Wikipedia:Wikiproject/Schrijfweek/Luxemburg

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Vlag van Luxemburg
De kantons van Luxemburg

Honderdtachtig jaar geleden werd België met het Verdrag van Londen (1839) een onafhankelijk land. Daarbij verloor Luxemburg meer dan de helft van haar grondgebied aan België. Laten we artikelen schrijven en zo dit land weer laten groeien. Na de schrijfweken in onder andere Zweden, Kaukasus, Brazilië, Baltische staten en andere is het nu traditioneel tijd voor de schrijfweken rondom het op één na kleinste land binnen de Europese Unie: Luxemburg. Daarom houden we van 22 december 2018 t/m 6 januari 2019 de schrijfweken die gericht zijn op dit land. Iedereen kan meedoen door te schrijven over Luxemburg.

Deelnemers[bewerken]

Voeg je naam hier toe als je meedoet aan de schrijfweken over het land Luxemburg.

  1. Romaine (overleg) 22 dec 2018 03:41 (CET) - over kastelen, monumenten, ander erfgoed, natuur, en meer...
  2. SvenDK (overleg) 22 dec 2018 04:26 (CET)
  3. Aarde BobbyJ7 Overleg? 22 dec 2018 11:06 (CET) - Ik denk vooral over geografie/topografie.
  4. Mvg, Flag of Belgium (civil).svg TheDragonhunter | Vragen? 22 dec 2018 12:04 (CET) - Over strip is er praktisch nog niks. Ik zal daar wat over schrijven.
  5. Trijnstel (overleg) 23 dec 2018 01:59 (CET) Over sporters, het groothertogdom of al wat op mijn pad komt.
  6. Geertivp (overleg) 23 dec 2018 13:52 (CET)
  7. Grasmat|(Vragen?) 24 dec 2018 19:14 (CET)
  8. ~Ycleymans~ (overleg) 25 dec 2018 11:04 (CET)
  9. Fred (overleg) 26 dec 2018 18:36 (CET)
  10. Mileau (overleg) 26 dec 2018 20:37 (CET)
  11. Arjuno (overleg) 30 dec 2018 19:56 (CET)

...

Als je op de hoogte wil blijven van toekomstige weken, voeg jezelf dan toe op de verzendlijst.

Voeg mij toe aan de verzendlijst

Eerstvolgende projectweken zijn:


Meedoen[bewerken]

Iedereen kan meedoen: schrijf deze weken over onderwerpen uit Luxemburg! Ben je op zoek naar inspiratie? Kijk dan hier:

Bijdragen[bewerken]

We houden graag bij welke bijdragen in het kader van de schrijfweken zijn gedaan, dus voeg ze alsjeblieft toe aan de lijst op deze pagina. Zorg dat de nieuw aangemaakte artikelen, categorieën en sjablonen ook gekoppeld zijn op Wikidata aan hun equivalent in een andere taal, of maak een nieuw item hiervoor aan op Wikidata. Lukt het niet, loop je vast of weet je niet hoe je dit kunt doen, vraag dan op de overlegpagina om hulp!


Sterk uitgebreide artikelen[bewerken]

  1. Vianden (stad)
  2. Grundhof (Luxemburg)

...

Aangemaakte artikelen[bewerken]

  1. Roger Leiner, Luxemburgs stripauteur - Q13104859
  2. Joseph Kutter, Luxemburgs kunstschilder - Q928638
  3. Drielandenpunt (Schengen), drielandenpunt Frankrijk-Duitsland-Luxemburg - Q27395479
  4. Drielandenpunt (Ouren), drielandenpunt België-Duitsland-Luxemburg - Q27344570
  5. Kasteel van Schengen, kasteel - Q7431167
  6. Sint-Salvatorkerk (Schengen), kerkgebouw - Q16365733
  7. Drielandenpunt België–Frankrijk–Luxemburg - Q16681164
  8. Burg Ouren, kasteelruïne bij de grens met Luxemburg - Q13101830
  9. Slot Oberhausen, kasteel nabij Luxemburg - Q57316996
  10. Sint-Pieterskerk (Ouren), kerk bij de grens met Luxemburg - Q16365650
  11. De Superjhemp retörns, Belgisch-Luxemburgse film gebaseerd op Luxemburgse stripreeks - Q60056469
  12. Josy Stoffel, Luxemburgs turner - Q520677
  13. Emile Mayrischstadion, stadion in Esch-sur-Alzette - Q3496262
  14. Meren van Weiswampach, twee meren in Luxemburg - Q60082124
  15. Sint-Johannes Nepomucenuskerk, kerk in Weiswampach - Q16365811
  16. Lancaster Memorial, oorlogsmonument in Weiswampach - Q6483224
  17. Sylvie Hülsemann, Luxemburgs waterskiester - Q7661047
  18. Kasteel Esch-sur-Sûre, een vervallen kasteel in de stad Esch-sur-Sûre - Q2968219
  19. Stade um Bëschel, stadion in Hautcharage - Q16900634
  20. Hostert (Rambrouch), dorp in Rambrouch - Q3141034
  21. Onze-Lieve-Vrouw-Onbevlekt-Ontvangenkerk (Leithum), kerk - Q16366615
  22. Sint-Odiliakerk (Beiler), kerk - Q16366001
  23. Stade Communal, stadion in Mondercange - Q7596098
  24. Stade am Deich, stadion in Ettelbruck - Q7596084
  25. Stade François Trausch, stadion in Mamer - Q7596110
  26. Sint-Alfonskapel (Breidfeld), kapel - Q16763803
  27. Sint-Salvatorkerk (Holler), kerk - Q13103516
  28. Drievuldigheidskerk (Binsfeld), kerk - Q13103503
  29. Schmiede, nóg een drielandenpunt!
  30. Sint-Jozefskerk (Huldange), kerk - Q17496502
  31. Sint-Corneliuskerk (Hautbellain), kerk - Q16366003
  32. Sint-Michaëlkerk (Basbellain), kerk - Q16366611
  33. Haut-Martelange, dorp in Rambrouch - Q1396955
  34. Sint-Lambertuskerk (Wilwerdange), kerk - Q16365849
  35. Cosmas en Damianuskapel, kapel - Q16763816
  36. Sint-Sebastiaankapel (Drinklange), kapel - Q20573218
  37. Sint-Andreaskerk (Troisvierges), kerk - Q16366149
  38. Sint-Agathakapel (Biwisch), kapel - Q20573177
  39. De Superjhemp, Luxemburgse stripreeks - Q60032729
  40. The Pond - Moonlight, foto Edward Steichen - Q1960268
  41. Sint-Martinuskerk (Hachiville), kerk - Q13103517
  42. Helzerklaus, kluizenarij - Q16763694
  43. Sint-Eligiuskerk (Hoffelt), kerk - Q16366248
  44. Sint-Pieter en Pauluskerk (Asselborn), kerk - Q16365963
  45. Sint-Luciakapel (Sassel), kapel - Q16763838
  46. Heilig Kruiskerk (Lieler), kerk
  47. Sint-Quirinuskerk (Heinerscheid), kerk
  48. ‎Sint-Thomaskerk (Fischbach), kerk
  49. Sint-Eligiuskerk (Roder), kerk
  50. Graafschap La Roche - Q577331
  51. Ida van Saksen, gravin van Namen - Q3147770
  52. Kopermijn van Stolzembourg, mijn met museum
  53. ‎Burcht Stolzembourg, voormalig kasteel
  54. Sint-Odokerk (Stolzembourg), kerk
  55. ‎Kapel van Obereisenbach, kapel
  56. Sint-Willibrorduskerk (Untereisenbach), kerk
  57. ‎Untereisenbach, plaats
  58. Sint-Wendelinuskerk (Rodershausen), kerk
  59. Trinitariërskerk (Vianden)
  60. ‎Kapel van Bildchen
  61. ‎Heilig Hartkerk (Bivels)
  62. FC Atert Bissen, voetbalclub
  63. FC Jeunesse Junglinster, voetbalclub
  64. Dames Ligue 1, vrouwenvoetbalcompetitie
  65. Lijst van natuurgebieden in Luxemburg, lijst - Q927294
  66. Broederschapskapel (Vianden), kapel
  67. ‎Victor Hugohuis, museum
  68. Sint-Niklaaskerk (Vianden), kerk
  69. Hockelstoren, wachttoren
  70. ‎Sint-Rochuskapel (Vianden), kerk
  71. Andy Genen, stripauteur - Q16439266
  72. Titelberg, een archeologische site - Q1463952
  73. Sint-Lucaskerk (Dillingen), kerk
  74. Onze-Lieve-Vrouw-Hemelvaartkerk (Bollendorf-Pont), kerk
  75. ‎Sint-Lucaskerk (Dillingen), kerk
  76. ‎Sint-Niklaaskapel (Hoesdorf), kerk
  77. Sint-Hubertuskerk (Bettel), kerk

Aangemaakte artikelen in andere talen[bewerken]

  1. ...

Voltooide series[bewerken]

  1. ...

Te verbeteren pagina's[bewerken]

Op Te beoordelen pagina's beland. Na verbetering en afstemming met de nominator, mogen ze naar boven verplaatst worden:

  1. ...

Overige meldenswaardige bijdragen[bewerken]

  1. Sjabloon:Navigatie kastelen Luxemburg, SvenDK (overleg) 22 dec 2018 08:43 (CET)
  2. Categorie:Grens tussen Frankrijk en Luxemburg - Q8471091
  3. Categorie:Grens tussen Duitsland en Frankrijk - Q8471067
  4. Categorie:Documentair werelderfgoed in Luxemburg (land) - Q60232823

Nagekomen bijdragen[bewerken]

Het lukt niet iedereen om alle artikelen strikt in de periode van de schrijfweek over Luxemburg te schrijven. Hoewel die artikelen buiten de periode vallen, kunnen ze aan deze sectie worden toegevoegd.

  1. Gab Weis - Luxemburgs stripauteur Q13102712
  2. Colette Bodelot - linguïst
  3. Léa Linster - Luxemburgs chef-kok