WTA-toernooi van Tasjkent 2015

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
WTA-toernooi van Tasjkent 2015
Winnares in het enkelspel, Nao Hibino
Winnares in het enkelspel, Nao Hibino
Officiële naam Tashkent Open
Editie 2015 (17e editie)
Stad, land Tasjkent, Oezbekistan
Locatie Olympic Tennis School
Datum 28 september–3 oktober
Auspiciën WTA logo 2010.svg WTA
Categorie International
Prijzengeld US$ 250.000
Deelnemers 32 enkel, 16 kwal. / 16 dubbel
Ondergrond hardcourt, buiten
Winnaar enkel Vlag van Japan Nao Hibino
Winnaars dubbel Vlag van Rusland Margarita Gasparjan
Vlag van Rusland Aleksandra Panova
Vorige: 2014     Volgende: 2016
Portaal  Portaalicoon   Tennis
Prijzengeld en WTA-punten
Resultaat Prijzengeld WTA-punten
winnares $ 43.000 280
finale $ 21.400 180
halve finale $ 11.500 110
kwartfinale $ 6.200 60
tweede ronde $ 3.420 30
eerste ronde $ 2.220 1

Het WTA-tennistoernooi van Tasjkent (officieel Tashkent Open) van 2015 vond plaats van 28 september tot en met 3 oktober 2015 in de Oezbeekse hoofdstad Tasjkent. Het was de zeventiende editie van het toernooi. Er werd gespeeld op een hardcourt-ondergrond.

Enkelspel[bewerken]

Titelhoudster Karin Knapp was haar titel niet komen verdedigen.

De als eerste geplaatste Annika Beck bereikte de kwartfinale. Daarin werd zij uitgeschakeld door Bojana Jovanovski.

De ongeplaatste Nao Hibino uit Japan, won het toernooi. Zij versloeg in de finale de eveneens ongeplaatste Kroatische Donna Vekić in twee sets. Hibino wist voor het eerst in haar carrière een WTA-toernooi op haar naam te schrijven.

De Nederlandse Kiki Bertens strandde in de eerste ronde.

Geplaatste speelsters[bewerken]

Nr. Speelster Rang Resultaat Uitgeschakeld door
1. Vlag van Duitsland Annika Beck 43 kwartfinale Vlag van Servië Bojana Jovanovski
2. Vlag van Duitsland Carina Witthöft 55 tweede ronde Vlag van Kroatië Donna Vekić
3. Vlag van Slovenië Polona Hercog 60 eerste ronde Vlag van Wit-Rusland Aljaksandra Sasnovitsj
4. Vlag van Zweden Johanna Larsson 62 kwartfinale Vlag van Rusland Jevgenia Rodina
5. Vlag van Tsjechië Kateřina Siniaková 69 tweede ronde Vlag van Oekraïne Kateryna Kozlova
6. Vlag van Rusland Margarita Gasparjan 71 tweede ronde Vlag van Duitsland Anna-Lena Friedsam
7. Vlag van Letland Jeļena Ostapenko 77 eerste ronde Vlag van Servië Bojana Jovanovski
8. Vlag van Roemenië Andreea Mitu 84 eerste ronde Vlag van Kazachstan Jaroslava Sjvedova

Toernooischema[bewerken]

Finale[bewerken]

Finale
         
   Vlag van Japan Nao Hibino 6 6  
   Vlag van Kroatië Donna Vekić 2 2  

Bovenste helft[bewerken]

Eerste ronde   Tweede ronde   Kwartfinale   Halve finale
1  Vlag van Duitsland Annika Beck 6 6    
   Vlag van Rusland Jelizaveta Koelitsjkova 3 1       1  Vlag van Duitsland Annika Beck 6 6    
WC  Vlag van Oezbekistan Sabina Sharipova 2 1        Vlag van Slowakije Jana Čepelová 4 4    
   Vlag van Slowakije Jana Čepelová 6 6         1  Vlag van Duitsland Annika Beck 6 5 3  
Q  Vlag van Estland Anett Kontaveit 2 4            Vlag van Servië Bojana Jovanovski 2 7 6  
   Vlag van Servië Aleksandra Krunić 6 6          Vlag van Servië Aleksandra Krunić 4 3  
   Vlag van Servië Bojana Jovanovski 4 6 7      Vlag van Servië Bojana Jovanovski 6 6    
7  Vlag van Letland Jeļena Ostapenko 6 2 5          Vlag van Servië Bojana Jovanovski 3 4  
3  Vlag van Slovenië Polona Hercog 6 3 3          Vlag van Japan Nao Hibino 6 6  
   Vlag van Wit-Rusland Aljaksandra Sasnovitsj 4 6 6        Vlag van Wit-Rusland Aljaksandra Sasnovitsj        
WC  Vlag van Oekraïne Anhelina Kalinina 4 4        Vlag van Japan Nao Hibino w / o  
   Vlag van Japan Nao Hibino 6 6            Vlag van Japan Nao Hibino 6 6  
   Vlag van Tsjechië Klára Koukalová 4 0         Q  Vlag van Oekraïne Kateryna Kozlova 3 3    
Q  Vlag van Oekraïne Kateryna Kozlova 6 6       Q  Vlag van Oekraïne Kateryna Kozlova 7 6  
Q  Vlag van Polen Paula Kania 2 65     5  Vlag van Tsjechië Kateřina Siniaková 64 3    
5  Vlag van Tsjechië Kateřina Siniaková 6 7    

Onderste helft[bewerken]

Eerste ronde   Tweede ronde   Kwartfinale   Halve finale
8  Vlag van Roemenië Andreea Mitu 5 3    
   Vlag van Kazachstan Jaroslava Sjvedova 7 6          Vlag van Kazachstan Jaroslava Sjvedova 4 64    
   Vlag van Rusland Jevgenia Rodina 6 6        Vlag van Rusland Jevgenia Rodina 6 7    
   Vlag van Polen Urszula Radwańska 2 4            Vlag van Rusland Jevgenia Rodina 6 5 6  
LL  Vlag van Kroatië Petra Martić 4 0         4  Vlag van Zweden Johanna Larsson 3 7 0  
WC  Vlag van Oezbekistan Nigina Abduraimova 6 6       WC  Vlag van Oezbekistan Nigina Abduraimova 2 2  
Q  Vlag van Zwitserland Stefanie Vögele 3 3     4  Vlag van Zweden Johanna Larsson 6 6    
4  Vlag van Zweden Johanna Larsson 6 6            Vlag van Rusland Jevgenia Rodina 5 1  
6  Vlag van Rusland Margarita Gasparjan 7 6            Vlag van Kroatië Donna Vekić 7 6  
   Vlag van Rusland Aleksandra Panova 62 1       6  Vlag van Rusland Margarita Gasparjan 3 4    
   Vlag van Rusland Jelena Vesnina 2 7 5      Vlag van Duitsland Anna-Lena Friedsam 6 6    
   Vlag van Duitsland Anna-Lena Friedsam 6 5 7          Vlag van Duitsland Anna-Lena Friedsam 6 3 5
   Vlag van Nederland Kiki Bertens 3 6 3          Vlag van Kroatië Donna Vekić 3 6 7  
   Vlag van Kroatië Donna Vekić 6 1 6        Vlag van Kroatië Donna Vekić 4 6 6
   Vlag van Tsjechië Kristýna Plíšková 6 4 3   2  Vlag van Duitsland Carina Witthöft 6 2 2  
2  Vlag van Duitsland Carina Witthöft 4 6 6  
Margarita Gasparjan
Aleksandra Panova
Prijzengeld en WTA-punten
Resultaat Prijzengeld
(per team)
WTA-
punten
winnaressen $ 12.300 280
finale $ 6.400 180
halve finale $ 3.435 110
tweede ronde $ 1.820 60
eerste ronde $ 960 1

Dubbelspel[bewerken]

Titelverdedigsters Aleksandra Krunić en Kateřina Siniaková hadden zich niet als team voor deze editie van het toernooi ingeschreven.

  • Krunić speelde samen met Petra Martić – zij kwamen niet voorbij de tweede ronde.
  • Siniaková wist, met Vera Doesjevina aan haar zijde, de finale te bereiken.

De als eerste geplaatste Kiki Bertens en Johanna Larsson moesten van deelname afzien, wegens een voetblessure van Bertens.

Het tweede reekshoofd, Margarita Gasparjan / Aleksandra Panova uit Rusland, vorig jaar nog verliezend finalist, won deze keer het toernooi. Zij versloegen in de finale het ongeplaatste koppel Vera Doesjevina en Kateřina Siniaková in de match-tiebreak. Het was hun tweede gezamenlijke titel. Panova had daar­naast al vier eerdere dubbelspeltitels met andere partners; Gasparjan geen.

Geplaatste teams[bewerken]

Nr. Team Rang Resultaat Uitgeschakeld door
1. Vlag van Nederland Kiki Bertens
Vlag van Zweden Johanna Larsson
80 afgemeld voetblessure Bertens
2. Vlag van Rusland Margarita Gasparjan
Vlag van Rusland Aleksandra Panova
125 winnaressen
3. Vlag van Verenigd Koninkrijk Jocelyn Rae
Vlag van Verenigd Koninkrijk Anna Smith
158 eerste ronde Vlag van Rusland Jekaterina Bytsjkova
Vlag van Zwitserland Stefanie Vögele
4. Vlag van Georgië Oksana Kalasjnikova
Vlag van Polen Paula Kania
164 eerste ronde Vlag van Duitsland Anna-Lena Friedsam
Vlag van Polen Katarzyna Piter

Toernooischema[bewerken]

Eerste ronde   Tweede ronde   Halve finale   Finale
Alt  Vlag van Oekraïne Aljona Fomina
 Vlag van Oekraïne Kateryna Kozlova
4 2    
WC  Vlag van Oezbekistan Nigina Abduraimova
 Vlag van Oezbekistan Akgul Amanmuradova
6 6       WC  Vlag van Oezbekistan Nigina Abduraimova
 Vlag van Oezbekistan Akgul Amanmuradova
6 1 [4]  
   Vlag van Roemenië Andreea Mitu
 Vlag van Letland Jeļena Ostapenko
3 6 [3]      Vlag van Rusland Vera Doesjevina
 Vlag van Tsjechië Kateřina Siniaková
3 6 [10]  
   Vlag van Rusland Vera Doesjevina
 Vlag van Tsjechië Kateřina Siniaková
6 1 [10]          Vlag van Rusland Vera Doesjevina
 Vlag van Tsjechië Kateřina Siniaková
7 7    
3  Vlag van Verenigd Koninkrijk Jocelyn Rae
 Vlag van Verenigd Koninkrijk Anna Smith
63 6 [7]       WC  Vlag van Rusland Jekaterina Bytsjkova
 Vlag van Zwitserland Stefanie Vögele
5 64    
WC  Vlag van Rusland Jekaterina Bytsjkova
 Vlag van Zwitserland Stefanie Vögele
7 2 [10]     WC  Vlag van Rusland Jekaterina Bytsjkova
 Vlag van Zwitserland Stefanie Vögele
4 6 [10]
   Vlag van Oezbekistan Arina Folts
 Vlag van Oezbekistan Sabina Sharipova
3 4        Vlag van Oezbekistan Vlada Ekshibarova
 Vlag van Rusland Angelina Gaboejeva
6 1 [7]  
   Vlag van Oezbekistan Vlada Ekshibarova
 Vlag van Rusland Angelina Gaboejeva
6 6            Vlag van Rusland Vera Doesjevina
 Vlag van Tsjechië Kateřina Siniaková
1 6 [3]
   Vlag van Servië Aleksandra Krunić
 Vlag van Kroatië Petra Martić
4 6 [12]       2  Vlag van Rusland Margarita Gasparjan
 Vlag van Rusland Aleksandra Panova
6 3 [10]
   Vlag van Duitsland Annika Beck
 Vlag van Duitsland Carina Witthöft
6 2 [10]        Vlag van Servië Aleksandra Krunić
 Vlag van Kroatië Petra Martić
4 6 [9]  
   Vlag van Duitsland Anna-Lena Friedsam
 Vlag van Polen Katarzyna Piter
7 6        Vlag van Duitsland Anna-Lena Friedsam
 Vlag van Polen Katarzyna Piter
6 4 [11]  
4  Vlag van Georgië Oksana Kalasjnikova
 Vlag van Polen Paula Kania
64 3            Vlag van Duitsland Anna-Lena Friedsam
 Vlag van Polen Katarzyna Piter
4 1 r
   Vlag van Rusland Jelizaveta Koelitsjkova
 Vlag van Rusland Jevgenia Rodina
4 4         2  Vlag van Rusland Margarita Gasparjan
 Vlag van Rusland Aleksandra Panova
6 2    
   Vlag van Duitsland Carolin Daniels
 Vlag van Wit-Rusland Lidzija Marozava
6 6          Vlag van Duitsland Carolin Daniels
 Vlag van Wit-Rusland Lidzija Marozava
4 3  
   Vlag van Japan Nao Hibino
 Vlag van Oekraïne Anhelina Kalinina
4 2     2  Vlag van Rusland Margarita Gasparjan
 Vlag van Rusland Aleksandra Panova
6 6    
2  Vlag van Rusland Margarita Gasparjan
 Vlag van Rusland Aleksandra Panova
6 6    

Bron[bewerken]