Sywert van Lienden
Sywert van Lienden (Rhenen, 18 september 1990) is een voormalig voorzitter van de Nederlandse scholierenbelangenorganisatie Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS). In november 2007 kwam hij veelvuldig in het nieuws in verband met protestacties tegen de 1040-urennorm in het Nederlands voortgezet onderwijs.
Op het moment van de acties was Van Lienden 17 jaar en zat hij in de vijfde klas van het vwo op het Christelijk College Groevenbeek in Ermelo, waar hij zowel actief was in de leerlingenraad als in de medezeggenschapsraad. In juni 2008 werd hij als LAKS-voorzitter opgevolgd door Jelle Swaan. Kort daarvoor was hij door het scholierenblad PAUZE ingelijfd als columnist.[1]
Nadat hij in oktober 2008 was gestopt met zijn opleiding aan het Barlaeus Gymnasium te Amsterdam, deed Van Lienden in 2009 met goed gevolg staatsexamen vwo.
Vanaf augustus 2009 tot september 2010 schreef Van Lienden columns voor HP/De Tijd [2]. In zijn laatste column gaf hij aan dat hij "wegens gebrek aan spraakmakendheid" genoodzaakt werd te stoppen bij HP/De Tijd [3].
Bronnen, noten en/of referenties:
- ↑ Scholierenblad PAUZE vernieuwd, Reclameweek.nl, 15 mei 2008.
- ↑ Sywert van Lienden columnist HP/De Tijd
- ↑ De taal van de tijd is moeilijk te verstaan