Transformers: Energon Rad White
2005 Star Ocean EX Allen
Tokyo Underground Sui
Hikaru no Go Ito
Starship Operators Takai Kiryu
2005–06 Transformers: Cybertron Hot Shot
2006 Ōban Star-Racers Prince Aikka
.hack//Roots Gord
2006–07 Mobile Suit Gundam SEED Destiny Rey Za Burrel
2007 Ayakashi: Samurai Horror Tales Zushonosuke Himekawa
2008 Death Note Teru Mikami
2008–09 Mobile Suit Gundam 00 Billy Katagiri
2012 Kurozuka Hasegawa
2012–13 Inuyasha: The Final Act Miroku
2016 Kingdom Ze Gui, Lord Changping, Li Bai
2017 Gintama° Tsukuyo
2020 Yashahime: Princess Half-Demon Miroku

Animatieseries[bewerken | brontekst bewerken]

Jaar Titel Rol
1998–99 Brats of the Lost Nebula Zadam
1999 Meltylancer Defiant A
1999–2001 NASCAR Racers Redline
1999–2005 Yvon of the Yukon Tommy Tukyuk
2005 Hot Wheels: AcceleRacers Shirako Takamoto
2000 Action Man Jimmy Woo
2000–01 Kong: The Animated Series Jason Jenkins
2000–02 What About Mimi? Trevor
2000–03 X-Men: Evolution Cyclops, Scott Summers
2001–02 Ultimate Book of Spells N/A
Alienators: Evolution Continues Dr. Ira Kane
2002 Mary-Kate and Ashley in Action! Meerdere Rollen
2003 Broken Saints Raimi, Boat Thug #2
2005 Kong: King of Atlantis Jason Jenkins
2006–07 Team Galaxy Josh
2006–08 Class of the Titans Jay
2007–10 Care Bears: Adventures in Care-a-lot Champ Bear
2008 At Jesus' Side Jesus, Vendor #2
2011–20 Lego Ninjago: Masters of Spinjitzu Cole
2012 Action Dad Rico, Taxi Driver
2013 Slugterra Game Master
Lego Star Wars: The Yoda Chronicles Anakin Skywalker
Ultimate Wolverine vs. Hulk Tony Stark
2014 Eternals Iron Man
2015 Lego Star Wars: Droid Tales Anakin Skywalker, General Grievous, Red Guard #2, Ithorian Customer
2018 The Epic Tales of Captain Underpants Meerdere Rollen
2019 Lego Jurassic World: Legend of Isla Nublar Larson Mitchell

Animatiefilms[bewerken | brontekst bewerken]

Jaar Titel Rol
2001 Barbie in the Nutcracker Nutcracker/Prince Eric
2002 Escaflowne Van Fanel
2004 Inuyasha the Movie: The Castle Beyond the Looking Glass Miroku
Inuyasha the Movie: Affections Touching Across Time
2005 Inuyasha the Movie: Swords of an Honorable Ruler
Dragons II: The Metal Ages Gorhagar
Ark Rogan
My Scene Goes Hollywood: The Movie Hudson
Hot Wheels: AcceleRacers Shirako Takamoto
2006 Inuyasha the Movie: Fire on the Mystic Island Miroku
2007 Mosaic Mosaic
2009 Hulk Versus Meerdere Rollen
2013 Escape from Planet Earth Hazmats, Baabian Citizens

Computerspellen[bewerken | brontekst bewerken]

Jaar Titel Rol
2000 Kessen Hideyori Toyotomi, Hiroie Kikkawa, Hideie Ukita, Tadaoki Hosokawa
2003 Mobile Suit Gundam: Encounters in Space Dimitri
2004 Inuyasha: The Secret of the Cursed Mask Miroku
2005 Ys: The Ark of Napishtim Ur, Seblo, Lolo, Camara
Inuyasha: Feudal Combat Miroku
Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects Human Torch/Johnny Storm
Devil Kings Date Masamune/Azure Dragon
2009 Dynasty Warriors: Gundam 2 Gyunei Guss
2011 Trinity: Souls of Zill O’ll Xenetes
Dynasty Warriors: Gundam 3 Trowa Barton

Externe links[bewerken | brontekst bewerken]