Wikipedia:Gewenste artikelen

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Nuvola single chevron right.svg WP:GP verwijst naar hier. Voor Gebruikerspagina zie Wikipedia:Gebruikerspagina
Overzicht beheerpagina's
1rightarrow.png WP:GP

Plaats op de sjablonen de onderwerpen waarover je graag een pagina (artikel) in deze Wikipedia zou zien.

Info U kunt ook helpen met vertalingen of verzoeken om vertalingen op Vertalen in het Nederlands
Info U kunt ook kijken op De Hotlist om te zien of er iets speciaals op u ligt te wachten
Info U kunt ook naar de rode-sjablonen-pagina gaan om sjablonen die nog niet helemaal blauw zijn blauw te maken.
Info Zie ook dit kan beter, gewenste artikelen als beoordeeld naar het aantal links ernaartoe.
Info Zie ook Wikipedia:Ontbrekende Interwiki in en: voor artikelen die in vele andertalige wiki's bestaan, maar niet in de Nederlandstalige.
Info Zie ook Wikipedia:Ongelijke redirects voor artikelen die reeds zijn aangemaakt als redirect, maar naar het verkeerde artikel.
Info Overig: Gewenste afbeeldingen

Naar onderwerp:

  A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z  
Aardwetenschappen - Antropologie - Astronomie - Auto - Basketbal - Beeldende kunst en uitvoerende kunst (Kunst & Cultuur) - Bestuurskunde - Biologie - Christendom - Civiele techniek en bouwkunde - Computer - Criminaliteit - Dagelijks leven - Dinosauriërs - Duurzaamheid - Ecologie - Economie - Eerste Wereldoorlog - Egyptologie - Europese Unie - Eurovisiesongfestival - Fantasy - Fascisme en nationaalsocialisme in Nederland - Filatelie - Films - Filosofie - Financieel - Gastronomie - Geneeskunde - Genetica - Geografie, landen, steden, volken, enz. - Geschiedenis - Heelal - Horror - Informatica - Islam - Javaplatform - Jazz - Krijgswezen - Landbouw - Leestekens - Literatuur - Luchtvaart - Maatschappij - Materiaalkunde - Media - Middeleeuwen - Mode - Modeontwerpers - Moderne tijd - Monarchie - Musical - Muziek - Natuurkunde - Nederlandse Publieke Omroep - Numismatiek - Occultisme - Onderwijs - Oorlog - Openbaar vervoer - Oudheid - Overig - Personen Mannen - Personen Mannen Sport - Personen Vrouwen - Personen Vrouwen Sport - Politiek en Politicologie - Prehistorie - Psychologie - Recht - Religie en levensbeschouwing - Roeien - Romeinse Rijk - Ruimtevaart - Scheepvaart - Scheikunde - Sciencefiction - Scouting - Seksualiteit - Sociologie - Sport - Strip - Taal/talen - Tachtigjarige Oorlog - Tandheelkunde - Technologie en wetenschap - Toerisme - Vakbeweging - Verkeer & Vervoer - Vlaggen en wapens - Voedsel en dranken - Voetbal - Volleybal - Vrije software - Wapens - Wegen - Werelderfgoed - Werk - Wetenschap en Technologie - Wijn - Wiskunde (Overig en meer...)

A

[bewerk]

Aardwetenschappen

(Aardwetenschappen omvat de vakgebieden geologie, geochemie, geofysica, fysische geografie. Voor paleontologie en paleobotanie zie ook onder biologie.)


Geologie

kwartszandsteen | melilitoliet | overcompactie | pyroclastische neerslag (en) | riftzone (en) | rolsteen (de) | schriftgraniet (de) | verrucano ([1]) | verzet (geologie) | vetkool (of vette kolen of bitumineuze steenkool [2], en) | wolzakverwering (of Spheroïdale verwering; en) | Zuurtegraad van de bodem (en)

Geofysica

Haardmechanisme (de) | looptijddiagram (de) | Mögel-Dellingereffect (en|de) | straalpad (? de) | kraterpijp (en)

Bodemkunde

pedometrie (en) | IJslens (de)

Geomorfologie (landschap)

dalterras (de) | hoorn (berg) | kustkegel | pater nostermeer (en) | tarn (geologie) (en) | thermokarst (de|en) | turlough (en)

Stratigrafie en klimatologie

Bond event (en) | Heersiaan (Heersien) | Heinrich event (en) | Landriaan (Landrien) | Lauenburger Ton (de) | Montiaan (Montien) | Paniseliaan | Reinsdorf Interglaciaal | Schöningen Interglaciaal

Hydrografie en hydrologie

aquiclude | verzadiging (bodem) | korreldruk |

Disciplines

Aardobservatie (en) | fysische oceanografie (en) | paleoentomologie (fr) | Rundle-Tiampomethode (de)

Geologie van NL en B

Voor het aanmaken van deze artikelen aub eventuele synoniemen opzoeken en overleg over consequente naamgeving beginnen hier!
Hollands-Utrechtse laagvlakte | Kijkduin Hoog | sloef | Texel-IJsselmeer Hoog | Zeegat van Bergen

Biostratigrafie van NL en B

Horizon van Viviparus diluvianus | Horizon van Viviparus glacialis

Lithostratigrafie van NL en B

Afzetting van Lievelde | Afzetting van Miste | Almere laag | Brabantse Leem | Bunnik-Rijn | Formatie van Brabant | Formatie van Eindhoven | Formatie van Enschedé | Formatie van Harderwijk | Formatie van Heyenrath | Formatie van Kedichem | Formatie van Scheemda | Formatie van Tegelen | Formatie van Veghel | Groene Bank | Groningen Formatie | Horizont van Lichtenberg | Kalksteen van Lixhe | Kalksteen van Nekum | Kalksteen van Zevenwegen | Klei van Belveld | Klei van Bergen | Klei van Reuver | Klei van Watervliet | Laag van Harting | Laag van Velsen | Laagpakket van Wormer | Zanden van Austruweel | Zand van Bassevelde | Zanden van Kruisschans | Zanden van Heist op den Berg | Zanden van Luchtbal Schelpenhoudend zand, een van de lagen van de Formatie van Lillo. | Zanden van Merksem | Zand van Ruisbroek | Zanden van Zonderschot |

Geen van bovenstaande categorieën

Paralisch - Steenkern - Strandvlakte - Megatsunami (en)
(vul aan↓)

[bewerk]

Antropologie

Antropologische linguïstiek - Cultureel materialisme - Geofagie - Raymond William Firth - Schriftloze volken ([3] is bruikbaar)

Nuvola single chevron right.svg Meer gewenste artikelen
[bewerk]

Astronomie

Astronomisch model - Astronomische interferometer (en) - Astrogeology Research Program (en) - Atmosferische evolutie van Titan (en) - Blazar (en) - Debris disk (en) - Density wave theory (en) - Fotometrie (astronomie) (en) - Gammastraling astronomie (en) - Getijdenversnelling (en) - Halve lange as (en) - Heliospheric current sheet (en) - Hubble Deep Field (en) - Huge Large Quasar Group (en) grootste structuur in het heelal - Infraroodstelsel (en) - Kepler-62e (en) - Kepler-62f (en) - Koolstofverbranding (en) - Lambda-CDM model (en) - Lijst van astronomische catalogi (en) - LINER (en) - Magnetosfeer van Saturnus (en) - Meren van Titan (en) - On-nova - Ontstaan en evolutie van sterrenstelsels (en) - Oort constantes (en) - Rho Ophiuchicomplex (en) - Sharpless-catalogus (en) - Strömgren sphere (en) - Supermassief zwart gat (en) - Synthetische apertuurradar (de|en) - Toekomst van het heelal (en) - UBV fotometrisch systeem (en)

Sterrenwacht Almere - Publiekssterrenwacht Copernicus - Publiekssterrenwacht Corona Borealis - Volkssterrenwacht Dione - Publiekssterrenwacht Hellendoorn - Amateursterrenwacht Io - Sterrenwacht Mercurius - Publiekssterrenwacht Jan Paagman - Publiekssterrenwacht Phoenix - Publiekssterrenwacht Rijswijk - Publiekssterrenwacht Saturnus - Publiekssterrenwacht Strabrecht - Publiekssterrenwacht Vesta -

Cerro Tololo Inter-American Observatory (en) - Compton Gamma Ray Observatory (en) - Effelsberg 100-m Radio Telescope (en) - INTEGRAL (en) - IXO (en) - James Clerk Maxwell Telescope (en) - Jodrell Bank Observatory (en) - Magellan (sonde) (en) - Mount Graham International Observatory (en) - ROSAT (en) - Square Kilometre Array (en) - SuperWASP (en) - Very Long Baseline Array (en)

zie ook Wikipedia:Wikiproject/Astronomie/Gewenste informatie

(vul aan↓)

[bewerk]

Auto

Austin Maxi (en) | Cadillac CTS (en) | Cadillac ELR (en) | Cadillac STS (en) | Chevrolet Colorado (en) | Chevrolet Lumina (en) | Chevrolet Malibu (en) | Chrysler 300M (en) | Crosley (en) | Daewoo Espero (en) | Daewoo Nexia (en) | Daewoo Nubira (en) | Daihatsu Applause (en) | Daihatsu Charade (en) | Daihatsu Charmant (en) | Daihatsu Move (en) | Daihatsu Feroza (en) | Daihatsu Rocky (en) | Ferrari LaFerrari (en) | Fiat Palio (en) | Fisker Atlantic (en) | Fisker Automotive (en) | Ford Custom (en | Fisker Karma (en) | Ford Maverick (en) | Ford Transit Courier (en) | Ford Transit Custom (en) | Gordon-Keeble (en) | Hillman (automerk) (en) | Honda Integra (en) | Honda Legend (en) | Honda Prelude (en) | Honda Stream (en) | Hyundai Coupe (en) | Hyundai Elantra (en) | Hyundai Genesis (en) | Hyundai Grandeur (en) | Hyundai Lantra (en) | Hyundai Starex (en) | Hyundai XG (en) | Infiniti EX (en) | Infiniti G (en) | Infiniti Q50 (en) | Isuzu D-MAX (en) | JAC Motors (en) | Jaguar S-Type (en) | Jeep Cherokee (en) | Jeep Commander (en) | Jeep Compass (en) | Kia Borrego (en) | Kia Carens (en) | Kia Clarus (en) | Kia Joice (en) | Kia Magentis (en) | Kia Opirus (en) | Kia Pregio (en) | Kia Retona (en) | Lada Kalina (en) | Lancia Flaminia (en) | Lancia Flavia (en) | Landwind CV9 (en) | Lexus GX (en) | Lexus HS (en) | Lexus SC (en) | Lohner-Porsche (de, en) | Mazda BT-50 (en) | Mazda MPV (en) | Mazda Tribute (en) Mercedes-Benz Citan (en) | Mercedes-Benz CLA (en) | MG Rover Group (en) | MG F (en) | MG TF (en) | Mini Paceman (en) | Mitsubishi L300 (en) | Mitsubishi Mirage (en) | Mitsubishi Pajero Pinin (en) | Mitsubishi Pajero Sport (en) | Mitsubishi Space Runner (en) | Mitsubishi Space Wagon (en) | Nissan Maxima (en) | Nissan Navara (en) | Nissan Interstar (en) | Nissan Kubistar (en) | Nissan NV200 (en) | Nissan NV400 (en) | Nissan Pathfinder (en) | Nissan Primastar (en) | Nissan Serena (en) | Nissan Terrano (en) | Nissan Tiida (en) | Nissan Vanette (en) | Peugeot Boxer (en) | Peugeot Expert (en) | Porsche 360 (en) | Porsche 804 (en) | Porsche 906 (en) | Rover 100 (en) | Rover 400 (en) | Rover 75 (en) | Rover 800 (en) | SEAT Inca (en) | SEAT Málaga (en) | SsangYong Actyon (en) | SsangYong Korando (en) | SsangYong Kyron (en) | SsangYong Musso (en) | SsangYong Rodius (en) | Subaru Exiga (en) | Subaru BRZ (en) | Suzuki Baleno (en) | Suzuki Grand Vitara (en) | Suzuki Ignis (en) | Suzuki Wagon R+ (en) | Toyota Hiace (en) | Volkswagen Golf Plus (en) | Volkswagen XL1 (en) | Yue Loong (en) |

Zonder link of interwiki

Bentley Flying Spur | Donkervoort D8 RS06 |

Remsysteem |

Aziatische auto in 2008 | Oceanische en Afrikaanse auto in 2008 | Oceanische en Afrikaanse auto in 2009 | Europese auto in 2009 | Amerikaanse auto in 2010 | Aziatische auto in 2010 | Oceanische en Afrikaanse auto in 2010 | Europese auto in 2011 | Amerikaanse auto in 2011 | Aziatische auto in 2011 | Oceanische en Afrikaanse auto in 2011


B

Basketbal

Zie Gewenste artikelen: Basketbal

[bewerk]

Beeldende kunst en uitvoerende kunst

Afrikaanse kunst of traditionele Afrikaanse kunst (de|en|fr) - Ars Electronica (en) - Barok-classicisme - Digital Art Museum - Computerkunst (en) - Creative producer (de) - Dans in India (en) - Engelstalige opera (en|es) - Gotiek (kunst) (en) - Internationaal Cultureel Centrum Oscar Niemeyer (es |en |it) - Musea van Belfort (fr) - Museum der bildenden Künste (de en) Museum of Computer Art (MOCA) - Museum Nagele - Neo-conceptualisme - Orient Fair (en) - Prix de Lausanne (d:Q673014|en) - School van Siena (it) - Sport Relief - (en) - Tiltshift-fotografie (en) - The War of the Jewels (en) -

Erfgoed

Bundesdenkmalamt (de|en) -

(vul aan↓)

Nuvola single chevron right.svg Meer gewenste artikelen
Nuvola single chevron right.svg Veel gelinkt
[bewerk]

Bestuurskunde

Beleidsraam - Michel Crozier (en,fr) Frans socioloog ‎- Anthony Downs (en)- Yehezkel Dror (en) - Garbage Can Model - Frank J. Goodnow (en, Britannica) - Haalbaarheid - Institutionalisme - Mary Parker Follett (en) - Carl Joachim Friedrichs (en) - Alvin Gouldner (en) - Luther Gulick (en) - Hugh Heclo (en) - Herbert Kaufman (1922) (en) (NIET: en:Herbert Kaufman) - James March (en) - Arthur Ringeling (EUR) - Fritz Scharpf (en) - Lyndall Urwick (en, es) - (vul aan↓)

[bewerk]

Biologie

Amyloïdprecursoreiwit (en) - Apicale dendriet (en) - Axonuiteinde (en) - Bacteriële microcompartimenten (en) - Belgische Vereniging voor Biochemie en Moleculaire Biologie ([4]) - Sjabloon voor proces van DNA naar eiwit, waarin alle stappen en tussenproducten vermeld staan - Ca2+ of Calcium in biologie (en) - Carboxysoom (en) - Celstrekking - Cerebrale slagader (en) - Chemicaliën in het bloed - Chromaffiene cel (en) - Corneaal endotheel (en) - Corticogenese - Corticospinaal (en) - Cre/loxP-systeem (en en de) - Cycline (en) - Eiwit-eiwitinteractie (en) - Fibronectine (en) - Sjabloon voor genen, waarin functie, eventuele ziekte, locatie op chromosoom en bijv. externe links naar Pubmed, of OMIM staan - FYN (en) - Gastrula (en) - Igapo - IJsstructurerend proteïne (voorheen anti-vries eiwit) (en) - Immunoglobuline-superfamilie (en) - Infundibulum (en) - In-gel-digestie (de|en) - Integrine (en) - Ito-cel (en) - L1 (eiwit) (en) - Lagedichtheidlipoproteïnereceptorgenfamilie (en) - lagedichtheidlipoproteïnereceptorgerelateerd eiwit 8 (en) - Lavatera arborea - Mondslijmvlies - NCAM (en) - Nectine (en) - Neomura - Neurectoderm (en) - Orgaanleer - Nucleus paraventricularis (en) - Pars tuberalis (en) - Pebra (en) - Periglomerulaire cel - Phenethylamin (en/de) - Plasmastroming - Porie-eiwit - Radiale glia of Radiaire glia (en) - Samentrekking (geboorte) (en) - Selectine (en) - Serineprotease (en) - Sialinezuur (en) - Signaalpeptide (en) - Spermicide - Spondin 1 (en) - Src (gen) (en) - Subcortex - Subgranulaire zone (en) - subventriculaire zone (en) - Nucleus supraopticus (en) - Syncytium - Tandontwikkeling (en) - Technologisch Topinstituut Groene Genetica - Tegmentum (en - Terra Firme - Trombospondine-1 (en) - VCAM-1 (en) - Vloeistofchromatografie gekoppeld aan massaspectrometrie (en) - Zak van Rathke (en) -

(vul aan↓)

Nuvola single chevron right.svg Andere gewenste artikel: Zie ook amfibieën, fauna, flora, insecten, paddestoelen, reptielen, vogels, weekdieren en zie ook binnenin voor nog meer gewenste artikelen

C

[bewerk]

Christendom

Agatha Kaptein - Argentijnse Gelovigen van de Oosterse Ritus - Calmando qual - Christendom in Iran - Christendom in Marokko - Christendom in Libanon - Christendom in Syrië - Christendom in Turkije - Christendom in Koeweit - Christendom in Bahrein - Desideris van Wenen) (en) heilige - Didier van Langres (website) heilige - Ed Young (en) - Esoterisch christendom (en) - Exoterisch christendom - Grace Baptist Assembly - Grote Kerk (Genemuiden) - Primitive Baptists (en) - Interpretatie van Kennis - James Alison (en, de) - Nabal - Narcissus van Jeruzalem (en) Vroege (2e eeuw) patriarch van Jeruzalem. Heilige in zowel de Oostelijke als de Westelijke Kerken - Oneness Pentecostalism (en) - Onze-Lieve-Vrouwe van Frieswijk - Onze-Lieve-Vrouwe van Haarlem - Onze-Lieve-Vrouwe van Leeuwarden - Onze-Lieve-Vrouwe van Oud-Zevenaar - Open Air Campaigners (en, de, website) - Pablo Muñoz Vega (en, de) - Paul Augustin Mayer (en, (de) - progressief katholicisme - Tweede Boek van Jeu (en) - Tychikus (en) - Vrijzinnige theologie - bewerk

[bewerk]

Carnaval

Carnavalskleding, carnavalsband


[bewerk]

Civiele techniek en bouwkunde

glasvezel (bouwkunde) - havendam - hypostyle of hypostil (de|en, jdv) - Kasteel van Melfi (de, en, es, it) - Kasteel Tramontano (fr, it) - Kathedraal van Matera (en, fr, it) - pisé - plaat (constructie) - schaalconstructie - schokbeton - Stijgpunt - strandverdediging - tunneloven - vestigingswerk - Constructieberekening - rivierdijk

(vul aan↓)

[bewerk]

Computer

chroot (d:Q175297) Unix begrip, moeder aller virtualisaties - Control Data Corporation (en) - Muziekspel (en) - Post-PC-tijdperk of Post-pc-tijdperk (en) - TechNet -


[bewerk]

Criminaliteit

Opruiing - Team Executie Strafvonnissen - Siegfried Saez - Utrechtse serieverkrachter


D

[bewerk]

Dagelijks leven

kaasbijltje / kaasbijl - halsband (dier) - karbies - karwats - kruimelveger - proefdruk - schijnwerper - werkdruk

Tuinieren/kamerplanten/bloemen/etc
jonkerstafje

Voedsel/snack/(fris)drank/koken/keuken

kaasbijltje / kaasbijl - kalkoenfilet - snijworst - waterzak - zeepbakje / zeepbak

Kleding/textiel/naaien/schoeisel
boernoes - imitatiebont (of nepbont) - kaaslinnen / kaasdoek - lakenzak - naaigerei - windjack

Gezondheidszorg/medisch (klachten, verzorging, ...)
Compeed - muggencrème - muggenkaars - muggenstift - rekverband
zie verder: Wikipedia:Gewenste artikelen/Geneeskunde

Auto/Caravan
campinggids - noodvoorruit - reservelampje - stormlijn - tentstok

Allerlei
adressenboekje - aflossing - brillekoord - crèmespoeling - hindernis - kennismaking - kortingspas - krultang - lippencrème - Ragebol (gereedschap) - reistas - schepnet - schrijfmap - strandmat - strandtas - studentenpas -


Nuvola single chevron right.svg Zie ook: Dagelijks leven uitgebreid
[bewerk]

Dinosauriërs

UitklappenC-D
UitklappenK-L
UitklappenW-X
UitklappenY-Z

Bewerk

[bewerk]

Duurzaamheid

Begrippen
Biologische cosmetica (de/fi/fr) - Zonnewoning (Zonnewoning) -

Keurmerken
Barometer Duurzaam Terreinbeheer (SMK) - Barometer Duurzame Bakkerij en Zoetwaren (SMK) - Barometer Duurzame Bloemist (SMK) - Barometer Duurzame Groenten & Fruit (SMK) - Barometer Duurzame Slager (SMK) - Beter Leven (Dierenbescherming) - Bra Miljöval (sv) - BREEAM (BREEAM) - DUBOkeur (DUBOkeur) - Erkend Duurzaam (Bovag) - EU-logo biologische landbouw (EU) - Gras Keurmerk (Gras Keurmerk) - Maatlat Duurzame Aquacultuur (SMK) - Nationaal Keurmerk Natuurlijk Tuinieren (AVVN) - PassiefBouwen Keur (Stichting PassiefBouwen)

Organisaties, bedrijven en merken
- Bio+ (Bio+) - BioForum (BioForum) - Fair Flowers Fair Plants (FFP) - Fairtrade Foundation (en) - Foundation for Environmental Education (en) - Global Organic Textile Standard (GOTS) - Green Globe (en) - Greenchoice (Greenchoice) - Groenwoning (Groenwoning) - MADE-BY (MADE-BY.org) - Milieu Project Sierteelt (MPS) - ProduCERT (ProduCERT) - Rainforest Alliance (en) - Samenwerkende aanbieders klimaatcompensatie (klimaatcompensatie.nl) - Stichting Energie Prestatie Keur (EPK) - Stichting KMVK (KMVK) - The Gold Standard (GSF)

Overig
...



E

[bewerk]

Ecologie

adaptieve zone - biomanipulatie (en) - cohorte (ecologie) - colline zone - eveness - evolutionaire wapenwedloop (en) - gebalanceerd polymorfisme (en) - homoloog kenmerk - intrinsieke groeiratio - key factor-analyse - nieuwe natuur - overerfbaarheid (heritabiliteit) - overproductie (ecologie) - reactienorm - resource partitioning (en) - rudimentair kenmerk - soortendiversiteit (en?) - sympatrie (en) -

vul aan↓
[bewerk]

Economie

Begrippen

Akte van oprichting - Belasting per hoofd (en) - Belgische bankbiljetten - Bestuur (rechtspersonenrecht) - Binnendienst - Branche-stretching - Buitendienst - Centraal Akkoord - Community Charge (en) - Concurrentievermogen (en) - Deense bankbiljetten - Duitse bankbiljetten - Economie van IJsland (en|de) - Economische waardeleer - Economisch nationalisme - Economische ongelijkheid (en) - Emerging market (en|de|fr) - Falsificaties - Federal funds rate (en) - Fellah (en) - Financieel Management - Financiële verslaggeving - Finse bankbiljetten - Gamko - Graaicultuur - Guichet emissie - haaienontvinnen (d:Q116823) - Handelsstromen - Importsubstitutie-industrialisatie (ISI) - Interne devaluatie - John de Slegte - Kapitaalstromen - Keerpunt ’82 - Kerkland (of een betere titel) (en) Landen in eigendom/beheer van de kerk ter ondersteuning van de geestelijke met voedsel en geld. - Liga - Loonontwikkeling - Luchthaveneconomie - Luchtvaartecononomie - Luxemburgse bankbiljetten - Macro-omgeving - Materiële goederen - Multiplicator - Mutualisme (economie) (en) - Nutscurve - Primaire levensbehoefte - Prémaman - Production sharing agreement (PSA) - Productlijn (d:Q3084961|en) - Regel van Taylor - Risicodragend kapitaal - Spaanse bankbiljetten - Sprout - Subprime-markt (en) - TSMC (en) - Vastgoedcertificaat - Verkoopoppervlakte - Vermogensstroomanalyse - Walter Hinneberg - Voedselschaarste (Kunnen wij dit niet koppelen aan hongersnood?)-

Bedrijven

Ace Bank - Afab Financiele Diensten NV - Capital Group Companies (d:Q505275|en) - ESCP Europe Business School - Geschiedenis van Koninklijke Philips Electronics N.V. (of Geschiedenis van Philips - Hindustan Computers Ltd. (en) - Hyatt (en) - Indian Oil Corporation (en) Internationale Kamer van Koophandel (en) - National Thermal Power Corporation (en) - Oil and Natural Gas Corporation (en) - Organisatie voor Financiering van Pensioenen (België) - South Stream (en) - Syngenta (en|d:Q688613) - Zwitsers bedrijf voor zaden en pesticiden, concurrent van Monsanto Wipro Technologies (en) -


(vul aan↓)

[bewerk]

Eerste Wereldoorlog

Servische campagne (d:Q841559) - Macedonische campagne - Vampire dugout (en) - Island of Ireland Peace Park (en) - Lijst van WWI-oorlogsmonumenten voor de vermisten in België en Frankrijk die in opdracht gegeven zijn door de Commonwealth War Graves Commission (en) - Passchendaele Memorial (en) - The Liverpool Scottish memorial stone (en)


(vul aan↓)

[bewerk]

Egyptologie

Een greep uit de gewenste artikelen:

Voor meer artikelen zie: Gewenste artikelen Egyptologie uitgebreid

Meer artikelen bij Gewenste artikelen Egyptologie uitgebreid

[bewerk]

Europese Unie

Bijzondere wetgevingsprocedure - Buitenlandse betrekkingen van de Europese Unie (en) - Defensie van de Europese Unie (en) - Europees advies - Europees Nabuurschapsbeleid (en) - Economie van de Europese Unie (en) - Franco Maria Malfatti (en) - François-Xavier Ortoli (en) - Gemeenschappelijk Veiligheids- en Defensiebeleid (en) - Socratesprogramma (en)


[bewerk]

Eurovisiesongfestival

1962: Victor Balaguer (en) 1963: Alain Barrière (fr/de) - José Guardiola (es) 1964: Rachel - Bjørn Tidmand (en) - Sabahudin Kurt 1965: Guy Mardel (fr) - Butch Moore - Birgit Brüel - Yovanna - Marjorie Noël 1966: Dickie Rock (en) - Madeleine Pascal (fr) - Ann Christine Nyström (sv) - Madalena Iglesias (pt) - Ulla Pia - Dominique Walter (fr) 1967: Sean Dunphy - Lado Leskovar (sl) - Eduardo Nascimento (pt) - Géraldine (fr) 1968: Pat McGeegan (en) - Dubrovački Trubaduri - Line & Willy - Chris Baldo (fr) - Carlos Mendes (zanger) (pt) - Gianni Mascolo (it) - Kristina Hautala (fi/en) 1969: Jean-Jacques (zanger) (fr) - Muriel Day & the Lindsays - Jarkko & Laura (fi/en) - Ivan & 3M 1970: Henri Dès (fr/en) -Dominique Dussault (fr) - Eva Sršen (sl) 1971: Markku Aro (fi/en) - Koivistolaiset (fi) - Tonicha (pt) - Angela Farrell - Monique Melsen - Krunoslav Slabinac (en) - Joe Grech 1972: Carlos Mendes (zanger) (pt) - Veronique Müller (de) - Betty Mars (fr) - Päivi Paunu (fi) - Kim Floor (fi) - Benny Borg (sv/no) - Sandie Jones - Peter McLane - Helen & Joseph 1973: Malta (sv) - The Dolls - Fernando Tordo (pt) - Zdravko Čolić (sr/bs/en) - Martine Clemenceau 1974: Carita (fi) - Piera Martell (de) 1975: Simone Drexel (de) - Sophie (fr) - Duarte Mendes (pt/en) - Semiha Yankı (tr/de) 1976: Catherine Ferry (fr) - Mary Cristy - Red Vincent Hurley (en) - Carlos do Carmo (pt/en) - Mariza Koch - Braulio - Ambasadori (en) 1977: Pascalis (el) - Marianna - Robert - Bessy - Micky (es) - Monica Aspelund (fi) - Anne Marie B. 1978: Joël Prévost - Caline - Olivier Toussaint - Colm C.T. Wilkinson (en) - Tania Tsanaklidou - Carole Vinci (fr) - Seija Simola (fi) 1979: Betty Missiego (es/en) - Cathal Dunne - Manuela Bravo (pt/en) - Pfuri, Gorps & Kniri (de) - Laurent Vaguener (en) - Christina Simon (de) 1980: Sverre Kjelsberg - Mattis Hætta 1981: Jean Gabilou - Yiannis Dimitras - Bacchelli - Modern Folk Üçlüsü (tr) - Ayşegül 1982: Svetlana - Kojo (fi/en) 1983: Ami Aspelund (fi) - Christie Stassinopoulou - Mariella Farré - Stavros & Dina - Remedios Amaya (en) 1984: Annick Thoumazeau - Sophie Carle (fr) - Maria Guinot (pt) - Dollie de Luxe (no) - Anita (de) 1985: Vikki (en) - Sonja Lumme (fi/en) - Roger Bens - Mariella Farré - Pino Gasparini - Franck Olivier (en) - Diane Solomon (en) 1986: Daniela Simons - Sherisse Laurence (en) - Kari Kuivalainen (fi) - Coctail Chic - Moti Giladi - Sarai Tzuriel 1987: Anne-Cathrine Herdorf (en) - Alexia (el/en) - Lazy Bums (he) - Christine Minier - Vicky Rosti (fi/en) - Halla Margret - Carol Rich - Patricia Kraus (es) - Seyyal Taner (tr/de) - Grup Lokomotif (se) 1988: Maxi & Chris Garden (de) - Afroditi Fryda - Reynaert - Boulevard (fi) 1989: Anneli Saaristo (fi/en) - Nathalie Pâque (fr/en) - Fani Polymeri - Yiannis Savvidakis - Gili - Galit - Britt Synnøve (no/en) - Kiev Connolly & the Missing Passengers - Park Café 1990: Joëlle Ursull (fr/en) - Liam Reilly (en) - Emma (en) - Lonnie Devantier (da/en) - Chris Kempers (de/en) - Daniel Kovac (de/en) - Céline Carzo (fr/en) - Haris Anastasiou - Christos Callow (en) - Wave 1991: Paul Giordimaina - Kim Jackson - Sophia Vossou (el/en) - Anders Frandsen (da/en) - Kaija (fi/en) 1992: Mary Spiteri (en) - Dafna Dekel (he/en) Israëlisch zangeres, actrice en presentator. Zowel deelnemer (1992) als presentatrice (1999) van het Eurovisie Songfestival- Kali (fr/en) - Lotte Nilsson - Kenny Lübcke - Daisy Auvray - Dina (pt/en) - Merethe Trøan (no/en) - Pave Maijanen (fi/en) 1993: Annie Cotton (en) - William Mangion (en) - Katy Garbi (el/en) - Anabela (pt/en) - Eva Santamaría (es/en) - Zimboulakis & Van Beke - Burak Aydos (tr) 1994: Chris & Moira (en) - Sara Tavares (pt/en) - Youddiph (ru/en) - Kostas Bigalis (en) - Alma (bs/en) - Dejan - Tublatanka (en/de) 1995: Nathalie Santamaria (fr/de) - Alexandros Panayi (en) - Mike Spiteri - Elina Konstantopoulou (en) - Stella Jones (de) - Eddie Friel - Arzu Ece (tr/en) - Filipp Kirkorov (ru/en) - Justyna Steczkowska (pl/en) - Szigeti Csaba 1996: Miriam Christine - Ivo Linna - George Nussbaumer - L'Héritage des Celtes - Kasia Kowalska - Marcel Palonder - Lúcia Moniz - Gjon Delhusa - Leon - Dorthe Andersen - Martin Loft - Andrej Kosinskij - Galit Bell 1997: Marc Roberts - Hana & Andreas Konstantinou - Debbie Scerri - Tanja Ribič - Marianna Zorba - Blond - Kølig Kaj - Bianca Shomburg - Alma - Bettina Soriat - Barbara Berta - Célia Lawson 1998: Lars Fredriksen - Dawn Martin - Michael Hajiyanni - Koit Toome - Alma Lusa - Tüzmen - Mikel Herzog - Vili Resnik - Vlado Janevski - Thalassa - Charlie - Marie Line 1999: Evelin Samuel - Camille - Beatrice Poulot - Trine Jepsen - Bobbie Singer - Uni Precious - Stig Van Eijk - Times Three - Tuğba Önal - The Mullans - Mietek Szcześniak - Nayah - Aisté - Rui Bandeira - Marlain 2000: Eamonn Toal - Pinar Ayhan & The SOS - Nina Åström - Jane Bogaert - Voice - Sofia Mesfary 2001: Rollo & King - Sedat Yüce - Mumiy Troll - Nino Pršeš - Lindsay Dracass - Tal Sundak - TM - Arnis Mednis - Andrzej 'Piasek' Piaseczny - Gary O'Shaughnessy 2004: Ad Hoc Orchestra - Blue Café - Chris Doran - Tomas Thordarson - Sofía Vitória - Linas & Simona - Märyon - Piero Esteriore & the Musicstars 2005: Sistem - Lado Members - Gülseren - GreenJolly - Ivan & Delfin - Donna & Joseph McCaul - 2B 2007: Sabrina - Dragonfly - Dado Topić 2008: Kreisiraadio - Elvir Laković Laka - Nico - Vlad Mirita - Mor ve Ötesi - Jeronimas Milius - Pirates of the Sea - Kraljevi Ulice - Deep Zone - Balthazar - Morena - Adrian - Vrčak 2009: Lovebugs - Mira Awad - Krassimir Avramov - Next Time - Igor Cukrov - Sinéad Mulvey & Black Daisy - Intars Busulis - Milan Nikolić - Kamil Mikulčík - Nela Pocisková - Quartissimo - Martina

[bewerk]

F

[bewerk]

Fantasy

Dansweide (Narnia (wereld)) || Kronieken van Belgarion (David Eddings) || Zeven Koninkrijken (George R.R. Martin) || Oude Spraak (Rad des Tijds) || Kronieken van Mallorea (David Eddings) || Kahlan Amnell (Terry Goodkind) || Zeddicus Zu'l Zorander (Terry Goodkind) || Reus (Tolkien) (J.R.R. Tolkien)

Voeg je gewenste artikelen toe in: Gewenste Artikelen || Kijk binnenin voor nog meer gewenste artikelen


[bewerk]

Fascisme en nationaalsocialisme in Nederland

H.P. Blok - L.G.A. Coremans (KNHG, Gemeentearchief Rotterdam) - C.C.A. Croin (wel, niet) - J.A. Dekker - Departement van Opvoeding, Wetenschap en Kultuurbescherming - C.J.M. van Eijsden (bronnen, historici)- W. Emmens (deze??)- Fascistische Jongeren Bond - Genootschap voor Opbouwende Staatkunde - L.M.E.H.J. Geradts (historici) - Johan Göbel - A.J.W. Harloff - J. Hogewind - Tony W. Hooykaas (historici) - K.H.E. de Jong - M. Kardoes - H.M. Kempenaar - Koenraad Keyer - H.J. Leeuwenberg - L. Lindeman - Hendrik Lindt - Simon Maas - Arie Meyer Schwenke - Sybren Modderman - Ben Moritz - Nationale Werknemersvereeniging - Nederlandsche Agrarisch Front - NSNAP-De Nederlandsche Hakenkruisers - A.J.D. van Oosten - Johan Pelzer - J. Raatgever - Eduard Rijff - Gerda Schaap - J.G. Schürmann - Rudolf Steinmetz - Miep van der Velde - C. van der Voort van Zijp - Max Wolters

(vul aan↓)

[bewerk]

Filatelie

exprespost · grootrondstempel · mycofilatelie · Nederlandse Vereniging voor Thematische Filatelie · poststempel · postzegelbeurs · postzegeltentoonstelling · postzegelverzameling · spoorwegstempel · Stichting Kinderpostzegels Nederland


[bewerk]

Filosofie

Samuel Alexander (en) Oliva Sabuco de Nantes Barrera (es)  - Bernard Bosanquet (en)  - Mary Whiton Calkins (en)  - Catharine Trotter Cockburn (en)  - Gerald Cohen (en)  - Joshua Cohen (en)  - Cyreense School (en)  - De anima (Aristoteles) (en)  - Cornelia Johanna de Vogel  - Solomon Dodashvili (en)  - Existentiële fenomenologie (en) - Emergentisme (en)  - Foundationalisme (en)  - David Gauthier (en)  - Charlotte Perkins Gilman (en)  - Amy Gutmann (en)  - Handeling (filosofie) (en)  - Homo sacer (en)  - Irrationalisme (de)  - Joshua Knobe (en)  - Lasthenia (en)  - Lineaire logica (en)  - Logisch atomisme (en)  - Magi  - Makrina  - Damaris Cudworth Masham (en)  - Mechtild von Magdeburg (en)  - Mohisme (en)  - Naming and Necessity (en)  - Dositej Obradović (en)  - Onora O'Neill (en)  - Ontotheologie (en)  - Pleonexia (en)  - Politiek Augustinisme (de?)  - Heleen Pott KB Ramsificatie (en)  - Rechtvaardiging - Reïficatie (en) - Charles Bernard Renouvier (en)  - Romeinse filosofie  - Roswitha von Gandersheim (en)  - School van Efeze (en)  - School van Megara (en)  - Subjectivisme (de)  - Eric Voegelin (en)  - Vrančić, Faust (en)  - Gerda Walther (it)  -


[bewerk]

Films

Filmkunst (en)

acteur
Lauren Hutton (en) - David White (acteur) (en) - Jean Muir (en) -

regisseur

Met interwiki of link

Percy Adlon (en) - Elizabeth Allen (en) - Özcan Alper (en) - Raja Amari (en) - Jon Amiel (en) - Michael Anderson (regisseur) (en) - Oscar Apfel (en) - Emile Ardolino (en) - Ash (regisseur) (en) - Kasper Barfoed (en) - Reginald Barker (en) - Charles Barton (en) - Craig R. Baxley (en) - Harold Becker (en) - Josef Berne (en) - Kevin Billington (en) - John G. Blystone (en) - Sergei Bodrov (en) - Richard Boleslawski (en) - Walter R. Booth (en) - Chuck Bowman (en) - David Bradley (regisseur) (en) - Hanung Bramantyo (en) - Eric Brevig (en) - Lawrence Bridges (en) - Alan Bunce (en) - Adrián Caetano (en) - Edward L. Cahn (en) - Danny Cannon (en) - Christian Carion (en) - Joe Carnahan (en) - Niki Caro (en) - Peter Cattaneo (en) - Joseph Cedar (en) - Roger Christian (filmmaker) (en) - Irving Cummings (en) - Paul Currie (en) - Joe D'Amato (en) - Delmer Daves (en) - Fred Dekker (regisseur) (en) - Aishwarya Dhanush (en) - Evan Dunsky (en) - John English (regisseur) (en) - Asghar Farhadi (en) - Ruben Fleischer (en) - Emmett J. Flynn (en) - Robert Fuest (en) - Patrick Garland (en) - Mathijs Geijskes (en) - Menahem Golan (en) - Dennie Gordon (en) - Heinosuke Gosho (en) - Namrata Singh Gujral (en) - David Dodd Hand (en) - Robin Hardy (en) - Mary Harron (en) - Stephen Herek (en) - Jerome Hill (en) - Lambert Hillyer (en) - Jerzy Hoffman (en) - Gavin Hood (en) - James W. Horne (en) - Reginald Hudlin (en) - Peter Hyams (en) - Malcolm Ingram (en) - Léo Joannon (en) - Mark Joffe (en) - Jim Kammerud (en) - Kim Ji-woon (en) - Henry King (en) - Richard Kwietniowski (en) - Charles Lamont (en) - Francis Lawrence (en) - Malcolm D. Lee (en) - Kevin Lima (en) - Lin Cheng-Sheng (en) - Gonzalo López-Gallego (en) - John Luessenhop (en) - Anton Giulio Majano (en) - Samira Makhmalbaf (en) - Gail Mancuso (en) - Greg Marcks (en) - George Marshall (regisseur) (en) - Rob Marshall (en) - Mario Mattoli (en) - Dariush Mehrjui (en) - John Moore (regisseur) (en) - Dudley Murphy (en) - Jean Negulesco (en) - Mike Newell (regisseur) (en) - Declan O'Brien (en) - Motoyoshi Oda (en) - Steve Oedekerk (en) - Lasse Spang Olsen (en) - Albert Parker (en) - Stuart Paton (en) - Živojin Pavlović (en) - Shawn Piller (en) - Frank Powell (en) - Joel M. Reed (en) - Gottfried Reinhardt (en) - Charles Reisner (en) - Lynn Reynolds (en) - Jean-François Richet (en) - Richard Rosson (en) - Roy Rowland (en) - Alfred Santell (en) - Nancy Savoca (en) - Dan Scanlon (en) - Georgi Schengelaja (en) - Lone Scherfig (en) - Paul Schneider (filmregisseur) - Asad Shan (en) - Jack Sholder (en) - Song Hae-seong (en) - Pater Sparrow (en) - Gösta Stevens (en) - Tad Stones (en) - Kevin Tancharoen (en) - J. Lee Thompson (en) - André de Toth (en) - Robert G. Vignola (en) - Paul Wendkos (en) - Tommy Wirkola (en) - William Witney (en) - Jim Wynorski (en) - Yim Ho (en) Regisseur uit Hong Kong behorend tot de Hong Kong New Wave-

Zonder interwiki of link

Jamel Aattache - Keith Allan - Joe Anderson (regisseur) - Gillian Armstrong - Frank Arnold - Jennifer Arnold (regisseur) - Mark Atkins - Nancy Bardawil - John Berry (regisseur) - Berend Boorsma - Roel Boorsma - Janneke Bruinewoud - Dominic Burns - Pierre Chevalier (regisseur) - Daniel Cling - Pascal Cling - Laetitia Colombani - Victor Cook - Andrew Davis (regisseur) - David Delrieux - Alexander Dijkgraaf - Andrew Douglas - B.E. Doxat-Pratt - Marcos Efron - Najih el Morabit - Ossi Elstelä - A.F. Erickson - Yasmin Fedda - Frouke Fokkema - Marline Fritzius - Partho Ghosh - Mark Griffiths - Iris Gusner - Piet van der Ham - Aaron Harvey - Veit Helmer - Michael Hjorth - Nick Hughes - John Hyams - Jean-Pierre Isbouts - Hans Iveberg - Theo Jacobs - Georges Jiha - Girish Girija Joshi - Winfried Junge - Philip Kaufman - Wallace Kelly - August Kern - Randal Kleiser - Diederick Koopal - Bassam Kurdali - Wai-keung Lau - Guy Lefranc - Mitchell Leisen - David Leland - Henry Levin - Joseph H. Lewis - Demian Lichtenstein - Marcus Lindeen - Claudia Llosa - Richard Loncraine - Arthur Lubin - Helge Lunde - Kent MacKenzie - Mori Masaki - Sean McNamara - Gil Medina - Johan de Meester (regisseur) - Leslie Megahey - Jonas Mekas - Mime Misu - Gabriele Muccino - Jerome Nunes - Ray Patterson - Michael Pfeifenberger - Todd Phillips - Ine Poppe - Albert Pyun - Michael Radford - Silvestre Rebel - Ivan Reitman - Frank Richardson - Wolf Rilla - Carl Erik Rinsch - René Roelofs - Michael Roemer - Lionel Rogosin - Susan Rohrer - Marc Rothemund - Jérôme Salle - Sebastian Schipper - Paul Schneider (filmregisseur) - Werner Schroeter - Jonne Severijn - Toby Shelton - Atsuji Shimizu - George Sidney - Brian Smith - Chandler Sprague - Duane Stinnett - Masato Tanno - Gianluca Maria Tavarelli - Juan Pablo Ternicier - Gary Trousdale - Melvin Van Peebles - Annick Vroom - Harry Waghalter - Anette Winblad - Kirk Wise - Brooke Lynn Wright - Paul Ziller - Terry Zwigoff -

film
¡Que viva Mexico! - Accused (1964) - Address Unknown (2001) - Alice, Sweet Alice - Allegro Non Troppo - Alligator (film) - American Movie - Andy Warhol's Bad - Andy Warhol's Dracula - Andy Warhol's Frankenstein - Andy Warhol's Heat - Andy Warhol's Trash - Angel of Vengeance - The Baby - Bad Boy Bubby - Bad Luck Blackie - Baise-moi - Báječná léta pod psa (en) - Le Bal Masqué - Balloon Farm - Barefoot Gen 2 - Begotten - Big Wednesday - Blacula - Blockheads - Blowjob (film) - Blubberella - The Boys in the Band - Bubble (film) - Burnt Offerings - Café Flesh - La Cage Aux Folles (film) - Can Heironymus Merkin Ever Forget Mercy Humppe and Find True Happiness? - Can't Stop The Music (film) - Carny - The Celluloid Closet - Center Stage: Turn It Up - Chacun Cherche Son Chat - The Chancellor Manuscript - Chopin: Desire for Love (en/d:Q670904) - Poolse film over Pools pianist en componist Chopin Chopper (film) (en) - Christmas with the Kranks (d:Q957894) - El Chuncho, Quien Sabe - Cisco Pike - The Conqueror Worm (film) - Contes Immoraux - Crumb - Cutter's Way - Day of the Dead (1985) - Dead Man's Shoes (film) - The Decline of Western Civilization - Dellamorte Dellamore - The Devil in Miss Jones - Dilwale Dulhania Le Jayenge - Dog Soldiers - Dogtown and Z-boys - Down and Dirty Duck - Drive, He Said - The Driver - The Duellists - Eating Raoul - Elsker dig for evigt - En avoir (ou pas) - Endless Love - Family Reunion - Die Feuerzangenbowle - Five Deadly Venoms - Forbidden Zone - Foxes (film) - Freak Orlando - Funny ha ha - The Fury - Ganja & Hess - Gates of Heaven - Gothic (film) - Il Grande Silenzio - Guesthouse Paradiso - Hairspray (1988) - Half Baked - Hana-bi - Head (film) - Heavy Metal (film) - Heavy Traffic - Hell's Angels On Wheels - The Hired Hand - The Holy Mountain - The Honeymoon Killers - The House with the Laughing Windows - Incubus (film) - Inserts - Invocation of My Demon Brother - Jackson County Jail (film) - Jeffrey (film) - Joanna (film) - Julie Grundtvig Wester - Kairo (film) - Karnaval - Kennedy et Moi - The Killing of Sister Georgie - King-Size Canary - Kurt & Courtney - Lady Terminator - Leprechaun (film) - Les Lèvres Rouges - Liquid Sky - The Long Hair Of Death - L'Ours - Love and Death (film) - The Mack - Macon County Line - Mad Love (1935) - Maîtresse (film) - Mambo Italiano - Martin (film) - Mean Combat - Microcosmos - Minder Dood Dan De Anderen - Miracle Mile (film) - Modesty Blaise - Monsieur Batignole - La Motocyclette - Mudhoney (film) - Narc (film) - The Navigator: A Medieval Odyssey - Nekromantik - Nell (film) - Night of the Lepus - The Nines - The Ninth Configuration - No Skin Off My Ass - Nogo - N'Oublie Pas Que Tu Va Mourir - One Body Too Many - Operazione Paura - Out of It - Outrageous! - Over the Edge (film) - Payday - Pee-wee's Big Adventure - Le Petit Monde de Don Camillo - Petulia (film) - Pigeon Egg Strategy - Polyester (film) - The Pom Pom Girls - Priest - Privacy Matters - Putney Swope - The Rain People - Rancho Deluxe - Red Cliff (film) (Chi bi) - Redwoods - Rejected - Requiescant - Le Roi du Coeur - Rome Armed to the Teeth - Rude Boy (film) - The Rules of Attraction (film) - The Ruling Class - Saint Jack - Santa Sangre - Scum (film) - The Seven Faces of Dr. Lao - Sextette - Shallow Grave (film) - Shock Waves - The Shooting - Sid & Nancy - Le Silence Est d'Or - The Silent Partner - Slap Shot - SLC Punk! - Sleep (film) - Sleepaway Camp - Soul Vengeance - Southlander - Space Is The Place - Spider Baby - Stardust (1974) - The Stepfather (1987) - Stop Making Sense - The Stranger and the Gunfighter - The Stunt Man - Supervixens - Surf Nazis Must Die - Tape (film) - Tarzoon, la honte de la jungle - These Amazing Shadows - They Might Be Giants (film) - They Saved Hitler's Brain - The Thief of Bagdad (1940) - Time Bandits (film) - Topsy-Turvy - Total Eclipse (film) - A Touch Of Zen - The Toxic Avenger - Trash (film) - Trash Humpers - The Trip (film) - Troll (film) - Troll 2 - Tromeo and Juliet - True Friends (1998) - Ulzana's Raid - Underground (1976) - Vampire Hunter D - Vase des Noces - The Velvet Vampire - Verboden Te Zuchten - La vie de Jésus - La vie sexuelle des Belges 1950-1978 - Villa des Roses (film) - Vixens - The Way Of The Gun - Whatever Happened to Aunt Alice? - Yi Yi - Zachariah (film) - Zomerstorm (film) -


(vul aan↓)

Nuvola single chevron right.svg Meer gewenste filmartikelen op Wikipedia:Wikiproject/Film/Gewenste artikelen
[bewerk]

Financieel

Kohlberg Kravis & Roberts (KKR) - International Marketmakers Combination (IMC) (en) - clearinginstelling - Fonds voor Gemene Rekening - kapitaalsvermindering - kapitaalsverhoging - Kruispost -


[bewerk]

Fotografie

3CCD (en) - architectuurfotografie (de|en) Autochroom, autochrome of autochrome Lumière (de|en) - Cinematografie (en) - collodiumprocedé (de|en) - etnografische fotografie of antropologische fotografie (de) - fotografische plaat of glasnegatief (de|en) - Fotogravure (en) - geschiedenis van de fotografie (de|en) Glamourfotografie (en) - Heliografie (de|en) - kleurenfotografie (de|en) - kleurenmanagement (de|en) - kunstfotografie (de|en) microfotografie (de|en) - modefotografie (de|en) - Persfotografie, reportagefotografie of fotojournalisme (de|en) - ultravioletfotografie (de|en) - valse kleurenfotografie (de)

(vul aan↓)

G

[bewerk]

Gastronomie

Aglianico del Vulture (en, fr, it) - Jean Anthelme Brillat-Savarin (en|fr) - Specialiteit van de chef - Specialiteit van het huis -

[bewerk]

Geneeskunde

Accomoderende lensimplantaten (en) - Piet Admiraal ([5][6][7]) - American Psychiatric Association (wd) - Bovenste luchtwegen - Bunyaviridae (wd) - Cardiomegalie (wd|wb) - Cerebellaire abiotrofie (wd) - Cingulotomie (wd) - Coloboom (wd) - Complexe partiële aanval (wd) - Cryosectie (en) - Cryostaat (wd) - Ugo Cerletti (wd) - Delavirdine (wd) - Disease mongering (wd) - Disequilibriumsyndroom (en) - Enkefaline (wd) - Elementaire partiële aanval (wd) - Endocriene ziekte (en) - Farmaceutische marketing (wd) - Fasciolopsis buski (wd) - Feliene panleukopenie of Kattenpanleukopenievirus (wd) - Flucytosine (wd) - Gewrichtspan (Kan dit niet gewoon bij Kogelgewricht?) - Eric Griez - Gonadale dysgenesie (wd) - Groeihormoonbehandeling (en) - Hersencyste - Huidirritatie - Hyposomatotropisme (de) - Infundibulotomie - Intracraniële druk (wd) - Intracraniële verwonding (wd) - Irritatie (wd) - Klinische neurofysiologie (wd) - Korrelcel (wd) - Lasik (wd) - Lauenstein-opname - Lipidogram (wd) - Lithotripsie (wd) - McCune-Albrightsyndroom (wd) - Mucormycose (wd) - Nederlandse Vereniging voor Psychiatrie - Neovascularisatie (wd) - Neuronavigatie (wd) - Nicotinische agonist (en) - Neerplastiek - Neuronale ontwikkelingsstoornis (en) - Oculomotoriek (wd) - Oncovirus (wd) - Onderste luchtwegen - Orchidectomie (wd) - Oromandibulaire dystonie (wd) - Overdiagnostiek (wd) - Overgevoeligheid (wd) - Pendelbal (retractiele testikel) - Penetrerend hoofdletsel (en) - Perceived injustice ([8]) - Perichondritis (wd) - Pharmacopoea Batava - Plotse hartdood (wd) - Postictale toestand (en) - Pseudo-allergie (is nu redirect) (de) - Radicaalholte - Radioallergosorbent-test of RAST (wd) - Reddingsdeken (wd) - Septische pest (wd) - Sporotrichose (wd) - Schedelnaad (wd) - Somatisch onvoldoende verklaarde lichamelijke klachten (SOLK) - Spasmolyticum (wd) - Spongiosaplastiek (de) - St Mary's Hospital of Saint Mary-ziekenhuis (wd) - Stembandmedianisatie - Syndroom van Bartter (wd) - Syndroom van Walker-Warburg (wd) - Tiagabine (wd) - Tiltechnieken voor verpleegkundigen - Tumorvirologie - Voorbijgaande globale amnesie (wd) - William Osler (wd) - Ziekte van Grover (wd) -

(vul aan↓)

[bewerk]

Genetica

mutatieveredeling - hybrideveredeling - kwalitatieve vererving - Quantitative Trait Locus - Quantitative Trait Gene - genomische afstempeling - onvolledige penetrantie - geslachtsgebonden aandoening - Calretinine (en) - CD4 (biologie) (en) - CD29 (en) - CHL1 (en) - Celkweek (en) - CpG-gebied (en) - Cyclineafhankelijke kinase (en) - Cyclineafhankelijke kinase 1 (en) - Cyclineafhankelijke kinase 2 (en) - Cyclineafhankelijke kinase 3 - Cyclineafhankelijke kinase 4 (en) - Cyclineafhankelijke kinase 5 (en) - Cyclineafhankelijke kinase 6 (en) - Cyclineafhankelijke kinase 7 (en) - Cyclineafhankelijke kinase 8 - Cyclineafhankelijke kinase 9 (en) - Cyclineafhankelijke kinase 10 -Cyclineafhankelijke kinase 11 - DAB1 (en) - chromosomaal DNA - DNMT 1 (en) - Multi Cloning Site - Endofenotype (en) - fibroblast groeifactor receptor (en) - genetische sequentie - GLYCAM-1 (EN) - gp120 (en) - GRIN2A (en) - GRIN2B (en) - GRIN2C (en) -GRIN2D (en) - GSK3B (en) - groeikegel (en) - histon-octameer - Histone deacetylase (en) - ICAM-1 (en) - NDEL1 (en) - NR2B of GRIN2B (en) - NMDA-receptor (en) - CD31 of PECAM-1 (en) - shotgun sequencing - polymorfe locus - transgen - inteeltdepressie - sequencen - hybridiseren - Luria-Delbrück experiment - NOS1 (en) - NPAS1 (en) - NPAS2 (en) - NPAS3 (en) - terugkruising - supercoiling - versleeptheorie - RNA-primer - DNA-streng - retrotransposon - transcriptase - tyrosine kinase (en) - genduplicatie - haploinsufficiëntie - orthogenie - International Plant Genetic Resources Institute - genoom-brede associatie studie (en) - genetische migratie - W-chromosoom - Z-chromosoom - Haplogroep R - Haplogroep R1b - genotyperen - DnaB helicase gen - Nucleotide Excision Repair - 16s rRNA gen - lacZ-gen - gen-knockdown - comparative genome hybridization - U1 snRNP - U2 snRNP - U4 snRNP - U5 snRNP - U6 snRNP - ligatie - methylenetetrahydrofolate reductase - nucleair DNA - A-plek - APC-gen - RAS-gen - p53-gen - X-inactivatie - X-gebonden (en) - Transcriptoom (en) - Upstream en downstream (DNA) (en) - Y-chromosomale Aaron - Rs7341475 (en) - ringchromosoom (en) - vergelijkende genomische hybridisatie (en)

(vul aan↓)

Geografie, landen, steden, volken, enz.

[bewerk]

Geografie (wetenschap)

Buitengronden - Chinees-Zweedse Expeditie (de) - Commune (bestuurlijke regio) (en) - Dalterras (de) - Dwarsduin - Eb- en vloedschaar - Endurance-expeditie (en) - Getijvlakte - Getuigenberg (de|en) - Heidedorp - Hollands-Utrechtse laagvlakte - Kunyu Wanguo Quantu (de|en) - Lij-duin - Muskeg (en) - Overstromingscontrole (en) - Polygoonbodem - Sterduin - Union Square (Hongkong) (d:|en) - Vorstspleet - Reutov (en) -

Personen (geografie)

Vivian Fuchs (en) - Stuart Hall - Jacques Marquette (en) - Robert McClure (en) - David Sibley

[bewerk]
Nuvola single chevron right.svg Zie ook Gewenste artikelen Landen & Volken en Gewenste artikelen aardwetenschappen
[bewerk]

Landen & Volken

Alpenvoorland (de) - Apuseni (de|en) - Arvanieten (en) - Blang (volk) (en) - Boheems-Moravische Hoogvlakte (de) - Cambrian Mountains (de|en) - Dak van de Wereld (de|en) - Dragonja (sl) - Ekoi (en) - Frans Laagland - Friese adel - Gondi (stam) (en) - Grampian Mountains (en) - Half Moon Island (en) - Hawaïanen (en) - Hornad (de|en) - Ibibio (volk) (de|en) - Jingpo (de|en) - Kalenjin (volk) (en) - Kamba (en) - Kannadigas (en) - Kasjmiri (volk) (en) - Kanuri (volk) (de|en) - Kauno Marios (de|en) - Limburg (regio) - Maonan (en) - Marathi (volk) (en) - Massaesylen (fr) - Massylen (fr) - Meitei (volk) (en) - Moraviërs (de|en) - Mulam (de|en) - Nekrasov-Kozakken (en) - Norte Chico (beschaving) (en) - Oriya (volk) (en) - Padaung (de) - Punjabi (volk) (en) - Riverina (en) - Roerdal - Sarten (en) - Satpuragebergte (de|en) - Schafberg (Salzkammergut) (de|en) - Shire-hoogland (de|en) - Shkumbin (de|en) - Sneeuw in Brazilië (en) - Swahili (volk) (en) - Telugu (volk) (en) - Terai (en) - Tiv (volk) (de|en) - Troglav (en) - Verdrag van de Verenigde Naties ter bestrijding van woestijnvorming (de|en) - Vichren (de|en) - Vransko jezero of Vranskomeer (de|hr) - Westelijke Karpaten (de) - Wilstermarsch (de) - Yirga-driehoek (de) -

[bewerk]
Nuvola single chevron right.svg Zie ook Gewenste artikelen naar land met streken, landen en andere geografische gebieden
[bewerk]

/Steden 1

Twickenham (plaats) (en) belangrijke forenzenplaats van Londen, ook belangrijk omdat er veel koninklijke roots liggen (York House bijvoorbeeld) - Huasca de Ocampo (en|d:) -


[bewerk]

/Steden 2 (Delen van steden)

Footscray (Melbourne) - Bleijenhoek (cat.: wijk in Dordrecht) - Centrum (Dordrecht) (cat.: wijk in Dordrecht) - Haus des Meeres (Wenen) - Hongqiao (Sjanghai) - landstad - Larserbos - Mann's Chinese Theatre (Hollywood) - netwerkstad - Näsinneula (d:Q1190334, 10 interwiki's) - Pascoe Vale (Melbourne) - Het rode Wenen - Rotterdamse Kunststichting - Sjanghai Metrolijn 6 - Sjanghai Metrolijn 8 - Spaccanapoli (Napels)

[bewerk]

Geologie

Zie Aardwetenschappen

[bewerk]

Geschiedenis

Afrikaner Calvinisme (en) - Antwerpse beurscrisis van 1552 - Apartheid legislation in South Africa (en) - Bantu Education Act (en|de) - Black Sash (en|af) - Blauwhoedenveem - Bloedige Zondag (1913), geweld in Dublin op 31 augustus 1913. - Bloedige Zondag (1965), geweld tijdens de Mars van Selma naar Montgomery op 7 maart 1965. (en) - Boedapest Memorandum (of Boedapestmemorandum/Memorandum van Boedapest/Boedapest-memorandum; d) - Brugse Opstand (1436-1438) - Bureau Rijksgenoten - Burgerlijke gelijkstelling in Nederland (1796) - Cape Town peace march (en) - CODESA (en) - Conferentie van Genève (en) - Constitutionele Revolutie (de|en) - Dutch Watch(en) - Ferme générale (fr, en) - Frans-Mongoolse Alliantie - (en) - Frans Texas (en|eo) - Gaspar Ducci - Gentse Opstand (1379-1385) - Giudicati (en) - Hugli-Chuchura (en|de) - Indigénat (d:Q579391|en) - Invasie van Irak in 2003 (en) - Islamitische verovering van Perzië (en|fr) - Kakatiya (en) - Kanishka (en) - Katoen ontkorrelmachine (Cotton gin?) - Kodungallur (en|de) - Leids Ontwerp - Mahajanapadas (en) - Mazdakisme (fr) - Muldergate Scandal (en|de) - Nasleep van de Tweede Wereldoorlog (d:Q1349904|en) - Nationaal bewustzijn - Natives Resettlement Act (en) - Nieuw Zeeland oorlogen (en) - Paapse samenzwering - Patriciaat Neurenberg (de) - Pseudogeschiedenis (en)- Regering tijdens de Unie van Utrecht - Revolutionair Catalonië (en, ca) - School of the Americas/Western Hemisphere Institute for Security Cooperation - Winchester Model 1873 (en|es) - Separate Representation of Voters Act (af|de|en) - Theems-vorstbeurzen (en) - Top van Malta (en)- Treason Trial (en) - De verkrachting van België (en) - Verspreiding van het boeddhisme over de Zijderoute (en) -

Personen Abdullah Abdurahman (de) - Alwyn Schlebusch (en|de) - Chevalier d'Eon (en|fr) - Connie Mulder (en|de) - Dirk Van der Hoff (en) - Hildebrand Veckinchusen (de) - José Antonio Torres - Lourens Muller (en|fr) - Martin Guerre (en|de) - Pedro Fajardo de Zúñiga y Requesens (ca, es - Philipp V. van Hanau-Lichtenberg (de) - Piet Koornhof (en|de) - Titus Oates - A.A.J. van Bilsen Blauwe Toren (Gorinchem)

Nuvola single chevron right.svg Zie ook: Portaal Wilde Westen, Portaal Oudheid, Portaal Middeleeuwen en Portaal Egyptologie
[bewerk]

H

[bewerk]

Horror

gruwel - Horrorboek - Lijst van horrorboeken - Night of the demons - My Soul to Take (film) - Stake Land (film) - The Ward (film)

(vul aan↓)

I

[bewerk]

Informatica

Algoritmische leertheorie (en) - Autoconf (en) - Automake (en) - Automatische probleemoplossing - Belsafe - Bestandsomleiding - Complexiteitswetenschap (en), zie ook Complex systeem - Dimensionering - Docebo - Dynamisch programmeren - ETag (en) - G5 TSP - GNU Debugger (en) - Hungarian Stomp - IAX (en) - IBM Sequoia (en) - IMS VDEX (en) - Inferentiemachine (en) - Interoparibiliteit (en) - Kennisrepresentatie (en) - LON-CAPA (en) - LZMA (en) - Monitoring - Natuurlijke-taalverwerking of verwerking van natuurlijke taal - (en) - OLAT (en) - Open Knowledge Initiative (en) - Open Service Interface Definitions (en) - Overzicht van referentie software (en) - Predicaat-transformer semantiek (en)  - Primitief-recursieve functie (en) - Privégegevensbescherming - (de) (en) Referentiesoftware (en) - Referentiemanagement-software - (en) - Semantische redeneerder (en) - XTM - aanvulling nog ontbrekende OASIS standaarden (en) -

Zie ook: Wikipedia:Gewenste artikelen/Vrije software

[bewerk]

Islam

Asghar Ali Engineer - At-tayammoem - Chalwa - Choel - European Muslim Network[9] - hoedna of hudna (en) - Ibn Kathir - Ibn Qajjim Al-Jawzijja (en) - Idda - Islam in Rusland (de|en) Islamitische cultuur zie: (en) - Islamitische Profeten - Jemenieten - Khaled Abou el-Fadl - Koranische moslims - Mahr - Maulana Mohammad Ali - Mohammed Arkoun - Panislamisme zie: (en) - qadarieten Qital - Talaq - Verdrag van Hoedaibia - Zaid ibn Thabit

bewerk

J

[bewerk]

Javaplatform

(vul aan↓)

[bewerk]

Jazz

Als aanvulling op het korte overzicht van gewenste artikelen op het Portaal Jazz zal er op deze pagina een groter geheel aan gewenste jazzartikelen gepubliceerd en gesorteerd worden per categorie. Dit houdt het portaal overzichtelijk.

Voel je vrij om suggesties toe te voegen of aan de hand van de rode links een nieuw artikel te beginnen.


Algemeen

M-Base (en) - Swingin' Groningen (jazzfestival) -

Jazzstijl

Ethno-jazz (en) - Europese jazz (en) -

Jazzmusicus

Bill Evans (saxofonist) (en) - Lee Konitz (en) - Bob Mintzer (en) - Bill Stewart (en) - Steve Swallow (en) - Cecil Taylor (en) - John Patitucci (en) - Steve Coleman (en) - Joe Lovano (en) - Tadd Dameron (en) - Lou Donaldson (en) - Kenny Drew (en) - Andrew Hill (en) - Jackie McLean (en) - Blue Mitchell (en) - Steve Houben (en) - Charles Loos (en) - Eric Legnini - Victor de Boo - Toon van Vliet - Henk Meutgeert -

Jazzband

Nasa Na Band - Tetzepi - Bob Mintzer Big Band -

Jazz-platenlabels

Okeh Records

Jazz-festivals

Loosdrecht Jazz Concours (hulpje: [10]) Jazz Concours dat vele jazz grootheden voortgebracht heeft sinds de eerste aflevering in 1954



K

[bewerk]

Krijgswezen

Abatis (en) - Aeronautica Militare (de|en|it) - Anti-ballistische raket (en) - Bivak (de|en) - Detachement (de) - Energiewapen (en) - Kernparaplu/Atoomparaplu (en) - Laserwapen - Scott Ritter (en) - Dunsfold Park Aerodrome (en)


L

[bewerk]

Landbouw

Erosieploeg - Extensieve veehouderij (redirect vanaf extensieve veeteelt, de|en) - Fries Stamboekvee - Groen labelstalLandbouw in BelgiëLandbouw in Canada (en) – Landbouw in China (en) – Landbouw in Nederland - Landbouw in de Verenigde Staten (en) - LandbouwindustrieNachtvorstberegening (de) - Pastoralisme (de|en|d) nomadische veeteelt. Vooral toegepast in gebieden waar de schaarse vegetatie het op 1 plek houden van dieren bemoeilijkt. Vooral dromedarissen, geiten, runderen (bv. zeboes), jaks, lama's en natuurlijk schapen worden hierbij gebruikt. - Maria Thun -

(vul aan↓)

[bewerk]

Literatuur

Boeken en toneelstukken
Sleuteloog - Heren van de thee - Publiek geheim - Het schervengericht - Multatuli: Leven en werk van Eduard Douwes Dekker - De verbeelding - De hydrograaf - Onder het plaveisel het moeras - Gewassen vlees

Schrijvers/dichters Nederlandstalig
Arita Baaijens ([11][12]) - Malika Blain ([13][14]; nl) - Harry Brander - Fadoua Bouali ([15] [16] [17]) - Fleur Bourgonje ([18];nl) - Ed van Eeden (nl) - Egeria (pelgrim) (de|en|nl;[19]) - Marijke Ekelschot ([20][21]) - Johanna Fortuin ([22][23]) - Dorine Hermans (en;[24][25][26][27]) - Leila Jaffar ([28][29]) - Felicie Jehu ([30][31][32]) - Mariëlle Kramer ([33][34]) - Sientje Prijes ([35][36]) - Jannie Regnerus (fy;[37][38][39]) - Ebele Wybenga - Simon Vanloo (dichter)

Schrijvers/dichters buitenland
Núria Añó (en|es) - Eva Figes (de|en) - Ma Jian (en, Chinees politiek schrijver) - Maurice Blanchard (fr, 1890-1960, Frans dichter die gerekend word tot het surrealisme) - Petronella Keysers (fr, een weggemoffelde dichteres uit de 17e eeuw) - Peter Coryllis (de) - Lisa St Aubin de Terán (en|de) - Lionel Shriver (en) -

Strips & tekenaars
Robert Williams (undergroundtekenaar) - Luuk Bode - Alberto Breccia - Hector Oesterheld - Carlos Sampayo - Lian Ong - Willem Vleeschouwer - Dupuy & Berberian - René Windig - Eddie de Jong - Michiel van der Pol - Arman & Ilva - Jean Paul Arends - IJsbrand Oost - Jan Dirk Barreveld - Johan B.G. Vandenblink - Erwin Suvaal - Kees Sparreboom - Albert Weinberg - Fred Funcken - Glen Baxter

Letters
Į- Ö- Ǫ- Ų- Ů

Diversen
Bulaaq (uitgeverij) - De graaf van Weet-ik-veel - Diëgesis (en) - Epistolariteit - Europese literatuur (en) - Grijze literatuur (en|de) - Ik wil alles wat niet mag - Indiase literatuur (en) - Indiaas-Amerikaanse literatuur (en) Amerikaanse literatuur geschreven door Amerikaanse schrijvers van Indiase afkomst - Koreaanse literatuur (en) - Maria-mirakel - Maria-exempel - Pakistaanse literatuur (en) - Perzische literatuur (en) - Vietnamese literatuur (en) - Vlaamse Gaai Uitgeverij - Maximalen ([40]; nl, groep Nederlandse dichters)

(vul aan↓)

[bewerk]

Luchtvaart

Caribbean Airlines (en) - CFM International CFM56 (en) - Ford Trimotor (en) - Foreign Object Damage (en) - de Havilland Canada (en) - GE Aviation (en) - Grondeffect (en) - Grondeffectvliegtuig (en|d): nu doorverwijzing naar Ekranoplan, maar ook in andere landen) - Ilja Moeromets (vliegtuig) (en) - Nederlandse luchtvaartgeschiedenis - No. 21 Squadron RAF (en) - Perth International Airport (en) -

Luchthavens (van hoofdsteden)

Faleolo International Airport (en) - Grantley Adams International Airport (en) - Jinnah International Airport (en) - Kigali International Airport (en) - La Aurora International Airport (en) - Lilongwe International Airport (en) - Lomé-Tokoin Airport (en) - Luis Muñoz Marín International Airport (en) - Lusaka International Airport (en) - Manas International Airport (en) - Mandalay International Airport (en) - Maurice Bishop International Airport (en) - N'Djamena International Airport (en) - Pago Pago International Airport (en) - Philip S. W. Goldson International Airport (en) - Piarco International Airport (en) - Presidente Nicolau Lobato International Airport (en) - Rarotonga International Airport (en) - Tashkent International Airport (en) - Wattay International Airport (en)

Personen

Octave Chanute (de|en|fr) - Samuel Franklin Cody (de|en) - Jacob Christian Ellehammer (de|en) - Frederick Handley Page (en)



M

[bewerk]

Maatschappij

Jeugdzorg in Nederland - Lijkwade (en) Relatieplanet - Spotfeest - Woonzorgcomplex - Koningsspelen


[bewerk]

Media

Nuvola single chevron right.svg Zie ook: Gewenste artikelen tv-programma's
[bewerk]

Materiaalkunde

Burgerscircuit - Cross-slip - driefasenlijn - indringdiepte (en - Knoop (hardheid) - polygonisatie (zie: Spoorwegjargon) - randdislocatie (en) - röntgenanalyse - Ultrasone reiniging - Vlakkenschaar - (vul aan↓)

[bewerk]

Middeleeuwen

prinsendom van Benevento (it)

Hoekse en Kabeljauwse twisten
Kennemer opstand

Honderdjarige Oorlog
Slag bij Saint-Omer (en) - Slag bij Blanchetaque (en)

Jonker Fransenoorlog
Beleg van Geertruidenberg (1488) - Beleg van Schiedam - Beleg van Delft (1489) - Beleg van Gouda (1489) - Bestorming van Schoonhoven - Bestorming van Dordrecht - Slag bij Brouwershaven (1490)

(vul aan↓)

[bewerk]

Mode

Aloha shirt (en) - Camisole - Cesar Casier, Belgisch fotomodel Leotard - Reformkleding (d:Q2137178) - Vanaf het midden van de 19e eeuw ontstond een (tegen)beweging die streefde naar gezondere kleding voor vrouwen die meer bewegingsvrijheid gaf. Weg met het ingesnoerde lijf en de paden op de lanen in -


[bewerk]

Modeontwerpers

België

Filip Arickx - Stijn de Boeck - Art of vanity (?) - La Fille d'O (?) - Romy Smits - Tim Van Steenbergen - AF Vandevorst -

Duitsland

Anja Gockel - Wolfgang Joop - Jil Sander -

Frankrijk

Christian Audigier - Anne-Marie Beretta (it) - Jean-Charles de Castelbajac (1949) (en) - Daniel Hechter (1938) (en) - Claude Montana - Thierry Mugler - Piere Morriset - Nathalie Rykiel - Emanuel Ungaro - Maarten Vandeweghe -

Italië

Laura Biagiotti - Adele Casagrande (1897-1878) - Enrico Coveri 1952-1990 - Alessandro dell'Aqua - Jannes Delaruelle - Salvatore Ferragamo (1898-1960) - Alberta Ferretti (1950) (en) - Ottavio Missoni (1921-2013) (de|en|it) - Anna Molinari (1949) - Franco Moschino (1950-1994) (en) - Emilio Pucci 1914-1992 - Bottega Veneta -

Japan

Fujiwo Ishimoto - Rei Kawakubo (Comme des Garçons) - Takada Kenzo - Issey Miyake - Junya Watanabe - Kansai Yamamoto (1944) -

Nederland

Jan Aarntzen - Aziz - Anke Baedi - Marlon Borgschot - Tamara Brans - Hans Demoed - Mieke van Gijzel - Suzanne van Haaster - MLY Hermans - Bart Hess - Maartje van Hooren - Jessica Joyce - Ramiro Koeiman - Rob Kröner - Sepehr Maghsoudi - Hans Noordstrand - Geert de Rooij - Eleonore de Ruuk - Tanika - Jeroen van Tuyl - Warmenhoven & Venderbos - Lisa Zhao -

Spanje

Amaya Arzuaga - Custo Barcelona - Adolfo Domínguez - Kina Fernandez - Vacas Flacas - Theo Garrido - Pedro del Hierro - Marta Lastra - Antonio Miró - Jesús del Pozo - Agatha Ruiz de la Prada - Victorio & Lucchino -

Verenigd Koninkrijk

Laura Ashley (1925-1985) en - Julien MacDonald - Paul Mitchell - Patrizia Pepe - Gareth Pugh (en|fr) - Paul Smith -

Verenigde Staten

Jhane Barnes - Melie Bianco - Hattie Carnegie - Manuel Cuevas - Marc Ecko - Carolina Herrera - Betsey Johnson - Isaac Mizrahi (1961) en - Anna Sui - Alexander Wang (1983) en -

Overige

Carlota Alfaro (Puerto Rico) - Arkadius (Polen) - Sergiu-Marian Bechian (Roemenië) - Peter Jackson (1928-2008), (Australië) - Judith Leiber (Hongarije) - Ek Thongprasert (Thailand) -

(vul aan↓)

[bewerk]

Moderne tijd

(vul aan↓)

Monarchie

[bewerk]

Algemeen

Monarchie Nederland


[bewerk]

Monarchie België

Koninklijke Familie
Belgische Adellijke Families


[bewerk]

Musical

Personen: Aafke van der Mey - Amber Hardeveld - Barbara Hol - Barbara de Wit - Cornalijne van Korlaar - Dapheny Oosterwolde - Ellis van Laarhoven - Ilse Schmeitz - Joyce Stevens - Jurriaan Bles - Juvani Richardson - Lonneke Hinnen - Lotte Kramer - Martijn van Voskuijlen - Martin Stritzko - Myrthe Maljers - Nadine Nijman - Nelo Schelle - Pim Veulings - Regi Severins - Roy Julen - Saar Bressers - Sarah Singadji - Sascha Vincke - Sharon Sturkenboom - Soetkin Jacobs - Tim van der Straeten - Tommie Luyben - Wendy Peters - Wouter van Schaaijk

Musicals: Ain’t Misbehavin’ Euro Tour (musical) - Boyband (musical) - Bubbling Brown Sugar (musical) - Dracula, de musical - Get Naked! (musical) - Naked Boys Singin' (musical) - Oh Johnny (musical) - Pump Boys And Dinettes (musical) - Sacco & Vanzetti - Singin’ In The Rain (musical)

Overige: Music Hall


[bewerk]

Muziek

Toonschalen: 53-toonsverdeling (en) - 72-toonsverdeling (en) - 88-toonsverdeling - Kwart-comma middentoons - Lucystemming - Septimale middentoonsstemming - Schismatisch temperament - Miracletemperament - Limiet (muziek) (en) - Polychromatiek

Overig muziek: Danny Boy (en) 2CELLOS (hr/ (en) - Boris Alexandrovich Alexandrov (en) - Boo-Yaa T.R.I.B.E. (en) - Briul - Comment ça va (en|sv) Dodenmars (muziekstuk) - Dunedin Sound (en) - Foedraal (veel gebruikt voorwerp van soepele, waterdichte stof om bijv. een muziekinstrument in te transporteren. Vaak gebruikt voor gitaren) - Gun Club - Green, Green Grass of Home (en) - GRRR! (en) - Guantanamera (de|en|fr) - Hammerhawk - Harmonie Oude Post 's-Hertogenbosch - Helmet (band) (en) - Hiphop-soul (en) - Indiase volksmuziek (en) - Kam-met-vloei (als dit de juiste spelling is; geïmproviseerd muziekinstrument bestaande uit kam en vloeipapiertje) - koororgel (de) - Kringlied - Latin boogaloo (en) - Muzieksemiologie (en) (stukje muziektheorie) - Mis (muziek) (en) - Neusfluit (d:Q444037 en d:Q10537276) twee verschillende soorten neusfluiten - New York Shakespeare Festival (en) - Nueva canción (en|es) - Onyx (groep) (en) - Oude Hollantse Boerenliedjes en Contradansen (spelling te bekijken) grote collectie van volkse muziekjes, uitgegeven door Estienne Roger, meermaals herdrukt, populair tot op vandaag. - Philadelphia International Records (en) - Primas - Priss'K - Provinssirock (en) - Q-Music Hits - Quiet storm (en) - Rockdelux (en|es) - Slaggitaar (en:Rhythm guitar) - Sologne - Solarstone (dj) (en) - Symphonia Harmoniae Caelestium Revelationum - Tromba marina (d:Q1095084) - VivaCité (en, fr) - Yangqin (en) - opnametechnicus - Kunstfluiter (de:Kunstpfeifer)

Personen

Mark Adamo (en) - Cornet Alain - Joey Badass (en) - Ross Bagdasarian, Sr. (d) - Willy Bomba - Thijs Bruijns - Champ Butler - Simon Curtis (en) - Laure Delcampe - Dromedary (en) - Stan Freberg (en) - Anna Graceman - Julianne Hough (en) - William Hung (en) - Scott Ian (en) - Karel Kryl (en) - Stan Lokhin - Jackie Mittoo (d:Q964620) - Nico Parissi - Tito Puente (en) - Sapho Saaf (en) - Allan Sherman (en) - Faryl Smith - (en) Nils-Emil Svanangen - Pat Travers (en|de) - Manna de Wijs-Mouton, chansonnière en componiste

[bewerk]
Nuvola single chevron right.svg Zie ook Jazz

N

[bewerk]

Natuurkunde

Chemische bundelepitaxie (CBE) (en) - Dampdiffusieweerstand (de) - Galileïsche relativiteit (en) - Gaugino (en) - Grand Unified Theory (en) - Gravitationele roodverschuiving (en) - Micro-natuurkunde (en) - Mechanocalorisch effect - Ostwald-vergroving (en) - Paarvorming (natuurkunde) (de|en) - Reciprociteitsrelatie van Onsager (en); soms wordt dit de vierde hoofdwet genoemd - R-proces (en) - Scintillator (en) - S-proces (en) - Surface Plasmon Resonance (en) - Vreemde materie (en) - Verboden overgang (en) - X-ray spectroscopie (en)

(vul aan↓)

[bewerk]

Nederlandse Publieke Omroep

LLinke soep, Tot op het Bot, DJ. Mr. Wix, BNN University, MinisteryOfBeats, De Ochtenden, BNN United, SZM

(vul aan↓)

[bewerk]

Numismatiek

Bracteaten - Filipsdaalder - Groschen - Maria Theresia-daalder (en) - P (numismatiek) - Penning (bewerkte metalen schijf) - Penning (muntsoort) - Pistool (numismatiek) - Rijder - S.c. - Sovereign (numismatiek) - Stoter - Triens - Zonnekroon

(vul aan↓)

O

[bewerk]

Occultisme

Astraal reizen - The Book of The Law - Sympatische magie - Heksenproef - Aradia, or the Gospel of the Witches (Leland) - Arbatel de magia veterum - Dogme et Rituel de la Haute Magie - La poule noire (grimoire) - Liber Juratus (Honorius) - Magick Without Tears (Crowley) - Sefer Raziel - HaMalakh - Galdrabók (IJslandse grimoire) - Grand Grimoire - The Book of Ceremonial Magic (Waite) - The Book of the Law (Crowley) - Astraallichaam (esoterie)  - Hiërofant (tarot) - De Geliefden (tarot) - De Zegewagen (tarot) - Gerechtigheid (tarot) - De Kluizenaar (tarot) - Het Rad van Fortuin (tarot) - Kracht (tarot) - De Gehangene (tarot) - De Dood (tarot) - Gematigheid (tarot) - De Duivel (tarot) - De Toren (tarot) - De Ster (tarot) - De Maan (tarot) - De Zon (tarot) - Het Oordeel (tarot) - De Wereld (tarot) -


[bewerk]

Onderwijs

Onderwijs

Hollandse school (onderwijs) - Nationale Onderwijstentoonstelling - Postacademisch onderwijs (en) - post-hbo - tutor-lezen - VHO - Dramatische expressie - Theaterklas - Studieplein - middenschool (Nederland)

Vakken

Vrijetijdsmanagement


[bewerk]

Oorlog

Tweede Wereldoorlog

Bombardementen in de Tweede Wereldoorlog (en) - Bombardementen op Duitse steden - Eerste slag om Charkov (en) - Operatie Totalize (en en 8 anderen) Eén van de operaties rond de Zak van Falaise. Eerste operatie in Normandië waar de 1e Pantserdivisie (Polen) bij betrokken was. -

Overig

Boliviaanse Onafhankelijkheidsoorlog (en) - Estse Onafhankelijkheidsoorlog (en) - Invasie van Irak in 2003 (en; onderdeel Irakoorlog) - Bolívar's offensief voor de bevrijding van Nieuw-Grenada (en) - Preventieve aanval/pre-emptieve oorlog (en:Preemptive war) - Preventieve oorlog (en) - Rifoorlog (1893–1894) (de|en) - Rifoorlog (1909) (de|en) - Venezolaanse Onafhankelijkheidsoorlog (en) - Cogis (hulpje) Cogis is het kennisinstituut voor de sociale en psychische gevolgen van oorlog, vervolging en geweld; opvolger van ICODO - ICODOStoottroepen, naam voor verschillende soorten aanvalseenheden sinds de Eerste Wereldoorlog (de, en)


[bewerk]

Openbaar vervoer

Aachener Kleinbahn Gesellschaft - Ahaus-Enscheder Eisenbahn-Gesellschaft - Antwerpse Maatschappij voor den dienst van Buurtspoorwegen - Automatische metro - Centraal bediende treinaanwijzers in België (Er zijn toch niet alleen in Nederland van die borden/schermen e.d.?) Federatie Mobiliteitsbedrijven Nederland (FMN): Nu een doorverwijzing naar Regionaal openbaar vervoer (niet helemaal juist, stadsvervoer doen ze ook, en de stadsbedrijven HTM, GVB, etc doen niet mee) maar heeft wel recht op eigen artikel. Is een lobbygroep die regelmatig in het nieuws komt. - LOCON Benelux - LOCON Logistik & Consulting (de) - Railmotion - Spoorflex - Spoorwegmuseum NMBS (Station Brussel-Noord) - Straßenbahn-Bau- und Betriebsordnung of BOStrab - Ecolines (de) - MFB MeinFernbus (de)

Moskou-Sint-Petersburgspoorlijn (en|de) - Netmanagement (De Lijn) - Ooievaar (stoomtram) - Sjanghai Metrolijn 6 - Sibelit - SNTF (en-fr) - Zonetaxi (NS) - Stadsdienst Zaandam - Zwijndrechtse Autobus Onderneming, (ZABO) bussenbouwer -

Treinramp Aalter (1982) - Treinramp Schiedam (1856) - Treinramp Breukelen (1868) - Treinramp Warmond (1874) - Treinramp Sauwerd (1884-1886) - Ultrasoontrein - Verbrandingsmotorrijtuigen - euregiobahn - Chemins de fer économiques du Nord - Baume et Marpent SA (vroegere spoormaterieelbouwer in België: zie [41]. Er is ook een commons categorie)

Stationsartikelen België

Ansuelle - Baranzy - Belsele-Noord - Bokselaar - Bonne Espérance - Charleroi-Nord - Chaussée-de-Charleroi - Chenois - Cronfestu - Destelbergen - Doornzele - Eigenlo - Ertvelde-Riemen - Fauroeulx - Gijzegem - Grand-Reng - Grembergen - Grembergen-Moerzeke - Hauchies - Hayettes - Heike - Heiken - Houdrigny - Izel - Jamoigne - Koude-Haard - Kuringensteenweg - La Chaussée - Lacuisine - Lahage - Latour - Les Epioux - Marcinelle-Haies - Meix-devant-Virton - Montignies-Neuville - Montignies-sur-Sambre - Musson - Neuvillers - Orgéo - Peissant - Pin - Ramsdonk - Recogne - Ressaix - Roctiau - Rossart - Ruette - Saint-Médard - Saint-Rémy - Saint-Vincent-Bellefontaine - Signeulx - Sombeke - Staakte - Straimont - Terdonk-Kluizen - Waasmunster - Westakkers - Wontergem -

Openbaar vervoer Europa

DB Museum Koblenz, (zie DB Museum Koblenz) - Basler Verkehrs-Betriebe - Baselland Transport - Ferrovie Nord Milano (d:Q680558|d) LGV Rhin-Rhône (zie Ligne à Grande Vitesse) - Metro van Perugia - Station Varzjavski (Sint-Petersburg) (en) Train 1900 (zie Train 1900) - Train World, (zie ook Train World opent in 2015) Trenord (d)

De trambedrijven in Italië komen er zeer bekaaid vanaf. Alleen 4 artikelen over speciale tramlijnen. Over de grote trambedrijven van Milaan en Turijn helemaal niets, evenmin als het nieuw trambedrijf in Florence.

Openbaar vervoer Azië

Tram van Adelaide - Tram van Gold Coast - Tram van Melbourne - Tram van Sydney - Dalian Lu - Damuqiao Lu - Dong'an Lu - Hailun Lu - Hejiawan Lu - Hu Hang Spoorlijn - Jing Hu Spoorlijn - Lancun Lu - Lingpin Lu - Luban Lu - Nanpu Bridge - Oeganda Spoorweg - Oostelijke lijn - Pudian Lu - Pudong Avenue - Sjanghai Metrolijn 6 - Sjanghai Metrolijn 7 - Sjanghai Metrolijn 8 - Sjanghai Metrolijn 9 - Tangqiao Lu - Xizang Nan Lu - Xiao Yong Spoorlijn - Yangshupu Lu - Yingao Lu


[bewerk]

Oudheid

Alaca Höyük (en) - Arabische mythologie van A tot Z - Enkidoe - Enkomi (en) - Graea (en) - Nichoria (en) - Peddarsweg bij Sedgeford - Sanchuniathon (en) - Tille Höyük (en) - Villa van de Papyri (en)

Zie ook Lijst, Lijst Encarta en idem Egyptologie.

</noinclude>

P

[bewerk]

Personen Mannen

Gewenste persoon graag toevoegen onder de gewenste categorie. Wanneer deze categorie er niet tussen staat, maak deze dan eventueel zelf hieronder aan of plaats deze onder 'diversen'. Categorieën en namen graag alfabetisch houden, bij personen alfabetisch op achternaam.


Acteur
België

Michel Bouwens - Tom de Ket - [42] Belgisch toneel- en filmacteur en radiopresentator - Christophe Du Jardin - Pieter Van Keymeulen - Steve Mees -

Nederland

Jules Roijaards - Ferdi Stofmeel - Miro Kloosterman

Overig
Artiesten

Tony Allen (en/de/fr) - Willy Bomba Degenslikker (en)

Artsen

Joseph Forlenze (de/en/fr/it)

Astronauten/Cosmonauten

Vance D. Brand (en - Valeri Kubasov (en/d:Q432752 Vasili Lazarev (d:Q365317) -

Astronomie

Roel Gathier - Titus Galama - Paul Groot - Peter Louwman - Urijan Poerink - Gijs Roelofs - Harry van der Laan (astronoom) - Lodewijk Woltjer (en) - Friedrich Wilhelm Argelander (en) - Jan van Paradijs - Bengt Georg Daniel Strömgren (en) - Harm Jan Habing - Grote Reber (en) - Khabibullo Abdusamatov (en, it) -

Cabaretiers

Pepijn Schoneveld

Componisten

Pierre-Max Dubois (fr) , Frans componist -

Criminelen

Mustafa Abu al-Yazid (en) - Carmine Crocco (en/fr/it)

Diplomaten

Hans Meesman - Voormalig ambassadeur van Nederland in de VS (1990-1993) -

Film

P. Hans Frankfurther filmproducent van "Pinkeltje" (1978) en "Fietsen naar de maan" (1963) -

Filosofen

Samuel Alexander (en) Australisch-Britse filosoof - Faust Vrančić -

Fotografen

D.P. Cornelisse (Zeeuws fotograaf) - Gerard Fieret ([43]), Nederlands fotograaf - Edward Nells (fotograaf) - Ernest Thill -

Geografen

Jean-Georges Affholder -

Juristen en rechters

Nico Meijering omstreden advocaat -

Kunstenaars

Luuk Bode (hulpje) - Cornelis Petrus (Kees) van Genk ([44]) Nederlands architect - Giacomo Di Chirico (de/en/es/fr/it) Italiaans kunstschilder - Luigi De Giudici (it) Italiaans kunstschilder - Herman Habes ([45]) Nederlands pastellist, schilder en tekenaar - Frans Hoos ([46] en [47]) Nederlands kunstschilder - Tadeusz Kantor (en) - Cees Keeman - Cem Kızıltuğ (az/de/en/es/fr) - Ivan Leonidov (en:Ivan Leonidov) Russisch architect, stadsplanner en kunstschilder - Master of the Blue Jeans (Meester van de spijkerstof) ( fr | de | [48][49][50][51][52]) Anonieme kunstschilder actief in Italië - Carlos Páez Vilaró (en|de) Uruguayaans abstract kunstenaar, kunstschilder etc. -

Militairen

Marcel Bigeard (en|fr) Frans generaal - Leonard Cheshire (en) Oorlogsvlieger met Victoria Cross en filantroop - Rudolf Dreszer (pl) - Pools brigadegeneraal van de 4e Infanteriedivisie, geformeerd in Frankrijk 1940 - Masaichi Niimi (en) Japans admiraal tijdens de Tweede Wereldoorlog - Angelo Tartaglia (de/en/fr/it) Italiaans Condottieri - Nikolaos Trikoupis (en) Grieks generaal en politicus. Won brons op de Olympische Spelen van 1896 in Athene -

Museumgerelateerd

Taco Dibbits (en | [53]) Nederlands curator - Edwin Jacobs ([54]), Nederlands museumdirecteur -

Musici

Gerry McAvoy ((en)) Noord-Iers popmusicus - Steve Clark (gitarist) (en|d:) - Engels muzikant

Ondernemers

Werner Otto (en/de) – Tamelijk succesvol Duits ondernemer en de man achter de Otto Group -

Politici

José Antonio Páez (en) - Francesco Mario Pagano (de/en/fr/it) - Lex Roolvink (Burgemeester van Grave) - Lev Okhotin (ru/en/es/it) - Anastasi Vonsiatski (ru/en/de/it) - Ernest Bai Koroma (en), president van Sierra Leone - Peter Smit (politicus), wethouder, trekker Lage Landen Lijn -

Religie

José de Jesús García Ayala (en) Mexicaans bisschop van 103 jaar jong - Menno ten Brink Rabbijn - Denis Faul (en) Iers priester en mensenrechtenactivist - Jan Standonck (en|d:Q716415), Vlaams priester en kerkhervormer, was in Parijs professor waar Erasmus bij studeerde.

Schrijvers

János Arany (en), beroemd Hongaars dichter - Robert Collier Amerikaans auteur van o.a. zelfhulp boeken - Norman Corwin (en) Amerikaans schrijver, scenarist en producent (1910-2011) - Lie Kim Hok (en) - Nederlands-Indisch Chinees schrijver. Etalage artikel op en-wiki - Ferdinando Petruccelli della Gattina (en/fr/it) - Jos Goedmakers - Poul Henningsen(en) Deens schrijver, architect en criticus -

Theologen

Robert Herman Matzken

Wetenschappers & academici

Jacques Duchesne-Guillemin (fr) Belgisch oriëntalist (1910-2012) - Chalmers Johnson (de|en) - Michael Maschler (en) - Benito Pastoriza Iyodo (en) Spaanstalig Amerikaans boekauteur en dichter - Carl Wilhelm von Nägeli (d:Q123876) Zwitsers botanicus die kritiek had op het werk van Gregor Mendel - Jon Postel (en) internetwetenschapper - Ismail Serageldin (en) -

Diversen

John Haden Badley (en), Brits auteur, pedagoog en schooloprichter - François Hennebique (en) Frans bouwingenieur - Albert van der Kooij Directeur "Academie voor Popcultuur" - Riccardo Morandi (en|d:) ingenieurt - Kyozan Joshu Sasaki (en), Japans-Amerikaanse Zen-meester. 106 jaar jong. - Hennie Vittali, Yab Yum eigenaar -


[bewerk]

Personen Mannen Sport

Gewenste persoon graag toevoegen onder de gewenste categorie. Wanneer deze categorie er niet tussen staat, maak deze dan eventueel zelf hieronder aan of plaats deze onder 'diversen'. Categorieën en namen graag alfabetisch houden, bij personen alfabetisch op achternaam.


Atletiek

Iwan van Breemen - Tom Courtney - József Csermák - Willie Davenport - Glenn Davis - Ron Delany - Giuseppe Dordoni - Ralph Doubell - Mark Edwards - Herb Elliott - Jean Galfione - Sergio Gallardo - Matteo Galvan - Hartwig Gauder - Raúl González - Edward L. Gordon - Gheorghe Guset - Albert L. Gutterson - Murray Halberg - Wyndham Halswelle - Glenn Hardin - Ivan Hesjko - Albert Hill - Willi Holdorf - Clarence Houser - Gunnar Höckert - Christoph Höhne - Sandor Iharos - Francis C. Irons - Arnold Jackson - Hayes Jones - Juan de Dios Jurado - Frederick Kelly - Mohamed Khouaja - Charles Kibowott - Tom Kiely - Samson Kimobwa - Daniel Kinsey - Balázs Kiss - Oleksander Korchmid - Kemal Koyuncu - Władysław Kozakiewicz - James Kwalia C'Kurui - Giovanni Lanaro - John Landy - Michael Larrabee - Harry Larva - Robert Leavitt - Feyisa Lelisa - Jim Lightbody - Gustaf Lindblom - John Ljunggren - Jack Lovelock - Nico Lutkeveld - Christopher Lukezic - Helge Løvland - Ngonidzdashe Makusha - Kristo Markov - Ken Matthews - Patrick McDonald - Matt McGrath - Mark McKoy - Earle Meadows - Ted Meredith - Dmitrijs Milkevics - William Miller - David Moorcroft - Thomas Munkelt - Elmer Niklander - André Niklaus - Wolfgang Nordwig - Mikio Oda - Abdon Pamich - William E. Petersson - Jozef Pribilinec - Donals Quarrie - Pierre Quinon - Kristjan Rahnu - Samson Ramadhani - David Ramard - Norman Read - Charles Reidpath - Vasiliy Rudenkov - Patrick Ryan - George Saling - Sergio Sánchez - Luis Antonio dos Santos - Nobuyuki Sato - Józef Schmidt - Frederick Schule - Fabian Schulze - Anis Selmouni - Amr Ibrahim Mostafa Seoud - William Sigei - Tadeusz Ślusarski - Konstantin Smirnov - Forrest Smithson - Henk Snepvangers - Raul Spank - Igor Spasovchodskij - Steve Spence - Andrew William Stanfield - William S. Steele - Maksim Tarasov - Jüri Tarmak - Morgan Taylor - Andrei Teresjin - Igor Ter-Ovanesyan - Wilbur Thompson - Juha Tiainen - William Toomey - Vilho Tuulos - Alfred Tysoe - Jaak Uudmäe - Pekka Vasala - Ysbrand Visser - Mal Whitfield - Jurgen Wielart - Hugo Wieslander - Tom Wiggers - Archie Williams - Randel Luvelle Williams - Paul van Winkel Belgisch paralympisch atleet, hardloper, winnaar van 12 medailles (7 goud/4 zilver/1 brons), behaald tijdens de Spelen van 1980, 1984 en 1988. Belgisch recordhouder wat betreft het aantal gewonnen medailles. Nick Winter - Hans Woellke - Dave Wottle

Iwan van Breemen - Mark Edwards - Herb Elliott - Pawel Fajdek - Kalkidan Gezahegne - David Moorcroft - Thomas Munkelt - Sergio Sánchez - Michael Schrader - Henk Snepvangers - Igor Ter-Ovanesyan - Ysbrand Visser - Jurgen Wielart -

Badminton

Saber Afif - Norbert van Barneveld - Gerben Bruijstens - Jordy Halapiry - Dennis van Daalen De Jel - Jelle de Keijzer - Rikkert Suijkerland -

Basketbal
Spelers

Metta World Peace (ex Ron Artest) (en) Amerikaans speler - Tyson Chandler (en) - William Evans (basketbalspeler) (en) - Manu Ginobili (en) Argentijns speler - James Harden (en) -

Coaches

Gregg Popovich (en) Amerikaans coach - Bill Sheridan voormalig coach Nederlands team - Gadi Kedar voormalig coach Nederlands team - Lucien Van Kersschaever voormalig coach Nederlands team - Vladimir Heger voormalig coach Nederlands team -

Biatlon

Anatoli Aljabjev - Lowell Bailey (de) - Jakob Borjesson - Dmitri Borovik - Ilmars Bricis (en) - Romand Dostal - Stian Eckhoff (en) - Maximilian Götzinger - Jay Hakkinen (en) - Hidenori Isa (de) - Tatsumi Kasahara - Mark Kirchner (en) - Aleksej Korovejnikov - Nikolaj Kroeglov sr. - Eirik Kvalfoss (en) - Roland Lessing (de) - Klas Lestander (de) - Paolo Longo (de) - Christian De Lorenzi (de) - Frank Luck (en) - Roeslan Lysenko (de) - Viktor Majgoerov (en) - Gilles Marguet (de) - Janez Marič (de) - Marek Matiaško (de) - Miroslav Matiaško - Jannick Molenaar - Mattias Jr. Nilsson (de) - Janez Ožbolt (de) - Wilfried Pallhuber (en) - Wolfgang Perner (en) - Michal Piecha (de) - Krzysztof Plywaczyk (de) - Matjaz Poklukar (de) - Paavo Puurunen (en) - Jevgeni Redkin (de) - Tobias Reiter - Frank-Peter Roetsch (en) - Oleg Ryzjenkov (en) - Shinya Saito - Peter Sendel (en) - Dušan Šimočko - Michal Šlesingr (en) - Magnar Solberg (en) - Kyoji Suga (de) - Aleksandr Syman (de) - Sergej Tarasov - Jeremy Teela (en) - Indrek Tobreluts (de) - Roestam Valioellin (de) - Priit Viks - Zdeněk Vítek (en) - René Laurent Vuillermoz (de) - Wieslaw Ziemianin (de) -

Bobsleeën

Steve Anderhub - Carsten Embach - Todd Hays - Garrett Hines - Mike Kohn - Enrico Kühn - Christoph Langen - Christian Reich - Bill Schuffenhauer - Doug Sharp - Brian Shimer - Dan Steele - Markus Zimmerman

Boksen

Hermanus Antonius Henrich Corman - Cor Eversteijn - Moos Linneman - Hennie Quentemeijer - Jan Remie - Frits Wijngaard

Bowls

Paul Foster - Jason Greenslade - Greg Harlow - Jamie Hill - Kelvin Kerkow - Mervyn King (bowls) - Richard Morgan (bowls) - John Price (bowler) - Stephen Rees - Graham Smith - Andy Thomson

Curling

Don Bartlett - Sean Becker - Euan Byers - Flemming Davanger - Markus Eggler - Pete Fenson - Stefano Ferronato - Damian Grichting - Brad Gushue - Andy Kapp - Peja Lindholm - Kevin Martin - Ewan McDonald - Bent Aanund Ramsfjell - Marco Ramstein - Carter Rycroft - Andreas Schwaller - Christof Schwaller - Warwick Smith - Ralph Stöckli - Tore Torvbraaten - Ken Tralnberg - Pål Trulsen - Markku Uusipaavalniemi - Lars Vaagberg - Don Walchuk - Craig Wilson

Darts

Ulf Ceder - Matt Clark - Sven van Dun - Erwin Extercatte - Dennis Harbour - Dirk Hespeels - John Kuczynski - Gary Mawson - Mario Robbe - Tomas Seyler - Brian Sørensen - Mike Veitch - Gary Welding - Andree Welge - Brian Woods -

Freestyleskiën

Eric Bergoust - Jean-Luc Brassard (en) - Edgar Grospiron - Hakan Hansson - Philippe LaRoche - Janne Lahtela (en) - Jonny Moseley (en) - Joe Pack - Jean-Marc Rozon - Andreas Schönbächler - Aleš Valenta (en) - Han Xiaopeng (en) -

Golf

Nathan Green - Keng-Chi Lin - Thammanoon Srirot -

Gymnastiek
Turnen

Nobuyuki Aihara (en) - Nikolaos Andriakopoulos (en), Grieks turner, touwklimmen, goud op Olympische Spelen 1896 Athene - Vladimir Artemov (en) - Albert Azarjan - Helmut Bantz - Holger Behrendt - Dmitri Bilozertsjev - Dallas Bixler - Zsolt Borkai - Alberto Braglia - Roland Brückner - Igor Cassina - Miroslav Cerar - Jury Chechi - Bart Conner - Szilveszter Csollány - Gervasio Deferr - Stojan Deltsjev - Trent Dimas - Eugen Ekman - Hans Eugster - George Eyser - Karl Frei - Konrad Frey - Ljoebomir Geraskov - Herman Glass - Valeri Goncharov - Savino Guglielmetti - George Gulack - Koji Gushiken - Jack Günthard - August Güttinger - Paul Hamm - Takuji Hayata - Anton Heida - Alois Hudec - Veikko Huhtanen - Hermann Hänggi - Sergei Kharkov - Viktor Klimenko - Klaus Köste - Julius Lenhart - Donghua Li - Valery Ljoekin - Eugen Mack - Zoltán Magyar - Francesco Martino - loannis Melissanidis - Franco Menichelli - William Merz - Georges Miez - Ioannis Mitropoulos - Valentin Moeratov - Shinji Morisue - Romeo Neri - Takashi Ono - Ferenc Pataki - István Pelle - Michael Reusch - Aleksanteri Saarvala - Gustave Sandras - Heikki Savolainen - Alfred Schwarzmann - Kyle Shewfelt - Grant Sjaginjan - Roestam Sjaripov - Josef Stalder - Leon Štukelj - Pae Gil Su - Dimosthenis Tampakos - Haibin Teng - Karl Thoresson - Aleksandr Tkatsjov - Mitsuo Tsukahara - Marius Urzica - Peter Vidmar - Mikhail Voronin - Ladislav Vácha - Andreas Wecker - Hermann Weingärtner (en), turner; actief op paard voltige, ringen, rekstok en sprong, 1x goud, 2x zilver en 1x brons op Olympische Spelen 1896 Athene - Josef Wilhelm - Li Xiaopeng - Li Xiaoshuang - Haruhiro Yamashita - Lou Yun - Giorgio Zampori - Louis Zutter -

Handbal

Fabian van Olphen -

Hockey

Bert Taminiau

Honkbal

Buzzie Bavasi (en) - Nate Colbert (en) - Jerry Coleman (en) - Joe Girardi (en) - Tony Gwynn (en) - Dave Winfield (en) - Joba Chamberlain (en) - Phil Hughes (en)

IJshockey

Niclas Hävelid - Kenny Jönsson - Niklas Kronwall - Nicklas Lidström - Mattias Öhlund - Ronnie Sundin - Daniel Tjärnqvist - Daniel Alfredsson - Per Johan Axelsson - Mika Hannula - Tomas Holmström - Jörgen Jönsson - Fredrik Modin - Samuel Påhlsson - Mikael Samuelsson - Daniel Sedin - Henrik Zetterberg - Henrik Lundqvist - Mikael Tellqvist - Aki Berg - Lasse Kukkonen - Toni Lydman - Antti-Jussi Niemi - Petteri Nummelin - Teppo Numminen - Sami Salo - Kimmo Timonen - Niklas Hagman - Jukka Hentunen - Olli Jokinen - Jussi Jokinen - Niko Kapanen - Mikko Koivu - Antti Laaksonen - Jere Lehtinen - Ville Nieminen - Ville Peltonen - Teemu Selänne - Niklas Bäckström - Antero Niittymäki - Fredrik Norrena - František Kaberle - Tomáš Kaberle - Filip Kuba - Pavel Kubina - Marek Malík - Jaroslav Špaček - Marek Židlický - Jan Bulis - Petr Čajánek - Patrik Eliáš - Martin Erat - Milan Hejduk - Aleš Hemský - Aleš Kotalík - Robert Lang - Rostislav Olesz - Václav Prospal - Martin Ručínský - Martin Straka - David Výborný - Milan Hnilička - Dušan Salfický - Tomáš Vokoun - Jay Bouwmeester - Ed Jovanovski - Bryan McCabe - Scott Niedermayer - Steve Yzerman - Jeff Beukeboom - Marc Staal - Karl Dykhuis -

Inline-skaten

Scott Arlidge - Wayne Begg - Ingmar Berga - Jorge Botero - Pedro Causil - Kalon Dobbin - Nick Eigler - Ioseba Fernandez - Fabio Francolini - Arnaud Gicquel - Yann Guyader - Wouter Hebbrecht - Mark Horsten - Andres Felipe Muñoz - Tony Muse - Claudio Naselli - Nicolas Pelloquin - Andrea Peruzzo - Massimiliano Presti (de) - Matthias Schwierz (de) - Patrizio Triberio - Andrea Zanetti

Judo
Judoka's (mannen)

Marc Alexandre - Djamel Bouras - Ahn Byeong-Keun - Rogerio Sampaio Cardoso - Shota Chochoshvilli - David Douillet - Ezio Gamba - Nazim Guseynov - Lee Won Hee - Shinji Hosokawa - Ha Hyoung-Zoo - Ilias Iliadis - Isao Inokuma - Kim Jae-Yup - Takao Kawaguchi - Shota Khabareli - David Khakhaleishvilli - Jeon Ki-Young - Toshihiko Koga - Antal Kovacs - Lee Kyung-Keun - Waldemar Legien - Dietmar Lorenz - Giuseppe Maddaloni - Ihar Makarau - Yoshiyuki Matsuoka - Aurelio Miguel - Kenzo Nakamura - Pawel Nastula - Vladimir Nevzorov - Kazuhiro Ninomirya - Toyokazu Nomura - Serhei Novikov - Hüseyin Özkan - Angelo Parisi - Thierry Pey - Udo Quellmalz - Jurg Rothlisberger - Hitoshi Saito - Peter Seisenbacher - Shinobu Sekine - Nikolai Solodukhlin - Isamu Sonoda - Keiji Suzuki - Makoto Takimoto - Hector Rodriguez Torres - Masato Uchishiba - Haruki Uemura - Frank Wieneke - Hidehiko Yoshida - Zoerab Zviadaoeri -

Kickboksen

Ricardo van den Bos (en) - Mourad Bouzidi (en) - Dave Dalgliesh (en) - William Diender (en) - Brian Douwes (en) - Ricardo Fyeet (en) - Hesdy Gerges (en) - Rodney Glunder (en) Voormalig Nederlands-Surinaamse professioneel kickbokser - Nieky Holzken (en) - Ivan Hippolyte (en) - Rob Kaman (en) - Aalviar Lima (en) - Joerie Mes (en) - Marco Piqué (en)

Kunstschaatsen
Kunstrijden

Ilya Averbukh (en - Naiden Borichev - Ryan Bradley - Sean Carlow - Patrick Chan (en), Canadees kunstrijder. Winnaar van olympisch zilver en drievoudig wereldkampioen - Edward Ka-Yin Chow (en) drievoudig kampioen van Hong Kong- Timothy Goebel - Luis Hernandez - Zhao Hongbo - Zoltan Kelemen - Sergei Kotov - Dong-Whun Lee - Andrei Lutai - Christopher Mabee - Igor Marcypura - Maurizio Margaglio - Nobunari Oda - Gwendal Peizerat - David Pelletier - Justin Pietersen - Yannick Ponsero - Christian Rauchbauer - Emanuel Sandhu - Anton Sikharulidze - Daisuke Takahashi (kunstrijder) - Denis Ten (en), Kazachs kunstrijder. Winnaar van olympisch brons 2014, eerste Kazachse medaille bij het kunstrijden - Sergie Voronov - Ming Xu - Joel Watson - Jialiang Wu

Kunstrijders (paren)

Maria Aganina/Artem Knyazev - Brooke Castile/Benjamin Okolski - Jessica Dube/Bryce Davison - Rena Inoue/John Baldwin - Yuko Kawaguchi/Alexander Smirnov - Anabelle Langlois/Cody Hay - Laura Magitteri/Ondrej Hotarek - Valerie Marcoux/Craig Buntin - Alexander Mukhortova/Maxim Trankov - Qin Pang/Jian Tong - Dominika Piatkowska/Dmitri Khromin - Angelika Pylkina/Niklas Hogner - Xue Shen/Hongbo Zhao - Mari Vartmanna/Florian Just - Tatiana Volosozhar/Stanislav Morozov - Dan Zhang/Hao Zhang

Kunstrijders (ijsdansen)

Anna Cappellini/Luca Lanotte - Katherine Copely/Deividas Stagniunas - Christa-Elizabeth Goulakos/Eric Neumann-Aubichon - Grethe Grünberg/Kristian Rand - Zintong Huang/Xun Zheng - Laura Munana/Luke Munana - Barbora Silna/Dmitri Matsjuk - Tessa Virtue/Scott Moir - Nozomi Watanabe/Akiyuki Kido - Kaitlyn Weaver/Andrew Poje - Nelli Zhiganshina/Alexander Gazsi

Langlaufen

Anders Auckland - Nikolai Bajukov - Mikhail Botvinov (en | de) - Hallgeir Brenden (en | de) - Håkon Brusveen (en | de) - Eugenie Dementiev (en | de) - Mikhail Devjatjarov (en | de) - Olle Ellefsæter (en | de) - Per Elofsson (en | de) - Thobias Fredriksson (en | de) - Harald Grønningen (en | de) - Maximiliaan Götzinger - Thorleif Haug (en | de) - Per-Erik Hedlund (en | de) - Christian Hoffmann (en | de) - Kalevi Hämäläinen (en | de) - Mikhail Ivanov (en) - Nils Karlsson (en | de) - Sven-Åke Lundbäck (en | de) - Jaak Mae (en) - Fabio Maj (en) - Eero Mäntyranta (en | de) - Johann Mühlegg (en | de) - Veli Saarinen (en | de) - Peter Schlickenrieder (en | de) - Andreas Schlütter (en | de) - Nikolai Simiatov - Kristen Skjeldal (en) - Vladimir Smirnov (schermer) (en | de) - Gunde Svan (en | de) - Pål Tyldum (en | de) - Thomas Wassberg (en | de) - Elis Wiklund (en | de) - Cristian Zorzi (en | de) -

Motorsport

Dominique Aegerter (en|d:Q676293) - Zwitsers motorcrosser - Troy Corser (en) - Australisch motorcoureur, tweevoudig Wereldkampioenschap superbike - Marcel Albers - André de Azevedo - Guerlain Chicherit - Alain Duclos - Franz Echter - Ruben Faria - David Fretigne - Gianluigi Galli - Carlo de Gavardo - Fridaus Kabirov - Thierry Magnaldi - Mark Miller - Thomas Radström - Peter Reif - Karl Sadlauer - Giovanni Sala - Carlos Sousa - Teruhito Sugawara - Yoshimasa Sugawara - Giniel de Villiers - Giacomo Vismara

Noordse combinatie

Christoph Gruber (en | de) - Fabrice Guy (en | de) - Marcel Höhlig (en | de) - Franz Keller (en | de) - Hippolyte Kempf (en | de) - Fred Børre Lundberg (en | de) - Jari Mantila - Tom Sandberg (en | de) - Bjarte Engen Vik (en | de) - Ulrich Wehling (en | de) -

Paardensport

Jan Adrianus de Bruine - Kees Benedictus-Lieftinck - Hans Brugman - Adam Hendrik ten Cate - Marcus Ehning - Rob Eras - Johan Jacob Greter - Joachim Joseph Gruppelaar - Maarten Jurgens - Daniël Adolf Camerling Helmolt - Eddy Kahn - Charles Henri Labouchere - Martin Lips - Ernest van Loon - Max van Loon - Jaap Rijks - Henri Louis Marie van Schaik - Piet van der Schans - Wout Jan van der Schans - Wim Schröder - Idzard Louis Douwe Sirtema van Grovestins - John Swaab - Christiaan Tonnet -

Rodelen
Rodelaars (mannen)

Jan Behrendt (en | de) - Klaus-Michael Bonsack (en | de) - Kurt Brugger (en | de) - Josef Feistmantl (en | de) - Bernhard Glass (en | de) - Mark Grimmette (en) - Detlef Günther (en | de) - Norbert Hahn (en | de) - Paul Hildgartner (en | de) - Jörg Hoffmann (en | de) - Wilfried Huber (en | de) - Clay Ives (en) - Thomas Köhler (en | de) - Stefan Krausse (en | de) - Patric-Fritz Leitner (en | de) - Brian Martin (en) - Jens Müller (en | de) - Jochen Pietzsch (en | de) - Walter Plaikner (en | de) - Markus Prock (en | de) - Alexander Resch (en | de) - Hans Rinn (en | de) - Wolfgang Scheidl - Manfred Schmid (en | de) - Andris Šics (en) - Juris Šics (en) - Hans Stangassinger (en | de) - Manfred Stengl (en | de) - Chris Thorpe (en) - Franz Wembacher (en | de) -

Schaatsen
Langebaan

Simon van Beek (de) - Aleksej Beljajev - Per Bengtsson (en) - Hasse Börjes (en) - Pat Bouchard/Patrick Bouchard - Paul Dyrud - Lasse Efskind (en) - Stian Elvenes - Ivar Eriksen (en) - Christian Falger - Fangyi Liu - Tyler Goff - Bas van Hest - Liu Hongbo - Toshihiko Itokawa - Yunlong Jiao - Patrick Kelly - André Klompmaker - Aleksandr Komar - Sergej Kornilov - Vladimir Kostin - Michael Künzel - Kweon Sun-cheon - Charles Leveille (en) - Changyu Li - Arie Loef - John Loquai - Mart Markus - Rob van Meggelen - Thierry Mijsters - Yukinori Miyabe (en) - Kesato Miyazaki - Clay Mull (en) - Cristian Mustatea - Hiroyuki Noake - Seitaro Otoge - Cornel Pop - Eric Rauschenbach - Miel Rozendaal - Jevgeni Sanarov - Kazuhiro Sato - Jonas Schön (en) - Timofej Skopin - Roman Smirnov (en) - Donald Stewart - Sun Longjiang (en) - Toyoki Takeda - René Taubenrauch - Guy Thibault - Günter Traub (de) - Takahiro Ushiyama - Stefan Verlaan - Nico van der Vlies - Jeroen de Vries (en) - Vadim Vysotski - Jin Xin - Naoki Yasuda - Nikita Jevtejev - Cheng Yue - Gerhard Zimmermann (de)

Paul Dyrud - Seung-Yong Choi - Shilho Ishizawa - Jia Ji - You-Rim Kim - Eri Natori - Oana Opincariu - Eriko Seo - Kerry Simpson -

Marathon

Bas van Hest -

Shorttrack

Michele Antonioli - Thomas Bauer - Matthieu de Boisset - Maxime Chataignier - Yuri Confortola - Volodymyr Grygoriev - Andre Hartwig - Tyson Heung - Feng Kai - Jean Charles Mattei - Sergei Prankevitch - Sebastian Praus - Guo Wei - Li Ye - An Yulong - Roeslan Zacharov (en), Russisch shorttracker. Olympisch kampioen op de aflossing, legde de eed af tijdens de openingsceremonie 2014

Mark Gagnon - Min-Kyung Choi - Sun Dandan -

Schaken

Pieter Hopman - Aleksandr Kharitonov- Cyril Marcelin- John Owen

Schansspringen

Alf Andersen (en | de) - Hans-Georg Aschenbach (en | de) - Vladimir Beloussov (en | de) - Arnfinn Bergmann (en | de) - Espen Bredesen (en | de) - Sebastian Colloredo (en | de) - Toralf Engan (en | de) - Wojciech Fortuna (en | de) - Damjan Fras (en | de) - Alexander Herr (en | de) - Stephan Hocke (en | de) - Petter Hugsted (en | de) - Tommy Ingebrigtsen (en | de) - Risto Jussilainen (en | de) - Veikko Kankkonen (en | de) - Yukio Kasaya (en | de) - Veli-Matti Lindström (en | de) - Toni Nieminen (en | de) - Antti Nyvarinen (en | de) - Takanobu Okabe (en | de) - Jiri Raska (en | de) - Helmut Recknagel (en | de) - Karl Schnabl (en | de) - Jani Soininen (en | de) - Georg Späth (en | de) - Jacob Tullin Thams (en | de) - Jouko Tormanen (en | de) - Ernst Vettori (en | de) -

Schermen

Fabrice Jeannet - Benjamin Steffen - Siebren Tigchelaar -

Skeleton

Martin Rettl (en | de) - Gregor Stähli (en | de) -

Skiën
Snowboarden

Chris Klug (en) - Ross Powers (en | de) - Ross Rebagliati (en | de) - Richard Richardsson (sv) - Gian Simmen (en | de) - Jarret Thomas (en) -

Squash
Tennis
Rolstoeltennis

Shingo Kunieda (en) - Stephane Houdet (en) - Stefan Olsson (en se) - Peter Vikstrom (en) - Frederic Cattaneo - Nicolas Peifer (en) - Michael Jeremiasz (en fr) - Bas Van Erp - Ricky Molier - David Wagner (en) - Nicholas Taylor - Andy Lapthorne (en) - Peter Norfolk (en) - Noam Gershony (en) - Shraga Weinberg (en) -

Tennis

Herbert Barrett - John Pius Boland - Jose Luis Clerc - Max Decugis - Amer Delic - Charles Dixon - Hugh Doherty - Lawrence Doherty - Reginald Doherty - Jean-Christophe Faurel - Zack Fleishman - Maurice Germot - André Gobert - Arthur Gore - Brian Gottfried - Nathan Healey - George Hillyard - Francis Hunter - Marc Kimmich - Harry Kitson - Michael Lammer - Hyung-Taik Lee - Edgar Leonard - Jean-Rene Lisnard - Juan Antonio Marin - Shuzo Matsuoka - Alex Metreveli - Boris Pashanski - Sun Peng - Raul Ramirez - Louis Raymond - Bjorn Rehnquist - Vincent Richards - Josiah Ritchie - Ken Rosewall (en) - Razvan Sabau - John Sadri - Cyril Saulnier - Heinrich Schomburgk - Yuri Shukin - Pavel Snobel - Harold Solomon - Friedrich Traun - Oswald Turnbull - Jiri Vanek - Robin Vik - Yue-Tzuoo Wang - Kim Warwick - Charles Winslow - Maxwell Woosnam - Beals Wright - Tomas Zib -

Trainers

Hugo Ekker - Dean Goldfine - Glenn Schaap -

Triatlon

Alessandro Alessandri - Luca Barzaghi - Jaap van den Berg - Martin Breedijk - Matt Brick - Stepan Chroustovsky - Shane Cleveland - Jurgen Dereere - Hans Dieben - Stephen Foster - Kris Gemmell - Jonathan Hall - Stefan Holzer - Frank Huls - Michael Krijnen - Anssi Lehtinen - Macedo Leondro - Maximilian Longrée - Nick Marijnissen - Yann Millon - Andrew Noble - Benjamin Paredes - Kenny Souza - Marcel Swart - Craig Walten -

Voetbal
Bobo's
"Personeel"
Scheidsrechters

Horst Brummeier - Paolo Casarin - Bruno Galler - Keith Hackett - Ioan Igna - Siegfried Kirschen - Rune Pedersen - Dieter Pauly - Greivin Porras - Sándor Puhl - José Rosa dos Santos - Bob Valentine -

Spelers

Toon Olde Bevelsborg - Michel Georges Basilevitch ([55][56][57][58][59][60][61][62]) -

Trainers

José Maria Amorrortu -

Silvio Baldini - Craig Brewster - Luigi Cagni - Gordon Chrisholm - Chuchi Cos - Ted Dimitru - Dusan Fitzel - Manuel Hierro - Carlo Mazzone - George Sobotka - Mario Somma - Antonio Tapia -

Volleybal

Albert Christina - Dirk-Jan van Gendt (de) - Wytze Kooistra (it) - Allan van de Loo - Joram Maan - Richard Rademaker (de) - Renzo Verschuren (de) - Desi van Waaijen - Kristian van de Wel -

Wielrennen
Nog niet ingedeeld

Patrick Bos -

"personeel"

Roberto Amadio - Berten De Kimpe - Jos Elen - Roberto Reverberi - Gianni Savio - Arend Scheppink - Koen Terryn - Eusebio Unzue - Francis Van Londerseele

Veldrijden

Ludo De Rey - Geert De Vlaeminck - Christian Hautekeete - Huub Kools - Walter Marijnissen - Dirk Pauwels - Gustaaf Van Bouwel - Daniel Van Den Bosch - Jan Van Donink - Paul Van Loon - Pascal Van Riet - Kris Wouters -

Weg

Stefan Bötticher - Henning Bommel - Matthijs Büchli (de) - Denis Dmitrjev - Joachim Eilers - Casper von Folsach - Matthew Glaetzer - Westley Gough - Samuel Harrison - Nolan Hoffman - Ivan Kovalev - Jevgeni Kovalev - Kwok Ho Ting - Ethan Mitchell - Mathias Møller - Alexander Morgan - David Muntaner - Carlos Oquendo - Julien Palma - Theo Reinhardt - Kirill Svesjnikov - Andy Tennant (en | de| fr) - Albert Torres - Sam Webster -

Worstelen

Besik Koedoechov (d:Q469541) - Russisch worstelaar, overleden 2013. Viervoudig wereldkampioen en winnaar van twee olympische medailles -

Zeilen

Jean Blondiau - Hans Bouscholte - Paul Cayard - Bruno Dubois - Sebastien Josse - Pleun van der Lugt - Neal MacDonald - Dirk Nauta - Henny Scholtz - Gustaf Versluys - Grant Warington -

Zwemmen

Sergiy Advena - Walther Bathe - Andrea Beccari - Kevin Berry - Arno Bieberstein - Jean Boiteux - Brad Bridgewater - Mike Bruner - Michael Burton - Rick Carey - Nicola Cassio - Andrew Charlton - Lars Conrad - Brad Cooper - Attila Czene - Charles Daniels - Victor Davis - Carsten Dehmlov - John Devitt - George DiCarlo - Steffen Driessen - Ian Edmond - Kasper Engel - Sergey Fesenko - Fabian Friedrich - Bruce Furniss - Masaru Furukawa - Rowdy Gaines - Duncan Goodhew - Tetsuo Hamuro - Jere Hard - Harry Hebner - Jon Henricks - Frits Hildebrants Nederlands paralympisch zwemmer met 8 gouden en 2 zilveren medailles, behaald tijdens de Spelen van 1976, 1980 en 1984 - George Hodgson - Frederick Holman - Tom Jager - Warren Paoa Kealoha - Adolph Kiefer - Wade King - William Kirby - Kusuo Kitamura - Masaji Kiyokawa - George Kojac - Dimitri Komornikov - Ford Konno - John Konrads - Richard Korhammer - Dimitri Kuzmin - Frederick Lane - Steve Lundquist - Martin López-Zubero - Håkan Malmrot - Alexei Markovski - Don McKenzie - James McLane - Jack Medica - Jim Montgomery - Bill Mulliken - Felipe Muñoz - Johan Nystrom - Ian O'Brien - Mike O'Brien - Mattias Ohlin - Andriy Oleynyk - Yoshinobu Oyakawa - Todd Pearson - Matteo Pellicciari - Igor Polyansky - Walter Ris - Murray Rose - Norman Ross - Richard Roth - Otto Scheff - Aleksandr Sidorenko - Alex Sidorenko - Jon Sieben - Robert Skelton - William Smith - Allen Stack - Melvin Stewart - Rod Strachan - József Szabó - Henry Taylor - Noboru Terada - David Theile - Viktor Tkachenko - Michael Troy - Yoshiyuki Tsuruta - Ivan Usov - Joseph Verdeur - Matt Vogel - Mike Wenden - David Wilkie - Robert Windle - William Yorzyk -

Overig

Aaron Fotheringham (d:Q302021|en de) Amerikaans wheelchair MX'er -

[bewerk]

Personen Vrouwen

Gewenste persoon graag toevoegen onder de gewenste categorie. Wanneer deze categorie er niet tussen staat, maak deze dan eventueel zelf hieronder aan of plaats deze onder 'diversen'. Categorieën en namen graag alfabetisch houden, bij personen alfabetisch op achternaam.


Acteur Belgisch

Nini Van der Auwera - Lieselotte Mariën - Misée Wyns -

Acteur Nederlands

-

Acteur Overig

Sabina Guzzanti (en) Italiaans satiricus en actrice - Moshidi Motshegwa ([63]) - Anne Revere (d:Q239770) - Amerikaans actrice -

Criminelen

Amanda Knox (d:Q4739665) Op het moment in het nieuws en populair op de en:wp -

Feminisme

Shulamith Firestone (en) Canadees-Amerikaans feminist- Carole Pateman (en) - Hoeda Sjaarawi (en|fr) -

Journalistiek

Gülnaz Aslan, programmamaker/journalist - Jutta Chorus, journalist [64] - Jeanne Doomen, (Voormalig) journalist [65] - Hennah Draaibaar, correspondent NOS-radio voor Suriname (1998-2011), directeur van mediabedrijf stichting The Back Lot (o.a. het Surinaamse '10 minuten jeugdjournaal') - Betty van Garrel, journalist - Janny Groen, journalist - Hilmar Mulder, Nederlands hoofdredacteur van het blad Grazia [66] - Nita Ramcharan, Surinaams journalist [67] - Joyce Roodnat, medewerker NRC [68] - Deborah Scroggins (en) Amerikaans journalist en schrijver -

Kunstenaars

Eylem Aladogan ([69][70][71]), beeldend kunstenaar - Marianne Breslauer (de|en|fr), Duits fotograaf - Eileen Gray (de|en) Iers meubelontwerper en architect - Katarzyna Kozyra (1963) (en/d:Q6375209) - Pools video artiest - Tala Madani (en; [72]) schilder - Paola Levi-Montalcini (Engelstalige en Italiaanstalige wikipedia hebben een artikel) Italiaans schilder - Ina van Zyl (fr|nl | [73]) Zuidafrikaans kunstschilder werkend in Amsterdam -

Luchtvaart

Evelyn Bryan Johnson (en)) - Ook wel "Mama Bird" genoemd, Amerikaans pilote -

Modeontwerpers

Anne-Marie Beretta (it), Italiaans modeontwerper -

Model
Muziek

Deeyah (en) Noors zangeres, componist en mensenrechtenactivist -

Politici

-

Presentator

Hajar Alariachi, Nederlands presentator (De Meiden van Halal) [74] - Jihad Alariachi, Nederlands presentator (De Meiden van Halal) [75] - Anousha Nzume ([76]), Nederlands radiopresentatrice

Schrijver

Núria Añó (en/es) Spaans schrijfster - Arita Baaijens, o.a. schrijver [77] - Malika Blain, kinderboekenschrijfster, onderscheiden met de Woutertje Pieterse prijs (1999) - Fadoua Bouali ([78] [79] [80]), schrijver van Marokkaanse afkomst - Fleur Bourgonje (nl) - Egeria (pelgrim) (de|en), vermoedelijk de eerste vrouwelijk schrijfster van een uitgegeven boek - Marijke Ekelschot [81] schrijver - Eva Figes (de|en), Duits-Engels schrijfster - Johanna Fortuin, Schrijfster [82] - Dorine Hermans, Royaltywatcher en schrijfster [83] - Leila Jaffar, Schrijfster [84] - Mariëlle Kramer, Nederlands schrijfster [85] - Sientje Prijes, Schrijfster [86] - Lisa St Aubin de Terán (en|de) Engels schrijver - Lionel Shriver (en|nl; [87]) -

Sportvrouwen

Michele Aboro (bokser) -

Wetenschappers en hoogleraren

Selma Sevenhuijsen, gewezen hoogleraar Vrouwenstudies aan de Universiteit van Utrecht. Heeft eigen website: [88] - Iteke Weeda -

Overig

Miep Brons (28-8-1943 - 2-9-2011), societyvedette, eigenaar en zeer succesvol exploitant van de keten Jumbo pornovideotheken, zangeres van de dubbelzinnige liedjes 'Wie wil er m'n poessie effe zien' en 'Eindelijk klaargekomen', echtgenote van Loek Brons, textielhandelaar (o.a. Wibra, Zeeman) en kunsthandelaar - Ireen van Ditshuyzen ([89][90][91]) TV producent en regiseur - Els Kloek (nl) - Josina van Loewenstein ([92]) Gravin met opvallend grafmonument - Ilham Mestour, Haarstyliste, o.a. bekend van televisieprogramma Next Hair Guru [93] - Denise René (de) Frans kunsthandelaar - Ebba Sparre (en|de), Zweedse hofdame -

[bewerk]

Personen Vrouwen Sport

Gewenste persoon graag toevoegen onder de gewenste categorie. Wanneer deze categorie er niet tussen staat, maak deze dan eventueel zelf hieronder aan of plaats deze onder 'diversen'. Categorieën en namen graag alfabetisch houden, bij personen alfabetisch op achternaam.


Alpineskiën

Alexandra Meissnitzer

Atletiek

Zuzana Hejnová (en), Tsjechisch atlete, wereldkampioene op de 400m horden (tevens OS-brons in 2012) - Marjo van Agt - Truus van Amstel - Wortiku Ayana - Gretel Bergmann - Holly Bleasdale - Gerda Blokziel - Lillian Board - Monique Bogaards - Elke Bogemans - Annemieke Bouma - Esther Brand - Stans Brehm - Saskia Brouwer - Marjo Bus - Natalja Choroneko - Alice Coachman - Anisoara Cusmir-Stanciu - Wendy De Haeze - Martha Derby - Marianne Dickerson - Anneliese Ehrhardt - Hildegard Falck - Benita Fitzgerald-Brown - Debbie Flintoff-King - Joke van Gerven - Kalkidan Gezahegne - Nicoleta Grasu - Hatima Hachlaf - Heidi Hanula - Elly Henzen - Martina Hrašnová - Ivanka Hristova - Wil Hulshof-van Montfoort - Joelia Ignatkina - Raisa Katyukova-Smekhnova - Tineke Kluft - Yvonne van der Kolk - Tatyana Kolpakova - Yanina Korolchik - Riet Kruiswijk - Svetlana Ladochina - Anneke de Lange - Carolien Lucas - Carla Luyer - Madeline Manning - Maritza Martén - Mildred McDaniel - Karin Mey Melis - Anne Möllinger - Carla Ophorst - Heidi van der Plas - Nina Ponomaryova(Romashkova) - Maricica Puică - Mary Rand - Miloslava Rezková - Annegret Richter - Olga Ripakova - Nina Romashkova - Shannon Rowbury - Tatyana Samolenko-Dorovskikh - Johanna Schaller - Olesia Sireva - Renate Stecher - Helen Stephens - Ekateríni Thánou - Cathleen Tshirch - Tilly Verhoef - Jocelyne Villeton - Viorica Viscopoleanu - Marion Wagner - Jodie Williams - Trudy Wunderink - Ilke Wyludda

Badminton

Rachel Geertsen - Betty Krab - Lisa Malaihollo - Eefje Muskens - Claudia Saleming - Yvonne Sie - Maartje Verheul - Ilse Vooren - Gil Young-ah (en | de) -

Basketbal

Miranda Wevers (lid Paralympisch Basketbalteam 2012) -

Biathlon

Ljoedmila Ananko - Gunn Margit Andreassen (en) - Lanny Barnes (de) - Tracy Barnes (de) - Tadeja Brankovič-Likozar (de) - Myriam Bédard (en) - Ekaterina Dafovska (en) - Barbara Ertl (de) - Lenka Faltusová (de) - Pavlina Filipova (de) - Dijana Grudicek (de) - Magdalena Grzywa (de) - Martina Halinárová (en) - Kateřina Holubcová (en) - Yingchao Kong (de) - Galina Koekleva (en) - Ilonca Leijn - Nina Lemesj (en) - Natalja Levtsjenkova (de) - Magda Lezlerova - Madara Liduma (de) - Xianying Liu (de) - Sona Mihokova (de) - Antje Misersky (en) - Anna Moerinova (de) - Olga Nazarova (en) - Irina Nikoeltsjina (en) - Marcela Pavkovčeková (de) Voormalig Slowaaks biathlete, deelnemer aan de Olympische Spelen in 2002 en 2006 - Olena Petrova - Dana Elena Plotogea (de) - Katarzyna Ponikwia (de) - Radka Popova (de) - Mihaela Purdea - Anfissa Reztsova - Alexandra Rusu - Nathalie Santer (en) - Saskia Santer (de) - Ann-Elen Skjelbreid (en) - Rachel Steer (de) - Ribo Sun - Eva Tofalvi (en) - Carolyn Treacy - Zdeňka Vejnarová (de) - Qiao Yin (en) - Olena Zoebrilova (en) -

Bobsleeën

Jill Bakken - Susi Erdmann - Vonetta Flowers - Nicole Herschmann - Ulrike Holzner -

Bowls

Carol Ashby - Gemma Broadhurst - Caroline Brown - Theresa Darnell-Langton - Ellen Falkner - Jo Morris - Rozanna Muriwai - Judy Penfold -

Curling

Shinobu Aota - Binia Beeli - Laurence Bidaud - Lynn Cameron - Luzia Ebnöther - Tanya Frei - Diana Gaspari - Dorthe Holm - Cassandra Johnson - Shannon Kleibrink - Manuela Kormann - Deborah Knox - Kelley Law - Jacqueline Lockhart - Fiona MacDonald - Rhona Martin - Margaret Morton - Michèle Moser - Diane Nelson - Cheryl Noble - Dordi Nordby - Mirjam Ott - Ludmila Privivkova - Janice Rankin - Nadia Röthlisberger - Julie Skinner - Valeria Spälty - Georgina Wheatcroft - Kelly Wood -

Darts

Dee Bateman - Clare Bywaters - Barbara Lee

Freestyleskiën

Colette Brand - Veronica Brenner - Alisa Camplin (en) - Lina Cheryazova (en) - Jacqui Cooper (en) - Deidra Dionne (en) - Stine Lise Hattestad (en) - Evelyne Leu (en) - Tatjana Mittermayer (de) - Melanie Palenik - Tae Satoya (en) - Nikki Stone (en) - Donna Weinbrecht -

Golf
Gymnastiek
Ritmische gymnastiek

Yulia Barsukova - Lori Fung - Marina Lobatch - Ekaterina Serebrianskaya - Alexandra Timoshenko -

Trampoline springen

Irina Karavaeva -

Turnen

Simona Amânar - Polina Astakhova - Nina Bocharova - Svetlana Boginskaya - Eva Bosáková - Vera Cáslavská - Yelena Davydova - Maxi Gnauck - Maria Gorokhovskaya - Tatiana Gutsu - Karin Janz - Yekaterina Kalinchuk - Ágnes Keleti - Nellie Kim - Olga Korbut - Margit Korondi - Natalia Kuchinskaya - Lu Li - Tatjana Lysenko - Julianne McNamara - Shannon Miller - Lavinia Milosovici - Margarita Nikolaeva - Henrietta Ónodi - Carly Patterson - Simona Pauca - Émilie Le Pennec - Larissa Petrik - Mary Lou Retton - Monica Rosu - Natalia Shaposhnikova - Yelena Shushunova - Daniela Silivas - Ecaterina Szabo - Liu Xuan - Ma Yanhong - Elena Zamolodchikova -

Handbal

Olga Assink -

Inline skating

Arianna Arcidiacono - Cecilia Baena (de) - Nathalie Barbotin - Nicole Begg - Sabine Berg (de) - Theresa Cliff (de) - Desire Contenti - Simona di Eugenio - Nicoletta Falcone - Jana Gegner (de) - Andrea González - Anniek ter Haar - Sheila Herrero (en | de) - Jercy Puello - Bianca Roosenboom - Mareike Thum - Woo Hyo-sook - Erika Zanetti -

Judo

Noriko Anno - Miriam Blasco - Yvonne Bönisch - Yuko Emoto - Isabel Fernández - Catherine Fleury-Vachon - Sun Fuming - Driulis González - Yuan Hua - Tang Lin - Kim Mi-Jung - Cho Min-Sun - Almudena Muñoz - Marie-Clarie Restoux - Odalis Revé - Kye Sun-Hui - Ayumi Tanimoto - Masae Ueno - Severine Vandenhende - Sibelis Veranes - Legna Verdecia - Zhuang Xiaoyan -

Kanovaren

Nicole Bulk - Femke Roos - Tamara Yousef

Kunstschaatsen
Individueel

Marina Annisina - Radka Bartova - Yelena Berezhnaya - Ana Cecilia Cantu - Joanne Carter - Alissa Czisny - Merovee Ephrem - Kathrin Freudelsperger - Barbara Fusar Poli - Anastasia Gimazetdinova - Yuzuru Hanyu (en), Japans kunstrijder en olympisch kampioen Sotsji 2014 - Jocaelyn Ho - Emily Hughes - Sarah Hughes - Anna Jurkiewicz - Tamar Katz - Yu-Na Kim - Kristine Y. Lee - Mira Leung - Yan Liu - Irina Lobacheva - Arina Martinova - Irina Movchan - Maria-Elena Papasotiriou - Ami Parekh - Joannie Rochette - Jamie Salé - Charissa Tansomboon - Julia Teplih - Hristina Vassileva - Kristin Wieczorek - Shen Xue

Paren

Maria Aganina/Artem Knyazev - Brooke Castile/Benjamin Okolski - Jessica Dube/Bryce Davison - Rena Inoue/John Baldwin - Yuko Kawaguchi/Alexander Smirnov - Anabelle Langlois/Cody Hay - Laura Magitteri/Ondrej Hotarek - Valerie Marcoux/Craig Bunti