Wereldkampioenschappen wielrennen 2003

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
WK wielrennen 2003
WorldCyclingChampionships2003.jpg
Locatie Hamilton
Type Licht heuvelachtig
Winnaars
Elite (m), wegrit Igor Astarloa
Elite (m), tijdrit Michael Rogers
Beloften (m), wegrit Sergei Lagoetin
Beloften (m), tijdrit Markus Fothen
Elite (v), wegrit Susanne Ljungskog
Elite (v), tijdrit Joane Somarriba
Portaal  Portaalicoon   Wielersport
Jersey rainbow.svg

De wereldkampioenschappen wielrennen 2003 werden gehouden in Hamilton, Canada van 7 oktober tot en met 12 oktober. De Spanjaard Igor Astarloa werd de winnaar bij de wegrit van de mannen.

Mannen[bewerken]

Elite[bewerken]

Wegrit (260.4 km)
Plaats Naam Tijd
Goud Vlag van Spanje Igor Astarloa 6u 30' 19"
Zilver Vlag van Spanje Alejandro Valverde + 00' 05"
Brons Vlag van België Peter Van Petegem z.t.
4 Vlag van Italië Paolo Bettini z.t.
5 Vlag van Nederland Michael Boogerd + 00' 06"
6 Vlag van Denemarken Bo Hamburger z.t.
7 Vlag van Canada Michael Barry z.t.
8 Vlag van Italië Luca Paolini + 00' 12"
9 Vlag van Spanje Óscar Freire z.t.
10 Vlag van Estland Janek Tombak z.t.
Tijdrit (41.6 km)
Plaats Naam Tijd
Goud Vlag van Australië Michael Rogers [1] 52' 42" 38
Zilver Vlag van Duitsland Uwe Peschel + 00" 65
Brons Vlag van Duitsland Michael Rich + 10" 68
4 Vlag van Spanje Isidro Nozal + 14" 50
5 Vlag van Italië Dario Frigo + 26" 53
6 Vlag van Rusland Viatcheslav Ekimov + 33" 38
7 Vlag van België Marc Wauters + 42" 35
8 Vlag van Tsjechië Michal Hrazdira + 48" 35
9 Vlag van België Bert Roesems + 50" 80
10 Vlag van Australië Ben Day + 54" 98
  1. Aanvankelijk won David Millar de individuele tijdrit op de weg. Wegens gebruik van doping werd zijn titel hem een jaar later echter ontnomen.

Espoirs[bewerken]

Wegrit (173.6 km)
Plaats Naam Tijd
Goud Vlag van Oezbekistan Sergei Lagoetin 4u 14' 05"
Zilver Vlag van België Johan Vansummeren z.t.
Brons Vlag van Nederland Thomas Dekker z.t.
4 Vlag van België Jens Renders z.t.
5 Vlag van Slovenië Matej Mugerli z.t.
6 Vlag van Rusland Alexander Bazenov z.t.
7 Vlag van Duitsland Markus Fothen z.t.
8 Vlag van Nederland Pieter Weening z.t.
9 Vlag van Italië Massimo Iannetti z.t.
10 Vlag van Spanje Francisco Ventoso + 00' 09"
Tijdrit (30.3 km)
Plaats Naam Tijd
Goud Vlag van Duitsland Markus Fothen 38' 35" 29
Zilver Vlag van Nederland Niels Scheuneman + 00' 18" 99
Brons Vlag van Rusland Alexandr Bespalov + 00' 21" 28
4 Vlag van Zweden Thomas Lövkvist + 00' 30" 32
5 Vlag van Slovenië Jure Zrimšek + 00' 45" 59
6 Vlag van Verenigde Staten Michael Creed + 00' 47" 56
7 Vlag van Wit-Rusland Viktor Rapinski + 00' 48" 50
8 Vlag van Denemarken Brian Vandborg + 01' 00" 92
9 Vlag van Nederland Thomas Dekker + 01' 02" 27
10 Vlag van Zweden Petter Renäng + 01' 14" 23
30 Vlag van België Olivier Kaisen + 02' 57" 05

Junioren[bewerken]

Wegrit (124 km)
Plaats Naam Tijd
Goud Vlag van Nederland Kai Reus 3u 01' 30"
Zilver Vlag van Denemarken Anders Lund + 00' 14"
Brons Vlag van Tsjechië Lukaz Fus z.t.
4 Vlag van Spanje José Joaquin Rojas z.t.
5 Vlag van Zweden Johan Lindgren z.t.
6 Vlag van België Pieter Jacobs z.t.
7 Vlag van Slovenië Grega Bole z.t.
8 Vlag van Frankrijk Mikael Cherel z.t.
9 Vlag van Nederland Tom Leezer z.t.
10 Vlag van Nederland Sebastian Langeveld z.t.
Tijdrit (20.8 km)
Plaats Naam Tijd
Goud Vlag van Rusland Mikhail Ignatiev 27' 01" 88
Zilver Vlag van Oekraïne Dmytro Grabovskyy + 00' 21" 27
Brons Vlag van Zweden Viktor Renäng + 00' 22" 50
4 Vlag van België Dominique Cornu + 00' 27" 45
5 Vlag van Australië William Walker + 00' 46" 11
6 Vlag van Tsjechië Roman Kreuziger + 00' 55" 41
7 Vlag van Rusland Alexey Esin + 00' 55" 70
8 Vlag van Duitsland Tony Martin + 01' 56" 69
9 Vlag van Frankrijk Julien Loubet + 01' 01" 28
10 Vlag van Slovenië Simon Špilak + 01' 04" 14
11 Vlag van Nederland Tom Stamsnijder + 01' 07" 05

Vrouwen[bewerken]

Elite[bewerken]

Wegrit (124 km)
Plaats Naam Tijd
Goud Vlag van Zweden Susanne Ljungskog 3u 16' 06"
Zilver Vlag van Nederland Mirjam Melchers z.t.
Brons Vlag van Verenigd Koninkrijk Nicole Cooke z.t.
4 Vlag van Litouwen Edita Pučinskaitė z.t.
5 Vlag van Rusland Olga Zabelinskaia z.t.
6 Vlag van Frankrijk Jeannie Longo-Ciprelli + 00' 04"
7 Vlag van Noorwegen Anita Valen + 00' 12"
8 Vlag van Duitsland Judith Arndt z.t.
9 Vlag van Polen Bogumila Matusiak + 00' 19"
10 Vlag van Rusland Zoulfia Zabirova z.t.
36 Vlag van België Veerle Ingels + 09' 27"
Tijdrit (20.8 km)
Plaats Naam Tijd
Goud Vlag van Spanje Joane Somarriba 28' 23" 23
Zilver Vlag van Duitsland Judith Arndt + 00' 10" 78
Brons Vlag van Rusland Zoulfia Zabirova + 00' 26" 25
4 Vlag van Zwitserland Karin Thürig + 00' 27" 13
5 Vlag van Canada Geneviève Jeanson + 00' 48" 49
6 Vlag van Frankrijk Jeannie Longo-Ciprelli + 00' 58" 95
7 Vlag van Tsjechië Lada Kozlikova + 01' 01" 61
8 Vlag van Verenigde Staten Deirdre Demet-Barry + 01' 16" 29
9 Vlag van Spanje Teodora Ruano + 01' 22" 16
10 Vlag van Litouwen Edita Pučinskaitė + 01' 24" 92
14 Vlag van Nederland Mirjam Melchers + 01' 43" 95
37 Vlag van België Corine Hierckens + 03' 53" 88

Junioren[bewerken]

Wegrit (74.4 km)
Plaats Naam Tijd
Goud Vlag van Nederland Loes Markerink 2u 05' 39"
Zilver Vlag van Rusland Irina Tolmacheva z.t.
Brons Vlag van Duitsland Sabine Fischer z.t.
4 Vlag van Duitsland Bianca Knöpfle z.t.
5 Vlag van Italië Laura Bozzolo z.t.
6 Vlag van Australië Candice Sullivan z.t.
7 Vlag van Polen Karolina Konieczna z.t.
8 Vlag van Australië Stephanie Williams z.t.
9 Vlag van Australië Kate Nichols z.t.
10 Vlag van Zwitserland Monika Furrer z.t.
11 Vlag van België Loes Sels z.t.
Tijdrit (15 km)
Plaats Naam Tijd
Goud Vlag van Duitsland Bianca Knöpfle 22' 17" 08
Zilver Vlag van Nederland Loes Markerink + 00' 16" 52
Brons Vlag van Nederland Iris Slappendel + 00' 30" 93
4 Vlag van Letland Laura Telle + 00' 31" 52
5 Vlag van Polen Magdalena Zamolska + 00' 34" 91
6 Vlag van Australië Stephanie Williams + 00' 37" 42
7 Vlag van België Sara Peeters + 00' 42" 97
8 Vlag van Frankrijk Emmanuelle Merlot + 00' 43" 34
9 Vlag van Verenigde Staten Larssyn Staley + 00' 47" 65
10 Vlag van Italië Chiara Nadalutti + 00' 49" 10

Medaillespiegel[bewerken]

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1 Vlag van Nederland Nederland 2 3 2 7
2 Vlag van Duitsland Duitsland 2 2 2 6
3 Vlag van Spanje Spanje 2 1 0 3
4 Vlag van Rusland Rusland 1 1 2 4
5 Vlag van Zweden Zweden 1 0 1 2
6 Vlag van Oezbekistan Oezbekistan 1 0 0 1
Vlag van Australië Australië 1 0 0 1
8 Vlag van België België 0 1 1 2
9 Vlag van Denemarken Denemarken 0 1 0 1
Vlag van Oekraïne Oekraïne 0 1 0 1
11 Vlag van Verenigd Koninkrijk Verenigd Koninkrijk 0 0 1 1
Vlag van Tsjechië Tsjechië 0 0 1 1
Totaal 10 10 10 30


Bronnen, noten en/of referenties