Goede tijden, slechte tijden: De reünie
| Goede tijden, slechte tijden: De reünie | ||||
|---|---|---|---|---|
| Regie | Adriënne Wurpel | |||
| Producent | Marcel van Rongen | |||
| Scenario | Cobi Peelen Johan Nijenhuis Ingrid van Berkum Andre Nientied Marie Kooyman Piet Pols Siem Stevens Carolien Zilverberg | |||
| Muziek | Ronald Schilperoort Hans van Eijck | |||
| Montage | Jaap Jaarsma | |||
| Première | 26 december 1998 | |||
| Genre | soap | |||
| Speelduur | 90 minuten | |||
| Taal | Nederlands | |||
| Land van herkomst | ||||
| Voorloper | Goede tijden, slechte tijden | |||
| (en) IMDb-profiel | ||||
| (mul) TMDb-profiel | ||||
| ||||
Goede tijden, slechte tijden: De reünie is een Nederlandse televisiefilm die werd uitgezonden op 26 december 1998, als spin-off van de RTL 4-soapserie Goede tijden, slechte tijden. De film staat als geheel los van de serie zelf, hoewel een aantal verhaallijnen er wel in terug zijn te vinden. De film verscheen op 11 november 2013 op dvd.
Verhaal
[bewerken | brontekst bewerken]Er wordt kerstfeest gevierd in het huis van de familie Alberts. Laura wordt 's nachts wakker als ze iets hoort en denkt dat er een inbreker in huis is, maar dit blijkt Hedwig te zijn. Kort daarop volgen nog een hoop gasten waaronder enkele oude bekenden. Deze zijn allemaal in de waan dat ze door Laura zijn uitgenodigd, maar Laura weet nergens van. Helen Helmink krijgt hierdoor meteen argwaan en denkt dat Martine Hafkamp mogelijk achter het hele plan zit.
Sylvia, de overleden vrouw van Jef, is aanwezig op het feest, in de gedaante van een engel. Ze wil dat iedereen voor één avond in vrede met elkaar omgaat en doet er alles aan om de spanningen tussen enkele gasten weg te nemen. Linda breekt per ongeluk een beeldje van Laura's overleden zoon Arnie als ze het geadopteerde dochtertje van Koossie Sybrandi ziet. Laura is eerst woedend, maar dan vertelt Linda dat ze overstuur was omdat ze zelf haar pasgeboren dochtertje verloren heeft. Laura vergeeft Linda nu alles uit medelijden.
Ook Laura's ex-minnares Tessel van Benthem blijkt op het feest aanwezig te zijn. Als ook Tessels nieuwe aanbidster Martine arriveert, wordt deze op haar beurt geen warm welkom gegund. Wanneer Martine, mede door toedoen van Sylvia en Tessel, alle gasten ervan weet te overtuigen dat ze haar leven aan het beteren is, valt deze spanning enigszins weg. Martine blijkt niet de enige omstreden gast; Sylvia zorgt ervoor dat ook de overleden schurk Frits van Houten aanwezig is. Hij zal zijn daden uit het verleden goed moeten maken door als goochelaar geld binnen te halen voor het goede doel. Dit doet hij in samenwerking met zijn vroegere secretaresse en de persoon waarvan destijds gedacht werd dat ze hem vermoord had, Hanny. Als Martine een bedrag van 10.000 gulden schenkt, wordt er algemeen aangenomen dat ze veranderd is en er worden meer grote bedragen geschonken aan het goede doel. Wanneer Martine en Frits elkaar vervolgens onder vier ogen spreken, blijkt dat ze beiden geen haar beter zijn geworden.
Martine gebruikt Tessel om uit de gevangenis te komen en wil dat zij en Frits samen Wendela op kunnen voeden. Ze haalt Frits over om het opgehaalde geld hiervoor te gebruiken. wanneer Hannie dit doorkrijgt bedreigt ze Frits met een mes, maar dan beseft ze dat ze Frits geen tweede keer kan vermoorden, aangezien hij al dood ís. Sylvia krijgt deze verwikkelingen mee en stuurt Frits terug van waar hij gekomen is. Martine blijft achter met de kleren van Frits. Tessel krijgt haar tweede gezicht te zien, waarna ze wordt teruggestuurd naar de gevangenis.
Ludo Sanders en Janine Elschot (die hier in de hoofdserie net zijn gescheiden) verschijnen afzonderlijk van elkaar op het feest. Janine (die inmiddels een relatie heeft met Simon Dekker) wil aanvankelijk niets van Ludo weten, maar later leggen ze het toch bij.
Als Laura de volgende morgen wakker wordt, lijkt het of ze alles gedroomd heeft. Niemand in haar omgeving weet iets van een reünie de avond ervoor. Laura vindt even later het beeldje van Arnie, dat aan de achterkant gelijmd blijkt te zijn. Of ze nu wel of niet alles gedroomd heeft, blijft onduidelijk.
Rolverdeling
[bewerken | brontekst bewerken]De gasten
[bewerken | brontekst bewerken]| Acteur | Personage |
|---|---|
| Inge Ipenburg | Martine Hafkamp |
| Brûni Heinke | Helen Helmink |
| Babette van Veen | Linda Dekker |
| Hilde de Mildt | Sylvia Merx |
| Carola Gijsbers van Wijk | Wil de Smet |
| Ellen Röhrman | Koossie Sybrandi |
| Truus te Selle | Tessel van Benthem |
| Sophie Drossaers | Hannie van der Kroeft |
| Rick Engelkes | Simon Dekker |
| Paul Groot | Stan Nijholt |
| Casper van Bohemen | Frits van Houten |
| Cas Jansen | Julian Verduyn |
| Tom van Beek | Herman Hogendoorn |
| Joost Buitenweg | Rien Hogedoorn |
Varia
[bewerken | brontekst bewerken]- In de film wordt door sommigen de indruk gewekt dat Arnie nog in leven is. In de serie was hierover op dat moment nog geen uitsluitsel gegeven, maar een aantal seizoenen later blijkt Arnie toch dood te zijn.
Externe links
[bewerken | brontekst bewerken]- (en)
Goede tijden, slechte tijden: De reünie in de Internet Movie Database - (mul)
Goede tijden, slechte tijden: De reünie in The Movie Database