Wereldkampioenschappen baanwielrennen 2010

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken

De wereldkampioenschappen baanwielrennen 2010 werden van 24 tot en met 28 maart 2010 gehouden in het Deense Ballerup. Er stonden negentien onderdelen op het programma, tien voor mannen en negen voor vrouwen.

Programma[bewerken]

Datum Onderdeel
24/03/2010 individuele achtervolging vrouwen, kwalificatie
500 m tijdrit vrouwen
teamsprint mannen, kwalificatie
puntenkoers mannen
individuele achtervolging vrouwen, finales
teamsprint mannen, finales
25/03/2010 individuele achtervolging mannen, kwalificatie
keirin mannen, eerste ronde
ploegenachtervolging vrouwen, kwalificatie
keirin mannen, eerste ronde herkansingen
teamsprint vrouwen, kwalificatie
scratch mannen
keirin mannen, tweede ronde
teamsprint vrouwen, finales
individuele achtervolging mannen, finales
ploegenachtervolging vrouwen, finales
keirin mannen, finales
26/03/2010 ploegenachtervolging mannen, kwalificatie
sprint vrouwen, kwalificatie
sprint vrouwen, 1/16 finales
sprint vrouwen 1/8 finales
sprint vrouwen, 1/8 finales herkansingen
sprint vrouwen, kwartfinales (1)
1 km tijdrit mannen
sprint vrouwen, kwartfinales (2)
sprint vrouwen, kwartfinales (3)
ploegenachtervolging mannen, finales
scratch vrouwen
sprint vrouwen, wedstrijd voor 5e plaats
Datum Onderdeel
27/03/2010 omnium 200 m tijdrit vrouwen
sprint mannen, kwalificatie
omnium scratch vrouwen
sprint mannen 1/16 finales
omnium achtervolging vrouwen
sprint mannen, 1/8 finales
sprint mannen, 1/8 finales herkansingen
sprint vrouwen, 1/2 finales (1)
sprint mannen 1/4 finales (1)
sprint vrouwen 1/2 finales (2)
sprint mannen 1/4 finales (2)
sprint vrouwen 1/2 finales (3)
omnium puntenkoers vrouwen
sprint mannen 1/4 finales (3)
sprint vrouwen, finales (1)
ploegkoers mannen
sprint mannen, wedstrijd voor 5e plaats
sprint vrouwen, finales (2)
omnium 500 m tijdrit vrouwen
sprint vrouwen, finales (3)
28/03/2010 omnium 200 m tijdrit mannen
keirin vrouwen, eerste ronde
omnium scratch mannen
keirin vrouwen, eerste ronde herkansingen
omnium achtervolging mannen
sprint mannen, 1/2 finales (1)
omnium puntenkoers mannen
sprint mannen, 1/2 finales (2)
keirin vrouwen, tweede ronde
sprint mannen, 1/2 finales (3)
puntenkoers vrouwen
omnium 1 km tijdrit mannen
sprint mannen, finales (1)
keirin vrouwen, finales
sprint mannen, finales (2)
sprint mannen, finales (3)

Deelnemers[bewerken]

Nederland[bewerken]

België[bewerken]

Resultaten[2][bewerken]

Sprint[bewerken]

Mannen
# Naam Land Tijd
Goud Grégory Baugé Vlag van Frankrijk FRA 10,406
10,361
Zilver Shane Perkins Vlag van Australië AUS
Brons Kévin Sireau Vlag van Frankrijk FRA 10,467
10,574
4 Robert Förstemann Vlag van Duitsland GER
5 Matthew Crampton Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR
6 Chris Hoy Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR
7 François Pervis Vlag van Frankrijk FRA
8 Jason Kenny Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR
Vrouwen
# Naam Land Tijd
Goud Victoria Pendleton Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR 11,661
11,543
Zilver Guo Shuang Vlag van China CHN
Brons Simona Krupeckaite Vlag van Litouwen LTU 11,377
11,416
4 Anna Meares Vlag van Australië AUS
5 Kristina Vogel Vlag van Duitsland GER
6 Kaarle McCulloch Vlag van Australië AUS
7 Olga Panarina Vlag van Wit-Rusland BLR
8 Victoria Baranova Vlag van Australië AUS

Teamsprint[bewerken]

Mannen
# Naam Land Tijd
Goud Robert Förstemann
Maximilian Levy
Stefan Nimke
Vlag van Duitsland GER 43,433
Zilver Grégory Baugé
Michaël d'Almeida
Kévin Sireau
Vlag van Frankrijk FRA 43,453
Brons Ross Edgar
Chris Hoy
Jason Kenny
Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR 43,590
4 Cheng Changsong
Zhang Lei
Zhang Miao
Vlag van China CHN 44,002
5 Edward Dawkins
Adam Stewart
Sam Webster
Vlag van Nieuw-Zeeland NZL 44,450
6 Sergey Borisov
Denis Dmitriev
Sergey Kucherov
Vlag van Rusland RUS 44,498
7 Daniel Ellis
Jason Niblett
Scott Sunderland
Vlag van Australië AUS 44,578
8 Teun Mulder
Yondi Schmidt
Roy van den Berg
Vlag van Nederland NED 44,630
9 Maciej Bielecki
Kamil Kuczynski
Damian Zielinski
Vlag van Polen POL 44,820
10 Kota Asai
Yudai Nitta
Kazunari Watanabe
Vlag van Japan JPN 45,136
Vrouwen
# Naam Land Tijd
Goud Kaarle McCulloch
Anna Meares
Vlag van Australië AUS 32,923 WR
Zilver Jinje Gong
Lin Junhong
Vlag van China CHN 33,192
Brons Gintare Gaivenyte
Simona Krupeckaite
Vlag van Litouwen LTU 33,495
4 Victoria Pendleton
Jessica Varnish
Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR 33,638
5 Sandie Clair
Clara Sanchez
Vlag van Frankrijk FRA
6 Kristina Vogel
Miriam Welte
Vlag van Duitsland GER
7 Yvonne Hijgenaar
Willy Kanis
Vlag van Nederland NED
8 Victoria Baranova
Olga Strelstova
Vlag van Rusland RUS
9 Renata Dabrowska
Aleksandra Drejgier
Vlag van Polen POL
10 Lee Wai Sze
Meng Zhao Juan
Vlag van Hongkong HKG

Individuele achtervolging[bewerken]

Mannen
# Naam Land Tijd
Goud Taylor Phinney Vlag van Verenigde Staten USA 4.16,600
Zilver Jesse Sergent Vlag van Nieuw-Zeeland NZL 4.18,459
Brons Jack Bobridge Vlag van Australië AUS 4.18,066
4 Alexander Serov Vlag van Rusland RUS 4.21,263
5 Dennis Rohan Vlag van Australië AUS
6 Vitaliy Sjtsjedov Vlag van Oekraïne UKR
7 Westley Gough Vlag van Nieuw-Zeeland NZL
8 Lasse Norman Hansen Vlag van Denemarken DEN
9 Vitaliy Popkov Vlag van Oekraïne UKR
10 Juan Esteban Arango Carvajal Vlag van Colombia COL
...
15 Levi Heimans Vlag van Nederland NED 4.26,405
16 Arno van der Zwet Vlag van Nederland NED 4.26,677
17 Ingmar de Poortere Vlag van België BEL
...
19 Jonathan Dufrasne Vlag van België BEL
Vrouwen
# Naam Land Tijd
Goud Sarah Hammer Vlag van Verenigde Staten USA 3.28,601
Zilver Wendy Houvenaghel Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR 3.32,496
Brons Vilija Sereikaite Vlag van Litouwen LTU 3.32,085
4 Alison Shanks Vlag van Nieuw-Zeeland NZL 3.32,733
5 Ellen van Dijk Vlag van Nederland NED 3.33,704
6 Lesja Kalitovska Vlag van Oekraïne UKR
7 Jamie Nielsen Vlag van Nieuw-Zeeland NZL
8 Vera Koedooder Vlag van Nederland NED 3.37,466
9 Tara Whitten Vlag van Canada CAN
10 Fan Jiang Vlag van China CHN

Ploegenachtervolging[bewerken]

Mannen
# Naam Land Tijd
Goud Jack Bobrigde
Rohan Dennis
Michael Hepburn
Cameron Meyer[3]
Vlag van Australië AUS 3.55,654
Zilver Steven Burke
Ed Clancy
Ben Swift
Andrew Tennant
Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR 3.55,806
Brons Sam Bewley
Westley Gough
Peter Latham
Jesse Sergent
Vlag van Nieuw-Zeeland NZL 3.59,475
4 Niki Byrgesen
Michael Færk Christensen
Jens Erik Madsen
Rasmus Quaade
Vlag van Denemarken DEN 4.01,838
5 Ljoebomir Polatajko
Maxym Polisjtsjoek
Vitaliy Popkov
Vitaliy Sjtsjedov
Vlag van Oekraïne UKR
6 Levi Heimans
Arno van der Zwet
Tim Veldt
Sipke Zijlstra
Vlag van Nederland NED 4.04,818
7 Ivan Kovalev
Victor Manakov
Alexei Markov
Alexander Serov
Vlag van Rusland RUS
8 Unai Elloriaga Zubiaur
Sergi Escobar i Roure
David Muntaner Juaneda
Eley Teruel Rovira
Vlag van Spanje ESP
9 Vivien Brisse
Benoit Daeninck
Julien Duval
Julien Morice
Vlag van Frankrijk Frankrijk
10 Robert Bartko
Robert Bengsch
Henning Bommel
Patrick Gretsch
Vlag van Duitsland GER
Vrouwen
# Naam Land Tijd
Goud Ashlee Ankudinoff
Sarah Kent
Josephine Tomic
Vlag van Australië AUS 3.21,748
Zilver Elizabeth Armitstead
Weny Houvenaghel
Joanna Rowsell
Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR 3.22,287
Brons Rushlee Buchanan
Lauren Ellis
Alison Shanks
Vlag van Nieuw-Zeeland NZL 3.21,552 WR
4 Dotsie Bausch
Sarah Hammer
Lauren Tamayo
Vlag van Verenigde Staten USA 3.24,571
5 Vera Koedooder
Amy Pieters
Ellen van Dijk
Vlag van Nederland NED 3.25,156
6 Laura Brown
Stephanie Roorda
Tara Whitten
Vlag van Canada CAN
7 Charlotte Becker
Lisa Brennauer
Verena Joos
Vlag van Duitsland GER
8 Yelizaveta Botsjkarova
Svitlana Galjoek
Lesya Kalitovska
Vlag van Oekraïne UKR
9 Jessie Daams
Jolien D'Hoore
Kelly Druyts
Vlag van België BEL
10 Jiang Fen
Jiang Wenwen
Liang Jing
Vlag van China CHN

Tijdrit[bewerken]


1 kilometer[bewerken]

Mannen
# Naam Land Tijd
Goud Teun Mulder Vlag van Nederland NED 1.00,341
Zilver Michaël D'Almeida Vlag van Frankrijk FRA 1.00,884
Brons François Pervis Vlag van Frankrijk FRA 1.01,024
4 Stefan Nimke Vlag van Duitsland GER 1.01,086
5 Edward Dawkins Vlag van Nieuw-Zeeland NZL 1.01,372
6 Zhang Miao Vlag van China CHN 1.01,520
7 David Daniell Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR 1.02,033
8 Scott Sunderland Vlag van Australië AUS 1.02,291
9 Tomas Babek Vlag van Tsjechië CZE 1.02,940
10 David Alonso Castillo Vlag van Spanje ESP 1.03,004


500 meter[bewerken]

Vrouwen
# Naam Land Tijd
Goud Anna Meares Vlag van Australië AUS 33,381
Zilver Simona Krupeckaite Vlag van Litouwen LTU 33,462
Brons Olga Panarina Vlag van Wit-Rusland BLR 33,779
4 Willy Kanis Vlag van Nederland NED 33,801
5 Sandie Clair Vlag van Frankrijk FRA 33,992
6 Kaarle McCulloch Vlag van Australië AUS 34,349
7 Miriam Welte Vlag van Duitsland GER 34,407
8 Gong Jinjie Vlag van China CHN 34,538
9 Lisandra Guerra Rodriguez Vlag van Cuba CUB 34,674
10 Lin Junhong Vlag van China CHN 34,803

Puntenkoers[bewerken]

Mannen
# Naam Land Punten
Goud Cameron Meyer Vlag van Australië AUS 70
Zilver Peter Schep Vlag van Nederland NED 33
Brons Milan Kadlec Vlag van Tsjechië CZE 27
4 Chris Newton Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR 26
5 Ingmar de Poortere Vlag van België BEL 24
6 Christophe Riblon Vlag van Frankrijk FRA 17
7 Walter Fernando Perez Vlag van Argentinië ARG 13
8 Roger Kluge Vlag van Duitsland GER 13
9 Daniel Kreutzfeldt Vlag van Denemarken DEN 10
10 Makoto Iijima Vlag van Japan JPN 8
Vrouwen
# Naam Land Punten
Goud Tara Whitten Vlag van Canada CAN 36
Zilver Lauren Ellis Vlag van Nieuw-Zeeland NZL 33
Brons Tatsiana Sjarakova Vlag van Wit-Rusland BLR 33
4 Elena Tsjalikh Vlag van Azerbeidzjan AZE 26
5 Paola Muñoz Vlag van Chili CHI 22
6 Giorgia Bronzini Vlag van Italië ITA 14
7 Leire Olaberria Dorronsoro Vlag van Spanje ESP 9
8 Ellen van Dijk Vlag van Nederland NED 8
9 Elizabeth Armitstead Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR 7
10 Megan Dunn Vlag van Australië AUS 7

Keirin[bewerken]

Mannen
# Naam Land Detail
Goud Chris Hoy Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR
Zilver Azizulhasni Awang Vlag van Maleisië MAS
Brons Maximilian Levy Vlag van Duitsland GER
4 Teun Mulder Vlag van Nederland NED
5 François Pervis Vlag van Frankrijk FRA
6 Sam Webster Vlag van Nieuw-Zeeland NZL
Vrouwen
# Naam Land Detail
Goud Simona Krupeckaite Vlag van Litouwen LTU
Zilver Victoria Pendleton Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR
Brons Olga Panarina Vlag van Wit-Rusland BLR
4 Kaarle McCulloch Vlag van Australië AUS
5 Miriam Welte Vlag van Duitsland GER
6 Clara Sanchez Vlag van Frankrijk FRA

Scratch[bewerken]

mannen
# Naam Land Ronde
Goud Alex Rasmussen Vlag van Denemarken DEN
Zilver Juan Esteban Arango Carvajal Vlag van Colombia COL
Brons Kazuhiro Mori Vlag van Japan JPN
4 Martin Blaha Vlag van Tsjechië CZE - 1
5 Chris Newton Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR - 1
6 Mykhaylo Radionov Vlag van Oekraïne UKR - 1
7 Thomas Scully Vlag van Nieuw-Zeeland NZL - 1
8 Kwok Ho Ting Vlag van Hongkong HKG - 1
9 Morgan Kneisky Vlag van Frankrijk FRA - 1
10 Erik Mohs Vlag van Duitsland GER - 1
Vrouwen
# Naam Land
Goud Pascale Jeuland Vlag van Frankrijk FRA
Zilver Yumari Gonzalez Valdivieso Vlag van Cuba CUB
Brons Belinda Goss Vlag van Australië AUS
4 Kelly Druyts Vlag van België BEL
5 Jarmila Machacova Vlag van Tsjechië CZE
6 Malgorzata Wojtyra Vlag van Polen POL
7 Na Ah Reum Vlag van Zuid-Korea KOR
8 Tatsiana Sjarakova Vlag van Wit-Rusland BLR
9 Julie Leth Vlag van Denemarken DEN
10 Diao Xiao Juan Vlag van Hongkong HKG

Omnium[bewerken]

Mannen
# Naam Land Punten
Goud Ed Clancy Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR 24
Zilver Leigh Howard Vlag van Australië AUS 32
Brons Taylor Phinney Vlag van Verenigde Staten USA 33
4 Robert Bartko Vlag van Duitsland GER 36
5 Tim Veldt Vlag van Nederland NED 37
6 Juan Esteban Arango Carvajal Vlag van Colombia COL 40
7 Tim Mertens Vlag van België BEL 41
8 David Muntaner Juaneda Vlag van Spanje ESP 43
9 Vitaliy Sjtjedov Vlag van Oekraïne UKR 46
10 Myron Simpson Vlag van Nieuw-Zeeland NZL 47
Vrouwen
# Naam Land Punten
Goud Tara Whitten Vlag van Canada CAN 23
Zilver Elizabeth Armitstead Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR 29
Brons Leire Olaberria Dorronsoro Vlag van Spanje ESP 30
4 Yvonne Hijgenaar Vlag van Nederland NED 30
5 Sarah Hammer Vlag van Verenigde Staten USA 32
6 Vilija Sereikaite Vlag van Litouwen LTU 35
7 Charlotte Becker Vlag van Duitsland GER 39
8 Gemma Dudley Vlag van Nieuw-Zeeland NZL 40
9 Lada Kozilkova Vlag van Tsjechië CZE 41
10 Tatsiana Sjarakova Vlag van Wit-Rusland BLR 44

Ploegkoers[bewerken]

Mannen
# Naam Land Punten
Goud Leigh Howard
Cameron Meyer
Vlag van Australië AUS 16
Zilver Morgan Kneisky
Christophe Riblon
Vlag van Frankrijk FRA 6
Brons Ingmar De Poortere
Steve Schets
Vlag van België BEL 5
4 Michael Mørkov
Alex Rasmussen
Vlag van Denemarken DEN 17 (-1)
5 Robert Bartko
Roger Kluge
Vlag van Duitsland GER 13 (-1)

Medaillespiegel[bewerken]

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1 Vlag van Australië Australië 6 2 2 10
2 Vlag van Verenigd Koninkrijk Verenigd Koninkrijk 3 5 1 9
3 Vlag van Frankrijk Frankrijk 2 3 2 7
4 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 2 0 1 3
5 Vlag van Canada Canada 2 0 0 2
6 Vlag van Litouwen Litouwen 1 1 3 5
7 Vlag van Nederland Nederland 1 1 0 2
8 Vlag van Duitsland Duitsland 1 0 1 2
9 Vlag van Denemarken Denemarken 1 0 0 1
10 Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland 0 2 2 4
11 Vlag van China China 0 2 0 2
12 Vlag van Colombia Colombia 0 1 0 1
Vlag van Cuba Cuba 0 1 0 1
Vlag van Maleisië Maleisië 0 1 0 1
15 Vlag van Wit-Rusland Wit-Rusland 0 0 3 3
16 Vlag van België België 0 0 1 1
Vlag van Tsjechië Tsjechië 0 0 1 1
Vlag van Japan Japan 0 0 1 1
Vlag van Spanje Spanje 0 0 1 1
Totaal 19 19 19 57

Zie ook[bewerken]

Bronnen, noten en/of referenties