Topklasse voetbal 2015/16

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Topklasse
Vlag van Nederland
Land Nederland
Bond KNVB
Competitie Topklasse
Seizoensdetails
Seizoen 2015/16
Kampioen Zaterdag: Excelsior Maassluis
Zondag: FC Lienden
Aantal clubs 32 (16 per competitie)
Promotie naar Tweede divisie
Gepromoveerd 7 clubs per afdeling
Degradatie naar Hoofdklasse
Gedegradeerd RVVH
Algemeen
Opgericht 2010
Recordtitelhouder zaterdag: Spakenburg (2x)
zondag: Achilles '29
FC Lienden (2x)
Website KNVB.nl
Actueel
Actuele editie Derde divisie 2016/17
Navigatie
Vorige     Volgende
Portaal  Portaalicoon   Voetbal

Het seizoen 2015/16 van de Topklasse is het zesde seizoen van deze voetbalcompetitie op het derde niveau in Nederland. Er zijn twee afdelingen; de Topklasse zaterdag en de Topklasse zondag.

De Topklasse zaterdag gaat van start met vier nieuwe clubs (RVVH won de nacompetitie), de Topklasse zondag gaat van start met drie nieuwe clubs.

De twee kampioenen spelen na afloop van de competitie in een tweeluik tegen elkaar om het algemeen amateurkampioenschap van Nederland.

Aan het einde van het seizoen zullen de eerste zeven clubs van elke Topklasse promoveren naar de nieuw te vormen semiprofessionele Tweede divisie, die verder wordt aangevuld met vier belofteteams van profclubs.[1]

De Topklasse zelf zal vanaf seizoen 2016/17 voortgezet worden onder de naam Derde divisie.

De nummers 15 van de beide Topklassen kwalificeren zich voor de nacompetitie tegen de periodekampioenen van de Hoofdklassen. De nummers 16 degraderen rechtstreeks.[2]

Zaterdag[bewerken]

Clubs[bewerken]

Club Plaats Provincie Stadion Capaciteit Trainer
BVV Barendrecht Barendrecht Vlag Zuid-Holland Zuid-Holland Sportpark de Bongerd 3.000 Vlag van Nederland Adrie Poldervaart
vv Capelle Capelle aan den IJssel Vlag Zuid-Holland Zuid-Holland Sportpark 't Slot 4.000 Vlag van Nederland Ton van Bremen
DVS '33 Ermelo Vlag Gelderland Gelderland Sportlaan 1.500 Vlag van Nederland Jan Veldhuizen
Excelsior Maassluis Maassluis Vlag Zuid-Holland Zuid-Holland Sportpark Lavendelstraat 5.000 Vlag van Nederland Jeroen Rijsdijk
GVVV Veenendaal Vlag Utrecht (provincie) Utrecht Sportpark Panhuis 4.000 Vlag van Nederland Erik Assink
HHC Hardenberg Hardenberg Vlag Overijssel Overijssel Sportpark De Boshoek 4.500 Vlag van Nederland Marcel Groninger
VV IJsselmeervogels Spakenburg Vlag Utrecht (provincie) Utrecht Sportpark De Westmaat 8.000 Vlag van Nederland Frans Adelaar
VV Katwijk Katwijk Vlag Zuid-Holland Zuid-Holland Sportpark De Krom 6.000 Vlag van Nederland Dick Schreuder
Kozakken Boys Werkendam Vlag Noord-Brabant Noord-Brabant Sportpark De Zwaaier 5.000 Vlag van Nederland Danny Buijs
FC Lisse Lisse Vlag Zuid-Holland Zuid-Holland Sportpark Ter Specke 5.000 Vlag van Nederland Arjan van der Laan
ONS Sneek Sneek Vlag Friesland Friesland Sportpark Zuidersportpark 950 Vlag van Nederland Richard Karrenbelt
Rijnsburgse Boys Rijnsburg Vlag Zuid-Holland Zuid-Holland Sportpark Middelmors 6.100 Vlag van Nederland Niek Oosterlee
RVVH Ridderkerk Vlag Zuid-Holland Zuid-Holland Sportpark Ridderkerk 3.000 Vlag van Nederland Giovanni Franken
SVV Scheveningen Den Haag Vlag Zuid-Holland Zuid-Holland Sportpark Houtrust 3.500 Vlag van Nederland John Blok
SV Spakenburg Spakenburg Vlag Utrecht (provincie) Utrecht Sportpark De Westmaat 8.000 Vlag van Nederland Jochem Twisker
SteDoCo Hoornaar Vlag Zuid-Holland Zuid-Holland Sportpark Stedoco onbekend Vlag van Nederland Virgil Breetveld


Competitie[bewerken]

Eindstand[bewerken]

pos Club GS W G V P DV DT DS
1. Excelsior Maassluis 30 16 11 3 59 46 31 +15
2. HHC Hardenberg 30 18 4 8 58 54 38 +16
3. VV Katwijk 30 17 6 7 57 62 36 +26
4. Kozakken Boys 30 16 6 8 54 57 39 +18
5. BVV Barendrecht 30 16 5 9 53 68 48 +20
6. SV Spakenburg 30 13 8 9 47 67 52 +15
7. GVVV 30 13 7 10 46 51 42 +9
8. Rijnsburgse Boys 30 11 10 9 43 51 52 −1
9. DVS '33 30 10 9 11 39 57 53 +4
10. ONS Sneek 30 10 4 16 34 43 63 −20
11. vv Capelle 30 8 7 15 31 36 47 −11
12. VV IJsselmeervogels 30 8 7 15 31 34 50 −16
13. SVV Scheveningen 30 7 9 14 30 42 47 −5
14. SteDoCo 30 8 6 16 30 41 72 −31
15. FC Lisse 30 6 11 13 29 43 54 −11
16. RVVH 30 6 4 20 22 32 60 −28


Legenda[bewerken]

Kleur Kwalificatie voor
Kampioen zaterdag Topklasse, promotie naar Tweede divisie
Promotie naar Tweede divisie
Handhaving in Topklasse (Derde divisie)
Nacompetitie voor lijfsbehoud in de Derde divisie
Degradatie naar de Hoofdklasse

Uitslagen[bewerken]

BAR CAP DVS EXM GVV HHC IJS KAT KOZ LIS ONS RIJ RVH SVV SPA SDC
BVV Barendrecht 2 - 2 5 - 2 1 - 1 3 - 2 3 - 1 3 - 0 0 - 3 1 - 0 2 - 3 5 - 2 1 - 3 4 - 3 2 - 2 3 - 1 3 - 1
vv Capelle 2 - 0 2 - 3 0 - 0 1 - 3 1 - 2 0 - 2 1 - 0 0 - 2 4 - 2 0 - 2 1 - 2 2 - 0 0 - 0 1 - 4 2 - 0
DVS '33 1 - 4 1 - 1 0 - 3 4 - 1 2 - 3 4 - 0 1 - 6 0 - 0 0 - 1 2 - 3 3 - 0 3 - 1 5 - 3 4 - 0 1 - 1
Excelsior Maassluis 2 - 1 0 - 2 3 - 3 2 - 1 2 - 1 2 - 2 3 - 1 1 - 1 4 - 3 3 - 2 1 - 1 0 - 0 2 - 0 1 - 5 3 - 1
GVVV 0 - 1 3 - 0 3 - 3 0 - 1 4 - 1 2 - 0 1 - 1 1 - 2 0 - 0 4 - 1 2 - 1 0 - 2 3 - 0 2 - 0 2 - 2
HHC Hardenberg 1 - 0 2 - 1 0 - 0 1 - 2 1 - 1 2 - 0 2 - 3 4 - 1 2 - 2 3 - 1 2 - 0 3 - 1 1 - 1 3 - 0 3 - 1
V.V. IJsselmeervogels 2 - 4 0 - 0 2 - 1 1 - 1 1 - 1 0 - 2 2 - 4 0 - 3 2 - 0 2 - 0 4 - 1 0 - 1 1 - 2 3 - 1 1 - 2
v.v. Katwijk 2 - 1 3 - 1 1 - 0 0 - 0 1 - 2 0 - 1 1 - 2 3 - 4 1 - 0 2 - 2 1 - 0 2 - 1 2 - 1 1 - 1 6 - 1
Kozakken Boys 0 - 2 2 - 0 3 - 0 1 - 1 0 - 0* 3 - 1 3 - 0 2 - 1 2 - 1 4 - 1 3 - 0 3 - 1 3 - 1 0 - 3 1 - 2
FC Lisse 1 - 4 1 - 1 1 - 1 0 - 1 1 - 3 1 - 2 1 - 1 0 - 1 3 - 3 2 - 1 1 - 1 1 - 1 4 - 2 2 - 3 2 - 4
ONS Sneek 2 - 0 2 - 0 1 - 1 2 - 0 3 - 2 1 - 2 2 - 1 0 - 1 2 - 0 0 - 2 2 - 2 0 - 1 1 - 0 0 - 4 0 - 2
Rijnsburgse Boys 4 - 4 3 - 2 0 - 4 0 - 0 4 - 1 1 - 2 1 - 1 2 - 2 2 - 1 2 - 3 4 - 3 5 - 3 0 - 0 3 - 0 3 - 2
RVVH 0 - 2 1 - 0 1 - 2 0 - 2 0 - 1 3 - 2 0 - 2 0 - 2 2 - 0 1 - 1 1 - 2 2 - 4 0 - 4 2 - 2 2 - 3
SVV Scheveningen 2 - 2 2 - 2 2 - 1 0 - 1 1 - 2 1 - 2 3 - 0 3 - 3 2 - 3 1 - 1 2 - 1 0 - 1 2 - 0 1 - 1 4 - 0
SV Spakenburg 3 - 1 2 - 4 1 - 1 0 - 1 5 - 1 2 - 1 1 - 1 2 - 6 2 - 2 2 - 1 8 - 1 0 - 0 5 - 2 2 - 0 5 - 2
SteDoCo 0 - 4 1 - 3 1 - 4 1 - 3 0 - 3 0 - 1 2 - 1 0 - 2 2 - 5 2 - 2 3 - 3 1 - 1 1 - 0 1 - 0 2 - 2

* Wedstrijd Kozakken Boys - GVVV werd op zaterdag 9 april in de 83e minuut gestaakt wegens commentaar van het publiek op de scheidsrechter. Op dinsdag 19 april 2016 werden de resterende 7 minuten uitgespeeld.

Zondag[bewerken]

Clubs[bewerken]

Club Plaats Provincie Stadion Capaciteit
AFC Amsterdam Vlag Noord-Holland Noord-Holland Sportpark Goed Genoeg 2.000
JVC Cuijk Cuijk Vlag Noord-Brabant Noord-Brabant Sportpark De Groenendijkse 3.000
EVV Echt Vlag Limburg Limburg Sportpark In de Bandert 2.000
HBS Den Haag Vlag Zuid-Holland Zuid-Holland Sportpark Daal en Bergselaan 1.000
Hercules Utrecht Vlag Utrecht (provincie) Utrecht Sportpark Voordorp 800
HSC '21 Haaksbergen Vlag Overijssel Overijssel Sportpark Groot Scholtenhagen 4.500
Koninklijke HFC Haarlem Vlag Noord-Holland Noord-Holland Sportpark Spanjaardslaan 1.500
FC Lienden Lienden Vlag Gelderland Gelderland Sportpark De Abdijhof 2.400
Magreb '90 Utrecht Vlag Utrecht (provincie) Utrecht Sportpark Papendorp 800
OJC Rosmalen Rosmalen Vlag Noord-Brabant Noord-Brabant Sportpark De Groote Wielen onbekend
VV Sneek Wit Zwart Sneek Vlag Friesland Friesland Sportpark VV Sneek Wit Zwart 4.500
TEC VV Tiel Vlag Gelderland Gelderland Sportpark De Lok onbekend
De Treffers Groesbeek Vlag Gelderland Gelderland Sportpark Zuid 5.000
VV UNA Veldhoven Vlag Noord-Brabant Noord-Brabant Sportpark Zeelst 3.000
VVSB Noordwijkerhout Vlag Zuid-Holland Zuid-Holland Sportpark de Boekhorst 2.500
WKE Emmen Vlag Drenthe Drenthe Sportpark Grote Geert 4.000

Competitie[bewerken]

Eindstand[bewerken]

pos Club GS W G V P DV DT DS
1. FC Lienden 28 14 11 3 53 35 18 +17
2. TEC VV 28 16 4 8 52 45 29 +16
3. Koninklijke HFC 28 14 7 7 49 51 33 +18
4. De Treffers 28 14 6 8 48 57 33 +24
5. VVSB 28 14 5 9 47 45 25 +20
6. AFC 28 13 5 10 44 46 43 +3
7. VV UNA * 28 12 7 9 43 45 31 +14
8. HSC '21 * 28 11 10 7 43 38 32 +6
9. JVC Cuijk 28 13 2 13 41 42 45 −3
10. USV Hercules 28 9 10 9 37 35 43 −8
11. EVV 28 7 9 12 30 22 31 −9
12. HBS-Craeyenhout 28 8 4 16 28 38 50 −12
13. Magreb '90 28 6 6 16 24 32 52 −20
14. OJC Rosmalen 28 6 6 16 24 25 49 −24
15. VV Sneek Wit Zwart 28 4 6 18 18 26 68 −42
x WKE 21 11 5 5 38 35 30 +5
* positie na een beslissingswedstrijd


Legenda[bewerken]

Kleur Kwalificatie voor
Kampioen zaterdag Topklasse, promotie naar Tweede divisie
Promotie naar Tweede divisie
Handhaving in Topklasse (Derde divisie)
Nacompetitie voor lijfsbehoud in de Derde divisie
Degradatie naar de Hoofdklasse

Uitslagen[bewerken]

AFC EVV HBS HER HSC JVC KON LIE MAG OJC SWZ TEC TRE UNA VVS WKE
AFC 0 - 0 1 - 2 0 - 2 1 - 1 3 - 1 2 - 3 1 - 3 2 - 1 3 - 1 0 - 0 3 - 2 3 - 1 2 - 0 3 - 1 3 - 1
EVV 1 - 2 0 - 1 1 - 1 0 - 1 0 - 1 0 - 0 2 - 2 1 - 1 3 - 1 2 - 0 0 - 0 0 - 1 0 - 2 1 - 0 0 - 1
HBS-Craeyenhout 3 - 1 2 - 0 4 - 0 4 - 2 5 - 2 0 - 2 2 - 2 1 - 2 2 - 3 1 - 1 3 - 2 1 - 1 1 - 2 0 - 4
USV Hercules 2 - 0 1 - 0 2 - 1 1 - 1 1 - 1 2 - 4 0 - 0 2 - 1 1 - 1 4 - 1 1 - 4 1 - 5 0 - 0 0 - 3 0 - 0
HSC '21 1 - 1 2 - 0 1 - 0 0 - 0 1 - 1 4 - 0 1 - 1 3 - 1 2 - 1 1 - 1 0 - 2 0 - 0 1 - 1 1 - 0
JVC Cuijk 1 - 3 4 - 0 1 - 0 2 - 1 0 - 1 1 - 3 1 - 0 1 - 3 2 - 1 3 - 1 0 - 2 1 - 0 2 - 0 1 - 3
Koninklijke HFC 2 - 0 1 - 1 3 - 1 1 - 3 0 - 0 4 - 0 2 - 1 0 - 1 1 - 0 7 - 2 3 - 1 3 - 3 0 - 1 3 - 1 6 - 2
FC Lienden 3 - 2 1 - 0 4 - 1 1 - 1 2 - 0 2 - 1 0 - 0 0 - 2 0 - 0 4 - 0 1 - 0 0 - 0 1 - 0 0 - 0 0 - 2
Magreb '90 3 - 0 1 - 1 2 - 0 0 - 0 0 - 2 1 - 2 1 - 3 0 - 1 1 - 2 4 - 5 0 - 1 2 - 2 0 - 5 1 - 4
OJC Rosmalen 1 - 2 2 - 2 2 - 2 0 - 3 1 - 3 1 - 4 1 - 0 0 - 1 1 - 1 1 - 1 0 - 2 0 - 3 0 - 3 1 - 0 0 - 1
Sneek Wit Zwart 2 - 3 0 - 1 3 - 0 0 - 2 0 - 7 0 - 3 2 - 2 0 - 1 2 - 1 0 - 2 0 - 1 3 - 0 0 - 0 0 - 2 2 - 1
TEC VV 1 - 0 0 - 2 1 - 0 1 - 1 2 - 0 3 - 2 2 - 3 0 - 1 5 - 1 1 - 0 2 - 0 1 - 2 2 - 1 2 - 1 1 - 2
De Treffers 1 - 3 1 - 2 3 - 0 4 - 1 6 - 1 4 - 3 0 - 0 0 - 1 2 - 0 2 - 0 6 - 1 1 - 2 3 - 1 1 - 3 1 - 0
VV UNA 2 - 2 0 - 2 2 - 1 4 - 2 4 - 1 2 - 0 1 - 0 2 - 2 3 - 0 1 - 2 6 - 0 1 - 1 0 - 4 0 - 0
VVSB 2 - 3 3 - 0 1 - 0 3 - 0 2 - 0 0 - 1 2 - 1 0 - 0 1 - 1 3 - 0 2 - 1 2 - 2 0 - 1 2 - 1 0 - 1
WKE 1 - 4 3 - 0 2 - 1 2 - 0 2 - 1 3 - 3 1 - 1 2 - 2 3 - 2 1 - 1 4 - 2

* Wedstrijden van WKE zijn als 'niet gespeeld' verklaard.

Beslissingswedstrijd[bewerken]

Doordat VV UNA en HSC '21 op het einde van het seizoen evenveel punten hadden gehaald en slechts een van de twee clubs kon promoveren moest er een beslissingswedstrijd gespeeld worden om te bepalen wie er in het seizoen 2016/17 in de Tweede en wie in de Derde Divisie zou gaan spelen. Uiteindelijk won VV UNA deze wedstrijd.


Zondag 22 mei 2016
14:30
VV UNA 1 - 0 HSC '21 Sportpark De Groenendijkse, Cuijk
(Veld JVC Cuijk)

Algeheel amateurkampioenschap[bewerken]

De zaterdag- en zondagkampioen speelden in een thuis- en uitwedstrijd om het Algemeen amateurkampioenschap van Nederland. Excelsior Maassluis won het tweeluik. Door de invoering van de Tweede Divisie en daarmee het vervagen tussen de amateur en profcompetities, werd in dit seizoen voor het laatst om de titel gestreden.


Zaterdag 21 mei 2016
16:00
FC Lienden 0 - 2 Excelsior Maassluis Sportpark de Abdijhof, Lienden

Zaterdag 28 mei 2016
15:30
Excelsior Maassluis 2 - 3 FC Lienden Sportpark Lavendelstraat, Maassluis