UEFA Cup 1998/99

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

De 28e editie van de UEFA Cup werd door AC Parma gewonnen in de finale tegen het Franse Olympique de Marseille.

Eerste voorronde[bewerken]

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
FC Arges Pitesti Vlag van Roemenië 7 - 1 Vlag van Azerbeidzjan Dinamo Bakoe 5 - 1 2 - 0
Belshina Babrujsk Vlag van Wit-Rusland 1 - 3 Vlag van Bulgarije CSKA Sofia 0 - 0 1 - 3
Omonia Nicosia Vlag van Cyprus 8 - 6 Vlag van Noord-Ierland Linfield FC 5 - 1 3 - 5
Sjachtar Donetsk Vlag van Oekraïne 6 - 1 Vlag van Malta Birkirkara FC 2 - 1 4 - 0
Kolcheti 1913 Poti Vlag van Georgië 0 - 11 Vlag van Joegoslavië Rode Ster Belgrado 0 - 4 0 - 7
FK Inter Bratislava Vlag van Slowakije 4 - 0 Vlag van Albanië SK Tirana 2 - 0 2 - 0
Tallinna Sadam Vlag van Estland 1 - 5 Vlag van Polen Polonia Warschau 0 - 2 1 - 3
HB Tórshavn Vlag van Faeröer 2 - 4 Vlag van Finland VPS Vaasa 2 - 0 0 - 4
Zeljeznicar Sarajevo Vlag van Bosnië en Herzegovina 1 - 2 Vlag van Schotland Kilmarnock FC 1 - 1 0 - 1
NK Mura Murska Sobota Vlag van Slovenië 8 - 2 Vlag van Letland Daugava Riga 6 - 1 2 - 1
ÍA Akranes Vlag van IJsland 3 - 3 Vlag van Litouwen FK Žalgiris Vilnius 3 - 2 0 - 1
Hapoel Tel Aviv FC Vlag van Israël 6 - 2 Vlag van Finland FinnPa 3 - 1 3 - 1
FC Shirak Vlag van Armenië 0 - 7 Vlag van Zweden Malmö FF 0 - 2 0 - 5
Germinal Ekeren Vlag van België 4 - 1 Vlag van Bosnië en Herzegovina FK Sarajevo 4 - 1 0 - 0
Shelbourne FC Vlag van Ierland 3 - 7 Vlag van Schotland Rangers FC 3 - 5 0 - 2
Otelul Galati Vlag van Roemenië 4 - 1 Vlag van Macedonië FK Sloga Jugomagnat 3 - 0 1 - 1
Union Luxembourg Vlag van Luxemburg 0 - 7 Vlag van Zweden IFK Göteborg 0 - 3 0 - 4
Ferencvaros Vlag van Hongarije 14 - 1 Vlag van Andorra Principat 6 - 0 8 - 1
Tiligul Tiraspol Vlag van Moldavië 0 - 6 Vlag van België RSC Anderlecht 0 - 1 0 - 5
Newtown FC Vlag van Wales 0 - 7 Vlag van Polen Wisła Kraków 0 - 0 0 - 7

Tweede voorronde[bewerken]

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
Rode Ster Belgrado Vlag van Joegoslavië 4 - 2 Vlag van Rusland Rotor Volgograd 2 - 1 2 - 1
Ferencvaros Vlag van Hongarije 4 - 6 Vlag van Griekenland AEK Athene 4 - 2 0 - 4
Germinal Ekeren Vlag van België 3 - 5 Vlag van Zwitserland Servette FC 1 - 4 2 - 1
FC Arges Pitesti Vlag van Roemenië 4 - 4 Vlag van Turkije Istanbulspor AS 2 - 0 2 - 4
Molde FK Vlag van Noorwegen 0 - 2 Vlag van Bulgarije CSKA Sofia 0 - 0 0 - 2
IFK Göteborg Vlag van Zweden 2 - 2 Vlag van Turkije Fenerbahçe SK 2 - 1 0 - 1
NK Mura Murska Sobota Vlag van Slovenië 0 - 2 Vlag van Denemarken Silkeborg IF 0 - 0 0 - 2
Rangers FC Vlag van Schotland 2 - 0 Vlag van Griekenland PAOK Saloniki 2 - 0 0 - 0
SK Slavia Praag Vlag van Tsjechië 4 - 2 Vlag van Slowakije FK Inter Bratislava 4 - 0 0 - 2
FC Zürich Vlag van Zwitserland 6 - 3 Vlag van Oekraïne Sjachtar Donetsk 4 - 0 2 - 3
SK Brann Vlag van Noorwegen 1 - 0 Vlag van Litouwen FK Žalgiris Vilnius 1 - 0 0 - 0
Wisła Kraków Vlag van Polen 7 - 2 Vlag van Turkije Trabzonspor 5 - 1 2 - 1
Vejle BK Vlag van Denemarken 6 - 0 Vlag van Roemenië Otelul Galati 3 - 0 3 - 0
Hapoel Tel Aviv FC Vlag van Israël 1 - 1 (2-4 n.p.) Vlag van Noorwegen Strømsgodset IF 1 - 0 0 - 1
NK Osijek Vlag van Kroatië 3 - 3 Vlag van België RSC Anderlecht 3 - 1 0 - 2
Omonia Nicosia Vlag van Cyprus 3 - 3 Vlag van Oostenrijk SK Rapid Wien 3 - 1 0 - 2
VPS Vaasa Vlag van Finland 0 - 3 Vlag van Oostenrijk Grazer AK 0 - 0 0 - 3
Polonia Warschau Vlag van Polen 0 - 2 Vlag van Rusland Dinamo Moskou 0 - 1 0 - 1
Hajduk Split Vlag van Kroatië 3 - 2 Vlag van Zweden Malmö FF 1 - 1 2 - 1
SK Sigma Olomouc Vlag van Tsjechië 4 - 0 Vlag van Schotland Kilmarnock FC 2 - 0 2 - 0

Eerste ronde[bewerken]

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
AC Sparta Praag Vlag van Tsjechië 2 - 5 Vlag van Spanje Real Sociedad 2 - 4 0 - 1
Fenerbahçe SK Vlag van Turkije 2 - 3 Vlag van Italië AC Parma 1 - 0 1 - 3
Blackburn Rovers FC Vlag van Engeland 2 - 3 Vlag van Frankrijk Olympique Lyonnais 0 - 1 2 - 2
Dinamo Moskou Vlag van Rusland 5 - 4 Vlag van Letland Skonto FC 2 - 2 3 - 2
Vitória Guimarães Vlag van Portugal 2 - 4 Vlag van Schotland Celtic FC 1 - 2 1 - 2
VfB Stuttgart Vlag van Duitsland 4 - 3 Vlag van Nederland Feyenoord Rotterdam 1 - 3 3 - 0
FC Arges Pitesti Vlag van Roemenië 0 - 8 Vlag van Spanje Celta de Vigo 0 - 1 0 - 7
Silkeborg IF Vlag van Denemarken 0 - 3 Vlag van Italië AS Roma 0 - 2 0 - 1
ŁKS Łódź Vlag van Polen 1 - 3 Vlag van Frankrijk AS Monaco FC 1 - 3 0 - 0
Litex Lovetsj Vlag van Bulgarije 1 - 3 Vlag van Oostenrijk Grazer AK 1 - 1 0 - 2
RSC Anderlecht Vlag van België 0 - 2 Vlag van Zwitserland Grasshopper-Club Zürich 0 - 2 0 - 0
ACF Fiorentina Vlag van Italië 2 - 1 Vlag van Kroatië Hajduk Split 2 - 1 0 - 0
Aston Villa FC Vlag van Engeland 6 - 2 Vlag van Noorwegen Strømsgodset IF 3 - 2 3 - 0
FC Schalke 04 Vlag van Duitsland 1 - 1 (4-5 n.p.) Vlag van Tsjechië SK Slavia Praag 1 - 0 0 - 1
Servette FC Vlag van Zwitserland 2 - 2 Vlag van Bulgarije CSKA Sofia 2 - 1 0 - 1
Rode Ster Belgrado Vlag van Joegoslavië 3 - 3 (4-3 n.p.) Vlag van Frankrijk FC Metz 2 - 1 1 - 2
FC Košice Vlag van Slowakije 0 - 8 Vlag van Engeland Liverpool FC 0 - 3 0 - 5
Sporting Clube de Portugal Vlag van Portugal 1 - 4 Vlag van Italië Bologna FC 1909 0 - 2 1 - 2
Branik Maribor Vlag van Slovenië 0 - 5 Vlag van Polen Wisła Kraków 0 - 2 0 - 3
Vejle BK Vlag van Denemarken 1 - 5 Vlag van Spanje Real Betis 1 - 0 0 - 5
Girondins de Bordeaux Vlag van Frankrijk 3 - 2 Vlag van Oostenrijk SK Rapid Wien 1 - 1 2 - 1
Atlético de Madrid Vlag van Spanje 3 - 0 Vlag van Joegoslavië FK Obilic 2 - 0 1 - 0
Beitar Jeruzalem Vlag van Israël 3 - 5 Vlag van Schotland Rangers FC 1 - 1 2 - 4
Leeds United AFC Vlag van Engeland 1 - 1 (4-1 n.p.) Vlag van Portugal Marítimo Funchal 1 - 0 0 - 1
Udinese Calcio Vlag van Italië 1 - 2 Vlag van Duitsland Bayer Leverkusen 1 - 1 0 - 1
Steaua Boekarest Vlag van Roemenië 3 - 7 Vlag van Spanje Valencia CF 3 - 4 0 - 3
Willem II Tilburg Vlag van Nederland 6 - 0 Vlag van Georgië Dinamo Tbilisi 3 - 0 3 - 0
FC Zürich Vlag van Zwitserland 7 - 2 Vlag van Cyprus Anorthosis Famagusta 4 - 0 3 - 2
Újpest TE Vlag van Hongarije 2 - 7 Vlag van België Club Brugge 0 - 5 2 - 2
Vitesse Arnhem Vlag van Nederland 6 - 3 Vlag van Griekenland AEK Athene 3 - 0 3 - 3
SK Brann Vlag van Noorwegen 2 - 4 Vlag van Duitsland Werder Bremen 2 - 0 0 - 4 (n.v.)
SK Sigma Olomouc Vlag van Tsjechië 2 - 6 Vlag van Frankrijk Olympique Marseille 2 - 2 0 - 4

Tweede ronde[bewerken]

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
Dinamo Moskou Vlag van Rusland 2 - 6 Vlag van Spanje Real Sociedad 2 - 3 0 - 3
CSKA Sofia Vlag van Bulgarije 2 - 5 Vlag van Spanje Atlético de Madrid 2 - 4 0 - 1
AS Roma Vlag van Italië 1 - 0 Vlag van Engeland Leeds United AFC 1 - 0 0 - 0
Celtic FC Vlag van Schotland 3 - 5 Vlag van Zwitserland FC Zürich 1 - 1 2 - 4
Grasshopper-Club Zürich Vlag van Zwitserland 3 - 2 Vlag van Italië ACF Fiorentina 0 - 2 3 - 0*
Vitesse Arnhem Vlag van Nederland 1 - 3 Vlag van Frankrijk Girondins de Bordeaux 0 - 1 1 - 2
Bayer Leverkusen Vlag van Duitsland 2 - 3 Vlag van Schotland Rangers FC 1 - 2 1 - 1
Wisła Kraków Vlag van Polen 2 - 3 Vlag van Italië AC Parma 1 - 1 1 - 2
Grazer AK Vlag van Oostenrijk 3 - 7 Vlag van Frankrijk AS Monaco FC 3 - 3 0 - 4
Werder Bremen Vlag van Duitsland 3 - 4 Vlag van Frankrijk Olympique Marseille 1 - 1 2 - 3
Celta de Vigo Vlag van Spanje 3 - 2 Vlag van Engeland Aston Villa FC 0 - 1 3 - 1
Liverpool FC Vlag van Engeland 2 - 2 Vlag van Spanje Valencia CF 0 - 0 2 - 2
Bologna FC 1909 Vlag van Italië 4 - 1 Vlag van Tsjechië SK Slavia Praag 2 - 1 2 - 0
Willem II Tilburg Vlag van Nederland 1 - 4 Vlag van Spanje Real Betis 1 - 1 0 - 3
Rode Ster Belgrado Vlag van Joegoslavië 3 - 5 Vlag van Frankrijk Olympique Lyonnais 1 - 2 2 - 3
VfB Stuttgart Vlag van Duitsland 3 - 4 Vlag van België Club Brugge 1 - 1 2 - 3 (n.v.)

Derde ronde[bewerken]

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
Real Sociedad Vlag van Spanje 3 - 5 Vlag van Spanje Atlético de Madrid 2 - 1 1 - 4 (n.v.)
AS Roma Vlag van Italië 3 - 2 Vlag van Zwitserland FC Zürich 1 - 0 2 - 2
Grasshopper-Club Zürich Vlag van Zwitserland 3 - 3 Vlag van Frankrijk Girondins de Bordeaux 3 - 3 0 - 0
Rangers FC Vlag van Schotland 2 - 4 Vlag van Italië AC Parma 1 - 1 1 - 3
AS Monaco Vlag van Frankrijk 2 - 3 Vlag van Frankrijk Olympique Marseille 2 - 2 0 - 1
Celta de Vigo Vlag van Spanje 4 - 1 Vlag van Engeland Liverpool FC 3 - 1 1 - 0
Bologna FC 1909 Vlag van Italië 4 - 2 Vlag van Spanje Real Betis 4 - 1 0 - 1
Olympique Lyonnais Vlag van Frankrijk 5 - 3 Vlag van België Club Brugge 1 - 0 4 - 3

Kwartfinale[bewerken]

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
Atlético de Madrid Vlag van Spanje 4 - 2 Vlag van Italië AS Roma 2 - 1 2 - 1
Girondins de Bordeaux Vlag van Frankrijk 2 - 7 Vlag van Italië AC Parma 2 - 1 0 - 6
Olympique Marseille Vlag van Frankrijk 2 - 1 Vlag van Spanje Celta de Vigo 2 - 1 0 - 0
Bologna FC 1909 Vlag van Italië 3 - 2 Vlag van Frankrijk Olympique Lyonnais 3 - 0 0 - 2

Halve finale[bewerken]

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
Atlético de Madrid Vlag van Spanje 2 - 5 Vlag van Italië AC Parma 1 - 3 1 - 2
Olympique Marseille Vlag van Frankrijk 1 - 1 Vlag van Italië Bologna FC 1909 0 - 0 1 - 1

Finale[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie UEFA Cupfinale 1999 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
* Vet is bekerwinnaar
datum wedstrijd uitslag stadion, plaats, toeschouwers
woensdag 12 mei



AC Parma Vlag van Italië
26. Crespo 1-0
36. Vanoli 2-0
55. Chiesa 3-0
-



Vlag van Frankrijk Olympique Marseille



3-0



Luzjniki Stadion, Moskou
61.000 toeschouwers


Externe links[bewerken]