EHC Prinses Wilhelmina

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
PW
Volledige naam Enschedese hockeyclub Prinses Wilhelmina
Plaats Vlag van Nederland Enschede
Opgericht 1915
Hoofdsponsor ABN AMRO
Leden 710[1]
Velden 1 semiwater 1 water
Heren
Thuiskleuren
Uitkleuren
Dames
Thuiskleuren
Uitkleuren
Portaal  Portaalicoon   Sport

Enschedese Hockeyclub Prinses Wilhelmina is een Nederlandse hockeyclub uit Enschede. De club werd opgericht in 1915 als de Enschedese Mixed Hockey Club. De club werd een aantal malen oostelijk kampioen en nam deel aan het landskampioenschap. Dat gebeurde onder meer in 1936, 1943, 1964 en de vrouwen in 1969.

In 1969 ging de hockeyafdeling los van de voetbalclub zelfstandig verder. Nadat stadgenoot DKS in 1993 bankroet werd verklaard bood PW onderdak aan een groot deel van de leden van die club.

Bij de lustrumviering ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan op 13 juni 2015 is de club onderscheiden met de Koninklijke Erepenning.

Heren 1 komt anno 2017 uit in de Tweede klasse en wordt gecoacht door Maarten Brals. Dames 1 komt speelt eveneens in de Tweede klasse en wordt gecoacht door Christiaan von Geldern.

Bioscoopjournaal uit 1944. In Eindhoven spelen HTCC en PW om het kampioenschap hockey van Nederland (1-3). PW wint de ontmoeting.

Externe link[bewerken]

Bondscompetities heren – seizoen 2017/2018
Hoofdklasse: Almere · Amsterdam · Bloemendaal · Den Bosch · hdm · HGC · Kampong · Oranje-Rood · Pinoké · Rotterdam · SCHC · Tilburg

Overgangsklasse A: Breda · HBS · HIC · Huizen · Hurley · Leiden · Nijmegen · Schaerweijde · USHC · Voordaan · Were Di · Zwolle
Overgangsklasse B: Cartouche · Gooische · Groningen · Klein Zwitserland · Laren · Leonidas · Phoenix · Push · Qui Vive · Union · Victoria · Zwart-Wit

1e klasse A: Alkmaar · Alliance · Bennebroek · Hilversum · Myra · Naarden · Reigers · Rood-Wit · Spandersbosch · Strawberries · VVV · Xenios
1e klasse B: Alecto · Berkel Rodenrijs · Etten-Leur · Groen-Geel · HUDITO · Ommoord · Pollux · Rijswijk · Ring Pass Delft · Roomburg · Warande · Zoetermeer
1e klasse C: Berkel Enschot · Concordia · HCAS · Helmond · HOD · Hopbel · Maastricht · MEP · Oss · Rosmalen · Venlo · Weert
1e klasse D: Amersfoort · Apeldoorn · Beuningen · Ede · EHV · Fletiomare · GCHC · Gron.Studs · Hattem · Houten · IJsseloever · Upward

2e klasse A: AMVJ · Alphen · Amstelveen · AthenA · Forescate · Haarlem · Kikkers · Maarssen · Overbos · Purmerend · Terriërs · Westerpark
2e klasse B: Barendrecht · DES · DSHC · Derby · Dordrecht · Goirle · HDS · IJssel · Kromhouters · Pijnacker · Schiedam · Voorne
2e klasse C: Basko · Eindhoven · Geel-Zwart · Geldrop · Gemert · Heeze · Nuenen · Oedenrode · QZ · Scoop · Son · Uden
2e klasse D: Almelo · Baarn · Bully · Deventer · GHBS · HCM · Leusden · Mezen · PW · Shinty · Wageningen · Zevenaar

3e klasse A: DDHC · Drunen · HOCO · Hoeksche Waard · MOP · Pelikaan · Prinsenbeek · Shot · Tempo · Vlijmen · Waalwijk · Zevenbergen
3e klasse B: Dopie · Gouda · Hisalis · Kieviten · Krimpen · Noordwijk · Scoop Delft · Souburgh · Spijkenisse · Tempo '34 · Waddinxveen · Westland
3e klasse C: Best · Blerick · Boxmeer · DVS · Don Quishoot · Horst · Meerssen · Nova · Nuth · Oirschot · Tegelen · Venray
3e klasse D: Ares · Drienerlo · Eelde · Flevoland · HVA · Hondsrug · Leeuwarden · Roden · Twente · Zeewolde · Zutphen
3e klasse E: Abcoude · Castricum · FIT · WFHC Hoorn · Kraaien · Loenen · Muiderberg · Nieuwegein · Soest · Weesp · Woerden · Zwaluwen
3e klasse F: Apeliotes · Arnhem · Barneveld · Bemmel · Civicum · Culemborg · Doetinchem · Hoevelaken · Oosterbeek · Spitsbergen · Westerduiven · Wijchen

4e klasse A: Daring · Dash · Emmen · HCSO · Hoogeveen · Meeuwen · Meppel · Quick Stick · Sneek · Steenwijk · HCW (Winschoten)
4e klasse B: Bleiswijk · Bommelerwaard · Capelle · Evergreen · Feijenoord · Gilze-Rijen · Liberty · Olympia · Rapid · Rapide · Wateringse Veld · Ypenburg
4e klasse C: Berlicum · Cranendonck · Deurne · Dommel · Heesch · Peel en Maas
4e klasse D: Avanti · Epe · Goor · Haackey · Hardenberg · Salland
4e klasse E: Catwijck · Haaskamp · Heerhugowaard · IJburg · Lelystad · Nieuwkoop · Rijnvliet · Saxenburg · Thor · Voorhout
Bondscompetities dames – seizoen 2017/2018
Hoofdklasse: Amsterdam · Bloemendaal · Den Bosch · Groningen · hdm · Huizen · Hurley · Kampong · Laren · Nijmegen · Oranje-Rood · SCHC

Overgangsklasse A: Almere · Cartouche · HBS · HIC · Leonidas · MOP · Ring Pass Delft · Rood-Wit · Rotterdam · Union · Victoria · Voordaan
Overgangsklasse B: Alecto · Helmond · HGC · Klein Zwitserland · Pinoké · Push · QZ · Terriërs · Tilburg · Wageningen · Weert · Were Di

1e klasse A: Alkmaar · Alliance · Alphen · Amstelveen · AthenA · Haarlem · Leiden · Myra · Overbos · Qui Vive · Xenios · Zoetermeer
1e klasse B: Breda · Craeyenhout · DES · DSHC · Etten-Leur · Fletiomare · Houten · HUDITO · Phoenix · Schaerweijde · Schiedam · Zwart-Wit
1e klasse C: Boxmeer · Civicum · Eindhoven · Goirle · HCAS · HOD · Hopbel · MEP · Oedenrode · Oss · Venlo · Warande
1e klasse D: Amersfoort · Apeldoorn · Beuningen · Bully · Ede · EHV · GCHC · GHBS · Gooische · Naarden · Upward · Zwolle

2e klasse A: Berkel Rodenrijs · Derby · Dopie · Dordrecht · Forescate · Gouda · Groen-Geel · IJssel · Pollux · Rijswijk · Roomburg · Westland
2e klasse B: Berkel Enschot · Best · Concordia · Drunen · Geel-Zwart · Geldrop · Heeze · HOCO · Nova · Rosmalen · Son · Uden
2e klasse C: Almelo · Apeliotes · Ares · Barneveld · Deventer · Gron.Studs · HCM · Leeuwarden · Leusden · Quick Stick · Twente · Zevenaar
2e klasse D: AMVJ · Bennebroek · Hilversum · IJsseloever · Purmerend · Reigers · Spandersbosch · Strawberries · USHC · VVV · Weesp · Westerpark

3e klasse A: Barendrecht · Gilze-Rijen · Hoeksche Waard · Liberty · Pelikaan · Prinsenbeek · Rapid · Rapide · Spijkenisse · Tempo '34 · Voorne · Walcheren
3e klasse B: Basko · Blerick · DVS · Deurne · Don Quishoot · Horst · Maastricht · Meerssen · Nuenen · Scoop · Sjinborn · Tegelen
3e klasse C: Castricum · Catwijck · HDS · Hisalis · Kieviten · Noordwijk · Ommoord · Pijnacker · Saxenburg · Voorhout · Ypenburg · Zandvoort
3e klasse D: Bemmel · Berlicum · Boekel · Culemborg · Dommel · Kromhouters · Oirschot · Oosterbeek · Shot · Spitsbergen · Waalwijk · Wijchen
3e klasse E: Baarn · WFHC Hoorn · Loenen · Maarssen · Mijdrecht · Montfoort · Nieuwegein · Shinty · Soest · Woerden · Zeewolde · Zwaluwen
3e klasse F: Arnhem · Dieren · Doetinchem · Eelde · Epe · HVA · Haackey · Lelystad · PW · Steenwijk · Westerduiven

4e klasse A: Bleiswijk · Capelle · DDHC · Evergreen · Krimpen · Olympia · Scoop Delft · Souburgh · Tempo · Wateringse Veld · Zevenbergen
4e klasse B: Abcoude · Alkemade · FIT · HCRB · Heerhugowaard · IJburg · Kikkers · Nieuwkoop · Thor · Uitgeest · Waddinxveen
4e klasse C: Culemborg · Geldermalsen · Haaskamp · Kromme Rijn · Rijnvliet · Vianen
4e klasse D: Dash · Emmen · Flevoland · Hardenberg · Harlingen · Hondsrug · Hoogeveen · Meppel
4e klasse E: Avanti · Drienerlo · Eemvallei · Goor · HCHN · Hoevelaken · Mezen · Salland · Zeewolde · Zutphen
4e klasse F: Bakel · Bommelerwaard · Cranendonck · Druten · Gemert · Heesch · Hilvarenbeek · Mierlo · Nuth · Overbetuwe · Peel en Maas · Vlijmen