Wereldkampioenschappen zwemsporten 2011

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Wereldkampioenschappen zwemsporten 2011
Gehouden in Vlag van China Shanghai
Jaar 2011
Data 16 t/m 31 juli
Sport Zwemsporten
Organisator FINA
Evenementen 66
Openingsceremonie 16 juli
Sluitingsceremonie 31 juli
Edities
Vorige editie 2009
Volgende editie 2013
Portaal  Portaalicoon   Sport

De wereldkampioenschappen in de zwemsporten 2011 werden van 16 tot en met 31 juli georganiseerd in Shanghai, China. Op het programma stonden wederom de vijf disciplines binnen de zwemsport; zwemmen, openwaterzwemmen, schoonspringen, synchroonzwemmen en waterpolo.

Het openwaterzwemmen vond plaats in Jinshan City Beach, de overige disciplines vonden plaats in het Shanghai Oriental Sports Center.

Wedstrijdkalender[bewerken]

Juli 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 T
Ceremonies O S
Openwaterzwemmen 1 1 1 2 2 7
Schoonspringen 1 1 2 2 1 1 1 1 10
Synchroonzwemmen 1 1 1 1 1 1 1 7
Waterpolo 1 1 2
Zwemmen 4 4 5 4 5 5 6 7 40
Totaal 1 2 3 4 2 3 4 4 5 4 5 4 5 6 7 7 66

Medaillespiegel[bewerken]

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 17 6 9 32
2 Vlag van China China 15 13 8 36
3 Vlag van Rusland Rusland 8 6 4 18
4 Vlag van Brazilië Brazilië 4 0 0 4
5 Vlag van Italië Italië 3 4 2 9
6 Vlag van Verenigd Koninkrijk Verenigd Koninkrijk 3 3 0 6
7 Vlag van Australië Australië 2 10 4 16
8 Vlag van Frankrijk Frankrijk 2 4 5 11
9 Vlag van Nederland Nederland 2 1 3 6
10 Vlag van Griekenland Griekenland 2 1 1 4
11 Vlag van Denemarken Denemarken 2 1 0 3
12 Vlag van Duitsland Duitsland 1 3 9 13
13 Vlag van Zweden Zweden 1 1 0 2
14 Vlag van Hongarije Hongarije 1 0 4 5
15 Vlag van Wit-Rusland Wit-Rusland 1 0 0 1
Vlag van Bulgarije Bulgarije 1 0 0 1
Vlag van Noorwegen Noorwegen 1 0 0 1
Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 1 0 0 1
Vlag van Zwitserland Zwitserland 1 0 0 1
20 Vlag van Canada Canada 0 4 3 7
21 Vlag van Japan Japan 0 4 2 6
22 Vlag van Spanje Spanje 0 1 5 6
23 Vlag van Polen Polen 0 1 0 1
Vlag van Servië Servië 0 1 0 1
25 Vlag van Zuid-Afrika Zuid-Afrika 0 0 3 3
26 Vlag van Mexico Mexico 0 0 2 2
27 Vlag van Kroatië Kroatië 0 0 1 1
Vlag van Oekraïne Oekraïne 0 0 1 1
Totaal 68 64 66 198

Sporten[bewerken]

Openwaterzwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wereldkampioenschappen openwaterzwemmen 2011 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

De wedstrijden van het openwaterzwemmen vonden plaats van 19 t/m 23 juli.

Schoonspringen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wereldkampioenschappen schoonspringen 2011 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

De wedstrijden van het schoonspringen vonden plaats van 16 t/m 24 juli.

Synchroonzwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wereldkampioenschappen synchroonzwemmen 2011 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

De wedstrijden van het synchroonzwemmen vonden plaats van 17 t/m 23 juli.

Waterpolo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wereldkampioenschappen waterpolo 2011 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

De wedstrijden van het waterpolotoernooi vonden plaats van 17 t/m 30 juli.

Zwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wereldkampioenschappen zwemmen 2011 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

De wedstrijden van het zwemmen vonden plaats van 24 t/m 31 juli.

Belgische selectie[bewerken]

Zwemmen[bewerken]

Deelnemer Onderdeel Resultaat Prestatie
Mannen
Jasper Aerents 50m vrije slag 30e Series: 22,73
100m vrije slag 31e Series: 49,75
François Heersbrandt 50m vlinderslag 13e Series: 23,73
Halve finales: 23,68
100m vlinderslag 17e Series: 52,65
Glenn Surgeloose 200m vrije slag 26e Series: 1.48,96
Jasper Aerents
Yoris Grandjean
Glenn Surgeloose
Pieter Timmers
4x100m vrije slag - Series: DSQ
Dieter Dekoninck
Mathieu Fonteyn
Glenn Surgeloose
Pieter Timmers
4x200m vrije slag 13e Series: 7.17,39
Vrouwen
Kimberly Buys 100m rugslag 28e Series: 1.02,48
200m rugslag 22e Series: 2.13,01
100m vlinderslag 31e Series: 59,88
Kim Janssens 100m schoolslag 20e Series: 1.09,25
Fanny Lecluyse 200m schoolslag 10e Series: 2.27,67
Halve finales: 2.25,92
200m wisselslag 14e Series: 2.14,97
Halve finales: 2.13,68

Openwaterzwemmen[bewerken]

Deelnemer Onderdeel Resultaat Prestatie
Brian Ryckeman 10 km 7e 1:54.36,1
25 km Afgemeld
Tom Vangeneugden 10 km 12e 1:54.43,5
25 km Afgemeld

Nederlandse selectie[bewerken]

Zwemmen[bewerken]

Deelnemer Onderdeel Resultaat Prestatie
Mannen
Nick Driebergen 100m rugslag 11e Series: 54,30
Halve finales: 53,98
200m rugslag 9e Series: 1.58,10
Halve finales: 1.58,08
Job Kienhuis 800m vrije slag 10e Series: 7.52,63
1500m vrije slag 10e Series: 15.05,27
Bastiaan Lijesen 50m rugslag 15e Series: 25,33
Halve finales: 25,51
100m rugslag 29e Series: 55,09
Joost Reijns 200m vrije slag 30e Series: 1.49,56
Lennart Stekelenburg 50m schoolslag 7e Series: 27,95
Halve finales: 27,51
Finale: 27,65
100m schoolslag 11e Series: 1.00,86
Halve finales: 1.00,50
200m schoolslag 11e Series: 2.12,69
Halve finales: 2.11,72
Joeri Verlinden 50m vlinderslag 14e Series: 23,96
Halve finales: 23,73
100m vlinderslag 7e Series: 52,27
Halve finales: 51,97
Finale: 52,21
Sebastiaan Verschuren 100m vrije slag 8e Series: 48,60
Halve finales: 48,41
Finale: 48,27
200m vrije slag 9e Series: 1.46,53
Halve finales: 1.47,52
Nick Driebergen
Lennart Stekelenburg
Joeri Verlinden
Sebastiaan Verschuren
4x100m wisselslag 5e Series: 3.34,59
Finale: 3.34,11
Vrouwen
Tessa Brouwer 200m schoolslag 29e Series: 2.34,93
Inge Dekker 50m vlinderslag Goud Series: 26,32
Halve finales: 25,76
Finale: 25,71
100m vlinderslag 13e Series: 58,53
Halve finales: 58,70
Femke Heemskerk 100m vrije slag 4e Series: 53,75
Halve finales: 53,67
Finale: 53,72
200m vrije slag 7e Series: 1.57,43
Halve finales: 1.55,54
Finale: 1.57,63
Ranomi Kromowidjojo 50m vrije slag Zilver Series: 25,03
Halve finales: 24,56
Finale: 24,27
100m vrije slag Brons Series: 54,10
Halve finales: 53,94
Finale: 53,66
Moniek Nijhuis 50m schoolslag 7e Series: 31,40
Halve finales: 31,40
Finale: 31,33
100m schoolslag 8e Series: 1.08,16
Halve finales: 1.07,60
Finale: 1.07,97
Sharon van Rouwendaal 100m rugslag 11e Series: 1.00,61
Halve finales: 1.00,14
200m rugslag Brons Series: 2.09,65
Halve finales: 2.08,42
Finale: 2.07,78
Marleen Veldhuis 50m vrije slag Brons Series: 25,01
Halve finales: 24,88
Finale: 24,49
50m vlinderslag 14e Series: 26,50
Halve finales: 26,61
Inge Dekker
Femke Heemskerk
Ilse Kraaijeveld[1][2]
Ranomi Kromowidjojo
Maud van der Meer
Marleen Veldhuis
4x100m vrije slag Goud Series: 3.35,76
Finale: 3.33,96
Femke Heemskerk
Moniek Nijhuis
Inge Dekker
Maud van der Meer
4x100m wisselslag 11e Series: 4.03,20

Openwaterzwemmen[bewerken]

Deelnemer Onderdeel Resultaat Prestatie
Linsy Heister 10 km 20e 2:02.33,6
25 km Afgemeld

Schoonspringen[bewerken]

Deelnemer Onderdeel Resultaat Prestatie
Yorick de Bruijn 1 m plank (m) 29e Voorronde: 29e (288,20 pnt)
3 m plank (m) 37e Voorronde: 37e (355,25 pnt)
Ramon de Meijer 3 m plank (m) 41e Voorronde: 41e (335,55 pnt)
Yorick de Bruijn
Ramon de Meijer
3 m plank synchroon (m) 13e Voorronde: 13e (350,10 pnt)
Inge Jansen 1 m plank (v) 18e Voorronde: 18e (241,95 pnt)
3 m plank (v) 20e Voorronde: 20e (273,30 pnt)

Synchroonzwemmen[bewerken]

Deelnemer Onderdeel Resultaat Prestatie
Elisabeth Sneeuw
Nicolien Wellen
Duet (technische routine) 18e Voorronde: 18e (83,700 pnt)
Duet (vrije routine) 16e Voorronde: 16e (85,570 pnt)
Tina Dermois
Vreni de Fluiter
Stephanie Gillisse
Margot de Graaf
Anouk Horrevorts
Rynske Keur
Christel de Kock
Christina Maat
Elisabeth Sneeuw
Nadine Struijk
Nicolien Wellen
Team (technische routine) 13e Voorronde: 13e (83,900 pnt)
Team (vrije routine) 13e Voorronde: 13e (85,070 pnt)
Vrije combinatie 9e Voorronde: 8e (84,430 pnt)
Finale: 9e (85,440 pnt)

Waterpolo[bewerken]

Deelnemer Onderdeel Resultaat Prestatie
Iefke van Belkum
Jantien Cabout
Mieke Cabout
Biurakn Hakhverdian
Anne Heinis
Lieke Klaassen
Simone Koot
Ilse van der Meijden
Robbin Remers
Sabrina van der Sloot
Yasemin Smit
Nomi Stomphorst
Nienke Vermeer
Vrouwentoernooi 7e Groepsfase:
  7 - 7 Vlag van Nederland NED - Vlag van Verenigde Staten USA
13 - 3 Vlag van Nederland NED - Vlag van Kazachstan KAZ
9 - 9 Vlag van Nederland NED - Vlag van Hongarije HUN
Achtste finale:
14 - 6 Vlag van Nederland NED - Vlag van Nieuw-Zeeland NZL
Kwartfinale:
10 - 12 Vlag van Nederland NED - Vlag van Griekenland GRE
5de/8ste plaats:
7 - 12 Vlag van Nederland NED - Vlag van Australië AUS
7de/8ste plaats:
8 - 7 Vlag van Nederland NED - Vlag van Canada CAN

Externe link[bewerken]

Bronnen, noten en/of referenties
  1. Ilse Kraaijeveld vervangster Hinkelien Schreuder
  2. Kraaijeveld was wel onderdeel van de selectie, maar kwam niet in actie.